Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Maraki S. είπε:

      Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

      Πολύ λαδερα αρακά φασολάκια φρούτα σύκα σταφύλι αχλάδι ώριμο Κ νερό . 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Άννα δεν ξέρω γιατί αλλά το φέις δεν το έχω συμπαθήσει, το έχω πάρει από κακό μάτι και αισθάνομαι ότι μόνο ιδιωτικό δε θα είναι (παρόλο που έχει χώρο να μιλάς ιδιωτικά). Θα αρχίσουν μετά κόρες, σύζυγοι, κουνιάδια και λοιποί συγγενείς να ρωτάνε και να βλέπουν και να με ζαλίζουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Άννα δεν ξέρω γιατί αλλά το φέις δεν το έχω συμπαθήσει, το έχω πάρει από κακό μάτι και αισθάνομαι ότι μόνο ιδιωτικό δε θα είναι (παρόλο που έχει χώρο να μιλάς ιδιωτικά). Θα αρχίσουν μετά κόρες, σύζυγοι, κουνιάδια και λοιποί συγγενείς να ρωτάνε και να βλέπουν και να με ζαλίζουν.

το face μπορεις να χρησιμοποιησεις οπως εσυ θελεις.πχ εγω εχω κανονικο προφιλ,με ονομα,φωτο κτλ ομως θα μπορουσα να ειχα ενα εντελως ψευτικο κ να το χρησιμοποιω χωρις κανεις να ξερει οτι ειμαι εγω..καπως οπως κ εδω δηλ!

πραγματικα θα μας αρεσε να σου μιλαμε κ εκει,αλλα αφου ετσι νιωθεις απολυτως σεβαστο :)!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι γίνεται; Εδώ, όπως και στην Αθήνα, το κομπιούτερ είναι σε κοινή θέα και όποιος μπαίνει -βγαίνει στο δωμάτιο ρίχνει και μια ματιά να δει τι κοιτάω στην οθόνη, αυτό ισχύει και για τους συγγενείς που μπαίνουν σπίτι και έχω ανοιχτή σελίδα, πάνε και καρφώνουν τη μούρη στην οθόνη να δουν τι βλέπω και με τι ασχολούμαι. Κάτι που εγώ δεν έχω κάνει και δε θα κάνω ποτέ, γιατί σέβομαι την ιδιωτικότητα του άλλου. Δυστυχώς όμως εγώ δεν μπορώ να έχω το ίδιο, καθώς κανείς δεν κάνει όπως εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι γίνεται; Εδώ, όπως και στην Αθήνα, το κομπιούτερ είναι σε κοινή θέα και όποιος μπαίνει -βγαίνει στο δωμάτιο ρίχνει και μια ματιά να δει τι κοιτάω στην οθόνη, αυτό ισχύει και για τους συγγενείς που μπαίνουν σπίτι και έχω ανοιχτή σελίδα, πάνε και καρφώνουν τη μούρη στην οθόνη να δουν τι βλέπω και με τι ασχολούμαι. Κάτι που εγώ δεν έχω κάνει και δε θα κάνω ποτέ, γιατί σέβομαι την ιδιωτικότητα του άλλου. Δυστυχώς όμως εγώ δεν μπορώ να έχω το ίδιο, καθώς κανείς δεν κάνει όπως εγώ.

καταλαβα...κριμα μωρε,που θα παει θα βρουμε λυση:D:D:D!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Φέφηηηηη!Που είσαι?Πως περάσατε?

Kagly μου τώρα το είδα στην παράθεση της Φέφης.Τι είναι οι πλάδες?

Απ'το ορνιθοτροφείο τις πήρε γιατί τις έδιναν 1 ευρώ να μας κάνουνε κανένα αυγουλάκι για να κάνουμε κοτοπουλάκια μπεμπε.Δεν ξέρω αν κάναμε βλακεία.Ετσι του είπαν.Είμαστε αρχάριοι αλλά θα το παλέψουμε!Ο μικρός έχει ξετρελαθεί,πάει κάθε μέρα και τις χαιρετάει!!!

ωραία περάσαμε φούμπι μου. αλλά ξεπατώθηκα στις δουλειές.

ευτυχώς για φαγητό προνόησαν τα πεθερικά μου. κ σήμερα θα πάμε εκεί για μαμ! μαι χαρά μου ήρθε! έτσι βρήκα χρόνο κ ασχολήθηκα λιγάκι με το σπίτι.

ο καιρός εδώ...βρέχει από χθες το απόγευμα. κρύο κ φυσάει!

Α! Ξέχασα! Ο φίλος μας καλύτερα - γλύτωσε το χειρουργείο!! Η θεία πάλι όχι. Χειρουργήθηκε στο κεφάλι και υπάρχει μια πολύ συγκρατημένη αισιοδοξία...

Φέφη, περάσατε ωραία σήμερα?

μια χαρά! έφαγα πάρα πολύ! κεμπάπ πρόβειο, αρνάκι ψητό, σαλατα σούπερ της πεθερούλας μου, πατάτες φούρνου εξαιρετικές! φράουλες κ μιλφέιγ κωνσταντινίδη!

δεν έχω λογια!!!!

χόρτασα ύπνο!

Α... Ναι, μας παρακολουθούν πολλοί... Για πολλούς λόγους...

Άρχισαν και οι βόμβες στο Μετρό? Μάλιστα, μάλιστα. Μάλλον πρέπει ν' αρχίσω τις πεζοπορίες!

Καλή μας νύχτα κορίτσια μου!!

..

;;;;

σήμερα τρώμε ψαρόσουπα!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας και καλη σαρακοστη.

Σημερα θα φαμε καλαμαρακια-πατατες ψητες-χαλβα-ελιες-τουρσι-ταχινι με γευση πορτοκαλι-λαγανα.....Αυτα νομιζω!!!!

Ο μικρος σημερα ξυπνησε απο τις 7 και αφου του εδωσε το γαλα ο μπαμπας του και επαιξαν...του εδωσα τα φρουτα και εδω και κανα μισαωρο κοιμαται.

Εγω σημερα κοιμηθηκα μονη μου,λογο συναχιου και αφου ανελαβε ο μπαμπας το γαλα εγω κοιμηθηκα μεχρι τις 10.

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι αρκετα εξαντλημενη,ευτυχως ομως απυρετη και χωρις βηχα.

Εδω εχουμε συννεφια και δεν θα βγουμε καθολου για χαρταετο.

Ισως το βραδυ εαν κοιμηθει νωρις ο μικρος,να βγουμε για κανενα ποτακι.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις κουκλες?πως περασατε γλυκες μου αυτες τις μερες?εμεις χαλια!!!!!!σημερα απο τα νευρα μου ξυπνησα και εκλαιγα μια ωρα!!!!η ανοργανοσια στο μεγαλιο της!αλλα κανονισαμε και μετα ο καθενας το χαβα του!πηγα εδωσα ενα καρο χρηματα για να παρω πραγματα και τελικα πηγαν χαμενα!αλλη φορα θα ξερω και θα κατεβαινουμε στουσ γονεισ μου!τα ειπα και ξεθυμανα!κοριτσια αρχισε να κανει κρυο για ακομη μια φορα αλλα σημερα σηκωσα τις βελετζες και εστρωσα ξανα χαλια!δεν αντεχα αλλο!ανα 3 μερες τιναγμα και ειναι και βαριες μας βγηκε η μεση!μου τα λεγατε στις αρχες αλλα που εγω,ηθελα βελετζες....παω να σας διαβασω ολες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άννα δεν ξέρω γιατί αλλά το φέις δεν το έχω συμπαθήσει, το έχω πάρει από κακό μάτι και αισθάνομαι ότι μόνο ιδιωτικό δε θα είναι (παρόλο που έχει χώρο να μιλάς ιδιωτικά). Θα αρχίσουν μετά κόρες, σύζυγοι, κουνιάδια και λοιποί συγγενείς να ρωτάνε και να βλέπουν και να με ζαλίζουν.

εδω που τα λεμε δεν εχεις και αδικο εβιρι!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!!!καλη σαρακοστη να χουμε!εμεις φετος δεν θα νυστεψουμε,δεν μπορω να κοψω το κρεας,ασε που δεν μαγειρευω για να κανω κατι εξτρα στον Γ. αρα τρωμε τα ιδια!δεν πειραζει του χρονου θα το κανουμε!!!!!!

σημερα λοιπον θα φαμε τα παντααααα,χαχαχαχαχα!καλαμαρακια,γαριδες,χταποδακι,τουρσια,σαλατες,φασολια πιαζ,πατατουλες,ταραμα,λαγανα κ επειδη ετσι το λαχταρισα θα φαω κ μπακαλιαρο!!!!αχ ηδη πεινασα μονο που τα εγραψα!!!

να περασατε ολες τελεια!

υσ,στο τσατ ειναι οπως τα λεει η Δωρα,ομως δεν εισαι πριβε(μπορεις να μιλας πριβε μονο ανα δυο ατομα) κ ετσι μπορει να μπει ο καθενας στην κουβεντα.καπως ετσι το εκοψα κ εγω,ενω μιλουσαμε τα κοριτσια απο ενα τοπικ εμπαιναν κ αλλα κ επρεπε να σου πουν-πεις την ιστορια σου απο την αρχη...εβιρι κανε ενα χαζοπροφιλ στο face να τα λεμε απο εκει που εχουμε μυστικοτητα χιχιχιχι!!!

δεν πειραζει!!εσυ να εισαι καλα και ο κουκλος μας στην κοιλιτσα σου και εχεις χρονια να νηστεψεις......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Εδώ έχει συννεφια σήμερα.Οπως φαντάζομαι παντου!Θα πάω όταν ξυπνήσουν τα ζουζούνια να πάουμε λαγάνες και να δούμε τι θα κάνουμε.

Εβίρι πολύ χάρηκα που είναι καλύτερα η κουρούλα σου κι ο αντρας σου?Ομώς μοσχαρ'ακι κοκκινιστό?χαχα!αυτό θα πει άρρωστος με γευστικές απαιτήσεις.Ευτυχώς που δεν σου ζήτησε και κανένα μουσακά.

Δωράκι δλδ μπορείς να μπεις πριβε να τα λες με τις φίλες?Πλάκα θα χει αυτό αλλά που να συντονιστούμε όλες!Ασε που απο κει είμαστε συνήθως τρεις και γίνεται συννενόηση μπουζούκι.χαχαχα

φουμπι τα χω χασει!ποσα παιδακια εχεις?κατερινη εριξε λιγο χιονακι στο χωριο....οχι απλα συννεφια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

Καλή Σαρακοστή να έχετε όλες. Προς το παρόν οι πυρετοί δεν έχουν φύγει, αλλά τουλάχιστον δείχνουν να αραιώνουν σε συχνότητα.

Φούμπη έτσι και ζητούσε μουσακά...... Το κρέας εγώ επέμενα να το κάνω λεμονάτο και μάλιστα το ξεκίνησα έτσι και του έβαλα και λεμόνι. Προς το τέλος του έβαλα και σάλτσα γιατί ήταν ανένδοτος και ανέκδοτος.

Για σήμερα στο πρόγραμμα έχω να φτιάξω ρεβυθοσαλάτα και λαγάνα. Σίγουρα θα κάνω και κάποιο φαγητό για τους αρρώστους που ακόμη δεν το έχω σκεφτεί θα δω σε λίγο. Κι όπως έλεγα και χτες θα πετάξουμε κοράκι αντί για χαρτααετό σήμερα.

περαστικα σε οοοολη την οικογενεια εβιρι!ολος ο κοσμοσ αρρωστος ειναι!τι πραγμα ειναι αυτο?εγω εχω 3 βδομαδες με μυξουλες!δεν αντεχω αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κι εγώ χάλια. Πονοκέφαλος, πυρετός και δάρροια! Αφήστε....Δεν έφαγα σήμερα σχεδόν τίποτα, μόνο λίγο ρυζάκι...Να είμαι καλά τουλάχιστον αυριο γιατί δεν θέλω να ζητήσω άδεια.....Την χρειάζομαι για να ξεκινήσω την εξωσωματ!

Φαίη, κι εμένα μ' ερέσουν πάρα πολύ οι βελέτζες, αλλά θέλουν πολύ δουλεια γιαυτό και δεν βάζω. Σου λέω όμως ότι τρελαίνομαι να περπατάω σε βελέτζες, να κάθομαι, είναι φοβερό και το σπίτι.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ πολύ κρύο: βοριάς, βροχή, χάλια.

Κι εγώ πολλές φορές σκέφτομαι πως αν διαβάσει κάποιος γνωστός τα ποστ μου μπορεί να με ταυτοποιήσει....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κι εγώ χάλια. Πονοκέφαλος, πυρετός και δάρροια! Αφήστε....Δεν έφαγα σήμερα σχεδόν τίποτα, μόνο λίγο ρυζάκι...Να είμαι καλά τουλάχιστον αυριο γιατί δεν θέλω να ζητήσω άδεια.....Την χρειάζομαι για να ξεκινήσω την εξωσωματ!

Φαίη, κι εμένα μ' ερέσουν πάρα πολύ οι βελέτζες, αλλά θέλουν πολύ δουλεια γιαυτό και δεν βάζω. Σου λέω όμως ότι τρελαίνομαι να περπατάω σε βελέτζες, να κάθομαι, είναι φοβερό και το σπίτι.

ναιαιαια...πατας κατω και ειναι ζεστα!χουχουλιαρικα.το κακο ειναι οτι γλιστρανε πολυ και αρκετες φορες βρεθηκαμε στον αερα:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα στο πρόγραμμα έχω να φτιάξω ρεβυθοσαλάτα και λαγάνα. Σίγουρα θα κάνω και κάποιο φαγητό για τους αρρώστους που ακόμη δεν το έχω σκεφτεί θα δω σε λίγο. Κι όπως έλεγα και χτες θα πετάξουμε κοράκι αντί για χαρτααετό σήμερα.

χαχα!πεταξε τελικά το κοράκι σας Εβίρι?Εδώ δεν σηκώθηκε ούτε αετός ούτε κοράκι!

καλημερουδια!!!!!!!καλη σαρακοστη να χουμε!εμεις φετος δεν θα νυστεψουμε,δεν μπορω να κοψω το κρεας,ασε που δεν μαγειρευω για να κανω κατι εξτρα στον Γ. αρα τρωμε τα ιδια!δεν πειραζει του χρονου θα το κανουμε!!!!!!

σημερα λοιπον θα φαμε τα παντααααα,χαχαχαχαχα!καλαμαρακια,γαριδες,χταποδακι,τουρσια,σαλατες,φασολια πιαζ,πατατουλες,ταραμα,λαγανα κ επειδη ετσι το λαχταρισα θα φαω κ μπακαλιαρο!!!!αχ ηδη πεινασα μονο που τα εγραψα!!!

να περασατε ολες τελεια!

υσ,στο τσατ ειναι οπως τα λεει η Δωρα,ομως δεν εισαι πριβε(μπορεις να μιλας πριβε μονο ανα δυο ατομα) κ ετσι μπορει να μπει ο καθενας στην κουβεντα.καπως ετσι το εκοψα κ εγω,ενω μιλουσαμε τα κοριτσια απο ενα τοπικ εμπαιναν κ αλλα κ επρεπε να σου πουν-πεις την ιστορια σου απο την αρχη...εβιρι κανε ενα χαζοπροφιλ στο face να τα λεμε απο εκει που εχουμε μυστικοτητα χιχιχιχι!!!

κι εγώ αυτό σκέφτομαι πως άμα δεν γνωρίζεσαι θα πρέπει κάθε φορά να λες την ιστορία της ζωής σου!

όσο για την νυστεία ,εσύ δεν πιάνεσαι καλέ!Εγώ τι να πω που κατηγορούσα τον Φούμπο και τελικά εγώ έκανα την πατάτα πρωί πρωί!Αγουροξυπνημένη έφτιαξα το καφεδάκι μου και το απόλαυσα!Κατά το μεσημέρι κατάλαβα πως είχα βάλει γάλα μέσα:oops:

Εδω εχουμε συννεφια και δεν θα βγουμε καθολου για χαρταετο.

Ισως το βραδυ εαν κοιμηθει νωρις ο μικρος,να βγουμε για κανενα ποτακι.

τι ωραία!μακάρι να μπορέσετε να πάτε!

φουμπι τα χω χασει!ποσα παιδακια εχεις?κατερινη εριξε λιγο χιονακι στο χωριο....οχι απλα συννεφια!!!

δύο αγοράκια έχω!απλά συνηθως μιλάω για τον μικρό γιατί ο μπέμπης δεν κάνει ακόμα πολλά!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...