Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

χθες με την κοράκλα μου απόλαυσα παιχνίδι! τί μιμήσεις, τί χορό, τί ρεπερτόριο, τί τραγούδι από το σήκω χόρεψε κουκλί μου..., τί παζλ κ ζωάκια, τί μαγείρεμα, διάβασμα...έγινα γκολ! αποκοιμήθηκα από τις 10.15!!!!!αλλά το ευχαριστήθηκα!

από όσα της είπα...της έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η βενζίνη!

το ότι παρίστανα τον πατερα μου πώς ροχαλίζει, ότι δεν μπορούμε να αγοράσουμε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν, λόγω χρημάτων,

είναι πολύ γλυκιά όταν με βλέπει να κάνω χυμό κ μου φέρνει το στραγγιστήρι (γκιγκιγκίρι) ή όταν σηκώνομαι να της ετοιμάσω το γάλα κ μου φέρνει την μεγάλη κούπα από το ντουλάπι!!!!! περιμένει να την επιβραβεύσω η ψυχούλα μου!

το άλλο που με κάνει να γελάω απίστευτα είναι όταν θέλει κάτι πολύ κ βιάζεται.

ρωτάει τον εαυτό της "θέλει γάλα; απαντάει μόνη της ναι!!!!! κ μετά φωνάζει ντούπιιιιι!!!!=γιούπι!!!"εντάξει το έπιασα το υπονοούμενο! πάω για γάλα!

πώς λέμε την καλημερα; ταμέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

άει μαρήηηηη! αφού προσέχω! κ είμαι κ αδιάθετη!

είναι που έχω βάλει πολλες υποψήφιες μανούλες στην προσευχή μου. αυτό σκέφτηκα!

καλα προσεχε εσυ κ αμα σου ρθει τα λεμε:tongue::tongue::tongue:!!!βρε σου λεω στηθος με γαλα στον υπνο ειναι στανταρακι για εγκυμοσυνη!χοχοχοχοχοχο!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Χρονια πολλα στην ΦΟΥΜΠΙ μας.

Να τα εκατοστησεις κοριτσακι......παντα ευτυχισμενη!!!!!

ΖΩΠ,ποτε ειπαμε ειναι το ραντεβου με τον γιατρο,για το χερακι;

Εεεεεεεεεεεεεεεεε;

ΑΝΝΙΑ,περαστικα στα παιδια,να φορας μασκα μην κολλησεις.

ΕΒΙΡΙ,πως ειναι η μικρη κι ο καλος σου;

ΣΜΑΡΤΑΚΙ,ευχομαι καλα αποτελεσματα απο τον γιατρο.

Σημερα θα φαμε πατατες γιαχνι...(μπλουμ) με αρακα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Περαστικά στα αρρωστούλικα της παρέας

Παράθεση σχολίων δεν κάνω γιατί και μέσα που μπαίνω το θεωρώ κατόρθωμα

Μάλλον συνάχι έχει ο υπολογιστής μου και δεν εχω τον αντρούλη εδώ να μου τον γιατροπορέψει.Εγώ με αυτά είμαι άσχετη.Αντε να κάνω καμια επανεκκίνηση.

Σα να μην πολυκινείται το καφε μας σήμερα

Εδω πάλι παλιόκαιρος!

Πάει το περπάτημα,'ακυρο και για σήμερα

Πάω να κάνω μαμ

Αμα με αφησει το περιστεράκι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είδα ένα όνειρο χθες...τόσο ζωντανό...κ συνήθως ξέρω να τα ερμηνεύω, αλλά αυτό ΔΕΝ! είχα γάλα στο στήθος μου, το έβλεπα να ρέει! τί είναι;

Γενικά το γάλα είναι πολύ καλό όνειρο. Έχει να κάνει με οικογενειακή ευτυχία, με χρήματα που μπορεί να σας έρθουν, αλλά νομίζω ότι η Άννα έχει περισσότερο δίκιο κι ότι είναι κοντά μια εγκυμοσύνη. Ίσως το επόμενο διάστημα Φέφη.

από όσα της είπα...της έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η βενζίνη!

Το πόσο ακριβή είναι; :D:D:D:D

είναι πολύ γλυκιά όταν με βλέπει να κάνω χυμό κ μου φέρνει το στραγγιστήρι (γκιγκιγκίρι) ή όταν σηκώνομαι να της ετοιμάσω το γάλα κ μου φέρνει την μεγάλη κούπα από το ντουλάπι!!!!! περιμένει να την επιβραβεύσω η ψυχούλα μου!

το άλλο που με κάνει να γελάω απίστευτα είναι όταν θέλει κάτι πολύ κ βιάζεται.

ρωτάει τον εαυτό της "θέλει γάλα; απαντάει μόνη της ναι!!!!! κ μετά φωνάζει ντούπιιιιι!!!!=γιούπι!!!"εντάξει το έπιασα το υπονοούμενο! πάω για γάλα!

πώς λέμε την καλημερα; ταμέρα!!!!

Πολύ μου αρέσει έτσι όπως τα λέει. Με κάνει να γελάω και να λέω δυνατά: "άχου το μωρέ".

ΕΒΙΡΙ,πως ειναι η μικρη κι ο καλος σου;

Ευτυχώς είναι κατά πολύ καλύτερα, το μόνο που έχει μείνει ως κατάλοιπο είναι ο βήχας. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μπίγκι ναι οι πορτοκαλί είναι.Κρέμα του βάζω της μπεπανθόλ για το σύγκαμα.Είχα κάνει τεστ σε πολλές με τον μικρό και κατέληξα σ'αυτήν.Κι εγώ τον πλένω σε κάθε άλλαγμα.Αντε όταν τον αλλάζουν άλλοι να τον καθαρίσουν με βαμβάκι και νερό.Και κρέμα βάζουμε σχεδόν σε κάθε άλλαγμα.Φοβάμαι μήπως είναι ένδειξη κάποιας αλλεργίας και δεν το πήρα είδηση.Με τον μικρό ημουν ευχαριστημένη και με τις πάνες του λιντλ αλλά και του καρφούρ.Το μπεμπέ όμως όλο και κάτι το πειράζει.Μόνο που δεν μπορώ να εντοπίσω τι στο καλό είναι αυτό...

Φούμπι εγώ κρέμα για το σύγκαμα χρησιμοποιώ την sudocreme ή κάπως έτσι η οποία είναι ικορυφαία για μένα! Βέβαια του βάζω το πολύ 2 φορές την μέρα. Οι simple dry είναι οι μόνες από τις πάμπερς που δεν έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν ξέρω να σου πω.

...

Καγκλυ που πας?

Εγω παντως οσες φορες ετυχε να αφησω τον αντρα μονο του τιποτα δεν αφησα απο φαγωσιμο :confused: Αφου επιμενει οτι θα μαγειρευει μονος του;)

Κι εγώ μία από τα ίδια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Λιγομίλητες είστε σήμερα... Γιατί?:confused:

Γύρισα με πυρετό... Για φαγητό έκανα μια μακαρονάδα με σάλτσα σκόρδου&μανιτάρια.

Ευχαριστώ για τα περαστικά.

Η Κάντυ που είναι? Η Ντελ?

Σμαρτάκι, εύχομαι καλή επιτυχία για σήμερα! Περιμένουμε τα νέα σας!!

Κάγκλυ, με το καλό να πας στους δικούς σου και να περάσεις όμορφα!

Σιχαίνομαι αυτό τον καιρό:twisted:, ετοιμάζεται να ρίξει καρέκλες...

Πάω να ξαπλώσω κι αλλοίμονο σε όποιον με ξυπνήσει!:rolleyes::cool:


Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ υσυχια σημερα. στα νταουν της η παρεα:rolleyes::rolleyes:

ζωπυρακι καλη ξεκουραση-αναρρωση.περιστερω ελπιζω να φτιαξει το πσ σου γρηγορα κ να μην εχεις αλλα παρατραγουδα. εβιρυ καλη αναρρωση στην εβιροοικογενεια.σμαρτακι καλα αποτελεσματα με τον γιατρο.αννια περαστικα και σε σας και να προσεχεις να μην κολλησεις. φεφη τι γλυκουλα η κορουλα σου??μακαρι το ονειρο να βγει οπως σου λενε τα κοριτσια και να εχεις γρηγορα και ενα ακομη μπεμπε.μακια και στα υπολοιπα κοριτσακια...

Link to comment
Share on other sites

μόλις κατάφερα να μπω. δεν έχω ίντερνετ σήμερα της προκοπής!

σας γλυκοφιλώ όλες!

κ όσες δεν μπήκατε κ όσες μπήκατε, αλλά δεν μπορέσατε να γράψετε!

εβίρι, ας είναι ευλογημένο κ καλοδεχούμενο ό,τι κ να μου έχει γράψει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάρες μου ευχαριστώ πολύ!Μου φτιάξατε τη διάθεση.Επισήμως μπήκα στη νέα δεκαετία.Μπουχουχουχυοχου!

Λιτσάκι να χαίρεσαι την κορούλα σου.Πάντα γερή κι ευτυχισμένη.Να την καμαρώσετε όπως ονειρεύεστε!!!!

...

Ουπς ! Έχουμε γενέθλια στην παρέα μας ???

Φουμπι μου,

Πολύχρονη, γερή κι ευτυχισμένη ! Εύχομαι να μεγαλώνεις όμορφα και να παίρνεις μόνο χαρές από την οικογένειά σου ! Αλλάζεις και δεκαετία... τα καλύτερα έρχονται !;)

Λίτσα,

Να χαίρεστε την μικρή σας ! Να τα εκατοστήσει ! Και να είναι ΚΑΛΟΤΥΧΗ !

Ψαράκι ε ? αγαπώ ψαράκια -είναι ευαίσθητα- αν και, συνήθως, εκπέμπουμε σε άλλο μήκος κύματος !:rolleyes:

Σας διάβασα... θυμάμαι λίγα.

Σμαρτάκι μας,

Καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις του παιδιού !

ΆΝΝΙΑ μας,

Χάρηκα πολύ που η αυχενική σου πήγε καλά ! :lol: μεγαλώνει κι αυτό το σπορίδιο !

...καλά, για το μωρό της Άννας (4) δεν θα σχολιάσω !!! φτου φτου σκόρδα !

Προσπαθούσα και την Παρασκευή το απόγευμα να σας γράψω αλλά με πέταγε έξω από την σελίδα... ο Νικόλας σε γενικές γραμμές έδειξε να την περνάει "ελαφριά" την ίωση... το κυρίως κύμα τον χτύπησε τον έρμο την Πέμπτη δλδ. Παρασκευή που κάθησα σπίτι μαζί του, ήταν εντελώς καλά από εμετούς αλλά ανέβαζε ανά 3ωρο/4ωρο πυρετό γύρω στο 38.3, όλο το Σ/Κ ήταν κι ευδιαθέτος...

σήμερα το πρωί με το που τον ξύπνησα, άρχισε την γκρινίτσα τύπου "θέλω να κάτσω σπίτι εδώ μαζί σου - μην πας στην δουλειά" :rolleyes::( κι όλα αυτά τα ωραία... μου φάνηκε λίγο ζεστούλης... θέλω να πιστεύω πως ήταν μόνο από τον ύπνο και όχι κάτι άλλο (αν και, μεταξύ μας, τώρα το περιμένω το ωστικό από την Σεμίνα --σειρά της) !

Θα δείξει ! Γενικά με αυτόν τον να μην τον πω... τον παλιόκαιρο έχει φρικάρει όλος ο κόσμος με τις ιώσεις !

Κατά τα λοιπά,

Έφτιαξα το κέικ πορτοκάλι (Φούμπι, ήταν τέλειο, ανάλφρο, μοσχομυριστό και πολύ αφράτο), για 1η φορά ever ψωμάκια που έγιναν εξαιρετικά και ανάρπαστα (και ούτε θα ξαναγίνει δλδ ρίξτε καλού κακού και ένα βλέφαρο στους φούρνους της γειτονιάς σας να δείτε αν στέκουν ακόμη στην θέση τους -- χωρίς πλάκα τώρα, ο δικός μας έκλεισε :lol:)

σήμερα μάλλον φακή θα φτιάξω !

Έχω να βάλω και πλυντήριο να αλλάξω τα σεντόνια μου, να τα μπανιαρίσω ... και δεν ξέρω τί άλλο ! Δεν κάνω σχέδια ας είναι πρώτα καλά τα τέκνα μου κι όλα τα υπόλοιπα έπονται !

Είναι και η εβδομάδα που ο αντρούλης σχολάει αργά -άρα, μονη στο σπίτι...

Ζωπ,

Το παιδί είναι τελείως καλά ? Πήγε σχολείο ?

ΔΩΡΑ μου,

Χρόνια Πολλά για το Σάββατο πουλί μου ! Να σε χαίρνοται οι άντρες σου και πάντοτε το σπίτι σας να είναι γεμάτο !

Link to comment
Share on other sites

Φούμπι να τα εκατοστήσεις!!!!

happybirthday56.gif

Ιωάννα περαστικά στα μικρά σου και πρόσεχε κι εσύ!

Σήμερα μπαίνω μετ΄εμποδίων στην παρέα μας! Ήρθα στην δουλειά στις 11. Πρίν είχα πάει στην κομμώτρια ή κουρεύτρια όπως την έλεγε όταν ήταν μικρή η κόρη μου!!! Με το που βγήκα από εκεί αρχισε να βρέχει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πριν από λίγο έριξε ένα χαλάζι στην Αθήνα αλλο πράγμα!

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο, θα τα ξαναπούμε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κουρεύτρια; καλόοοοοο! με γειά το μαλλάκι!

κάτι αντίστοιχο που είχε πει μια ξαδερφούλα μου, όταν ήταν μικρή "μπαμπάαααα κοίτα, ένας γυμνίστριος!!!!!!!!"

κάντυ, κ κέηκ κ ψωμάκια; τον ξετίναξες τον φούρνο!

μόνο εγώ δεν αποθήκευσα συνταγές φούμπης...

ρε καλό κορίτσι, στείλε σε παρακαλώ συνταγούλες καλύτερα σε π.μ.

δεν περνούν τα λεπτά για να σχολάσω...μου λείπει ο φέφος μου!!!!!

να πάμε να πάρουμε το παιδί, να πάμε σπιτάκι...

Link to comment
Share on other sites

λιτσακι νατην χαιρεσαι την κορακλα σου , να ειναι γερη και καλοτυχη στη ζωη της και να την καμαρωνετε.

καντυ χαιρομαι που ειστε καλυτερα. ιχθιεις η συμπεθερα???μοιαζουμε και σε αυτο???:tongue::tongue:

φεφη και εγω αυτο περιμενω. ειναι καιρος για χουχουλιασμα...:wink:

αγγελικουλα ωραια η ατακα της κορουλας σου, γελασα!!!

μακια, παω να μαζευτω, θα τα πουμε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

κουρεύτρια; καλόοοοοο! με γειά το μαλλάκι!

κάτι αντίστοιχο που είχε πει μια ξαδερφούλα μου, όταν ήταν μικρή "μπαμπάαααα κοίτα, ένας γυμνίστριος!!!!!!!!"

και το καλύτερο του γιού μου δεν σας το είπα! Λέμε και ψωμί, ακριβώς όπως το σαπούνι με τον τόνο όμως στην λήγουσα!!!!!!!

κάντυ, κ κέηκ κ ψωμάκια; τον ξετίναξες τον φούρνο!

μόνο εγώ δεν αποθήκευσα συνταγές φούμπης...

ρε καλό κορίτσι, στείλε σε παρακαλώ συνταγούλες καλύτερα σε π.μ.

δεν περνούν τα λεπτά για να σχολάσω...μου λείπει ο φέφος μου!!!!!

να πάμε να πάρουμε το παιδί, να πάμε σπιτάκι...

Καλή ξεκούραση και καλές αγκαλίτσες με τον φέφο:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...