Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εσυ Eviri μου εκτος απο τσελεμεντε εχεις και ιατρικες γνωσεις πολυ καλες απο οτι καταλαβα χθες μου ειπες για τον γιο μου οτι μπορει να ειναι και στρες πριν προλαβω να το γραψω.Καλε εσυ εισαι θυσαυρος:D

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Είναι μεγάλη μου χαρά όταν μπορώ να βοηθάω.

ε μα πιά, πρωινιάτικο!!!!!! με τον κάθε ταβλωμένο!!!!!

χαχαχαχαχαχα έτσι το λέει κι ο άντρας μου.

αλλά εκεί υπάρχει σωματείο σε απευθείας σύνδεση με το παμε! όχι ρετάλια εργαζόμενοι!:P

χαχαχαχαχαχα κι αυτό μου άρεσε πολύ.

θεά!

:lol::lol:

΄βρήκε ένα τιμόνι κ έπαιζε μια χαρά. μέχρι που έρχεται μια μύξα

χαχαχαχαχαχα

επισης χτες τελειωσα ενα κασκολ και ενα σκουφακι της κορης μου και ξεκινησα και ενα για μενα.

Πωπω τι ωραία πραματάκια έφτιαξες; Κασκολάκια σκουφάκια, χίλια μπράβο Μαρία.

Εβιρακι, καλοκαιριασε??? αντε ποιος σε πιανει!!

Ναι στις τρεις κουβέρτες καλοκαιριάζει. Όταν θα βάλω μία θα έχουμε καύσωνα.

εβιρι με εχεις καλυψει!μονο σε καλο να βγει γιατι πλεον εχω αρχισει να φοβαμαι πολυ τις κινησεις τους

Κι εγώ τα ίδια, ποτέ δεν είχα και εξακολουθώ να μην έχω πλήρη εμπιστοσύνη σε κανένα γιατρό.

το θέμα είναι γιτί δεν ενισχύονται οι εγχώριες φαρμακοβιομηχανιες! κ ανατίθενται σε χώρες που μόνο που τις ακούς σκιάζεσαι!

Ακριβώς. Κι εγώ την ίδια απορία έχω, σα δε ντρέπονται λέω εγώ!!!!!!!

πειτε με τρελη αλλα τωρα που διαβαζα τα βιβλια του πατερ Παισιου λεει μεσα οτι οπως θα ερθουν οι καιροι θα φθασουμε σε σημειο που θα ειναι προτιμοτερο να χρησημοποιουμε βοτανα οσο μπορουμε για τους πονους γιατι τα φαρμακα θα εχουν δηλητηριο μεσα....με το δηλητηριο εννοουσε βλαβερες ουσιες...και γιατι πολλα απ οσα γραφει βγηκαν η εχουν αναφερθει μεχρι στιγμης εμενα με φοβιζει πολυ!

Και θα διαβάσεις ακόμη περισσότερα "ξεφυλλίζοντας" τις σελίδες του ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ που έχουμε βάλει πολλές προφητείες που αφορούν τα πάντα (πείνα, οικονομία, φάρμακα, πόλεμο, αλλά και ελπίδα). Μπορείς να αναζητήσεις αποσπασματικά τα ποστς με προφητείες.

Καλημέρα κορίτσια υι κάνετε;;εμείς καλα αν εξαίρεση το χθεσινό που ήμουν ένα ματσο χάλια...σήμερα το απόγευμα ανυπομονω να πάω για την αυχενικη αχ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ θα δω το μωρακι μου...

Άννια μου σήμερα είναι; Πώς νόμιζα εγώ ότι θα πήγαινες χτες το απόγευμα; Καλά αποτελέσματα να έχεις.

Α! να σας πω κι ένα καλό του γιού μου. Πως λέει το σαπούνι???? Μούνι!!!!Προσοχή στον τόνο παρακαλώ!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχα πρόσεχε όταν θα είστε μαζί στο σούπερ μάρκετ, μην το πας το παιδί στο διάδρομο με τα σαπούνια, γιατί θα αρχίσει να βροντοφωνάζει αυτό που βλέπει.

ευχαριστω εβιρακι, γιαυτο σεχουμε δημαρχεσσα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μπραβο, τελεια. οχι δεν με πονανε τα ματια. λιγο με τσουζουν μονο.

Αφού τσούζουν τότε δεν είναι ίωση, είναι κάποιος ερεθισμός. Η ίωση έχει μόνο κοκκίνισμα.

στη δουλεια ειμαι και συνεχιζω...

αντε να περασει η ωρα...ουφφφ!!!!

εχετε καμμια δοκιμασμενη συνταγη για ταρτα με φρουτα???παραγγελια του γκαστρωμενου συζυγου!!!βρηκα διαφορες στο ιντερνετ αλλα δεν εχω καμμι δοκιμασμενη:confused::confused:.

μακια

Κρίμα κάτι τέτοιες ώρες σκέφτομαι γιατί να μην έχω όλες τις συνταγές μου μαζί μου. Είχα μία αφράτη και πεντανόστιμη ζύμη τάρτας που τη γεμίζεις με ό,τι θες. Αλλά είναι άσκοπο που το λέω γιατί δεν την έχω εδώ.

Κάναμε εμβόλιο σήμερα!!!

Ο γιατρός μας είχε ξαναδεί ακριβώς ενα μηνα πριν με την γαστρεντερίτιδα

Ο μικρός πήρε 2,5 πόντους!Ειναι 85 εκατ. και 11,5 κιλά,στο 95% και 75% των καμπυλών ανάπτυξης αντίστοιχα

Ουάου φαντάσου πόσο θα φτάσει. Φτου φτου μια χαρά είναι.

Και μαντεψτε πόσα δόντια έχει...

15!

Μαργαριταράκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Σηκώνεται έξαλλη η φίλη μου, τα μαλώνει παίρνει την μικρή στο τραπέζι και γεμάτη νέυρα της λέει " αν σε ξαναχτυπήσει κανείς, θα τον χτυπήσεις κι εσύ". Και η μικρή...."μα εμείς, μαμά, στο δικό μας σπίτι δεν δέρνουμε.....είναι αντιπαιδαγωγικό!!!".........

Πλάκα έχει να ακούς κάτι τέτοιο από ένα μικρό.

Σε τέτοια παιδάκια πιάνουν τόπο τα μαθήματα και οι συμβουλές μας.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει να ακούς κάτι τέτοιο από ένα μικρό.

Σε τέτοια παιδάκια πιάνουν τόπο τα μαθήματα και οι συμβουλές μας.

Η φίλη μου γενικώς έχει πολύ γέλιο. Αν της κάνει κάτι η μικρή που θα την εκνευρίσει πολύ, συνηθίζει να λέει : "Αχ, να την έπιανα από το μαλλί και να της έδινα κανά δυο! Θα γινόταν άνθρωπος......Εχει χάρη που είναι αντιπαιδαγωγικό κι είμαι κι εγώ κατά του ξυλοδαρμού!"......και συμπληρώνει μουρμουρίζοντας "μας έφαγαν αυτές οι θεωρίες γμτ μου. Εφαγα εγώ ξύλο από τη μάνα μου κι έγινα σωστός άνθρωπος.....!!!"

Εβιρι, φοβερό αυτό με το σούπερ μάρκετ! Γέλασα πολύ.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Οσο για μένα θα πάρω και μία δεύτερη γνώμη από έναν άλλο γιατρό και θα δω ποιον θα επιλέξω. Εχω βάλει εν τω μεταξύ λυτούς και δεμένους να ρωτήσουν για αυτόν.

Στο ιντερνετ δεν βρήκα κάτι. Στο μόνο φόρουμ που γίνεται λόγος για αυτόν είναι το δικό μας. Μια κοπέλα που έκανε εξωσωμ σε αυτόν και έμεινε έγκυος μιλάει με πολύ καλά λόγια για τον γιατρό της, χωρίς να τον ονομάζει, και μετα από ερωτήσεις κοριτσιών δίνει το όνομά του. Και η δεύτερη αναφορά γίνεται από το κορίτσι που με ταρακούνησε λέγοντάς μου πως πρέπει να τον αποφύγω πάση θυσία. Θα δω τι θα κάνω. Θα δω και τον άλλο γιατρό, θα ξαναδώ και τούτον και θα αποφασίσω. Ερμα λεφτά να μην τα έχω στην τσέπη. Θα πήγαινα σε ιδιώτη και θα τέλειωνε η δουλειά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι, φοβερό αυτό με το σούπερ μάρκετ! Γέλασα πολύ.....

Φαντάσου το και σε εικόνα.

Οσο για μένα θα πάρω και μία δεύτερη γνώμη από έναν άλλο γιατρό και θα δω ποιον θα επιλέξω. Εχω βάλει εν τω μεταξύ λυτούς και δεμένους να ρωτήσουν για αυτόν.

Πολύ σωστή σκέψη κι εγώ αυτό θα έκανα.

Και η δεύτερη αναφορά γίνεται από το κορίτσι που με ταρακούνησε λέγοντάς μου πως πρέπει να τον αποφύγω πάση θυσία.

Αυτή η κοπέλα για ποιο λόγο σου είπε να τον αποφύγεις, είχε κάποια αποτυχία μαζί του και τι είδους, την ενόχλησε η συμπεριφορά του, ή απλώς έχει ακούσει άσχημα λόγια από τρίτους;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου είπε πως αρχικά άκουσε για αυτόν ότι έρχεται από το εξωτερικό και ειδικεύεται στην εξωσωμ και σκέφτηκε πως θα μπορούσε κάποια στιγμη να τον δει. Ρώτησε μια φίλη γιατρό της, την οποία εμπιστεύεται απόλυτα, και εκείνη της είπε να πάει οπουδήποτε αλλού εκτός από αυτόν. Της εξήγησε τους λόγους ( δεν μου τους είπε ακόμη ) κι η κοπέλα είπε να το διασταυρώσει. Βρήκε γνωστούς και συνεργάτες του γιατρού και της επιβεβαίωσαν όσα της είχε πει η φίλη της. Χαρακτηριστικά μού είπε να τον αποφύγω όσο μπορώ. Αφήνει να αιωρείται κάτι ύποπτο για αυτόν. Οχι απλά και μόνο ότι δεν έχει επιτυχίες, αλλά κάτι πιο "σοβαρό" που δεν το λέει ( τουλάχιστον ακόμη). Και όταν της είπα να μου πει τι ξέρει για να τελειώνουμε επιτέλους με το ζήτημα, είπε πως δεν είναι κακό να παίρνουμε γνώμες από άλλους και στο κάτω- κάτω ας βάλω ανθρώπους να ρωτήσουν.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi, εμένα όλα αυτά μου ακούγονται "κάπως". Δηλαδή τι νόημα έχει να λες σε κάποιον μην πας σε αυτό το γιατρό αλλά να μην του λες γιατί να μην πάει; Εγώ θα σε συμβούλευα όσο περιμένεις το μαντείο να μιλήσει :rolleyes: να κάνεις ένα τσεκάρισμα σε παλιά ποστ της κοπέλας που επικοινώνησε μαζί σου, να πάρεις μια ιδέα αν είναι σοβαρό άτομο, τι έχει πει στο φόρουμ για τον εαυτό της, πώς εκφράζεται για διάφορα θέματα, αν οι απόψεις σας φαίνονται να συμφωνούν κ.λπ.

Διάβασα πριν λίγο καιρό μια πολύ άσχημη κριτική για τον δικό μου γιατρό, που έμεινα μλκς :shock: Μέχρι που σκέφτηκα μήπως τον έχουν μπερδέψει με κανέναν άλλο με το ίδιο όνομα. Μετά τσέκαρα την κοπέλα που έκανε την κριτική και κατέληξα ότι είναι "τρία πουλάκια κάθησαν" :lol:

Δεν έχει σημασία αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο ή σε ιδιώτη. Καλά και κακά ακούγονται για όλους. Αν μη τι άλλο, σε δημόσιο είσαι και πιο σίγουρη για τις γνώμες που ακούς. Αλλά πάντα θα πρέπει να τις φιλτράρεις, δεν γίνεται αλλιώς.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αρχικά της είπα να μην μου πει τίποτα για να μην επηρεαστώ.....Στη συνέχεια της το ζήτησα, αλλά φάνηκε να "ενοχλείται" με το ότι της έγραψα "πες μου τι ξέρεις να τελειώνουμε γιατί βάζω διάφορα στο μυαλό μου". Την ξένισε το "να τελειώνουμε" και εστιάσε σε αυτό χωρίς να μου απαντήσει. Τεσπα.....Δεν ξέρω τι άτομο είναι ..... Δεν φάινεται από τα προηγούμενα ποστ κάποια πε΄ριεργη συμπεριφορά. Ισως πραγματικά κάτι να έχει ακούσει......Τι να πω; Δεν πειράζει...Με κινητοποίησε να ψάξω περισσότερα πράγματα για αυτόν. Ποτέ δεν ξέρεις....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ελενη ξεχασα να το σχολιασω,εγω πλεον απο παντου ζηταω αποδειξη!!αντε γιατι μας κοροιδευουν μεσα στην μουρη μας!αν θελεις να σε βοηθησω βοηθαμε.αν μου πει 50 με αποδ κ τα μισα χωρθς οκ,αλλα αυτοι κ χωρις αποδειξη κ σθγα την εκπτωση που κανουν!!!

Ναι, και εγω ζηταω παντα αποδειξη...Κι ας στραβομουτσουνιαζουν μερικοι!

θέλω! σιροπια΄σμένη γαλατόπιτα δεν έφαγα ποτέ!

:o:lol:

με το άγριο!!!!!!!!

το ίδιο θα κάνω κ εγώ, γιατι με το καλό δεν είχα χαϊρι!

καλά αποτελέσματα ομορφούλα!

το ίδιο! μέχρι που βαριεται να με περιμένει κ τα λέει όπως θέλει, όλα μαζί!

μάκια σου!

το καλό είναι ότι τα ματάκια τα όμορφα με τις βλεφαρίδες τις τεράστιες είναι καλά!

πάντα ζητάω απόδειξη! σιγά την έκπτωση!

ακόμα κ στο περίπτερο για τισγάρα ζητάω απόδειξη. μου δίνουν τα τσιγάρα κ όχι την απόδειξη. γιατί μαντάμ; δεν σε πλήρωσα 4 ευρά; κόψε απόδειξη.

τζουτζουκάκι τί είναι;

διαθέτει μεγάλη γκάμα όντως!

αυτό που σου είπε η εβίρι!

όσο για τα λαμόγια στη δουλειά...πρωί πρωί έρχεται ο λογιστής -η χαρά του τρομολάγνου (τάβλα να μιλάει για πιθανή απόλυση, για μη πληρωμή μισθοδοσίας, για σφράγισμα επιταγών μας κλπ)- κ μου λέει θα μας κόψουν το μισθό, ζούγκλα θα γίνουμε, ό,τι θέλουν θα μας δίνουν...

του απαντώ!

ας μας πληρώσουν πρώτα τον Γενάρη κ μετά τα ξαναλέμε!

ξανά τα ίδια αυτός: μίλησα με την τάδε κυρία στην επιθεώρηση εργασίας κ μου είπε το κ τό!

απαντώ: τα ίδια μας έλεγε η προϊσταμένη κ εσύ το 2009 κ το 2010 κ το 2011!

λογιστής: τώρα όμως είναι αλήθεια. σφραγίστηκαν επιταγές την τετάρτη κ της πλήρωσα χθες!

απάντηση: το ανέκδοτο με τον βοσκό κ τον λύκο το ξέρεις; το έκαψε το χαρτί η εργοδοσία!:mad::rolleyes::cool:

ε μα πιά, πρωινιάτικο!!!!!! με τον κάθε ταβλωμένο!!!!!

ξανά έρχεται ο μεσιέ: αν έρθει η επιθεώρηση για έλεγχο κ δει απλήρωτη μισθοδοσία θα απαντήσει η εργοδοσία ότι δεν έχει για μισθό, μόνο για επιταγές κ δάνεια, αλλιως θα κλείσει!

απάντηση: να το κλείσει το μπακάλικο άμα δεν βγαίνει!

λογ:προτιμάς να απολυθεί τόσος κόσμος;

φέφη:ότι τώρα πληρώνεται;

λογ:εγώ πρότεινα να κάνουμε επιχειρησιακές συμβάσεις!

φέφη: τους απάντησα-γνωμοδότησα ήδη ότι για να γίνει αυτό χρειάζεται αντ χοκ ένωση εργαζομένων να συναινέσει! αλλά κουνιούνται γιατί δεν υπάρχει σωματείο! ε ρε αλέκα που τους χρειάζεται!

στο άλλο μαγαζάκι μας, άργησαν κάτι μέρες να πληρώσουν εργοδοσία κ τους έστειλαν απανωτά τα αυτόφωρα!!!!!!! αλλά εκεί υπάρχει σωματείο σε απευθείας σύνδεση με το παμε! όχι ρετάλια εργαζόμενοι!:P

σοκ ο τρομολάγνος!!!!!!!!!!!!!

κ εγώ θα έκανα!

περίσσεψε τίποτα κ για τη φιλενάδα;

μάκια!

μάκια!

καλημερούδια!

πες άννα μου!

θεά!

χθες με το που γύρισα σπίτι τελείωσα σκούπα, σκούπισα βεράντα, έβγαλα πλυντήριο πιάτων που είχε βάλει ο φέφος, ήρθε το παιδί, το τάισα, πήγαμε βολτούλα σε εμπορικό. πήρα κάτι δώρα κ μετά βολτάραμε. η κοράκλα διάλεξε τσιμπιδάκια από αξεσοράηζ κ μετά είδε κάτι παιχνίδια σε χώρους για παιδιά!

΄βρήκε ένα τιμόνι κ έπαιζε μια χαρά. μέχρι που έρχεται μια μύξα κ ΄πιάνει το τιμόνι παραγκωνίζοντας την σύσα! εγώ δίπλα παρατηρούσα. με κοιτάζει το παιδί μου κ της λέω "μαζί"!

έλα όμως που η μύξα είχε άλλη γνώμη κ σπρώχνει απότομα το παιδί μου σε σημείο που η σύσα τρόμαξε κ στενοχωρέθηκε. έφυγε τρέχοντας κ τρέμοντας κ κλαμμένη στην αγκαλιά μου!

ευτυχώς ήρθε ο πατήρ της μύξας κ την μάζεψε, γιατί αλλιώς θα με άκουγε όλο το εμπορικό!!!!!!!!

άει σοιχτήρ πια με τα βλαμμένα!

μετά εξηγούσα για ώρες στο παιδί μου ότι αυτό που έκανε το άλλο παιδί ήταν κακό, λάθος, ότι υπάρχουν κακά παιδιά, αλλά κ καλά παιδιά. αν κάποιος την σπρώξει, θα πρέπει με δυνατή φωνή να του πει σταμάτα κ δεν μου αρέσει αυτό που κάνεις!

αν δεν σταματήσει το κακό παιδί, να το σπρώξει κ εκείνη!

ναι, σιγά!

πότε έσπρωξα εγώ ως παιδί!:(:rolleyes:

γυρίσαμε σπίτι, έκανα μια μακαρονάδα με σάλτσα ντοματας τόνου! τέλεια! φάγαμε, πλυθήκαμε κ πέσαμε ξερές για ύπνο πρώτα τα κορίτσια εννοείται!

σήμερα θέλω να αλλάξω σεντόνια πετσέτες, να ταίσω το παιδί κ να το πάω στους χαιρετισμούς!

αύριο θα πάμε στο χωριό μου για καφέ σε συγγενείς, κ φαγητό στη μαμά μου. θα μας έχει τί άλλο;;; κοψίδια στα κάρβουνα! θα έρθει κ η αδερφή μου! σούπερ θα περάσουμε! κοριτσομάνι! θα έχει καλό καιρό το Σ!

για τις υπόλοιπες μέρες τί καιρό θα κάνει;

Δ αν είναι καλός ο καιρός θα στείλουμε την σύσα παιδικό!

σας φιλώ.

Φεφη, πιστευω οταν γινω μανα θα δειρω πολλα ξενα παιδακια ;)

Οσο για τη δουλεια..αυτο το παραμυθακι δεν εχουμε να πληρωσουμε τους εργαζομενους προτιματε να κλεισουμε? Ναι καλε, προτιμαμε, τουλαχιστον θα παιρνουμε το επιδομα. Παρα να δουλευεις απληρωτος...Ασε που τωρα βρηκαν δικαιολογια την κριση..παλιοτερα πως το δικαιολογουσαν?

έχω μακαρονάδα για μεσημέρι...αλλά την τρενάρω, γιατί αργότερα από την πείνα θα είμαι ανυπόφορη!

για τα γενόσημα γνωρίζω οτι αυτά από μόνα τους δεν είναι επικίνδυνα. κατά κόρον συνταγογραφούνται σε Γερμανία, Αγγλία κλπ.

το θέμα είναι γιτί δεν ενισχύονται οι εγχώριες φαρμακοβιομηχανιες! κ ανατίθενται σε χώρες που μόνο που τις ακούς σκιάζεσαι!

στην Γερμανία για π.χ. οι γερμανικές φαρμακοβιομηχανίες κατασκευάζουν τα γενόσημα!

άκουσα καθηγητές χθες στην τηλεόραση που έλεγαν ότι θα γίνονται έλεγχοι κλπ κ εκεί, όπως προστάζει η ευρ. νομοθεσία.

γενικά ;;;;;;;;

θα δείξει η νεκροψία!

Συμφωνω απολυτα. γιατι να μην επωφεληθουν οι εγχωριες φαρμακοβιομηχανιες?

και γιατί περικαλώ να είναι γαιδουριά το να κοιμάσαι μέχρι τις 10????

Μακάρι να μπορούσα να το κάνω κι εγώ:tongue::tongue::tongue:

Εγω οποτε μπορω παντως μεχρι τις 12 κοιμαμαι :tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι φαντάζεσαι το σκηνικό στο σούπερ?Πολύ γέλιο!!!

Κάναμε εμβόλιο σήμερα!!!

Ο γιατρός μας είχε ξαναδεί ακριβώς ενα μηνα πριν με την γαστρεντερίτιδα

Ο μικρός πήρε 2,5 πόντους!Ειναι 85 εκατ. και 11,5 κιλά,στο 95% και 75% των καμπυλών ανάπτυξης αντίστοιχα

Και μαντεψτε πόσα δόντια έχει...

15!

Ο γιατρός τα έχει χάσει πια!!

Για 14 μηνών παιδί είναι πάααρα πολλά.

Πώς μας βρίσκετε;

Καλοί δεν είμαστε;

Φτου φτου σκόρδα!Λεβεντόπαιδο το περιστερόπουλο!!!!!

να προστατεύουν τον εαυτό τους φούμπι μου, όχι να γίνονται τραμπούκοι!

Δεν υπάρχεις!Ηταν το σχόλιο που σκεφτόμουν αλλά παρέλειψα να κάνω !

χθες δεν ένιωσα ότι καθάρισα για λογαριασμό της. αυτό που της εξήγησα εκ των υστέρων ήταν κ το λογικό!

αν ο πατήρ της μύξας δεν την μάζευε, θα τα μάζευα κ τα δυο, θα τα έβαζα να παίξουν τουγκέδερ κ θα εξηγούσα τί επιτρέπεται κ τί όχι!

το δικό μου είναι πιο ευαίσθητο, αλλά όλο το βράδυ δεν σταματησα να της λέω πόσο περηφανη είμαι για το χαρακτήρα της! είναι το καμάρι μου!

και πολύ καλά έκανες!!!!

δεν είμαι πια χαμηλών τόνων. είμαι η τασώ καβαδία σε θέματα τέτοια που περιγράφεις!

παλιά ήμουν έτσι, χαμηλών τόνων, δεν βαριέσαι κ ας μου πάρει τη σειρά...κλπ!

τώρα δαγκώνω! κ αντιλυσσικό δεν έχω κάνει, γυαλιζει ο κόκκινος μάτης μου!

αυτό που περιγράφεις για τον Α, αυτό της εξηγώ κ εγώ της σύσας.

της δείχνω τρόπους αντίδρασης! το βράδυ κάναμε ασκήσεις δυνατής φωνής, σαν παιχνίδι λέγοντας "σταματα" κ "δεν μ' αρέσει".

αν της μάθω το ξύλο...δεν νομίζω ότι θα είναι σε θέση να αξιολογήσει το πότε ρίχνουμε ξύλο-σπρώχνουμε. θα το κάνει αδιακρίτως! κ δεν το θέλω!

αν όλοι οι γονείς το έκαναν αυτό...

Κι εγώ αυτό που έκανες κάνω.Του τονίζω πάντα πως ποτέ δεν χτυπάμε πρώτοι.Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορουν όντως να διακρίνουν την διαφορά και μπερδεύονται μ'αυτό που τους λέμε αφού μέχρι τώρα δεν επιτρεπόταν να χτυπούν για κανένα λόγο.Και ναι θα δοκιμάσουν να δουν τα όρια!Γι'αυτό κι εγώ είμαι σε εγρήγορση κι αν δω πως πάει να επιτεθεί εκείνος(δυο φορές το έχει κάνει)του δείχνω πως αυτό δεν επιτρέπεται.Είμαι σίγουρη πως έχει καταλάβει πλέον το σωστό.

Δεν μπορούσα να ρισκάρω να πάει δημοτικό για να του πω αν σε χτυπήσουν -χτύπα με την βεβαιότητα πλέον πως θα καταλαβαίνει την διαφορά.Τότε θα είχε διαμορφωθεί ο χαρακτήρας και θα ήταν πολύ δύσκολο να αντιδράσει διαφορετικά.Όπως το κοριτσάκι της φίλης της Μάρτζι.

Φυσικά θα μ'ενδιέφερε να ακούσω τις μανούλες με μεγαλύτερα παιδιά γιατί εμείς ότι και να λέμε πάμε στα τυφλά;)

Κοίτα, αρχικά της είπα να μην μου πει τίποτα για να μην επηρεαστώ.....Στη συνέχεια της το ζήτησα, αλλά φάνηκε να "ενοχλείται" με το ότι της έγραψα "πες μου τι ξέρεις να τελειώνουμε γιατί βάζω διάφορα στο μυαλό μου". Την ξένισε το "να τελειώνουμε" και εστιάσε σε αυτό χωρίς να μου απαντήσει. Τεσπα.....Δεν ξέρω τι άτομο είναι ..... Δεν φάινεται από τα προηγούμενα ποστ κάποια πε΄ριεργη συμπεριφορά. Ισως πραγματικά κάτι να έχει ακούσει......Τι να πω; Δεν πειράζει...Με κινητοποίησε να ψάξω περισσότερα πράγματα για αυτόν. Ποτέ δεν ξέρεις....

Μαρτζι μου γλυκιά,μου φαίνεται πολύ ψυχοφθόρο αυτό.Ας σου πει τι έχει να σου πει.Δεν βρίσκω το λόγο να γίνεται αυτό αν δεν έχει σκοπό να σου αποκαλύψει τι έχει ακούσει.

Οσο για τον ιδιώτη ,δεν έχει καμία σημασία.Τα δυο περιστατικά που σου ανέφερα ηταν με ιδιώτες γιατρούς τους οποίους χρυσοπληρώναμε.Εχει εξαιρετικούς γιατρούς και στο δημόσιο.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γυρισα αργησαμε πολυ γιατι γινοτανε χαμος στο ιατρειο,ολα καλα εχουμε ενα σπορακι πολυ πολυ ζωηρο 6,5εκατοστων...Κουνιοτανε συνεχεια και πιπιλαγε το χερακι του,ποσο ευτυχισμενη ειμαι ολα τελεια μας ειπε ο γιατρος,φυλο δεν ειδαμε αλλα εγω στο ασπρομαυρο που μου εδειχνε ποδαρακια και πατουσακια σαν να ειδα κατι να εξεχει μετα στον 3D μου φανηκε σαν κοριτσακι,γερο να βγει και δεν με πειραζει


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...