Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Το Δημοτικό θα το τελειώσει στη Γερμανία, το Γυμνάσιο δεν είναι σίγουρο, 50% να το τελειώσει στη Γερμανία και 50% να κάνει την Α' γυμνασίου εδώ και τις υπόλοιπες συν το λύκειο στην Ελλάδα. Τα βιβλία για παιδιά ελληνόπουλα που ζουν στο εξωτερικό δεν είναι κατάλληλα για μας, γιατί το παιδί ξέρει ελληνικά, αφού τα διδάχτησε κανονικά όπως όλα τα Ελληνόπουλα. Ενώ τα παιδιά του εξωτερικού δε μιλάνε καλά και δεν ξέρουν καλά ελληνικά γιατί έχουν ακολουθήσει ξενόγλωσσα σχολεία, γι' αυτό διδάσκονται με βιβλία ειδικών εκδόσεων, ώστε να τους είναι πιο εύκολα.

Άσε μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Χρόνια πολλά Φούμπι :D

Εβίρι, αν κατέβαζες τα βιβλία του Υπουργείου Παιδείας από το ίντερνετ και τα κάνατε στο σπίτι; Εδώ ξέρω ότι αυτό κάνουν οι περισσότεροι.

Ελένη, τον ίλιγγο συμφωνώ κι εγώ να τον κοιτάξεις σε ΩΡΛ. Ή ξαναπήγαινε στον GP και πες του ότι έκανες τις ασκήσεις και δεν έγινε τίποτα. Πίεσέ τον να σου κάνει παραπομπή.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

βάζω της μπεπανθόλ για το σύγκαμα.Είχα κάνει τεστ σε πολλές με τον μικρό και κατέληξα σ'αυτήν.Κι εγώ τον πλένω σε κάθε άλλαγμα.Αντε όταν τον αλλάζουν άλλοι να τον καθαρίσουν με βαμβάκι και νερό.Και κρέμα βάζουμε σχεδόν σε κάθε άλλαγμα.Φοβάμαι μήπως είναι ένδειξη κάποιας αλλεργίας και δεν το πήρα είδηση.Με τον μικρό ημουν ευχαριστημένη και με τις πάνες του λιντλ αλλά και του καρφούρ.Το μπεμπέ όμως όλο και κάτι το πειράζει.Μόνο που δεν μπορώ να εντοπίσω τι στο καλό είναι αυτό...

Δεν τις έχω βάλει τις πορτοκαλί, δεν τις ξέρω καθόλου. Πάντως για το σύγκαμα μου έχουν πει ότι πολύ καλή είναι η baby cream της Frezyderm που έχει χαμομήλι. Δηλαδή είναι καλή για όταν το μωρό έχει συγκαεί, όχι για προφύλαξη. Η Frezyderm έχει και ένα baby bath με χαμομήλι, που το διαλύεις σε νερό και βάζεις το μωρό με τον πωπό μέσα (να κάτσει δηλαδή) για μερικά λεπτά και δεν το ξεβγάζεις. Αυτό το έχουμε χρησιμοποιήσει και είναι όντως πολύ καλό.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι, αν κατέβαζες τα βιβλία του Υπουργείου Παιδείας από το ίντερνετ και τα κάνατε στο σπίτι; Εδώ ξέρω ότι αυτό κάνουν οι περισσότεροι.

Αυτό έχω κάνει Μπίγκι, γιατί δεν έχουμε βιβλία δικά μας. Τα βρήκα στο ίντερνετ και τα διδάσκω από 'κει. Αυτό που δε βρήκα είναι το αγγλικό βιβλίο που διδάσκονται στην τάξη της φέτος. Λέγεται Sally και δεν υπάρχει στο ίντερνετ. Εκτός από το βιβλίο που είναι για τις πιο μικρές τάξεις αγγλικών και υπάρχει. Δυστυχώς δε διδάσκονται το ίδιο βιβλίο που διδάσκονται στην Ελλάδα, γιατί αυτό είναι μάλλον στην κρίση του Υπουργείου Παιδείας της Γερμανίας ή της δασκάλας αγγλικών που έχουν εδώ.

Σήμερα όμως, ο δάσκαλος που είδα μας έδωσε τα βιβλία της Δ' τάξης ελληνικών γιατί είχε περίσσεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει Μπίγκι, γιατί δεν έχουμε βιβλία δικά μας. Τα βρήκα στο ίντερνετ και τα διδάσκω από 'κει. Αυτό που δε βρήκα είναι το αγγλικό βιβλίο που διδάσκονται στην τάξη της φέτος. Λέγεται Sally και δεν υπάρχει στο ίντερνετ. Εκτός από το βιβλίο που είναι για τις πιο μικρές τάξεις αγγλικών και υπάρχει. Δυστυχώς δε διδάσκονται το ίδιο βιβλίο που διδάσκονται στην Ελλάδα, γιατί αυτό είναι μάλλον στην κρίση του Υπουργείου Παιδείας της Γερμανίας ή της δασκάλας αγγλικών που έχουν εδώ.

Δεν κάνουν αγγλικά στο γερμανικό σχολείο;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό έχω κάνει Μπίγκι, γιατί δεν έχουμε βιβλία δικά μας. Τα βρήκα στο ίντερνετ και τα διδάσκω από 'κει. Αυτό που δε βρήκα είναι το αγγλικό βιβλίο που διδάσκονται στην τάξη της φέτος. Λέγεται Sally και δεν υπάρχει στο ίντερνετ. Εκτός από το βιβλίο που είναι για τις πιο μικρές τάξεις αγγλικών και υπάρχει. Δυστυχώς δε διδάσκονται το ίδιο βιβλίο που διδάσκονται στην Ελλάδα, γιατί αυτό είναι μάλλον στην κρίση του Υπουργείου Παιδείας της Γερμανίας ή της δασκάλας αγγλικών που έχουν εδώ.

Σήμερα όμως, ο δάσκαλος που είδα μας έδωσε τα βιβλία της Δ' τάξης ελληνικών γιατί είχε περίσσεμα.

Αν πεις σε καποιον να στο αγορασει απο Ελλαδα και να στο στειλει?

Μπιγκι, θα κατεβω σε 1 εβδομαδα οποτε παω ελλαδα στον ΩΡΛ και το διευθετω...Εδω μεχρι να με παραπεμψει σε ΩΡΛ θα περασουν και 2 εβδομαδες σιγουρα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Να σας πω και πως τραγουδάει ο γιος μου το τραγουδάκι:

"Να ζήσεις μανούλα και χρόνια πολλά..

μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά

Παντού να σκορπίζεις της νωσης το φως

και όλοι να λένε να ΜΙΑ ΣΤΟ ΦΩΣ".

Μόλις τελείωσα μια τούρτα με πάνες δώρο για τον ανηψούλη.Και πάω να την πέσω.

Biggi είχα γίνει χρυσός χορηγός της Frezzydearm όταν είχα γεννήσει τον μικρό επειδη μου τα είχε συστήσει ο παιδίατρος.Δεν έμεινα και τόσο ικανοποιημένη ,πολύ διαφήμιση για το τίποτα μου φάνηκαν,και δυσανάλογη σχέση ποιότητας -τιμής τουλάχιστον για εδώ.Του έβαλα το μεσημέρι μια φαρμακευτική κρέμα που μου είχε δώσει την προηγούμενη φορά ο παιδίατρος και έγινε λαμπίκο το κωλαρίκο.Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω την συμβουλή της Φεφης που είναι και βιολογική μιας και το ελαιόλαδο το έχω σε μεγάλη εκτίμηση.

Εβίρι κι εγώ θα πρότεινα να μην την ταλαιπωρήσετε την κουρούλα σου χωρίς λόγο.Αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα ας περιμένετε μέχρι του χρόνου.

Ελεν Αγγλία περαστικά!

Ζωπυράκι καλύτερα?

Αφροδίτη μου τι έγινε τελικά με τα πόδια σου?Είχες διαβάσει το μην.που σου έγραψα?

Μαράκι ξέρω από ξενύχτι και συμπάσχω...

Φέφη τρελαίνομαι για Φεφόπαιδο.Σύσα και ξερό ψωμί!!!!

Περιστεράκι τι αποφασίσατε τελικά με την βάπτιση?

Δωράκι όλα καλά με τις εξετάσεις?

Μαρτζι πως είναι η μανούλα σου?

Χρυσοβαλάντω γέλασα πολύ με τα περαστικά.Η αλήθεια είναι πως κάποιες ηλικίες είναι πια για περαστικά.χαχαχα!

Κάντυ εύχομαι να μην κολλήσει η μικρούλα.Αντε να ξεμπερδεύουμε πια με τις ιώσεις.

Αγγελική θέλω μια μέρα να έρθω να ψωνίσουμε ψωμί και σαπούνι αλλά να είναι και ο μικρός μαζί εννοείται!

Αννα και Αννια φιλάκια στα σποράκια!

Kagly ελπίζω να περνάς καλά !Να πάρεις γερή δόση από μαμά-μπαμπά!

Φαίη πως πέρασες στους γονείς σου?

Ελένη τι εγινε με τον πονοκέφαλο της μικρής τελικά?

Φιλάκια πολλά σε όλες κι αν ξεχνάω κάποια,συγχωρέστε με .Είναι περασμένη η ώρα και το κουρασμένο μου μυαλό δεν βοηθάει.Φιλιά!


Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν αγγλικά στο γερμανικό σχολείο;

Στην πραγματικότητα βλαμμένο σύστημα μου φαίνεται αυτό που έχουν αυτή τη στιγμή όσον αφορά το φορμπεράιτουνγκ (έτσι λέγεται στα γερμανικά το τμήμα προετοιμασίας της γερμανικής γλώσσας). Δεν κάνουν αγγλικά μέσα εκεί και δεν κάνουν ακριβώς και μαθηματικά. Λέω ακριβώς, γιατί υπάρχει βιβλίο μαθηματικών που κάνουν κάποιες ασκήσεις τα παιδιά, όπου πολλές απ' αυτές είναι πολλές φορές χωρίς καθόλου εκφώνηση και είναι και δύσκολες. Εγώ τρομάζω να καταλάβω τι ζητάει η άσκηση. Για να δώσω ένα παράδειγμα υπάρχει ένας πίνακας αριθμών και πρέπει να καταλάβει το παιδι τι πρέπει να κάνει για να συμπληρώσει τον πίνακα, γιατί δεν υπάρχει εκφώνηση που να διευκρινίζει.

Στην πραγματικότητα, δε διδάσκονται μαθηματικά με όλη τη σημασία του μαθήματος. Απλά κάνουν ασκήσεις μαθηματικών. Προσθαφαιρέσεις και διαιρέσεις και πολλαπλασιασμό. Όχι προβλήματα και όχι διδασκαλία. Δηλαδή, αυτό που με κάνει έξω φρενών, είναι ότι, βάζουν το παιδί σε ένα τμήμα (το φορμπεράιτουνγκ) με σκοπό να μάθει τη γερμανική γλώσσα και μετά να πάει στην τάξη που ανήκει.

Αποτέλεσμα:

1.Η διδασκαλία των γερμανικών είναι πιο αργή κι από το περπάτημα της χελώνας.

2.Δε διδάσκονται μαθηματικά και αγγλικά που υπάρχουν στις τάξεις των παιδιών.

3.Δεν αφήνουν τα παιδιά μετά το πέρας των ωρών του φορμπεράιτουνγκ να μπαίνουν στη δική τους τάξη και να παρακολουθούν όποιο μάθημα υπάρχει εκείνη την ώρα.

4.Κάνουν πολλές ώρες τραγούδια, γυμναστική, παιχνίδια και σορολόπ.

Όλα αυτά μου φαίνονται ανόητα συστήματα και χωρίς στόχο.

Αν πεις σε καποιον να στο αγορασει απο Ελλαδα και να στο στειλει?

Έτσι κι αλλιώς εγώ της διδάσκω από το ίντερνετ αυτό που διδάσκονται στην Ελλάδα. Άσε που το ανακάλυψα σχετικά πρόσφατα, ρωτώντας ένα παιδάκι σε ποιο κεφάλαιο βρίσκονται, ότι το βιβλίο τους είναι εντελώς διαφορετικό από το δικό μας. Ελπίζω τουλάχιστον η γραμματική να είναι του ίδιου επιπέδου.

Εβίρι κι εγώ θα πρότεινα να μην την ταλαιπωρήσετε την κουρούλα σου χωρίς λόγο.Αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα ας περιμένετε μέχρι του χρόνου.

Δεν έχεις κι άδικο. Ίσως να πάει μόνο δοκιμαστικά κι αν δεν της αρέσει να μην ξαναπάει. Κι εγώ ταλαιπωρία το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημερα, τι μου κανετε???εγω σημερα δεν ξυπνησα και πολυ καλα. νοιωθω βαρυ το κεφαλι μου. πηρα παναντολ πριν φυγω απτο σπιτι κ ελπιζω να μου περασει γρηγορα.

εβιρυ μηπως να μην αφηνες για του χρονου???φοβαμαι μην παραφορτωθει το παιδι με οοολα αυτα και στο τελος δεν μπορει να ανταπεξελθει.

φουμπι πολυ γελιο ο γιοκας σου. σεπαιρνα τηλ χθες να στα πω τα χρονια πολλα αλλα δεν σε βρηκα.

ελενηαγγλια περστικα σου.καντυ πως ειστε???ζωπυρακι καλυτερα???

μαρακι υπομονη με το κοριτσακι σου, φαση ειναι θα περασει...

φαιη και περιστερακι, μωρα ειναι, δεν ειναι χαζα:D:D.φυσικα και καταλαβαινουν τα παντα.

φεφη πως τα περασατε χθες???

εμεις χαλαρα στο σπιτι. το αφροδιτομωρο σε μεγαλα κεφια. τραγουδι και χορο. βεβαια δεν προλαβαινουμε να τελειωσουμε ενα τραγουδι, αλλο μαμα μου.ααα, δεν σας ειπα χθες φωναζε, μαμα μουυυυ, μαουλα(μανουλα)....:D:Dκοιμηθηκαμε μαζι με τις κοτες. μονο φαι εφτιαξα-φασολακια που τρωμε σημερα και εβαλα ενα πλυντηριακι και μια σκουπα.

τα ποδια μου με πονουσανε παλι χθες βραδυ αρκετα και τα ειχα πανω σε 2 μαξιλαρια αν και δεν με ανακουφιζει ιδιατερα.

επισης πρεπει να ξεκινησω σιδηρο οπωσδηποτε γιατι το πρωι ζαλιζομουν εντονα. εχετε ακουσει για την σπιρουλινα???μου ειπανε οτι ειναι μια πολυβιταμινη η οποια περιοριζει και την ορεξη???τα φωτα σας .

σας αφηνω, επεσε δουλιτσα , μακια:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Γραφω στα γρηγορα,γιατί δεν προλαβαίνω να μπω,με χτυπάνε οι ιοί κατευθείαν!Και καταρρεει το σύστημα

ολα τα μωρα ιδια ?ολα?τι σαρα τα πιανει?και που καταλαβαινουν ποια ειναι ψευτικα και πια οχι?εκαι αυτα...θελουν τα αληθινα..τα παιχνιδια δεν τους κανουν

Ελα μου ντε!Πανεξυπνα τα μικρά...

Εγω ξυπνησα με ιλιγγο σημερα, το παθαινω ποτε ποτε δυστυχως, και ζαλιζομουν τρελλα, το στομαχι μου ηταν χαλια..

Πηγα στη δουλεια, γυρισα σα ζομπι, και τωρα εβαλα θερμομετρο και εχω δεκατα...Δεν καταλαβαινω τη συνδεση αναμεσα στα δυο,μπορει να ναι κ τυχαιο παντως ολο το βραδυ ετρεμα στο κρεββατι, εβλεπα εφιαλτες, και τωρα ειμαι μ ενα κεφαλι καζανι..

Πώς είσαι σήμερα Ελενη;

Καλά είμαι. Μπήκα- βγήκα δύο φορές από το σπίτι και τίποτα δεν έκανα. Πήγα στο σχολείο της μητρικής γλώσσας, μίλησα με το δάσκαλο και μου είπε ότι οι τάξεις Γ΄-Δ' κάνουν συνδιδασκαλία, αλλά δυστυχώς φέτος διδάσκει στα παιδιά την ύλη της Γ' και του χρόνου θα διδάξει πάλι με συνδιδασκαλία την ύλη της Δ'. Δηλαδή, σε σχέση με το σχολείο μάλλον τη χάνει την τάξη, και θα διδαχτεί μόνο από μας τους γονείς το παιδί τα μαθήματα. Μου είπε όμως ο δάσκαλος, ότι μπορεί η κόρη μου να παρακολουθήσει μαθήματα της Ε' δημοτικού φέτος και να τα επαναλάβει του χρόνου.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Εβίρι μου,μπέρδεμα

Ειχες ξαναγράψει για τα προβληματάκια που έχεις αντιμετωπίσει στο σχολείο της μικρής και για το μυστήριο εκπαιδευτικό σύστημα.Τα θυμάμαι πολύ καλά.

Μήπως να έμπαινες στην ιστοσελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου να βρεις τα ελληνικά σχολικά βιβλία της αντίστοιχης τάξης;

Οχι ότι θα αλλάξεις την κατάσταση όσο αφορα την φοίτηση της κόρης σου στο γερμανικό σχολείο,αλλά πιστεύω ότι θα βοηθηθεί το παιδί κυρίως ηθικά και ψυχολογικά.Είμαι βέβαιη ότι και η μικρή σου θα νιώθει περίεργα με τη νεα κατασταση που αντιμετωπίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει Μπίγκι, γιατί δεν έχουμε βιβλία δικά μας. Τα βρήκα στο ίντερνετ και τα διδάσκω από 'κει. Αυτό που δε βρήκα είναι το αγγλικό βιβλίο που διδάσκονται στην τάξη της φέτος. Λέγεται Sally και δεν υπάρχει στο ίντερνετ. Εκτός από το βιβλίο που είναι για τις πιο μικρές τάξεις αγγλικών και υπάρχει. Δυστυχώς δε διδάσκονται το ίδιο βιβλίο που διδάσκονται στην Ελλάδα, γιατί αυτό είναι μάλλον στην κρίση του Υπουργείου Παιδείας της Γερμανίας ή της δασκάλας αγγλικών που έχουν εδώ.

Σήμερα όμως, ο δάσκαλος που είδα μας έδωσε τα βιβλία της Δ' τάξης ελληνικών γιατί είχε περίσσεμα.

Αχ....

Πρώτα πρεπει να τα διαβάζω οοοοολα και μετα να σχολιάζω!:tongue:

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Να σας πω και πως τραγουδάει ο γιος μου το τραγουδάκι:

"Να ζήσεις μανούλα και χρόνια πολλά..

μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά

Παντού να σκορπίζεις της νωσης το φως

και όλοι να λένε να ΜΙΑ ΣΤΟ ΦΩΣ".

Ο γιος σου ακαταμάχητος!

Μόλις τελείωσα μια τούρτα με πάνες δώρο για τον ανηψούλη.Και πάω να την πέσω.

Κάνεις και τετοια πουλάκι μου;Μα να μην πιάνουν τα χέρια μου καθόλου...

Biggi είχα γίνει χρυσός χορηγός της Frezzydearm όταν είχα γεννήσει τον μικρό επειδη μου τα είχε συστήσει ο παιδίατρος.Δεν έμεινα και τόσο ικανοποιημένη ,πολύ διαφήμιση για το τίποτα μου φάνηκαν,και δυσανάλογη σχέση ποιότητας -τιμής τουλάχιστον για εδώ.Του έβαλα το μεσημέρι μια φαρμακευτική κρέμα που μου είχε δώσει την προηγούμενη φορά ο παιδίατρος και έγινε λαμπίκο το κωλαρίκο.Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω την συμβουλή της Φεφης που είναι και βιολογική μιας και το ελαιόλαδο το έχω σε μεγάλη εκτίμηση.

Συμφωνώ...Υπερεκτιμημένα βρεφικά καλλυντικά

Για το σύγκαμα έχω χρησιμοποιήσει sudocrem,penaten,αλλά έχω καταλήξει στη nivea.Μου αρεσει πολύ σαν προϊόν

Περιστεράκι τι αποφασίσατε τελικά με την βάπτιση?

Τίποτα...:confused::confused:

Φουμπι μου πώς είναι η αδερφή σου;Τι νέα εχετε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα, τι μου κανετε???εγω σημερα δεν ξυπνησα και πολυ καλα. νοιωθω βαρυ το κεφαλι μου. πηρα παναντολ πριν φυγω απτο σπιτι κ ελπιζω να μου περασει γρηγορα.

εβιρυ μηπως να μην αφηνες για του χρονου???φοβαμαι μην παραφορτωθει το παιδι με οοολα αυτα και στο τελος δεν μπορει να ανταπεξελθει.

φουμπι πολυ γελιο ο γιοκας σου. σεπαιρνα τηλ χθες να στα πω τα χρονια πολλα αλλα δεν σε βρηκα.

ελενηαγγλια περστικα σου.καντυ πως ειστε???ζωπυρακι καλυτερα???

μαρακι υπομονη με το κοριτσακι σου, φαση ειναι θα περασει...

φαιη και περιστερακι, μωρα ειναι, δεν ειναι χαζα:D:D.φυσικα και καταλαβαινουν τα παντα.

φεφη πως τα περασατε χθες???

εμεις χαλαρα στο σπιτι. το αφροδιτομωρο σε μεγαλα κεφια. τραγουδι και χορο. βεβαια δεν προλαβαινουμε να τελειωσουμε ενα τραγουδι, αλλο μαμα μου.ααα, δεν σας ειπα χθες φωναζε, μαμα μουυυυ, μαουλα(μανουλα)....:D:Dκοιμηθηκαμε μαζι με τις κοτες. μονο φαι εφτιαξα-φασολακια που τρωμε σημερα και εβαλα ενα πλυντηριακι και μια σκουπα.

τα ποδια μου με πονουσανε παλι χθες βραδυ αρκετα και τα ειχα πανω σε 2 μαξιλαρια αν και δεν με ανακουφιζει ιδιατερα.

επισης πρεπει να ξεκινησω σιδηρο οπωσδηποτε γιατι το πρωι ζαλιζομουν εντονα. εχετε ακουσει για την σπιρουλινα???μου ειπανε οτι ειναι μια πολυβιταμινη η οποια περιοριζει και την ορεξη???τα φωτα σας .

σας αφηνω, επεσε δουλιτσα , μακια:wink:

Καλημέρα κούκλα!

Η κόρη σου είναι φοβερή...

Ωραίες εικόνες όσες μας περιγράφεις

Γιατί δεν πας σε έναν γιατρό για τα ποδαράκια;

Αφού σε πονάνε καιρό,μην το αφήνεις...

Link to comment
Share on other sites

Και όχι Έβιρι, δεν πρόκειται να τον πάρω μαζί μου στον φούρνο!!!!!!!

χαχαχαχα!

Καλά πράγματα σου έχει γράψει είμαι σίγουρη.

προς το παρόν είμαι με πολύ ροή λόγω περιόδου!!!!!!!

θα προτιμούσα να έρρεεε αναλόγως κ το χρήμα!!!!!:rolleyes:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα μην ξεχάσεις ότι στο σούπερ μάρκετ απέκλεισες δύο διαδρόμους με το παιδί, των ειδών καθαρισμού και των ψωμιών.

:lol:

καλησπερα σας...μολις εκανα ενα μπανιο και καθισα...καθαρισα την κουζινουλα μου και τι μπανιο.σημερα ειχε μακαρονια με κιμα για φαγητο....λοιπον εχω 2 μερουλες να σας διαβασω και παω τρεχοντας να δω τα νεα σας...μακαρι ολες να ειστε καλα!

κ εσύ μικρούλα μου!

εδω παλι εχει πολυ καλο καιρο!ειδικα χθες ανοιξιατικη μερα.πηρα τον Σ και ανεβηκαμε στο βουνο για περπατημς

τί καλά1

εδώ βρέχει από χθες βράδυ! υγρασία κ μουντάδα!

αχ μωρε το κουκλακι!να της δωσεις πολλα πολλα φιλακια!εμενα η μικρουλα που προσεχω ξεκινησε να μιλαει.και λεει το ελα!και πας εχει πεθανει .....ελα ελα ολη την ωρα .....κι οσο γελαω και την χαιρομαι τοσες περοσσοτερες φορες το λεει

με το έλα είχε ξεκινήσει κ η σύσα! το λ σαλωνικιώτικο!;)

ελένη αγγλία περαστικά!

Καλά είμαι. Μπήκα- βγήκα δύο φορές από το σπίτι και τίποτα δεν έκανα. Πήγα στο σχολείο της μητρικής γλώσσας, μίλησα με το δάσκαλο και μου είπε ότι οι τάξεις Γ΄-Δ' κάνουν συνδιδασκαλία, αλλά δυστυχώς φέτος διδάσκει στα παιδιά την ύλη της Γ' και του χρόνου θα διδάξει πάλι με συνδιδασκαλία την ύλη της Δ'. Δηλαδή, σε σχέση με το σχολείο μάλλον τη χάνει την τάξη, και θα διδαχτεί μόνο από μας τους γονείς το παιδί τα μαθήματα. Μου είπε όμως ο δάσκαλος, ότι μπορεί η κόρη μου να παρακολουθήσει μαθήματα της Ε' δημοτικού φέτος και να τα επαναλάβει του χρόνου.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

εύχομαι ν κάνετε το καλύτερο για το κοριτσάκι σου!

καλησπερα κοριτσια, σας εχω διαβασει δεν θυμαμαι και τιποτα βεβαια..

μπηκα να δωσω το παρον.. η κορη μου με εχει εξαντλησει..

καθε βραδυ ξυπναει καθε μια ωρα και ολο κατι θελει.. μια πιπιλα, μια τσιτσιο, μια αγκαλια, μια πεταμα απο το μπαλκονι..:tongue:

:lol:

Αφηστε ζουμε μεγαλεια.. μαλλον ετοιμαζεται και τριτο δοντακι και την πληρωνουμε εμεις..

Κατα την διαρκεια της μερας, θελει ολο παιχνιδι και να ασχολουμε μαζι της..

Σημερα φαγαμε κοτα σουπα..

Σας φιλω ολες!!

φιλιά κ κουράγια!

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Να σας πω και πως τραγουδάει ο γιος μου το τραγουδάκι:

"Να ζήσεις μανούλα και χρόνια πολλά..

μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά

Παντού να σκορπίζεις της νωσης το φως

και όλοι να λένε να ΜΙΑ ΣΤΟ ΦΩΣ".

:lol:

Μόλις τελείωσα μια τούρτα με πάνες δώρο για τον ανηψούλη.Και πάω να την πέσω.

θεά!

Φιλάκια πολλά σε όλες κι αν ξεχνάω κάποια,συγχωρέστε με .Είναι περασμένη η ώρα και το κουρασμένο μου μυαλό δεν βοηθάει.Φιλιά!

μάκια!

καλημερα καλημερα, τι μου κανετε???εγω σημερα δεν ξυπνησα και πολυ καλα. νοιωθω βαρυ το κεφαλι μου. πηρα παναντολ πριν φυγω απτο σπιτι κ ελπιζω να μου περασει γρηγορα.

περαστικά!

φεφη πως τα περασατε χθες???

εμεις χαλαρα στο σπιτι. το αφροδιτομωρο σε μεγαλα κεφια. τραγουδι και χορο. βεβαια δεν προλαβαινουμε να τελειωσουμε ενα τραγουδι, αλλο μαμα μου.ααα, δεν σας ειπα χθες φωναζε, μαμα μουυυυ, μαουλα(μανουλα)....:D:Dκοιμηθηκαμε μαζι με τις κοτες. μονο φαι εφτιαξα-φασολακια που τρωμε σημερα και εβαλα ενα πλυντηριακι και μια σκουπα.

τα ποδια μου με πονουσανε παλι χθες βραδυ αρκετα και τα ειχα πανω σε 2 μαξιλαρια αν και δεν με ανακουφιζει ιδιατερα.

επισης πρεπει να ξεκινησω σιδηρο οπωσδηποτε γιατι το πρωι ζαλιζομουν εντονα. εχετε ακουσει για την σπιρουλινα???μου ειπανε οτι ειναι μια πολυβιταμινη η οποια περιοριζει και την ορεξη???τα φωτα σας .

σας αφηνω, επεσε δουλιτσα , μακια:wink:

για σπιρουλίνα δεν γνωρίζω. άκουσα καλά λόγια, αλλά από τρίτους...οπότε;;

χθες περάσαμε όμορφα!

με το που μπήκαμε σπίτι κ ενώ είχα σκοπό να της κάνω τραχανά, μου ζ΄τηησε επίμονα κρεμούλα, οπότε κ της την έκανα, την τάισα, μου ζήτησε λόλα κ της την έβαλα να βλέπει όσο ζύμωνα το ζυμάρι για τα λαλάντζα. μετά σιδερωσα λιγάκι μέχρι να ανέβει η ζύμη. μετά ετοίμασα τα λαλάντζα, τα τηγάνισα, φάγαμε με το φεφόπαιδο που μόλις της μύρισαν παράτησε την λόλα κ φώναζε τυΡί φέτα, ψωμάκι, λαλάγκια!!!!!

είχα πλύνει τα πάντα, στέγνωσα κ τακτοποίησα τα πάντα! ήρθε ο μπαμπούλης της κ της έφερε μπΟλόνια!!!:P

για να πλυθώ εγώ της έδειχνε την ΤΕμπελίνα=θαμπελίνα στο κινητό του μέσω ίντερνετ! γιατί σπάραζε έξω από το μπάνιο "πού 'νει η μαμούλα μου ουυ ουυυ ου"-κάνει μπάνιο-ουυυυυυ ουυυυυυυυυυυ μαμούλα μουυυυ ουυυυ!!!!κ.ο.κ.!!!!

ήπιαμε το γάλα μας κ ξεραθήκαμε στον ύπνο μάνα κ κόρη, αφήνοντας για πολλοστή φορά μόνο του τον μπαμπούλη μας!!!!:tongue:

σήμερα πονάω αρκετά λόγω περιόδου κ για να λέω εγώ πονάω σημαίνει ότι άλλη θα βάραγε ένεση!!!!!!

προς το παρόν αποφεύγω τα παυσίπονα. θα δείξει αργότερα!

το απόγευμα ίσως κάνω κοτόπουλο στη γάστρα με πατάτες, θα δείξει. έχω κ σιδερωμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...