Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εβίρι μου καλή με πόσες κουβερτες κοιμάσαι;

Χαχαχαχα

Σε σκέφτομαι αυτές τις μέρες για τον εξής απλούστατο λογο...

Ο περιστερης λόγω ίωσης είναι σε... αυτοπεριορισμό!Κοιμάται σε άλλο δωμάτιο με μια κουβερτα κάτω και τρεις πάνω...

Θα ευχαριστηθώ πλύσιμο πάλι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ρε Περιστεράκι δεν κατάλαβα τι την πείραξε τη μαμά σου!

Κι εγω κορίτσια καθόλου δεν είχα ανακατευτεί στην βάφτιση του μικρού.Στην εκκλησία τα είδα τα πράγματα.

Πριν καιρό γίναμε νονοί σε μια βάφτιση.Το τι έγινε δεν λέγεται.Το ένα της μύριζε ,της μαμάς,το άλλο της ξίνιζε.Με πήρε τηλ.και με απάλλαξε πολύ "ευγενικά"απ'τον κόπο να πάω να δω στα μαγαζιά.Ειχε πάει εκείνη με την κολλητή της που επίσης θα γινόταν νονά και διάλεξαν.Επίσης πήγαν μόνες τους σε μαγαζί για σταυρό και αφού δεν βρήκαν τπτ να τους ταιριάζει διάλεξαν έναν και έκαναν ειδική παραγγελία να τον γεμίσουν όλο μπριγιαντάκια:shock:.Με πείραξε αλλά το παιδάκι δε μου έφταιγε σε τίποτα και τα πληρώσαμε αν και δεν μας περίσσευαν.

Το ευχαριστώ μεταξύ αλλων είναι πως επειδή δεν μπορέσαμε να πάρουμε δώρο τα χριστούγεννα στο παιδί-λόγω άθλιων οικονομικών-στα γενέθλια του μωρού όχι μόνο δεν ήρθαν αλλά ούτε καν πήραν τηλ.να ευχηθούν.:-(

επειικως απααδεκτη η κουμπαρα σου. αυτη οπως ειπε και η μαρια-ελπιζα, για κουμπαρα σε εβλεπε
γεια σας κοριτσια, τωρα εκατσα να σα διαβασω, εκανα τις δουλιτσες μου απο το πρωι, η περδικα κοιμαται..

Εκανα φασολαδιτσα, θα φαμε με την γειτονοκουμπαρα και εκανα και ταραμοσαλατα.

χτες ειχαμε ενα ανυσηχο βραδακι μιας και δεν κοιμοταν η μικρη, ηταν ηυσχη βεβαια αλλα δεν κοιμοταν!

Περιστερακι μου καλη επιλογη κανατε και μια χαρα θα τα βρειτε ολα!

Εγω παλι κοριτσια τα αφησα ολα πανω στην νονα, εχει ηδη κλεισει σταυρο, κιτρινο χρυσο με ενα διαμαντακι επανω, δεν τον εχω δει, θα τον δω στην εκκλησια και επισης τα ρουχα θα τα διαλεξει με την αδελφη της, επισης νονα μας..

Κοριτσια εγω εχω την αποψη οτι αφου πληρωνουν, διαλεγουν κιολας.. Εγω δεν θελω να τα δω..

Το μονο που θα επιμεληθω ειναι το κουτι και την λαμπαδα μιας και θα τα κανω με τα χερακια μου.

Η νονα μου ειπε να παμε μαζι για τα ρουχα και της απαντησα να παει να δει και αν ειναι σε καποια αναμεσα να τα δω και εγω.. Βασικα εμπιστευομαι το γουστο της και δεν ανησηχω καθολου.

Και εκεινη ομως μου ειπε να τους παρουμε ο,τι θελουμε εμεις και να μην διαλεξουν..

Φουμπακι ξερω πως ειναι οι κουμπαριες εκει.. αλλα θα πρεπει να καταλαβαινουν οι γονεις οτι οι κουμπαροι δεν ειναι κουμπαραδες.. ουτε χορηγοι..

Σμαρτακι περαστικα σου, χαιρομαι που σε βλεπω..

μπραβο, πολυ καλα τα λες και τα κανεις. εγω δεν εχω γινει νονα αλλα οταν βαπτισα την κορη μου, ο νονος της τα διαλεξε ολα μονος του. εγω τα ειδα μερικες μερες πριν τη βαπτιση. δεν τρελαθηκα αλλα σεβαστηκα την επιλογη του και ειπα οκ, ομορφα ειναι χωρις καν να του δειξω κατι. το δωρο του το διαλεξε αυτος, επειδη του το προτειναμε. μου φτανει που αγαπαει το παιδι, και πως εκεινη χαιρεται οταν τον βλεπει.
Αγγελική περαστικά στη μικρούλα σου.

Κορίτσια νιώθω μια ανακούφιση που λέτε όλες ότι το σωστό είναι να διαλέγει ο νονός/νονά τα της βάφτισης.

Γιατί εγώ είχα εξοργιστεί πολύ όταν βάφτισα με την κουμπάρα όπως είπα και χτες.

Μου έλεγ συνέχεια ότι η μαμά έχει τον κύριο λόγο γιατί αυτή θα τα φοράει στο μωρό. Και ένιωθα άσχημα που έκανε δευτερες σκέψεις για τη συμπεριφορά της.

Τα μαρτυρικά και μεις σκέτο σταυρό πήραμε με μια χαντρούλα στη μέση. Μου άρεσαν αλλά δεν τα διάλεξα εγώ φυσικά και μετά επέμενε να βάλουμε και παραμανούλα τις πήραμε έξτρα αυτές.

Επίσης τα ρούχα που με έτρεχε παντού γιατί ήθελε κατι ιδιαίτερο που θα φορέσει και μετα τα έβαλε 2 φορές, τα δε παπούτσια μια.

Τώρα με έχει προβληματίσει η λαμπάδα του πάσχα. Πέρισυ έψαχνα και επειή ήταν μωρό δεν ήθελε όλες αυτές που έχουν ένα παιχνίδι και η λαμπάδα είναι με μια κορδέλα και πήγα σε ένα μαγαζί και την έφτιαξα.Απλή ήταν με μεταλλικά στοιχεία τον μικρό πρίγκηπα αλλά δεν είδα να της άρεσε.

Θα μου πείτε ιδέες σε κανα μήνα.

σιγα μην την ρωτησεις και για την λαμπαδα!!!ελεος δηλαδη!!!πολυ προσβλητικη συμπεριφορα
Εκτός του ότι έχω ήδη τσακωθεί με τον άντρα μου,έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι,γιατί αναρωτιέμαι για πόσα χρόνια ακόμα θα ανέχομαι ανάλογες καταστάσεις...

Ειμαι να σκάσω σας λέω!

Να μην μπορω να συνεννοηθώ ούτε με την αδερφή μου;

Της εξήγησα κάποια πραγματάκια

Της ειπα ότι της κάναμε ειλικρινή και τίμια εξήγηση από την αρχή και μας την έφερε...

Καλύτερα να μας αρνιόταν και να ψάχναμε ακόμα...

Ούτε θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει στην βάφτιση...

Η μάνα μου ως χορηγός θα απαιτήσει να καλέσει κόσμο.

Η αδερφή μου ήδη το έχει απαιτήσει.

Τι κι αν έχω εξηγήσει άπειρες φορες ότι θα γίνει ενα ΜΥΣΤΗΡΙΟ απλά και μόνο σε πολύ κλειστό κύκλο,ότι ο άντρας μου δεν θα καλέσει ούτε τους θείους του,ότι εγω δεν θα καλέσω άτομα που αγαπώ και εκτιμώ μόνο και μόνο για να μην τα επιβαρύνω με την αγορα ενός δώρου...

Τι άλλο να σας πω...

Εχει ήδη ζητήσει συγκεκριμένο αριθμό μπομπονιέρων για να μοιράσει σε φίλους της που εγω δεν έχω δει ούτε ζωγραφιστούς,την στιγμή που εμείς ως ζευγάρι δεν θα καλέσουμε πολλούς συγγενείς και φίλους.

Ξέρω πολύ καλά τι συνηθίζεται σε τετοιες περιπτώσεις.

Εγω στις κουμπαριές μου δεν κάλεσα κόσμο,δεν απαίτησα να πάρω μπομπονιέρες για να μοιράσω μετά

Και η αδερφή μου που το παίζει προχώ κι είναι νεα κοπέλα τι να πω...

Αν είναι τότε να πάρω κι εγω 500 μπομπονιερες να βγω στη ρούγα να μοιράζω σε όποιον περνά

Πείτε με υπερβολική

Δεν σας τα γραφω και ξεκάθαρα γιατί είμαι σε τρομερη αναστατωση

Αλλά εγω έτσι νιώθω

Δεν αντεχω άλλο την παρέμβαση της μάνας μου σε όλους τους τομείς

Τον γάμο μου τον έβγαλε απο τη μύτη,την γέννηση του παιδιού μου δεν την χάρηκα γιατί ήθελε να κάνει του κεφαλιού της

Εχουμε τσακωθεί άπειρες φορες

Εχω τσακωθεί εξαιτίας της άπειρες φορες επίσης με τον άντρα μου

Η αδερφή μου τα ξέρει όλα

Και παραυτα συνωμοτεί μαζί της

Λοιπόν εγώ τι να κάνω;

Πείτε μου ειλικρινά

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που απαντήσατε στο ποστ μου,όλες σας τα λέτε σωστά,αλλά έρχονται σε αντίθεση με όσα θα ήθελε ο άντρας μου να κάνουμε στη βάφτιση του παιδιού μας.

Η αδερφή μου αρνήθηκε να γίνει νονά και τσακωθήκαμε πολύ άσχημα τελικά,πολύ απλά γιατί άλλα της λέω κι άλλα καταλαβαίνει.

Το θέμα είναι ότι έχω μια μητερα πολύ δεσποτική η οποία θέλει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα.Μέσω λοιπόν της οικονομικής βοήθειας που θα παρέχει στην αδερφή μου,θα εχει κάθε δικαίωμα να λέει και να επιβάλει την γνώμη της σε όλα.

Εμείς είπαμε στην αδερφή μου να μοιραστούμε τα έξοδα μαζί της και αυτή το χαρακτηρίζει...γυφτιά!Το να ζητα την βοήθεια της μάνας μας,από τη στιγμή που ξέρει τον χαρακτήρα της,δεν είναι;

Εχω στενοχωρηθεί πολύ με την τροπή που πήραν τα πράγματα και κυρίως που δεν μπορώ να συνεννοηθώ με τους δικούς μου ανθρώπους.

Μόνο να σας πω ότι από παρεμβάσεις της μάνας μου σε κάποια θέματα,έφτασε ο άντρας μου σε σημείο να μου πει ότι χωρίζουμε!!!Κι είχε και δίκιο

Δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες...

Προσπαθώ να κρατάω ισορροπίες για να τα έχω καλά και με τους δικους μου,αλλά και με τον άντρα μου.

Κι αυτά η αδερφή μου τα ξέρει πάρα πολύ καλά

Το ότι δεν το σέβεται και ζητα την βοηθεια της μανας μας σε οικονομικό επιπεδο,αντί να δεχτεί να μοιραστούμε τα έξοδα ή να μου πει πολύ απλά ότι δεν μπορεί να το κάνει,για μένα ισοδυναμεί με προδοσία.

στα ειπα κ χθες αλλα θα τα ξαναπω κ σημερα. καταρχην πρεπει να διαφυλαξεις την ηρεμια, γαληνη κ οικογενειακη ευτυχια σου απο τον οποιονδηποτε, ειτε λεγεται γονιος, ειτε αδερφος. επισης η βαπτιση ειναι μια ιερη κ ξεχωριστη τελετη που πρεπει να τη θυμασαι ευχαριστα κ οχι με τσακωμους και στεναχωριες. κοιτα να ηρεμησετε κ να αφεσετε λιγο να καταλαγιασουν τα πνευματα κ μετα αποφασιζετε. σε σκεφτομαι κ στεναχωριεμαι. κ μετανιωνω που επετρεψα σε καποιους συγγενεις του αντρα μου να με στεναχωρησουν στη βαπτιση της κουκλας μου κ με παρεσυραν να ασχοληθω με μικροτητες κ να χασω καποια ουσιαστικα πραγματα
Ακροαστικα δεν εχω...Μου εδωσε αντιβιωση ομως γιατι δεν πεφτει ο πυρετος.

Αλλα βρηκε τρομερη ταχυκαρδια και μαλλον παιζει να εχω θυροειδη.

Ειχα 122 σφίξεις ενω επρεπε να εχω το πολυ 80....:confused:

Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εχω εντονες ταχυπαλμιες και νοιωθω κομαρες,ενω τρεμουν τα χερια μου.

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα αρχει.

Μου εδωσε ενα χαπακι και περιμενα μιση ωρα και ξανα με εβαλε στο μηχανημα να δει πως ηταν οι σφιξεις....

Εφτασαν στο 99.....Αλλα παρεμειναν αναβασμενες.

Μου εδωσε λοιπον χαπακια για να παιρνω αυτες τις μερες και μετα τις εξετασεις,θα μπω σε αλλο προγραμμα....

Θα κανω αρχικα εξετασεις αιματος και μετα υπερηχο....

Πφφφφφφ μπαφιασα!!!!!

Ααααα, μου εδωσε και χαπακια σίδηρο γιατι ο αιματοκριτης μου ειναι στο 34....

Αυτα τα ομορφα!!!!!

α,αν βρε κοριτσακι !!!λες και σας εχουν μουτζωσει!!!!να προσεχεις
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τον εργαζόμενο που έχει κάνει ό,τι έχει κάνει τελοσπάντων,δεν πολυπιστεύω όλα όσα γράφονται...ότι δηλάδή είχε παραβατική συμπεριφορά.Ισως και να είχε...Αλλά το θυμήθηκαν 10 χρόνια μετά;Αυτό δεν σας φαίνεται περίεργο;

Γιατί 10 χρόνια μετά;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάπου διάβασα ότι δούλευε στην επιχείρηση από το 2000 και απολύθηκε το 2011

Ναι, αλλά πού λέει ότι είχε παραβατική συμπεριφορά από την αρχή; Μπορεί τα προβλήματα να άρχισαν το 2010 ή το 2011.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενα κόλπο που έχω ακούσει ότι εφαρμόζουν αρκετοί εργοδότες για να απαλλάσσονται από την υποχρεωση να δίνουν αποζημιώσεις σε περίπτωση απόλυσης είναι να απολύουν ανά τακτα χρονικά διαστήματα το προσωπικό και να το ξαναπροσλαμβάνουν,αφού το εγγράψουν για κάποιο διάστημα στο ταμείο ανεργίας.

Φυσικά αυτό γίνεται με τη σύμφωνη γνώμη του εργαζόμενου

Μετα όμως βάσει νόμου δεν αποδεικνύονται τα 5-10-15 χρόνια συνεχούς εργασίας στην επιχείρηση

Η δικαιολογία που προβάλλουν συνήθως όταν κάνουν κάτι τέτοιο οι εργοδότες είναι ότι έχει μειωθεί η δουλειά.Διαβεβαιώνουν τον εργαζόμενο ότι θα τον επαναπροσλάβουν και φυσικά το κάνουν.Κι η κατάσταση διαιωνίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάπου διάβασα ότι δούλευε στην επιχείρηση από το 2000 και απολύθηκε το 2011

Δεν ειναι απαραιτητο οτι αυτος που δουλευει πολλα χρονια καπου ειναι και "τελειος" η' οτι δε θα κανει ποτε λαθη...η' οτι ολοι οσοι δουλευουν καπου 10 χρονια ειναι καλοι ανθρωποι..

Δεν το λεω γιαυτον, δεν τον ξερω..αλλα πχ αν οπως εγραψα παρακατω καποιος πιανεται επ αυτοφωρο να κλεβει, απολυεται χωρις αποζημιωση ακομα και αν δουλευε εκει 10 χρονια..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο οτι αυτος που δουλευει πολλα χρονια καπου ειναι και "τελειος" η' οτι δε θα κανει ποτε λαθη...η' οτι ολοι οσοι δουλευουν καπου 10 χρονια ειναι καλοι ανθρωποι..

Δεν το λεω γιαυτον, δεν τον ξερω..αλλα πχ αν οπως εγραψα παρακατω καποιος πιανεται επ αυτοφωρο να κλεβει, απολυεται χωρις αποζημιωση ακομα και αν δουλευε εκει 10 χρονια..

Αν τον είχαν πιάσει να κλέβει νομίζετε ότι δεν θα το έλεγαν;

ΘΑ τους συνέφερε αφάνταστα να δημοσιοποιηθεί μετα από μια τετοια εξέλιξη

Δεν είπα ότι όσοι δουλεύουν κάπου για μεγάλο χρονικό διάστημα είναι καλοί άνθρωποι...

Εδω ο συγκεκριμένος είχε κάνει και κουμπαριες στη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Τι κάνετε;

Εμείς έτσι κι έτσι...

Είναι από χθες βράδυ ο περιστέρης με βαρυ συνάχι και κυκλοφορεί με μάσκα.περστικα του!!!να πω κ περαστικα στον αντρα της ελενης και στο ζωουρακι μας!!!

Κοιμήθηκα αγκαλίτσα με το παιδάκι μου.Αχ έμαθε στο κρεβάτι μας και να δω πώς θα ξεκολλήσει!!!Αλλά είναι και πολύ ωραία αίσθηση να κοιμάμαι αγκαλιά με το μωράκι μου.καλως ηρθες στο κλαμπ. εγω ακομη δεν μπορω να το κοψω, αλλα δεν σας κρυβω οτι οταν δεν κλωτσαει/σπρωχνει/τραβαει στον υπνο της, το απολαμβανω τρελα!!!!

Επιστρέφω στη δίαιτα από σήμερα,μιας και χθες ήμουν τόσο σκαστή από το φαγητό των προηγούμενων ημερών που την έβγαλα με γιαούρτι και τσάι.

Την Παρασκευή έχει ζύγι...Πράγμα που καθόλου δεν με συμφέρει!Διότι έχουμε ανατροπή!!!Κι αυτό επειδή κάπιες μέρες δεν έτρωγα όσο έπρεπε και κάποιες άλλες του δωσα και κατάλαβε.μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε

Και πρεπει να κανονίσω ραντεβού με τον παιδίατρο.Εχει εμβόλιο να κάνει ο μικρός μας.

Περαστικά στα αρρωστούλικα!!

Α και στο θεμα μας...Ψηνω μπιφτεκάκια για εμάς και θα βράσω κουνουπίδι.Για τον μικρό φτιάχνω ψαρόσουπα.

Φούμπι μου,

Αυτό που κάνει ο μικρός σου λέγεται head banging Κοινώς "χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο (ή οπουδήποτε) από τα νεύρα μου !!!!"... :rolleyes: μωρέ κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... μα ναι !!! τον γιόκα μου, που το ξεκίνησε από 16 μηνών περίπου και το 'κοψε κάπου εκεί στα 2 γιατί βέβαια μετά ανακάλυψε και τις στριγγλιές χα χα !!!

Είναι τρόπος που βρίσκουν για να εκφράσουν την απάιτησή τους, να σε στρεσάρουν για να πάρουν αυτό που θέλουν -τελικά-...ένα θα σου πω : ΜΗΝ μασάς ! Αδιαφορία ! Να έχεις τις κεραίες "ανοιχτές" βέβαια μην πάει και ανοίξει κάνα κεφάλι, αλλά πού 'σαι ???? ξέρουν εκείνα και χτυπούν εκεί που δεν θα πάθουν κακό... τόσο, όσο... εγώ το ξεκίνησα λέγοντάς του είναι κακό, πονάει το κεφαλάκι σου κλπ κλπ έπεφτα και στο ύψος του για να του μιλάω μην τυχόν και θεωρήσει ότι τον μαλώνω... εξηγούσα κοιτώντας τον στα μάτια... τζίφος ! Με την 1η "στραβή" εκεί ο Νικόλας : κατευθείαν στο ντουβάρι ! Λέω από μέσα μου "Έτσι είσαι ? Τώρα θα δεις ..." και την επόμενη φορά τον αφήνω - δεν δίνω καμία σημασία... ώσπου έφτασα στο σημείο να αλλάζω δωμάτιο για να μην τον βλέπω (γιατί θες δεν θες, άνθρωπος είσαι και φρικάρεις) -- την τελευταία φορά που το έκανε τελείως επιδεικτικά όμως

{πρόσεξε σκηνικό : είμαστε στο σαλόνι για κάτι στράβωσε που του είπα όχι , με κοιτάει (διερευνητικά όμως) πάει μπροστά στην βιβλιοθήκη, με ξανακοιτάει και ρίχνει μια δυνατή όμως κουτουλιά στην γωνία.... πώς κρατήθηκα, δεν ξέρω... τέρας ψυχραιμίας, τον κοίταζα του λέω "Θα το ξανακάνεις ?" με κοιτάει πάλι, ρίχνει ακόμη μια (αλλά η 2η τον πόνεσε γιατί έτριβε και το σημείο που χτύπησε χα χα ) και γυρνάω και του λέω "Χτύπα μέχρι αύριο δεν με νοιάζει" ούτε που σηκώθηκα να τον πάρω αγκαλιά ούτε τπτ... από τότε το έκοψε μαχαίρι... :lol:} ΘΕΛΕΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ το συγκεκριμένο !αληθεια????ζωηρος ο γαμπρος μου!!!!η δικια μου ακομη δεν εχει εμπνευστει κατι τετοιο !!!λετε να το ξεκινησει???:confused::confused::confused:

Στα δικά μας τώρα: χθες, μπήκαμε σπίτι στις 10+20 το βράδυ ... ναι, ναι ζήσαμε στιγμές άπειρης χαλάρωσης και ξεκούρασης βεβαίως-βεβαίως...

στα καπάκια μετά την λογοθεραπεία, παιδίατρος, είχε πολλά πιτσιρίκια... μας πήρε στις 10 παρά τέταρτο... ΕΥΤΥΧΩΣ, τα παιδιά μας ήταν απόλυτα συνεργάσιμα: έκαναν και τα 2 εμβόλιο... η Σεμίνα πάει καλά, δεν θα χρειαστεί να κάνει εξτρά εξετάσεις είναι μόλις 88εκ.+11.600 σε βάρος αλλά φαίνεται πως αρχίζει και δένει τώρα... Ο Νικ όλα ΟΚ. Έκανε επαναληπτικό mantoux.. και στον σταθμό εχθές έβγαλε το μπροστινό του δόντι....

δεν ξέρω αν ποτέ τα είχαμε πει εδώ περίπου στα 2 χτύπησε** με αποτέλεσμα να φύγει κομμάτι από τα 2 μπροστινά του δοντάκια (αριστερό+δεξί)... στην πορεία το αριστερό όλο μαύριζε...΄μετά κουνιόταν... βέβαια κι εκείνος δεν το άφηνε σε ησυχία... ώσπου χθες, μόνος του, κούνα-κούνα, το έβγαλε και ησύχασε ! Μου έλεγε συνέχεια επειδή ήμουν κάπως "Μην φοβάσαι μαμά ! Δεν πονάω!Δεν τρέχει αίμα"... η παιδίατρος δεν ήταν ανήσυχη. σήμερα θα πάρω τηλ και την παιδοδοντίατρο να μου πει κι εκείνη αν μπορούμε να κάνουμε κάτι ή αν το αφήνουμε έτσι μέχρι να βγει το κανονικό...

καλα θα την σκοτωνα την νταντα!!!!!φανταζομαι απολυθηκε επιτοπου???
Και μια και λέμε για τους συγγενείς πείτε καμιά συμβουλή.

Ο μικρός ήταν το πρώτο μωρό απ'τη μεριά της οικογένειας μου και όπως καταλαβαίνετε έπεσαν όλοι πάνω του.Μέχρι να έρθει το μωρό ολοι τον έβλεπαν σαν ένα πλάσμα τέλειο!Και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό!

Οτι κι αν κάνει τους εκνευρίζει,συνέχεια του κάνουν παρατηρήσεις.Δεν λέω όντως πριν ήταν ήσυχο παιδάκι και τώρα ζωήρεψε λιγάκι αλλά εγώ βλέπω ότι πηγάζει απ'την ανάγκη του για προσοχή .Ας πούμε η μαμά μου κρατάει το μωρό αγκαλιά και συνέχεια κάνει παρατηρήσεις στον μικρό.

Ολή μέρα που είμαστε μόνοι μας την παλεύουμε την κατάσταση.όταν έρθουν οι γονείς μου αρχίζουν τα δράματα.Ο μικρός πέφτει πάνω στο μωρό ,τον τραβολογάει ,του κάνει διάφορα.Είναι προφανές πως το κάνει για να τραβήξει την προσοχή.Οσο όμως κι αν μιλάω δεν λένε να το καταλάβουν.Πως να τους κάνω να το καταλάβουν?

αχχχ, φουμπακι . μεγαλο κ πονεμενο θεμα ανοιξες. σιγουρα ο μικρος τα κανει για να αποσπασει την προσοχη, αλλα οι γονεις σου νομιζω πως αντι να βοηθησουν , δυσκολευουν την κατασταση. τα ιδια εχω και εγω. η κορη μου ειναι πρωτο εγγονι απολες τις πλευρες. η μανα μου ειναι συγκρατημενη κ συγκρατει και τον πατερα μου που θεωρει οτι εχουμε το παιδι με την καλη εννοια. δεν την βλεπυν κ συχνα οι γονεις μου κ χαιρονται οταν παμε κ θελουν να της κανουν τα χατιρια κ η κορακλα μου το εκμεταλλευεται!!!αλλα τουλαχιστον ακουνε κ κανουν οτι λεω. η αλλη πλευρα αθεραπευτη. εκτος του οτι της μαθαινουν χαζα, την κακομαθαινουν τρελα κ εχουν αποψη για τα παντα, την οποια δηλωνουν ακομη κ οταν μιλαω κ εγω κ ο αντρας μου, με αποτελεσμα να μας ακυρωνουν μπροστα στο παιδι.συγχηστηκα παλι!!!!:mad::-x:-x:-xβεβαια δεν βγαζω την ουρα μας απεξω, και εμεις σαν γονεις την εχουμε καλομαθημενη αλλ τι να κανεις...τελευταια εχω απελπιστει με την συμπεριφορα της μικρης. δεν με ακουει καθολου. δεν ξερω πως να φερθω, με το καλο, με το αγριο, :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ενα κόλπο που έχω ακούσει ότι εφαρμόζουν αρκετοί εργοδότες για να απαλλάσσονται από την υποχρεωση να δίνουν αποζημιώσεις σε περίπτωση απόλυσης είναι να απολύουν ανά τακτα χρονικά διαστήματα το προσωπικό και να το ξαναπροσλαμβάνουν,αφού το εγγράψουν για κάποιο διάστημα στο ταμείο ανεργίας.

Φυσικά αυτό γίνεται με τη σύμφωνη γνώμη του εργαζόμενου

Μετα όμως βάσει νόμου δεν αποδεικνύονται τα 5-10-15 χρόνια συνεχούς εργασίας στην επιχείρηση

Η δικαιολογία που προβάλλουν συνήθως όταν κάνουν κάτι τέτοιο οι εργοδότες είναι ότι έχει μειωθεί η δουλειά.Διαβεβαιώνουν τον εργαζόμενο ότι θα τον επαναπροσλάβουν και φυσικά το κάνουν.Κι η κατάσταση διαιωνίζεται...

Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να γίνεται αυτό που λες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δικαιολογείται ο κάθε εργαζόμενος που είναι δυσαρεστημένος από τον εργοδότη του να παίρνει όμηρους και να κάνει κατάληψη. Ούτε να παίρνει ένα όπλο και να πυροβολεί όποιον βρει μπροστά του. Όποιος είναι δυσαρεστημένος μπορεί να κάνει μια καταγγελία στην Επιθεώρηση Εργασίας. Αλλιώς τι τους έχουμε τους νόμους, ας πάρουμε όλοι ένα όπλο στο χέρι κι ας βγούμε στους δρόμους να βρούμε το δίκιο μας.

Τεσπά.... ό,τι και να έχει συμβεί, ο συγκεκριμένος σίγουρα δεν είναι καλά στα μυαλά του (και ό,τι στοίχημα θέλετε ότι αυτός είναι ο λόγος που απολύθηκε).


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν τον είχαν πιάσει να κλέβει νομίζετε ότι δεν θα το έλεγαν;

ΘΑ τους συνέφερε αφάνταστα να δημοσιοποιηθεί μετα από μια τετοια εξέλιξη

Δεν είπα ότι όσοι δουλεύουν κάπου για μεγάλο χρονικό διάστημα είναι καλοί άνθρωποι...

Εδω ο συγκεκριμένος είχε κάνει και κουμπαριες στη δουλειά...

Είσαι σίγουρη πως δεν του βρήκε δουλειά ο κουμπάρος του;

Και να τον είχαν πιάσει να κλέβει, τίποτα δεν θα έλεγαν. Μπορεί να θεωρηθεί δυσφήμιση.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

τι λετε βρε νυχτοκοριτσα;:lol:

Εγω ετοιμαζομαι για νανι...και μπηκα να δω τι λετε.

Αυριο τελικα εχω τις αιματολογικες για τον θυροειδη...

για να δουμε τι θα δουμε!!!!:rolleyes:

Ζωπ,ακομα να πας στο γιατρο;

Περιστερω,περαστικα στον καλο σου.

3 κουβερτες ε;

Να σου πω,τις πλενεις σε μπανιερα η στο πλυντηριο;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Αυριο τελικα εχω τις αιματολογικες για τον θυροειδη...

για να δουμε τι θα δουμε!!!!:rolleyes:

Καλή επιτυχία! Μία συμβουλή μόνο: μην προσπαθήσεις να τις ερμηνεύσεις μόνη σου, πρέπει να τις δει απαραίτητα ενδοκρινολόγος. Δεν έχει σημασία αν οι τιμές είναι μέσα ή έξω από τα φυσιολογικά, αλλά τι τιμές είναι και πώς σχετίζονται οι μία με την άλλη.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ Νίκο μου σε ξαναβρίσκω επιτέλους!!! :D

Ναι, επιτέλους, είχα τόσες δεκαετίες να γράψω συνταγές!!!

Να σας πω και μια γλυκιά κουβέντα;

Φτιάχνω γαλατόπιτα...

Έτσι να μου μιλάς πάντα.

Εβίρι μου καλή με πόσες κουβερτες κοιμάσαι;

Τα 4 πετσιά τα έβγαλα από πάνω μου. Ααααα δεν το έλεγα ότι πιάσαν οι ζέστες; Αυτές τις μέρες έχουμε το ανώτατο και +10 και +13 και +15 βαθμούς. Έτσι έμεινα με τρεις.

Αυριο τελικα εχω τις αιματολογικες για τον θυροειδη...

για να δουμε τι θα δουμε!!!!:rolleyes:

Ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

οι δικοί μου ( μάνα μου κ πεθερικά) δίνουν πλήρη αναφορά παντού! κ σε άσχετους! είναι πολύ εκνευριστικό να σε παίρνει ο άλλος-άσχετος κ να σε ρωτάει για το ένα κ το άλλο που σου έχει συμβεί εσένα ή στο παιδί σου, κ από πάνω εσύ να υπερπασπίζεσαι τον παππού ή τη μάνα σου που την έκανε την χοντράδα!η σύσα έκανε αυτό, η σύσα είπε το άλλο!τη στιγμή που ο άλλος είναι άσχετος κ τα δικά του δεν τα λέει!αχ, σε νιώθω!!!!!!
τι εκνευριστικο!!!και μας ξερει οολη η γειτονια τι καναμε, που πηγαμε, τι ειπε το παιδι, ποτε εχ@σ@, ...και τα δικα τους , σφηκες ετσι???δεν μου λενε τιποτα, τελευταια κ καταιδρωμενη τα μαθαινω
άννια καλά αποτελέσματα!

να μας πεις όποτε έχεις χρόνο! καλό σιδέρωμα μικρούλα μου, μην κουράζεσαι όμως!

τη μάνα μου μόνο ο φέφος μπορεί να την κάνει καλά! είναι αυτό που λέει η περιστεράκι "μην το ανοίξει ο περιστέρης"!!!!!!!!!αχαχαχα!!!!!

ο πεθερός μου πάλι....τα είπα μια φορά! αν δεν το κατάλαβε...που δεν το κατάλαβε...δεν θα χαραμίσω άλλο το σάλιο μου. το πολύ πολύ να το ρίξω στο μπλακ χιούμορ μπροστά του!

η αφροδιτούλα δεν μπήκε σήμερις! μακάρι να είναι καλύτερα!

κορίτσια αυτό το κάνουν η γιαγιά μου και η πεθερά μου.Κάθονται και λένε με το νι και με το σίγμα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Οτι πέσει στην αντίληψη τους.Αφού έχω αρχίσει να κάνω πράγματα κρυφά για να μην γίνεται βούκινο.Ελεος!!!!

Μου φαίνεται πως είναι αναπόφευκτο γιατί δεν καταλαβαίνουν αλλιώς.Και το θέμα είναι πως το λατρεύουν αλλά δεν καταλαβαίνουν τι κακό τι κάνουν.

Δυστυχώς πρέπει να λάβω πιο δραστικά μέτρα γιατί βλέπω πως ήδη έχει αρχίσει να επηρεάζεται το παιδάκι μου:-(

Αννια καλά αποτελέσματα.Για τα άλλα κάποια στιγμή κάτι είχα διαβάσει στο δίπλα.Σε νιώθω κοριτσάκι!

Ναι όντως η αφροδίτη μας που είναι σήμερα?

ευχαριστω κοριτσακια μου που με σκεφτεστε....:D:D
Καλή επιτυχία!

Να μας δωσεις λεπτομέρειες!!

Εσύ πάντως να ενθαρρύνεις το αγορακι σου όσο μπορείς.Είναι κρίμα να τραυματίζεται η ψυχούλα του επειδη οι μεγάλοι δεν καταλαβαίνουν κάποια πράγματα.

Το περιστερόπουλο από τη μια το έχουν στα ώπα ώπα κι από την άλλη το κατσαδιάζουν για χαζομάρες,για φυσιολογικά πράγματα.Στο τελος φοβαμαι ότι το παιδί μου δεν θα καταλαβαίνει τι είναι κακό και τι όχι.Ηδη αντιλαμβάνεται πολλά πράγματα και αναρωτιέμαι πώς να νιώθει όταν για παράδειγμα ακούει:"Να πας σπίτι σου,να κάνεις τα κακά σου παλιόπαιδο,που έρχεσαι εδώ για να με χ...!!"Εντάξει,μπορεί αυτά να λέγονται και για πλάκα,αλλά πόσες φορες;Μια,δύο;Μετα καταντά γελοιότητα!Κάπως ετσι λοιπόν το αντιμετωπίζει η γιαγια του για κάτι που την ενοχλεί..."ΝΑ φύγεις από το σπίτι μου,παλιόπαιδο"είναι η επωδός πολλές φορες.Τι κι αν ο πατερας μου της λέει να μη μιλά ετσι στο παιδι,αυτή εκεί...Και μετα εχει απορία που ο μικρός σηκώνει χέρι ή τη δαγκώνει!!!Ενω δεν το κάνει σε κανέναν άλλο

Κι εγώ κανω όπως κι εσυ πράγματα κρυφα,ακόμα και ασήμαντα και απλά.

αυτα τα πραγματα δεν λεγονται ουτε για πλακα. να της εξηγησεις, ειτε με το καλο ειτε με το αγριο, οτι δεν πρεπει να μιλαει ετσι στο παιδι κ οτι τα καταλαβαινει κ επηρεαζεται η συμπεριφορα του. μωρο ειναι, δεν ειναι χαζο!!!!
με το ζόρι κρατιέμαι να μην βάλω τα κλάμματα.Επαιζε ο μικρός με ένα ποτήρι κι έριξε κάτω λίγα νερά.Του λέω δεν πειράζει κάτσε να τα μαζέψω.Τα ψευτομάζεψα με μια πετσέτα και του λέω πρόσε χε μη φύγεις γιατί έκλαιγε το μωρό και πήγα να του ετοιμάσω το γιαούρτι του.Μέχρι να καθαρίσω την μπανάνα τον ακούω να τρέχει και μετά ένα μπαμ.Μου κόπηκαν τα πόδια.Επεσε ανάσκελα κι έσκασε με το κεφάλι.Μα πόσο άχρηστη είμαι.Δεν ήξερα να σκουπίσω καλά και να πάω μετά για το φαί?Αχ Θεε μου ,το παιδάκι μου!!!
δεν φταις εσυ, ολες το εχουμε παθει, ειναι απροβλεπτα τα ζιζανι μας!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...