Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Φουμπι λαχταρησες με το παιδι ε? Η μαρμελαδα απο οτι διαβασα εγινε σουπερ μπραβο σου. Σημερα εδω βρεχει αλλα δεν κανει τοσο κρυο μπουχτησα μεσα βρε κοριτσια δεν μπορω αλλο ουτε στη βεραντα δεν βγαινω.Ο γιος μου επαθε μια αλεργια με σπυρια στο σωμα,πηγαν νοσοκομειο με τον πατερα του και οι γιατροι ειπαν οτι ειναι απο τα φαρμακα που επαιρνε λογω τηε επεμβασης μου εκανε εντυπωση ομως τα φαρμακα τα τελειωσε πριν 2 εβδομαδες τοσο πολυ κραταει η ουσια μεσα στον οργανισμο? Μιλησα με τον καρδιολογο και μου ειπε οτι ειναι πολυ πιθανο απο τα φαρμακα,και Δευτερα θα παμε να τον δει,μακαρι να τον βρει καλα να λειτουργει ενταξει η καρδουλα του,να μην εχουμε αλλα θεματα.Αυτα σας ζαλισα πρωι πρωι με τα δικα μου.Σημερα φτιαχνω λαχανορυζο.
Οι γιατροι ειπαν οξεια κνιδωση και οπως πο λυ σωστα λες Εviri μου ειναι τα φαρμακα,στρες και ισως και καποια τροφη.Του εδωσαν φαρμακα αλοιφες και αποφυγη καποιων τροφων τωρα με τις τροφες σιγα μην με ακουσει μου βγαζει απιστευτα νευρα τον τελευταιο καιρο μου σαν την εφηβεια περιπου,δεν τσακωνομαστε βεβαια και αυτο γιατι στα νευρα του πανω εγω ειμαι ηρεμη και δεν μιλαω,αναρωτιεμαι μια επεμβαση τετοια μπορει να σου αλλαξει τον χαρακτηρα?

Σμαρτάκι μας,

Πιο έμπειρη μανούλα είσαι εσύ από εμάς... σκέψου ίσως πως εκτός από τις οποιεσδήποτε παρενέργειες που μπορεί να φέρουν τα φάρμακα... μπορεί αυτό το ξέσπασμα στην ουσία του οργανισμού να είναι "ψυχοσωματικό" τύπου...

δεν τράβηξε και λίγα με το χειρουργείο κλπ κλπ μόνο το άγχος του και το πώς πρέπει να το διαχειριστεί όλο αυτό, φτάνει και περισσεύει !

Οπότε τα νεύρα μάλλον είναι δικαιολογημένα... εσύ "μπαινάκης-βγαινάκης" σε αυτή την φάση, είναι αγόρι έχει και άλλους είδους αγωνίες, καταλαβαίνεις τί εννοώ... στάσου δίπλα του και στήριξέ τον, αγκάλιασέ τον (σε αφήνει ακόμα άραγε ????) και όλα καλά θα πάνε και με τις επανεξατάσεις από εβδομάδα !

Θα το δεις !

Ζωπ μου,

Με συγκίνησες ειλικρινά με αυτά που έγραψες ! Ήταν πολύ γλυκό και ζεστό το μνμ σου !

Καλό Μήνα στην ομήγυρη !

Μπήκε η άνοιξη στα κλεφτά ? έστω ημερολγιακά ? μου αρέσει που έχει αρχίσει να μεγαλώνει λίγο και η μέρα... :wink: ευχάριστο συναίσθημα !

Χθες το απόγευμα πήγα γυναικολόγο, όλα καλά !

Το κορίτσι μου το μικρό με το που μπήκα σπίτι με έσφιξε στην αγκαλιά της πολύ δυνατά και μου τραγούδησε φαρσί όμως

"Μια αγκαλιά, δυο φιλιά, όλη η Γη μια συντροφιά

Σ' αγαπώ πολύ και θα 'θελα κι εσύ...

Να με αγαπάς πολύυυυυυυ "

Μέσα σε ένα λεπτό η ψυχολογία μου απογειώθηκε !

Τί γλωσσούδες είναι οι κόρες τελικά ! Διαβάζω και τα κατορθώματα της Χ και γελάω... ακούς εκεί ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ ! χα χα

Το αντράκι μου το μεγάλο σήμερα το πρωί στον καναπέ (ότι είχαμε ετοιμαστεί δλδ) με κοίταξε και μου είπε χαμογελώντας

"Μαμά, είσαι το αστέρι μου !"

Όχι πείτε μου: λιώνεις σαν την ΙΟΝ ή δεν λιώνεις ???????????????:lol: θέλω πάμπερς λέμε !

όλα καλά θα πάνε αγαπούλες... να παίρνουμε χαρές από τα μικρά της καθημερινότητάς μας για να μπορούμε να τα βάλουμε με τα άλλα, τα "μεγάλα" και σοβαρά !

Για σήμερα έκαμα πρωί πρωί έναν αρακά γιατί πάλι θα ξεπορτήσω : βλ. λογοθεραπεία και ΩΡΛ για μένα... :rolleyes: το ΄χω παραχ..σει αυτή την εβδομάδα η αλήθεια είναι με τους γιατρούς ! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

love4four απλα ελιωσα με τις ατακες των παιδιων σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Να δεις Αννιώ που θα 'ρθει και η δική σου σειρά να μας γράφεις τα γλυκόλογα του γιού !!!!!! κάτσε εκεί που κάθεσαι να χαρείς τις κλωτσιές.... γιατί ΔΕΝ έχεις ιδέα τί κοκομπλόκο θα πάθεις με τον υιό !!!

Link to comment
Share on other sites

Ζώπυρον σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για όσα γράφεις και μιλούν κατευθείαν στην ψυχή μου...Κρατάω του λόγια σου...φυλαχτό

Η αγωνία μου είναι αυτή ακριβώς,μην επαναλάβω τα ίδια λάθη...Πολλές φορές νιώθω ότι δεν είμαι καλή μάνα,ούτε καλή σύζυγος, ότι δεν έχω υπομονή,ότι δεν μπορώ να ανταποκριθώ...Αγχώνομαι υπερβολικά για την τελειότητα στην καθημερινότητά μας σαν οικογένεια και κάπου χάνω την ουσία

Προσπαθώ πολύ να αντιμετωπίσω τον κακό μου εαυτό.Και κάθε μέρα που περνάει διαπιστώνω ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να αποβάλω τα βιώματα της παιδικής μου ηλικίας και όχι μόνο...

Περιστεράκι μου καλό,θα συμφωνήσω ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ που έγραψε η Ζωπυρον.Στο είπα και απο κεί .Είναι υποχρεωση μας να προστατεύσουμε τα παιδιά μας!

Οσο για την τελειότητα.Κάποια πράγματα τα είπα απο κει χθες.Να σου πω πως δεν είσαι η μόνη.Το ότι προσπαθείς όμως σε κάνει ήδη να ξεχωρίζεις.Οταν έμαθα πως είμαι έγκυος μ'επιασε κατάθλιψη.Ενώ το ήθελα τόσο πολύ φοβόμουν μηπως δεν μπορώ να ξεφύγω ,να σπάσω τον κύκλο.Οταν γέννησα έκλαιγα από αγωνία αν θα τα καταφέρω.Τους πρώτους μήνες της ζωής του παιδιού μου δεν τους χάρηκα.Ενιωθα συνέχεια ανεπαρκής.Ολα τα έκανα σύμφωνα με αυτά που διάβαζα σε βιβλία αφού δεν είχα άλλο πρότυπο.

Ενιωθα απίστευτη πίεση που δεν μπορούσα να είμαι η τέλεια μαμά των βιβλίων!Ωσπου κάποια στιγμή κατάλαβα πως μόνο κακό κάνω πιέζοντας τον εαυτό μου να φτάσει την τελειότητα.Δεν υπάρχει το τέλειο.

Και μόνο που προσπαθείς να αποφύγεις κάποια λάθη σε κάνει καλή μανούλα.Θα μπορούσες με την δικαιολογία των τραυμάτων να επαναλαβεις τα ίδια πράγματα.Διάλεξες όμως τον δύσκολο δρόμο.

Κι αν καμιά φορά ξεφεύγουμε ας βρίσκουμε καμιά δικαιολογία και για τον εαυτό μας...όχι μόνο για τους άλλους.Ξέρεις εσυ!

Σου στέλνω πολλά φιλιά,μια σφιχτή αγκαλιά και να ξέρεις πως σε σκέφτομαι και σε νιώθω!


Link to comment
Share on other sites

Φούμπι,

Παρέλειψα να σε συγχαρώ για την μαρμελάδα !!!!

Να σε ρωτήσω και κάτι: στην συνταγή που είχες βάλει για κέικ πορτοκάλι λέει να το βάλουμε ολόκληρο στο μπλέντερ ??? κατάλαβα καλά η ξανθιά ? με την φλούδα μάνα μου??? και δεν πικρίζει ????? γιατί θέλω να το φτιάξω αύριο το απόγευμα πρώτα ο Θεός ...

Όσο για το πεσιματάκι του παιδιού, ξέχασέ το. Ευτυχώς δεν συνέβη κάτι σοβαρό. Αυτά τα "μικρά" μας μαθαίνουν να είμαστε ακόμα πιο προσεχτικές... σε όλες έχει συμβεί από κάτι... ΚΑΙ η αλήθεια είναι ότι τα 2 με τόσο μικρή διαφορά ηλικίας δύσκολα τα κάνεις ζάφτι... σε νιώθω, το έχω ζήσει (και το ζω δλδ) στο πετσί μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φούμπι,

Παρέλειψα να σε συγχαρώ για την μαρμελάδα !!!!

Να σε ρωτήσω και κάτι: στην συνταγή που είχες βάλει για κέικ πορτοκάλι λέει να το βάλουμε ολόκληρο στο μπλέντερ ??? κατάλαβα καλά η ξανθιά ? με την φλούδα μάνα μου??? και δεν πικρίζει ????? γιατί θέλω να το φτιάξω αύριο το απόγευμα πρώτα ο Θεός ...

Όσο για το πεσιματάκι του παιδιού, ξέχασέ το. Ευτυχώς δεν συνέβη κάτι σοβαρό. Αυτά τα "μικρά" μας μαθαίνουν να είμαστε ακόμα πιο προσεχτικές... σε όλες έχει συμβεί από κάτι... ΚΑΙ η αλήθεια είναι ότι τα 2 με τόσο μικρή διαφορά ηλικίας δύσκολα τα κάνεις ζάφτι... σε νιώθω, το έχω ζήσει (και το ζω δλδ) στο πετσί μου !

Κάντυ όλο το βάζεις αλλά πρόσεξε να το αλέσεις καλά γιατί αν μείνουν μεγαλούτσικα κομμάτια δεν ψήνονται καλά!Είναι τέλειο,μυρίζει υπέροχα και δεν πικρίζει καθόλου.

Αχ κοριτσάκια ευτυχώς που έχω κι εσας!!!


Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροι ειπαν οξεια κνιδωση και οπως πο λυ σωστα λες Εviri μου ειναι τα φαρμακα,στρες και ισως και καποια τροφη.Του εδωσαν φαρμακα αλοιφες και αποφυγη καποιων τροφων τωρα με τις τροφες σιγα μην με ακουσει μου βγαζει απιστευτα νευρα τον τελευταιο καιρο μου σαν την εφηβεια περιπου,δεν τσακωνομαστε βεβαια και αυτο γιατι στα νευρα του πανω εγω ειμαι ηρεμη και δεν μιλαω,αναρωτιεμαι μια επεμβαση τετοια μπορει να σου αλλαξει τον χαρακτηρα?

Η επεμβαση δεν αλλαζει το χαρακτηρρα,Σμαρτακι μου,αλλα η πιεση και το αγχος μπορουν να σε κανουν αλλο ανθρωπο!!!!!!!Μην ξεχνας οτι ειναι ενας νεαρος κυριος ο γιος σου,δεν θελει να κλεινεται σε ενα σπιτι ουτε να φερεται σαν ενας μεσοκοπος ανθρωπος που δεν μπορει να κανει οτι κανουν τα αλλα παιδια της ηλικιας του......

Χρειαζεται χρονο ακομα,μεχρι να ανναρωσει εντελως και να ξανα μπει στους δικους του ρυθμους.......που μεσα σε αυτους,ναι....θα ειναι και το σεχ!!!!!!!!!!

υπομονη λοιπον μανουλα και ολα θα παρουν ξανα το δρομο τους!!!!

Σε φιλω...

!

μαρή Δώρα, κ ζαλάδες κ ανακατωσούρες...κ παλμοί ανεβασμένοι;;;;;;;κ δεν είσαι;Δεν ειμαι....1000%....

Ολα αυτα τα συμπτωματα ειναι του θυροειδη.....οχι της εγκυμοσυνης...γιατι δεν θυμαμαι να τα ειχα οταν ειμουν εγκυος......Κανω λαθος;

τί παιδί έχω; βιολί! βιολοντσέλο καλύτερα!

χθες τραγούδαγε τον μπουμπουλιά της μπεμπέ λιλή=έλα να πάμε στη χώρα του μπουμπουλιά (αλή μπαμπά)!

ώρες ώρες πάει απ΄οτο ένα τραγούδι στο άλλο κ μοιάζουν όλα ποτ πουρί! από το γύρω γύρω όλοι στο ακαντού με τις ψάθινες τις φούστες...κ την βαγγελιώ μου παινεμένη... ώς την ωραία ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ!!!!

δεν μας αρέσουν τα κλισέ!

Χαχαχαχαχα αστερι το κοριτσακι μας.

Μακια της...πολλα πολλα!!!!!!!

Φουμπιιιιιιιι,θελω κι εγω αυτη τη συνταγη του κεικ με το ολοκληρο πορτοκαλι.

Πως την εχασα μου λες;

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.

Καλημερα σας φιλεναδες.

Δεν σας προλαβαινω πια.....

Σημερα φτιαχνει η μανουλα φασολακια λαδερα και για θησαυρουλη θα φτιαξω εγω μοσχαρακι με τραχανουλη.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σας γράφω απο το κρεβάτι του πόνου.

Ολο το βράδυ είχα 38,5. Ξεκίνησε και βήχας απο χτες αλλά σήμερα δεν έχω πολύ. Πονάει όλο μου το κορμί.

Τώρα το νιώθω ότι ανεβαίνει πάλι.

Και είχα ένα σωρο δουλειές σήμερα. Μόνο σκούπα έβαλα με τα χίλια ζόρια και ξάπλωσα. Θα κάνω αργότερα μια μακαρονάδα για τον άντρα μου εγω ούτε θέλω να ακούσω για φαγητό.

Είμαι χάλιαααααααααααααααααααααααα.

Να είστε όλες καλά


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δώρα συμφωνώ με Αννα!Το καλύτερο δώρο γι'αυτά είναι να είμαστε εμείς γερες.Γι αυτό κι εγώ ταρακουνήθηκα και μόλις πάρουμε κανά ευρώ θα πάω να κάνω όλες τις εξετάσεις.

Και πάρα πολύ καλά θα κάνεις!

Α ξεκινήσαμε να τακτοποιούμε και το παιδικό που είχε καταντήσει αποθήκη μήπως και καταφέρουμε να τα πάμε απο κει.Δεν το πιστεύω αλλά μια δοκιμή θα μας πείσει!

Με λίγη επιμονή όλα γίνονται!

Φούμπι μου,

Επίσης, σήμερα το απόγευμα έχω υπέρηχο με γυν/γο στις 18:30 και πρέπει να μιλήσω και με τον ΩΡΛ για το αυτί... είναι η ενδομάδα των Γιατρών οεο !

Στον γνωστό γιατρό? Όλα καλά?

Είμαι ψόφια εντελώς !

***αυτό το χτύπησε να σας το διευκρινήσω: τότε τα κράταγε γυναίκα στο σπίτι, ήταν η περίοδος 02-08/2010 που είχα την Σ μωρό...κι ένα ωραίο απόγευμα επιστρέφοντας από την δουλειά, βρήκα το παιδί χωρίς... δόντια μπροστά ! Η κυρία θεώρησε σωστό να μην μου πει τπτ και απλά να πάει σπίτι της !!! Φαντάζεστε σκηνές απέιρου κάλλους που έζησα τότε ε ??? :confused:

Μετά μου τα μάσαγε τύπου δεν ξέρω πώς χτύπησε... γλίστρησε όπως πήγε να σκαρφαλώσει στο πάρκο... ποτέ δεν έμαθα πώς έγινε... αυτό που ξέρω είναι πως το παιδί μου έπαθε ζημιά (αναλογικά μικρή) που την πληρώνει ακόμη... και πως μερικοί άνθρωποι είναι τελείως μα τελείως ανεύθυνοι... ωχ τί πήγα και θυμήθηκα τώρα !

Ευτυχώς που δεν έτυχε σε εμάς γιατί αν γλύτωνε από μένα τότε σίγουρα δεν θα την έβγαζε καθαρή από τον άντρα μου!

Φιλάκια σας !

Και μια και λέμε για τους συγγενείς πείτε καμιά συμβουλή.

Ο μικρός ήταν το πρώτο μωρό απ'τη μεριά της οικογένειας μου και όπως καταλαβαίνετε έπεσαν όλοι πάνω του.Μέχρι να έρθει το μωρό ολοι τον έβλεπαν σαν ένα πλάσμα τέλειο!Και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό!

Οτι κι αν κάνει τους εκνευρίζει,συνέχεια του κάνουν παρατηρήσεις.Δεν λέω όντως πριν ήταν ήσυχο παιδάκι και τώρα ζωήρεψε λιγάκι αλλά εγώ βλέπω ότι πηγάζει απ'την ανάγκη του για προσοχή .Ας πούμε η μαμά μου κρατάει το μωρό αγκαλιά και συνέχεια κάνει παρατηρήσεις στον μικρό.

Ολή μέρα που είμαστε μόνοι μας την παλεύουμε την κατάσταση.όταν έρθουν οι γονείς μου αρχίζουν τα δράματα.Ο μικρός πέφτει πάνω στο μωρό ,τον τραβολογάει ,του κάνει διάφορα.Είναι προφανές πως το κάνει για να τραβήξει την προσοχή.Οσο όμως κι αν μιλάω δεν λένε να το καταλάβουν.Πως να τους κάνω να το καταλάβουν?

Πείτε και σε μενα καμια συμβουλή μιας και είμαι μάλλον ακατάλληλο άτομο για να δώσει συμβουλες για τετοιο θεμα.

Κάτι ανάλογο αντιμετωπίζω κι εγω Φούμπι μου,μόνο που δεν έχω δύο,αλλά ένα μωρό.

Είναι το πρωτο και μοναδικό παιδάκι στην δική μου οικογένεια και άπαντες προσπαθούν να το οικειοποιηθούν.Στο σόι του άντρα μου,οι άνθρωποι είναι πιο προσγειωμένοι...Αλλά στο δικό μου...Δράμα!

Ο μικρός κατα τα λεγόμενά τους είναι η μόνη τους χαρά!Είναι συνέχεια μέσα στην υπερβολή...Και δεν ειναι μονο οι γονείς μου,αλλα και άλλοι στενοι συγγενείς που δημιουργούν προβλήματα

Εχουν άποψη για τα πάντα και το χειρότερο...Οπου σταθούν κι όπου βρεθούν έχουνς ως θεμα συζητησης το δικό μου το παιδί

Αυτό έχει καταντήσει πολύ εκνευριστικό

Εχουμε φτασει στο σημείο να είμαστε τυπικοί με όλους,μιας και μια βόλτα και μόνο στην αγορά αρκεί για να διαπιστώσουμε ότι απλοί γνωστοί ξερουν τι κάναμε πχ την προηγούμενη μέρα,καθώς και λεπτομέρειες που δεν αφορούν κανεναν

Τι κι αν εχω εξηγησει άπειρες φορες κάποια πράγματα στους γονείς μου,αυτοί δεν καταλαβαίνουν

Ξερω ανθρωπους που έχουν εγγόνια κι έτσι δεν κάνουν

Οι δικοί μου είναι και γραφικοί και άκρως ενοχλητικοί

Φυσικά περισσότερο απ' όλους η γιαγιά που νομίζει ότι το παιδί λειτουργεί με τηλεκοντρόλ.Η ίδια δεν ασχολήθηκε με το δικό μας μεγάλωμα,οπότε το να μου κρατά το παιδί τις λίγες ώρες που δουλεύω εχει γίνει θεμα που το παίζει μέχρι και το CNN

Το παιδί μαζί της δεν περνά καλά με αποτελεσμα να είναι μονίμως σε υπερενταση

Δεν το αφηνει να περπατησει για να μην πέσει,να κινηθεί στο χώρο γιατί τις ανακατεύει τα πράγματα της και της χαλάει το ντεκόρ.Αμα κάνει τα κακά του,μέγα σφάλμα του!Αμα πεινά και φάει κάτι παραπάνω είναι έγκλημα!

Εχω βαρεθεί κάθε φορα που πάω να τον πάρω να ακούω όλα αυτά τα σχιζοφρενικά πράγματα

Και φυσικά εννοείται πως ό,τι πω και ό,τι θεωρώ σωστό για την ανατροφή του παιδιού μου είναι λάθος

Κατα τα άλλα το παιδί μου είναι η χαρα της ζωή της και είναι ΔΙΚΟ της παιδί όπως λέει

Αυτα τα ολίγα και για να μην απορείτε που δεν δεν επιθυμώ την οικονομική της εμπλοκή στη βάφτιση

Μιλάτε με τους άντρες σας κι αφόυ συμφωνήσετε πως δεν είναι σωστό να συμβαίνουν αυτά τότε επιβάλετε τους δικούς σας κανόνες και στο τέλος απειλείτε πως δεν θα βλέπουν τα παιδιά συχνά ακριβώς επειδή τους παραβιάζουν! Θέλει όμως κοινή αντιμετώπιση και από τους δύο γονείς.

Κορίτσια μου καλήμερα τι κάνετε?Ζωπ και δωράκι περαστικά σας και γρήγορα στο γιατρό,και εγώ αμελώ πολλές εξετάσεις άλλα λόγω εγκυμοσύνης τώρα με έχωσε ο γιατρός κανονικότατα:tongue::tongue: είχα και εγώ στην εγκυμοσύνη του Α ανεβασμένη την tsh.Περιμένω με αγωνία να έρθει η αυριανή μέρα να πάω να δω το φασολάκι μου αχ να είναι όλα καλά θεέ μου,θα σας διαβάσω αναλυτικά το μεσημέρι...Εδώ χιονίζει και κάνει ψοφοκρυο!!!Σήμερα θα φάμε ότι έχει το ψυγείο γιατί θέλω να σιδερώσω λίγα ρουχαλάκια!!!Φιλιά σε όλες

Όλα καλά με τις εξετάσεις annia?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

παει η Σεβη μην ακουσει για συμπτωματα εγκυμοσυνες βλεπει χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

γενικως κλωτσαει συνεχεια,σε σημειο να αναρωτιεμαι ποτε κοιμαται!τελικα διαβασα πως μπορει να κλωτσαει κ στον υπνο του κ ηρεμησα :D:D:D:D

:lol:

καλημερα και καλο μηνα. ελπιζω ο μαρτης να ειναι καλος μηνας για ολους. σημερα δουλεια και μεχουν...μην πω τι...:(ευτυχως ειμαι καλυτερα. νιωθω βεβαια βαρος στην κοιλια μου. ποσες μερες λετε να θελει για να κανει τον κυκλο η γαστρεντεριτιδα???να φοραω ακομη μασκα???εχω απτη δευτερα...:(εσεις πως μου ειστε κουκλιτσες μου???θα προσπαθησω να διαβασω ολα σας τα νεα, αν και εχω πολλα κενα και να προχωρησω. μακια πολλαααα:D:D

μάκια! μου έλλειψες!

Κορίτσια μου καλημέρα!

Η λιακάδα που βλέπω μαρτυρά άνοιξη,αλλά δεν ξέρω ακόμα,αν πρόκειται για ήλιο με δόντια!

Να έχουμε καλό μήνα κι επιτέλους να έρθει κι η άνοιξη και στις ψυχές μας-που δεν το βλέπω-αλλά ας είμαστε αισιόδοξες!!

Για σήμερα το μενού έχει φακές,που της έφτιαξε ο περιστέρης χθες βράδυ.Μαλώσαμε το πρωί και τώρα είμαστε με μουτράκια,μακάρι μέχρι το βράδυ να έχουν περάσει...

θα έχει περάσει!

Σμαρτάκι μου Είναι χαρα μας να μαθαίνουμε νέα σου και να τα λέμε πιο συχνά μαζί σου!

Πολλά φιλάκια

αυτό ακριβώς!

Ζώπυρον σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για όσα γράφεις και μιλούν κατευθείαν στην ψυχή μου...Κρατάω του λόγια σου...φυλαχτό

Η αγωνία μου είναι αυτή ακριβώς,μην επαναλάβω τα ίδια λάθη...Πολλές φορές νιώθω ότι δεν είμαι καλή μάνα,ούτε καλή σύζυγος, ότι δεν έχω υπομονή,ότι δεν μπορώ να ανταποκριθώ...Αγχώνομαι υπερβολικά για την τελειότητα στην καθημερινότητά μας σαν οικογένεια και κάπου χάνω την ουσία

Προσπαθώ πολύ να αντιμετωπίσω τον κακό μου εαυτό.Και κάθε μέρα που περνάει διαπιστώνω ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να αποβάλω τα βιώματα της παιδικής μου ηλικίας και όχι μόνο...

δεν είσαι μόνη σου!:)

Φεφη η κόρη σου είναι απλά καταπληκτική!Μου αρεσει να μαθαινω τα κατορθώματά της

κ πού να κατάφερνα να την τραβήξω βίντεο την ώρα που τραγουδάει τα άπαντα!

χθες ήμασταν στη βεράντα βραδιάτικο, γιατί καπνίζαμε φέφος κ φέφη;). έρχεται κ το σπόρι μας να μας συντροφεύσει μεσα στη μαύρη νύχτα, περνάει ένα αυτοκίνητο με δυνατή μουσική κρητική πεντοζάλι τύπου-δεν τα ξέρω, μη χτυπιέσαι κάντυ μου-κ αρχίζει η θυγατερα μου να λικνίζεται κεφάλι, ώμοι, μέση, ποδαράκια κ με σηκωμένα χεράκια ήταν το υπερθέαμα της γειτονιάς!!!!!!!!!!:tongue:

Σμαρτάκι μας,

Καλό Μήνα στην ομήγυρη !

Μπήκε η άνοιξη στα κλεφτά ? έστω ημερολγιακά ? μου αρέσει που έχει αρχίσει να μεγαλώνει λίγο και η μέρα... :wink: ευχάριστο συναίσθημα !

Χθες το απόγευμα πήγα γυναικολόγο, όλα καλά ! μπράβο!

Το κορίτσι μου το μικρό με το που μπήκα σπίτι με έσφιξε στην αγκαλιά της πολύ δυνατά και μου τραγούδησε φαρσί όμως

"Μια αγκαλιά, δυο φιλιά, όλη η Γη μια συντροφιά

Σ' αγαπώ πολύ και θα 'θελα κι εσύ...

Να με αγαπάς πολύυυυυυυ "

Μέσα σε ένα λεπτό η ψυχολογία μου απογειώθηκε !

μπάρνυ!!!!!! έλιωσα! κ εμείς το λέμε!!!!!αλλά όχι καθαρά!

αχ, να είναι καλα οι αγάπες μας!

Τί γλωσσούδες είναι οι κόρες τελικά ! Διαβάζω και τα κατορθώματα της Χ και γελάω... ακούς εκεί ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ ! χα χα

όσες φορές κ να της πω ΠΕταλούδα, μου απαντάει με νεύρο ΠΟΥτουλούδα!:P

Το αντράκι μου το μεγάλο σήμερα το πρωί στον καναπέ (ότι είχαμε ετοιμαστεί δλδ) με κοίταξε και μου είπε χαμογελώντας

"Μαμά, είσαι το αστέρι μου !"

Όχι πείτε μου: λιώνεις σαν την ΙΟΝ ή δεν λιώνεις ???????????????:lol: θέλω πάμπερς λέμε !

σκόρδα τα μανάρια σου! γερά να είναι κ ευτυχισμένα να τα καμαρώνετε!

όλα καλά θα πάνε αγαπούλες... να παίρνουμε χαρές από τα μικρά της καθημερινότητάς μας για να μπορούμε να τα βάλουμε με τα άλλα, τα "μεγάλα" και σοβαρά !

Για σήμερα έκαμα πρωί πρωί έναν αρακά γιατί πάλι θα ξεπορτήσω : βλ. λογοθεραπεία και ΩΡΛ για μένα... :rolleyes: το ΄χω παραχ..σει αυτή την εβδομάδα η αλήθεια είναι με τους γιατρούς ! :lol:

με το καλό να τα ξεπεράσετε όλα κ να μην ξαναπατήσετε το ποδαράκι σας σε γιατρούς!

Φέφη και Κάντυ με κάνετε να χαμογελώ σαν χαζή.Τι γλυκά ζουζούνια!

κ τα δικά σου είναι το ίδιο γλυκά! φουμποζαχαρόπαστα!:D

Καλημέρα

Σας γράφω απο το κρεβάτι του πόνου.

Ολο το βράδυ είχα 38,5. Ξεκίνησε και βήχας απο χτες αλλά σήμερα δεν έχω πολύ. Πονάει όλο μου το κορμί.

Τώρα το νιώθω ότι ανεβαίνει πάλι.

Και είχα ένα σωρο δουλειές σήμερα. Μόνο σκούπα έβαλα με τα χίλια ζόρια και ξάπλωσα. Θα κάνω αργότερα μια μακαρονάδα για τον άντρα μου εγω ούτε θέλω να ακούσω για φαγητό.

Είμαι χάλιαααααααααααααααααααααααα.

Να είστε όλες καλά

περαστικά! γρήγορα να γίνεις καλά! στο γιατρό γιατί δεν πας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...