Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ναι, επιτέλους, είχα τόσες δεκαετίες να γράψω συνταγές!!!

Ήταν που δεν είχες ανακαλύψει το ίντερνετ. Τώρα όμως... ποιος σε πιάνει!!! :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Aντε Νικολακη γιατι εχουμε και ανταγωνισμο απο Βεφα, Αργυρω..

Παντως για το θεμα της ομηρειας..Ουτε εγω δε συμφωνω οτι αυτος ο ανθρωπος ειχε το δικαιωμα να πυροβολει αθωο κοσμο, και να κραταει ομηρους, ακομα και τα χιλια δικια να ειχε.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ο γιόκας μου ούτε να την φτύσει την μαρμελάδα μου.Αφησα κι εγώ ένα τάπερ για τον Φούμπο και την υπόλοιπη την μοίρασα.

Σήμερα μάλλον τρώμε φακές από χθες.Εκανα και πιτσούλα χθες βράδυ και περισσεψαν μερικά κομμάτια.Μια χαρά!Μόνο που εχει πολύ κρύο και δεν μας βλέπω να ξεμυτάμε πάλι απ'το σπίτι.Το εγκλωβισμένο μου να δούμε πως θα το καταφέρω σήμερα.Κορίτσια δεν υπάρχει αυτό που κάνει το μωρό.

μπραβο χρυσοχερα μου κ για την μαρμελαδα κ για τα υπολοιπα
καλημερα κ καλο μηνα!οπως κ να χει μπηκε η ανοιξη λεμεεεεεεεεεεεεε!!!!κ σε μας ξεκινησε με εναν λαμπερο ηλιο :)!!!!!!!!!!!

ευχομαι να ναι ενας καρπερος μηνας κ να χουμε υπεροχες ειδησεις!!!!!!!!

για το σημερινο φαγητο ακομα δεν βγηκε το μενου,αρα θα ξαναμπω αργοτερα!

φιλακια πολλαααααααα!!

μακαρι αννακι μου, να φερει σε ολες τις κοπελες που επιθυμουν απο ενα σπορακι
Οι γιατροι ειπαν οξεια κνιδωση και οπως πο λυ σωστα λες Εviri μου ειναι τα φαρμακα,στρες και ισως και καποια τροφη.Του εδωσαν φαρμακα αλοιφες και αποφυγη καποιων τροφων τωρα με τις τροφες σιγα μην με ακουσει μου βγαζει απιστευτα νευρα τον τελευταιο καιρο μου σαν την εφηβεια περιπου,δεν τσακωνομαστε βεβαια και αυτο γιατι στα νευρα του πανω εγω ειμαι ηρεμη και δεν μιλαω,αναρωτιεμαι μια επεμβαση τετοια μπορει να σου αλλαξει τον χαρακτηρα?
σμαρτακι μου δεν ειναι μονο η υγεια , αλλα η ψυχολογια. εχει κουραστει με ολα αυτα κ τωρα αντιδρα ετσι. υπομονη, επιμονη κ θα περασει. σου στελνω ζεστη αγκαλια
Καλημέρα. Όπως λέει κι ο ποιητής... Κάθε Μάρτη αρχίζει μιαν Άνοιξη... αλλά δεν το πολυβλέπω...

Κάτι έχουν οι μέρες μάλλον γιατί το "άρπαγμα" που σας έλεγα με την μάνα μου έγινε καβγάς, στον οποίον μπερδεύτηκε κι ο αδελφός μου κι είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα. Για να κάνω και μαύρο χιούμορ, μένει τώρα να μπει κι η αδελφή μου στο όλο θέμα για να ολοκληρωθεί η οικογενειακή ευτυχία.

Δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες αλλά οι πραγματικές αιτίες (κι όχι οι αφορμές) πάνε πολυυυύ πίσω... Κι αυτό είναι που μ' έχει χαλάσει τόσο...

λυπαμαι πολυ.ελπιζω να λυθουνε γρηγορα ολα σας τα θεματα

Περιστεράκι, αχ Περιστεράκι... Τι να σου πω τώρα... Από χθες που διάβασα τα μηνύματά σου σε σκέφτομαι. Σε καταλαβαίνω γιατί έχω κι εγώ θέματα με την (μητρική μου) οικογένεια. Όχι τέτοιου τύπου αλλά έχω. Κι έχω αναρωτηθεί πολύ, τι επίδραση έχουν πάνω στο παιδί μου... και πως μπορώ να το προστατέψω...

Άκου κοριτσάκι μου γλυκό (και στο λέω με το θάρρος της παθούσης που είναι μες το χορό) : Μερικά πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ ούτε μπορούμε εμείς να δώσουμε πίσω την ζωή σε όσους δεν την έζησαν ή δεν την έζησαν χαρούμενοι (από δική τους επιλογή ή ατυχία), έτσι ώστε να σταματήσουν να ζουν μέσα από μας ή/και εις βάρος μας.

Αυτό που μπορούμε όμως να κάνουμε είναι να προστατέψουμε τον εαυτό μας, τον γάμο μας (οι απανωτές ρωγμές μακροπρόθεσμα θα φέρουν μεγάλα προβλήματα), την οικογένειά μας και κυρίως τα παιδιά μας. Αυτά τα μικρά πλάσματα που μας εμπιστεύτηκε ο Θεός για ν' αγαπήσουμε και να μεγαλώσουμε δεν φταίνε σε τίποτα να πληρώσουν τα απωθημένα της μάνας μου - της μάνας σου - τα δικά μου - τα δικά σου ή οποιουδήποτε άλλου.

Το παιδί μου και το παιδί σου μπορούν να κατανοήσουν προοδευτικά και ν' αποδεχθούν μεγαλώνοντας (και μετά από σχετικές συζητήσεις) ότι η σχέση η δική μας με την μάνα μας/πατέρα μας/αδέλφια μας είναι προβληματική για Χ λόγους και να το εντάξουν αυτό σε μια θεσούλα στη ψυχούλα τους. Θέση όχι πολύ φωτεινή μεν αλλά τουλάχιστον μη καθοριστική για τη δική τους ισορροπία.

Δεν θα μπορέσουν όμως να αποδεχθούν και ν' αντέξουν ότι δεν διαφυλάξαμε αυτά τα ίδια από γελοιότητες, κακίες, προσβολές, κόμπλεξ, απόρριψη, συμπλέγματα, κ.λ.π. κ.λ.π. από οποιονδήποτε κι αν έρχονται και με οποιαδήποτε αιτία/δικαιολογία.

Τα παιδιά - όσο κι αν πιστεύουμε το αντίθετο - κατανοούν και "συγχωρούν" τις δυσκολίες και την "διαφορετικότητα" (έστω και την αρνητική) αλλά απαιτούν να τα προστατέψουμε : Όχι για να ζήσουν σ' έναν γυάλινο κόσμο αλλά για να μην δεθούν και αυτά από την άρρωστη αλυσίδα που διαιωνίζεται - έτσι ή αλλοιώς, για κάποιο λόγο - χρόνια. Γιατί άλλο η αγάπη κι άλλο η επίφαση αγάπης...

Σκέψου λοιπόν, με αφορμή αυτό που πολύ εύστοχα είπε η Φούμπι, τι μάνα θα ήθελες να θυμάται ο γιος σου ότι είσαι... και πράξε ανάλογα. Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.

Βέβαια, από τέτοιες καταστάσεις... και πίκρα μένει και αναπάντητα γιατί και μια λύπη... αλλά η ζωή τελικά είναι όμορφη και προχωράει. Δεν μπορεί να περιμένει αν και όταν... οι κάποιοι άνθρωποι αλλάξουν...(?).

Τα παιδιά μας δεν μπορούν και δεν πρέπει ούτε να υπομένουν τις όποιες άσχημες συμπεριφορές ούτε να περιμένουν - χαλώντας τους ότι πιο όμορφο έχουν, την παιδική τους ηλικία - να συμβεί το θαύμα... Και φυσικά, καταλαβαίνουν τα πάντα, ας είναι και νεογέννητα. Όχι με το μυαλό φυσικά αλλά με την ψυχή.

Για όλα τα παραπάνω, ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ να συμβαίνει οτιδήποτε ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ότι κάνει κακό (κυρίως) στο παιδί σου, ακόμα κι αν χρειαστεί να κάνεις οριστικές ρήξεις... Και μην μπεις/σε βάλουν σε κανά τριπάκι... ότι είσαι τρελλή... γιατί ΔΕΝ είσαι.

τι ομορα κ σωστα που τα λες!!!!
αυτός ο μήνας να είναι καρπερός για όσες το επιθυμούν! μόνο χαρές!

μαρή Δώρα, κ ζαλάδες κ ανακατωσούρες...κ παλμοί ανεβασμένοι;;;;;;;κ δεν είσαι;

τί παιδί έχω; βιολί! βιολοντσέλο καλύτερα!

χθες τραγούδαγε τον μπουμπουλιά της μπεμπέ λιλή=έλα να πάμε στη χώρα του μπουμπουλιά (αλή μπαμπά)!

ώρες ώρες πάει απ΄οτο ένα τραγούδι στο άλλο κ μοιάζουν όλα ποτ πουρί! από το γύρω γύρω όλοι στο ακαντού με τις ψάθινες τις φούστες...κ την βαγγελιώ μου παινεμένη... ώς την ωραία ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ!!!!η δικια μου την λεει αλουδα

δεν μας αρέσουν τα κλισέ!

τι καλη που ειναι φεφη μου. αυτο με τα τραγουδια τοχουμε κ εμεις. το λεει να πουμε το ακαντου κ σε 3 δευτερολ αλλο !!!!
Κορίτσια μου καλημέρα!

Η λιακάδα που βλέπω μαρτυρά άνοιξη,αλλά δεν ξέρω ακόμα,αν πρόκειται για ήλιο με δόντια!

Να έχουμε καλό μήνα κι επιτέλους να έρθει κι η άνοιξη και στις ψυχές μας-που δεν το βλέπω-αλλά ας είμαστε αισιόδοξες!!

Για σήμερα το μενού έχει φακές,που της έφτιαξε ο περιστέρης χθες βράδυ.Μαλώσαμε το πρωί και τώρα είμαστε με μουτράκια,μακάρι μέχρι το βράδυ να έχουν περάσει...ελπιζω να περασαν τωρα αυτα

...

Θα το δεις !

Ζωπ μου,

Με συγκίνησες ειλικρινά με αυτά που έγραψες ! Ήταν πολύ γλυκό και ζεστό το μνμ σου !

Καλό Μήνα στην ομήγυρη !

Μπήκε η άνοιξη στα κλεφτά ? έστω ημερολγιακά ? μου αρέσει που έχει αρχίσει να μεγαλώνει λίγο και η μέρα... :wink: ευχάριστο συναίσθημα !

Χθες το απόγευμα πήγα γυναικολόγο, όλα καλά !

Το κορίτσι μου το μικρό με το που μπήκα σπίτι με έσφιξε στην αγκαλιά της πολύ δυνατά και μου τραγούδησε φαρσί όμως

"Μια αγκαλιά, δυο φιλιά, όλη η Γη μια συντροφιά

Σ' αγαπώ πολύ και θα 'θελα κι εσύ...

Να με αγαπάς πολύυυυυυυ "

Μέσα σε ένα λεπτό η ψυχολογία μου απογειώθηκε !

Τί γλωσσούδες είναι οι κόρες τελικά ! Διαβάζω και τα κατορθώματα της Χ και γελάω... ακούς εκεί ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ ! χα χα

Το αντράκι μου το μεγάλο σήμερα το πρωί στον καναπέ (ότι είχαμε ετοιμαστεί δλδ) με κοίταξε και μου είπε χαμογελώντας

"Μαμά, είσαι το αστέρι μου !"

Όχι πείτε μου: λιώνεις σαν την ΙΟΝ ή δεν λιώνεις ???????????????:lol: θέλω πάμπερς λέμε !

όλα καλά θα πάνε αγαπούλες... να παίρνουμε χαρές από τα μικρά της καθημερινότητάς μας για να μπορούμε να τα βάλουμε με τα άλλα, τα "μεγάλα" και σοβαρά !

Για σήμερα έκαμα πρωί πρωί έναν αρακά γιατί πάλι θα ξεπορτήσω : βλ. λογοθεραπεία και ΩΡΛ για μένα... :rolleyes: το ΄χω παραχ..σει αυτή την εβδομάδα η αλήθεια είναι με τους γιατρούς ! :lol:

τι γλυκα τα παιδακι σου ελιωσααα!!!!να τα χαιρεσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήταν που δεν είχες ανακαλύψει το ίντερνετ. Τώρα όμως... ποιος σε πιάνει!!! :P

:D:D:D:D:D

Aντε Νικολακη γιατι εχουμε και ανταγωνισμο απο Βεφα, Αργυρω..

:D:D:D:D:D

Κοριτσάκια μου καληνύχτα από μένα. Τα λέμε αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μου καλό,θα συμφωνήσω ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ που έγραψε η Ζωπυρον.Στο είπα και απο κεί .Είναι υποχρεωση μας να προστατεύσουμε τα παιδιά μας!

Οσο για την τελειότητα.Κάποια πράγματα τα είπα απο κει χθες.Να σου πω πως δεν είσαι η μόνη.Το ότι προσπαθείς όμως σε κάνει ήδη να ξεχωρίζεις.Οταν έμαθα πως είμαι έγκυος μ'επιασε κατάθλιψη.Ενώ το ήθελα τόσο πολύ φοβόμουν μηπως δεν μπορώ να ξεφύγω ,να σπάσω τον κύκλο.Οταν γέννησα έκλαιγα από αγωνία αν θα τα καταφέρω.Τους πρώτους μήνες της ζωής του παιδιού μου δεν τους χάρηκα.Ενιωθα συνέχεια ανεπαρκής.Ολα τα έκανα σύμφωνα με αυτά που διάβαζα σε βιβλία αφού δεν είχα άλλο πρότυπο.

Ενιωθα απίστευτη πίεση που δεν μπορούσα να είμαι η τέλεια μαμά των βιβλίων!Ωσπου κάποια στιγμή κατάλαβα πως μόνο κακό κάνω πιέζοντας τον εαυτό μου να φτάσει την τελειότητα.Δεν υπάρχει το τέλειο.

Και μόνο που προσπαθείς να αποφύγεις κάποια λάθη σε κάνει καλή μανούλα.Θα μπορούσες με την δικαιολογία των τραυμάτων να επαναλαβεις τα ίδια πράγματα.Διάλεξες όμως τον δύσκολο δρόμο.

Κι αν καμιά φορά ξεφεύγουμε ας βρίσκουμε καμιά δικαιολογία και για τον εαυτό μας...όχι μόνο για τους άλλους.Ξέρεις εσυ!

Σου στέλνω πολλά φιλιά,μια σφιχτή αγκαλιά και να ξέρεις πως σε σκέφτομαι και σε νιώθω!

εγω ακομη κ τωρα το νιωθω πολυ συχνα οτι δεν ειμαι καλη μανα, νοικοκυρα, συζυγος!!!!κανεις δεν ειναι τελειος.αλλα μαλλον αναλλωνομαστε στο να προσπαθουμε να γινουμε κ καποιες φορες νιωθω οτι χανουμε την ουσια, απλα, λιτα, καθημερινα πραγματα
Καλημέρα

Σας γράφω απο το κρεβάτι του πόνου.

Ολο το βράδυ είχα 38,5. Ξεκίνησε και βήχας απο χτες αλλά σήμερα δεν έχω πολύ. Πονάει όλο μου το κορμί.

Τώρα το νιώθω ότι ανεβαίνει πάλι.

Και είχα ένα σωρο δουλειές σήμερα. Μόνο σκούπα έβαλα με τα χίλια ζόρια και ξάπλωσα. Θα κάνω αργότερα μια μακαρονάδα για τον άντρα μου εγω ούτε θέλω να ακούσω για φαγητό.

Είμαι χάλιαααααααααααααααααααααααα.

Να είστε όλες καλά

περαστικα βρε κοριτσακι μου. ασε τις δουλειες, προηγειται η υγεια σου. μακια
Σήμερα η μανούλα μου μαγειρεύει σουτζουκάκια!
στειλε, στειλε, τελεια!!!ασε πολυ εκνευριστηκα σημερα στη δουλεια. μεχουν κανει το παιδι για ολες τις δουλειες!!συναφι πια!!!
χαχαχαχαχαχαχα πόσο γέλιο έκανα!!!!!

Μετά τη γαστρεντερίτιδα και τη διάρροια η κοιλιά γεμίζει αέρα και ίσως αυτό είναι που σε κάνει να αισθάνεσαι βάρος. Συνήθως κολλάει στις αρχές και στο τέλος, στην ανάρρωση. Νομίζω μέχρι και 3-4 μέρες μετά το τέλος των συμπτωμάτων.

πως να μπορεσω να την κρατησω μακρια τοσες μερες??/αδυνατον. κανω μονο τον σταυρο μου και παρακαλω να την προσεχει η παναγια κ να μην μου ξαναρρωστησει
............Mόλις τηλ. από τον σταθμό : ο Νικ με πυρετό + 3 φορές εμετό... welcome to the club ......... αμ δε ! Σιγά που θα ξεφεύγαμε έτσι απλά γμτ !
ωχ, περαστικα σας κουκλα μου, ελπιζω να μην ειναι σοβαρο
!!

Αφροδίτη, σιδερένια κορίτσι μου!!ευχαριστω πολυ. και εσυ ελπιζω να εισαι καλυτερα με το χερι κ να προσεχεις, να μην το κουραζεις

:confused:

Πολύ σωστά τα λέει η Αγγελικούλα!
και εγω θα ελεγα μαρτζι μου να ρωτησεις, να μαθεις, να παρεις γνωμες. καλη τυχη...μακια
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μάρτζι μου, έχεις σκεφτεί την πιθανότητα το νικ στο φόρουμ να κρύβει κάποιον γιατρό ανταγωνιστή του γιατρού που θα πας; ή κάτι παρεμφερές;

συμβαίνει κ αυτό!

με όσα σου γράφω, θέλω να σου πω να είσαι επιφυλακτική με όσα διαβάζεις εδώ, κ από εμάς ακόμα!

να πας να σχηματίσεις εικόνα εσύ η ίδια!

αφού ο γιατρός σου σου είπε ο.κ. να τον πάρεις τηλέφωνο κ να το τσεκάρεις ξανά.

αν ξέρεις κ κάποιον άλλο, αν θέλεις πας μια επίσκεψη κ κάνεις σύγκριση!

εσύ έχεις το πάνω χέρι!

θα συμφωνησω, να κανεις αυτο που λεει το ενστικτο σου. για καθε γιατρι θα βρεθουν καποιοι που θα πουν τα κλαυτερα κ αλλοι που θα τον κατηγορησουν. ειναι καθαρα προσωπικο θεμα νομιζω
λαχταρώ την ώρα που θα διαβάζουμε με την σύσα τα μαθήματά της. εκτός μαθηματικών-κουμπούρας η μάνα!

φιλιά ζωπυρούλα!

αχ και εγω πολυ!!!!
Έκανα τόσες δουλειές σήμερα που αναρωτιέμαι πως θα είναι το χέρι μου αύριο.:?

Μα θα βρει μιμητές... Ο κόσμος είναι απελπισμένος και εξοργισμένος. Δεν δικαιολογώ φυσικά τέτοιες τακτικές (μάλλον δηλαδή:roll:) αλλά την κατανοώ...

Ο άνθρωπος είναι 60 χρονών, πατέρας 2 παιδιών, άνεργος, δεν του έχει αποδοθεί η νόμιμη αποζημίωσή του και ούτε έχει εκπληρωθεί η υπόσχεση ότι θα τον ξαναπάρουν στη δουλειά... Απελπισία δηλαδή, με όλη τη σημασία της λέξης.

Καλησπέρα Ελένη. Όλα καλά?

πραγματικη απελπισια. δεν πολυπιστευω ομως και τους ισχυρισμους του αφεντικου. κατι βρωμαει...
Να σας πω και μια γλυκιά κουβέντα;

Φτιάχνω γαλατόπιτα...

Περιμένω να βγει από τον φούρνο

θελω, θελω, μετα απο τοσο διαβασμα το αξιζω, εεε???
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο τοσες ωρες τα διαβασα οοολλαααα... μου λειψατε τοσες μερες, επρεπε να αναπληρωσω το κενο. παω τωρα να απλωσω ενα πλυντηριακι κ νανι μετα αγαπουλακια μου. καλο ξημερωμα....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Τα έχω πάρει από χθες...

Πήγαμε την Λουκία σε οφθαλμίατρο γιατί έχει 2 βδομάδες που παραπονιέται ότι πονάει το κεφαλάκι της. Ο γιατρός είναι γνωστός του χάμπυ.

Η εξέταση κράτησε 1 λεπτό και 10 δευτερόλεπτα και μας πήρε 30 ευρώ και φυσικά χωρίς απόδειξη!!!!:mad::x:x

Είναι δυνατόν ρε κορίτσια να είναι τόσο κλέφτες;;;;

Και όταν φεύγαμε Η Λ. ήθελε να της πάρω τζουτζουκάκι και πατατούλες να φάει!!!:lol:

Για σήμερα έκανα πέρκα στο φουρνο και σπανακόριζο!

Δευτερα θα παμε να τον δει,μακαρι να τον βρει καλα να λειτουργει ενταξει η καρδουλα του,να μην εχουμε αλλα θεματα.

Όλα καλά θα είναι σμαρτάκι.... Όσο για τα νεύρα μάλλον χρειάζεται χρόνο για να συνειδητοποιήσει τι ακριβώς του έχει συμβεί.Το ότι του συμπαραστέκεστε είναι πολύ θετικό!

ώρες ώρες πάει απ΄οτο ένα τραγούδι στο άλλο κ μοιάζουν όλα ποτ πουρί! από το γύρω γύρω όλοι στο ακαντού με τις ψάθινες τις φούστες...κ την βαγγελιώ μου παινεμένη... ώς την ωραία ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ!!!!

δεν μας αρέσουν τα κλισέ!

χαχαχα!!!! Καλέ το παιδί διαθέτει μεγάλη γκάμα!!!:lol::lol:

Το χέρι μου - όσο είμαι ξαπλωμένη ή/και στα ζεστά, σε συνδυασμό με τα αντιφλεγμονώδη - πάει αρκετά καλύτερα. Όταν όμως σηκωθώ, βγω έξω ή κάνω κάποιες δουλίτσες όπως σήμερα (δεν γινόταν να τις αφήσω πλέον!) χειροτερεύει. Τι να πω.?

Τι ακριβώς έχει το χέρι σου ζωπ;

............Mόλις τηλ. από τον σταθμό : ο Νικ με πυρετό + 3 φορές εμετό... welcome to the club ......... αμ δε ! Σιγά που θα ξεφεύγαμε έτσι απλά γμτ !

Όχι που θα αφήσουμε κανένα μικρόβιο!!!:tongue:

Περαστικά!!!

Ξέρω ότι δεν πρέπει να παίρνω μετρητοίς τι μου λέει ο καθείς και μάλιστα ο καθείς άγνωστος ενός φόρουμ, αλλά να που επηρεάστηκα!

Μαρτζι ακολούθησε το ένστικτό σου.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική... Μπορεί αυτός που για σένα είναι ο καλύτερος γιατρός, για κάποιον άλλον να είναι ο χειρότερος.

Όλα είναι υποκειμενικά..

λαχταρώ την ώρα που θα διαβάζουμε με την σύσα τα μαθήματά της. εκτός μαθηματικών-κουμπούρας η μάνα!

φιλιά ζωπυρούλα!

Εγώ πάλι δεν ανυπομονώ καθόλου!!!! Το παιδί μου δεν έχει καθόλου υπομονή και να δω πως θα διαβάζουμε!!!!:confused:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα, τι κανετε???εγω καλα στη δουλεια, συγχιστηκα με μια εδω πρωι πρωι που πηγε να μου φορτωσει κατι, αλλα την προσπερασα κ συνεχιζω. κρυο σημερα παλι αν και με ηλιο...ελενη μου ασε καποιοι γιατροι ειναι οντως. σου κανει 2 λεπτα εξεταση κ ειναι πολυ κοροιδια να δινεις τοσα λεφτα. κακως δεν ζητησες αποδειξη!!!το ματι μου σημερα ειναι μεσα κοκκινο(οχι ολο αλλα μεσα στο ασπρο εχει κοκκινες γραμόυλες). λετε ναναι απο τους φακους???ειναι καινουργιοι ομως. θα δεξει. τα λεμε αργοτερα.μακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!

Χθες μου ζήτησε ο γιόκας μου κρεπούλες "ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΜΑΜΑ!!!!!" κατά τις δέκα παρά.Κι επειδή ζητάει κάτι πολύ σπάνια τσακίστηκα να του τις κάνω.Χλαπακιάσαμε κι εμείς με την ευκαιρία...σήμερα δεν ξέρω τι θα φτιάξω ακόμα.

Ελένη αίσχος οι γιατροι!Πως είναι η Λουκία?Τι σας είπε?

Αφροδιτάκι εκατσες και διάβασες τόσες σελίδες ρε θηρίο?Εγώ δυο σελίδες χάνω και τα παίζω να διαβάζω και να σχολιάζω.Πως είσαι κοριτσάκι?

Θέλω να σχολιάσω κι άλλα αλλά θα ξυπνήσει ο πασάκος σε λίγο και δεν θα προλάβω,οπότε αργότερα.Φιλάκια!


Link to comment
Share on other sites

Α!Αφροδίτη γι'αυτό που ρώτησες.Τελικά έχει αρκετούς που απλά παρακολουθούν τα θέματα.Στο από κει το καταλαβαίνω αλλά εδώ στο καφέ τι ενδιαφέρον βρίσκει κανείς να παρακολουθεί συζητήσεις άλλων χωρίς να παίρνει μέρος ,ελικρινά δεν μπορώ να το κατανοήσω.Εμένα μου φαινεται πολύ βαρετό,αλλά περι ορέξεως...


Link to comment
Share on other sites

Αυριο τελικα εχω τις αιματολογικες για τον θυροειδη...

για να δουμε τι θα δουμε!!!!:rolleyes:

Καλά αποτελέσματα!!!

Περιστερω,περαστικα στον καλο σου.

3 κουβερτες ε;

Να σου πω,τις πλενεις σε μπανιερα η στο πλυντηριο;

Ετσι όπως είναι το δικό μου το πλυντήριο τώρα,δεν αντέχει κουβερτες για πλύσιμο...Θα δω πώς θα τις πλύνω...Προς το παρόν είναι μπαμπουλωμένος με αυτες ο περιστερης

Έτσι να μου μιλάς πάντα.

Τα 4 πετσιά τα έβγαλα από πάνω μου. Ααααα δεν το έλεγα ότι πιάσαν οι ζέστες; Αυτές τις μέρες έχουμε το ανώτατο και +10 και +13 και +15 βαθμούς. Έτσι έμεινα με τρεις.

:lol::lol::lol::lol:

Λοιπόν αυτή τη φορά η γαλατόπιτα πρεπει να έγινε καλύτερη από την προηγούμενη...Οχι ότι έχω δοκιμάσει,αλλά έκανα άλλο κόλπο με το σιρόπι και το ήπιε αμέσως.

λοιπον μετα απο τοσες ωρες τα διαβασα οοολλαααα... μου λειψατε τοσες μερες, επρεπε να αναπληρωσω το κενο. παω τωρα να απλωσω ενα πλυντηριακι κ νανι μετα αγαπουλακια μου. καλο ξημερωμα....

Καλά,εσύ μιλάμε δεν παίζεσαι!!!

Kαλημέρα!

Τα έχω πάρει από χθες...

Πήγαμε την Λουκία σε οφθαλμίατρο γιατί έχει 2 βδομάδες που παραπονιέται ότι πονάει το κεφαλάκι της. Ο γιατρός είναι γνωστός του χάμπυ.

Η εξέταση κράτησε 1 λεπτό και 10 δευτερόλεπτα και μας πήρε 30 ευρώ και φυσικά χωρίς απόδειξη!!!!:mad::x:x

Είναι δυνατόν ρε κορίτσια να είναι τόσο κλέφτες;;;;

Είναι να απορείς Ελένη μου;

Οι περισσότεροι το ίδιο κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

. κακως δεν ζητησες αποδειξη!!!το ματι μου σημερα ειναι μεσα κοκκινο(οχι ολο αλλα μεσα στο ασπρο εχει κοκκινες γραμόυλες). λετε ναναι απο τους φακους???ειναι καινουργιοι ομως. θα δεξει. τα λεμε αργοτερα.μακια

Με απόδειξη ήθελε 40!

Μπορεί να είναι από τους φακούς. Σε πονάει;

Χθες μου ζήτησε ο γιόκας μου κρεπούλες "ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΜΑΜΑ!!!!!" κατά τις δέκα παρά.Κι επειδή ζητάει κάτι πολύ σπάνια τσακίστηκα να του τις κάνω.

Εννοείται πως θα τσακιστείς!!!;)

Ελένη αίσχος οι γιατροι!Πως είναι η Λουκία?Τι σας είπε?

Τέλεια η όρασή της!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας καλημέρισα;Δεν σας καλημέρισα...

Καλημέρα αγαπούλες!!

Τι κάνετε;

Εμείς μια χαρά,αν εξαιρεσεις το συνάχι του περιστερη που συνοδεύεται και με πολύ βήχα.Πήγε στο γιατρό χθες και του είπε ότι είναι ίωση.

Σε λίγο θα πάω στη διαιτολόγα

Και το μεσημέρι έχει ο μικρός εμβόλιο

Από φαγητό δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμα

Μπορεί και να το ρίξω στην τρελή σήμερις...Και να φάω ό,τι θέλω.Περιμένω και την κοκκινομούρα...Οπως με άφησε θα με βρει η διαιτολόγα.Εχει κι εκείνο το μηχάνημα του διαβόλου που τα δείχνει όλα!

Σας φιλώ

Τα λέμε αργότερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...