Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Σίγουρα οφείλεται στο φόβο που ένιωσες και στο ότι αυτός δε σε αφήνει να τους βγάλεις από το μυαλό σου. Όμως, πρέπει να διώχνεις τις σκέψεις αμέσως μόλις σου έρχονται. Μην αφήσεις να σε κυριεύσουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Σίγουρα οφείλεται στο φόβο που ένιωσες και στο ότι αυτός δε σε αφήνει να τους βγάλεις από το μυαλό σου. Όμως, πρέπει να διώχνεις τις σκέψεις αμέσως μόλις σου έρχονται. Μην αφήσεις να σε κυριεύσουν.

Εισαι πολυ σωστη Εβιρι. Να διωχνω το φοβο...

Ευκολο ομως ειναι? Οταν εχεις μυαλο ανυποταχτο?;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Απόψε πριν πας για ύπνο βρες στην τηλεόραση να δεις μια κωμωδία ή ένα κοινωνικό-αισθηματικό έργο κι αν δεν έχει, βρες ανέκδοτα στο ίντερνετ, γενικά πριν ξαπλώσεις κάνε κάτι που να σου φτιάξει λίγο το κέφι, ώστε να ξαπλώσεις με καλή διάθεση κι όχι με την αγωνία.

Link to comment
Share on other sites

Απόψε πριν πας για ύπνο βρες στην τηλεόραση να δεις μια κωμωδία ή ένα κοινωνικό-αισθηματικό έργο κι αν δεν έχει, βρες ανέκδοτα στο ίντερνετ, γενικά πριν ξαπλώσεις κάνε κάτι που να σου φτιάξει λίγο το κέφι, ώστε να ξαπλώσεις με καλή διάθεση κι όχι με την αγωνία.

Ευχαριστω Εβιρι..Ραδιο Αρβυλα για αποψε!!:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω Εβιρι..Ραδιο Αρβυλα για αποψε!!:P

ελενακι μου τι επαθες?ευχομαι να μην ειναι τιποτα...συμφωνω με την εβιρι να ασχοληθεις με πραγματα αλλα ωστε να μπορεις να διωχνεις τους φοβους σου οτι κ αν ειναι αυτο..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελενακι μου τι επαθες?ευχομαι να μην ειναι τιποτα...συμφωνω με την εβιρι να ασχοληθεις με πραγματα αλλα ωστε να μπορεις να διωχνεις τους φοβους σου οτι κ αν ειναι αυτο..

Βρε Χρυσοβαλαντω ..ολο δυσαρεστα ακουω τελευταια..πως να νιωθω?

Ναι λεω να με νανουρισει ο Κανακης αποψε...(χμμμ ακουγεται πικαντικο :D)

Εσυ δεν κοιμασαι?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κι εμένα ο Κανάκης με νανούρισε χθες βράδυ.Ούτε το πρώτο μέρος δεν κατάφερα να δω.Ξεράθηκα!

Εβίρι έχεις απόλυτο δίκιο.Αν χτυπήσουν τα πιτσιρίκια ενώ τα προσέχει κάποιος άλλος ,του λέω να μην στεναχωριέται γιατί μπορεί να συμβεί στον καθένα...Μόνο στον εαυτό μου δεν μπορώ να το εφαρμόσω και πεθαίνω από τύψεις.Ευτυχώς που είναι ενταξει.

Ο γιόκας μου ούτε να την φτύσει την μαρμελάδα μου.Αφησα κι εγώ ένα τάπερ για τον Φούμπο και την υπόλοιπη την μοίρασα.

Σήμερα μάλλον τρώμε φακές από χθες.Εκανα και πιτσούλα χθες βράδυ και περισσεψαν μερικά κομμάτια.Μια χαρά!Μόνο που εχει πολύ κρύο και δεν μας βλέπω να ξεμυτάμε πάλι απ'το σπίτι.Το εγκλωβισμένο μου να δούμε πως θα το καταφέρω σήμερα.Κορίτσια δεν υπάρχει αυτό που κάνει το μωρό.


Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!! Καλό μήνα να έχουμε!!!

Αχ αυτή η άνοιξη.... Και μόνο με την ιδέα αλλάζει η διάθεσή μου!!!

images?q=tbn:ANd9GcQRLlr9wuqHhEuv_G-sVY5lPgZUWtJ5bs0ye9BOoe_aA9BQg4DlAQ

ντρεπομαι που το λεω παιρνω την μικρη μαζι μου και την εχω στην πορτα γιατι την πρωτη φορα που πηγα τουαλετα μονη την βρηκα πανω στο τραπεζι.και ειναι μονο ενος χρονου!μηπως δεν κανω καλα?

Φαίη νομίζω ότι 9 στις 10 το ίδιο κανουμε!!!;)

Η μάνα μου το αγαπάει παθολογικά το παιδί,όπως επίσης μας αγαπάει όλους.

Δεν θα ισχυριστώ το αντίθετο

Θα ήταν ανέντιμο.

Αλλά θέλει να γίνεται πάντα το δικό της.Αν δεν λειτουργούν όλα όπως θελει αυτή, δεν προσαρμόζεται σε καμια κατάσταση.

Οσες φορες της είπα ότι κάτι δεν κάνει σωστα και τσακωνόμασταν,μου το έδινε και μου έλεγε "Πάρε το παιδάκι σου και δρόμο"

Μια φορά μάλιστα μας έσπρωξε μέχρι την πόρτα και κυριολεκτικά μας πέταξε έξω.Κι αυτό γιατί δεν συμφωνουσα να δει το 2 μηνών παιδι μου μια φίλη της,μέσα στο καταχείμωνο,με έξαρση ιώσεων.

Γι'αυτήν ό,τι δεν φαίνεται,απλά δεν υπάρχει!!!Ο ιός της γρίπης ας πούμε...

Αμα της κάνεις τα χατήρια και την παινεύεις ότι τα κάνει όλα καλά,τότε σε έχει στα ώπα ώπα

Αυτό γίνεται με όλους τους ανθρωπους

Τώρα τι να πω; Ο καθένας με τον τρόπο του αλλά.....

περιστεράκι μου θα διαφωνήσω.Αυτό δεν είναι αγάπη.Αυτός είναι ένας υπέρμετρος εγωισμός καμουφλαρισμένος με δόσεις ενδιαφέροντος.

Αγάπη για μένα είναι να δίνεσαι με τον τρόπο που σε χρειάζεται ο άλλος και όχι όπως βολεύει εσένα.

Αγάπη δεν είναι να σου παρέχω υλικά αγαθά γιατί αυτό μπορώ και δεν απαιτεί κόπο.Είναι να προσπαθείς να γίνεσαι καλύτερος άνθρωπος,να υπερβαίνεις τις συνήθειες και τα θέλω σου.Να βάζεις τις δικές σου ανάγκες δεύτερες.

Έτσι ακριβώς!

Κορίτσια μπορεί να σας φανεί χαζό αλλά το μόνο που θα ήθελα είναι όταν μεγαλώσουν και κάποιος τους ζητήσει να περιγράψουν την μάνα τους με μια λέξη αυτή η λέξη να είναι:ΑΓΚΑΛΙΑ.Αυτό που εμένα μου έλειψε τόσο.Για τα καλά και τα άσχημα.

Υπέροχο αυτό που έγραψες...

Εγώ έτσι θα περιγράψω και την μανούλα μου και τον μπαμπάκα μου!

Ξέρω πως όποια στιγμή τους χρειαστώ είναι δίπλα μου... Δεν με έχουνε πικράνει ποτέ!

Είμαι πολύ περήφανη που είναι γονείς μου και ευχαριστώ τον Θεό μέσα από την ψυχή μου που διάλεξε αυτή την οικογένεια για μένα!

Εύχομαι να είναι γεροί για πολλά πολλά χρόνια!

Γιατί μωρέ, τι να κάνω να σου φτιάξω το κέφι; Να ανέβω στο πατίνι να δεις μια χοντρούλα να ρολάρει στην κατηφόρα και να σαβουριάζεται στη στροφή;

χαχαχα!!! Σαν τα κινούμενα σχέδια ένα πράγμα!!! Γεια σου εβιρι με τα ωραία σου!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στα ομορφοκόριτσα και καλό μήνα.

Σήμερα έχουμε αρκετή ομίχλη. Λονδίνο γίναμε.

Θα φτιάξω παραγγελιά του άντρα για το μεσημέρι, κολοκυθάκια, πατάτες, καρότα, μπρόκολο βραστά. Για τη μικρή θα κάνω μπιφτέκια με κάποιο συμπλήρωμα.

Εβίρι έχεις απόλυτο δίκιο.Αν χτυπήσουν τα πιτσιρίκια ενώ τα προσέχει κάποιος άλλος ,του λέω να μην στεναχωριέται γιατί μπορεί να συμβεί στον καθένα...Μόνο στον εαυτό μου δεν μπορώ να το εφαρμόσω και πεθαίνω από τύψεις.Ευτυχώς που είναι ενταξει.

Όλες οι μαμάδες το ίδιο παθαίνουμε τελικά.

.

χαχαχα!!! Σαν τα κινούμενα σχέδια ένα πράγμα!!! Γεια σου εβιρι με τα ωραία σου!!!

Ναι ακριβώς έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Φουμπι λαχταρησες με το παιδι ε? Η μαρμελαδα απο οτι διαβασα εγινε σουπερ μπραβο σου. Σημερα εδω βρεχει αλλα δεν κανει τοσο κρυο μπουχτησα μεσα βρε κοριτσια δεν μπορω αλλο ουτε στη βεραντα δεν βγαινω.Ο γιος μου επαθε μια αλεργια με σπυρια στο σωμα,πηγαν νοσοκομειο με τον πατερα του και οι γιατροι ειπαν οτι ειναι απο τα φαρμακα που επαιρνε λογω τηε επεμβασης μου εκανε εντυπωση ομως τα φαρμακα τα τελειωσε πριν 2 εβδομαδες τοσο πολυ κραταει η ουσια μεσα στον οργανισμο? Μιλησα με τον καρδιολογο και μου ειπε οτι ειναι πολυ πιθανο απο τα φαρμακα,και Δευτερα θα παμε να τον δει,μακαρι να τον βρει καλα να λειτουργει ενταξει η καρδουλα του,να μην εχουμε αλλα θεματα.Αυτα σας ζαλισα πρωι πρωι με τα δικα μου.Σημερα φτιαχνω λαχανορυζο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!!!!!Ξεχάστηκα.

Σμαρτάκι μου περαστικά.Ειναι άτιμες οι αλλεργίες και δεν ξέρεις τι μπορεί να τις προκαλέσει.Του έδωσαν κάτι?Ευχομαι όλα να είναι τέλεια στην επανεξέταση,να μην ταλαιπωρηθεί ποτέ ξανά το αγόρι σου!


Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλο μηνα!οπως κ να χει μπηκε η ανοιξη λεμεεεεεεεεεεεεε!!!!κ σε μας ξεκινησε με εναν λαμπερο ηλιο :)!!!!!!!!!!!

ευχομαι να ναι ενας καρπερος μηνας κ να χουμε υπεροχες ειδησεις!!!!!!!!

για το σημερινο φαγητο ακομα δεν βγηκε το μενου,αρα θα ξαναμπω αργοτερα!

φιλακια πολλαααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου επαθε μια αλεργια με σπυρια στο σωμα,πηγαν νοσοκομειο με τον πατερα του και οι γιατροι ειπαν οτι ειναι απο τα φαρμακα που επαιρνε λογω τηε επεμβασης μου εκανε εντυπωση ομως τα φαρμακα τα τελειωσε πριν 2 εβδομαδες τοσο πολυ κραταει η ουσια μεσα στον οργανισμο?

Περαστικά του. Ίσως να αργεί να αποβληθεί η αλλεργιογόνος ουσία από τον οργανισμό και να έτυχε να έρθει τώρα σε συνδυασμό με κάποια τροφή ή εξωτερικό παράγοντα που δεν είχε έρθει τόσον καιρό, ώστε να εκδηλωθεί. Του έδωσε αντιισταμινικά;

Δευτερα θα παμε να τον δει,μακαρι να τον βρει καλα να λειτουργει ενταξει η καρδουλα του,να μην εχουμε αλλα θεματα.Αυτα σας ζαλισα πρωι πρωι με τα δικα μου.Σημερα φτιαχνω λαχανορυζο.

Αχ, αυτό σου ευχόμαστε κι εμείς βρε Σμαρτάκι και να ξέρεις ότι δε μας ζαλίζεις γιατί ανησυχούμε κι εμείς μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...