Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      @Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

      Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

      Αν κάνω, εννοείται πως θα στο στείλω! Έλεγα να πάω μόνο για χοριακη,αλλά για να δούμε.Θα αντέξω? 😛

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μιλησα χθες με τον γιατρο μου για τον θηροειδη και μου ειπε οτι αν τα αποτελεσματα βγουν καλα,τοτε με στελνει στο καπακι σε καρδιολογο για υπερηχο......:confused:........

Μην βάζεις με το μυαλό σου διάφορα. Το πιο πιθανό είναι να είναι ο θυρεοειδής και όλα να προέρχονται από εκεί!

Α,σημερα περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις που εκανα εδω και πολλες μερες στο θησαυρο για τον σιδηρο και την φεριτινη του.

Για να δω ποσο πεσμενα θα ειναι οεο;

Α! Θα σε μαλώσω! Γιατί πρέπει να είναι πεσμένα δηλαδή? Όπως σου είπε και η φέφι πηγή σιδήρου δεν είναι μόνο το κρέας.

Γεια σας κορίτσια.

Πάλι πέρασε η ώρα και μαζί και η μέρα και μαζί και η βδομάδα. Μη γελάτε, έχω την αίσθηση ότι κάθε δύο μέρες έχουμε Παρασκευή. Έτσι μοιάζει ότι περνάει ο χρόνος εδώ. Λες και η βδομάδα κρατάει μόνο 3 μέρες.

Δεν θα με χάλαγε κάθε τρεις μέρες να είχαμε Σαββατοκύριακο!

Και κάτι άλλο...

Ο μικρός μου τις τελευταίες ημέρες αφήνει τα χεράκια και περπατά κανονικά.Σήμερα μάλιστα κάνει και πολύ περισσότερα βήματα χωρίς να πιανεται

Εχω κατενθουσιαστεί

Μπράβο περιστεράκι για τον μικρό σου και εμπρός καλά μου πόδια από εδώ και πέρα!!!!!

:rolleyes:....

όσο για συγκάματα ...έχω γίνει πρύτανης! τα δοκίμασα όλα. πέραν του ελαιολάδου δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο. απλά θέλει κόπο!

μετά το ελαιόλαδο πολύ καλό είναι το αμυγδαλέλαιο, μετά της φρέζυ ντερμ.

το μελάνι για σύγκαμα είναι καλό, τόσο το μπλε όσο κ το εοζίν (κόκκινο), αλλά πολλή χημεία γιατο τίποτα!

γενικώς ρωτήστε με ό,τι θέλετε για κρέμες. μακριά από σούντοκρημ!

Γιατί μακριά από σουντοκρήμ?

:lol:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αχ τι καλά! Μακάρι να είχα κι εγώ χρόνο να ασχοληθώ με τις γλαστρούλες μου! Το μόνο που έκανα ήταν να φυτέψω κάτι βολβούς από φρέζες πριν δυό μήνες και τώρα έχουν αρχίσει να ανθίζουν!

τώρα που το έγραψες σε παράθεση το θυμήθηκα...

κρινάκια του αγρού είχαμε σε χωράφι δίπλα στο πατρικό μου. κάθε φορά πηγαίναμε με την αδερφή μου κ μαζεύαμε κ το μεγάλο στοίχημα ήταν ποιά θα κατάφερνε να τα βγάλει με τους βολβούς γιανα τα μεταφυτεύσουμε στον κήπο μας. φυσικά δεν τα καταφέρναμε κ ας έγινε γεωπόνος η αδερφή μου...αργότερα!

αλλά τί όμορφα λουλούδια, τί χαρά που ένιωθα όταν έβρισκα!

με την κηπουρική δηλώνω μπούφος!;)

σούντοκρημ μας είχε πει η φαρμακοποιός μας που είναι φίλη πλέον ότι έχει πολλή χημεία. αν δεν έχεις άλλη επιλογή βάζεις. αλλιώς όχι. σε ελεύθερη μετάφραση σου τα λέω.

για τον ταβλωμένο...έχουμε διαφορά οικογενειακής κατάστασης, άλλα ενδιαφέροντα. καλός χρυσος, αλλά μονόχνωτος κ με ενασχόληση μανιώδη τις μετοχές.

με πιάνεις;

εκεί που λέω με τον τσαμπουκά μου θα βρω μπελά στη δουλειά, μου αναθέτουν κ άλλα!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα...

Απο χθες βράδυ έχω κι εγώ συνάχι και κυκλοφορώ με τη μάσκα,αλλά σκάω!!!

Και νομίζω ότι είναι ζήτημα χρόνου να κολλήσει ο μικρός,αφού κοιμόμαστε και μαζί.

Με τη μάσκα μεν,αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια αλλα για πεστε μου η ανησυχια σταματα ποτε? Μαμουλα μου ψυχολογικο πολεμο σας κανει ο λογιστης ετσι για να σπασουν τα νευρα σας μην του κανεις το χατιρι.Eviri πολυ περιεργο το συστημα των Γερμανων και εγω θα σου ελεγα να μην παρακολουθησει την ιδια ταξη δυο φορες γιατι θα βαρεθει η μικρη σου.Περιστερω καλο κυνηγι με τον γιοκα σου.Δωρακι καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις του μικρου.Eleniagglia περαστικα ατιμο πραγμα ο ιλιγγος πως εισαι σημερα?Αγγελικη παλι γελασα με τον γιο σου και οχι μην τον παρεις στο φουρνο.Αφροδιτη πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν και έβρεχε όλη τη νύχτα και το πρωί ήταν χάλια ο καιρός,έχει βγάλει μια ωραιότατη λιακάδα...Οπότε θα το κάνω ενα περπάτημα σήμερα.Επιβάλλεται

Μετα την κραιπάλη φαγητού επανήλθα και συνεχίζω με ευλάβεια το πρόγραμμα.Για να δούμε...

Πάντως λίγοι τα έχουν παρατηρήσει τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κοριτσια! Μάλλον καλησπέρα!

Σας έχασα γιατί είχαμε παει με τον χάμπυ ένα μινι ταξιδάκι!

Δεν προλαβάινω να τα διαβάσω όλα γιατί παράλληλα γράφω...

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Να σας πω και πως τραγουδάει ο γιος μου το τραγουδάκι:

"Να ζήσεις μανούλα και χρόνια πολλά..

μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά

Παντού να σκορπίζεις της νωσης το φως

και όλοι να λένε να ΜΙΑ ΣΤΟ ΦΩΣ".

χαχαχα!!! Ωραίος!!!!! Πολύχρονη Φουμπι!!!! Και πάντα χαρούμενη!!!

Ελένη τι εγινε με τον πονοκέφαλο της μικρής τελικά?

Είδαμε μάτια και είναι όλα οκ!

Πιθανότατα από την ιωση που πέρασε, αλλά περιμένουμε να δούμε αν θα την ενοχλήσει ξανά.

Μιλησα χθες με τον γιατρο μου για τον θηροειδη και μου ειπε οτι αν τα αποτελεσματα βγουν καλα,τοτε με στελνει στο καπακι σε καρδιολογο για υπερηχο......:confused:........

Από τον θυροειδή θα είναι... τέτοια χαζά κάνει!

Α,σημερα περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις που εκανα εδω και πολλες μερες στο θησαυρο για τον σιδηρο και την φεριτινη του.

Για να δω ποσο πεσμενα θα ειναι οεο;

Το κρέας μπορεί να μην το τρώει, τρώει όμως το ζουμί και παίρνει τις βιταμίνες, οπότε μην ανυσηχείς!

Δώρα μου χρόνια σου πολλά! Υγεία και μόνο υγεία σου εύχομαι!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Καλησπέρα !

Σμαρτάκι μας,

ΟΛΑ καλά θα είναι, αφού ο υπέρηχος ήταν σούπερ ! Λίγη ακόμη υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα και... τέλος η ταλαιπωρία σας !

Μαρία-Ελπίδα,

Αχ αχ μανούλα.... δοντάκια, τί να πεις !

Περιστέρω,

Μπράβο στο παιδί ! Καλές βόλτες να κάνετε !! Και καλά τρεξίματα χα χα !

Φούμπι,

Τέλειος ο γιος σου πόσο γέλασα !

Ζωπ,

Είσαι με πυρετό μάνα μου ???

Εγώ τί σας έγραφα χθες ? Και τα 2 με πυρετό.. κι εγώ το βράδυα αργά πρέπει να το χτύπησα τα 38,5...

είμαι ένα μάτσο χάλια και σωματικά και ψυχολογικά...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να του το λεγε του...ταβλωμένου λογιστή ότι έχει γίνει φίρμα στο...μαγειροκαφέ..

ένα θα σου πω...ζει μόνος του με τη μαμά του.κ ο ίδιος είναι μεγάλος.

Δεν σας είπα...

Απο χθες βράδυ έχω κι εγώ συνάχι και κυκλοφορώ με τη μάσκα,αλλά σκάω!!!

Και νομίζω ότι είναι ζήτημα χρόνου να κολλήσει ο μικρός,αφού κοιμόμαστε και μαζί.

Με τη μάσκα μεν,αλλά...

ξέρεις τί διάβασα σήμερα το πρωί για συνάχι; κόψε κρεμμύδι κ βάλτο δίπλα στο κομοδίνο του κρεβατιού σου όσο κοιμάσαι!

λένε ότι βοηθάει!

επίσης εισπνοές από βραστό νερό με ευκάλυπτο ή αν δεν βρίσκεις, γουίντερ μπαλμ (είναι μια κρεμούλα για επάλειψη στα μωράκια μας με ευκάλυπτο-σαν το βιξ ένα πράγμα). ανοίγει η αναπνοή.

φασκόμηλο με μέλι!

επίσης, διάβασα σε πολλά σάηητ βράζεις μέλι με λεμόνι ξύσμα κ χυμό κ αφού κρυώσει ελαφρώς το πίνεις πρωί βράδυ κ γίενσαι περδίκι!

Kοριτσια σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια αλλα για πεστε μου η ανησυχια σταματα ποτε?

ποτέ!;)

Μαμουλα μου ψυχολογικο πολεμο σας κανει ο λογιστης ετσι για να σπασουν τα νευρα σας μην του κανεις το χατιρι.

δεν το κάνει σε άλλους, τουλάχιστον όχι μπροστά μου. είμαστε συνήθως τα δυο μας στο γραφείο. τώρα είμαστε τρίο!

χθες τα είπα στον φέφο κ μου λέει "κάνετε σαν να είστε χρόνια παντρεμένοι ή σαν τους γέρους στο μάπετ σόου!κ τά βάθος είναι καλός άνθρωπος, αλλά η μοναξιά...;)

κάνε του τα φαγάκια που αγαπάει! έτσι θα έκανα εγώ! κανάκεμα!

Αν και έβρεχε όλη τη νύχτα και το πρωί ήταν χάλια ο καιρός,έχει βγάλει μια ωραιότατη λιακάδα...Οπότε θα το κάνω ενα περπάτημα σήμερα.Επιβάλλεται

Μετα την κραιπάλη φαγητού επανήλθα και συνεχίζω με ευλάβεια το πρόγραμμα.Για να δούμε...

Πάντως λίγοι τα έχουν παρατηρήσει τα αποτελέσματα...

δεν μας νοιάζει για τους άλλους!

κηπ γουόκιν!:cool:

Καλημέρα στα όμορφα κοριτσια! Μάλλον καλησπέρα!

Σας έχασα γιατί είχαμε παει με τον χάμπυ ένα μινι ταξιδάκι!

Δεν προλαβάινω να τα διαβάσω όλα γιατί παράλληλα γράφω...

Είδαμε μάτια και είναι όλα οκ!

Πιθανότατα από την ιωση που πέρασε, αλλά περιμένουμε να δούμε αν θα την ενοχλήσει ξανά.

Το κρέας μπορεί να μην το τρώει, τρώει όμως το ζουμί και παίρνει τις βιταμίνες, οπότε μην ανυσηχείς!

αυτό ήθελα να γράψω κ εγώ. σήμερις είσαι στο μυαλό μου. δηλαδή πάντα είσαι, απλά μου έλλειψες κ είχα ξεχάσει την ταύτιση που τρώμε!:tongue:

Κορίτσια μου,

Καλησπέρα !

Εγώ τί σας έγραφα χθες ? Και τα 2 με πυρετό.. κι εγώ το βράδυα αργά πρέπει να το χτύπησα τα 38,5...

είμαι ένα μάτσο χάλια και σωματικά και ψυχολογικά...

περαστικά σας! ύπνο κ διατροφή! κ πολλά φιλάκια από τη μαγειροπαρέα!

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το έγραψες σε παράθεση το θυμήθηκα...

κρινάκια του αγρού είχαμε σε χωράφι δίπλα στο πατρικό μου. κάθε φορά πηγαίναμε με την αδερφή μου κ μαζεύαμε κ το μεγάλο στοίχημα ήταν ποιά θα κατάφερνε να τα βγάλει με τους βολβούς γιανα τα μεταφυτεύσουμε στον κήπο μας. φυσικά δεν τα καταφέρναμε κ ας έγινε γεωπόνος η αδερφή μου...αργότερα!

αλλά τί όμορφα λουλούδια, τί χαρά που ένιωθα όταν έβρισκα!

με την κηπουρική δηλώνω μπούφος!;)

Κι εγώ δεν έχω και πολύ ιδέα, ότι μου πιάνει οφείλεται καθαρά στην τύχη!

σούντοκρημ μας είχε πει η φαρμακοποιός μας που είναι φίλη πλέον ότι έχει πολλή χημεία. αν δεν έχεις άλλη επιλογή βάζεις. αλλιώς όχι. σε ελεύθερη μετάφραση σου τα λέω.

Και να φανταστείς ότι ειδικά με την κόρη μου είχα κάποιες φορές πρόβλημα και ήταν η μόνη που την ανακούφιζε άμεσα! Θα δοκιμάσω αυτό με το λάδι. Αλλά να σε ρωτήσω, αυτό με το νισεστέ επειδή είναι σκόνη δεν φράζει τους πόρους του δέρματος όπως κάνει ας πούμε το τάλκ?

για τον ταβλωμένο...έχουμε διαφορά οικογενειακής κατάστασης, άλλα ενδιαφέροντα. καλός χρυσος, αλλά μονόχνωτος κ με ενασχόληση μανιώδη τις μετοχές.

με πιάνεις;

Σε πιάνω μιας και συναναστρέφομαι με τέτοιους λόγω δουλειάς:rolleyes:

εκεί που λέω με τον τσαμπουκά μου θα βρω μπελά στη δουλειά, μου αναθέτουν κ άλλα!:confused:

Δεν σας είπα...

Απο χθες βράδυ έχω κι εγώ συνάχι και κυκλοφορώ με τη μάσκα,αλλά σκάω!!!

Και νομίζω ότι είναι ζήτημα χρόνου να κολλήσει ο μικρός,αφού κοιμόμαστε και μαζί.

Με τη μάσκα μεν,αλλά...

Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ όταν είμαι μπουκωμένη το τελευταίο πράγμα που θέλω να κάνω είναι να βάλω μάσκα. Με πιάνει νευρικός κλονισμός!!!

Καλημέρα στα όμορφα κοριτσια! Μάλλον καλησπέρα!

Σας έχασα γιατί είχαμε παει με τον χάμπυ ένα μινι ταξιδάκι!

Δεν προλαβάινω να τα διαβάσω όλα γιατί παράλληλα γράφω...

Ελπίζω να ήταν αναψυχής και να περάσατε τέλεια!:wink:

Κορίτσια μου,

Εγώ τί σας έγραφα χθες ? Και τα 2 με πυρετό.. κι εγώ το βράδυα αργά πρέπει να το χτύπησα τα 38,5...

είμαι ένα μάτσο χάλια και σωματικά και ψυχολογικά...

Περαστικά σας βρε κορίτσι μου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να ευχαριστήσω την κάντυ μας που αν κ αρρωστούλα μου έστειλε τις συνταγούλες σε π.μ.

βελουδένια μου είσαι αστέρι!!!!!

αγγελική μου, την σούντοκρημ την χρησιμοποίησε κ η φαρμακοποιός στα παιδιά της, αλλά σε έκτακτες περιστάσεις. όταν το συζητήσαμε μας είπε ότι το προτίμησε λόγω έλλειψης χρόνου, δεν ήξερε για το ελαιόλαδο τότε.

ο νισεστές βοηθάει στο να επουλωθούν άμεσα οι κοκκινίλες κ τα ανοίγματα-πληγές στο δερματάκι! το ταλκ έχει χημεία.

Link to comment
Share on other sites

έχω ξεμεσιαστεί στον πόνο...

κατά συνέπεια άνοιξα μια σοκολάτα αμυγδάλου ίον-είχα φροντίσει από το πρωί για βασικές προμήθειες!

σε λιγάκι σχόλασα...λεπτά μετράω...αφροδίτη πού χάθηκες από το πρωί; συνήθως μαζί φεύγαμε!

πότε θα έρθει ο συζυγάτος μου;;;;;;;;;;;;;;;;;;

να σας πω κάτι που ελπιζω να μη σας πειράζει...αυτό το "οέο" μου την σπάει! μπλιαχ!

ξύπνησε ο γκρινιάρης μέσα μου! αργεί η παρασκευή;;;;;; πείτε μου ότι είναι κοντά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δώρα μου δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αυτό που θα σου γράψω, αλλά κ η Σύσα που είναι καλή στο φαγητό της τελευταία βαριέται να μασάει το κρέας! κ ας είναι πολύ καλά μαγειρεμένο!

πιο πολύ ενθουσιάζεται να παίξει, να τρέξει, να χορέψει κλπ παρά να φάει. πρέπει να έχει φτάσει στο αμήν για να φάει όλο το φαγητό, αν περιέχει κρέας!

σίδηρο κ φεριτίνη δεν δίνουν μόνο τα κρέατα!

ησυχασε σε παρακαλώ.

πότε μαθαίνουμε αποτελέσματα; να μας γράψεις. αν θέλεις βάζουμε κ στοίχημα. θέλω ένα κέηκ μπανάνας! κ το εννοώ!

:lol::lol: Οκ παει το στοιχημα!!!!Αλλα επειδη εχει χαμηλο αιματοκριτη,γιαυτο κανουμε εξετασεις σιδηρο-φεριτινη...μεχρι και για στιγμα του καναμε...:confused:

Τα αποτελεσματα πρεπει να βγουν οπου να ναι.Μας ειπαν 15-20 μερες και ηδη εχουμε 21 μερες σημερα!!!!!!:rolleyes::confused:

Θα παρουμε αυριο τηλ μηπως και βγηκαν....εχθες παντως δεν ειχαν βγει ακομα!!!!

Τα δικα μου θα βγουν την παρασκευη.

Καλημέρα στα όμορφα κοριτσια! Μάλλον καλησπέρα!

Σας έχασα γιατί είχαμε παει με τον χάμπυ ένα μινι ταξιδάκι!

Δεν προλαβάινω να τα διαβάσω όλα γιατί παράλληλα γράφω...

Τι ωραιαααααα,ελπιζω να περασατε πανεμορφα!!!!!!!(Που θα περασατε σιγουρααα)

Είδαμε μάτια και είναι όλα οκ!

Πιθανότατα από την ιωση που πέρασε, αλλά περιμένουμε να δούμε αν θα την ενοχλήσει ξανά.

Μακαρι!

Το κρέας μπορεί να μην το τρώει, τρώει όμως το ζουμί και παίρνει τις βιταμίνες, οπότε μην ανυσηχείς!

Μακαρι Ελενη μου...αλλα γενικα ειναι πολυ κακοφαγος.

Δώρα μου χρόνια σου πολλά! Υγεία και μόνο υγεία σου εύχομαι!

Σε ευχαριστω κοριτσαρα μου!!!!!

Κορίτσια μου,

Εγώ τί σας έγραφα χθες ? Και τα 2 με πυρετό.. κι εγώ το βράδυα αργά πρέπει να το χτύπησα τα 38,5...

είμαι ένα μάτσο χάλια και σωματικά και ψυχολογικά...

Περαστικα σας καντυ μου.

Για το θεμα του θυροειδη,ξερω οτι χτυπαει παντου,αλλα φοβαμαι μια στις χιλιες μην ειναι το προβλημμα καρδιολογικο......Δεν με πειραζει αν εχω...αλλα οχι τωρα!!!!!!!!

Ειμαι στα πολυ νταουν μου!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...