Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα φιλενάδες. Λοιπόν εγώ έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις την πήρα. 751,9!!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά. Εύχομαι να έχουμε και καλή συνεχεια! 🙏🏻💪🏻 

      Να θυμίσω έκανα εμβρυομεταφορά στις 1/10 με 2 βλαστοκύστες και σήμερα είναι η 10η μέρα. 

      11 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

      Μην απογοητεύεσαι. Ακόμα και αρνητική χοριακη να πάρεις που δεν το εύχομαι να θυμάσαι ότι για κάποιο λόγο γίνονται. Εύχομαι να πάρεις θετική χοριακη και απλά το τεστ να είναι ότι να ναι 🤞🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κοριτσια,το θεμα με τον θυροειδη δεν με ανησυχει τοσο,

περσσοτερο με ανησυχει που κανω ταχυπαλμίες και ταχυπνοιες.

Ειναι δηλαδη σαν να υπολειτουργει η καρδια.....η καπως ετσι...:rolleyes:

Και με ανησυχησε ο γιατρος με τον πανικο που εφερε οταν ειδε οτι εχω ανεβασμενους τους παλμους της πιεσης....

Δωράκι, αυτά τα έχεις κατά πάσα πιθανότητα λόγω του θυροειδή. Είναι ένας αδένας που επηρεάζει τα πάντα. Μόλις ρυθμίσεις τη λειτουργία του θυροειδή με φάρμακα, θα σταματήσουν και τα προβλήματα της καρδιάς. Γι' αυτό γρήγορα εξετάσεις και να αρχίσεις θεραπεία το συντομότερο!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Περιστερακι , οντως βρηκες μια νονα που θα αγαπαει το παιδι. Εγω τη νονα μου την ειδα μια φορα (στην εκκλησια οταν βαφτιζομουν ;)), και ποτε αλλοτε. Φυσικα ουτε στο γαμο μου την καλεσα, αν και μου ελεγαν να την καλεσω...

Πολύ άσχημο αυτό Ελένη... και καλά έκανες που δεν την κάλεσες, αφού κι αυτή δεν σου στάθηκε σαν κανονική νονά.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα , η νονα ειναι η πνευματικη μητερα του παιδιου. Ε ψιλοστενοχωριομουν οταν τα αλλα παιδια λεγανε κοιτα τι μου φερε η νονα μου, η' ηρθε η νονα μου και με ειδε κλπ..και μετα με ρωτουσαν εσενα τι σου εφερε? (τον πουλο).

Αλλα ενταξει, μονο πολυ μικρη αυτα...

Ως ενηλικη βεβαια τωρα ξερω οτι ειναι μεγαλη ευθυνη να βαφτισεις παιδακι, και θελω αν ποτε το κανω, να του σταθω, να ειμαι διπλα του οπως οφειλω.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για να ειμαστε και εντος θεματος...

Ρεβυθοκεφτεδες φτιαχνετε? Αν μου περισσεψουν ρεβυθια, αυτο κανω και αμς αρεσει παρα πολυ..

Ρεβυθοκεφτεδες

Λιωνουμε τα βρασμενα ρεβυθια, κρατωντας και μια κουπα απο το ζουμι τους. Τα ανακατευουμε με τριμμενο κρεμμυδι, λιωμενο σκορδο, ψιλοκομμενο μαιντανο, κοκκινο πιπερι, αλατι, και μπολικο κυμινο Προαιρετικα και τριμμενη ντοματουλα. Ριχνουμε μπολικη φρυγανια να τραβηξει τα υγρα του μειγματος, και ενα αυγο. πλαθουμε το μειγμα σε κεφτεδες, τους αλευρωνουμε και τους τηγανιζουμε σε καυτο ελαιολαδο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ως ενηλικη βεβαια τωρα ξερω οτι ειναι μεγαλη ευθυνη να βαφτισεις παιδακι, και θελω αν ποτε το κανω, να του σταθω, να ειμαι διπλα του οπως οφειλω.

Μια φορά που είχα πάει να πάρω τη βαφτιστήρα μου από τον παιδικό και η μικρή φώναζε αλαλιασμένη (κυρία, η νονά μου, η νονάααααα μου! τρέχοντας πάνω-κάτω) βγήκε η διευθύντρια του σταθμού, με χαιρέτησε και μου είπε το εξής: "είναι πολύ σημαντική η νονά για το παιδί μέχρι να πάει 12 χρονών". Μου έχει μείνει αυτή η φράση και προσπαθώ έστω και εξ αποστάσεως να κρατάμε επαφή.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το ξενυχτισα σημερα!ηρθε μια φιλη να κοιμηθει μαζι μου επειδη ειμαι μονη!ε,και κουβεντα στην κουβεντα...περασε η ωρα.καληνυχτα σε ολες!φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το ξενυχτισα σημερα!ηρθε μια φιλη να κοιμηθει μαζι μου επειδη ειμαι μονη!ε,και κουβεντα στην κουβεντα...περασε η ωρα.καληνυχτα σε ολες!φιλακια!

Καληνυχτα Φαιη και φιλεναδα!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...σημερα ξυπνησα μεσ την τρομαρα!μαζευτηκανε κατι παιδια με κατι γαιδουροφωνες για να κανουν εκπληξη στον φιλο τους που ειχε γενεθλια και τραγουδουσαν στο διαδρομο να ζησεις στελιο.................κοντεψαν να γκρεμισουν την πολυκατοικια 7 η ωρα το πρωι..σηκωθηκα πανω λεω τωρα μας την πεσανε κλεφτεσ..μετα καταλαβα!σημερα ολα εχουν μια νοτα ασπρη....και χιονιζει ακομη...με ηρεμει τοσο πολυ!ηθελα να κανω λαχανικα αναμεικτα...αν δεν νηστευαμε με τετοιο καιρο θα εκανα βραστο...η κοτοσουπα.σε προδιαθετει!τελικα θα παρω μανιταρια και θα κανω μανηταροσουπα...φιλακια σε ολες1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πολύυυυυυ κρύο!Αλλά σιγά μη μας χιονίσει να δούμε κι εμείς μια άσπρη μέρα.Ζηλεύωωωωω!

Χθες το μωρό απ'τα νευρα του που του πήρα έναν μαρκαδόρο γιατί είχε γίνει όλόκληρος μωβ,κοπάνησε το κεφάλι του στο πάτωμα-επίτηδες-και εβγαλε ένα ωραιότατο καρούμπαλο.Δεν ξέρω πως την έχει υιοθετήσει αυτή την συνήθεια αλλά συνήθως-επειδή το ξέρω -τον προλαβαίνω.Χθες δεν τα κατάφερα και νιώθω σκ@!$α.

Ζωπ,μίλησα χθες με τον γαμπρό μου.Να το έχει σαν εναλλακτική αν την δει αγχωμένη.

Δωράκι μην αγχώνεσαι για τις ταχυκαρδίες.Το πιο πιθανό είναι να προέρχονται απ'τον θυροειδή.Αν τον ρυθμίσεις όλα θα φτιάξουν.

Με άγχωσες τωρα γιατί είχα πάει πριν χρόνια και μου είχε πει πως είδε κάποια οζίδια(σωστά το λέω),πως δεν ανησυχούσε αλλά πρέπει να τα παρακουλουθώ.Κι εγώ από τότε δεν ξαναπάτησα.Πρέπει να πάω αμεσα όπως και για τεστ παπ που λέγατε πιο πριν.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Δεν έχω διαβάσει ακόμη τα νέα σας, θα το κάνω μόλις λασκάρω λίγο από την δουλειά!

Σήμερα η καλή μου η μανούλα θα ψήσει στα παιδιά μία μεγάλη τσιπούρα που ψάρεψε ένας φίλος μας. Οι υπόλοιποι θα φάμε αυγά τηγανιτά με πατατούλες γιατί μας έστειλαν πολλά από το χωριό και δεν θέλω να μείνουν να μπαγιατέψουν.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορες!

τι κανετε? εμεις καλα, αν εξαιρεσετε οτι το πλασμα ξυπνησε στις 11 και κοιμηθηκε στις 12:30, παλι καλα να λεμε..

Τι παθαινει αυτο το παιδι? ξυπναει και καμαρωνει.. το καναμε μπανιο, το κολλησα στο τσιτσιο και μετα τελικα την βαλαμε αναμεσα μας και κοιμηθηκε.

Μολις την πηρε ο υπνος την εβαλα στην κουνια και ετσι ξεραθηκαμε και εμεις..

Για σημερα θα κανω μπριζολες με βραστα λαχανικα για μενα και πατατες για τον αντρουλη.

φιλια, τα λεμε αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική τι κάνεις εδώ τέτοια ώρα?

Χθες ήταν η μέρα που είχα βαρδια απογευματινή γι΄αυτό σας έγραψα εκείνη την ώρα.

Ουφ κορίτσια ο μικρός έχασε 500 γρμ.Να δώ πώς θα τα ξαναπάρει ρε γμτ.

Μην ανησυχείς, θα τα ξαναπάρει σιγά σιγά.

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που απαντήσατε στο ποστ μου,όλες σας τα λέτε σωστά,αλλά έρχονται σε αντίθεση με όσα θα ήθελε ο άντρας μου να κάνουμε στη βάφτιση του παιδιού μας.

Η αδερφή μου αρνήθηκε να γίνει νονά και τσακωθήκαμε πολύ άσχημα τελικά,πολύ απλά γιατί άλλα της λέω κι άλλα καταλαβαίνει.

Το θέμα είναι ότι έχω μια μητερα πολύ δεσποτική η οποία θέλει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα.Μέσω λοιπόν της οικονομικής βοήθειας που θα παρέχει στην αδερφή μου,θα εχει κάθε δικαίωμα να λέει και να επιβάλει την γνώμη της σε όλα.

Εμείς είπαμε στην αδερφή μου να μοιραστούμε τα έξοδα μαζί της και αυτή το χαρακτηρίζει...γυφτιά!Το να ζητα την βοήθεια της μάνας μας,από τη στιγμή που ξέρει τον χαρακτήρα της,δεν είναι;

Εχω στενοχωρηθεί πολύ με την τροπή που πήραν τα πράγματα και κυρίως που δεν μπορώ να συνεννοηθώ με τους δικούς μου ανθρώπους.

Μόνο να σας πω ότι από παρεμβάσεις της μάνας μου σε κάποια θέματα,έφτασε ο άντρας μου σε σημείο να μου πει ότι χωρίζουμε!!!Κι είχε και δίκιο

Δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες...

Προσπαθώ να κρατάω ισορροπίες για να τα έχω καλά και με τους δικους μου,αλλά και με τον άντρα μου.

Κι αυτά η αδερφή μου τα ξέρει πάρα πολύ καλά

Το ότι δεν το σέβεται και ζητα την βοηθεια της μανας μας σε οικονομικό επιπεδο,αντί να δεχτεί να μοιραστούμε τα έξοδα ή να μου πει πολύ απλά ότι δεν μπορεί να το κάνει,για μένα ισοδυναμεί με προδοσία.

Μίλα με τον άντρα σου και βρείτε μαζί μία λύση που να ικανοποιεί πρώτα από όλα εσας. Ξεκαθαρισέ του πως δεν σου αρέσει κι εσένα αυτή η κατάσταση και βρείτε έναν τρόπο να βάλετε τα όρια που εσείς θέλετε. Στην τελική μήπως να κάνατε κρούση κα αλλού για την κουμπαριά?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Μπήκα και σας διάβασα στα γρήγηρα γιατί έχετε γράψει τα απαντα!!!!:lol:

Καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Περαστικά σε όλα τα κοριτσάκια και αγοράκια που είναι αρρωστούλια!

Εχω κι εγώ τον χάμπυ χάλια...

Χθες έκανα καλαμαράκια τηγανητά, μύδια σαγανάκι και χταποδι ξυδάτο.

Για σήμερα τρώμε κεφτέδες τηγανητούς με πατάτες!!!!

Θα νηστέψω 1 ή 2 εβδομάδες μάλλον!

τί νοστιμιές!

περαστικά στον αντρούλη σου!

Ουφ κορίτσια ο μικρός έχασε 500 γρμ.Να δώ πώς θα τα ξαναπάρει ρε γμτ.

εύκολα παίρνουν, εύκολα χάνουν! μόλις γίνει εντελώς καλά, πλάκωσέ τον στα φαγητά! μη μου στενοχωριέσαι!

Ε΄γω τα έχω πάρει τόσο πολύ με αυτό που έκανε στα γνέθλια του μικρού που απλά θα της στείλω την λαμπάδα.Ούτε ρούχα ούτε παιχνίδια φέτος.Βέβαι το παιδάκι δεν φταίει σε τίποτα και νιώθω άσχημα αλλά ας πρόσεχαν λίγο κι εκείνοι.

όχι γλυκιά μου φούμπι. δεν σκέφτεσαι σωστά!

το παιδάκι δεν φταίει κ το ξέρεις! τα δωράκια του να του τα πας, να είσαι τυπική. με τους γονείς του, μπορείς να είσαι ξινάδι, αλλά με το παιδί όχι, είσαι πνευματική του μάνα!!!!!! δεν έχεις δικαίωμα να το τιμωρήσεις για τη συμπεριφορά των γονιών του!

κ εγώ ως παιδί είχα νονά φάντασμα! στη βάφτισή μου κ μετά τέλος!

την συναντούσα μία στο τόσο τυχαία σε γάμους, στο δρόμο...την κάλεσα στο γάμο μου!

πολύ κρύα πράγματα!

με στενοχωρούσε πολύ η απουσία της!

Που λετε παλι το θερμομετρο δειχνει......39,1.

Αλλα απο φαγητο,εχω φαει τουτ σκασμου....

Τι μακαροναδα,τι ψωμι με μελι....

Αρρωστη φαγανα εχετε ξανα δει;:lol::tongue:

ψωμαρρώστια το λένε οι καραγκούνηδες! ;)

Εγώ λέω να της πεις ότι μπορεί να καλέσει Χ άτομα μόνο (έναν λογικό αριθμό - μέχρι 5 - όχι παραπάνω) και ότι αν θέλει περισσότερες μπουμπουνιέρες να τις πληρώσει η ίδια και να πάρει όσες θέλει.

Γενικά νομίζω ότι είναι συνηθισμένο και σωστό να δίνεις στον κουμπάρο το ΟΚ να φέρει δικούς του καλεσμένους αλλά και μερικές μπουμπουνιέρες παραπάνω για να μοιράσει. Ειδικά αν είναι η πρώτη φορά που γίνεται νονός.

Μιας φίλης μου ζήτησε η κουμπάρα της να καλέσει περισσότερα άτομα και της πρότεινε να πληρώσει η ίδια (η κουμπάρα δηλ.) τα σχετικά έξοδα, και έτσι συμφώνησαν.

σωστό!

δεν μου λες δωρακι,η ζωπ να παει αμεσως στο γιατρο...εσυ γιατι δν πας με τοσο πυρετο?εεε?:lol::tongue:απορω πως αντεχεις με μωρο αντρα σπιτι και τοσο πυρετο.εγω 38 εχω και ειμαι του πεθαμου...οσο για το φαι εδω...σε μενα!εχω νευρα?θα φαω!εχω στεναγχωρια?θα φαω!ο πυρετος θα με σταματησει?απλα ο απ αυτος μου οταν εχω πυρετο θελει συγκεκριμενα πραγματα.γαλα κακαο γιαουρτια και αναψυκτηκα με πολυ ανθρακικο για να μου καει τον λαιμο...περαστικα σου:cool:

πόσο μου μοιάζεις!!!!!κ εγώ τρώω παντός καιρού, πάσας ψυχολογικής διάθεσης!!!!

όταν δεν θα έχω όρεξη θα είμαι πραγματικά στα τελευταία μου!

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που απαντήσατε στο ποστ μου,όλες σας τα λέτε σωστά,αλλά έρχονται σε αντίθεση με όσα θα ήθελε ο άντρας μου να κάνουμε στη βάφτιση του παιδιού μας.

Η αδερφή μου αρνήθηκε να γίνει νονά και τσακωθήκαμε πολύ άσχημα τελικά,πολύ απλά γιατί άλλα της λέω κι άλλα καταλαβαίνει.

Το θέμα είναι ότι έχω μια μητερα πολύ δεσποτική η οποία θέλει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα.Μέσω λοιπόν της οικονομικής βοήθειας που θα παρέχει στην αδερφή μου,θα εχει κάθε δικαίωμα να λέει και να επιβάλει την γνώμη της σε όλα.

Εμείς είπαμε στην αδερφή μου να μοιραστούμε τα έξοδα μαζί της και αυτή το χαρακτηρίζει...γυφτιά!Το να ζητα την βοήθεια της μάνας μας,από τη στιγμή που ξέρει τον χαρακτήρα της,δεν είναι;

Εχω στενοχωρηθεί πολύ με την τροπή που πήραν τα πράγματα και κυρίως που δεν μπορώ να συνεννοηθώ με τους δικούς μου ανθρώπους.

Μόνο να σας πω ότι από παρεμβάσεις της μάνας μου σε κάποια θέματα,έφτασε ο άντρας μου σε σημείο να μου πει ότι χωρίζουμε!!!Κι είχε και δίκιο

Δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες...

Προσπαθώ να κρατάω ισορροπίες για να τα έχω καλά και με τους δικους μου,αλλά και με τον άντρα μου.

Κι αυτά η αδερφή μου τα ξέρει πάρα πολύ καλά

Το ότι δεν το σέβεται και ζητα την βοηθεια της μανας μας σε οικονομικό επιπεδο,αντί να δεχτεί να μοιραστούμε τα έξοδα ή να μου πει πολύ απλά ότι δεν μπορεί να το κάνει,για μένα ισοδυναμεί με προδοσία.

μη λες μεγάλες κουβέντες!

έτσι γίνεται με τις αδερφές! μεγάλες κουβέντες κ μετά όλα μέλι γάλα!

πάρτε το χρόνο σας κ μετά μιλάτε ψύχραιμα!

ό,τι κ να γίνει μην είστε σε ένταση οι αδερφούλες! είναι κρίμα!

παρε υλικα να κανεις μια υπεροχη λαμπαδα μονη σου, και οικονομικοτερη θα σουτ βγει και θα ειναι και χειροποιητη. Ασε την μαμα να λεει.. ελεος 10 λεπτα θα την κρατησουν και αν...

η σοφη κουκουβαγια μιλησε...

Περιστερακι κοιτα να δεις οποιος πληρωνει να μιλαει κιολας, θα καλυψει ολα τα εξοδα η μαμα σου? γιατι και εμεις λεμε να κανουμε μια κλειστη οικονομικη βαπτιση αλλα απο την στογμη που δεν μπορουν να βοηθησουν οι γονεις δεν τους πειραζει κιολας που δνε θα καλεσουμε κοσμο.. Θα παμε μονο οι 2 οικογενειες και 10 φιλοι και μετα θα παμε για φαγητο, ετσι απλα..

Δηλαδη μαλλον αυτο θα κανουμε μιας και δεν υπαρχουν χρηματα να τραπεζοσουμε 80 ατομα. Ενταξει στεναχωρο μας ειναι αλλα να δανειστουμε για να κανουμε μια βαπτιση?

σοφά σκέφτεσαι κ εσύ!

Κι εμεις σε κλειστο κυκλο την καναμε και να σου πω;το κατα ευχαριστηθηκαμε.

Το μυστηριο να γινει και τα παιδακια να παιρνουν την θεια χαρη,ολα τα αλλα ειναι για το φαίνεστε!!!!!!

το μόνο ουσιαστικό είναι αυτό!

Τελικα πηγα στον γιατρο.

Ακροαστικα δεν εχω...Μου εδωσε αντιβιωση ομως γιατι δεν πεφτει ο πυρετος.

Αλλα βρηκε τρομερη ταχυκαρδια και μαλλον παιζει να εχω θυροειδη.

Ειχα 122 σφίξεις ενω επρεπε να εχω το πολυ 80....:confused:

Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εχω εντονες ταχυπαλμιες και νοιωθω κομαρες,ενω τρεμουν τα χερια μου.

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα υπαρχει.

Μου εδωσε ενα χαπακι και περιμενα μιση ωρα και ξανα με εβαλε στο μηχανημα να δει πως ηταν οι σφιξεις....

Εφτασαν στο 99.....Αλλα παρεμειναν αναβασμενες.

Μου εδωσε λοιπον χαπακια για να παιρνω αυτες τις μερες και μετα τις εξετασεις,θα μπω σε αλλο προγραμμα....

Θα κανω αρχικα εξετασεις αιματος και μετα υπερηχο....

Πφφφφφφ μπαφιασα!!!!!

Ααααα, μου εδωσε και χαπακια σίδηρο γιατι ο αιματοκριτης μου ειναι στο 34....

Αυτα τα ομορφα!!!!!

τεστ εγκυμοσύνης έκανες; εγώ αυτό σκέφτηκα αμέσως!

κοριτσακια μου γλυκα χρονια πολλα καλη σαρακοστη...

εγω για 1η φορα θα κανω 40 μερες νηστεια βασικα 50 ειναι απο την κ.δευτερα ..

σημερα ειχα κανει αρακα με πατατες..

πως τα περαστε?εγω τελεια το 3μερο πηγαμε στο χωριο του αντρα μου κ ειμασταν ολο ποτο κ ξενυχτια..

σας ευχομαι ολες νασται καλα...

κ εσύ καλή μου!

Αθηναίες, για δείτε αυτό : http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1471634&postcount=28

το πότε κ πού των εθελοντών ανά πόλη πού μπορώ να το βρω;

κ εγώ θα ήθελα να παραγγείλω, αλλά στο λουλουδιστάν!

πολύ ωραία κ έξυπνη χειρονομία! το χάρηκα κ για τους πολίτες, αλλά κυρίως για τους παραγωγούς!

καλημερα κοριτσια...σημερα ξυπνησα μεσ την τρομαρα!μαζευτηκανε κατι παιδια με κατι γαιδουροφωνες για να κανουν εκπληξη στον φιλο τους που ειχε γενεθλια και τραγουδουσαν στο διαδρομο να ζησεις στελιο.................κοντεψαν να γκρεμισουν την πολυκατοικια 7 η ωρα το πρωι..σηκωθηκα πανω λεω τωρα μας την πεσανε κλεφτεσ..μετα καταλαβα!σημερα ολα εχουν μια νοτα ασπρη....και χιονιζει ακομη...με ηρεμει τοσο πολυ!ηθελα να κανω λαχανικα αναμεικτα...αν δεν νηστευαμε με τετοιο καιρο θα εκανα βραστο...η κοτοσουπα.σε προδιαθετει!τελικα θα παρω μανιταρια και θα κανω μανηταροσουπα...φιλακια σε ολες1

:lol:

μανιταρόσουπα δεν έχω κάνει ποτέ, ούτε έφαγα!

Καλημέρα!

Πολύυυυυυ κρύο!Αλλά σιγά μη μας χιονίσει να δούμε κι εμείς μια άσπρη μέρα.Ζηλεύωωωωω!

Χθες το μωρό απ'τα νευρα του που του πήρα έναν μαρκαδόρο γιατί είχε γίνει όλόκληρος μωβ,κοπάνησε το κεφάλι του στο πάτωμα-επίτηδες-και εβγαλε ένα ωραιότατο καρούμπαλο.Δεν ξέρω πως την έχει υιοθετήσει αυτή την συνήθεια αλλά συνήθως-επειδή το ξέρω -τον προλαβαίνω.Χθες δεν τα κατάφερα και νιώθω σκ@!$α.

Ζωπ,μίλησα χθες με τον γαμπρό μου.Να το έχει σαν εναλλακτική αν την δει αγχωμένη.

Δωράκι μην αγχώνεσαι για τις ταχυκαρδίες.Το πιο πιθανό είναι να προέρχονται απ'τον θυροειδή.Αν τον ρυθμίσεις όλα θα φτιάξουν.

Με άγχωσες τωρα γιατί είχα πάει πριν χρόνια και μου είχε πει πως είδε κάποια οζίδια(σωστά το λέω),πως δεν ανησυχούσε αλλά πρέπει να τα παρακουλουθώ.Κι εγώ από τότε δεν ξαναπάτησα.Πρέπει να πάω αμεσα όπως και για τεστ παπ που λέγατε πιο πριν.

πολύ καλά έκανες κ μίλησες στον γαμπρό σου!

για το παιδί που κοπάνησε το κεφάλι...δεν έχω να προσθέσω τίποτα...τα ξέρω από το δικό μου σπλάχνο. το έκανε παλιά...ανέβαινε σε τραπέζι σαλονιού κ έπεφτε ανάσκελα με το κεφάλι στο μάρμαρο!!!!!κ γελούσε κιόλας!!!!!!

τον θυροειδή να τον παρακολουθείτε!

εμείς χθες...μόλις γύρισα σπίτι έκανα τεμούλα=κρεμούλα για όλους!

το σπλάχνο μου έφαγε 1,5 κούπα! διαβάσαμε πολλά παραμύθια, βιβλία, ακόμα κ το μάμμυ! κάθε που τελείωνε ένα βιβλίο φώναζε "κ άλλη ιστουρία!!!!"

πώς λέμε τον αλή μπαμπά; μπάλη μπαμπά! ή μπουμπουλιά!:-P

μετά ήπιαμε τσάι από το σερβίτσιο της...παίζαμε ενννοείται!, δίναμε κ στον μπαμπούλη!!!! χορέψαμε, τραγουδήσαμε, την τραβολογούσα κ ξεκαρδιζόταν! γενικά κάναμε τα καραγκιοζάκια κ ο μπαμπάς μας γελούσε κ κουνούσε το κεφάλι!

αργότερα έκανα ψευτοπιτσάκια με ψωμί του τοστ, λάδι, κέτσαπ, φέτα, νοτμάτα, γαλοπούλα, φέτες κασέρι σε λαδόκολλα στο φούρνο!

αργότερα έκανα μια σαλατάρα με μαρούλι κ μπαλσάμικο κ ντοματούλα!

αργότερα νάνι με το φεφόπαιδο, αφήνοντας για μια ακόμα φορά τον φέφο μόνο του...:wink:

σήμερα έβγαλα λουκάνικα να ψήσω στο φούρνο! σκέφτομαι να κάνω κ ομελέτα φούρνου με πατάτες! γίνεται κ χωρίς πατάτες η ομελέτα φούρνου;

σας γλυκοφιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Εδώ ρίχνει αραιά και που καμιά νιφάδα....:-(:-(

Για σήμερα έκανα φασόλια ελέφαντες στο φούρνο και γίναν.....γλύκισμα!!!;)

Ουφ κορίτσια ο μικρός έχασε 500 γρμ.Να δώ πώς θα τα ξαναπάρει ρε γμτ.

Βιταμίνες ντελάκι!!! Θα σωθείς!!!!

Ε΄γω τα έχω πάρει τόσο πολύ με αυτό που έκανε στα γνέθλια του μικρού που απλά θα της στείλω την λαμπάδα.Ούτε ρούχα ούτε παιχνίδια φέτος.Βέβαι το παιδάκι δεν φταίει σε τίποτα και νιώθω άσχημα αλλά ας πρόσεχαν λίγο κι εκείνοι.

Φούμπι μου... μην κάνεις κάτι που μετά θα το μετανιώσεις....

οκ! Έχεις πρόβλημα με τη μαμά! Ναι, αλλά δεν βάφτησες τη μαμά... Βάφτησες το παιδάκι και θα κοιτάξεις να είσαι εντάξει απέναντι στο παιδί! Την μαμά χιέστην...Το παιδί όμως δεν χρωστάει τίποτα...

Ελενννν μακια σας!!!

Μακια Δωρίτσα και περαστικούλια!!!!

Αρρωστη φαγανα εχετε ξανα δει;:lol::tongue:

Αμέ!!!! Εγώ όταν έχω πυρετό(σπάνιο μεν αλλά συμβαίνει 1 στα 8 χρόνια!) θέλω να τρώω πίτσες και γλυκά!!!:lol::lol:

παρε υλικα να κανεις μια υπεροχη λαμπαδα μονη σου, και οικονομικοτερη θα σουτ βγει και θα ειναι και χειροποιητη. Ασε την μαμα να λεει.. ελεος 10 λεπτα θα την κρατησουν και αν...

Θα συμφωνήσω απόλυτα! Η κουμπάρα μου τον πρώτο χρόνο με ρώτησε τι λαμπάδα να της πάρει και της είπα να μην πάρει τίποτα αφού το μωρό δεν καταλαβαίνει..Έτσι λοιπόν, πήγε και της πήρε ένα υπέροχο φουστανάκι και στο ίδιο μαγαζί ζήτησε να της φτιάξουν μια λαμπάδα με το ίδιο ύφασμα αφού είχε πάρει και ένα παιχνιδάκι διακριτικό και πανέμορφο!

Η λαμπάδα έγινε φανταστική και φυσικά την κράτησα για να της την δώσω όταν θα είναι σε θέση να καταλάβει και να εκτιμήσει με πόση αγάπη το έκανε αυτό η νονά της!

Και φυσικά κι εμένα με συγκίνησε πολύ περισσότερο το ότι ασχολήθηκε και την επιμελήθηκε η ίδια!

Δηλαδη μαλλον αυτο θα κανουμε μιας και δεν υπαρχουν χρηματα να τραπεζοσουμε 80 ατομα. Ενταξει στεναχωρο μας ειναι αλλα να δανειστουμε για να κανουμε μια βαπτιση?

Κορίτσια, η βάφτιση δεν είναι γάμος... μην μπερδέυεστε!

Εγώ είχα ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι γλέντι δεν θα κάνουμε!

Καλέσαμε πολύ κόσμο,ο καθένας όποιον ήθελε,γιατί πραγματικά θέλαμε να είναι στο μυστήριο και να το μοιραστούμε μαζί τους. Ήρθε πολύς κόσμος και το ευχαρίστηθήκαμε και εμείς και αυτοί. Δεν παρεξηγήθηκε κανείς που δεν έκανα γλέντι γιατί το είχαμε πει από την αρχή! Εξάλλου τους περισσότερους τους είχα καλεσμένους στο γλέντι του γάμου!

Πήραμε μόνο τους κουμπάρους και τους γονείς και φάγαμε μαζί...

Δεν ξέρω αν είναι λάθος, αλλά εγώ προσωπικά ποτέ δεν είχα την απαίτηση να με τραπεζώσουν όταν πάω σε μια βάφτιση, και πραγματικά απορώ γιατί το έχουμε κάνει μόδα αυτό!

Σημάσία έχει το μυστήριο και μόνο!

Αυτό να φροντίσετε να ευχαριστηθείτε!

Φιλικά, γιατί καταλαβαίνω το άγχος σας!

Και, Περιστέρω... άστους να καλέσουν όποιον θέλουν κορίτσι μου... Χαίρονται... Το εγγονάκι τους βαφτίζουν! Μην χαλάτε τις καρδιές σας...

Χαρείτε το γιατί αυτές οι στιγμές δεν ξαναγυρίζουν!;)

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα υπαρχει.

Γεια σου συνάδελφε!!!

Κι εγώ έχω θυροειδή και τον λένε χασιμότο!!!! χαχαχα!!!!

Δεν είναι τίποτα, μην ανυσηχείς! Με ένα χαπάκι ρυθμίζεται μια χαρά!

Χθες το μωρό απ'τα νευρα του που του πήρα έναν μαρκαδόρο γιατί είχε γίνει όλόκληρος μωβ,κοπάνησε το κεφάλι του στο πάτωμα-επίτηδες-και εβγαλε ένα ωραιότατο καρούμπαλο.Δεν ξέρω πως την έχει υιοθετήσει αυτή την συνήθεια αλλά συνήθως-επειδή το ξέρω -τον προλαβαίνω.Χθες δεν τα κατάφερα και νιώθω σκ@!$α.

Κάποιον είδε να το κάνει! Ε τον μποζάκο!!!

Σε έχει πάρει χάμπάρι ότι ανυσηχεις μ'αυτό που κάνει και το εκμεταλλέυεται!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...