Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Και επισήμως πρώτη ημέρα που κάθομαι μετά την έμβρυομεταφορά! Πήραμε χθες πριν την διαδικασία το report του εργαστηρίου και μιλήσαμε με τον γιατρό, από τα 8 που πήραμε, τα 6 ήταν ώριμα και τους κάναμε ICSI, γονιμοποιήθηκαν τα 5 και την τρίτη ημέρα οι "βαθμολογίες" τους ήταν : 2 άριστης ποιότητας 1 και 1,5 - δύο των 2 και το πέμπτο ήταν 3 δεν πιστεύουν ότι θα προχωρήσει και δεν είναι κατάλληλο για κρυοσυντήρηση. Λοιπόν πήραμε την απόφαση να πάμε με την σύσταση του γιατρού βάζοντας τα δύο καλύτερης ποιότητας και βάζοντας στην κατάψυξη τα άλλα δύο. Και τώρα σπίτι χαλαρά και περιμένοντας την άλλη Δευτέρα 21/10 για την χοριακή!😊

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Δωράκι μου χαρα στο κουράγιο σου που με τόσο πυρετό έχεις και όρεξη!!!

ΝΑ προσέχεις!ΚΑλά σου λένε και τα υπόλοιπα κορίτσια να πας σε γιατρό...Είναι υψηλός ο πυρετός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Το ότι δεν το σέβεται και ζητα την βοηθεια της μανας μας σε οικονομικό επιπεδο,αντί να δεχτεί να μοιραστούμε τα έξοδα ή να μου πει πολύ απλά ότι δεν μπορεί να το κάνει,για μένα ισοδυναμεί με προδοσία.

Δεν είναι προδοσία Περιστεράκι, μην χρησιμοποιείς τόσο αρνητικές λέξεις. Με την οικογένειά του κανένας δεν μπορεί να συνεννοηθεί, αυτό είναι αξίωμα! Έχω να σου πω εγώ ιστορίες...... :rolleyes:

Πάντως γενικά νομίζω ότι είναι καλύτερα οι κουμπαριές να γίνονται εκτός οικογένειας, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με μάνα (πώς να το πω) χειριστική. Αλλιώς μπερδεύονται τα παλιά με τα καινούρια και δεν βγάζεις άκρη.

Τελικά δεν κατάλαβα, θα στο βαφτίσει η αδερφή σου το μωρό ή θα βρείτε άλλη νονά;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που απαντήσατε στο ποστ μου,όλες σας τα λέτε σωστά,αλλά έρχονται σε αντίθεση με όσα θα ήθελε ο άντρας μου να κάνουμε στη βάφτιση του παιδιού μας.

Η αδερφή μου αρνήθηκε να γίνει νονά και τσακωθήκαμε πολύ άσχημα τελικά,πολύ απλά γιατί άλλα της λέω κι άλλα καταλαβαίνει.

Το θέμα είναι ότι έχω μια μητερα πολύ δεσποτική η οποία θέλει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα.Μέσω λοιπόν της οικονομικής βοήθειας που θα παρέχει στην αδερφή μου,θα εχει κάθε δικαίωμα να λέει και να επιβάλει την γνώμη της σε όλα.

Εμείς είπαμε στην αδερφή μου να μοιραστούμε τα έξοδα μαζί της και αυτή το χαρακτηρίζει...γυφτιά!Το να ζητα την βοήθεια της μάνας μας,από τη στιγμή που ξέρει τον χαρακτήρα της,δεν είναι;

Εχω στενοχωρηθεί πολύ με την τροπή που πήραν τα πράγματα και κυρίως που δεν μπορώ να συνεννοηθώ με τους δικούς μου ανθρώπους.

Μόνο να σας πω ότι από παρεμβάσεις της μάνας μου σε κάποια θέματα,έφτασε ο άντρας μου σε σημείο να μου πει ότι χωρίζουμε!!!Κι είχε και δίκιο

Δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες...

Προσπαθώ να κρατάω ισορροπίες για να τα έχω καλά και με τους δικους μου,αλλά και με τον άντρα μου.

Κι αυτά η αδερφή μου τα ξέρει πάρα πολύ καλά

Το ότι δεν το σέβεται και ζητα την βοηθεια της μανας μας σε οικονομικό επιπεδο,αντί να δεχτεί να μοιραστούμε τα έξοδα ή να μου πει πολύ απλά ότι δεν μπορεί να το κάνει,για μένα ισοδυναμεί με προδοσία.

πρωτα απ ολα πρεπει να ηρεμισετε γιατι πρεπει να ειστε ολοι σε ενταση.ειναι δυσκολο να ερχεσαι σε διαφωνια και σε τοσο δυσκολες καταστασεις με τοσο κοντινους συγγενεις.την οικογενεια σου!αλλα εγω πιστευω πρωτα πρεπει να φροντιζεις να εισαι καλα με τον αντρα σου και με το παιδι σου και μετα με ολους τους αλλους.δεν ξερω αυτη ειναι η αποψη μου.οσον αφορα την αδερφη σου αχ βρε περιστερακι μου εννοειται οτι δεν φταις αλλα αφου γνωριζεις τον τροπο που λειτουργει δεν θα επρεπε να της το ζητησεις καθολου για να αποφεχθουν ολα αυτα!ανασυγκροτηθηται και βγητε στην γυρα ξανα!παντως αυτο το σκεπτικο εγω πληρωνω εγω κανω κουμαντο δεν το καταλαβα ποτε!φιλικα ολα αυτα.δεν τα λεω κακοπροαιρετα!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σαν νονά δικαιούται να καλέσει κάποια άτομα αλλά μέχρι ένα όριο πιστευω.ΠΡοσπάθησε να τα ξεκαθαρίσεις από τώρα που είναι αρχή πρίν φτάσει η μέρα της βάφτισης.

Αυτό είναι πολύ σωστό. Ένας νονός δικαιούται να καλέσει κάποιους δικούς του, μέσα σε λογικά πλαίσια πάντα. Έτσι είχαμε αφήσει κι εμείς τους νονούς μας να καλέσουν κοντινούς συγγενείς τους.

Ουφ κορίτσια ο μικρός έχασε 500 γρμ.Να δώ πώς θα τα ξαναπάρει ρε γμτ.

Να πεις στο γιατρό να σου γράψει βιταμίνες για ένα διάστημα και σιγά-σιγά θα πάρει μπροστά.

Που λετε παλι το θερμομετρο δειχνει......39,1.

Αλλα απο φαγητο,εχω φαει τουτ σκασμου....

Τι μακαροναδα,τι ψωμι με μελι....

Αρρωστη φαγανα εχετε ξανα δει;:lol::tongue:

Καλά κάνεις και τρως γιατί χρειάζεσαι δύναμη, ο πυρετός εξαντλεί τον οργανισμό. Σήμερα είσαι στο δεύτερο 24ωρο πυρετού; Αν και αύριο είναι το ίδιο και δεν υποχωρεί τότε θα χρειαστείς αντιβίωση. Οι αμυγδαλές σου έχουν πύον μήπως; Ξάπλωσε να σε εξετάσω. Βήξε, βαθειά ανάσα, σουτ μη μιλάτε δυνατά να ακούσω λίγο αν έχει ακροαστικά.

Καλέ τι λες; Δεν τη βλέπεις πώς είναι αυτή κατσιασμένη; Για τόσο άσχημη με έχεις;

Εμ βλέπεις που έρχεσαι στα λόγια μου; :-P

χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με έχει προβληματίσει η λαμπάδα του πάσχα. Πέρισυ έψαχνα και επειή ήταν μωρό δεν ήθελε όλες αυτές που έχουν ένα παιχνίδι και η λαμπάδα είναι με μια κορδέλα και πήγα σε ένα μαγαζί και την έφτιαξα.Απλή ήταν με μεταλλικά στοιχεία τον μικρό πρίγκηπα αλλά δεν είδα να της άρεσε.

Θα μου πείτε ιδέες σε κανα μήνα.

παρε υλικα να κανεις μια υπεροχη λαμπαδα μονη σου, και οικονομικοτερη θα σουτ βγει και θα ειναι και χειροποιητη. Ασε την μαμα να λεει.. ελεος 10 λεπτα θα την κρατησουν και αν...

Αν είναι έτσι, τότε θα πρέπει να επιβάλλουμε στον καθένα που μας φέρνει ένα δώρο σε οποιαδήποτε κοινωνική εκδήλωση (γενέθλια, επετείους, χριστούγεννα, Πάσχα κλπ) να το διαλέγουμε εμείς κι όχι εκείνος που μας το δωρίζει.

η σοφη κουκουβαγια μιλησε...

Περιστερακι κοιτα να δεις οποιος πληρωνει να μιλαει κιολας, θα καλυψει ολα τα εξοδα η μαμα σου? γιατι και εμεις λεμε να κανουμε μια κλειστη οικονομικη βαπτιση αλλα απο την στογμη που δεν μπορουν να βοηθησουν οι γονεις δεν τους πειραζει κιολας που δνε θα καλεσουμε κοσμο.. Θα παμε μονο οι 2 οικογενειες και 10 φιλοι και μετα θα παμε για φαγητο, ετσι απλα..

Δηλαδη μαλλον αυτο θα κανουμε μιας και δεν υπαρχουν χρηματα να τραπεζοσουμε 80 ατομα. Ενταξει στεναχωρο μας ειναι αλλα να δανειστουμε για να κανουμε μια βαπτιση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περιστερακι κοιτα να δεις οποιος πληρωνει να μιλαει κιολας, θα καλυψει ολα τα εξοδα η μαμα σου? γιατι και εμεις λεμε να κανουμε μια κλειστη οικονομικη βαπτιση αλλα απο την στογμη που δεν μπορουν να βοηθησουν οι γονεις δεν τους πειραζει κιολας που δνε θα καλεσουμε κοσμο.. Θα παμε μονο οι 2 οικογενειες και 10 φιλοι και μετα θα παμε για φαγητο, ετσι απλα..

Δηλαδη μαλλον αυτο θα κανουμε μιας και δεν υπαρχουν χρηματα να τραπεζοσουμε 80 ατομα. Ενταξει στεναχωρο μας ειναι αλλα να δανειστουμε για να κανουμε μια βαπτιση?

Μαρία μου,εμείς κάναμε στην αδερφή μου την πρόταση να μας βαφτισει τον μικρό και επειδή έχει να παντρεψει και ενα ζευγάρι το καλοκαίρι και τα έξοδα της είναι πολλά είπαμε να τα μοιραστούμε.

Εν ολίγοις αυτή δεν το δέχτηκε γιατί το χαρακτήρισε γυφτια κι είπε ότι θα πληρώσει η ίδια όλα τα έξοδα.

Σήμερα όμως μου ξεφούρνισε ότι επειδή τελικά δεν βγαίνει οικονομικά,ζήτησε την βοήθεια των γονιών μας.

Φυσικά αντέδρασα και την ρώτησα γιατί δεν δέχτηκε εξαρχής την πρότασή μας να μοιραστούμε τα έξοδα.

Εχει γίνει ένα απίστευτο μπαχαλο,η αδερφή μου μου εχει κλεισει τα τηλέφωνα και με διέγραψε και από το φβ!!!

Κι όλα αυτά διότι δεν εννοώ να δεχτεί τη βοηθεια των γονιών μας,αφού της την προσφέρουμε εμείς

Πολύ καλά θα κάνετε που αποφασίσατε να κάνετε ενα τραπεζι με λίγα άτομα.Αυτό θα κάνουμε κι εμείς

Πάντως εχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ που δεν μπορω να συνεννοηθω με τους δικους μου σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,εμείς κάναμε στην αδερφή μου την πρόταση να μας βαφτισει τον μικρό και επειδή έχει να παντρεψει και ενα ζευγάρι το καλοκαίρι και τα έξοδα της είναι πολλά είπαμε να τα μοιραστούμε.

Εν ολίγοις αυτή δεν το δέχτηκε γιατί το χαρακτήρισε γυφτια κι είπε ότι θα πληρώσει η ίδια όλα τα έξοδα.

Σήμερα όμως μου ξεφούρνισε ότι επειδή τελικά δεν βγαίνει οικονομικά,ζήτησε την βοήθεια των γονιών μας.

Φυσικά αντέδρασα και την ρώτησα γιατί δεν δέχτηκε εξαρχής την πρότασή μας να μοιραστούμε τα έξοδα.

Εχει γίνει ένα απίστευτο μπαχαλο,η αδερφή μου μου εχει κλεισει τα τηλέφωνα και με διέγραψε και από το φβ!!!

Κι όλα αυτά διότι δεν εννοώ να δεχτεί τη βοηθεια των γονιών μας,αφού της την προσφέρουμε εμείς

Πολύ καλά θα κάνετε που αποφασίσατε να κάνετε ενα τραπεζι με λίγα άτομα.Αυτό θα κάνουμε κι εμείς

Πάντως εχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ που δεν μπορω να συνεννοηθω με τους δικους μου σε τίποτα.

πωπω ρε κοριτσάκι μπέρδεμα!

προσωπικά πιστεύω πως μεγαλύτερη "γυφτιά"είναι να ζητάει λεφτά απ'τους γονείς σας.Και ένα παραπάνω αφού ξέρει πως σ'ενοχλεί.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί άνθρωποι τι βρίσκουν με το να βγάζουν ξινές καποιες ξεχωριστές μέρες.

Φαντάζομαι πως θα νιώθεις αφού είναι οι δικοί σου άνθρωποι που δημιουργούν το θέμα.Γιατί αν είναι οι απέναντι ρίχνεις δυο μπινελίκια και το ξεπερνάς.Αλλά τώρα είσαι στη μέση.

Πρόσπάθησε να είσαι καλά με τον αντρούλη σου και η λύση θα βρεθει.Απλά είναι κρίμα να γίνεται τόση μουρμούρα για μια τόσο όμορφη μέρα...


Link to comment
Share on other sites

δεν μου λες δωρακι,η ζωπ να παει αμεσως στο γιατρο...εσυ γιατι δν πας με τοσο πυρετο?εεε?:lol::tongue:απορω πως αντεχεις με μωρο αντρα σπιτι και τοσο πυρετο.εγω 38 εχω και ειμαι του πεθαμου...οσο για το φαι εδω...σε μενα!εχω νευρα?θα φαω!εχω στεναγχωρια?θα φαω!ο πυρετος θα με σταματησει?απλα ο απ αυτος μου οταν εχω πυρετο θελει συγκεκριμενα πραγματα.γαλα κακαο γιαουρτια και αναψυκτηκα με πολυ ανθρακικο για να μου καει τον λαιμο...περαστικα σου:cool:

αχαχαχαχα!!!!!!Ευτυχως εχω την μανουλα μου εδω και μαζι με τον καλο μου εχουν αναλαβει το θησαυρο μου.Εγω ειμαι στην απομονωση λεμε!!!!

Δωράκι μου χαρα στο κουράγιο σου που με τόσο πυρετό έχεις και όρεξη!!!Οχι απλα ορεξη.......τρωω τα παντα!!!!!!

ΝΑ προσέχεις!ΚΑλά σου λένε και τα υπόλοιπα κορίτσια να πας σε γιατρό...Είναι υψηλός ο πυρετός

παρε υλικα να κανεις μια υπεροχη λαμπαδα μονη σου, και οικονομικοτερη θα σουτ βγει και θα ειναι και χειροποιητη. Ασε την μαμα να λεει.. ελεος 10 λεπτα θα την κρατησουν και αν...

Ετσι ακριβως.

Την λαμπαδα για τον θησαυρουλη την παιρνουμε εμεις,λογο το οτι η αδερφη μου μενει εξωτερικο και δεν εχουν εκει λαμπαδες πασχαλιατικες.

Στελνει παντα,κοστουμακι-καλτσακια-μπλουζακια και ενα σωρο σοκολατες κουνελακια κτλ.

Ασε που ποτε δεν με ενοιαζε ηλαμπαδα με τα παιχνιδια.....

αλλωστε ακομα μικρα ειναι,οταν μεγαλωσουν και ζητανε,οκ....

η σοφη κουκουβαγια μιλησε...

Και οπως παντα ειπε σοφα λογια.

Περιστερακι κοιτα να δεις οποιος πληρωνει να μιλαει κιολας, θα καλυψει ολα τα εξοδα η μαμα σου? γιατι και εμεις λεμε να κανουμε μια κλειστη οικονομικη βαπτιση αλλα απο την στογμη που δεν μπορουν να βοηθησουν οι γονεις δεν τους πειραζει κιολας που δνε θα καλεσουμε κοσμο.. Θα παμε μονο οι 2 οικογενειες και 10 φιλοι και μετα θα παμε για φαγητο, ετσι απλα..

Δηλαδη μαλλον αυτο θα κανουμε μιας και δεν υπαρχουν χρηματα να τραπεζοσουμε 80 ατομα. Ενταξει στεναχωρο μας ειναι αλλα να δανειστουμε για να κανουμε μια βαπτιση?

Κι εμεις σε κλειστο κυκλο την καναμε και να σου πω;το κατα ευχαριστηθηκαμε.

Το μυστηριο να γινει και τα παιδακια να παιρνουν την θεια χαρη,ολα τα αλλα ειναι για το φαίνεστε!!!!!!

Τελικα πηγα στον γιατρο.

Ακροαστικα δεν εχω...Μου εδωσε αντιβιωση ομως γιατι δεν πεφτει ο πυρετος.

Αλλα βρηκε τρομερη ταχυκαρδια και μαλλον παιζει να εχω θυροειδη.

Ειχα 122 σφίξεις ενω επρεπε να εχω το πολυ 80....:confused:

Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εχω εντονες ταχυπαλμιες και νοιωθω κομαρες,ενω τρεμουν τα χερια μου.

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα υπαρχει.

Μου εδωσε ενα χαπακι και περιμενα μιση ωρα και ξανα με εβαλε στο μηχανημα να δει πως ηταν οι σφιξεις....

Εφτασαν στο 99.....Αλλα παρεμειναν αναβασμενες.

Μου εδωσε λοιπον χαπακια για να παιρνω αυτες τις μερες και μετα τις εξετασεις,θα μπω σε αλλο προγραμμα....

Θα κανω αρχικα εξετασεις αιματος και μετα υπερηχο....

Πφφφφφφ μπαφιασα!!!!!

Ααααα, μου εδωσε και χαπακια σίδηρο γιατι ο αιματοκριτης μου ειναι στο 34....

Αυτα τα ομορφα!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Κι όλα αυτά διότι δεν εννοώ να δεχτεί τη βοηθεια των γονιών μας,αφού της την προσφέρουμε εμείς

Πολύ καλά θα κάνετε που αποφασίσατε να κάνετε ενα τραπεζι με λίγα άτομα.Αυτό θα κάνουμε κι εμείς

Πάντως εχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ που δεν μπορω να συνεννοηθω με τους δικους μου σε τίποτα.

Να σου πω κάτι όμως; Αν η αδερφή σου δεν ήταν αδερφή σου αλλά φίλη σου, θα της φερόσουν έτσι; Δηλαδή θα της απαγόρευες να δεχτεί οικονομική βοήθεια από τη μητέρα της, επειδή δεν ήθελες να ανακατευτεί στα βαφτίσια σας; Θα της έβαζες τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι και θα απαιτούσες να δανειστεί από εσάς και όχι από τους γονείς της; Καταλαβαίνω ότι ίσως παίζουν κι άλλα θέματα και δεν είναι τόσο απλός ο παραλληλισμός, αλλά μήπως έτσι το βλέπει η αδερφή σου; Και γι' αυτό έχει πεισμώσει;

Εννοείται ότι συμφωνώ ότι η προτεραιότητα είναι ο άντρας σου. Ας είσαστε καλά μεταξύ σας και οι υπόλοιποι ας κουρεύονται.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα υπαρχει.

Καλά, ο θυροειδής όντως υπάρχει, αν δεν τον έχεις βγάλει. Το ότι τον ψηλάφισε (δηλ. αν εννοεί ότι βρήκε κάτι να ψηλαφίσει) είναι αρνητική ένδειξη, γι' αυτό σου είπε να κάνεις εξετάσεις.

Μήπως έχεις χάσει κιλά τελευταία, δυσκολεύεσαι στον ύπνο, ιδρώνεις πολύ, έχεις διάρροιες, ξηροδερμία, εύθραυστα μαλλιά;

Όπως και να 'χει, μην το αφήσεις, να κάνεις τις εξετάσεις σου, αλλά δεν είναι κάτι το τρομερό. Η μισή Ελλάδα έχει προβλήματα θυροειδή....


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πωπω ρε κοριτσάκι μπέρδεμα!

προσωπικά πιστεύω πως μεγαλύτερη "γυφτιά"είναι να ζητάει λεφτά απ'τους γονείς σας.Και ένα παραπάνω αφού ξέρει πως σ'ενοχλεί.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί άνθρωποι τι βρίσκουν με το να βγάζουν ξινές καποιες ξεχωριστές μέρες.

Φαντάζομαι πως θα νιώθεις αφού είναι οι δικοί σου άνθρωποι που δημιουργούν το θέμα.Γιατί αν είναι οι απέναντι ρίχνεις δυο μπινελίκια και το ξεπερνάς.Αλλά τώρα είσαι στη μέση.

Πρόσπάθησε να είσαι καλά με τον αντρούλη σου και η λύση θα βρεθει.Απλά είναι κρίμα να γίνεται τόση μουρμούρα για μια τόσο όμορφη μέρα...

Με καταλαβαίνεις απόλυτα!!!

Δυστυχώς εμένα οι ευχαριστες στιγμές στη ζωή μου,μου εχουν βγει ξινες από κάτι τετοιες παρεμβάσεις

Τελικα πηγα στον γιατρο.

Ακροαστικα δεν εχω...Μου εδωσε αντιβιωση ομως γιατι δεν πεφτει ο πυρετος.

Αλλα βρηκε τρομερη ταχυκαρδια και μαλλον παιζει να εχω θυροειδη.

Ειχα 122 σφίξεις ενω επρεπε να εχω το πολυ 80....:confused:

Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εχω εντονες ταχυπαλμιες και νοιωθω κομαρες,ενω τρεμουν τα χερια μου.

Με ειδε ενδοκρινολογος και μου εγραψε να κανω εξετασεις αμεσα,(ΧΘΕΣ...ειπε...)αλλα εκεινος μου ειπε οτι τον ψηλαφισε τον θυροειδη,αρα υπαρχει.

Μου εδωσε ενα χαπακι και περιμενα μιση ωρα και ξανα με εβαλε στο μηχανημα να δει πως ηταν οι σφιξεις....

Εφτασαν στο 99.....Αλλα παρεμειναν αναβασμενες.

Μου εδωσε λοιπον χαπακια για να παιρνω αυτες τις μερες και μετα τις εξετασεις,θα μπω σε αλλο προγραμμα....

Θα κανω αρχικα εξετασεις αιματος και μετα υπερηχο....

Πφφφφφφ μπαφιασα!!!!!

Ααααα, μου εδωσε και χαπακια σίδηρο γιατι ο αιματοκριτης μου ειναι στο 34....

Αυτα τα ομορφα!!!!!

Είδες που επρεπε να πας στον γιατρό;

Για το θέμα του θυρεοειδή μην ανησυχείς εφόσον διαπιστωθηκε ότι υπάρχει πρόβλημα.Ανησυχητικό θα ήταν να υπάρχει και να μην εντοπιστεί.Τότε θα σου δημιουργούσε πολλά προβλήματα.

Δεν πρόκειται για κάτι ασυνηθιστο,πολύς κόσμος το αντιμετωπίζει με την κατάλληλη αγωγή.

Εσυ να ακους τι σου λενε οι γιατροί και να κάνεις όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει γίνει ένα απίστευτο μπαχαλο,η αδερφή μου μου εχει κλεισει τα τηλέφωνα και με διέγραψε και από το φβ!!!

ενταξει τωρα με αυτο ελιωσα στα γελια...

Κοιτα κουκλα, κατσε να χαλαρωσετε λιγο και θα ηρεμησουν τα πραγματα..

Θα βρεθει η λυση, απλα εσυ δεν θελεις να ανακατευει η μητερα.

Μπικγι σορυ αλλα ατυχο το παραδειγμα, αν ηταν φιλη δεν νομιζω να ηθελε να ανακατευει η μητερα της φιλης..

Link to comment
Share on other sites

Μπικγι σορυ αλλα ατυχο το παραδειγμα, αν ηταν φιλη δεν νομιζω να ηθελε να ανακατευει η μητερα της φιλης..

Μην το λες, μην το λες, έχω παραδείγματα.... δεν το είπα καθόλου στην τύχη!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι, τι να πω; Πολλά περαστικά και εύχομαι να βγουν καλές οι εξετάσεις σου!

Περιστεράκι, πολύ λυπηρή η εξέλιξη με την αδελφή σου! Γιατί ρε κοριτσάκι φτάσατε σε αυτό το σημείο; Κοιτα, κι εγώ πιστεύω πως πάνω από όλα η σχέση μας με τον άντρα αλλά δεν είνα ωραίο να μαλώνουμε και με τους δικούς μας. Οπως και να έχει, η "κουμπαρια" με την αδελφή σου διαλυθηκε πριν καν αρχίσει....Δεν ήταν να γίνει....Δεν πειράζει. Προσπαθήστε όμως να τα βρείτε μεταξύ σας, να μην υπάρχει αυτή η ψυχρότητα. Κρίμα είναι, μωρε!! Βρε περιστεράκι, πόσο πολυ΄θα ανακευόταν η μαμά σου σε όλη την διαδικασία; Το πολύ- πολύ να ήθελε να καλέσει ένα- δυο άτομα δικά της. Πολύ απλά θα της έλεγες "όχι" και τέλος. Η αδελφούλα σου, είπαμε, θα μπορούσε να φέρει 2-3 άτομα δικά της ως κουμπάρα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...