Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Οι γιατροι ειπαν οξεια κνιδωση και οπως πο λυ σωστα λες Εviri μου ειναι τα φαρμακα,στρες και ισως και καποια τροφη.Του εδωσαν φαρμακα αλοιφες και αποφυγη καποιων τροφων τωρα με τις τροφες σιγα μην με ακουσει μου βγαζει απιστευτα νευρα τον τελευταιο καιρο μου σαν την εφηβεια περιπου,δεν τσακωνομαστε βεβαια και αυτο γιατι στα νευρα του πανω εγω ειμαι ηρεμη και δεν μιλαω,αναρωτιεμαι μια επεμβαση τετοια μπορει να σου αλλαξει τον χαρακτηρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Οι γιατροι ειπαν οξεια κνιδωση και οπως πο λυ σωστα λες Εviri μου ειναι τα φαρμακα,στρες και ισως και καποια τροφη.Του εδωσαν φαρμακα αλοιφες και αποφυγη καποιων τροφων τωρα με τις τροφες σιγα μην με ακουσει μου βγαζει απιστευτα νευρα τον τελευταιο καιρο μου σαν την εφηβεια περιπου,δεν τσακωνομαστε βεβαια και αυτο γιατι στα νευρα του πανω εγω ειμαι ηρεμη και δεν μιλαω,αναρωτιεμαι μια επεμβαση τετοια μπορει να σου αλλαξει τον χαρακτηρα?

μωρε κοριτσι η επεμβαση δεν του αλλαζει χαρακτηρα,αλλα η πιεση κ το αγχος απο οσα περασε τον κανουν νευρικο...συντομα θα του περασουν ολα!αλλωστε τα δυσκολα εχουν πλεον μεινει πισω!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, καλό μήνα!

σμαρτάκι μου όλα να είναι καλά με τον γιόκα σου! να είναι γερός!

πέτυχε η μαρμελάδα φούμπι μου; κ δεν μου έστειλες ένα βαζάκι; φτού σου!

όσο για το μικρό σου, υπερβάλλεις ντήαρ! συμβαίνουν αυτά! ναι, ναι κ στο κεφάλι! σε νιώθω βέβαια, αλλά φτάνει με τις τύψεις! τα λέω για να τα εμπεδώσω, όπως κατάλαβες!

εβιράκι μου, το χιούμορ σου μου φτιάχνε ιτη διάθεση!

διάβασα πολλά...δεν θυμάμαι..

Άννα μου, Ελένη μου, σε όλες τις φιλενάδες μου φιλάκια!

εμείς τρώμε λουκάνικα φούρνου κ ρυζάκι που έκανα με σαφράν!

φεύγωγιατί πρέπει να γράψω μήνυση...

Link to comment
Share on other sites

Σμαρτάκι μου, τα νεύρα του είναι η άμυνά του. Αντί να είναι όλη μέρα ανήσυχος και φοβισμένος, ξεσπάει με νεύρα, γιατί εδώ που τα λέμε του έχει αλλάξει αρκετά και η ζωή του. Δε γίνεται να μην το σκέφτεται και γι' αυτό δεν μπορεί να είναι ξένοιαστος, όπως οι άλλοι νέοι της ηλικίας του. Έτσι, του βγαίνει να διαχειρίζεται αυτήν την κατάσταση με νεύρα, επειδή δεν μπορεί να την αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροι ειπαν οξεια κνιδωση και οπως πο λυ σωστα λες Εviri μου ειναι τα φαρμακα,στρες και ισως και καποια τροφη.Του εδωσαν φαρμακα αλοιφες και αποφυγη καποιων τροφων τωρα με τις τροφες σιγα μην με ακουσει μου βγαζει απιστευτα νευρα τον τελευταιο καιρο μου σαν την εφηβεια περιπου,δεν τσακωνομαστε βεβαια και αυτο γιατι στα νευρα του πανω εγω ειμαι ηρεμη και δεν μιλαω,αναρωτιεμαι μια επεμβαση τετοια μπορει να σου αλλαξει τον χαρακτηρα?
μωρε κοριτσι η επεμβαση δεν του αλλαζει χαρακτηρα,αλλα η πιεση κ το αγχος απο οσα περασε τον κανουν νευρικο...συντομα θα του περασουν ολα!αλλωστε τα δυσκολα εχουν πλεον μεινει πισω!

ακριβώς!Σκέψου αν εσύ ανησυχείς τόσο πως νιώθει εκείνος μέχρι να γίνει η επανεξέταση και να τα αφήσει οριστικά πίσω του όλα.Είναι και όλες αυτές οι απαγορεύσεις!Εδώ κρυωμένοι είμαστε δυο μέρες και μας πιάνουν τα νεύρα μας,όχι όλη αυτή η ταλαιπωρία που πέρασε το παληκάρι σου!Ολά θα φτιάξουν Σμαρτάκι μου!Είσαι μανούλα εσύ ,ξέρεις πως να του φερθείς μέχρι να περάσει τελείως η μπόρα!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωρε κοριτσι η επεμβαση δεν του αλλαζει χαρακτηρα,αλλα η πιεση κ το αγχος απο οσα περασε τον κανουν νευρικο...συντομα θα του περασουν ολα!αλλωστε τα δυσκολα εχουν πλεον μεινει πισω!
Ναι μαλλον ετσι ειναι υπομονη να περασει ο καιρος λοιπον.Τι κανει το στρουμφακι σου Αννουλα? Κλωτσαει τον μπαμπα του?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όπως λέει κι ο ποιητής... Κάθε Μάρτη αρχίζει μιαν Άνοιξη... αλλά δεν το πολυβλέπω...

Για φαγητό σήμερα θα φτιάξω μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο και θα βράσω και χόρτα.

Κάτι έχουν οι μέρες μάλλον γιατί το "άρπαγμα" που σας έλεγα με την μάνα μου έγινε καβγάς, στον οποίον μπερδεύτηκε κι ο αδελφός μου κι είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα. Για να κάνω και μαύρο χιούμορ, μένει τώρα να μπει κι η αδελφή μου στο όλο θέμα για να ολοκληρωθεί η οικογενειακή ευτυχία.

Δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες αλλά οι πραγματικές αιτίες (κι όχι οι αφορμές) πάνε πολυυυύ πίσω... Κι αυτό είναι που μ' έχει χαλάσει τόσο...

Λοιπόν :

Μάρτζι μου, είδες που βρέθηκε λύση με τον γιατρό? Ξέρεις τι πιστεύω? Ότι και το καφέ μας είναι γούρικο και ότι - κυρίως - ο Θεός σε προστατεύει και θα σε βοηθήσει και μάλιστα σύντομα θ' "αναγκάσεις" όλες εμάς τις Αθηναίες ν' ανεβούμε στα μέρη σου για τη βάφτιση!:D

Άννια, σήμερα είναι η αυχενική? Περιμένουμε με μεγάλη αγωνία τα νέα!!:D

Δωράκι μου γλυκό, δεν είναι τίποτα ο θυροειδής. Μην φοβάσαι! Απλά κάνε τις εξετάσεις σου και πήγαινε στο γιατρό μετά για να τον "ρυθμίσεις".

Φουμπάκι, όλα καλά με το παιδί, ε? Μην είσαι τόσο αυστηρή με τον εαυτό σου : Άνθρωποι είμαστε, κάνουμε "λάθη". Τέλος καλό, όλα καλά!

Περιστεράκι, αχ Περιστεράκι... Τι να σου πω τώρα... Από χθες που διάβασα τα μηνύματά σου σε σκέφτομαι. Σε καταλαβαίνω γιατί έχω κι εγώ θέματα με την (μητρική μου) οικογένεια. Όχι τέτοιου τύπου αλλά έχω. Κι έχω αναρωτηθεί πολύ, τι επίδραση έχουν πάνω στο παιδί μου... και πως μπορώ να το προστατέψω...

Άκου κοριτσάκι μου γλυκό (και στο λέω με το θάρρος της παθούσης που είναι μες το χορό) : Μερικά πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ ούτε μπορούμε εμείς να δώσουμε πίσω την ζωή σε όσους δεν την έζησαν ή δεν την έζησαν χαρούμενοι (από δική τους επιλογή ή ατυχία), έτσι ώστε να σταματήσουν να ζουν μέσα από μας ή/και εις βάρος μας.

Αυτό που μπορούμε όμως να κάνουμε είναι να προστατέψουμε τον εαυτό μας, τον γάμο μας (οι απανωτές ρωγμές μακροπρόθεσμα θα φέρουν μεγάλα προβλήματα), την οικογένειά μας και κυρίως τα παιδιά μας. Αυτά τα μικρά πλάσματα που μας εμπιστεύτηκε ο Θεός για ν' αγαπήσουμε και να μεγαλώσουμε δεν φταίνε σε τίποτα να πληρώσουν τα απωθημένα της μάνας μου - της μάνας σου - τα δικά μου - τα δικά σου ή οποιουδήποτε άλλου.

Το παιδί μου και το παιδί σου μπορούν να κατανοήσουν προοδευτικά και ν' αποδεχθούν μεγαλώνοντας (και μετά από σχετικές συζητήσεις) ότι η σχέση η δική μας με την μάνα μας/πατέρα μας/αδέλφια μας είναι προβληματική για Χ λόγους και να το εντάξουν αυτό σε μια θεσούλα στη ψυχούλα τους. Θέση όχι πολύ φωτεινή μεν αλλά τουλάχιστον μη καθοριστική για τη δική τους ισορροπία.

Δεν θα μπορέσουν όμως να αποδεχθούν και ν' αντέξουν ότι δεν διαφυλάξαμε αυτά τα ίδια από γελοιότητες, κακίες, προσβολές, κόμπλεξ, απόρριψη, συμπλέγματα, κ.λ.π. κ.λ.π. από οποιονδήποτε κι αν έρχονται και με οποιαδήποτε αιτία/δικαιολογία.

Τα παιδιά - όσο κι αν πιστεύουμε το αντίθετο - κατανοούν και "συγχωρούν" τις δυσκολίες και την "διαφορετικότητα" (έστω και την αρνητική) αλλά απαιτούν να τα προστατέψουμε : Όχι για να ζήσουν σ' έναν γυάλινο κόσμο αλλά για να μην δεθούν και αυτά από την άρρωστη αλυσίδα που διαιωνίζεται - έτσι ή αλλοιώς, για κάποιο λόγο - χρόνια. Γιατί άλλο η αγάπη κι άλλο η επίφαση αγάπης...

Σκέψου λοιπόν, με αφορμή αυτό που πολύ εύστοχα είπε η Φούμπι, τι μάνα θα ήθελες να θυμάται ο γιος σου ότι είσαι... και πράξε ανάλογα. Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.

Βέβαια, από τέτοιες καταστάσεις... και πίκρα μένει και αναπάντητα γιατί και μια λύπη... αλλά η ζωή τελικά είναι όμορφη και προχωράει. Δεν μπορεί να περιμένει αν και όταν... οι κάποιοι άνθρωποι αλλάξουν...(?).

Τα παιδιά μας δεν μπορούν και δεν πρέπει ούτε να υπομένουν τις όποιες άσχημες συμπεριφορές ούτε να περιμένουν - χαλώντας τους ότι πιο όμορφο έχουν, την παιδική τους ηλικία - να συμβεί το θαύμα... Και φυσικά, καταλαβαίνουν τα πάντα, ας είναι και νεογέννητα. Όχι με το μυαλό φυσικά αλλά με την ψυχή.

Για όλα τα παραπάνω, ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ να συμβαίνει οτιδήποτε ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ότι κάνει κακό (κυρίως) στο παιδί σου, ακόμα κι αν χρειαστεί να κάνεις οριστικές ρήξεις... Και μην μπεις/σε βάλουν σε κανά τριπάκι... ότι είσαι τρελλή... γιατί ΔΕΝ είσαι.

Συγχώρεσέ μου την πολυλογία μου κι ελπίζω να καταλαβαίνεις πως σου μιλάω με πολύ αγάπη και μέσα από την καρδιά μου.

Φεύγω τώρα γιατί με φωνάζουν οι δουλειές!!:roll:


Link to comment
Share on other sites

αυτός ο μήνας να είναι καρπερός για όσες το επιθυμούν! μόνο χαρές!

μαρή Δώρα, κ ζαλάδες κ ανακατωσούρες...κ παλμοί ανεβασμένοι;;;;;;;κ δεν είσαι;

τί παιδί έχω; βιολί! βιολοντσέλο καλύτερα!

χθες τραγούδαγε τον μπουμπουλιά της μπεμπέ λιλή=έλα να πάμε στη χώρα του μπουμπουλιά (αλή μπαμπά)!

ώρες ώρες πάει απ΄οτο ένα τραγούδι στο άλλο κ μοιάζουν όλα ποτ πουρί! από το γύρω γύρω όλοι στο ακαντού με τις ψάθινες τις φούστες...κ την βαγγελιώ μου παινεμένη... ώς την ωραία ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ!!!!

δεν μας αρέσουν τα κλισέ!

Link to comment
Share on other sites

Σμαρτάκι μου, τα νεύρα του είναι η άμυνά του. Αντί να είναι όλη μέρα ανήσυχος και φοβισμένος, ξεσπάει με νεύρα, γιατί εδώ που τα λέμε του έχει αλλάξει αρκετά και η ζωή του. Δε γίνεται να μην το σκέφτεται και γι' αυτό δεν μπορεί να είναι ξένοιαστος, όπως οι άλλοι νέοι της ηλικίας του. Έτσι, του βγαίνει να διαχειρίζεται αυτήν την κατάσταση με νεύρα, επειδή δεν μπορεί να την αλλάξει.
Εχεις απολυτο δικιο το λαθος μου ειναι οτι κοιταω μονο το δικο μου αγχος για την υγεια του και δεν σκεφτομαι τα δικα του συναισθηματα και αγχοι.Ενα βραδυ ειχε κλειστει στο δωματιο του ειχε παρει τηλ τον γιατρο και τον ρωταγε για σεξ μπαινω εγω να αφησω κατι ρουχα μου κανει νοημα και καθως εφευγα το πηρε το αυτι μου.
Link to comment
Share on other sites

αυτός ο μήνας να είναι καρπερός για όσες το επιθυμούν! μόνο χαρές!

μαρή Δώρα, κ ζαλάδες κ ανακατωσούρες...κ παλμοί ανεβασμένοι;;;;;;;κ δεν είσαι;

τί παιδί έχω; βιολί! βιολοντσέλο καλύτερα!

χθες τραγούδαγε τον μπουμπουλιά της μπεμπέ λιλή=έλα να πάμε στη χώρα του μπουμπουλιά (αλή μπαμπά)!

ώρες ώρες πάει απ΄οτο ένα τραγούδι στο άλλο κ μοιάζουν όλα ποτ πουρί! από το γύρω γύρω όλοι στο ακαντού με τις ψάθινες τις φούστες...κ την βαγγελιώ μου παινεμένη... ώς την ωραία ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ!!!!

δεν μας αρέσουν τα κλισέ!

Χα χα χα η κορη σου ειναι πολυ καλη σου φτιαχνει την διαθεση:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτός ο μήνας να είναι καρπερός για όσες το επιθυμούν! μόνο χαρές!

μαρή Δώρα, κ ζαλάδες κ ανακατωσούρες...κ παλμοί ανεβασμένοι;;;;;;;κ δεν είσαι;

τί παιδί έχω; βιολί! βιολοντσέλο καλύτερα!

χθες τραγούδαγε τον μπουμπουλιά της μπεμπέ λιλή=έλα να πάμε στη χώρα του μπουμπουλιά (αλή μπαμπά)!

ώρες ώρες πάει απ΄οτο ένα τραγούδι στο άλλο κ μοιάζουν όλα ποτ πουρί! από το γύρω γύρω όλοι στο ακαντού με τις ψάθινες τις φούστες...κ την βαγγελιώ μου παινεμένη... ώς την ωραία ΠΟΥΤΟΥΛΟΥΔΑ!!!!

δεν μας αρέσουν τα κλισέ!

παει η Σεβη μην ακουσει για συμπτωματα εγκυμοσυνες βλεπει χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ναι μαλλον ετσι ειναι υπομονη να περασει ο καιρος λοιπον.Τι κανει το στρουμφακι σου Αννουλα? Κλωτσαει τον μπαμπα του?

γενικως κλωτσαει συνεχεια,σε σημειο να αναρωτιεμαι ποτε κοιμαται!τελικα διαβασα πως μπορει να κλωτσαει κ στον υπνο του κ ηρεμησα :D:D:D:D


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα. ελπιζω ο μαρτης να ειναι καλος μηνας για ολους. σημερα δουλεια και μεχουν...μην πω τι...:(ευτυχως ειμαι καλυτερα. νιωθω βεβαια βαρος στην κοιλια μου. ποσες μερες λετε να θελει για να κανει τον κυκλο η γαστρεντεριτιδα???να φοραω ακομη μασκα???εχω απτη δευτερα...:(εσεις πως μου ειστε κουκλιτσες μου???θα προσπαθησω να διαβασω ολα σας τα νεα, αν και εχω πολλα κενα και να προχωρησω. μακια πολλαααα:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!

Η λιακάδα που βλέπω μαρτυρά άνοιξη,αλλά δεν ξέρω ακόμα,αν πρόκειται για ήλιο με δόντια!

Να έχουμε καλό μήνα κι επιτέλους να έρθει κι η άνοιξη και στις ψυχές μας-που δεν το βλέπω-αλλά ας είμαστε αισιόδοξες!!

Για σήμερα το μενού έχει φακές,που της έφτιαξε ο περιστέρης χθες βράδυ.Μαλώσαμε το πρωί και τώρα είμαστε με μουτράκια,μακάρι μέχρι το βράδυ να έχουν περάσει...

.Ο γιος μου επαθε μια αλεργια με σπυρια στο σωμα,πηγαν νοσοκομειο με τον πατερα του και οι γιατροι ειπαν οτι ειναι απο τα φαρμακα που επαιρνε λογω τηε επεμβασης μου εκανε εντυπωση ομως τα φαρμακα τα τελειωσε πριν 2 εβδομαδες τοσο πολυ κραταει η ουσια μεσα στον οργανισμο? Μιλησα με τον καρδιολογο και μου ειπε οτι ειναι πολυ πιθανο απο τα φαρμακα,και Δευτερα θα παμε να τον δει,μακαρι να τον βρει καλα να λειτουργει ενταξει η καρδουλα του,να μην εχουμε αλλα θεματα.Αυτα σας ζαλισα πρωι πρωι με τα δικα μου.

Σμαρτάκι μου περαστικά στον γιόκα σου.Πιστεύω ότι δεν είναι κάτι σοβαρό.Μήπως είναι και λίγο ψυχοσωματικό;Δεν ξέρω μη λέω και ανοησίες,αλλά δεν πέρασε και λία το τελευταίο διάστημα

Και να μην ξαναδιαβάσω ότι μας ζαλίζεις...Είναι χαρα μας να μαθαίνουμε νέα σου και να τα λέμε πιο συχνά μαζί σου!

Πολλά φιλάκια

Περιστεράκι, αχ Περιστεράκι... Τι να σου πω τώρα... Από χθες που διάβασα τα μηνύματά σου σε σκέφτομαι.

Συγχώρεσέ μου την πολυλογία μου κι ελπίζω να καταλαβαίνεις πως σου μιλάω με πολύ αγάπη και μέσα από την καρδιά μου.

Ζώπυρον σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για όσα γράφεις και μιλούν κατευθείαν στην ψυχή μου...Κρατάω του λόγια σου...φυλαχτό

Η αγωνία μου είναι αυτή ακριβώς,μην επαναλάβω τα ίδια λάθη...Πολλές φορές νιώθω ότι δεν είμαι καλή μάνα,ούτε καλή σύζυγος, ότι δεν έχω υπομονή,ότι δεν μπορώ να ανταποκριθώ...Αγχώνομαι υπερβολικά για την τελειότητα στην καθημερινότητά μας σαν οικογένεια και κάπου χάνω την ουσία

Προσπαθώ πολύ να αντιμετωπίσω τον κακό μου εαυτό.Και κάθε μέρα που περνάει διαπιστώνω ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να αποβάλω τα βιώματα της παιδικής μου ηλικίας και όχι μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Foubi μπράβο για τη μαρμελάδα!Δεν μπορώ να φαντσώ πως είναι γιατί κι εγώ έχω συνηθίσει το μήλο σαν φρούτο κι όχι σε γλυκό,αλλά για να έχεις ενθουσιαστεί τόσο,είμαι σίγουρη ότι την πέτυχες!

Φεφη η κόρη σου είναι απλά καταπληκτική!Μου αρεσει να μαθαινω τα κατορθώματά της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...