Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

εδώ δεν μπαίνει μόνο ένας νονός δωράκι μου.Ναι εμείς ήμασταν και κουμπάροι.Απογοητεύητκα πάρα πολύ τότε γιατί την είχα μες την καρδιάμου την κουμπάρα μου μέχρι τότε και με απομάκρυνε πάρα πολύ η συμπεριφορά της.Κρίμα για το παιδάκι βέβαια γιατί εγώ ήθελα να έχουμε πιο συχνή επαφή αλλά με όλα αυτά και κα΄ποια άλλα δεν μας άφησαν περιθώριο.

Ναι Φουμπι πριν χρονια βαφτισα στη Ροδο και ημουν μαζι με αλλους 4 καλο ειναι απο την μια γιατι μοιραζονται τα εξοδα.Λαθος η συμπεριφορα της ολες μαζι θα επρεπε να πατε και να πει η καθεμια την γνωμη της.Με το δικιο σου απομακρυνθηκες αλλα και η μαμα δεν το χειριστηκε σωστα.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φούμπι μου ακριβώς το ίδιο έπαθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.Σταμάτησαν οι παλμοί του μωρού και μπήκα για καισαρική.Εφόσον ο γιατρός της είπε να περιμένει τότε κάτι παραπάνω θα ξέρει αυτός.Γιατροί δεν είμαστε.

Καλημέρα κοριτσάκια,

Σημερα φτιάχνω φακές μπάς και φάει και ο μικρός γιατί έχει μείνει 2 κόκκαλα.Ειναι πολύ καλύτερα και απύρετος.ελπίζω να συνεχίσει.

Μάρτζι μου μην απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου.Ολα θα φτιάξουν

Εβιράκι πόσο ζυγίζει το κεφάλι??Για πάρε καμμιά βιταμινούλα μην σε ρίξει και εσένα.

Δωράκι μου περαστικά σου.Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ.

Περιστεράκι για την αδελφή σου είναι πολύ ωραίο που θα γίνει νονά.Οντως λύσεις οικονομικές πια βρίσκεις.Οσο για τη μαμά τι να πω...Θα είμαι ευγενική.

Φούμπι μου που τους βρήκες τέτοιους κουμπάρους κοριτσάκι μου???

Φεφούλα,Καγκλούλα,Ζωπυρούλα,Αφροδιτούλα(περαστικούλια σου) και δεν θυμάμαι πια άλλη είδα πολλά φιλιά

Αυριο τα κεφάλια μέσα.Πάω για δουλειά μετά από πολλές μέρες.Και παρόλο που ήμουν άρρωστη το ευχαριστήθηκα.Και ειλικρινά δεν θέλω να πάω.Καθόλου όμως.

πολλά φιλια

Περαστικα σε ολους σας χαιρομαι που εισαι παλι εδω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια, τωρα εκατσα να σα διαβασω, εκανα τις δουλιτσες μου απο το πρωι, η περδικα κοιμαται..

Εκανα φασολαδιτσα, θα φαμε με την γειτονοκουμπαρα και εκανα και ταραμοσαλατα.

χτες ειχαμε ενα ανυσηχο βραδακι μιας και δεν κοιμοταν η μικρη, ηταν ηυσχη βεβαια αλλα δεν κοιμοταν!

Περιστερακι μου καλη επιλογη κανατε και μια χαρα θα τα βρειτε ολα!

Εγω παλι κοριτσια τα αφησα ολα πανω στην νονα, εχει ηδη κλεισει σταυρο, κιτρινο χρυσο με ενα διαμαντακι επανω, δεν τον εχω δει, θα τον δω στην εκκλησια και επισης τα ρουχα θα τα διαλεξει με την αδελφη της, επισης νονα μας..

Κοριτσια εγω εχω την αποψη οτι αφου πληρωνουν, διαλεγουν κιολας.. Εγω δεν θελω να τα δω..

Το μονο που θα επιμεληθω ειναι το κουτι και την λαμπαδα μιας και θα τα κανω με τα χερακια μου.

Η νονα μου ειπε να παμε μαζι για τα ρουχα και της απαντησα να παει να δει και αν ειναι σε καποια αναμεσα να τα δω και εγω.. Βασικα εμπιστευομαι το γουστο της και δεν ανησηχω καθολου.

Και εκεινη ομως μου ειπε να τους παρουμε ο,τι θελουμε εμεις και να μην διαλεξουν..

Φουμπακι ξερω πως ειναι οι κουμπαριες εκει.. αλλα θα πρεπει να καταλαβαινουν οι γονεις οτι οι κουμπαροι δεν ειναι κουμπαραδες.. ουτε χορηγοι..

Σμαρτακι περαστικα σου, χαιρομαι που σε βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι την συμβουλή σας.

Πήγε η αδερφή μου σήμερα για καρδιοτοκογράφο και κάποια στιγμή χάθηκαν οι παλμοί του μωρού.Οι νοσοκόμες την ανησύχησαν πολύ αλλά ο γιατρός δεν έδειξε κάτι.Της είπε να πάει πάλι Παρασκευή και αν δεν ξεκινήσει μόνη της κάτι θα την βάλει μάλλον Δευτέρα ή Τρίτη.Δεν σας κρύβω πως έχω αγχωθεί αλλά δεν θέλω να της το μεταφέρω.Τι κάνω λοιπόν?Την αφήνω να εμπιστευεται το γιατρό ή να της πω να πάρει δέυτερη γνώμη.Δεν θέλω να την αναστατώσω χωρίς λόγο.

Αν του έχεις εμπιστοσύνη μην της πεις τίποτα και την αγχώσεις. Ρώτα εσύ κάποιον αν ξέρεις από πλεύράς σου.

Καλημερα και καλη σαρακοστη σε ολες.Εμεις σπιτι καθησαμε οι δυο μας εφτιαξα γαριδομακαροναδα,ταραμοσαλατα,καλαμαρι ψητο και θα φαμε και σημερα.Τα παιδια μου πηγαν με την παρεα τους Γαλαξιδι περασαν πολυ ωραια εκει εχουν ενα εθιμο τον αλευροπολεμο τωρα κατα ποσο εχει αλευρι δεν ξερω καθως τα ρουχα τους εχουν επανω ολα τα χρωματα:confused: παω να βαλω κανα πλυντηριο.

και του χρόνου να είναι καλά να ξαναπάνε!

Εviri περαστικα στην κορουλα σου και στον αντρουλη σου.Δωρακι περαστικα και σε εσενα.Περιστερακι μπραβο για την επιλογη νονας.Φιλακια σε ολες παω να σας διαβασω.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω περαστικά ρε παιδιά!

φούμπι μου κρίμα το παιδάκι, τί άνθρωποι!

μπράβο μαρία για τις κουμπάρες!

περιστεράκι μου ασχολίαστη η μάδερ!

τα δικά μας βαφτιστικά τα διάλεξα με την αδερφή μου αγκαζέ κ με την ανεψιά μου βεβαίως βεβαίως!

εγώ επέμενα για φτηνά, εκείνη με πήγε στο ματού, τα έσταξε!

όπως κ για μαρτυρικά, που διάλεξα εγώ! έχω ένα θέμα, δεν θέλω χάντρες, μάτια φρύδια. ήθελα σταυρό που να είναι σταυρός κ όχι καλλιγραφία ή Χ!

Σταυρό διαλέξαμε οι δυό μας, τα έσταξε κ εκεί!

κ άλλα πολλά...

πάντως αγόρασε της μικρής μου κ φορεματάκι για να την πάω στην εκκλησία! μερακλού η αδερφούλα μου! μέχρι κ ασορτί παπούτσια της πήρε, αλλά η κοράκλα είχε μεγαλύτερο πόδι κ έγιναν φανελάκια! για πριν τη βάφτιση μιλάω!

συνεννόηση θέλει!

μάρτζι μου η πίστη θα σε βοηθήσει! κ τώρα περισσότερο!

ντελ μου, περαστικά κ μάκια!

αγγελική μάκια!

φαίη μου είναι το γέλιο μας η μικρή!

κάγλυ μου ευχαριστώ!

σε όλες, φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Φουμπι,δεν ηξερα για τους πολλους κουμπαρους.

Απο τη μια καλο για τα εξοδα,οπως ειπε κ η ντελ,

αλλα απο την αλλη...οπως λεει και μια παροιμια:Οπου λαλουν πολλα κοκορια,αργει να ξημερωσει!!!!!!!

Εμεις οταν γιναμε νονοι,ολα μονοι μας τα καναμε....

Αλλα τις πηρα της μικρης τα καλυτερα!!!!!!!

Ντελ,

χαρηκα που ειστε καλα...επιτελους!!!!!

Αδυνατισε ο μικρουλης ε;Αχ ψυχουλα μου,ταλαιπωρηθηκε!

Μαρακι,τι καλα που θα κανεις εσυ καποια πραμματα για την βαπτιση......:P

Εβιρι,ελπιζω να μην κολλησεις κι εσυ τωρα.

Φεφη,μαρη....ποτε τις προλαβες τοσες δουλειες;

Κοριτσακια,δωστε ολες φιλακια στα μωρακια σας!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Φεφη μου ο γιατρός της είπε πως μπορεί να την έβαζε και τώρα να γεννήσει αλλά επειδή κοιτάει ανάποδα το μπεμπε περιμένει μήπως γυρίσει και γλιτώσει την καισαρική.

Την είδα τώρα και ήταν πιο ήρεμη.Δεν θέλω να την αναστατώσω χωρίς λόγο και δεν της είπα τπτ.Ο αντρας μου λέει να της πω να πάει να την δει και ο γιατρός μου.Δεν ξέρω.

Οσο για την κουμπάρα δεν σας είπα το πιο θεϊκό.Εδώ της μπομπο τις πληρώνουν οι νονοί.Και πήγε και τις πήρε από ένα μαγαζί που τις έδιναν πιο ακριβά γιατί της έκαναν "δωρο"το στολισμό.

Μαράκι έχεις δίκιο.Κι εγώ σαν κουμπαράς ένιωσα.Και πιο πολύ το ένιωσα τώρα με το μωρό.


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια δεν σας εχω διαβασει σημερα κανω φασολαδα 177.gif σε εμας εδω χιονιζει βεβαια δεν το εχω στρωσει αλλα κανει παγωνια,φιλια σε ολες σας σκεφτομαι!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ επέμενα για φτηνά, εκείνη με πήγε στο ματού, τα έσταξε!

όπως κ για μαρτυρικά, που διάλεξα εγώ! έχω ένα θέμα, δεν θέλω χάντρες, μάτια φρύδια. ήθελα σταυρό που να είναι σταυρός κ όχι καλλιγραφία ή Χ!

Σταυρό διαλέξαμε οι δυό μας, τα έσταξε κ εκεί!

κ άλλα πολλά...

πάντως αγόρασε της μικρής μου κ φορεματάκι για να την πάω στην εκκλησία! μερακλού η αδερφούλα μου!

συνεννόηση θέλει!

Μα σε ολα ιδιες.......Γεια σου συμπεθερα!!!!!!!!

Κι εγω ηθελα σταυρο στα μαρτυρικα...

Οπως και το στολισμα της λαμπαδας,ηταν ενας πανεμορφος χρυσοκαφες πορσελανινος σταυρος.

Ηθελα να τον κρεμασω στοι δωματιο του,αλλα μας προλαβε ο μπαμπας και τον εκανε θρυψαλα:-(:sad::-(:sad:.......θελωντας να τον λυσει εκεινος απο την λαμπαδα,μην τυχων μου επεφτε εμενα!!!!!:mad::-x:-x:-x:-x:-x

Ολο λεμε να παμε να παρουμε εναν ιδιο και ολο αμελουμε.Αλλα θα τον

αντικαταστησω σιγουρα,θελω το παιδι να τον θυματαιοτι ειναι απο την βαπτιση του.

Στην αδερφη μου δεν το ειπα....να μη στεναχωρεθει,αλλωστε ειπαμε...Θα αντικατασταθει!!!!!!

Ο σταυρος που πηρε η αδερφη μου ειναι διπλης όψης.

με χρυσο λευκο και κιτρινο.Απο την μια εχει τον εσταυρωμενο κι απο την αλλη εννα λευκοχρυσο σταυρο.Πολυ ωραιο κομματι....

τον φυλαω σαν κορη αφθαλμου,μην τυχων τον χασω!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Φεφη μου ο γιατρός της είπε πως μπορεί να την έβαζε και τώρα να γεννήσει αλλά επειδή κοιτάει ανάποδα το μπεμπε περιμένει μήπως γυρίσει και γλιτώσει την καισαρική.

Την είδα τώρα και ήταν πιο ήρεμη.Δεν θέλω να την αναστατώσω χωρίς λόγο και δεν της είπα τπτ.Ο αντρας μου λέει να της πω να πάει να την δει και ο γιατρός μου.Δεν ξέρω.

κι εγω αυτο θα ελεγα........

Οσο για την κουμπάρα δεν σας είπα το πιο θεϊκό.Εδώ της μπομπο τις πληρώνουν οι νονοί.Και πήγε και τις πήρε από ένα μαγαζί που τις έδιναν πιο ακριβά γιατί της έκαναν "δωρο"το στολισμό.

Ειπαμε........πρεπει να το χει ο ανθρωπος,αν οχι,χ@σε μεσα!!!!!!!

Μαράκι έχεις δίκιο.Κι εγώ σαν κουμπαράς ένιωσα.Και πιο πολύ το ένιωσα τώρα με το μωρό.

Μη στεναχωριεσαι,δεν αξιζει.!!!!!!

Καλησπερα κοριτσια δεν σας εχω διαβασει σημερα κανω φασολαδα 177.gif σε εμας εδω χιονιζει βεβαια δεν το εχω στρωσει αλλα κανει παγωνια,φιλια σε ολες σας σκεφτομαι!!!

Φιλακια Αννια μας.

Αυτα τα καρτουν,πως τα βαζετε;

Παω να φαω.Φιλια.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

τώρα ήταν μαζί και δεν μπόρεσα να του μιλήσω.Το θέμα είναι πως δεν είναι και πολύ των αποφάσεων και μου φαίνεται εκείνος θα αγχωθεί περισσότερο κι απ'την αδερφή μου.


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Μπήκα και σας διάβασα στα γρήγηρα γιατί έχετε γράψει τα απαντα!!!!:lol:

Καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Περαστικά σε όλα τα κοριτσάκια και αγοράκια που είναι αρρωστούλια!

Εχω κι εγώ τον χάμπυ χάλια...

Χθες έκανα καλαμαράκια τηγανητά, μύδια σαγανάκι και χταποδι ξυδάτο.

Για σήμερα τρώμε κεφτέδες τηγανητούς με πατάτες!!!!

Θα νηστέψω 1 ή 2 εβδομάδες μάλλον!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...