Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Maraki S. είπε:

      Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

      Πολλές φυτικες ίνες...είχα φάει πολυυυυυ μαρούλι και μόνο αυτό με βοηθούσε εμενα...και πολύ πολύ νερό!!!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αννούλα, εμένα μου την έμαθε η μανούλα μου!

Φούμπι, παίρνω ικανοποίηση κ δεν νιώθω κούραση!

γενικά δεν νιώθω πόνο....έχω πρόβλημα με αυτό. αλήθεια!

όταν θα πω πονάω, είμαι τάβλα ήδη!

π.χ. ήμουν ένα ολόκληρο βράδυ στον τοκογράφο με προγραμματισμένη καισαρική για το πρωί. πήγαιναν ερχόντουσαν οι νοσοκόμες-μαίες, κοιτούσαν τον τοκογράφο με απορία, με ρωτουσαν αν πονάω, απαντούσα όχι, έφευγαν αφού ξεφυσούσαν. το έκαναν καμιά 10αριά φορές κ στο τέλος ρωτάω τη μία, μα καλά γιατί με ρωτας συνέχεια; τί βλέπεις στα χαρτιά του τοκογράφου;

τί να σου πω κοπέλα μου, μου απαντάει, με τέτοιες συσπάσεις άλλες γεννάνε! εσύ δεν νιώθεις τίποτα!

κόρες φιλάκια!

σκούζει το χαρτομάνι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πάτησα στον αριθμό του μηνύματος, μου έβγαλε το μήνυμα μόνο του, μετά πάτησα πάλι στον αριθμό, αλλά με δεξί κλικ, επέλεξα αυτό που ήθελα να κάνω κ τσουπ! αντιγραφή συντόμευσης νομίζω έγραφε!

πρώτη φορά το έκανα. πήγα δοκιμάζοντας!

κ εγώ αναλφάβητη στα ιντερνετικά, μη νομίζεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???μου λειψατε πολυ. δεν εχω κουραγιο να διαβασω τα νεα σας αυτη τη στιγμη:(ειμασταν στους γονεις μου οποτε και δεν ειχα ιντερνετ και απο χθες το μεσημερι μολις μπηκαμε στο σπιτι μας, επαθα γαστρεντεριτιδα. εδω και σχεδον μια μερα ειμαι ξαπλα με εμετους κ διαρροιες, κ ζαλαδες.αφηστε τα χαλια...ελπιζω μονο να μην κολλησω την κορη μου. εβαλα μασκα κ δεν την πλησιασα πολυ αλλα....σας αγαπω, φιλακια. αν ειμαι καλυτερα αργοτερα θα μπω να σας διαβασω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι την συμβουλή σας.

Πήγε η αδερφή μου σήμερα για καρδιοτοκογράφο και κάποια στιγμή χάθηκαν οι παλμοί του μωρού.Οι νοσοκόμες την ανησύχησαν πολύ αλλά ο γιατρός δεν έδειξε κάτι.Της είπε να πάει πάλι Παρασκευή και αν δεν ξεκινήσει μόνη της κάτι θα την βάλει μάλλον Δευτέρα ή Τρίτη.Δεν σας κρύβω πως έχω αγχωθεί αλλά δεν θέλω να της το μεταφέρω.Τι κάνω λοιπόν?Την αφήνω να εμπιστευεται το γιατρό ή να της πω να πάρει δέυτερη γνώμη.Δεν θέλω να την αναστατώσω χωρίς λόγο.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και καλη σαρακοστη σε ολες.Εμεις σπιτι καθησαμε οι δυο μας εφτιαξα γαριδομακαροναδα,ταραμοσαλατα,καλαμαρι ψητο και θα φαμε και σημερα.Τα παιδια μου πηγαν με την παρεα τους Γαλαξιδι περασαν πολυ ωραια εκει εχουν ενα εθιμο τον αλευροπολεμο τωρα κατα ποσο εχει αλευρι δεν ξερω καθως τα ρουχα τους εχουν επανω ολα τα χρωματα:confused: παω να βαλω κανα πλυντηριο.Εviri περαστικα στην κορουλα σου και στον αντρουλη σου.Δωρακι περαστικα και σε εσενα.Περιστερακι μπραβο για την επιλογη νονας.Φιλακια σε ολες παω να σας διαβασω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???μου λειψατε πολυ. δεν εχω κουραγιο να διαβασω τα νεα σας αυτη τη στιγμη:(ειμασταν στους γονεις μου οποτε και δεν ειχα ιντερνετ και απο χθες το μεσημερι μολις μπηκαμε στο σπιτι μας, επαθα γαστρεντεριτιδα. εδω και σχεδον μια μερα ειμαι ξαπλα με εμετους κ διαρροιες, κ ζαλαδες.αφηστε τα χαλια...ελπιζω μονο να μην κολλησω την κορη μου. εβαλα μασκα κ δεν την πλησιασα πολυ αλλα....σας αγαπω, φιλακια. αν ειμαι καλυτερα αργοτερα θα μπω να σας διαβασω
Περαστικα σου και συ μας ελειψες.
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι την συμβουλή σας.

Πήγε η αδερφή μου σήμερα για καρδιοτοκογράφο και κάποια στιγμή χάθηκαν οι παλμοί του μωρού.Οι νοσοκόμες την ανησύχησαν πολύ αλλά ο γιατρός δεν έδειξε κάτι.Της είπε να πάει πάλι Παρασκευή και αν δεν ξεκινήσει μόνη της κάτι θα την βάλει μάλλον Δευτέρα ή Τρίτη.Δεν σας κρύβω πως έχω αγχωθεί αλλά δεν θέλω να της το μεταφέρω.Τι κάνω λοιπόν?Την αφήνω να εμπιστευεται το γιατρό ή να της πω να πάρει δέυτερη γνώμη.Δεν θέλω να την αναστατώσω χωρίς λόγο.

Εγω δεν ξερω να σου απαντησω αλλα δεν εχει εμπιστοσυνη στον γιατρο της? Για να δουμε και τι θα πουνε οι φρεσκιες μανουλες, με το καλο ευχομαι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Σμαρτάκι μου!

Εκείνη του έχει εμπιστοσύνη.Εγώ την έχω πατήσει αρκετές φορές από τυφλή εμπιστοσύνη σε γιατρό(ενώ το ένστικτο μου μου έλεγε το αντίθετο) κι έχω γίνει πολύ καχύποπτη.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περαστικά αφροδιτούλα! κ εμένα μου έλλειψες! τουλάχιστον πέρασες όμορφα με τους δικούς σου; το γοργονομωρό πώς πέρασε;

φούμπι μου, αν εμπιστεύεται το γιατρό της, το μόνο που θα κάνεις είναι να την αγχώσεις. αν μιλούσες με τον γαμπρούλη σου να δεις μήπως κ εκείνος έχει ανησυχία; μια δεύτερη γνώμη δεν βλάπτει. τί είδε ο γιατρός τελικά; ξέρουν; τί της είπαν;

να πάρει ο γαμπρός σου να του δώσει εξηγήσεις τί κ γιατί κ πώς!

σμαρτάκι, αυτά είναι τα καλά του να έχεις μεγάλα παιδιά!

ξέχασα να σας πω τη νέα λατρεία της κόρης μου, η ταμπελίνα ή αλλιώς τιμπελίνα=θαμπελίνα! την βλέπει από το κινητο του μπαμπούλη... πέρασαν ένα τριήμερο κολλητάρια!

εβίρι, το έκανα σήμερα πρώτη φορά ψάχνοντας. ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αποψε ψηθηκα στον πυρετο....39+ εδειξε το θερμομετρο.

Εχω κι εναν χαζοβηχα που νομιζω θα ξεριζωθουν τα πνευμονια μου καθε που βηχω.

Αη σιχτιρι πια...

Αφηστε που δεν μπορω να αγκαλιασω-φιλησω-παιξω με το μονακριβο μου.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ...λεμε,χωρις αγκαλιτσα θησαυρου!!!!!!!!!!

Τωρα πηρα εγω την θεση της μαμας μου στην απομονωση....:rolleyes:

Ελπιζω να ανναρωσω συντομα.......αν κι εμενα με πηρε σε πιο βαρια μορφη..γιατι εχω πυρετο ακομα και τις πρωινες ωρες.

Σημερα ο καλος μου με την μαμα μου θα φανε μακαροναδα,ο θησαυρουλης μου κοτοσουπιτσα κι εγω ..........ουτε ξερω,ουτε θελω!!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

μαρια γινεται αυτο που λες?εγω παω σε γυν\λογο συμβεβλημενη με το δημοσιο και μου ειπε οτι κανενα ταμειο δεν το καλυπτει.και κομοτηνη που παω και κατερινη παλιοτερα και εδινα τα 60αρια ετσι
Εννοείται ότι γίνεται! Και παλιότερα αλλά και τώρα. Εγώ πρόσφατα έκανα τεστ Παπ σε συμβεβλημένο στον ΕΟΠΥΥ γιατρό και πλήρωσα 5 ευρώ για την επίσκεψη και άλλα 5 για το τεστ ΠΑΠ. Κορίτσια, δεν είναι εποχές για σπατάλες. Βρειτε γιατρό στον εοππυ και πηγαίνετε. Μεχρι τώρα μας έκλεβαβ το μεδούλι. Πήγαινα σε μια με το βιβλιάριο του δημοσίου και αν ήταν να κάνω υπέρηχο πλήρωνα 50 ευρώ, γιατί δήθεν δεν κάλυπτε το δημόσιο. Στην πολη μου σε όποιον γυναικολόγο πήγαινες το ίδιο παραμύθι σου έλεγε ( συνεννοημένοι θα ήταν). Οταν άλλαξα πόλη και πήγα σε έναν γιατρό εκεί, έβγαλα να τον πληρώσω υπέρηχο και μου λεει ο άνθρωπος ότι δικαιολογείται από το ταμείο. Τιποτα δεν τον πληρωσα....

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειαααααααααααααααα! Ξημερώματα γύρισα σπίτι και μετά κοιμόμουν μέχρι το απόγευμα για να συνέλθω. Ντύθηκα αρχαία ελληνίδα με μια στολή κάπως σαν αυτή:

3973202_f260.jpg

Απλά τέλειο. Πες μας τώρα ότι είσαι και αυτή να πάω να αυτοκτονήσω......:P Αλλά σιγά, τώρα που την ξαναβλέπω δεν λέει και πολλά. Καλύτερη θα ήσουν εσύ! ;)

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...