Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα, καλημερα...ποιος γιορταζει σημερα????ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ φουμπι μου, να τα εκατοστησεις, να εισαι γερη με την οικογενεια σου και ευτυχισμενη. οτι καλυτερο σου ευχομαι γλυκεια μου γιατι το αξιζεις!!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα σε ολα τα μαγειρτοκοριτσα.επρεπε να γραψω ενα ξεχωριστο μυνημα για το φουμπακι μας. τι κανετε???καλη εβδομαδα να εχουμε, αν και ξεκινησε με βροχουλα:rolleyes:.το ματι μου ειναι τελειως καλα αλλα και σημερα φοραω τα γυαλια μου. χθες ξεπατωθηκε παλι. το πρωι το περασα με τη ζουζουνα μου, χορευοντας, τρεχοντας και κανοντας τους ινδιανους μεσα στο σπιτι:D:D:D.μετα βγηκαμε λιγο στη γειτονια , περπατησαμε στον ηλιο , γυρισαμε, μαμ και νανι απο τις 13-15. η μαμα σιδερωσε και αποφασισε να φτιαξει cup cakes.οποτε ειχα μετα να μαζεψω οοολη την κουζινα, εβαλα ενα πλυντηριο πιατων , ηλεκτρικη κ μετα ξυπνησε κ το μικρο μου. ετοιμαστηκαμε κ πηγαμε σε μια φιλη για καφε. γυρισαμε 9,30 , μπανακι και νανι κατα τις 11 παρα....πρωτα κοιμηθηκα εγω και μετα η μικρη:D:D.στεναχωρηθηκα βεβαια με το αφροδιτομωρο εκει που πηγαμε, γιατι οτι επαιρνε το αλλο παιδακι πηγαινε και το τραβουσε και ελεγε δικο μου. γυρισαμε της ελεγα, της ελεγα, αλλα...:rolleyes::rolleyes::(

ζωπ πως εισαι???συμπεθερα πως ειναι ο νικολας μας???καγκλυ καλα να περασεις και καλο ταξιδι. φεφη πολλες συμπτωσεις...χμμμμ;););).οσο για τις δουλεις τι να σου πω????σιφουνας φεφη!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

περιστερακι ειδες ο μικρος????μη στεναχωριεσαι, θα τα πει ολα μαζι και μετα δεν θα σταματαει:D:Dοσο για το τηλεφωνο, στο δικο μας σπιτι δεν υπαρχει περιπτωση να παρει καποιος και να ειναι εκει το αφροδιτομωρο και να μην μιλησει μαζι του!!!!!:D:D:D

βαριεμαι πολυ σημερα.ειναι και ετσι μουντη η μερα κ θελω να παω στο σπιτακι μου. σημερα θα βαλω μονο 2 πλυντηρια κ μαγειρεμα κ απο αυριο λεω να ασχοληθω με τα ντουλαπια της κουζινας εσωτερικα:rolleyes::rolleyes:

οσο για τα κεκακια, φουμπι-ζαχαροπλαστη μας, βγηκενε καλα . εφτιαξα μια απλη ζαχαροπαστα. εβαλα 500γρ αχνη, 1 ασπραδι αυγου κ 1 κου σουπ γλυκοζη. το επλασα, το χωρισα και το χρωματισα. ειχα και κατι κουπατ παιδικα κ ακατι εκανα!!!θα βαλω φωτο το απογευμα να μου πειτε γνωμη.το μονο προβλημα που ειχα ηταν στο ανοιγμα. το ανοιγεις με πλαστη το φυλλο ζαχαροπαστας???ελεγε η συνταγη να το βαλεις αναμεσα σε λαδοκολλα αλλα και παλι μου κολλουσε.

Link to comment
Share on other sites

pxclear.gif

Καλημέρα!!

Τι είναι σήμερα? Γενεθλιάζει το φουμπάκι μου? Να τα εκατοστήσεις κοριτσάκι μου, πολύχρονη και καλόχρονη!!

pxclear.gif http://www.freepik.es/index.php?goto=28&url=aHR0cDovL3d3dy5zaHV0dGVyc3RvY2suY29tL3BpYy5taHRtbD9pZD03MTY0MTYwNiZyaWQ9MzEyNDY5

pxclear.gif

Πιάσε και ρουφηχτά φιλιά!! Σμουυυυτς!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε όλοι.

Δεν είμαι καλά αλλά πρέπει να πάω να δουλέψω... Κάντυυυυυ, το παιδί πως είναι?????


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα.Φουμπι χρονια πολλα να τα εκατοστησεις και υγεια.Αφροδιτη μπραβο για τα κεκακια βαλε μας φωτο.Μαμουλα μου ασπρος σιφουνας εισαι μπραβο για τα κουραγια σου.Εγω για σημερα εχω σπανακορυζο,και νηστισιμο παστιτσιο απο την μανουλα μου.Εχουμε γιατρο το απογευμα για τον Νικολα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ πολύ!Μου φτιάξατε τη διάθεση.Επισήμως μπήκα στη νέα δεκαετία.Μπουχουχουχυοχου!

Λιτσάκι να χαίρεσαι την κορούλα σου.Πάντα γερή κι ευτυχισμένη.Να την καμαρώσετε όπως ονειρεύεστε!!!!

Φεφη,ήθελα να σχολιάσω τις συμπτώσεις αλλά είπα να το αφήσει να περάσει...εντάξει όλα?

Ζωπ μου τι έχεις?Σωματικά ή ψυχολογικά?

Αφροδίτη μπράβο!!!!!!Περιμένουμε φώτο.Το φύλλο το ανοίγεις με τον πλάστη.Εχει και κάτι ειδικούς αλλά είναι πανάκριβοι.Μια χαρά κάνει τη δουλειά του και ο κοινός.Αν σου κολλάει ρίξε κορνφλαόυερ ή άχνη καθώς το ανοιγείς!


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην όμορφη παρέα!!

Φούμπι μου χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα!!

Ευτυχως που μπόρεσα να μπω

Εχω ενα προβληματακι στον υπολογιστή από χθες το απόγευμα,πολύ εκνευρίζομαι!!

Φιλάκια πολλά και αν το θελει η τεχνολογία θα τα πούμε και αργότερα

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααα!!!Φουμπι χρονια πολλα,να εισαι γερη κ ευτυχισμενη μαζι με την οικογενεια σου!φιλακια πολλαααααα!!!

Αφροδιτη μην βαλεις φωτο απο τα κεκακια,θα τον καψω τον υπολογιστη λεμε :P!!!!!!!!!!!

Zωπ περαστικα...αχ να μην μπορουμε σαν ανθρωποι οταν ειμαστε αρρωστοι να κατσουμε σπιτι μας ρε παιδια...μας εσκισαν τα καθηκια..

Φεφι τι σιφουνας εισαι βρε παιδακι μου,μπραβο κ παλι μπραβο!!!!

ρε κοριτσια η Αρετη τι να κανει?καπου Απρηλιο γενναει?αν εχει καμμια το τηλ της ας μιλησει να μαθουμε νεα!

λοιπον για σημερα μαλλον αρακα θα κανουμε,αν αλλαξει κατι θα σας ενημεργσω χιχιχι!φιλια σε ολες κ καλη βδομαδα να χουμε με υπεροχα νεα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια να εχουμε μια ομορφη κ καλη εβδομαδα....

φουμπι μου περαστικα σου ...

σημερα το μενου εχει γαριδομακαροναδα κ ισως τηγανισω κ λιγες γαριδουλες..απο την αλλη λεω επειδη ειναι πολλες να τις βρασω ολες στην σαλτσουλα κ οτι περισεψει να τις βαλω στην καταψυξη για την επομενη φορα..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο εμας τι κανετε??εγω σημερα σαν να ειμαι καλυτερα εχω ξεπιαστει λιγο και μπορω και περπαταω πιο ανετα αλλα τα μικρα μου ειναι κρυωμενα:(με μυξες και βηχα:mad::x..Σημερα θα κανω φακες μιαμ μιαμ..

Φουμπι χρονια πολλα πολυχρονη να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε αποφάγια. Το μεσημέρι θα πάω σε ένα σχολείο σε διαφορετική περιοχή απ' αυτή που μένω, να συζητήσω με το δάσκαλο για να κάνει το παιδί απογευματινά μαθήματα μητρικής (ελληνικής) γλώσσας. Πάλι στους δρόμους με βλέπω, αααααα θα με μάθουν όλοι οι οδηγοί των τρένων, οι ελεγκτές εισητηρίων, θα χαιρετιόμαστε σε προσωπικό επίπεδο, (χαίρεται τι κάνετε, τι κάνουν τα παιδιά ή γυναίκα στο σπίτι, όλοι καλά; ). Τρεχάτε ποδαράκια μου.

Αυριο θα πάω στους γονείς μου.

Καλό ταξίδι και καλά να περάσεις.

εβιρυ θέλω και γω γαρίδες. Ο άντρας μου δεν τις τρώει οπότε τρώω σπάνια.

Σου έχω φυλάξει, θα τις ζεστάνω μόλις έρθεις.

Να τα χιλιάσεις και να είσαι πάντα γερή για να σε χαίρεται η οικογένειά σου.

Αλλά το μπεμπεδάκι μου υπέφερε όλη νύχτα.Πονούσε το μαναράκι.Τον είχα χωρίς βρακί όλη νύχτα στο κρεβάτι μας.Κατουρησε το σύμπαν.Ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα.

Δοκίμασες να του βάλεις ελαιόλαδο στη συγκαμένη περιοχή; Αν όχι, βάλε και θα δεις θαύματα.

εφτιαξα μια απλη ζαχαροπαστα. εβαλα 500γρ αχνη, 1 ασπραδι αυγου κ 1 κου σουπ γλυκοζη. το επλασα, το χωρισα και το χρωματισα. ειχα και κατι κουπατ παιδικα κ ακατι εκανα!!!θα βαλω φωτο το απογευμα να μου πειτε γνωμη.

Πωπω εσύ ζωγράφισες, περιμένω με αγωνία τις φωτογραφίες για να θαυμάσω τα αποτελέσματα.

pxclear.gif

Δεν είμαι καλά αλλά πρέπει να πάω να δουλέψω...

Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο θα είναι, αλλά τι να κάνεις; Στο γιατρό θα πας;

Εχουμε γιατρο το απογευμα για τον Νικολα μου.

Περιμένουμε να μας πεις τα καλύτερα αποτελέσματα. Η σκέψη μας μαζί σου.

ρε κοριτσια η Αρετη τι να κανει?καπου Απρηλιο γενναει?αν εχει καμμια το τηλ της ας μιλησει να μαθουμε νεα!

Κι εγώ τη σκεφτόμουν, τι να κάνει άραγε;

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μπόρεσα να μπω!

παράθεση δεν ρισκάρω...

να πω χρόνια πολλά κ από εδώ στην φούμπι μου! ό,τι επιθυμείς κοριτσάρα μου!

περαστικά σε ζωπ, παιδάκια άννιας!

αφροδίτη μου, βάλε φωτό κ ασε την άννα να λέει!

σμαρτάκι μου όλα καλά θα είναι! από καρδιάς!

φούμπι μου, με το καλό ο παίδαρος! αγορομάνες δηλαδή!

γενόσημα...αφού γιαννακόπουλοι! πλαφόν δεν μπορούν να επιβάλουν στα ελληνικά; έχω άγνοια κ το δηλώνω!

εβίρι, συνηθισμένη είσαι στα δρομολόγια, θα τα καταφέρεις κ εκεί!

περιστεράκι μου, ζωηρός ο γιόκας; κουράγια!

χάρηκα που περάσατε όμορφα οι περισσότερες!

κάγκλυ μου να περάσεις όμορφα με τους γονείς σου!

είδα ένα όνειρο χθες...τόσο ζωντανό...κ συνήθως ξέρω να τα ερμηνεύω, αλλά αυτό ΔΕΝ! είχα γάλα στο στήθος μου, το έβλεπα να ρέει! τί είναι;

φούμπι για σύγκαμα: να πλένεις σε κάθε αλλαγή πάνας, ποτέ μωρομάντηλα, μόνο χαρτί, όχι κρέμα για συγκάματα, μόνο ελαιόλαδο κ από πάνω μια χούφτα νισεστέ, παντού, να κολλήσει σε πτυχώσεις, μπόλικο! θα ανακουφιστεί το γιαβρί μου!

η σύσα μόνο με ελαιόλαδο, ακόμα. κ σε περίπτωση συγκάματος μόνο λάδι κ νισεστέ! μας το έμαθε παιδίατρος!

δεν το αλλάζω με τίποτα, αφού είχα δοκιμάσει τα πάντα!

ζωπ, τράβα στο γιατρό καλό μου!

Link to comment
Share on other sites

Fefi αυτο που ειδες ειναι εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!ετοιμασου κ σου ερχετε!!!πριν μεινω με ειδα ακριβως ετσι κ σε παρομοιο ονειρο με ειδε κ μια φιλη μου!!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...