Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

14 μηνών και κάτι ψιλά

Αλλά έχει μανία γενικά με ό,τι έχει κουμπί...

Από τηλεκοντρόλ,μέχρι διακόπτη,κουζίνα,τηλέφωνο...

Του έχουμε πάρει παιχνίδια τηλέφωνα και λαπ τοπ,αλλά αυτός θελει επίμονα,αυτά που χρησιμοποιούμε κι εμείς

Βεβαια παίζει και με τα παιχνίδια

Αλλά αλίμονο μας αμα μας δει με τηλεφωνο στο χέρι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσάκια!

Τελικά δεν έκανα τίποτα από δουλειές σήμερα.Το μισό σπίτι είναι τζιτζί και το υπόλοιπο αχούρι.Αφήστε τα ασιδέρωτα και τα πλυντήρια...Με συνεπήρε ο καιρός και δεν μπορούσα να κλειστώ μέσα.Πήγαμε βόλτα στη θάλασσα και μετά φάγαμε στης μαμάς μου.Οταν γυρίσαμε πρόσεχε ο Φούμπος τα παιδιά και κοιμήθηκα λιγάκιιιιιιιι.

Στεναχωρήθηκα όμως με το μωρό.Πάλι συγκάηκε.Και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο.Το είχε ξαναπάθει πριν από καιρό.Αλλάξαμε τις πάνε και ήταν εντάξει.Τώρα πάλι ενώ ήταν οκ το πρωι΄.Μετά από λίγη ώρα ήταν το κωλαράκι χάλια.Να το πείραξε κάτι που έφαγε?Χθες του έδωσα πρώτη φορά τυρί.Θα το παρακολουιήσω και θα δω.Αν και μου μπήκαν και υποψίες για τις πάνες γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τις simply dry και η αλήθεια είναι πως δεν μου γέμισαν το μάτι.Τις χρησιμοποιεί καμιά σας?

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!Ειμαστε σε αναμονή.Αυριο έχει ραντεβού με τον γιατρό της.Αν όχι αύριο ,τότε μεθαύριο ,πρώτα ο Θεος ,θα έχουμε το μπεμπεδάκι μας!

Περιστεράκι και ο δικός μου μόνο την αγελάδα ξέρει.Α και να παίρνει τηλ τον παππού.Βάζει ότι βρει στο αυτί του και φωνάζει "ναιιιιιιιι"!Εχουν πολύ πλάκα τα μικρούλια μας!

Ο μεγάλος όμως δοκιμάζει τα νεύρα μου.Πρέπει κάθε πράγμα να του το πω 15 φορές.Υπομονηηηηηηη!

Επιστρέφω σε λίγο .φιλιά!!!!


Link to comment
Share on other sites

Μπίγκι δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά, μόλις περπατήσει τότε θα είναι τα δύσκολα που θα τον κυνηγάς μία εδώ και μία εκεί. Όμως, απόλαυσέ τον τώρα που είναι ακόμη μωράκι και μπορείς να το ρουφάς στα φιλιά, γιατί σε καμμιά δεκαριά χρόνια δε θα σε αφήνει.

Δε θυμάμαι την ισοτιμία, τι είναι οι 18 λίρες Αγγλίας ακριβά ή φθηνά; Το Ντεμπενχαμς το λάτρευε μια φίλη στη Τζέντα. Εγώ το έβρισκα λίγο ακριβό, αλλά έκανε και τακτικές προσφορές. Είχα πάρει ένα άσπρο πουκάμισο από 'κει θυμάμαι.

18 λιρες ειναι πολυ φτηνα Εβιρι μου. Γυρω στα 25 ευρω. Γενικα το Ντεμπεναμς μ αρεσει γιατι εχει συνηθως καλη ποιοτητα για τις τιμες που πληρωνεις. Φυσικα συμφερει περισσοτερο στις εκπτωσεις οπως τωρα

Επισης, για καλλυντικα συμφερει παααρα πολυ με την καρτα Beauty Card που μαζευεις ποιντς. εγω την εβγαλα το Σεπτεμβριο και ηδη εχω ψωνισει 2 φορες με εκτωση 5 λιρες. Και να φανταστεις οτι δεν εχω ψωνισει ακριβα πραγματα , δηλαδη δεν ειχα μαζεψει τα τρελλα ποιντς. Ενω αντιθετα ενα αλλο μαγαζι το Μπουτς , ψωνιζα, ψωνιζα, και κατεληγα να εχω πχ 50 λεπτα..κερδος! Μεγαλη απατη το Μπουτς...

Μπες ονλαιν Εβιρι www.debenhams.co.uk

Ριξε μια ματια, νομιζω μπορεις να ψωνισεις και να στα στειλουν εκει..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ, την Κυριακή δεν τρώνε φακές; Και στην τελική πού το ξέρει ο μπέμπης ότι είναι Κυριακή ο-ε-ο;

Όπως και να 'χει τελικά έφαγε το μισό μπωλάκι και μετά αποκοιμήθηκε πάνω στο καρεκλάκι! Επιτέλους λίγη ησυχία :lol:

Μια χαρά τις βρίσκω τις τιμές μικρή μου! Για βάλε και τις φώτος να θαυμάσουμε!

Οχι βεβαια βρε αναισχυντη δεν τρωνε φακες την Κυριακη! Την Κυριακη τρωνε κυριακατικα γευματα, ψητα, τετοια...;)

Ο μπεμπης δεν το ξερει αλλα οταν το μαθει να δω πως θα τον καταφερνεις ;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι βεβαια βρε αναισχυντη δεν τρωνε φακες την Κυριακη! Την Κυριακη τρωνε κυριακατικα γευματα, ψητα, τετοια...

Ο μπεμπης δεν το ξερει αλλα οταν το μαθει να δω πως θα τον καταφερνεις

Μμμμ σιγά :P Εγώ θα του πω ότι τρώνε φακές. Mummy knows best hehe :cool:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Στεναχωρήθηκα όμως με το μωρό.Πάλι συγκάηκε.Και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο.Το είχε ξαναπάθει πριν από καιρό.Αλλάξαμε τις πάνε και ήταν εντάξει.Τώρα πάλι ενώ ήταν οκ το πρωι΄.Μετά από λίγη ώρα ήταν το κωλαράκι χάλια.Να το πείραξε κάτι που έφαγε?Χθες του έδωσα πρώτη φορά τυρί.Θα το παρακολουιήσω και θα δω.Αν και μου μπήκαν και υποψίες για τις πάνες γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τις simply dry και η αλήθεια είναι πως δεν μου γέμισαν το μάτι.Τις χρησιμοποιεί καμιά σας?

foubi μου έχω δοκιμάσει τις περισσότερες μάρκες σε πάνες και τώρα τελευταία δοκίμασα και του λιντλ και τις βρίσκω μια χαρά.

Ποτε δεν έχει συγκαεί ο μικρός μου.

Μήπως έχει ευαισθησία στο δερματάκι του;

Μην στενοχωριέσαι.

Κάποια παιδάκια το παθαίνουν πολύ συχνά όσο και να τα προσέχουν οι μαμάδες.

Εμείς από την αρχή του βάζαμε κρεμα για το σύγκαμα σε κάθε αλλαγή πάνας και κάθε φορά τον κάναμε μπανάκι τοπικά.

Να φανταστείς ότι είχε πάθει αποφραξη πώρων!!Από την πολλή κρέμα...

Τωρα δεν τον πλένω σε κάθε αλλαγή πάνας,αλλά σε γενικές γραμμές τα μωρομάντηλα τα χρησιμοποιώ σπάνια ή μόνο για ένα γρήγορο σκούπισμα πριν από μπανάκι.

Εξακολουθώ να του βάζω και κρεμα για το σύγκαμα,αλλά όχι σε κάθε αλλαγή.Σίγουρα όμως 2-3 φορες τη μέρα και οπωσδήποτε το βράδυ.

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!Ειμαστε σε αναμονή.Αυριο έχει ραντεβού με τον γιατρό της.Αν όχι αύριο ,τότε μεθαύριο ,πρώτα ο Θεος ,θα έχουμε το μπεμπεδάκι μας!

Με το καλο το νέο μπεμπάκι!!

Περιστεράκι και ο δικός μου μόνο την αγελάδα ξέρει.Α και να παίρνει τηλ τον παππού.Βάζει ότι βρει στο αυτί του και φωνάζει "ναιιιιιιιι"!Εχουν πολύ πλάκα τα μικρούλια μας!

Ο δικός μου ξέρει αρκετά και είναι όλο απορίες

Δείχνει με το δαχτυλάκι και με τον τρόπο του μας ζητάει να μαθαίνει πράγματα

Ξεφυλλίζει συνέχεια και τα βιβλιαράκια του και ξέρει να δείχνει τα περισσότερα,άμα τον ρωτησεις

Αλλά μάλλον τεμπελιάζει να πει κάτι ή να κάνει κάποιον ήχο ζώου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. μπηκα και εγω η αργοπορημενη..

Τι κανετε βρε?

εμεις μια χαρα, σημερα πηγαμε βολτιτσα στην παραλια, μαζεψαμε λιγο ηλιο γιατι ειχε και συννεφια, γυρισαμε σπιτακι μας,φαγαμε μακαρονια με σαλτσα χωρις τυρι, Κυριακη της Ορθοδοξιας σημερα και μετα λιωσαμε στον υπνο..

Σας διαβασα λιγακι..

θα συμφωνησω οτι δεν κανει να κοινωναμε με περιοδο..

σας αφηνω με καλει το πλασμα μου...

Link to comment
Share on other sites

Μπίγκι δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά, μόλις περπατήσει τότε θα είναι τα δύσκολα που θα τον κυνηγάς μία εδώ και μία εκεί. Όμως, απόλαυσέ τον τώρα που είναι ακόμη μωράκι και μπορείς να το ρουφάς στα φιλιά, γιατί σε καμμιά δεκαριά χρόνια δε θα σε αφήνει.

Τον απολαμβάνω όσο μπορώ!!! Όταν περπατήσει δεν ξέρω τι θα κάνουμε... υπομονή μάλλον :lol:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου μπήκαν και υποψίες για τις πάνες γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τις simply dry και η αλήθεια είναι πως δεν μου γέμισαν το μάτι.Τις χρησιμοποιεί καμιά σας?

Ποιες είναι οι Simply Dry; Οι πορτοκαλί; Δεν τις έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά το σκεφτόμουν επειδή είναι πιο φτηνές από τις πράσινες. Στην Ελλάδα έπαιρνα τις πάνες του Καρφούρ και μου άρεσαν. Εδώ όσες πάνες σούπερ μάρκετ έχω δοκιμάσει του έχουν κάνει ερεθισμούς, οπότε πλέον βάζουμε μόνο Pampers.

Ποια κρέμα του βάζεις για το σύγκαμα;

Του έχουμε πάρει παιχνίδια τηλέφωνα και λαπ τοπ,αλλά αυτός θελει επίμονα,αυτά που χρησιμοποιούμε κι εμείς

Βεβαια παίζει και με τα παιχνίδια

Αλλά αλίμονο μας αμα μας δει με τηλεφωνο στο χέρι...

Κι εμάς τα αυθεντικά προτιμάει το τέρας! Τα παιδικά τα πιάνει για λίγο στα χέρια και τα πετάει :twisted:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!Ειμαστε σε αναμονή.Αυριο έχει ραντεβού με τον γιατρό της.Αν όχι αύριο ,τότε μεθαύριο ,πρώτα ο Θεος ,θα έχουμε το μπεμπεδάκι μας!

Με το καλό να γεννήσει εύκολα και γρήγορα ένα γερό υγιέστατο μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να γεννήσει εύκολα και γρήγορα ένα γερό υγιέστατο μωράκι.

Να ΄σαι καλά Εβίρι μου!Εχω τόση ανυπομονησία να γνωρίσω τον ανηψούλη μου!

Μπίγκι ναι οι πορτοκαλί είναι.Κρέμα του βάζω της μπεπανθόλ για το σύγκαμα.Είχα κάνει τεστ σε πολλές με τον μικρό και κατέληξα σ'αυτήν.Κι εγώ τον πλένω σε κάθε άλλαγμα.Αντε όταν τον αλλάζουν άλλοι να τον καθαρίσουν με βαμβάκι και νερό.Και κρέμα βάζουμε σχεδόν σε κάθε άλλαγμα.Φοβάμαι μήπως είναι ένδειξη κάποιας αλλεργίας και δεν το πήρα είδηση.Με τον μικρό ημουν ευχαριστημένη και με τις πάνες του λιντλ αλλά και του καρφούρ.Το μπεμπέ όμως όλο και κάτι το πειράζει.Μόνο που δεν μπορώ να εντοπίσω τι στο καλό είναι αυτό...

Περιστεράκι έτσι ήταν ο μικρός.Πόρωση με τα βιβλία του.Γι'αυτό και μίλησε πολύ γρήγορα και με πλούσιο λεξιλόγιο για την ηλικία του.Το μπεμπέ είναι αγριμάκι.Αν του δώσεις βιβλίο θα κοιτάξει πως να το φάει ή να το σκίσει.Αλλά δεν τον πιέζω καθόλου ,έχω αποδεχθεί πως είναι εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες...πάντως είναι και τα δυο ταρζάνια.Σήμερα σκαρφάλωσε το μωρό στη στράτα και μπήκε με το κεφάλι μέσα στο κάθισμα.Δεν μπορώ να γυρίσω ούτε μισό δεύτερο το κεφάλι μου...


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα λόγω νηστείας φάγαμε φακές. Ηθελά να πάω και εκκλησία αλλά είπα να κάτσω ακόμα σήμερα μέσα.

Αυριο θα πάω στους γονείς μου. Θα αφήσω τον αντρούλι μόνο 5-6 μερούλες. Και έτσι όλο το απόγευμα την έβγαλα στην κουζίνα.

Του έκανα λεμονάτο, μπιφτέκια άψητα, κεφτεδάκια με σάλτσα, μια ζύμη για πίτσα, κουλούρες και ψωμάκια για σαντουιτς. Εβαλα μια μερίδα κιμά για μακαρόνια χτες. Θα έχει να φάει. Εκανα και κεικ πορτοκάλι φούμπι τέλειο.

Ολο το απόγευμα με έχει απο πίσω. Βέβαια δεν έχει πρόβλημα που φεύγω αλλά του λείπω μετά.(έτσι λέει τουλάχιστον χαχαχα)

Κάναμε και δουλίτσες μαζί σήμερα. Εγω σκούπα ξεσκόνισμα και το αγόρι μου σφουγκάρισε, τίναξε χαλάκια.

Ουτε εγώ κοινωνάω με περίοδο και δεν χαιρετάω εικόνες αλλά στην εκκλησία πάω.

Περιστερω ο γιος σου θα βγει μεγάλο μυαλό.

Φούμπι με το καλό να έρθει ο ανηψούλης σου.

εβιρυ θέλω και γω γαρίδες. Ο άντρας μου δεν τις τρώει οπότε τρώω σπάνια.

Ελπίζω να προλάβω να μπω αύριο.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα λόγω νηστείας φάγαμε φακές. Ηθελά να πάω και εκκλησία αλλά είπα να κάτσω ακόμα σήμερα μέσα.

Αυριο θα πάω στους γονείς μου. Θα αφήσω τον αντρούλι μόνο 5-6 μερούλες. Και έτσι όλο το απόγευμα την έβγαλα στην κουζίνα.

Του έκανα λεμονάτο, μπιφτέκια άψητα, κεφτεδάκια με σάλτσα, μια ζύμη για πίτσα, κουλούρες και ψωμάκια για σαντουιτς. Εβαλα μια μερίδα κιμά για μακαρόνια χτες. Θα έχει να φάει. Εκανα και κεικ πορτοκάλι φούμπι τέλειο.

Ολο το απόγευμα με έχει απο πίσω. Βέβαια δεν έχει πρόβλημα που φεύγω αλλά του λείπω μετά.(έτσι λέει τουλάχιστον χαχαχα)

Κάναμε και δουλίτσες μαζί σήμερα. Εγω σκούπα ξεσκόνισμα και το αγόρι μου σφουγκάρισε, τίναξε χαλάκια.

Ουτε εγώ κοινωνάω με περίοδο και δεν χαιρετάω εικόνες αλλά στην εκκλησία πάω.

Περιστερω ο γιος σου θα βγει μεγάλο μυαλό.

Φούμπι με το καλό να έρθει ο ανηψούλης σου.

εβιρυ θέλω και γω γαρίδες. Ο άντρας μου δεν τις τρώει οπότε τρώω σπάνια.

Ελπίζω να προλάβω να μπω αύριο.

Καγκλυ που πας?

Εγω παντως οσες φορες ετυχε να αφησω τον αντρα μονο του τιποτα δεν αφησα απο φαγωσιμο :confused: Αφου επιμενει οτι θα μαγειρευει μονος του;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Σήμερα έχει ήλιο αλλά δεν ξέρω ακόμα πως πάει από κρύο.Αντε να φτιάξει λίγο η διάθεση μας.

Χθες κούρεψα τους άντρες μου,απελπήστικα που δεν είχε τίποτα στην τιβι και ξάπλωσα σχετικά νωρίς.Αλλά το μπεμπεδάκι μου υπέφερε όλη νύχτα.Πονούσε το μαναράκι.Τον είχα χωρίς βρακί όλη νύχτα στο κρεβάτι μας.Κατουρησε το σύμπαν.Ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα.

Σήμερα τρώμε μπριζολίτσες με πατάτες.Ελ΄πιζω να καταφέρουμε να πάμε και καμιά βόλτα.

Αφροδίτη πως είσαι?

Καγλυ καλό ταξίι κοριτσάκι.Να περάσεις ωραία!Κι εγώ δεν αφήνω τίποτα στον άντρα μου αν τύχει να λέιψω.Τα καταφέρνει μια χαρά...με τα ντελίβερι.Η καλύτερή του χαχαχα!

Κάντυ πως είναι το παιδί?

Ζωπ περαστικά!Είσαι καλύτερα?

Φιλάκια σε όλες!!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...