Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Το χέρι μου - όσο είμαι ξαπλωμένη ή/και στα ζεστά, σε συνδυασμό με τα αντιφλεγμονώδη - πάει αρκετά καλύτερα. Όταν όμως σηκωθώ, βγω έξω ή κάνω κάποιες δουλίτσες όπως σήμερα (δεν γινόταν να τις αφήσω πλέον!) χειροτερεύει. Τι να πω.?

Εντωμεταξύ, για κάποιο παράξενο λόγο δεν μ' αφήνει έδώ να κάνω πολλαπλή παράθεση.:confused:

Μήπως να επισκεφτείς επιτέλους έναν γιατρό?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κορίτσια, μέσω του φόρουμ έμαθα για τον γιατρό. Από μία κοπέλα που είπε πως έκανε μαζί του κι έμεινε ευχαριστημένη. Είπα λοιπόν να πάω κι εγώ να τον γνωρίσω. Πήγα και μου έρεσε. Μου εξήγησε αναλυτικά πώς έχουν τα πράγματα και μου μίλησε για το ττι πιθανότητες έχουμε. Τη μέρα που πήγα στο νοσοκ συνάντησα και τον γιατρό που με έιχε χειρουργήσει στο εξωμήτριο. Του είπα σε ποιον γιατρό πήγαινα για να κάνω εξωσω και είπε πως αν τον ρωτούσα σε αυτόν θα με έστελνε. Εκτοτε δεν μπήκα στην διαδικασία να ψάξω περαιτέρω πράγματα. Και προχθές που είπα πως δεν έχω γιατρό γιατί λείπει, μου στελνει μια κοπέλα μην και μου λέει "καλύτερα, αυτό είναι τύχη για σενα όχι ατυχία". παραξενεύτηκα και της είπα να μου στείλει πμ. Μού είπε πως ήθελε να πάει και αυτή και την απέτρεψε η γιατρός της.Της είπε να πάει όπου θέλει εκτός από αυτόν. Και διασταυρώνοντας τα λόγια της γιατρού συνειδητοποίησε πως είχε δίκιο. Με συμβούλεψε να τον αποφύγω. Ε, όσο να' ναι επηρεάζεσαι, ρε κορίτσια! Πήρα πριν από λίγο μια φίλη μου τηλ που έχει φίλη να δουλέυει στο νοσοκ να μας πει κι αυτή την γνώμη της. Κοιτάξτε, ξέρω πως πρέπει να ακολουθώ το ένστικτό μου κι εγώ λέω πως θα με βοηθήσει ο συγκεκριμένος. Αλλά τώρα....ταρακουνήθηκα. Ξέρω ότι δεν πρέπει να παίρνω μετρητοίς τι μου λέει ο καθείς και μάλιστα ο καθείς άγνωστος ενός φόρουμ, αλλά να που επηρεάστηκα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

DJ Σύσα! Για σίγουρη διασκέδαση!!!

:lol:

Να μην εύχεσαι, να φροντίσεις να σας περάσουν τα μουτράκια!!!!!

πες τα!

ειναι αδυνατον να σας διαβασω!!!!μεχουν πρηξει.μολις παω να μπω, τσουπ μου φερνουν και κατι αλλο. το ποσο εχω εκνευριστει σημερα δεν λεγεται. τοσες μερες δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα , περιμεναν τον μαλ.... να τα κανει. ειναι τοσο δυσκολο να συμπληρωσεις μια φορμα και να στειλεις ενα μειλ.καλα κανουν και το παιζουν χαζοι!!!!ουφφφφ...σας ζαλιζω το ξερω αλλα αφου ειστε οι φιλεναδιτσες μου...!!!!:D:D

παω να συνεχισω και το βραδυ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα μπω για να ανακτησω δυνμεις και νεα σας. μακια στα μαγουλακια σας...

μάκια στα όμορφα μουτράκια σου!

όσο για το κορόϊδο..τα λούζομαι. τρίτη στο κλαμπ. αφροδίτη, αγγελική, σέβη. μήνυση σε χρόνο εξπρές κ ταυτόχρονα χίλια άλλα!:mad:

στον άλλο δεν τολμούν να θέσουν τέτοια ντντ λάην! την ξέρουν την απάντηση!:cool:

κουράγια κ καλή πλήρη ανάρρωση!

μούστο είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν πουλάνε στα σούπερ μάρκετ. Τώρα που μπορείς να βρεις δεν ξέρω.....Σε φώτισα τώρα εεεεε?????

στα βιολογικά! σε ήδη με κρητική κουζίνα κλπ!

Το πόσο σε καταλαβαίνω δεν λέγεται. Κι εγώ έχω εδώ έναν μακάκα ο οποίος όλο πήζει και δεν μπορεί να κάνει τίποτα αν του ζητήσεις γιατί το ταλαιπωρούν το κακόμοιρο το παιδί! Γκρρρρρρρ!:confused::confused::confused::confused:

Λες κι εγώ δεν έχω δουλειά ή δεν θέλω να ξελαμπικάρω λίγο από την δουλειά! ΄Άντε γιατί φόρτωσα τώρα κι εγώ.....:mad::-x:-x:-x

;)

Κορίτσια, συμβουλέψτε με κι εσεις. Αναστατώθηκα και αγχώθηκα λίγο. Ο γιατρός που σας είπα ότι θα με αναλάβει δεν είναι γνωστός. Είναι σε ένα δημόσιο νοσοκομείο στην πόλη μου και μου τον σύστησε μια κοπέλα από εδώ. Πήγα, τον είδα, μου φάνηκε καλός και - λόγω και οικονομικών- είπαμε να πάμε εκεί. Μια άλλη κοπέλα σήμερα μου έστειλε πμ και μου είπε να τον αποφύγω όσο μπορώ, γιατι έχει ακούσει για αυτόν τα χειρότερα, πως ήταν στο εξωτερικό και απέτυχε στον τομέα της εξωσωματικής γιαυτό έφυγε κακήν κακώς και πως ξέρει κι άλλα που δεν μου τα είπε......Στην πόλη μου εκτός από αυτόν είναι και ένας άλλος ( πολυ γνωστός), τον οποίο επισκέφτηκε η αδελφή μου και δεν της έκανε καθόλου καλή εντύπωση.....Δεν ξέρω τι να κάνω.....Αγχώθηκα λίγο....

να πας κ να σχηματίσεις γνώμη προσωπική κ για τους δύο! χαλαρά! εσύ πλερώνεις, εσύ αποφασίζεις!

............Mόλις τηλ. από τον σταθμό : ο Νικ με πυρετό + 3 φορές εμετό... welcome to the club ......... αμ δε ! Σιγά που θα ξεφεύγαμε έτσι απλά γμτ !

Ευτυχώς σε μισή ώρα την κάνω να πάω να τα πάρω να πάμε σπίτι... φιλάκια !

ωχ, ματάκια μου! περαστικά, να μου τον γλυκοφιλήσεις στο πηγουνάκι του! ματς μουτς!:(

Φέφηηηη, μιλάμε ότι το πουτουλούδα έγραψε!!!!!! Πως τα πάει η μικρή σου με τον παιδικό?

δεν την στέλνω. από βδομάδα που ανοίγει ο καιρός. τρομερή έξαρση ιώσεων, γαστρεντερίτιδας...άσε καλύτερα! δεν θα χάσει την ύλη!

Το χέρι μου - όσο είμαι ξαπλωμένη ή/και στα ζεστά, σε συνδυασμό με τα αντιφλεγμονώδη - πάει αρκετά καλύτερα. Όταν όμως σηκωθώ, βγω έξω ή κάνω κάποιες δουλίτσες όπως σήμερα (δεν γινόταν να τις αφήσω πλέον!) χειροτερεύει. Τι να πω.?

ο γιατρός τί είπε;

Εντωμεταξύ, για κάποιο παράξενο λόγο δεν μ' αφήνει έδώ να κάνω πολλαπλή παράθεση.:confused:

το παθαίνω κ εγώ αυτό! κατά καιρούς!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα ακόμη στο γιατρό:cool:. Αλλά τι να μου πει κι αυτός? Καταρχήν, το ξέρω/καταλαβαίνω κι από μόνη μου - ακινησία... Γίνεται...?:confused:

Σας χαιρετώ προς το παρόν, πάω να δούμε με το γιο μου τα μαθήματά του.

Φιλιά!!:D


Link to comment
Share on other sites

μάρτζι μου, έχεις σκεφτεί την πιθανότητα το νικ στο φόρουμ να κρύβει κάποιον γιατρό ανταγωνιστή του γιατρού που θα πας; ή κάτι παρεμφερές;

συμβαίνει κ αυτό!

με όσα σου γράφω, θέλω να σου πω να είσαι επιφυλακτική με όσα διαβάζεις εδώ, κ από εμάς ακόμα!

να πας να σχηματίσεις εικόνα εσύ η ίδια!

αφού ο γιατρός σου σου είπε ο.κ. να τον πάρεις τηλέφωνο κ να το τσεκάρεις ξανά.

αν ξέρεις κ κάποιον άλλο, αν θέλεις πας μια επίσκεψη κ κάνεις σύγκριση!

εσύ έχεις το πάνω χέρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχετε δίκιο. Τελος! Δεν ασχολούμαι άλλο. Αφού πήγαμε με τον άντρα μου σε αυτόν και μας άρεσε, τέλος, δεν ακούω κανέναν. Αλλωστε εδώ για πολύ γνωστά ονόματα εξωσωματικών υπάρχουν διχογνωμίες. Εχω μπει σε φόρουμ για τον Πάντο κι έτριβα τα μάτια από όσα έχουν να του καταλογίσουν αλλά και πόσες τον ευχαριστούν δημόσια για το καλό που τους έκανε. Μπορεί για κάποιους ένας γιατρός να είναι καλός και να τον εκθειάζουν για κάποιους άλλους ο ίδιος γιατρός να είναι ο χειρότερος που τους έτυχε! Ωχ, πολύ ασχολήθηκα κι έχασα πόσο χρόνο! Είμαι απαράδεκτη.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

είναι λογικό να σκέφτεσαι κ να επεξεργάζεσαι τις πληροφορίες που σου έρχονται. μην στενοχωριέσαι, όλες μας έτσι θα σκεφτόμασταν!

όμως στο τέλος καταλαγιάζουν οι πληροφορίες κ αποφασίζουμε, αφού αξιολογήσουμε το ουσιαστικό!

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ περαστικά στον Νικόλα σου!

Μαρτζι να εμπιστευτείς το ένστικτό σου.Κανείς του δεν είναι Θεός.Και όπου ακούς πολλά κεράσια...

Η μάνα μου πήγαινε σ'εναν που έχει απίστευτη πελατεία εδώ.Ε δεν ξέρω ποσες φορές την έβαλε να κάνει απόξεση χωρίς λόγο απλά και μόνο για να τα τσεπώσει.Αλλες πίνουν νερό στ'όνομα του.Επίσης εγώ πήγαινα το παιδί στον τοπ-τρομάρα του-παιδίατρο της περιοχής.Και ενώ αυτά που έκανε δεν μου κάθοταν καλά όλοι μου έλεγαν αφού είστε στα χέρια του μην ανησυχείς.Ας μην επεκταθω τι έκανε και τι προβλήματα δημιούργησε σένα υγιέστατο παιδάκι για να μην συγχιστώ πάλι.Γι αυτό σου λέω κάνε αυτό που νομίζεις εσύ σωστό και μην ακούς κανένα.

Προχθές με τον γιο μου κάναμε αυτά τα κουλουράκια και έγιναν ανάρπαστα.Τώρα αν θες και χωρίς λάδι,δυστυχώς δεν ξέρω.

Φανταστικά κουλουράκια με σουσάμι

1 Rating Σχόλια 13

Τα τέλεια κουλουράκια για κέρασμα, θα τα απολαύσετε περισσότερο με τον καφέ.

Σε μια λεκάνη βάζουμε το ελαιόλαδο, τη ζάχαρη, τα κανελογαρίφαλα. Ανακατεύουμε πολύ καλά με σύρμα ή ακόμα καλύτερα με το χέρι (με τη θερμοκρασία του χεριού λιώνει η ζάχαρη). Διαλύουμε την αμμωνία στο μισό χυμό και την προσθέτουμε στα υλικά. Διαλύουμε τη σόδα στον υπόλοιπο χυμό και την προσθέτουμε, όπως και το ξύσμα πορτοκαλιού, το ούζο και το κονιάκ. Αρχίζουμε να βάζουμε το αλεύρι ζυμώνοντας το μείγμα μέχρι να έχουμε μια μαλακή και αφράτη ζύμη που δεν κολλάει στα χέρια. Πλάθουμε σε κουλουράκια στρογγυλά και στην ένωσή τους καρφώνουμε 1 γαρίφαλο. Ανακατεύουμε με κουτάλι τα υλικά της επικάλυψης. Ένα ένα κουλουράκι το βουτάμε στο σουσάμι (υλικά επικάλυψης) και το αραδιάζουμε σε λαμαρίνα στρωμένη με λαδόκολλα. Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 170οCσε αέρα στη μεσαία σχάρα για 20΄-25΄ ώσπου να ροδίσουν.

Share

serf.gif Υλικά

  • 1½ ποτήρι νερού ελαιόλαδο
  • 1 ποτήρι νερού ζάχαρη
  • 1 ποτήρι χυμός φρέσκο πορτοκάλι
  • 1 λεμόνι (χυμός)
  • 1/2 φλιτζάνι του ελληνικού καφέ κονιάκ
  • 1/2 φλιτζάνι του ελληνικού καφέ ούζο
  • 1 φακελάκι αμμωνία
  • 1 κ.γλ. (κοφτό) σόδα
  • 1 πορτοκάλι (ξύσμα)
  • 1/2 κ.σ. κανέλα
  • 1/2 κ.σ. γαρίφαλο
  • όσο πάρει, περίπου 1.200 γραμμ. αλεύρι μαλακό
  • Για την επικάλυψη
  • 3 κ.σ. νερό
  • 2 κ.σ. ζάχαρη
  • 250 γραμμ. σουσάμι


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάντυ περαστικά στον Νικόλα σου!

Μαρτζι να εμπιστευτείς το ένστικτό σου.Κανείς του δεν είναι Θεός.Και όπου ακούς πολλά κεράσια...

Η μάνα μου πήγαινε σ'εναν που έχει απίστευτη πελατεία εδώ.Ε δεν ξέρω ποσες φορές την έβαλε να κάνει απόξεση χωρίς λόγο απλά και μόνο για να τα τσεπώσει.Αλλες πίνουν νερό στ'όνομα του.Επίσης εγώ πήγαινα το παιδί στον τοπ-τρομάρα του-παιδίατρο της περιοχής.Και ενώ αυτά που έκανε δεν μου κάθοταν καλά όλοι μου έλεγαν αφού είστε στα χέρια του μην ανησυχείς.Ας μην επεκταθω τι έκανε και τι προβλήματα δημιούργησε σένα υγιέστατο παιδάκι για να μην συγχιστώ πάλι.Γι αυτό σου λέω κάνε αυτό που νομίζεις εσύ σωστό και μην ακούς κανένα.

Προχθές με τον γιο μου κάναμε αυτά τα κουλουράκια και έγιναν ανάρπαστα.Τώρα αν θες και χωρίς λάδι,δυστυχώς δεν ξέρω.

Φανταστικά κουλουράκια με σουσάμι

1 Rating Σχόλια 13

Τα τέλεια κουλουράκια για κέρασμα, θα τα απολαύσετε περισσότερο με τον καφέ.

Σε μια λεκάνη βάζουμε το ελαιόλαδο, τη ζάχαρη, τα κανελογαρίφαλα. Ανακατεύουμε πολύ καλά με σύρμα ή ακόμα καλύτερα με το χέρι (με τη θερμοκρασία του χεριού λιώνει η ζάχαρη). Διαλύουμε την αμμωνία στο μισό χυμό και την προσθέτουμε στα υλικά. Διαλύουμε τη σόδα στον υπόλοιπο χυμό και την προσθέτουμε, όπως και το ξύσμα πορτοκαλιού, το ούζο και το κονιάκ. Αρχίζουμε να βάζουμε το αλεύρι ζυμώνοντας το μείγμα μέχρι να έχουμε μια μαλακή και αφράτη ζύμη που δεν κολλάει στα χέρια. Πλάθουμε σε κουλουράκια στρογγυλά και στην ένωσή τους καρφώνουμε 1 γαρίφαλο. Ανακατεύουμε με κουτάλι τα υλικά της επικάλυψης. Ένα ένα κουλουράκι το βουτάμε στο σουσάμι (υλικά επικάλυψης) και το αραδιάζουμε σε λαμαρίνα στρωμένη με λαδόκολλα. Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 170οCσε αέρα στη μεσαία σχάρα για 20΄-25΄ ώσπου να ροδίσουν.

Share

serf.gif Υλικά

  • 1½ ποτήρι νερού ελαιόλαδο
  • 1 ποτήρι νερού ζάχαρη
  • 1 ποτήρι χυμός φρέσκο πορτοκάλι
  • 1 λεμόνι (χυμός)
  • 1/2 φλιτζάνι του ελληνικού καφέ κονιάκ
  • 1/2 φλιτζάνι του ελληνικού καφέ ούζο
  • 1 φακελάκι αμμωνία
  • 1 κ.γλ. (κοφτό) σόδα
  • 1 πορτοκάλι (ξύσμα)
  • 1/2 κ.σ. κανέλα
  • 1/2 κ.σ. γαρίφαλο
  • όσο πάρει, περίπου 1.200 γραμμ. αλεύρι μαλακό
  • Για την επικάλυψη
  • 3 κ.σ. νερό
  • 2 κ.σ. ζάχαρη
  • 250 γραμμ. σουσάμι

Γεια σας κοριτσια! Δεν προλαβα να σας διαβασω, γιατι παλι 3 σελιδες γραψατε ζωη να χετε!:P

Φουμπη μου, η συνταγη φαινεται φανταστικη! Εγω σκεφτομαι να αντικαταστησω το ελαιολαδο με σπορελαιο, απλα κ μονο γιατι το ελαιολαδο ειναι "βαρυ" λαδι, και μου βγαζει και μια "ταγκιλα" στα κουλουρακια..

Το ουζο με τι μπορω να το αντικαταστησω? Δε μ αρεσει καθολου ο γλυκανισος...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να πω από αυτό που κι εσύ πολύ εύστοχα αναφέρεις,ζώπυρον!

Αρχισαν τα όργανα...

Αδικαιολόγητα όχι βέβαια

Αλλά και πάλι λύση βρίσκεται με τέτοιον τρόπο;

Κι αν η κίνηση αυτη βρει μιμητές;

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι ξεχασα ...βουηξαν τα τοπικα καναλια απο το πρωι!μακαρι να εχουν καλο τελος...ρε κοριτσια ακουσατε γιαυτα τα χαπια τα γενοσημα?τι σ...τα ειναι αυτα?ποιος ο λογος που θελουν να τα αντικαταστησουν?αχγωθηκα με αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τόσες δουλειές σήμερα που αναρωτιέμαι πως θα είναι το χέρι μου αύριο.:?

Τι άλλο να πω από αυτό που κι εσύ πολύ εύστοχα αναφέρεις,ζώπυρον!

Αρχισαν τα όργανα...

Αδικαιολόγητα όχι βέβαια

Αλλά και πάλι λύση βρίσκεται με τέτοιον τρόπο;

Κι αν η κίνηση αυτη βρει μιμητές;

Μα θα βρει μιμητές... Ο κόσμος είναι απελπισμένος και εξοργισμένος. Δεν δικαιολογώ φυσικά τέτοιες τακτικές (μάλλον δηλαδή:roll:) αλλά την κατανοώ...

Ο άνθρωπος είναι 60 χρονών, πατέρας 2 παιδιών, άνεργος, δεν του έχει αποδοθεί η νόμιμη αποζημίωσή του και ούτε έχει εκπληρωθεί η υπόσχεση ότι θα τον ξαναπάρουν στη δουλειά... Απελπισία δηλαδή, με όλη τη σημασία της λέξης.

Καλησπέρα Ελένη. Όλα καλά?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...