Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ααααχ βρε Εβίρι μου. Ακόμα κι έτσι να είναι, τι σημαίνει αυτό? Ότι δεν πρέπει να του δοθεί η νόμιμη αποζημίωσή του? Και τι σημαίνει παραβατική συμπεριφορά? Και γιατί δεν τον είχαν καταγγείλει/μηνύσει, κ.λ.π.?

Παραβατική συμπεριφορά στο χώρο της εργασίας δεν σημαίνει απαραίτητα "εγκληματική". Τον υπάλληλο που συμπεριφέρεται ανάρμοστα στο γραφείο, δεν τον καταγγέλνεις, ούτε του κάνεις μύνηση. Η τιμωρία του είναι η απόλυση ΧΩΡΙΣ αποζημείωση (μόνο τα δεδουλευμένα).

Δεν ξέρω τίποτα για τη συγκεκριμένη περίπτωση, μιλάω γενικά.

Αποζημείωση δίνεται μόνο όταν σε ζημειώνει η εταιρία, π.χ. σε απολύει χωρίς να φταις. Όταν φταις και σε απολύει, δεν δικαιούσαι αποζημείωση.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Παραβατική συμπεριφορά στο χώρο της εργασίας δεν σημαίνει "εγκληματική". Τον υπάλληλο που συμπεριφέρεται ανάρμοστα στο γραφείο, δεν τον καταγγέλνεις, ούτε του κάνεις μύνηση. Η τιμωρία του είναι η απόλυση ΧΩΡΙΣ αποζημείωση (μόνο τα δεδουλευμένα).

Δεν ξέρω τίποτα για τη συγκεκριμένη περίπτωση, μιλάω γενικά.

Αποζημείωση δίνεται μόνο όταν σε ζημειώνει η εταιρία, π.χ. σε απολύει χωρίς να φταις. Όταν φταις και σε απολύει, δεν έχει δικαιούσαι αποζημείωση.

Παιδια, νομιζω οτι για υπαλληλο που συμπεριφερθηκε αναρμοστα, ισχυει η απολυση χωρις αποζημιωση. δηλαδη αν πιαστει στα πρασα να κλεβει την επιχειρηση, απολυεται χωρις να δικαιουται αποζημιωση. αλλο αποζημιωση, και αλλο δεδουλευμενα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει....στα ειπε αναλυτικα η εβιρι;)

[/b]

Εβιρι πως ειναι ο αντρουλης με το παιδακι σου;

Μαρτζι,κι εγω ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα και σε λιγο καιρο θα μας λες ευχαριστα!!!!

Κοριτσακια,εχθες μπερδευτικα,σημερα θα βγαιναμε εξω για φαγητο,οχι την κ.Δευτερα.Τι να τρωγαμε εξω αυριο δλδ....χαλβσ κσι ελιες;:tongue:

Σημερα πηγαμε εκκλησια,κοινωνησα τον θησαυρο,μετα γυρισαμε εφαγε τα φρουτακια και βγηκαμε για καφε.

Μετα γυρισαμε σπιτι,πηραμε την μαμα και βγηκαμε ξανα...για φαγητο αυτη τη φορα!!!!

Φ

αγαμε καλαμαρακια-γαυρο-πατατες τηγανητα.Σαλατα χορτα βραστα,κασεροκροκετες-κολοκυθακια τηγανητα.........αυτα,νομιζω...:rolleyes:

Ο θησαυρος ομως εφαγε 3 πατατες,μισο γαυρο και 3 μπουκιες ψωμι...(βαρυστομαχιασε το πουλακι μου....:rolleyes::rolleyes:)

Οταν ηρθαμε ηπιε 180 γρ γαλα και κοιμηθηκε αμεσως.

Βεβαια στον υπνο του κλαιει και με ζηταει εντρομος......

Σημερα τον πηρα αγκαλια γιατι εκλαιγε και δεν ηθελε να ξεκολλησει απο πανω μου...οποτε τον κοιμησα αγκαλια μου...κουνωντας τον.

Αυτο με τον φοβο-κλαμα το κανει και τα βραδια.....

Δεν ξερω τι εχει παθει......ανησυχω!!!!!

Αφηστε που ειμαι παλι χαλια ψυχολογικα....:-(

!Μαλλον κολλησα απο την μαμα....εχω μπουκωμα και φτερνιζομαι που και που.....Αν κολλησει ο θησαυρουλης μας.......την βαψαμε!!!!!!!!!

Εχω μπουκωθει με ντεπον και νουρεφεν....πινω και χαμομιλι με μελι,ελπιζω να μην προχωρησσει...και φυσικα να μην κολλησει το παιδακι μας!!!!!!!

Η Παναγια να τον φυλαει κατω απο την σκεπη Της.......να μου τον Προστατευει!!!!!!!

να τον εχει παντα καλα κουκλιτσα μου και να τον προσεχει. ειναι πολυ τυχερος που σε εχει μανουλιτσα
Kορίτσια, μπαινω γρήγορα να σας πω τα νέα μου! Με τη βοήθεια της αδελφούλας μου που μου έκανε μία γενναία συνδρομή των 50 ευρώ πήγαμε στην Αγία Παρασκευή που σας έλεγα. Τι όμορφα που ήταν! Δεν περίμενα να το βρόυμε ανοιχτό. Οταν φτάσαμε είδαμε την πόρτα κλειστή και νομίσαμε πως είναι κλειστό. Ανοίγουμε και τι να δούμε; Ορθάνοιχτη η εκκλησία σαν να μας περίμενε! Τι συγκίνηση με έπιασε, δεν μπορώ να σας περιγράψω. Φοβερή κατάνυξη. Προσευχήθηκα για μένα, αλλά κτρίως για την αδελφή μου που είναι ο καλύτερος άνθρωπος στον κόσμο και θέλει κι αυτή ένα παιδάκι ( η πρώτη της εγκυμοσύνη παλινδρόμησε). Για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν προσευχήθηκα στην Αγία και για όσες είναι ήδη έγκυες να πάνε όλα καλα. Είμαι ήρεμη. Τώρα ακόμη κι αν αδιαθετήσω άυριο που περιμένω την σιχαμένη, θα στενοχωρηθώ μεν αλλά δεν θα τα βάψω και μαυρα. Μπορεί το γραφτό μου να είναι να μείνω έγκυος με εξωσωματική. Τι να κάνουμε; δεν πειράζει.....Οχι ότι με ενοχλεί, απλά η διαδικασία είναι πολύ αγχωτική και χρονοβόρα, καθότι θα την κάνω σε δημόσιο και πρέπει να τρέξω......Σας φιλώ ολες!
μπραβο καλα κανατε και πηγατε. γρηγορα και καλα αποτελεσματα σου ευχομαι

α κατάλαβα...ταιριάζει με τον Φούμπο.Κι εκείνος αν δεν είναι γεμάτο και το τελευταίο εκατοστό του τραπεζιού δεν μπορεί!Αλλά εκείνος κάνει δική του νηστεία.Τρώει τα σαρακοστιανά και μετά χτυπάει κι ένα παγωτό ...για το καλό:rolleyes:

μου σπάει τα νεύρα,ούτε έγκυος να ήταν,ούτε μια μέρα δεν μπορεί να κρατηθεί!

ο δικος μου οταν ειναι νηστεια δεν χορταινει με τιποτα. ωχ, πειναω, τι θα φαμε, κλπ...ολη τη μερα!!!

αισιως εχω φτασει στην 465 σελ.δεν θα σηκωθω απο το λαπτοπι αν δεν τις τελειωσω!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα έχει μπει το πνεύμα του μέσα μου και γράφει εκείνο.

Νίκο εσύυυυυυυ; :o:P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, δεν μπορούμε να ξέρουμε τι ακριβώς έχει συμβεί. Πάντως, είμαι επιφυλακτική... Και σκέφτομαι ότι όλο αυτό το παρακολουθεί κι η οικογένειά του, τα παιδιά του... Α, ρε γμτ.

Να ρωτήσω πώς; Άσε, δεν ρωτάω :tongue:

Είστε το κάρμα μου...:cool: Ο γιός μου ξέφυγε, ευτυχώς...:rolleyes:

Η Μάρτζι τι έκανε? Η Άννια που είναι?

Φεύγω λέμε τώρα, περιμένει ο ζωπ να δούμε ταινία,

καληνύχτα σε όλες σας!!


Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν θέλω κάποιος γνωστός μου που τα έχει δει να πέσει κατα λάθος στο θέμα και να με "ταυτοποιήσει".

πριν δεν μ'ενοχλούσε αλλά τώρα που έχω γράψει και πιο προσωπικά θέματα δεν θα μου άρεσε.

Ισως και να είμαι λίιιιιιιιγο παρανοϊκή αλλά της τελευταίες μέρες διαπίστωσα πως πολλοί απλά παρακολουθούν χωρίς να συμμετέχουν.Φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο να το κάνει κανείς αυτό(εδώ εμείς και δεν προλαβαίνουμε να διαβάζουμε:rolleyes:)αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!

τι εννοεις??/αν θες στειλε μου πμ.γιατι να παρακολουθουν χωρις να μας γνωριζουν???
Κορίτσια χρειάζομαι την συμβουλή σας.

Πήγε η αδερφή μου σήμερα για καρδιοτοκογράφο και κάποια στιγμή χάθηκαν οι παλμοί του μωρού.Οι νοσοκόμες την ανησύχησαν πολύ αλλά ο γιατρός δεν έδειξε κάτι.Της είπε να πάει πάλι Παρασκευή και αν δεν ξεκινήσει μόνη της κάτι θα την βάλει μάλλον Δευτέρα ή Τρίτη.Δεν σας κρύβω πως έχω αγχωθεί αλλά δεν θέλω να της το μεταφέρω.Τι κάνω λοιπόν?Την αφήνω να εμπιστευεται το γιατρό ή να της πω να πάρει δέυτερη γνώμη.Δεν θέλω να την αναστατώσω χωρίς λόγο.

τι εγινε με την αδερφουλα σου???ολα καλα τωρα???
περαστικα Αφροδίτη μου!μας έλειψες!!!
ευχαριστω αγαπη
Καλημερα και καλη σαρακοστη σε ολες.Εμεις σπιτι καθησαμε οι δυο μας εφτιαξα γαριδομακαροναδα,ταραμοσαλατα,καλαμαρι ψητο και θα φαμε και σημερα.Τα παιδια μου πηγαν με την παρεα τους Γαλαξιδι περασαν πολυ ωραια εκει εχουν ενα εθιμο τον αλευροπολεμο τωρα κατα ποσο εχει αλευρι δεν ξερω καθως τα ρουχα τους εχουν επανω ολα τα χρωματα:confused: παω να βαλω κανα πλυντηριο.Εviri περαστικα στην κορουλα σου και στον αντρουλη σου.Δωρακι περαστικα και σε εσενα.Περιστερακι μπραβο για την επιλογη νονας.Φιλακια σε ολες παω να σας διαβασω.
ευχαριστω σμαρτακι μου. εχουμε παει και εμεις παλιοτερα, εχει πλακα,πετανε και αλευρι και χρωματα μαζι
περαστικά αφροδιτούλα! κ εμένα μου έλλειψες! τουλάχιστον πέρασες όμορφα με τους δικούς σου; το γοργονομωρό πώς πέρασε;ευχαριστω μωρο μου!!!ασχετα με την γαστρεντεριτιδα, περασαμε πολυ καλα. το αφροδιτομωρο χαρηκε με παπουδογιαγιαδες κ ξαδερφια, η μαμα ξεκουραστηκε και βγηκε και λιγο. βγηκαμε με τον αντρουλη κ σαββατο κ κυριακη.ειχαμε πολυυυ καιρο να το κανουμε αυτο, τελεια!!!

ξέχασα να σας πω τη νέα λατρεία της κόρης μου, η ταμπελίνα ή αλλιώς τιμπελίνα=θαμπελίνα! την βλέπει από το κινητο του μπαμπούλη... πέρασαν ένα τριήμερο κολλητάρια!

QUOTE]συσα θεααα!!!!

Καλημερα.

Αποψε ψηθηκα στον πυρετο....39+ εδειξε το θερμομετρο.

Εχω κι εναν χαζοβηχα που νομιζω θα ξεριζωθουν τα πνευμονια μου καθε που βηχω.

Αη σιχτιρι πια...

Αφηστε που δεν μπορω να αγκαλιασω-φιλησω-παιξω με το μονακριβο μου.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ...λεμε,χωρις αγκαλιτσα θησαυρου!!!!!!!!!!

Τωρα πηρα εγω την θεση της μαμας μου στην απομονωση....:rolleyes:

Ελπιζω να ανναρωσω συντομα.......αν κι εμενα με πηρε σε πιο βαρια μορφη..γιατι εχω πυρετο ακομα και τις πρωινες ωρες.

Σημερα ο καλος μου με την μαμα μου θα φανε μακαροναδα,ο θησαυρουλης μου κοτοσουπιτσα κι εγω ..........ουτε ξερω,ουτε θελω!!!!!!!!!!

και η δικια μου σημερα δεν ξεκολλησε, τι να κανω??/θελει γκαλιτσα, και εγω το ιδιο!!!ελπιζω να μην κολλησει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι εννοεις??/αν θες στειλε μου πμ.γιατι να παρακολουθουν χωρις να μας γνωριζουν???

Γιατί όχι; Πολλοί το κάνουν, είτε για πλάκα, είτε γιατί τους αρέσει να παρακολουθούν τις συζητήσεις χωρίς να λένε τίποτα οι ίδιοι. Εσένα δεν σου έχει τύχει να παρακολουθείς κάποιο θέμα χωρίς να έχεις σχολιάσει;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ο ίδιος Μπίγκι μου.

Αααααχ Νίκο μου σε ξαναβρίσκω επιτέλους!!! :D


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Περιστεράκι δεν κατάλαβα τι την πείραξε τη μαμά σου!

Κι εγω κορίτσια καθόλου δεν είχα ανακατευτεί στην βάφτιση του μικρού.Στην εκκλησία τα είδα τα πράγματα.

Πριν καιρό γίναμε νονοί σε μια βάφτιση.Το τι έγινε δεν λέγεται.Το ένα της μύριζε ,της μαμάς,το άλλο της ξίνιζε.Με πήρε τηλ.και με απάλλαξε πολύ "ευγενικά"απ'τον κόπο να πάω να δω στα μαγαζιά.Ειχε πάει εκείνη με την κολλητή της που επίσης θα γινόταν νονά και διάλεξαν.Επίσης πήγαν μόνες τους σε μαγαζί για σταυρό και αφού δεν βρήκαν τπτ να τους ταιριάζει διάλεξαν έναν και έκαναν ειδική παραγγελία να τον γεμίσουν όλο μπριγιαντάκια:shock:.Με πείραξε αλλά το παιδάκι δε μου έφταιγε σε τίποτα και τα πληρώσαμε αν και δεν μας περίσσευαν.

Το ευχαριστώ μεταξύ αλλων είναι πως επειδή δεν μπορέσαμε να πάρουμε δώρο τα χριστούγεννα στο παιδί-λόγω άθλιων οικονομικών-στα γενέθλια του μωρού όχι μόνο δεν ήρθαν αλλά ούτε καν πήραν τηλ.να ευχηθούν.:-(

επειικως απαραδεκτη μπορω να χαραξτηρισω την κουμπαρα σου. πραγματικα για κουμπαρα σε εβλεπε:(
γεια σας κοριτσια, τωρα εκατσα να σα διαβασω, εκανα τις δουλιτσες μου απο το πρωι, η περδικα κοιμαται..

Εκανα φασολαδιτσα, θα φαμε με την γειτονοκουμπαρα και εκανα και ταραμοσαλατα.

χτες ειχαμε ενα ανυσηχο βραδακι μιας και δεν κοιμοταν η μικρη, ηταν ηυσχη βεβαια αλλα δεν κοιμοταν!

Περιστερακι μου καλη επιλογη κανατε και μια χαρα θα τα βρειτε ολα!

Εγω παλι κοριτσια τα αφησα ολα πανω στην νονα, εχει ηδη κλεισει σταυρο, κιτρινο χρυσο με ενα διαμαντακι επανω, δεν τον εχω δει, θα τον δω στην εκκλησια και επισης τα ρουχα θα τα διαλεξει με την αδελφη της, επισης νονα μας..

Κοριτσια εγω εχω την αποψη οτι αφου πληρωνουν, διαλεγουν κιολας.. Εγω δεν θελω να τα δω..

Το μονο που θα επιμεληθω ειναι το κουτι και την λαμπαδα μιας και θα τα κανω με τα χερακια μου.

Η νονα μου ειπε να παμε μαζι για τα ρουχα και της απαντησα να παει να δει και αν ειναι σε καποια αναμεσα να τα δω και εγω.. Βασικα εμπιστευομαι το γουστο της και δεν ανησηχω καθολου.

Και εκεινη ομως μου ειπε να τους παρουμε ο,τι θελουμε εμεις και να μην διαλεξουν..

Φουμπακι ξερω πως ειναι οι κουμπαριες εκει.. αλλα θα πρεπει να καταλαβαινουν οι γονεις οτι οι κουμπαροι δεν ειναι κουμπαραδες.. ουτε χορηγοι..

Σμαρτακι περαστικα σου, χαιρομαι που σε βλεπω..

μπραβο μαρια ελπιδα πολυ ωραια τα λες και τα κανεις. αφου πληρωνει ο νονος νομιζω οτι δικαιουται να διαλεξει. και ο δικος μας ο νονος τα πηρε μονος του και τα ειδα μερικες μερες πριν τη βαπτιση. του ειπα ωραια αχετα αν μου αρεσαν η οχι. σεβαστηκα την επιλογη του . μου φτανει που αγαπαει το παιδι μου και που το παιδι μου χαιρεται οταν τον βλεπει. ετσι για μενα ειναι ο καλυτερος
Αγγελική περαστικά στη μικρούλα σου.

Κορίτσια νιώθω μια ανακούφιση που λέτε όλες ότι το σωστό είναι να διαλέγει ο νονός/νονά τα της βάφτισης.

Γιατί εγώ είχα εξοργιστεί πολύ όταν βάφτισα με την κουμπάρα όπως είπα και χτες.

Μου έλεγ συνέχεια ότι η μαμά έχει τον κύριο λόγο γιατί αυτή θα τα φοράει στο μωρό. Και ένιωθα άσχημα που έκανε δευτερες σκέψεις για τη συμπεριφορά της.

Τα μαρτυρικά και μεις σκέτο σταυρό πήραμε με μια χαντρούλα στη μέση. Μου άρεσαν αλλά δεν τα διάλεξα εγώ φυσικά και μετά επέμενε να βάλουμε και παραμανούλα τις πήραμε έξτρα αυτές.

Επίσης τα ρούχα που με έτρεχε παντού γιατί ήθελε κατι ιδιαίτερο που θα φορέσει και μετα τα έβαλε 2 φορές, τα δε παπούτσια μια.

Τώρα με έχει προβληματίσει η λαμπάδα του πάσχα. Πέρισυ έψαχνα και επειή ήταν μωρό δεν ήθελε όλες αυτές που έχουν ένα παιχνίδι και η λαμπάδα είναι με μια κορδέλα και πήγα σε ένα μαγαζί και την έφτιαξα.Απλή ήταν με μεταλλικά στοιχεία τον μικρό πρίγκηπα αλλά δεν είδα να της άρεσε.

Θα μου πείτε ιδέες σε κανα μήνα.

ελεος δηλαδη!!σε προσβαλει συνεχως με αυτη τη συμπεριφορα!!!σιγα μη την ρωτησεις και για τη λαμπαδα!!!
Εκτός του ότι έχω ήδη τσακωθεί με τον άντρα μου,έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι,γιατί αναρωτιέμαι για πόσα χρόνια ακόμα θα ανέχομαι ανάλογες καταστάσεις...

Ειμαι να σκάσω σας λέω!

Να μην μπορω να συνεννοηθώ ούτε με την αδερφή μου;

Της εξήγησα κάποια πραγματάκια

Της ειπα ότι της κάναμε ειλικρινή και τίμια εξήγηση από την αρχή και μας την έφερε...

Καλύτερα να μας αρνιόταν και να ψάχναμε ακόμα...

Ούτε θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει στην βάφτιση...

Η μάνα μου ως χορηγός θα απαιτήσει να καλέσει κόσμο.

Η αδερφή μου ήδη το έχει απαιτήσει.

Τι κι αν έχω εξηγήσει άπειρες φορες ότι θα γίνει ενα ΜΥΣΤΗΡΙΟ απλά και μόνο σε πολύ κλειστό κύκλο,ότι ο άντρας μου δεν θα καλέσει ούτε τους θείους του,ότι εγω δεν θα καλέσω άτομα που αγαπώ και εκτιμώ μόνο και μόνο για να μην τα επιβαρύνω με την αγορα ενός δώρου...

Τι άλλο να σας πω...

Εχει ήδη ζητήσει συγκεκριμένο αριθμό μπομπονιέρων για να μοιράσει σε φίλους της που εγω δεν έχω δει ούτε ζωγραφιστούς,την στιγμή που εμείς ως ζευγάρι δεν θα καλέσουμε πολλούς συγγενείς και φίλους.

Ξέρω πολύ καλά τι συνηθίζεται σε τετοιες περιπτώσεις.

Εγω στις κουμπαριές μου δεν κάλεσα κόσμο,δεν απαίτησα να πάρω μπομπονιέρες για να μοιράσω μετά

Και η αδερφή μου που το παίζει προχώ κι είναι νεα κοπέλα τι να πω...

Αν είναι τότε να πάρω κι εγω 500 μπομπονιερες να βγω στη ρούγα να μοιράζω σε όποιον περνά

Πείτε με υπερβολική

Δεν σας τα γραφω και ξεκάθαρα γιατί είμαι σε τρομερη αναστατωση

Αλλά εγω έτσι νιώθω

Δεν αντεχω άλλο την παρέμβαση της μάνας μου σε όλους τους τομείς

Τον γάμο μου τον έβγαλε απο τη μύτη,την γέννηση του παιδιού μου δεν την χάρηκα γιατί ήθελε να κάνει του κεφαλιού της

Εχουμε τσακωθεί άπειρες φορες

Εχω τσακωθεί εξαιτίας της άπειρες φορες επίσης με τον άντρα μου

Η αδερφή μου τα ξέρει όλα

Και παραυτα συνωμοτεί μαζί της

Λοιπόν εγώ τι να κάνω;

Πείτε μου ειλικρινά

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που απαντήσατε στο ποστ μου,όλες σας τα λέτε σωστά,αλλά έρχονται σε αντίθεση με όσα θα ήθελε ο άντρας μου να κάνουμε στη βάφτιση του παιδιού μας.

Η αδερφή μου αρνήθηκε να γίνει νονά και τσακωθήκαμε πολύ άσχημα τελικά,πολύ απλά γιατί άλλα της λέω κι άλλα καταλαβαίνει.

Το θέμα είναι ότι έχω μια μητερα πολύ δεσποτική η οποία θέλει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα.Μέσω λοιπόν της οικονομικής βοήθειας που θα παρέχει στην αδερφή μου,θα εχει κάθε δικαίωμα να λέει και να επιβάλει την γνώμη της σε όλα.

Εμείς είπαμε στην αδερφή μου να μοιραστούμε τα έξοδα μαζί της και αυτή το χαρακτηρίζει...γυφτιά!Το να ζητα την βοήθεια της μάνας μας,από τη στιγμή που ξέρει τον χαρακτήρα της,δεν είναι;

Εχω στενοχωρηθεί πολύ με την τροπή που πήραν τα πράγματα και κυρίως που δεν μπορώ να συνεννοηθώ με τους δικούς μου ανθρώπους.

Μόνο να σας πω ότι από παρεμβάσεις της μάνας μου σε κάποια θέματα,έφτασε ο άντρας μου σε σημείο να μου πει ότι χωρίζουμε!!!Κι είχε και δίκιο

Δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες...

Προσπαθώ να κρατάω ισορροπίες για να τα έχω καλά και με τους δικους μου,αλλά και με τον άντρα μου.

Κι αυτά η αδερφή μου τα ξέρει πάρα πολύ καλά

Το ότι δεν το σέβεται και ζητα την βοηθεια της μανας μας σε οικονομικό επιπεδο,αντί να δεχτεί να μοιραστούμε τα έξοδα ή να μου πει πολύ απλά ότι δεν μπορεί να το κάνει,για μένα ισοδυναμεί με προδοσία.

τα ειπαμε και εχθες αλλα θα στα ξαναπω. καταρχην δεν αξιζει να χαλας την ηρεμια του σπιτιου σου και την ευτυχια σας για κανενα, ειτε αυτος λεγεται γονιος, ειτε αδερφος. η βαπτιση ειναι μια πολυ σημαντικη και ιερη τελετη κ πρεπει να τη θυμασαι ευχαριστα κ οχι με τσακωμους κ στεναχωριες. ηρεμηστε, αφησε μερικες μερες α περασου. δικιο εχεις απολυτο σε ολα . θεσε τους ορους σου κανε αυτο που θελετε εσυ κ ο αντρουλης σου για το παιδι σας.και φυσικα βρειτε κ μια οσο το δυνατον μεση οδο για τους δικους σου. σε σκεφτομαι κ στεναχωριεμαι που πηραν τετοια τροπη τα πραγματα.δυστυχως κ εγω εχω να θυμαμαι διαφορα ασχημα απο συγγενεις του αντρα μου στη βαπτιση κ μετανιωνω που αφησα τον εαυτο μου να παρασυρθει απο αυτα κ να χασω καποια ουσιαστικα πραγματα
Τελικα πηγα στον γιατρο.

Ακροαστικα δεν εχω...Μου εδωσε αντιβιωση ομως γιατι δεν πεφτει ο πυρετος.

Αλλα βρηκε τρομερη ταχυκαρδια και μαλλον παιζει να εχω θυροειδη.

Ειχα 122 σφίξεις ενω επρεπε να εχω το πολυ 80....:confused:

Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εχω εντονες ταχυπαλμιες και νοιωθω κομαρες,ενω τρεμουν τα χερια μου.

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα υπαρχει.

Μου εδωσε ενα χαπακι και περιμενα μιση ωρα και ξανα με εβαλε στο μηχανημα να δει πως ηταν οι σφιξεις....

Εφτασαν στο 99.....Αλλα παρεμειναν αναβασμενες.

Μου εδωσε λοιπον χαπακια για να παιρνω αυτες τις μερες και μετα τις εξετασεις,θα μπω σε αλλο προγραμμα....

Θα κανω αρχικα εξετασεις αιματος και μετα υπερηχο....

Πφφφφφφ μπαφιασα!!!!!

Ααααα, μου εδωσε και χαπακια σίδηρο γιατι ο αιματοκριτης μου ειναι στο 34....

Αυτα τα ομορφα!!!!!

περαστικ βρε καλη μου. αμαν!!!ολη την ωρα με κατι γιατρους κ αρρωστιες!!!λες κ σας εχουν φτυσει!!!!!ελπιζω να μην συμβει τιποτα αλλο.

και εγω σημερα πηρα τις εξετασεις που ειχα κανει πριν 2 βδομαδες. σιδηρος, αιματο κριτης, πατος!!!!!πρεπει να ξεκινησω σιδηρο κ ασβεστιο απο.....χθες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη χαρα στο κουράγιο σου να διαβάζεις τόσα μηνυματα!Μπράβο καλή μαθήτρια!

Πάντως με τη δίαιτα δεν τα πάω και τόσο καλά...Αχ!Κι αύριο έχει ζύγι

Κάντυ μου πώς είναι ο Νικόλας;

Πάντως για τον εργαζόμενο που έχει κάνει ό,τι έχει κάνει τελοσπάντων,δεν πολυπιστεύω όλα όσα γράφονται...ότι δηλάδή είχε παραβατική συμπεριφορά.Ισως και να είχε...Αλλά το θυμήθηκαν 10 χρόνια μετά;Αυτό δεν σας φαίνεται περίεργο;Μήπως απλά πρόκειται για μια καλή δικαιολογία για απόλυση άνευ αποζημίωσης;Τόσες απολύσεις γίνονται!Λέτε να τους αποζημιώνουν όλους οι εταιρείες;Από φίλους και γνωστούς που έχουν απολυθεί έχω ακούσει ότι γίνονται διάφοροι εκβιασμοί για να μην πάρουν -διεκδικήσουν καν τις αποζημιώσεις τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...