Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γύρισα με πυρετό...

Ωχ μωρέ όλα μαζεμένα; Περαστικά σου.

εβιρυ καλη αναρρωση στην εβιροοικογενεια.

Ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη.

εβίρι, ας είναι ευλογημένο κ καλοδεχούμενο ό,τι κ να μου έχει γράψει!

Καλά πράγματα σου έχει γράψει είμαι σίγουρη.

Νικόλας σε γενικές γραμμές έδειξε να την περνάει "ελαφριά" την ίωση... το κυρίως κύμα τον χτύπησε τον έρμο την Πέμπτη δλδ.

Μεταξία, περαστικά στο μικρό κι ελπίζω να μην κολλήσει η μικρή.

κουρεύτρια; καλόοοοοο! με γειά το μαλλάκι!

κάτι αντίστοιχο που είχε πει μια ξαδερφούλα μου, όταν ήταν μικρή "μπαμπάαααα κοίτα, ένας γυμνίστριος!!!!!!!!"

Η μεγάλη μου κόρη τον κομμωτή τον έλεγε "κομμωτήρη"

δεν περνούν τα λεπτά για να σχολάσω...μου λείπει ο φέφος μου!!!!!

να πάμε να πάρουμε το παιδί, να πάμε σπιτάκι...

Άντε και περιμένει το όνειρο να βγει αληθινό.:lol::lol::lol::lol:

Και όχι Έβιρι, δεν πρόκειται να τον πάρω μαζί μου στον φούρνο!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα μην ξεχάσεις ότι στο σούπερ μάρκετ απέκλεισες δύο διαδρόμους με το παιδί, των ειδών καθαρισμού και των ψωμιών.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...μολις εκανα ενα μπανιο και καθισα...καθαρισα την κουζινουλα μου και τι μπανιο.σημερα ειχε μακαρονια με κιμα για φαγητο....λοιπον εχω 2 μερουλες να σας διαβασω και παω τρεχοντας να δω τα νεα σας...μακαρι ολες να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Περαστικά στα αρρωστούλικα της παρέας

Παράθεση σχολίων δεν κάνω γιατί και μέσα που μπαίνω το θεωρώ κατόρθωμα

Μάλλον συνάχι έχει ο υπολογιστής μου και δεν εχω τον αντρούλη εδώ να μου τον γιατροπορέψει.Εγώ με αυτά είμαι άσχετη.Αντε να κάνω καμια επανεκκίνηση.

Σα να μην πολυκινείται το καφε μας σήμερα

Εδω πάλι παλιόκαιρος!

Πάει το περπάτημα,'ακυρο και για σήμερα

Πάω να κάνω μαμ

Αμα με αφησει το περιστεράκι μου

εδω παλι εχει πολυ καλο καιρο!ειδικα χθες ανοιξιατικη μερα.πηρα τον Σ και ανεβηκαμε στο βουνο για περπατημς

Link to comment
Share on other sites

χθες με την κοράκλα μου απόλαυσα παιχνίδι! τί μιμήσεις, τί χορό, τί ρεπερτόριο, τί τραγούδι από το σήκω χόρεψε κουκλί μου..., τί παζλ κ ζωάκια, τί μαγείρεμα, διάβασμα...έγινα γκολ! αποκοιμήθηκα από τις 10.15!!!!!αλλά το ευχαριστήθηκα!

από όσα της είπα...της έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η βενζίνη!

το ότι παρίστανα τον πατερα μου πώς ροχαλίζει, ότι δεν μπορούμε να αγοράσουμε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν, λόγω χρημάτων,

είναι πολύ γλυκιά όταν με βλέπει να κάνω χυμό κ μου φέρνει το στραγγιστήρι (γκιγκιγκίρι) ή όταν σηκώνομαι να της ετοιμάσω το γάλα κ μου φέρνει την μεγάλη κούπα από το ντουλάπι!!!!! περιμένει να την επιβραβεύσω η ψυχούλα μου!

το άλλο που με κάνει να γελάω απίστευτα είναι όταν θέλει κάτι πολύ κ βιάζεται.

ρωτάει τον εαυτό της "θέλει γάλα; απαντάει μόνη της ναι!!!!! κ μετά φωνάζει ντούπιιιιι!!!!=γιούπι!!!"εντάξει το έπιασα το υπονοούμενο! πάω για γάλα!

πώς λέμε την καλημερα; ταμέρα!!!!

αχ μωρε το κουκλακι!να της δωσεις πολλα πολλα φιλακια!εμενα η μικρουλα που προσεχω ξεκινησε να μιλαει.και λεει το ελα!και πας εχει πεθανει .....ελα ελα ολη την ωρα .....κι οσο γελαω και την χαιρομαι τοσες περοσσοτερες φορες το λεει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 μηνών και κάτι ψιλά

Αλλά έχει μανία γενικά με ό,τι έχει κουμπί...

Από τηλεκοντρόλ,μέχρι διακόπτη,κουζίνα,τηλέφωνο...

Του έχουμε πάρει παιχνίδια τηλέφωνα και λαπ τοπ,αλλά αυτός θελει επίμονα,αυτά που χρησιμοποιούμε κι εμείς

Βεβαια παίζει και με τα παιχνίδια

Αλλά αλίμονο μας αμα μας δει με τηλεφωνο στο χέρι...

ολα τα μωρα ιδια ?ολα?τι σαρα τα πιανει?και που καταλαβαινουν ποια ειναι ψευτικα και πια οχι?εκαι αυτα...θελουν τα αληθινα..τα παιχνιδια δεν τους κανουν

Link to comment
Share on other sites

Λιγομίλητες είστε σήμερα... Γιατί?:confused:

Γύρισα με πυρετό... Για φαγητό έκανα μια μακαρονάδα με σάλτσα σκόρδου&μανιτάρια.

Ευχαριστώ για τα περαστικά.

Η Κάντυ που είναι? Η Ντελ?

Σμαρτάκι, εύχομαι καλή επιτυχία για σήμερα! Περιμένουμε τα νέα σας!!

Κάγκλυ, με το καλό να πας στους δικούς σου και να περάσεις όμορφα!

Σιχαίνομαι αυτό τον καιρό:twisted:, ετοιμάζεται να ρίξει καρέκλες...

Πάω να ξαπλώσω κι αλλοίμονο σε όποιον με ξυπνήσει!:rolleyes::cool:

Περαστικα Ζωπυρον! Αννια και σε σενα!

Εγω ξυπνησα με ιλιγγο σημερα, το παθαινω ποτε ποτε δυστυχως, και ζαλιζομουν τρελλα, το στομαχι μου ηταν χαλια..

Πηγα στη δουλεια, γυρισα σα ζομπι, και τωρα εβαλα θερμομετρο και εχω δεκατα...Δεν καταλαβαινω τη συνδεση αναμεσα στα δυο,μπορει να ναι κ τυχαιο παντως ολο το βραδυ ετρεμα στο κρεββατι, εβλεπα εφιαλτες, και τωρα ειμαι μ ενα κεφαλι καζανι..

Εσεις τι κανετε? Χτες εφτιαξα γαλακτομπουρεκο και μοσχαρακι κοκκινιστο με ντοματορυζο. Σημερα, που σερνομαι, βραζω κοτοπουλο....θα δω αν θα βαλω κοφτο μακαρονακι η' ρυζακι μεσα..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεν το θέμα του ιλίγγου το έχεις κοιτάξει σε ωριλά; Κάποιες φορές από ιώσεις προκαλείται ίλιγγος που έχει αιτία το λαβύρινθο του αφτιού. Περαστικά σου.

Eβιρι δεν εχω ρωτησει σε ωριλα, γιατι εδω δεν εχει ξεχωριστες ειδικοτητες..ειχα παει στον παθολογο και ουσιαστικα δε μου εκανε τιποτα. Μου ειπε απλα να κοιμαμαι με το κεφαλι λιγο ιο ψηλα , δηλαδη το μαξιλαρι να ειναι χοντρο. Αν συνεχισει αρκετο καιρο σε στελνουν και κανεις καποιες ασκησεις που επαναφερουν το λαβυρινθο στην αρχικη του κατασταση (ουσιαστικα κατι εκανα, και κουνηθηκαν διαφορα εκει μεσα:( ) Αλλα για να γινει αυτο θα περασει ουυυ καιρος, και αν αποφασισει ο παθολογος να με στειλει..μαλλον θα το ψαξω Ελλαδα σε ωριλα τωρα που θα κατεβω, να γλιτωσω και την ταλαιπωρια.

Εσυ τι κανεις? Γιατι τοση ησυχια σημερα?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά είμαι. Μπήκα- βγήκα δύο φορές από το σπίτι και τίποτα δεν έκανα. Πήγα στο σχολείο της μητρικής γλώσσας, μίλησα με το δάσκαλο και μου είπε ότι οι τάξεις Γ΄-Δ' κάνουν συνδιδασκαλία, αλλά δυστυχώς φέτος διδάσκει στα παιδιά την ύλη της Γ' και του χρόνου θα διδάξει πάλι με συνδιδασκαλία την ύλη της Δ'. Δηλαδή, σε σχέση με το σχολείο μάλλον τη χάνει την τάξη, και θα διδαχτεί μόνο από μας τους γονείς το παιδί τα μαθήματα. Μου είπε όμως ο δάσκαλος, ότι μπορεί η κόρη μου να παρακολουθήσει μαθήματα της Ε' δημοτικού φέτος και να τα επαναλάβει του χρόνου.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι. Μπήκα- βγήκα δύο φορές από το σπίτι και τίποτα δεν έκανα. Πήγα στο σχολείο της μητρικής γλώσσας, μίλησα με το δάσκαλο και μου είπε ότι οι τάξεις Γ΄-Δ' κάνουν συνδιδασκαλία, αλλά δυστυχώς φέτος διδάσκει στα παιδιά την ύλη της Γ' και του χρόνου θα διδάξει πάλι με συνδιδασκαλία την ύλη της Δ'. Δηλαδή, σε σχέση με το σχολείο μάλλον τη χάνει την τάξη, και θα διδαχτεί μόνο από μας τους γονείς το παιδί τα μαθήματα. Μου είπε όμως ο δάσκαλος, ότι μπορεί η κόρη μου να παρακολουθήσει μαθήματα της Ε' δημοτικού φέτος και να τα επαναλάβει του χρόνου.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Εβιρι μου εξαρταται απο το ποσο δεκτικο ειναι το παιδι σου..Εδω η φιλοσοφια ειναι να μην υπαρχει επαναληψη γιατι το παιδι βαριεται και προοδευτικα χανει την επαφη του με το γνωστικο αντικειμενο...

Εσυ πως τη βλεπεις την κορη σου? Θα ηταν καλυτερα να επαναλαβει την υλη η' να την κανει μια φορα?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, σας εχω διαβασει δεν θυμαμαι και τιποτα βεβαια..

μπηκα να δωσω το παρον.. η κορη μου με εχει εξαντλησει..

καθε βραδυ ξυπναει καθε μια ωρα και ολο κατι θελει.. μια πιπιλα, μια τσιτσιο, μια αγκαλια, μια πεταμα απο το μπαλκονι..:tongue:

Αφηστε ζουμε μεγαλεια.. μαλλον ετοιμαζεται και τριτο δοντακι και την πληρωνουμε εμεις..

Κατα την διαρκεια της μερας, θελει ολο παιχνιδι και να ασχολουμε μαζι της..

Σημερα φαγαμε κοτα σουπα..

Σας φιλω ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι μου εξαρταται απο το ποσο δεκτικο ειναι το παιδι σου..Εδω η φιλοσοφια ειναι να μην υπαρχει επαναληψη γιατι το παιδι βαριεται και προοδευτικα χανει την επαφη του με το γνωστικο αντικειμενο...

Εσυ πως τη βλεπεις την κορη σου? Θα ηταν καλυτερα να επαναλαβει την υλη η' να την κανει μια φορα?

Αν κάνει άλλη μια φορά την ύλη της Γ΄σίγουρα θα βαρεθεί και θα μας φάνε άσκοπα τα πέρα δώθε και τα ανέβα κατέβα στις σκάλες. Αν κάνει την ύλη της Ε΄καταρχήν θα την ξεκινήσει στη μέση της χρονιάς, ενώ τα άλλα παιδιά έχουν ήδη προχωρήσει. Ταυτόχρονα, θα έχει να διδαχτεί την ύλη του τμήματος εκμάθησης γερμανικών του κανονικού της σχολείου, την ύλη του ιδιαίτερου στα γερμανικά, και την ύλη των ελληνικών της Δ' τάξης. Πώς θα της βάλω και ύλη της Ε' φοβάμαι ότι θα γίνουν όλα αχταρμάς.

η κορη μου με εχει εξαντλησει..

καθε βραδυ ξυπναει καθε μια ωρα και ολο κατι θελει.. μια πιπιλα, μια τσιτσιο, μια αγκαλια, μια πεταμα απο το μπαλκονι..:tongue:

χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει άλλη μια φορά την ύλη της Γ΄σίγουρα θα βαρεθεί και θα μας φάνε άσκοπα τα πέρα δώθε και τα ανέβα κατέβα στις σκάλες. Αν κάνει την ύλη της Ε΄καταρχήν θα την ξεκινήσει στη μέση της χρονιάς, ενώ τα άλλα παιδιά έχουν ήδη προχωρήσει. Ταυτόχρονα, θα έχει να διδαχτεί την ύλη του τμήματος εκμάθησης γερμανικών του κανονικού της σχολείου, την ύλη του ιδιαίτερου στα γερμανικά, και την ύλη των ελληνικών της Δ' τάξης. Πώς θα της βάλω και ύλη της Ε' φοβάμαι ότι θα γίνουν όλα αχταρμάς.

Mηπως τοτε να αφησεις να κανει την Ε' Δημοτικου του χρονου, κανονικα, απο τον Σεπτεμβριο? Υπαρχει περιπτωση να γυρισει στην Ελλαδα στο σχολειο η' θα τελειωσει το σχολειο στη Γερμανια?

Στο μεταξυ, μπορεις εσυ να βρεις βιβλια εκμαθησης ελληνικων για Ελληνες του Εξωτερικου. Υπαρχει εκδοση του Πανεπιστημιου του Ρεθυμνου, και του Πανεπιστημιου Κυπρου. Μπορειτε λοιπον να κανετε δραστηριοτητες απο το βιβλιο, παιχνιδια κλπ. Και φυσικα πολλη ελληνικη μουσικη στο σπιτι, και ΑΝ υπαρχει δυνατοτητα Νοβα. Εμενα οι καλυτεροι μου μαθητες στο Ελληνικο Σχολειο ηταν αυτοι που στα σπιτια τους ειχαν Νοβα :tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...