Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

έχω ξεμεσιαστεί στον πόνο...

κατά συνέπεια άνοιξα μια σοκολάτα αμυγδάλου ίον-είχα φροντίσει από το πρωί για βασικές προμήθειες!Θελωωωωω

σε λιγάκι σχόλασα...λεπτά μετράω...αφροδίτη πού χάθηκες από το πρωί; συνήθως μαζί φεύγαμε!

πότε θα έρθει ο συζυγάτος μου;;;;;;;;;;;;;;;;;;

να σας πω κάτι που ελπιζω να μη σας πειράζει...αυτό το "οέο" μου την σπάει! μπλιαχ!Εμενα παλι καθολου!!!!!!

ξύπνησε ο γκρινιάρης μέσα μου! αργεί η παρασκευή;;;;;; πείτε μου ότι είναι κοντά!!!

Διπλα ειναι,οπου να ναι φτανει!!!!!

μάκια! έφυγα!

Στο καλο!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Και κάτι άλλο...

Ο μικρός μου τις τελευταίες ημέρες αφήνει τα χεράκια και περπατά κανονικά.Σήμερα μάλιστα κάνει και πολύ περισσότερα βήματα χωρίς να πιανεται

Εχω κατενθουσιαστεί

Πωπω μπράβο στο παιδάκι. Άντε από 'δω και πέρα ποιος σας πιάνειειειειει.

πού να δουν ίον γάλακτος τα κακόμοιρα να τουςφύγει η μαγκιά!

Έτσι μπράβο, αυτό ξαναπές το. Δεν ξέρουν από γλυκά παιδί μου οι άνθρωποι. Όσα δοκίμασα μέχρι τώρα δεν έχουν ζάχαρη μέσα. Έχουν τέλεια εμφάνιση, τόσο που θες να ορμήσεις στη βιτρίνα και μόλις δοκιμάσεις σκέφτεσαι ότι μόλις πέταξες λεφτά. Από γεύση τίποτα.

Δεν το νομιζω....αφου δεν τρωει καθολου κρεας...και γενικα δεν τρωει!!!!!!

Αααα τι να σου λέω κι εγώ για τη δικιά μου, που είναι σε χειρότερο βαθμό αφαγίας, αφού δεν πλησιάζει ούτε φρούτα, ούτε λαχανικά, ούτε σαλάτες. Από κρέας τρώει πολύ σπάνια κι όχι όλα τα είδη.

Απο χθες βράδυ έχω κι εγώ συνάχι και κυκλοφορώ με τη μάσκα,αλλά σκάω!!!

Ωχ!!!!!!!! Τελικά όλος ο κόσμος άρρωστος. Περαστικά σου κι εσένα Περιστεράκι.

Eviri πολυ περιεργο το συστημα των Γερμανων και εγω θα σου ελεγα να μην παρακολουθησει την ιδια ταξη δυο φορες γιατι θα βαρεθει η μικρη σου.Έχεις δίκιο Σμαρτάκι κι εμείς έτσι λέμε.

Αγγελικη παλι γελασα με τον γιο σου και οχι μην τον παρεις στο φουρνο.Ναι καλύτερα να τον πάει στη διαδήλωση που θα φωνάζουν "Ψωμί Παιδεία Ελευθερία"

Εγώ τί σας έγραφα χθες ? Και τα 2 με πυρετό.. κι εγώ το βράδυα αργά πρέπει να το χτύπησα τα 38,5...

είμαι ένα μάτσο χάλια και σωματικά και ψυχολογικά...

Αμάν, αυτό κι αν είναι δύσκολο, να έχεις δύο παιδιά άρρωστα και να είσαι κι εσύ. Μακάρι να είσαι σήμερα κιόλας καλά. Περαστικά σε όλους σας.

έχω ξεμεσιαστεί στον πόνο...

κατά συνέπεια άνοιξα μια σοκολάτα αμυγδάλου ίον-είχα φροντίσει από το πρωί για βασικές προμήθειες!

Το σωστό φάρμακο πήρες. Αυτό τα γιατρεύει όλα.

:lol::lol: Οκ παει το στοιχημα!!!!Αλλα επειδη εχει χαμηλο αιματοκριτη,γιαυτο κανουμε εξετασεις σιδηρο-φεριτινη...μεχρι και για στιγμα του καναμε...:confused:

Να σε ειδοποιήσω να είσαι ψύχραιμη γιατί οι γιατροί πολλές φορές δεν τα εξηγούν πλήρως και πρώτα σε τρομάζουν και μετά σε καθησυχάζουν ή μαθαίνεις την αλήθεια από αλλού. Λοιπόν, όταν στα αποτελέσματα υπάρχουν αρκετά χαμηλές τιμές φεριτίνης και σιδήρου, τότε κατεβαίνουν κι άλλοι δείκτες (μωρέ δε θυμάμαι πλήρως ποιοι είναι ο όγκος αίματος είναι; άλλο είναι; τέλος πάντων) και τότε οι γιατροί συμπεραίνουν ότι το παιδί έχει στίγμα. Αυτό βγαίνει πάντα βάσει των τιμών σε συνδυασμό μεταξύ τους. Αν σου πει ο γιατρός ότι, βρίσκει στίγμα στο παιδί και εφόσον εσύ και ο άντρας σου δεν έχετε, τότε πες στο γιατρό να σου διευκρινίσει μήπως αυτό οφείλεται στις χαμηλές τιμές που παρουσιάζονται στο σίδηρο και στη φεριτίνη;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.

Σας γράφω στα γρήγορα γιατί τρέχω.

Γέννησε η αδερφούλα μου σήμερα!Εναν μπεμπούλη 3300.Ταλαιπωρήθηκαν μανούλα και γιος ,αλλά ευτυχώς όλα καλά.Είμαι απ'το πρωί στο νοσοκομείο,ήρθα για λίγο να δω τα μικρά μου και φεύγω τώρα να πάω να μείνω το βράδυ μαζί της.Ελπίζω να τα πούμε αύριο αναλυτικά.Φιλιά!


Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα, τι μου κανετε???εγω σημερα δεν ξυπνησα και πολυ καλα. νοιωθω βαρυ το κεφαλι μου. πηρα παναντολ πριν φυγω απτο σπιτι κ ελπιζω να μου περασει γρηγορα.

εβιρυ μηπως να μην αφηνες για του χρονου???φοβαμαι μην παραφορτωθει το παιδι με οοολα αυτα και στο τελος δεν μπορει να ανταπεξελθει.

φουμπι πολυ γελιο ο γιοκας σου. σεπαιρνα τηλ χθες να στα πω τα χρονια πολλα αλλα δεν σε βρηκα.

ελενηαγγλια περστικα σου.καντυ πως ειστε???ζωπυρακι καλυτερα???

μαρακι υπομονη με το κοριτσακι σου, φαση ειναι θα περασει...

φαιη και περιστερακι, μωρα ειναι, δεν ειναι χαζα:D:D.φυσικα και καταλαβαινουν τα παντα.

φεφη πως τα περασατε χθες???

εμεις χαλαρα στο σπιτι. το αφροδιτομωρο σε μεγαλα κεφια. τραγουδι και χορο. βεβαια δεν προλαβαινουμε να τελειωσουμε ενα τραγουδι, αλλο μαμα μου.ααα, δεν σας ειπα χθες φωναζε, μαμα μουυυυ, μαουλα(μανουλα)....:D:Dκοιμηθηκαμε μαζι με τις κοτες. μονο φαι εφτιαξα-φασολακια που τρωμε σημερα και εβαλα ενα πλυντηριακι και μια σκουπα.

τα ποδια μου με πονουσανε παλι χθες βραδυ αρκετα και τα ειχα πανω σε 2 μαξιλαρια αν και δεν με ανακουφιζει ιδιατερα.

επισης πρεπει να ξεκινησω σιδηρο οπωσδηποτε γιατι το πρωι ζαλιζομουν εντονα. εχετε ακουσει για την σπιρουλινα???μου ειπανε οτι ειναι μια πολυβιταμινη η οποια περιοριζει και την ορεξη???τα φωτα σας .

σας αφηνω, επεσε δουλιτσα , μακια:wink:

Aφροδιτη μου πολυ καλυτερα σ ευχαριστω. Με πιανει μονο στον υπνο μου και ξυπναω με αυτο , και παντα αρχιζει οταν παω να γυρισω το κεφαλι μου απο την αλλη μερια! Τωρα γυρναω με προσοχη, πηρα και ειδικο μαξιλαρι να δω αν θα βοηθησει...Το στομαχι χτες χαλια, ανακατευομουν, σημερα μια χαρα, μου χει μεινει μονο η χλωμαδα και η κουραση...Αφροδιτη η σπιρουλινα ειναι σε χαπακια ως συμπληρωμα διατροφης, λενε οτι κανει πολυ καλο ειδικα για ενεργεια στον οργανισμο..Και η Ελλαδα ειναι απο τα λιγα μερη που παραγεται καλης ποιοτητος σπιρουλινα.

Καλημέρα κορίτσια!

Γραφω στα γρηγορα,γιατί δεν προλαβαίνω να μπω,με χτυπάνε οι ιοί κατευθείαν!Και καταρρεει το σύστημα

Ελα μου ντε!Πανεξυπνα τα μικρά...

Πώς είσαι σήμερα Ελενη;

Καλα Περιστερακι ευχαριστω!

Εβίρι μου,μπέρδεμα

Ειχες ξαναγράψει για τα προβληματάκια που έχεις αντιμετωπίσει στο σχολείο της μικρής και για το μυστήριο εκπαιδευτικό σύστημα.Τα θυμάμαι πολύ καλά.

Μήπως να έμπαινες στην ιστοσελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου να βρεις τα ελληνικά σχολικά βιβλία της αντίστοιχης τάξης;

Οχι ότι θα αλλάξεις την κατάσταση όσο αφορα την φοίτηση της κόρης σου στο γερμανικό σχολείο,αλλά πιστεύω ότι θα βοηθηθεί το παιδί κυρίως ηθικά και ψυχολογικά.Είμαι βέβαιη ότι και η μικρή σου θα νιώθει περίεργα με τη νεα κατασταση που αντιμετωπίζει.

χαχαχαχα!

:lol:

κ εσύ μικρούλα μου!

τί καλά1

εδώ βρέχει από χθες βράδυ! υγρασία κ μουντάδα!

με το έλα είχε ξεκινήσει κ η σύσα! το λ σαλωνικιώτικο!;)

ελένη αγγλία περαστικά!

εύχομαι ν κάνετε το καλύτερο για το κοριτσάκι σου!

φιλιά κ κουράγια!

μάκια!

για σπιρουλίνα δεν γνωρίζω. άκουσα καλά λόγια, αλλά από τρίτους...οπότε;;

χθες περάσαμε όμορφα!

με το που μπήκαμε σπίτι κ ενώ είχα σκοπό να της κάνω τραχανά, μου ζ΄τηησε επίμονα κρεμούλα, οπότε κ της την έκανα, την τάισα, μου ζήτησε λόλα κ της την έβαλα να βλέπει όσο ζύμωνα το ζυμάρι για τα λαλάντζα. μετά σιδερωσα λιγάκι μέχρι να ανέβει η ζύμη. μετά ετοίμασα τα λαλάντζα, τα τηγάνισα, φάγαμε με το φεφόπαιδο που μόλις της μύρισαν παράτησε την λόλα κ φώναζε τυΡί φέτα, ψωμάκι, λαλάγκια!!!!!

είχα πλύνει τα πάντα, στέγνωσα κ τακτοποίησα τα πάντα! ήρθε ο μπαμπούλης της κ της έφερε μπΟλόνια!!!:P

για να πλυθώ εγώ της έδειχνε την ΤΕμπελίνα=θαμπελίνα στο κινητό του μέσω ίντερνετ! γιατί σπάραζε έξω από το μπάνιο "πού 'νει η μαμούλα μου ουυ ουυυ ου"-κάνει μπάνιο-ουυυυυυ ουυυυυυυυυυυ μαμούλα μουυυυ ουυυυ!!!!κ.ο.κ.!!!!

ήπιαμε το γάλα μας κ ξεραθήκαμε στον ύπνο μάνα κ κόρη, αφήνοντας για πολλοστή φορά μόνο του τον μπαμπούλη μας!!!!:tongue:

σήμερα πονάω αρκετά λόγω περιόδου κ για να λέω εγώ πονάω σημαίνει ότι άλλη θα βάραγε ένεση!!!!!!

προς το παρόν αποφεύγω τα παυσίπονα. θα δείξει αργότερα!

το απόγευμα ίσως κάνω κοτόπουλο στη γάστρα με πατάτες, θα δείξει. έχω κ σιδερωμα!

Τι ειναι καλε η λαλατζα?

καλημερα κοριτσια μου...ξυπνησα παλι 10 η ωρα...δεν εχω δουλειες ,δεν προσεχω μωρα σημερα οποτε θα κανω οτι θελω...αρχικα θα παμε παλι βουνο για περπατημα και θα βγαλω και βολβους απο αγριους κρινους....ετσι θα γεμισω τις γλαστουλες μου....εβγαλα μερικους και ειναι υπεροχοι...και μετα θα παω να παρω μια μασκα προσωπου και ενα μανο και θα ερθω σπιτι για μποτε....με εχω παραμελησει κανονικα.....θα κανω και πιλινγ με ζαχαρη!εν τω μεταξυ μηρα και μια κρεμα για την κυτταριτιδα..καθε μαρτη αγοραζω καθε απριλη τα παραταω!αλλα δεν με πειραζει!κανει καλο στην ψυχολογια!:-Pσημερα θαφαμε τα μακαρονια με κιμα που εμειναν!εκανα εχτρα εχθες για να εχω ελευθερη μερα σημερα να κανω οτι θελω!εχει τοσο ηλιο εξω και πραγματικα λειτουργει σαν αντικαταθλιπτικο!!!!

Ειδες ποσο καλο κανει ο ηλιος? Αντικαταθλιπτικο πραγματικα!!!

Φαιη για το προσωπο να κανεις πηλινγκ με σιμιγδαλι..οχι με ζαχαρη γιατι εχει μεγαλους κοκκους και ειναι λιγο "αγριο" στο δερμα.

Kοριτσια σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια αλλα για πεστε μου η ανησυχια σταματα ποτε? Μαμουλα μου ψυχολογικο πολεμο σας κανει ο λογιστης ετσι για να σπασουν τα νευρα σας μην του κανεις το χατιρι.Eviri πολυ περιεργο το συστημα των Γερμανων και εγω θα σου ελεγα να μην παρακολουθησει την ιδια ταξη δυο φορες γιατι θα βαρεθει η μικρη σου.Περιστερω καλο κυνηγι με τον γιοκα σου.Δωρακι καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις του μικρου.Eleniagglia περαστικα ατιμο πραγμα ο ιλιγγος πως εισαι σημερα?Αγγελικη παλι γελασα με τον γιο σου και οχι μην τον παρεις στο φουρνο.Αφροδιτη πως εισαι?

Καλα Σμαρτακι, θα ρωτησω τον Ωριλα μου Ελλαδα για θεραπεια..

Φουμπη να σας ζησει!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησε η αδερφούλα μου σήμερα!Εναν μπεμπούλη 3300.Ταλαιπωρήθηκαν μανούλα και γιος ,αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Ωωωωω τι ευχάριστα νέααααα. Να σας ζήσει το μωράκι και να είναι πάντα γερό κι ευτυχισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Αααα τι να σου λέω κι εγώ για τη δικιά μου, που είναι σε χειρότερο βαθμό αφαγίας, αφού δεν πλησιάζει ούτε φρούτα, ούτε λαχανικά, ούτε σαλάτες. Από κρέας τρώει πολύ σπάνια κι όχι όλα τα είδη.

Α, κι εσεις τοσο καλα τρωτε;

Αμαν αυτη η αφαγια,με εχει κουρασει απιστευτα πολυ!!!!!

Να σε ειδοποιήσω να είσαι ψύχραιμη γιατί οι γιατροί πολλές φορές δεν τα εξηγούν πλήρως και πρώτα σε τρομάζουν και μετά σε καθησυχάζουν ή μαθαίνεις την αλήθεια από αλλού. Λοιπόν, όταν στα αποτελέσματα υπάρχουν αρκετά χαμηλές τιμές φεριτίνης και σιδήρου, τότε κατεβαίνουν κι άλλοι δείκτες (μωρέ δε θυμάμαι πλήρως ποιοι είναι ο όγκος αίματος είναι; άλλο είναι; τέλος πάντων) και τότε οι γιατροί συμπεραίνουν ότι το παιδί έχει στίγμα. Αυτό βγαίνει πάντα βάσει των τιμών σε συνδυασμό μεταξύ τους. Αν σου πει ο γιατρός ότι, βρίσκει στίγμα στο παιδί και εφόσον εσύ και ο άντρας σου δεν έχετε, τότε πες στο γιατρό να σου διευκρινίσει μήπως αυτό οφείλεται στις χαμηλές τιμές που παρουσιάζονται στο σίδηρο και στη φεριτίνη;

Εγω δεν εχω,το ξερω σιγουρα...ο καλος μου δεν εχει κανει ποτε την εξεταση,αλλα επειδη εχει ο κουνιαδος μου σκεφτηκε οτι ισως εχει κι αυτος.(οχι απαραιτητα,οπως ειπαν και στον νοσοκομειο)

Οσο για το αν εχει η οχι στιγμα...

Οταν πηγαμε να κανουμε την εξεταση στο νοσοκομειο,μας ειπαν οτι η ηλικια δεν ειναι καταλληλη για την εξεταση αυτη.Συνηθως την κανουν πανω απο τα 5,μας ρωτησαν τομ λογο που θελουμε να την κανουμε και τους ειπαμε λογο χαμηλου αιματοκριτη.

Μας ειπαν οτι λες κι εσυ.

Δλδ οτι παραλληλα θα εξετασουν το σιδηρο και την φεριτινη γιατι πολλες φορες ο χαμηλος αιματοκριτης οφειλεται εκει.

Αυριο θα ξερουμε οπως και να χει!!!!!

Κοριτσάκια μου γεια σας.

Σας γράφω στα γρήγορα γιατί τρέχω.

Γέννησε η αδερφούλα μου σήμερα!Εναν μπεμπούλη 3300.Ταλαιπωρήθηκαν μανούλα και γιος ,αλλά ευτυχώς όλα καλά.Είμαι απ'το πρωί στο νοσοκομείο,ήρθα για λίγο να δω τα μικρά μου και φεύγω τώρα να πάω να μείνω το βράδυ μαζί της.Ελπίζω να τα πούμε αύριο αναλυτικά.Φιλιά!

Να σας ζησειιιιιιιιι!!!!!!!!!!

Γερος και καλοτυχος!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος Φούμπη! Πολλές ευχές στην αδερφή σου! Όταν γυρίσεις από το μαιευτήριο, κάνε μας μια περιγραφή του περιβάλλοντος για να ενημερωνόμαστε (εννοώ ποιο μαιευτήριο είναι, πώς είναι τα δωμάτια, πώς είναι οι νοσηλεύτριες κ.λπ.).


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κορίτσια, εγώ σήμερα θα έφτιαχνα σταφιδόψωμο στον αρτοπαρασκευαστή, αλλά το γκαντέμιασα!!! :(

Κατ' αρχήν μες στη βιασύνη μου ξέχασα να βάλω τον αναδευτήρα και όταν άρχισε να ζυμώνει και το κατάλαβα προσπάθησα να σταματήσω τον αρτοπαρασκευαστή, δεν μπορούσα, οπότε έβγαλα τον κάδο όλο και άδειασα τα αλεύρια σε ένα μπωλ, βίδωσα τον αναδευτήρα και ξανάβαλα τα αλεύρια ενώ ο αρτοπαρασκευαστής προσπαθούσε να ζυμώσει... ως εδώ όλα καλά. Ήμουν και γρήγορη και νόμιζα ότι θα το σώσω :rolleyes:

Αλλά λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο. Επειδή έβριζα και καταριόμουνα, με άκουσε ο άντρας μου που έπαιζε με τον μικρό στο σαλόνι και ήρθε στην κουζίνα να δει τι έγινε. Του εξηγώ (ενώ έβαζα και έβγαζα άλευρα). Ακούει αυτός το μηχάνημα που συνέχιζε να γυρίζει και μου λέει "γιατί δεν το κλείνεις;" Του απαντάω βιαστικά "γιατί δεν κλείνει". Και τι κάνει τότε το αστέρι μου; Πατάει το κουμπί που λέει Start/Stop και το κρατάει πατημένο, οπότε ακυρώνεται όλο το πρόγραμμα!!! Ορίστε, μου λέει όλο χαρά, κλείνει :)

Γκρρρρρρρρρ τα παίρνω στο κρανίο εγώ :evil: γιατί αφού έκλεισε ο αρτοπαρασκευαστής έπρεπε να ξεκινήσω το πρόγραμμα πάλι από την αρχή, παίρνω ανάποδες, πάταγα κουμπιά στην τύχη μήπως καταφέρω τίποτα, τελικά κόλλησε το μηχάνημα σε ένα άσχετο πρόγραμμα :evil: :evil: και πάει το ψωμάκι μουυυυυυυ :(

Έβγαλα τον αρτοπαρασκευαστή από την πρίζα, πέταξα τα άλευρα, έπλυνα τον κάδο, έφτιαξα κι ένα τσάι και μόλις ηρεμήσω, ίσως ξεκικήσω πάλι από την αρχή.

Ηθικό δίδαγμα: όταν σας συμβεί κάτι αναπάντεχο στην κουζίνα, μην βρίζετε δυνατά.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κορίτσια, εγώ σήμερα θα έφτιαχνα σταφιδόψωμο στον αρτοπαρασκευαστή, αλλά το γκαντέμιασα!!! :(

Κατ' αρχήν μες στη βιασύνη μου ξέχασα να βάλω τον αναδευτήρα και όταν άρχισε να ζυμώνει και το κατάλαβα προσπάθησα να σταματήσω τον αρτοπαρασκευαστή, δεν μπορούσα, οπότε έβγαλα τον κάδο όλο και άδειασα τα αλεύρια σε ένα μπωλ, βίδωσα τον αναδευτήρα και ξανάβαλα τα αλεύρια ενώ ο αρτοπαρασκευαστής προσπαθούσε να ζυμώσει... ως εδώ όλα καλά. Ήμουν και γρήγορη και νόμιζα ότι θα το σώσω :rolleyes:

Αλλά λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο. Επειδή έβριζα και καταριόμουνα, με άκουσε ο άντρας μου που έπαιζε με τον μικρό στο σαλόνι και ήρθε στην κουζίνα να δει τι έγινε. Του εξηγώ (ενώ έβαζα και έβγαζα άλευρα). Ακούει αυτός το μηχάνημα που συνέχιζε να γυρίζει και μου λέει "γιατί δεν το κλείνεις;" Του απαντάω βιαστικά "γιατί δεν κλείνει". Και τι κάνει τότε το αστέρι μου; Πατάει το κουμπί που λέει Start/Stop και το κρατάει πατημένο, οπότε ακυρώνεται όλο το πρόγραμμα!!! Ορίστε, μου λέει όλο χαρά, κλείνει :)

Γκρρρρρρρρρ τα παίρνω στο κρανίο εγώ :evil: γιατί αφού έκλεισε ο αρτοπαρασκευαστής έπρεπε να ξεκινήσω το πρόγραμμα πάλι από την αρχή, παίρνω ανάποδες, πάταγα κουμπιά στην τύχη μήπως καταφέρω τίποτα, τελικά κόλλησε το μηχάνημα σε ένα άσχετο πρόγραμμα :evil: :evil: και πάει το ψωμάκι μουυυυυυυ :(

Έβγαλα τον αρτοπαρασκευαστή από την πρίζα, πέταξα τα άλευρα, έπλυνα τον κάδο, έφτιαξα κι ένα τσάι και μόλις ηρεμήσω, ίσως ξεκικήσω πάλι από την αρχή.

Ηθικό δίδαγμα: όταν σας συμβεί κάτι αναπάντεχο στην κουζίνα, μην βρίζετε δυνατά.

Εισπνοες/εκπνοες..οοοοομμμμμμμ.......:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γεια σας.

Σας γράφω στα γρήγορα γιατί τρέχω.

Γέννησε η αδερφούλα μου σήμερα!Εναν μπεμπούλη 3300.Ταλαιπωρήθηκαν μανούλα και γιος ,αλλά ευτυχώς όλα καλά.Είμαι απ'το πρωί στο νοσοκομείο,ήρθα για λίγο να δω τα μικρά μου και φεύγω τώρα να πάω να μείνω το βράδυ μαζί της.Ελπίζω να τα πούμε αύριο αναλυτικά.Φιλιά!

αχ τι καλα!να σας ζησει φουμπι μου.να ειναι γερο και καλοτυχο το νεο μελοσ της οικογενειας!!!!και μια μερα διαφορα γενεθλια με την θεια του ε,??????

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπομονή ακόμη λοιπόν και θα ξεμπερδέψετε! Το καλό είναι πως το παιδί είναι καλά!

Αχ τι καλά! Μακάρι να είχα κι εγώ χρόνο να ασχοληθώ με τις γλαστρούλες μου! Το μόνο που έκανα ήταν να φυτέψω κάτι βολβούς από φρέζες πριν δυό μήνες και τώρα έχουν αρχίσει να ανθίζουν!

να δεισ τι καλα σημερα!!!νευριασα πολυ!σαπισαν οι βολβοι!γιατι?δεν ξερω!φωτεινη-λουλουδια τελος!!!!!!!τα πεταξα ολα!και τισ πλαστικεσ τισ γλαστρες!!!!πηγα σε ενα κεντρο κηπου και πηρα 2 πηλινες γλαστρες μεγαλες οχι σε αυτο το κεραμιδι το χρωμα τις πηρα σε γκρι-καφε!κατι τετοιο τελος παντων.διαλεξα και 2 λεμονοκυπαρισα και εβαλα την κυρια που ηταν εκει και τα μεταφυτεψε.εγω απλα τα εβαλα στο μπαλκονι!!!!τον αλλον μηνα που θα πληρωθω θα παρω αλλα 2!μονο τετοια απο δω και περα.λουλουδια τερμα!!!!και θα βαλω παλι την κυρια να τα κανει!δεν ξερω τι κανω λαθος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισπνοες/εκπνοες..οοοοομμμμμμμ.......:P

Και οοοοομμμμμμμ και αααααααμμμμμμμμμμ έκανα και καπνούς από τα αυτιά έβγαλα............. μετά ήπια άλλο ένα τσάι.......... και ξανάβαλα αλεύρια στον ατοπαρασκευαστή. Γύρω στα μεσάνυχτα υπολογίζω να έχουμε σταφιδόψωμο :rolleyes:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Και οοοοομμμμμμμ και αααααααμμμμμμμμμμ έκανα και καπνούς από τα αυτιά έβγαλα............. μετά ήπια άλλο ένα τσάι.......... και ξανάβαλα αλεύρια στον ατοπαρασκευαστή. Γύρω στα μεσάνυχτα υπολογίζω να έχουμε σταφιδόψωμο :rolleyes:

Το χαμομηλι κανει καλο στα νευρα;) Φτιαχνεις σταφιδοψωμα και το λες ετσι απλα ε? Και ας ξεροσταλιαζουμε εμεις...:confused:

Ασχετο αλλα σας ειπα οτι το γαλακτομπουρεκο μου βγηκε κο-ρυ-φη???


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι καλύτερα αλλά όχι καλά:?. Για σήμερα είχαμε φακές που μου βγήκαν πεντανόστιμες!

Καταρχήν, να πω ότι διαβάζω τα κατορθώματα όλων των παιδιών του καφέ μας και χαμογελάω μέχρι τ' αυτιά!!:D (Αγγελικούλα, θα έρθω κι εγώ για ψώνια μαζί σας...:tongue:)

Φούμπι, να σας ζήσει το μωρό!!

Κάντυ μου, υπομονή κοριτσάκι μου και περαστικά σας!!

Σμαρτάκι, πολύ ωραία ως εδώ! Και θα δεις που και στη συνέχεια, ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα είναι!!!

Εβίρι, να σου πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί λίγο με τα μαθήματα της κορούλας σου.

Δωράκι, καλά αποτελέσματα!!!!

Μαράκι, μεγαλώνει η μπουμπού σου και κάνει αισθητή την παρουσία της!

Ελένη, εκτός από ωρλ, μήπως να έβλεπες και ορθοπεδικό (για αυχενικό)?

Μπίγκι, αυτό το μηχάνημα μου πρότεινες?:rolleyes: Που δεν μπορεί να σταματήσει άμα κάνεις λάθος?:rolleyes: Αν εκείνη την ώρα το βγάζατε από την μπρίζα?:roll:

Συμπαθάτε με αν ξεχνάω κάτι. Τα έχω πάρει λίγο και με το δίπλα...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...