Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και ο γιατρός αυτό μου είπε ότι πάνω από ένα! Και η αλήθεια είναι ότι το θέλω πραγματικά να είναι διδυμάκια ☺️ μου είπε ότι πρέπει κανονικά σε 48ωρες αλλά επειδή είναι Κυριακή να πάω μετά τρίτη. Πρέπει λέει να είναι πολλαπλάσιο του 48. Οπότε μου είπε για τρίτη και συνεχίζω τα φάρμακα ακριβώς που παίρνω όπως τα παίρνω. 

      Με το καλό να πάνε όλα. Τώρα κάτσε ξεκουράσου και απόλαυσε το! Ξέρω θα ανυπομονείς για αυτή τη μέρα, αλλά εδώ θα είμαστε να τα λέμε ☺️

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      1 ώρα πρίν, Maraki S. είπε:

      Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      18 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αν κάνω, εννοείται πως θα στο στείλω! Έλεγα να πάω μόνο για χοριακη,αλλά για να δούμε.Θα αντέξω? 😛

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      16 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      On 9/10/2024 at 10:56 ΜΜ, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια ειμαι στην 7 εβδομάδα μου ειπε η μαια τώρα σχηματίζεται το νινακι.σήμερα το απογευμα καποια στιγμή είχα κατι σαν πονους περιοδου να ανησυχω;πσιρνω filicine. utrogestan kai prolutex

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      On 8/10/2024 at 6:21 ΜΜ, linaa είπε:

      Υπάρχει περίπτωση με τα χειρουργεία Κ με την κλεισμένη σάλπιγγα να υπάρχουν κρυφές χρόνιες φλεγμονές που έχουν επηρεάσει την δεκτικοτητα της μήτρας . 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Α! Ξέχασα! Ο φίλος μας καλύτερα - γλύτωσε το χειρουργείο!! Η θεία πάλι όχι. Χειρουργήθηκε στο κεφάλι και υπάρχει μια πολύ συγκρατημένη αισιοδοξία...

Φούμπι, γιατί δεν ποστάρεις τις φωτό από τα γλυκά σου? Δεν κατάλαβα.

Φέφη, περάσατε ωραία σήμερα?

γιατί δεν θέλω κάποιος γνωστός μου που τα έχει δει να πέσει κατα λάθος στο θέμα και να με "ταυτοποιήσει".

πριν δεν μ'ενοχλούσε αλλά τώρα που έχω γράψει και πιο προσωπικά θέματα δεν θα μου άρεσε.

Ισως και να είμαι λίιιιιιιιγο παρανοϊκή αλλά της τελευταίες μέρες διαπίστωσα πως πολλοί απλά παρακολουθούν χωρίς να συμμετέχουν.Φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο να το κάνει κανείς αυτό(εδώ εμείς και δεν προλαβαίνουμε να διαβάζουμε:rolleyes:)αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Α... Ναι, μας παρακολουθούν πολλοί... Για πολλούς λόγους...

Άρχισαν και οι βόμβες στο Μετρό? Μάλιστα, μάλιστα. Μάλλον πρέπει ν' αρχίσω τις πεζοπορίες!

Καλή μας νύχτα κορίτσια μου!!

έντιτ : Διαβάζω κάτι ποστ/θέματα από κει που μου σηκώνεται η τρίχα... Τι να πεις...


Link to comment
Share on other sites

Νυχτοπουλιααααα!!!!!

τωρα που ηρθα εγω φευγεις ζωπ;

Μπραβο για τον φιλο σου.....

Τα καλητερα ευχομαι και στην θεια σου...μακαρι να βγει νικητρια απο αυτη τη δυσκολη περιπετεια!!!!!!!

Να σας πω εγω για ονειρα που εχω δει........να σας σηκωθει η τριχα!!!!!

Η εβιρι που ειναι σημερα;

Η σμαρτακι-ελενη2008-καντυ;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφήστε με να πάω για ύπνο!!:mrgreen:

Το τσατ που λέγαμε εδώ, σε τι εξυπηρετεί? Δηλαδή, μπαίνεις εκεί και τι κάνεις? Μιλάς πριβέ? Πας σε συγκεκριμένη θεματολογία? Έχει χωριστά καφέ?:confused: Είμαι ΑΣΧΕΤΗ λέμε!!:roll:

Δωράκι, πως είστε?

Φούμπι, από θέματα - λίγο η υγιεινή διατροφή, λίγο τα κοινωνικοπολιτικά...

Για τελευταία φορά απόψε, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!:cool::D


Link to comment
Share on other sites

Αφήστε με να πάω για ύπνο!!

Το τσατ που λέγαμε εδώ, σε τι εξυπηρετεί? Δηλαδή, μπαίνεις εκεί και τι κάνεις? Μιλάς πριβέ? Πας σε συγκεκριμένη θεματολογία? Έχει χωριστά καφέ? Είμαι ΑΣΧΕΤΗ λέμε!!

Δωράκι, πως είστε?

Φούμπι, από θέματα - λίγο η υγιεινή διατροφή, λίγο τα κοινωνικοπολιτικά...

Για τελευταία φορά απόψε, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

κι εγώ είχα την ίδια απορία για το τσατ.


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.

Σήμερα είχα να κάνω μάλλον πολλά, γι' αυτό δεν πολυμπήκα στο πάρεντς, διάβαζα πού και πού τα μηνύματά σας και μόλις πριν λίγο έκατσα με την ησυχία μου, να το απολαύσω.

Έφτιαξα ένα μικρό ψωμάκι, μιας και ξεμείναμε και αύριο θα κάνω λαγάνα. Κανείς δεν ήθελε να φάει σούπα από τα αρρωστούλια μου και ο ένας μου παρήγγειλε ανισορροπίες, δηλαδή μοσχαράκι κοκκινιστό με χοντρά μακαρόνια και το μικρό που παρήγγειλε μακαρόνια με γάλα. Δε χάλασα χατήρι σε κανένα, απλά το μοσχαράκι το έκανα χωρίς μπαχαρικά για να γίνει ελαφρύ και ένιψα τας χείρας μου και αμαρτίαν ουκ έχω.

Μετά το φαγητό έπρεπε να σκουπίσω και την πεζοδρομιάρα έξω, μπρος σκούπιζα πίσω γινόταν στρόβιλος και με κορόιδευε ο αέρας με τα φύλλα. Βρε κορίτσια τέτοια εποχή κι ακόμη βρίσκω ξερά φύλλα, τι στο καλό τα γεννάει η άσφαλτος;

Ευτυχώς η ίωση άρχισε να υποχωρεί. Αύριο θα πάω στο γιατρό τη σπουργιτούλα μου, κυρίως για να πάρω το συγχωροχάρτι για το σχολείο. Αλλά θα της ρίξει και μια ματιά δε χάνουμε τίποτα. Ο άντρας μου είναι κι εκείνος λίγο καλύτερα, με εξαίρεση την κατάπτωση που έχει.

Αυτά τα νέα μας σε γενικές γραμμές.

Τελικά για κουμπαριά δεν κάναμε λόγο...

Ο περιστέρης έπιασε κουβέντα για το πώς πάνε οι δουλειές στον ξάδερφο και είπε ο άνθρωπος ότι βγαίνουν πολύ δύσκολα πλέον οι υποχρεώσεις,σπουδάζει και το μεγάλο γιο,ο μικρός πάει λύκειο...Καταλαβαίνετε!Δεν είπαμε τίποτα και θα ήταν και ντροπή μας να το προτείναμε.

Κι εγώ το πρώτο που σκέφτηκα μόλις το διάβασα αυτό, είναι να πεις απ' έξω-απ' έξω ότι τα έξοδα προτίθεσαι να τα μοιραστείς με τους νονούς του παιδιού, όπως πρότεινε και η Αγγελική. Κυρίως για να κόψεις κίνηση. Αν δεις μια λάμψη στα μάτια τους προχώρα στο παρασύνθημα και κάνε την πρόταση. Αλλά ξέρεις διακριτικά στην αρχή και μετά στο ψητό. Διαφορετικά, παντού θα σου λένε το ίδιο.

Εβίρι περαστικά στην οικογένεια κι ελπίζω να σταθείς όρθια και να μην κυλήσεις.

Σ' ευχαριστώ Περιστεράκι μου κι εγώ το ελπίζω αυτό.

Υ.Γ Σήμερα ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα φτιάξω...

Βραστό νερό με κόβω να πίνω!!

Αρμυρό ή γλυκό το νερό;

εβίρι μου περαστικά της μικρής!

Σ' ευχαριστώ Φεφάκι μου.

πώς λέμε τον καρχαρία;;;;;; Κακαρία!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχα

ελπιζω να ειναι καλα η οικογενεια της Εβιρι και φιλια σε ολες!!!!!

Ναι Μαρία μου, σ' ευχαριστώ πολύ.

Εγώ από την προηγούμενη Κυριακή και ο μ ικρός από την Τετάρτη είμαστε με την γνωστή κωλοίωση υψηλού πυρετού και βήχα.Μας τσάκισε και για μένα δεν με ενδιαφέρει αλλά το μωρό το λυπάται η ψυχούλα μου.Υποφέρει,Πάλι σήμερα ξύπνησε με 39 πυρετό.Ουφ αντε να περάσει.

Θα στείλει φαί η πεθερά να είναι καλά η γυναίκα πολύ με στήριξε αυτη την εβδομάδα αλλά και ο αντρούλης αποδείχτηκε καλή νοσοκόμα.

Ωχχχχ πώς σας καταλαβαίνω, ναι ναι να περάσει όσο πιο γρήγορα γίνεται περαστικά σας.

Εβιράκι μου περαστικά στην οικογένειά σου.Μου λείπεις πολύ πολύ.

Σ' ευχαριστώ Λιτσάκι μου, εσύ μας έλειψες περισσότερο.

Εβιρι πως ειναι ο αντρουλης με το παιδακι σου;

Αρκετά καλύτερα σ' ευχαριστώ Δωράκι μου.

Βεβαια στον υπνο του κλαιει και με ζηταει εντρομος......

Σημερα τον πηρα αγκαλια γιατι εκλαιγε και δεν ηθελε να ξεκολλησει απο πανω μου...οποτε τον κοιμησα αγκαλια μου...κουνωντας τον.

Αυτο με τον φοβο-κλαμα το κανει και τα βραδια.....

Δεν ξερω τι εχει παθει......ανησυχω!!!!!

Ίσως τα όνειρα που βλέπει.......καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον παιδίατρο-ψυχολόγο μήπως υπάρχει κάποια συμβουλή.

Αφηστε που ειμαι παλι χαλια ψυχολογικα....:-(

Έχεις δίκιο.

!Μαλλον κολλησα απο την μαμα....εχω μπουκωμα και φτερνιζομαι που και που.....Αν κολλησει ο θησαυρουλης μας.......την βαψαμε!!!!!!!!!

Εχω μπουκωθει με ντεπον και νουρεφεν....πινω και χαμομιλι με μελι,ελπιζω να μην προχωρησσει...και φυσικα να μην κολλησει το παιδακι μας!!!!!!!

Η Παναγια να τον φυλαει κατω απο την σκεπη Της.......να μου τον Προστατευει!!!!!!!

Περαστικά σου Δωράκι κι ελπίζω να μην κολλήσει ο μικρούλης.

Εβίρι πως είναι ο άντρας σου και η κόρη σου?

Καλύτερα σ' ευχαριστώ Φουμπάκι.

Έβιρι ελπίζω η μικρή σου να είναι ήδη καλύτερα!

Σαν να το ήξερες' date=' σ' ευχαριστώ Αγγελικούλα.[/color']

Κορίτσια να περάσετε καλά αύριο, καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Επίσης κι εσύ Αγγελική.

Εβιρι, και Δωρακι περαστικα στα παιδακια σας!! Να ειναι περδικια συντομα!

Αχ, σ' ευχαριστώ Ελενάκι μου.

Με τη βοήθεια της αδελφούλας μου που μου έκανε μία γενναία συνδρομή των 50 ευρώ πήγαμε στην Αγία Παρασκευή που σας έλεγα. Τι όμορφα που ήταν! Δεν περίμενα να το βρόυμε ανοιχτό.

Οταν φτάσαμε είδαμε την πόρτα κλειστή και νομίσαμε πως είναι κλειστό. Ανοίγουμε και τι να δούμε; Ορθάνοιχτη η εκκλησία σαν να μας περίμενε!

Σε περίμενε Μάργκι μου, σε περίμενε.

Ο Αγιος που με εχει βοηθησει σε πολυ δυσκολες στιγμες ειναι ο Αγιος Φανουριος...

Και οταν ξεπερασα τα προβληματα, τοτε εταξα να παω να του αναψω κερι..Δε θυμαμαι ποτε τιποτα σχετικο με εορτολογιο, και παρολα αυτα καθε χρονο το καλοκαιρι, 2-3 μερες πριν τη γιορτη του (που ουτε τωρα δε θυμαμαι ποτε ειναι), τον βλεπω στον υπνο μου...

Φοβερό. Είσαι πολύ τυχερή.

Και ακομα δεν εχω παει η γαιδουρα να του αναψω κερι!!|Ολο λεω οτι δεν πρεπει να το ξεχασω οταν κατεβω Ελλαδα...

Αν έχει ορθόδοξη εκκλησία κοντά σου, μόλις μπορέσεις να πας να του ανάψεις, όπως είπε και η Μάργκι.

Ευχαριστω Μαρια-Ελπιδα! Και νηστησιμη!!:P

Η Φανουρόπιτα μόνο νηστίσιμη πρέπει να γίνει και πάντα με συγκεκριμένο αριθμό υλικών. Άλλοι λένε 7 κι άλλοι λένε 9.

Αλλα φαγητά δεν φτιάχνω.Και ό,τι μείνει το τρώμε την επόμενη ημέρα.Ελπίζω να μην χρειαστεί να ξαναμαγειρέψω την Τριτη.

Περιστεράκι, με όσα είπες ότι θα φτιάξεις δε θα φάτε μόνο την Τρίτη, αλλά και αρκετές μέρες ακόμη.

Αυτό το οικονομικό με αγχώνει. Αν είχα περισσότερα λεφτά.......

Εύχομαι να σου έρθει εντελώς ανέξοδα μόνο με το μοναδικό κόστος της προσευχής.

Αλλά ξέρεις κάτι; Για όλους έχει ο Θεός: και για πλούσιους και για φτωχούς. Ας έχουμε την υγεία μας κι όλα θα γίνουν!:wink:

Αυτή είναι η πιο σωστή κουβέντα

εβίρι περαστικά στον εβίρο κ την κοράκλα σου!

Και πάλι σ' ευχαριστώ Φέφη μου.

Στη γύρα ήμουνα και σήμερα.:rolleyes: Αύριο τελικά, το πρωί αν έχει καλό καιρό θα πετάξουμε αετό:-P,

Εμείς θα πετάξουμε κοράκια που έχει πολλά η περιοχή. Λέω να δέσουμε με σπάγκο το πόδι τους και να τα αμολήσουμε σε σβούρες γύρω γύρω.

Εβίρι μου, που είσαι? Κόλλησες κι εσύ? Πως είναι η μικρούλα, ο άντρας σου?:confused:

Ακόμη όχι δεν κόλλησα Ζωπ. Είναι και οι δύο καλύτερα όσο περνάει η μέρα. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Δεν είμαι για πολλά πολλά. Λέω να την κάνω με απαλά βηματάκια, να ξεκουράσω το κουφάρι μου.:mrgreen: Μην μου ποστάρετε καμιά θάλασσα και μου δημιουργήσετε υπερένταση.:tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Α! Ξέχασα! Ο φίλος μας καλύτερα - γλύτωσε το χειρουργείο!! Η θεία πάλι όχι. Χειρουργήθηκε στο κεφάλι και υπάρχει μια πολύ συγκρατημένη αισιοδοξία...

Τουλάχιστον έχετε θετικά αποτελέσματα κι από τους δύο.

Η εβιρι που ειναι σημερα;

Να που ήρθαααααα. Ξεκίνησα να γράφω και διέκοψα 10.000 φορές.

Το τσατ που λέγαμε εδώ, σε τι εξυπηρετεί? Δηλαδή, μπαίνεις εκεί και τι κάνεις? Μιλάς πριβέ? Πας σε συγκεκριμένη θεματολογία? Έχει χωριστά καφέ?:confused: Είμαι ΑΣΧΕΤΗ λέμε!!:roll:

Γράφεις και πριβέ και δημόσια, όπως θέλεις εσύ. Συζητάς με όποιον μπει μέσα. Η θεματολογία δεν είναι συγκεκριμένη. Αν δεν έχει τύχει να ξαναμιλήσεις με το άτομο που βρίσκεται εκείνη την ώρα μέσα στο τσατ, τότε ή γνωρίζεσαι επί τόπου ή αν δεν επιθυμείς φεύγεις. Το πάρεντς καφέ έχει πολλά διαφορετικά δωμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε με να πάω για ύπνο!!:mrgreen:

Ελααααα κανε με παρεα....:-(

Το τσατ που λέγαμε εδώ, σε τι εξυπηρετεί? Δηλαδή, μπαίνεις εκεί και τι κάνεις? Μιλάς πριβέ? Πας σε συγκεκριμένη θεματολογία? Έχει χωριστά καφέ?:confused: Είμαι ΑΣΧΕΤΗ λέμε!!:roll:

Δωράκι, πως είστε?Η μανουλα μου,αρκετα καλα...εγω με συναχι,αλλα καλα......προς το παρων......

Ο θησαυρος ευτυχως μια χαρουλα...κι ο μπαμπας σουπερ!!!!!!

Φούμπι, από θέματα - λίγο η υγιεινή διατροφή, λίγο τα κοινωνικοπολιτικά...

Για τελευταία φορά απόψε, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!:cool::D

κι εγώ είχα την ίδια απορία για το τσατ.

ΛΟΙΠΟΝΝΝΝΝ,στο θεμα τσατ..επειδη παλια εμπαινα με την Αννα και καποια αλλα κοριτσια απο αλλο καφε....ξερω να σας πω...

Ειναι πολλα θεματα απο τ οποια διαλεγεις και μπαινεις....μιλας ον λαιν....και μπορεις να κανονισεις να μπεις με φιλες ταυτοχρονα.

Εκει ειναι και οοοολο το ζουμι!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!

Εδώ έχει συννεφια σήμερα.Οπως φαντάζομαι παντου!Θα πάω όταν ξυπνήσουν τα ζουζούνια να πάουμε λαγάνες και να δούμε τι θα κάνουμε.

Εβίρι πολύ χάρηκα που είναι καλύτερα η κουρούλα σου κι ο αντρας σου?Ομώς μοσχαρ'ακι κοκκινιστό?χαχα!αυτό θα πει άρρωστος με γευστικές απαιτήσεις.Ευτυχώς που δεν σου ζήτησε και κανένα μουσακά.

Δωράκι δλδ μπορείς να μπεις πριβε να τα λες με τις φίλες?Πλάκα θα χει αυτό αλλά που να συντονιστούμε όλες!Ασε που απο κει είμαστε συνήθως τρεις και γίνεται συννενόηση μπουζούκι.χαχαχα


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλή Σαρακοστή να έχετε όλες. Προς το παρόν οι πυρετοί δεν έχουν φύγει, αλλά τουλάχιστον δείχνουν να αραιώνουν σε συχνότητα.

Φούμπη έτσι και ζητούσε μουσακά...... Το κρέας εγώ επέμενα να το κάνω λεμονάτο και μάλιστα το ξεκίνησα έτσι και του έβαλα και λεμόνι. Προς το τέλος του έβαλα και σάλτσα γιατί ήταν ανένδοτος και ανέκδοτος.

Για σήμερα στο πρόγραμμα έχω να φτιάξω ρεβυθοσαλάτα και λαγάνα. Σίγουρα θα κάνω και κάποιο φαγητό για τους αρρώστους που ακόμη δεν το έχω σκεφτεί θα δω σε λίγο. Κι όπως έλεγα και χτες θα πετάξουμε κοράκι αντί για χαρτααετό σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!!!καλη σαρακοστη να χουμε!εμεις φετος δεν θα νυστεψουμε,δεν μπορω να κοψω το κρεας,ασε που δεν μαγειρευω για να κανω κατι εξτρα στον Γ. αρα τρωμε τα ιδια!δεν πειραζει του χρονου θα το κανουμε!!!!!!

σημερα λοιπον θα φαμε τα παντααααα,χαχαχαχαχα!καλαμαρακια,γαριδες,χταποδακι,τουρσια,σαλατες,φασολια πιαζ,πατατουλες,ταραμα,λαγανα κ επειδη ετσι το λαχταρισα θα φαω κ μπακαλιαρο!!!!αχ ηδη πεινασα μονο που τα εγραψα!!!

να περασατε ολες τελεια!

υσ,στο τσατ ειναι οπως τα λεει η Δωρα,ομως δεν εισαι πριβε(μπορεις να μιλας πριβε μονο ανα δυο ατομα) κ ετσι μπορει να μπει ο καθενας στην κουβεντα.καπως ετσι το εκοψα κ εγω,ενω μιλουσαμε τα κοριτσια απο ενα τοπικ εμπαιναν κ αλλα κ επρεπε να σου πουν-πεις την ιστορια σου απο την αρχη...εβιρι κανε ενα χαζοπροφιλ στο face να τα λεμε απο εκει που εχουμε μυστικοτητα χιχιχιχι!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...