Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τελικα πηγα στον γιατρο.

Ακροαστικα δεν εχω...Μου εδωσε αντιβιωση ομως γιατι δεν πεφτει ο πυρετος.

Αλλα βρηκε τρομερη ταχυκαρδια και μαλλον παιζει να εχω θυροειδη.

Ειχα 122 σφίξεις ενω επρεπε να εχω το πολυ 80....:confused:

Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εχω εντονες ταχυπαλμιες και νοιωθω κομαρες,ενω τρεμουν τα χερια μου.

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα υπαρχει.

Μου εδωσε ενα χαπακι και περιμενα μιση ωρα και ξανα με εβαλε στο μηχανημα να δει πως ηταν οι σφιξεις....

Εφτασαν στο 99.....Αλλα παρεμειναν αναβασμενες.

Μου εδωσε λοιπον χαπακια για να παιρνω αυτες τις μερες και μετα τις εξετασεις,θα μπω σε αλλο προγραμμα....

Θα κανω αρχικα εξετασεις αιματος και μετα υπερηχο....

Πφφφφφφ μπαφιασα!!!!!

Ααααα, μου εδωσε και χαπακια σίδηρο γιατι ο αιματοκριτης μου ειναι στο 34....

Αυτα τα ομορφα!!!!!

Μόλις συνέλθεις, πήγαινε και κάνε τις εξετάσεις που σου είπε ο γιατρός και μετά εκείνος θα καθορίσει την αγωγή που πρέπει να παίρνεις. Όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια προβλήματα με τον θυρεοειδή έχει η μισή Ελλάδα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερουδια!σημερα θα φαμε φασολακια με πατατουλες κ κολοκυθακια απο την μανουλα!!!!

Αχ Δωρακι τι τραβας κ εσυ..περαστικουλια κ συντομα να εισαι περδικι!αλλα κοριτσακι πρεπει να αρχισεις να προσεχεις αρκετα παραπανω την Δωριτσα,ο οργανισμος σου σου χτυπαει καμπανακια κ εσυ κλεινεις τα αφτια!εχεις δικιο να χεις ολη την προσοχη σου στον θησαυρουλη,αλλα εκεινος εχει αναγκη κυριως εσενα!αρα το να προσεχεις τον εαυτουλη σου ειναι ενα υπεροχο δωρο για το θαυματακι σου κ φυσικα τον αντρουλη σου!!!!!!α νομιζω στο χω πει,εγω οταν αρρωσταινω τρωω σαν φαγανα κανονικη!!!κλασσικα η μανουλα ξεκιναει με σουπες,το θαυματοργο μπιφτεκακι της,φετες ψωμι με μελι κ διαφορα ωραια χιιχιχιχιχι!!!!!

για τα βαπτισια που λετε,γενικα ειναι δυσκολες καταστεσεις οταν δεν μπορεις να συννενοηθεος!!!!χανεις κ το νοημα ετσι...τελος παντων περιστερω ευχομαι στο τελος ολα να ειναι υπεροχα!!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια το ξέρω πως έχετε δίκιο με το θέμα για τα δωράκια στο βαφτηστήρι.Κι εγώ νιώθω άσχημα.Και το πιο πιθανό είναι ναμην το κάνω στο τέλος γιατί συνήθως έτσι είμαι.Λέω λέω ,ξεθυμαίνω και μου περνάει.

Το Φουμπομωρό θα με ξεκάνει.Πράγματι μ'έχει πάρει ειδηση και με παίζει κανονικότατα.Πάει και σκαρφαλώνει στον καναπέ και κοιτάει πίσω να κόψει αντιδράσεις.Μόλις με δεί που τα παίζω κάθεται και χασκογελάει.

Αφήστε που έχει βγει βολταδόρος σαν τη μάνα του και κάθεται στην μπαλκονόπορτα και κοιτάει έξω σαν τον φυλακισμένο.Κλάμααααααα όταν ανοιγει η πόρτα και δεν βγαίνει έξω.


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Τι κάνετε;

Εμείς έτσι κι έτσι...

Είναι από χθες βράδυ ο περιστέρης με βαρυ συνάχι και κυκλοφορεί με μάσκα.

Κοιμήθηκα αγκαλίτσα με το παιδάκι μου.Αχ έμαθε στο κρεβάτι μας και να δω πώς θα ξεκολλήσει!!!Αλλά είναι και πολύ ωραία αίσθηση να κοιμάμαι αγκαλιά με το μωράκι μου.

Επιστρέφω στη δίαιτα από σήμερα,μιας και χθες ήμουν τόσο σκαστή από το φαγητό των προηγούμενων ημερών που την έβγαλα με γιαούρτι και τσάι.

Την Παρασκευή έχει ζύγι...Πράγμα που καθόλου δεν με συμφέρει!Διότι έχουμε ανατροπή!!!Κι αυτό επειδή κάπιες μέρες δεν έτρωγα όσο έπρεπε και κάποιες άλλες του δωσα και κατάλαβε.

Και πρεπει να κανονίσω ραντεβού με τον παιδίατρο.Εχει εμβόλιο να κάνει ο μικρός μας.

Περαστικά στα αρρωστούλικα!!

Α και στο θεμα μας...Ψηνω μπιφτεκάκια για εμάς και θα βράσω κουνουπίδι.Για τον μικρό φτιάχνω ψαρόσουπα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...σημερα ξυπνησα μεσ την τρομαρα!μαζευτηκανε κατι παιδια με κατι γαιδουροφωνες για να κανουν εκπληξη στον φιλο τους που ειχε γενεθλια και τραγουδουσαν στο διαδρομο να ζησεις στελιο.................κοντεψαν να γκρεμισουν την πολυκατοικια 7 η ωρα το πρωι..σηκωθηκα πανω λεω τωρα μας την πεσανε κλεφτεσ..μετα καταλαβα!

Ωραίο ξύπνημα βρε!!!! Όμορφη η σκέψη να κάνουν έκπληξη στον φίλο τους αλλά 7 η ώρα το πρωί?????

σημερα ολα εχουν μια νοτα ασπρη....και χιονιζει ακομη...με ηρεμει τοσο πολυ!ηθελα να κανω λαχανικα αναμεικτα...αν δεν νηστευαμε με τετοιο καιρο θα εκανα βραστο...η κοτοσουπα.σε προδιαθετει!τελικα θα παρω μανιταρια και θα κανω μανηταροσουπα...φιλακια σε ολες1

Καλημέρα!

Πολύυυυυυ κρύο!Αλλά σιγά μη μας χιονίσει να δούμε κι εμείς μια άσπρη μέρα.Ζηλεύωωωωω!

Χθες το μωρό απ'τα νευρα του που του πήρα έναν μαρκαδόρο γιατί είχε γίνει όλόκληρος μωβ,κοπάνησε το κεφάλι του στο πάτωμα-επίτηδες-και εβγαλε ένα ωραιότατο καρούμπαλο.Δεν ξέρω πως την έχει υιοθετήσει αυτή την συνήθεια αλλά συνήθως-επειδή το ξέρω -τον προλαβαίνω.Χθες δεν τα κατάφερα και νιώθω σκ@!$α.

Χμ! Κάτι τετοια αλλά σε πιο ήπια μορφή τα κάνει και ο δικός μου όταν δεν του κάνω τα χατήρια! Δεν του δίνω σημασία κι έτσι σταματάει.

Ζωπ,μίλησα χθες με τον γαμπρό μου.Να το έχει σαν εναλλακτική αν την δει αγχωμένη.

Δωράκι μην αγχώνεσαι για τις ταχυκαρδίες.Το πιο πιθανό είναι να προέρχονται απ'τον θυροειδή.Αν τον ρυθμίσεις όλα θα φτιάξουν.

Με άγχωσες τωρα γιατί είχα πάει πριν χρόνια και μου είχε πει πως είδε κάποια οζίδια(σωστά το λέω),πως δεν ανησυχούσε αλλά πρέπει να τα παρακουλουθώ.Κι εγώ από τότε δεν ξαναπάτησα.Πρέπει να πάω αμεσα όπως και για τεστ παπ που λέγατε πιο πριν.

Να πας κι εσύ στον γιατρό!

όχι γλυκιά μου φούμπι. δεν σκέφτεσαι σωστά!

το παιδάκι δεν φταίει κ το ξέρεις! τα δωράκια του να του τα πας, να είσαι τυπική. με τους γονείς του, μπορείς να είσαι ξινάδι, αλλά με το παιδί όχι, είσαι πνευματική του μάνα!!!!!! δεν έχεις δικαίωμα να το τιμωρήσεις για τη συμπεριφορά των γονιών του!

κ εγώ ως παιδί είχα νονά φάντασμα! στη βάφτισή μου κ μετά τέλος!

την συναντούσα μία στο τόσο τυχαία σε γάμους, στο δρόμο...την κάλεσα στο γάμο μου!

πολύ κρύα πράγματα!

με στενοχωρούσε πολύ η απουσία της!

Κι εμένα κάπως έτσι ήταν η σχέση με τουν νονούς μου, σε γενικές γραμμές ανύπαρκτη. Τι άσχημο αυτό για ένα παιδί:confused:

εμείς χθες...μόλις γύρισα σπίτι έκανα τεμούλα=κρεμούλα για όλους!

το σπλάχνο μου έφαγε 1,5 κούπα! διαβάσαμε πολλά παραμύθια, βιβλία, ακόμα κ το μάμμυ! κάθε που τελείωνε ένα βιβλίο φώναζε "κ άλλη ιστουρία!!!!"

πώς λέμε τον αλή μπαμπά; μπάλη μπαμπά! ή μπουμπουλιά!:-P

μετά ήπιαμε τσάι από το σερβίτσιο της...παίζαμε ενννοείται!, δίναμε κ στον μπαμπούλη!!!! χορέψαμε, τραγουδήσαμε, την τραβολογούσα κ ξεκαρδιζόταν! γενικά κάναμε τα καραγκιοζάκια κ ο μπαμπάς μας γελούσε κ κουνούσε το κεφάλι!

αργότερα έκανα ψευτοπιτσάκια με ψωμί του τοστ, λάδι, κέτσαπ, φέτα, νοτμάτα, γαλοπούλα, φέτες κασέρι σε λαδόκολλα στο φούρνο!

αργότερα έκανα μια σαλατάρα με μαρούλι κ μπαλσάμικο κ ντοματούλα!

αργότερα νάνι με το φεφόπαιδο, αφήνοντας για μια ακόμα φορά τον φέφο μόνο του...:wink:

σήμερα έβγαλα λουκάνικα να ψήσω στο φούρνο! σκέφτομαι να κάνω κ ομελέτα φούρνου με πατάτες! γίνεται κ χωρίς πατάτες η ομελέτα φούρνου;

σας γλυκοφιλώ!

Τι όμορφες οικογενειακές στιγμές Φέφάκι! Φτου φτου σκόρδα!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλενάδες!

καλή σου μέρα κι εσένα!

Τι κάνετε;

Εμείς έτσι κι έτσι...

Είναι από χθες βράδυ ο περιστέρης με βαρυ συνάχι και κυκλοφορεί με μάσκα.

Περαστικά του!

Κοιμήθηκα αγκαλίτσα με το παιδάκι μου.Αχ έμαθε στο κρεβάτι μας και να δω πώς θα ξεκολλήσει!!!Αλλά είναι και πολύ ωραία αίσθηση να κοιμάμαι αγκαλιά με το μωράκι μου.

Επιστρέφω στη δίαιτα από σήμερα,μιας και χθες ήμουν τόσο σκαστή από το φαγητό των προηγούμενων ημερών που την έβγαλα με γιαούρτι και τσάι.

Την Παρασκευή έχει ζύγι...Πράγμα που καθόλου δεν με συμφέρει!Διότι έχουμε ανατροπή!!!Κι αυτό επειδή κάπιες μέρες δεν έτρωγα όσο έπρεπε και κάποιες άλλες του δωσα και κατάλαβε.

θα τους βρεις ξανά τους ρυθμούς σου, μην ανησυχείς:wink:

Και πρεπει να κανονίσω ραντεβού με τον παιδίατρο.Εχει εμβόλιο να κάνει ο μικρός μας.

Περαστικά στα αρρωστούλικα!!

Α και στο θεμα μας...Ψηνω μπιφτεκάκια για εμάς και θα βράσω κουνουπίδι.Για τον μικρό φτιάχνω ψαρόσουπα.

Μάκια!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Φεφη μ'εκανες και χαμογέλασα!Τι ωραίες στιγμές!Με πόση χαρά μας γεμίζουν τα παιδάκια μας.Να είναι όλα τους καλα!

Δώρα συμφωνώ με Αννα!Το καλύτερο δώρο γι'αυτά είναι να είμαστε εμείς γερες.Γι αυτό κι εγώ ταρακουνήθηκα και μόλις πάρουμε κανά ευρώ θα πάω να κάνω όλες τις εξετάσεις.

Περιστεράκι μου μην αγχώνεσαι για το ζύγι.Το πολύ πολύ να πας μια βδομάδα πίσω.Δεν χάλασε κι ο κόσμος!

όντως είναι ωραία αίσθηση να κοιμάσαι αγκαλίτσα τους.Αν γίνεται όμως σε καθημερινή βάση κα΄που σε εξαντλεί.Τουλάχιστον εμένα που είμαστε πλέον τέσσερις στο κρεβάτι.

Α ξεκινήσαμε να τακτοποιούμε και το παιδικό που είχε καταντήσει αποθήκη μήπως και καταφέρουμε να τα πάμε απο κει.Δεν το πιστεύω αλλά μια δοκιμή θα μας πείσει!

Περαστικά στον Περιστέρη!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πολύυυυυυ κρύο!Αλλά σιγά μη μας χιονίσει να δούμε κι εμείς μια άσπρη μέρα.Ζηλεύωωωωω!

Χθες το μωρό απ'τα νευρα του που του πήρα έναν μαρκαδόρο γιατί είχε γίνει όλόκληρος μωβ,κοπάνησε το κεφάλι του στο πάτωμα-επίτηδες-και εβγαλε ένα ωραιότατο καρούμπαλο.Δεν ξέρω πως την έχει υιοθετήσει αυτή την συνήθεια αλλά συνήθως-επειδή το ξέρω -τον προλαβαίνω.Χθες δεν τα κατάφερα και νιώθω σκ@!$α.

Ζωπ,μίλησα χθες με τον γαμπρό μου.Να το έχει σαν εναλλακτική αν την δει αγχωμένη.

Δωράκι μην αγχώνεσαι για τις ταχυκαρδίες.Το πιο πιθανό είναι να προέρχονται απ'τον θυροειδή.Αν τον ρυθμίσεις όλα θα φτιάξουν.

Με άγχωσες τωρα γιατί είχα πάει πριν χρόνια και μου είχε πει πως είδε κάποια οζίδια(σωστά το λέω),πως δεν ανησυχούσε αλλά πρέπει να τα παρακουλουθώ.

Το γράφεις και μόνη σου... ΓΙΑΤΙ το αμελείς ??? τώρα η Κάντυ ΜΑΛΩΝΕΙ.. :mad:

Κι εγώ από τότε δεν ξαναπάτησα.Πρέπει να πάω αμεσα όπως και για τεστ παπ που λέγατε πιο πριν.

Φούμπι μου,

Αυτό που κάνει ο μικρός σου λέγεται head banging Κοινώς "χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο (ή οπουδήποτε) από τα νεύρα μου !!!!"... :rolleyes: μωρέ κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... μα ναι !!! τον γιόκα μου, που το ξεκίνησε από 16 μηνών περίπου και το 'κοψε κάπου εκεί στα 2 γιατί βέβαια μετά ανακάλυψε και τις στριγγλιές χα χα !!!

Είναι τρόπος που βρίσκουν για να εκφράσουν την απάιτησή τους, να σε στρεσάρουν για να πάρουν αυτό που θέλουν -τελικά-...ένα θα σου πω : ΜΗΝ μασάς ! Αδιαφορία ! Να έχεις τις κεραίες "ανοιχτές" βέβαια μην πάει και ανοίξει κάνα κεφάλι, αλλά πού 'σαι ???? ξέρουν εκείνα και χτυπούν εκεί που δεν θα πάθουν κακό... τόσο, όσο... εγώ το ξεκίνησα λέγοντάς του είναι κακό, πονάει το κεφαλάκι σου κλπ κλπ έπεφτα και στο ύψος του για να του μιλάω μην τυχόν και θεωρήσει ότι τον μαλώνω... εξηγούσα κοιτώντας τον στα μάτια... τζίφος ! Με την 1η "στραβή" εκεί ο Νικόλας : κατευθείαν στο ντουβάρι ! Λέω από μέσα μου "Έτσι είσαι ? Τώρα θα δεις ..." και την επόμενη φορά τον αφήνω - δεν δίνω καμία σημασία... ώσπου έφτασα στο σημείο να αλλάζω δωμάτιο για να μην τον βλέπω (γιατί θες δεν θες, άνθρωπος είσαι και φρικάρεις) -- την τελευταία φορά που το έκανε τελείως επιδεικτικά όμως

{πρόσεξε σκηνικό : είμαστε στο σαλόνι για κάτι στράβωσε που του είπα όχι , με κοιτάει (διερευνητικά όμως) πάει μπροστά στην βιβλιοθήκη, με ξανακοιτάει και ρίχνει μια δυνατή όμως κουτουλιά στην γωνία.... πώς κρατήθηκα, δεν ξέρω... τέρας ψυχραιμίας, τον κοίταζα του λέω "Θα το ξανακάνεις ?" με κοιτάει πάλι, ρίχνει ακόμη μια (αλλά η 2η τον πόνεσε γιατί έτριβε και το σημείο που χτύπησε χα χα ) και γυρνάω και του λέω "Χτύπα μέχρι αύριο δεν με νοιάζει" ούτε που σηκώθηκα να τον πάρω αγκαλιά ούτε τπτ... από τότε το έκοψε μαχαίρι... :lol:} ΘΕΛΕΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ το συγκεκριμένο !

Υπομονή ! Τα αγόρια συνηθίζουν περισσότερο από τα κορίτσια να το κάνουν !

Η αδερφή σου πώς είναι ? Το ακούει το μωρό τελικά ? Όλα καλά ?

Ζωπ,

Τί γίνεται με το χέρι βρε ψυχή ??? Δεν θα πας ποτέ σε γιατρό εσύ να το κοιτάξεις ???

Ντελ,

Μην αγχώνεσαι για το παιδί... θα το αναπληρώσει το 1/2 κιλό που έχασε μόλις αναρρώσει το πουλάκι μου, σιγά-σιγά ! Εσύ πώς είσαι τώρα ?

Μάρτζι,

Τί έκανες τελικά με τον γιατρό ? Θα περιμένεις να επιστρέψει ο δικός σου ή θα πας στον άλλο ???

Περιστέρω 'μ,

Διάβασα τα καθέκαστα... συμφωνώ με τα κορίτσια πώς αυτή τη στιγμή όοολο το σκηνικό και τα νεύρα σας είναι τεντωμένα... άφησε λίγο να καταλαγιάσει η μπόρα, και είμαι σίγουρη πως θα τα βρείτε με την αδερφή σου... έχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις την βάφτιση του παιδιού σου με τους δικούς σου όρους έτσι όπως ονειρεύεσαι εσύ... μίλα μαζί της 2 σας, μόνες σας, ήρεμα και απλά: εξήγησέ της ότι την θέλεις για νονά γιατί αγαπάει το παιδί, πως καταλαβαίνεις ότι αυτό που έκανε το έκανε για να μην σας επιβαρύνει κλπ κλπ αλλά δώσ' της να καταλάβει πώς ότι και να γίνει αδέρφια είστε και δεν γίνεται να ψυχραθείτε για την βάφτιση... στην τελική ρώτα την : θα της αρέσει κάποιος άλλος "ξένος" να γίνει τελικά νονός αφού το έχετε μελετήσει διαφορετικά ???? Μπορείτε να τα βρείτε αν βάλετε λίγο νερό στο κρασί του ο καθένας από την πλευρά του... λίγο και οι 2 να τσοντάρετε στα χρήματα, λίγο εσύ με τα προσκλητήρια λίγο εκείνη με τις παραπανίσεις μπομπονιέρες... βρε παιδιά ένα μυστήριο είναι που διαρκεί μισή ώρα και κρατάει μια ζωή... εκεί είναι η ουσία... δείτε το έτσι ! Τόσο απλά !

Να μην ξεχάσω να πω περαστικά στον άντρα της Ελένης2008 !

Στα δικά μας τώρα: χθες, μπήκαμε σπίτι στις 10+20 το βράδυ ... ναι, ναι ζήσαμε στιγμές άπειρης χαλάρωσης και ξεκούρασης βεβαίως-βεβαίως...

στα καπάκια μετά την λογοθεραπεία, παιδίατρος, είχε πολλά πιτσιρίκια... μας πήρε στις 10 παρά τέταρτο... ΕΥΤΥΧΩΣ, τα παιδιά μας ήταν απόλυτα συνεργάσιμα: έκαναν και τα 2 εμβόλιο... η Σεμίνα πάει καλά, δεν θα χρειαστεί να κάνει εξτρά εξετάσεις είναι μόλις 88εκ.+11.600 σε βάρος αλλά φαίνεται πως αρχίζει και δένει τώρα... Ο Νικ όλα ΟΚ. Έκανε επαναληπτικό mantoux.. και στον σταθμό εχθές έβγαλε το μπροστινό του δόντι....

δεν ξέρω αν ποτέ τα είχαμε πει εδώ περίπου στα 2 χτύπησε** με αποτέλεσμα να φύγει κομμάτι από τα 2 μπροστινά του δοντάκια (αριστερό+δεξί)... στην πορεία το αριστερό όλο μαύριζε...΄μετά κουνιόταν... βέβαια κι εκείνος δεν το άφηνε σε ησυχία... ώσπου χθες, μόνος του, κούνα-κούνα, το έβγαλε και ησύχασε ! Μου έλεγε συνέχεια επειδή ήμουν κάπως "Μην φοβάσαι μαμά ! Δεν πονάω!Δεν τρέχει αίμα"... η παιδίατρος δεν ήταν ανήσυχη. σήμερα θα πάρω τηλ και την παιδοδοντίατρο να μου πει κι εκείνη αν μπορούμε να κάνουμε κάτι ή αν το αφήνουμε έτσι μέχρι να βγει το κανονικό...

Επίσης, σήμερα το απόγευμα έχω υπέρηχο με γυν/γο στις 18:30 και πρέπει να μιλήσω και με τον ΩΡΛ για το αυτί... είναι η ενδομάδα των Γιατρών οεο !

Είμαι ψόφια εντελώς !

***αυτό το χτύπησε να σας το διευκρινήσω: τότε τα κράταγε γυναίκα στο σπίτι, ήταν η περίοδος 02-08/2010 που είχα την Σ μωρό...κι ένα ωραίο απόγευμα επιστρέφοντας από την δουλειά, βρήκα το παιδί χωρίς... δόντια μπροστά ! Η κυρία θεώρησε σωστό να μην μου πει τπτ και απλά να πάει σπίτι της !!! Φαντάζεστε σκηνές απέιρου κάλλους που έζησα τότε ε ??? :confused:

Μετά μου τα μάσαγε τύπου δεν ξέρω πώς χτύπησε... γλίστρησε όπως πήγε να σκαρφαλώσει στο πάρκο... ποτέ δεν έμαθα πώς έγινε... αυτό που ξέρω είναι πως το παιδί μου έπαθε ζημιά (αναλογικά μικρή) που την πληρώνει ακόμη... και πως μερικοί άνθρωποι είναι τελείως μα τελείως ανεύθυνοι... ωχ τί πήγα και θυμήθηκα τώρα !

Δώρα,

Να ρυθμίσεις ματάκια μου τον θυρεοειδή σου... φέρνει απίστευτη αναστάτωση στον οργανισμό αν κάτι δεν πάει καλά.. δεν είναι κάτι τρομερό. Κάν' τις εξετάσεις σου, ακολούθα την αγωγή που θα σου δώσει ο/η ενδοκρινολόγος σου και όλα καλά !Έχεις πυρετό και σήμερα? Δε νομίζω... ξεκίνησες αντιβίωση έτσι (ή με γελά η μνήμη μου) ???

Αγγελική2,

Χθες ήταν κι εσένα η τυχερή σου μέρα ε ???? :wink: Στο ίδιο καζάνι βράζουμε φιλενάδα... κι εμείς πατάτες με αυγά.. ωραιοτάτατα χα χα

Φιλάκια σας !

Link to comment
Share on other sites

Το Φουμπομωρό θα με ξεκάνει.Πράγματι μ'έχει πάρει ειδηση και με παίζει κανονικότατα.Πάει και σκαρφαλώνει στον καναπέ και κοιτάει πίσω να κόψει αντιδράσεις.Μόλις με δεί που τα παίζω κάθεται και χασκογελάει.

Αφήστε που έχει βγει βολταδόρος σαν τη μάνα του και κάθεται στην μπαλκονόπορτα και κοιτάει έξω σαν τον φυλακισμένο.Κλάμααααααα όταν ανοιγει η πόρτα και δεν βγαίνει έξω.

Φερε το φουμπομωρό απ' εδω να κάνει παρεα με το περιστερόπουλο!!

Πόσο σε νιώθω...

Αχ Δωρακι τι τραβας κ εσυ..περαστικουλια κ συντομα να εισαι περδικι!αλλα κοριτσακι πρεπει να αρχισεις να προσεχεις αρκετα παραπανω την Δωριτσα,ο οργανισμος σου σου χτυπαει καμπανακια κ εσυ κλεινεις τα αφτια!εχεις δικιο να χεις ολη την προσοχη σου στον θησαυρουλη,αλλα εκεινος εχει αναγκη κυριως εσενα!αρα το να προσεχεις τον εαυτουλη σου ειναι ενα υπεροχο δωρο για το θαυματακι σου κ φυσικα τον αντρουλη σου!!!!!!

Πόσο μα πόσο συμφωνώ μαζί σου Αννα

Πες τα...

Καλημέρα!!!!

Κορίτσια, η βάφτιση δεν είναι γάμος... μην μπερδέυεστε!

Εγώ είχα ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι γλέντι δεν θα κάνουμε!

Καλέσαμε πολύ κόσμο,ο καθένας όποιον ήθελε,γιατί πραγματικά θέλαμε να είναι στο μυστήριο και να το μοιραστούμε μαζί τους. Ήρθε πολύς κόσμος και το ευχαρίστηθήκαμε και εμείς και αυτοί. Δεν παρεξηγήθηκε κανείς που δεν έκανα γλέντι γιατί το είχαμε πει από την αρχή! Εξάλλου τους περισσότερους τους είχα καλεσμένους στο γλέντι του γάμου!

Πήραμε μόνο τους κουμπάρους και τους γονείς και φάγαμε μαζί...

Δεν ξέρω αν είναι λάθος, αλλά εγώ προσωπικά ποτέ δεν είχα την απαίτηση να με τραπεζώσουν όταν πάω σε μια βάφτιση, και πραγματικά απορώ γιατί το έχουμε κάνει μόδα αυτό!

Σημάσία έχει το μυστήριο και μόνο!

Αυτό να φροντίσετε να ευχαριστηθείτε!

Φιλικά, γιατί καταλαβαίνω το άγχος σας!

Και, Περιστέρω... άστους να καλέσουν όποιον θέλουν κορίτσι μου... Χαίρονται... Το εγγονάκι τους βαφτίζουν! Μην χαλάτε τις καρδιές σας...

Χαρείτε το γιατί αυτές οι στιγμές δεν ξαναγυρίζουν!;)

;)

Σε ευχαριστω Ελενη μου

Θα δούμε τι θα κάνουμε τελικά

Να περάσουν λίγο οι μέρες να ηρεμήσουν τα πνεύματα

Δεν σας είπα!!

Εχω κι εγω θυρεοειδή

Ονομα δεν έχει σαν της Ελενης,αλλά έχει παίξει κι αυτός τεράστιο ρόλο στα κιλά μου,στην διάθεσή μου,στην αργή απώλεια βάρους...

Θελει προσοχή

Φούμπι να πας να κάνεις εναν ολοκληρωμενο έλεγχο

Μην το καθυστερήσεις άλλο

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω 'μ,

Διάβασα τα καθέκαστα... συμφωνώ με τα κορίτσια πώς αυτή τη στιγμή όοολο το σκηνικό και τα νεύρα σας είναι τεντωμένα... άφησε λίγο να καταλαγιάσει η μπόρα, και είμαι σίγουρη πως θα τα βρείτε με την αδερφή σου... έχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις την βάφτιση του παιδιού σου με τους δικούς σου όρους έτσι όπως ονειρεύεσαι εσύ... μίλα μαζί της 2 σας, μόνες σας, ήρεμα και απλά: εξήγησέ της ότι την θέλεις για νονά γιατί αγαπάει το παιδί, πως καταλαβαίνεις ότι αυτό που έκανε το έκανε για να μην σας επιβαρύνει κλπ κλπ αλλά δώσ' της να καταλάβει πώς ότι και να γίνει αδέρφια είστε και δεν γίνεται να ψυχραθείτε για την βάφτιση... στην τελική ρώτα την : θα της αρέσει κάποιος άλλος "ξένος" να γίνει τελικά νονός αφού το έχετε μελετήσει διαφορετικά ???? Μπορείτε να τα βρείτε αν βάλετε λίγο νερό στο κρασί του ο καθένας από την πλευρά του... λίγο και οι 2 να τσοντάρετε στα χρήματα, λίγο εσύ με τα προσκλητήρια λίγο εκείνη με τις παραπανίσεις μπομπονιέρες... βρε παιδιά ένα μυστήριο είναι που διαρκεί μισή ώρα και κρατάει μια ζωή... εκεί είναι η ουσία... δείτε το έτσι ! Τόσο απλά !

Κάντυ μου όσα λες με εκφράζουν απόλυτα

Κι έχουν γίνει όλα αυτά εδώ και πολύ καιρό,οι συζητησεις επι συζητησεων και τα σχετικά

Το θεμα είναι ότι μερικοί άνθρωποι όταν τους μιλάς,ακούν,αλλά ταυτόχρονα συγκρατούν όχι αυτό που τους λες,αλλά αυτό που τελικά έχουν στο μυαλό τους.

Φαίνεται ότι σε αυτην την κατηγορία ανηκει και η αδερφή μου,με την οποία είχαμε πάντα πολύ καλές σχέσεις και γνωρίζει πολύ καλά τι με ενοχλει,τι μου αρεσει,τι δεν θελω...

Οφειλε να το σεβαστεί λοιπόν...

Από τη στιγμή που συμφωνεί απόλυτα μαζι μου και ο άντρας μου σε αυτό το θεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φούμπι μου,

Αυτό που κάνει ο μικρός σου λέγεται head banging Κοινώς "χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο (ή οπουδήποτε) από τα νεύρα μου !!!!"... :rolleyes: μωρέ κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... μα ναι !!! τον γιόκα μου, που το ξεκίνησε από 16 μηνών περίπου και το 'κοψε κάπου εκεί στα 2 γιατί βέβαια μετά ανακάλυψε και τις στριγγλιές χα χα !!!

Είναι τρόπος που βρίσκουν για να εκφράσουν την απάιτησή τους, να σε στρεσάρουν για να πάρουν αυτό που θέλουν -τελικά-...ένα θα σου πω : ΜΗΝ μασάς ! Αδιαφορία ! Να έχεις τις κεραίες "ανοιχτές" βέβαια μην πάει και ανοίξει κάνα κεφάλι, αλλά πού 'σαι ???? ξέρουν εκείνα και χτυπούν εκεί που δεν θα πάθουν κακό... τόσο, όσο... εγώ το ξεκίνησα λέγοντάς του είναι κακό, πονάει το κεφαλάκι σου κλπ κλπ έπεφτα και στο ύψος του για να του μιλάω μην τυχόν και θεωρήσει ότι τον μαλώνω... εξηγούσα κοιτώντας τον στα μάτια... τζίφος ! Με την 1η "στραβή" εκεί ο Νικόλας : κατευθείαν στο ντουβάρι ! Λέω από μέσα μου "Έτσι είσαι ? Τώρα θα δεις ..." και την επόμενη φορά τον αφήνω - δεν δίνω καμία σημασία... ώσπου έφτασα στο σημείο να αλλάζω δωμάτιο για να μην τον βλέπω (γιατί θες δεν θες, άνθρωπος είσαι και φρικάρεις) -- την τελευταία φορά που το έκανε τελείως επιδεικτικά όμως

{πρόσεξε σκηνικό : είμαστε στο σαλόνι για κάτι στράβωσε που του είπα όχι , με κοιτάει (διερευνητικά όμως) πάει μπροστά στην βιβλιοθήκη, με ξανακοιτάει και ρίχνει μια δυνατή όμως κουτουλιά στην γωνία.... πώς κρατήθηκα, δεν ξέρω... τέρας ψυχραιμίας, τον κοίταζα του λέω "Θα το ξανακάνεις ?" με κοιτάει πάλι, ρίχνει ακόμη μια (αλλά η 2η τον πόνεσε γιατί έτριβε και το σημείο που χτύπησε χα χα ) και γυρνάω και του λέω "Χτύπα μέχρι αύριο δεν με νοιάζει" ούτε που σηκώθηκα να τον πάρω αγκαλιά ούτε τπτ... από τότε το έκοψε μαχαίρι... :lol:} ΘΕΛΕΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ το συγκεκριμένο !

Υπομονή ! Τα αγόρια συνηθίζουν περισσότερο από τα κορίτσια να το κάνουν !

απ'τη μια με παρηγόρησες γιατί δεν σας κρυβω πως στην αρχή είχα ψιλοφρικάρει.Το θέμα όμως είναι πως ο δικός μου το ξεκίνησε από 8 μηνών.-Φαντάζεστε τι εχω να τραβήξω στο μέλλον:rolleyes:.

Εγώ προσπαθώ να μην το κάνω θέμα.Απλά είμαι σε εγρήγορση να τον πιάσω αν πάει να κάνει πίσω ήμπροστά γιατί είναι πολύ μικρούλης για να υπολογίσει με τη δύναμη θα χτυπήσει-όπως χθες για παράδειγμα.

Οι υπόλοιποι όμως αντιδρούν και εκεί βρίσκει πάτημα ο μικρός και το συνεχίζει.Μάλλον τους λοιπούς συγγενείς πρέπει να εκπαιδεύσουμε:rolleyes:

Φερε το φουμπομωρό απ' εδω να κάνει παρεα με το περιστερόπουλο!!

Πόσο σε νιώθω...

Ερχόμαστεεεεεεε!;):Dτετοια παρέα είναι τιμή μας!

Φούμπι να πας να κάνεις εναν ολοκληρωμενο έλεγχο

Μην το καθυστερήσεις άλλο

Εχεις δίκιο Περιστέρω μου.Θα είναι απ'τα πρώτα πράγματα μόλις τα καταφέρουμε με τα οικονομικά!


Link to comment
Share on other sites

Και μια και λέμε για τους συγγενείς πείτε καμιά συμβουλή.

Ο μικρός ήταν το πρώτο μωρό απ'τη μεριά της οικογένειας μου και όπως καταλαβαίνετε έπεσαν όλοι πάνω του.Μέχρι να έρθει το μωρό ολοι τον έβλεπαν σαν ένα πλάσμα τέλειο!Και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό!

Οτι κι αν κάνει τους εκνευρίζει,συνέχεια του κάνουν παρατηρήσεις.Δεν λέω όντως πριν ήταν ήσυχο παιδάκι και τώρα ζωήρεψε λιγάκι αλλά εγώ βλέπω ότι πηγάζει απ'την ανάγκη του για προσοχή .Ας πούμε η μαμά μου κρατάει το μωρό αγκαλιά και συνέχεια κάνει παρατηρήσεις στον μικρό.

Ολή μέρα που είμαστε μόνοι μας την παλεύουμε την κατάσταση.όταν έρθουν οι γονείς μου αρχίζουν τα δράματα.Ο μικρός πέφτει πάνω στο μωρό ,τον τραβολογάει ,του κάνει διάφορα.Είναι προφανές πως το κάνει για να τραβήξει την προσοχή.Οσο όμως κι αν μιλάω δεν λένε να το καταλάβουν.Πως να τους κάνω να το καταλάβουν?


Link to comment
Share on other sites

Και μια και λέμε για τους συγγενείς πείτε καμιά συμβουλή.

Ο μικρός ήταν το πρώτο μωρό απ'τη μεριά της οικογένειας μου και όπως καταλαβαίνετε έπεσαν όλοι πάνω του.Μέχρι να έρθει το μωρό ολοι τον έβλεπαν σαν ένα πλάσμα τέλειο!Και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό!

Οτι κι αν κάνει τους εκνευρίζει,συνέχεια του κάνουν παρατηρήσεις.Δεν λέω όντως πριν ήταν ήσυχο παιδάκι και τώρα ζωήρεψε λιγάκι αλλά εγώ βλέπω ότι πηγάζει απ'την ανάγκη του για προσοχή .Ας πούμε η μαμά μου κρατάει το μωρό αγκαλιά και συνέχεια κάνει παρατηρήσεις στον μικρό.

Ολή μέρα που είμαστε μόνοι μας την παλεύουμε την κατάσταση.όταν έρθουν οι γονείς μου αρχίζουν τα δράματα.Ο μικρός πέφτει πάνω στο μωρό ,τον τραβολογάει ,του κάνει διάφορα.Είναι προφανές πως το κάνει για να τραβήξει την προσοχή.Οσο όμως κι αν μιλάω δεν λένε να το καταλάβουν.Πως να τους κάνω να το καταλάβουν?

Πείτε και σε μενα καμια συμβουλή μιας και είμαι μάλλον ακατάλληλο άτομο για να δώσει συμβουλες για τετοιο θεμα.

Κάτι ανάλογο αντιμετωπίζω κι εγω Φούμπι μου,μόνο που δεν έχω δύο,αλλά ένα μωρό.

Είναι το πρωτο και μοναδικό παιδάκι στην δική μου οικογένεια και άπαντες προσπαθούν να το οικειοποιηθούν.Στο σόι του άντρα μου,οι άνθρωποι είναι πιο προσγειωμένοι...Αλλά στο δικό μου...Δράμα!

Ο μικρός κατα τα λεγόμενά τους είναι η μόνη τους χαρά!Είναι συνέχεια μέσα στην υπερβολή...Και δεν ειναι μονο οι γονείς μου,αλλα και άλλοι στενοι συγγενείς που δημιουργούν προβλήματα

Εχουν άποψη για τα πάντα και το χειρότερο...Οπου σταθούν κι όπου βρεθούν έχουνς ως θεμα συζητησης το δικό μου το παιδί

Αυτό έχει καταντήσει πολύ εκνευριστικό

Εχουμε φτασει στο σημείο να είμαστε τυπικοί με όλους,μιας και μια βόλτα και μόνο στην αγορά αρκεί για να διαπιστώσουμε ότι απλοί γνωστοί ξερουν τι κάναμε πχ την προηγούμενη μέρα,καθώς και λεπτομέρειες που δεν αφορούν κανεναν

Τι κι αν εχω εξηγησει άπειρες φορες κάποια πράγματα στους γονείς μου,αυτοί δεν καταλαβαίνουν

Ξερω ανθρωπους που έχουν εγγόνια κι έτσι δεν κάνουν

Οι δικοί μου είναι και γραφικοί και άκρως ενοχλητικοί

Φυσικά περισσότερο απ' όλους η γιαγιά που νομίζει ότι το παιδί λειτουργεί με τηλεκοντρόλ.Η ίδια δεν ασχολήθηκε με το δικό μας μεγάλωμα,οπότε το να μου κρατά το παιδί τις λίγες ώρες που δουλεύω εχει γίνει θεμα που το παίζει μέχρι και το CNN

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες για σημερα εχω φασολια γιγαντες στο φουρνο.Περιστερω να δεις που η αδελφη σου θα σκεφτει το σωστο και ολα θα φτιαξουν,για την μαμα σου καλυτερα να μην σχολιασω.Δωρα περαστικα και να κοιταξεις τον θυροειδη σου.Φουμπι τι νεα απο την αδελφη σου το ακουει κανονικα το μωρο?Μεταξακι μονο που διαβασα το χθεσινο σου προγραμμα κουραστικα.Φεφη ωραιες στιγμες με την μικρουλα σου μπραβο.Ζωπ.γρηγορα στον γιατρο οσο το αφηνεις τοσο θα αργησει και η αναρρωση μετα.Φαιη ωραιο το λευκο τοπιο για πες συνταγη με μανιταροσουπα.Ψαχνω συνταγες χωρις λαδι οσες γνωριζετε κατι γραψτε μου.Φιλακια και καλη ημερα να εχετε ολες.

Link to comment
Share on other sites

κάντυ θα την έσκιζα την νταντά!

χάρηκα που είναι κατά τα άλλα καλά τα παιδιά!

περαστικά στά άρρωστα κ πονεμένα!

φούμπι κ αγγελική ήταν όντως ωραία χθες, γιατί είχα φροντίσει το τριήμερο να έχω το σπίτι καθαρό, φαγητό μέχρι κ για σήμερα...οπότε όλος μου ο χρόνος ήταν αφιερωμένος στο φεφόπαιδο!

η σμαρτάκι που είναι; κοράκλα μου!!!!!

φιλιά σε όλες τις φιλενάδες μου!

έλεν, ένα πιάτο φασόλια γίγαντες μπορείς να μου στείλεις, ε; φανταστική μου φιλενάδα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...