Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και ο γιατρός αυτό μου είπε ότι πάνω από ένα! Και η αλήθεια είναι ότι το θέλω πραγματικά να είναι διδυμάκια ☺️ μου είπε ότι πρέπει κανονικά σε 48ωρες αλλά επειδή είναι Κυριακή να πάω μετά τρίτη. Πρέπει λέει να είναι πολλαπλάσιο του 48. Οπότε μου είπε για τρίτη και συνεχίζω τα φάρμακα ακριβώς που παίρνω όπως τα παίρνω. 

      Με το καλό να πάνε όλα. Τώρα κάτσε ξεκουράσου και απόλαυσε το! Ξέρω θα ανυπομονείς για αυτή τη μέρα, αλλά εδώ θα είμαστε να τα λέμε ☺️

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      1 ώρα πρίν, Maraki S. είπε:

      Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      18 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αν κάνω, εννοείται πως θα στο στείλω! Έλεγα να πάω μόνο για χοριακη,αλλά για να δούμε.Θα αντέξω? 😛

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      16 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      On 9/10/2024 at 10:56 ΜΜ, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια ειμαι στην 7 εβδομάδα μου ειπε η μαια τώρα σχηματίζεται το νινακι.σήμερα το απογευμα καποια στιγμή είχα κατι σαν πονους περιοδου να ανησυχω;πσιρνω filicine. utrogestan kai prolutex

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      On 8/10/2024 at 6:21 ΜΜ, linaa είπε:

      Υπάρχει περίπτωση με τα χειρουργεία Κ με την κλεισμένη σάλπιγγα να υπάρχουν κρυφές χρόνιες φλεγμονές που έχουν επηρεάσει την δεκτικοτητα της μήτρας . 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ναι, αγαπάω πολύ την θάλασσα, για πολλούς λόγους. Ονειρεύομαι να γεράσω, ζώντας σε μια καλύβα, κοιτώντας την...

ωραία. όταν έρθεις λοιπόν διακοπές εδώ το λύσαμε το θεμα μας.Θα φορτωθουμε τα αντίσκηνα και θα την κάνουμε για παραλίες μαγικές.Να ξυπνάς και να βλέπεις θάλασσα.Το λατρεύω αυτό!!!!

Όσο για τις βόλτες... έχω περάσει κι εγώ κλεισούρες (κι ακόμα πολλές φορές), ουυυυυ ένα σωρό - είτε γιατί ήταν μικρό το παιδί είτε γιατί ήταν άρρωστο είτε... είτε... είτε...

Τη μέρα όλο και κάπου θα γυρισω.Δεν είμαι πολύ του σπιτιού!Αλλα μου έχει λείψει πολύ να πάμε το βράδι με τον άντρα μου για ένα κρασάκι.Εστώ μα πιούμε ένα οι δυό μας στο σπίτι.Περνάνε βλέπεις και τα δυο φάση προσκόλλησης:rolleyes:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!

Σας ευχαριστώ όλες για τα περαστικά. Νομίζω όμως πως πρέπει να πάω ορθοπεδικό τελικά, δεν το βλέπω να καλυτερεύει, το αντίθετο μάλλον...

Να πας,αφού νιώθεις έτσι μην το καθυστερείς!

Πως είναι ο φίλος σου?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φούμπι, δεν είναι δίπλα στη θάλασσα το σπίτι σου??:rolleyes:

Φαίη, καλό βράδυ!!

Ααααααχ, μου έφτιαξε το κέφι. Χαχαχαχαχαχα αχαχαχαχα http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=124322&catid=7


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τώρα διαπιστώνω ότι με το που μπήκα δε σας είπα να νέα της ημέρας, ούτε το φαγητό που μαγείρεψα, αλλά ξεκίνησα να απαντάω στα μηνύματα.

Έφτιαξα κοτόπουλο σούπα γιατί τελικά είναι αρκετά άρρωστα τα 2 μέλη της οικογένειας. Φοβάμαι ότι θα κολλήσω κι εγώ μέχρι τη Δευτέρα.

Κορίτσια, κάπως μύριζε το κοτόπουλο...δεν το φάγαμε. Εγώ το σιχάθηκα. Γενικώς δεν ήταν πολύ καλό σαν κοτόπουλο. Το πήρε ο άντρας μου από το σούπερ μάρκετ. Τι το ήθελε; Αχ, να μην το σκέφτομαι καλύτερα.

Αν είναι να τύχει θα τύχει. Εγώ μια φορά πήγα να αγοράσω συσκευασμένο κοτόπουλο στο σούπερ και στο ταμείο βρωμοκόπησε ο τόπος. Το λεω στην ταμία να το αφαιρέσει και της λέω ότι βρωμάει να μην το βάλουν πάλι στο ψυγείο. Φυσικά, εκείνη φώναξε την προϊσταμένη και η δεύτερη το ξαναέβαλε στο ψυγείο.

.Κάπου είχα διαβάσει ότι μετά το πλυντήριο είναι καλό να βάζουμε τα εσώρουχα σε ξύδι και να τα αφήνουμε για λίγο, για να φύγουν τα υπολέιμματα του απορρυπαντικού.

Βρακάκια τουρσί. Να κάτι που δεν έχω ξαναφτιάξει την Κ. Δευτέρα.

Από όνειρα ξέρω να εξηγώ, αλλά δυστυχώς μόνο τα κακά όνειρα μού βγαίνουν...Εβλεπα παλιά πως κάποιος έκοψε το δεντράκι που είχα στον κήπο μου κι άφησε λίγο κορμό. Μόλίς το είπα στην μάνα μου, είπε πως είναι πολυ κακό όνειρο. Δεν έδωσα σημασία. Μετά από μία εβδομάσα μπήκα στο νοσοκομείο. Είχα εξωμήτριο και μου αφαίρεσαν την σάλπιγγα! Η μάνα μου ακόμη λέει πως είχα προμήνυμα! Καλό είναι να μην προσπαθούμε να τα ερμηνεύσουμε.Ετσι λέει ένας φίλος μου που είναι πολύ θρήσκος.

Αμάν, πόσο πιο σημαδιακό όνειρο απ' αυτό. Το θετικό του ονείρου ξέρεις ποιο είναι; Ότι το δεντράκι δεν ξεριζώθηκε, κι ότι κόβεται μπορεί να ξαναβλαστήσει.

απ'το μσημέρι και μετά μάλλον κάτι με πείραξε και έχω γίνει μόνιμος κάτοικος της τουαλέτας.

Ωχ, περαστιά Φούμπη.

Εβιράκι έχουν λαγάνα στη Γερμανία!Τι καλά!Χωρίς λαγάνα δεν μυρίζει η Κ.Δευτέρα!

Να σου πω την αλήθεια δεν έψαξα και δε ρώτησα αν υπάρχει λαγάνα εδώ. Αλλά αφού θα φτιάξω εγώ πράγματι θα μυρίσει Κ.Δευτέρα.

Τρια συμπεράσματα μπορείτε να βγάλετε για την πάρτη μου

α) είμαι χαζή και επικίνδυνη ( καταψύχω κοτόπουλο)

β) είμαι φαντασιοπληκτη( φαντασιώνομαι πως είμαι έγκυος)

γ) είμαι αναίσθητη ( πασάρω ό,τι δεν μ'αρέσει στον καημένο μου τον αντρούλη - που σημειωτέον -είναι παμφάγος)

χαχαχαχαχα

το δικο μου εβιρι ομως δεν ηταν καλο.και αφου σαρεσει θα σου πω!μια κοπελα στο χωριο μου ηταν εκγυος!την βλεπω ονειρο να κραταει μια μπλε κουβερτα να φοραει νυφικο και να χορευει...δεν εδωσα σημασια.μετα απο 2 μηνες την ξαναβλεπω!το ιδιο ονειρο...μετα απο ενα μηνα που την ειδα τριτη φορα το ιδιο ονειρο εμαθα οτι επαθε ριξη μητρας!επαθα σοκ!ευτυχως και το μωρο και αυτη ειναι μια χαρα!διαβασα οτι το νυφικο ειναι στεναγχωρια!δεν ξερω αν ισχυουν η οχι...αν ετυχε να μου συμβει αλλα φοβηθηκα τον ευατο μου1

Μου έκανε τρομερή εντύπωση ότι το είδες επανειλλημένως με τον ίδιο τρόπο. Φοβερό.

αυτο δεν το ηξερα...αχ ρε εβιρι ανοιχτη εγκυκλοπαιδια εισαι!!!!!!!

χαχαχαχαχαχα τώρα και στη βιβλιοθήκη της γειτονιάς σας.

Να σας πω εγώ ένα ωραίο όνειρο που είδα; Ημουν σε ένα εκκλησάκι, το οποίο είχα επισκεφτεί πριν από 2 χρόνια, και ειλικρινά το είχα ξεχάσει. Είναι της Αγίας Παρασκευής. Δεν ξέρω πώς και γιατί αλλά σαν κάποιος να μας ρώτησε ( ήμουν με τον άντρα μου) τι θέλουμε. Κι εγώ είπα "ένα παιδί" Κι η φωνή είπε "και γιατί δεν έρχεστε να το ζητήσετε;".

Μάρτζι μου, έχεις πολλά σημάδια στο παρελθόν και στο παρόν σου. Έχεις δει τέτοιο όνειρο στον ύπνο σου. Ήταν της Αγίας Παρασκευής το εκκλησάκι. Εγώ σου ανέφερα ότι έχουμε αγαπημένη (και προστάτιδα) την αγία Παρασκευή, η Άννα επίσης μίλησε για την ίδια αγία. Εγώ σε προτρέπω να τάξεις κάτι και το όνειρο σου έλεγε: "και γιατί δεν το ζητάς;". Ναι Μάρτζι μου, να πας να το ζητήσεις θερμά. Κάποιος άγιος σε έστειλε εδώ να το συζητήσεις μαζί μας για να σου θυμίσει.

Θα παμε με τον άντρα μου κάποια στιγμή. Και σήμερα το απόγευμα άναψα ένα κεράκι στην εκκλησία της Αγίας παρασκευής εδώ στο χωριό. Λέτε να με βοηθήσει;;;Μακάρι.....

Εγώ το πιστεύω απόλυτα. Και για του λόγου το αληθές η δεύτερη κόρη μου κρατήθηκε στην εγκυμοσύνη, ύστερα από 3 αποκολλήσεις στη σειρά με τη χάρη της Αγίας Παρασκευής. Το δεύτερο όνομά της είναι Παρασκευή. Φυσικά μας έχει κάνει κι άλλα θαύματα, όχι μόνο αυτό.

Να σας πω ένα όνειρο που είδα το Καλοκαίρι και ανατρίχιασα.

Ανέβαινα μια ανηφόρα και στα μπαίνω στο προαύλιο μιας μικρής εκκλησίας. Εξω απο την εκκλησία ήταν δυο καλάθια για μωρο Ασπρο-Ροζ κρεμασμένα και τρέχω τα κατεβάζω. Και υποτιθέται ότι πήρα δύο μωρά δεν τα είδα όμως το ένα ήταν νεκρό και το άλλο ζωντανο. Δεν είδα όμως τα μωρά ήταν τυλιγμένα. Και μπαίνω στην εκκλήσια απο τα δεξιά μου ήταν η εικόνα της παναγίας με το Χριστούλι αγκαλιά και απο την άλλη μεριά πάρα πολλά κεριά αναμμένα. Και εμφανίζεται μπροστά μου ένας άντρας με γκρίζα μαλλιά και όταν τον είδα φοβήθηκα. Μου λέει μη φοβάσαι. Και του λέω δεν θα μου το πάρεις και δείχνω το ζωντανό μωρό. Μου λέει όχι μη φοβάσαι αυτό δεν θα σου το πάρω. Πετάχτηκα στον ύπνο μου τόσο ζωντανό όνειρο.

Πολύ σημαδιακό κι αυτό το όνειρο. Τα αναμμένα κεράκια=οι ψυχές ανθρώπων που δεν υπάρχουν πια στη ζωή, ένα μωρό χάθηκε στο ξεκίνημά του κι ένα θα υπάρξει κανονικά ίσως να είναι δίδυμη κύηση με ένα επιζών έμβρυο ή με χρονική σειρά που θα συμβεί αυτό αν δεν είναι δίδυμη. Ο άντρας με τα γκρίζα μαλλιά συμβολίζει το Θείο με ανθρώπινη μορφή.

Ανατρίχιασα! Τι λες τώρα......Πώς εξηγούνται κάτι τέτοια όνειρα, ρε κορίτσια; Εγώ μετά το εξωμήτριο είδα έναν παπά που μου είπε πως έχω να περάσω πολλά ακόμη. Ξύπνησα κι έκλαιγα την άλλη μέρα! Πήγα στον πνευματικό μου, μου λέει "μην πιστεύεις τίποτα. ο έξω από δω σε δοκιμάζει. ξέρει ότι φοβάσαι".Ηρέμησα αλλά δύο χρόνια μετά και αν σας πω όσα έπαθα θα πάθετε πλάκα!

Καλύτερα να μη σκέφτεσαι τέτοιου είδους όνειρα για να αποτρέπεις και να εκτρέπεις την έκβασή τους. Όσες φορές έχω δει κακό όνειρο, του οποίου το συμβολισμό γνωρίζω, προσπαθώ να το διώχνω από τη σκέψη μου για να μη βγει. Τις περισσότερες φορές το καταφέρνω πλήρως ή έστω κατά το μεγαλύτερο μέρος με τις ελάχιστες συνέπειες.

Προχθές έβλεπα ότι ήμουν ψηλή, 1.80!!! ( είμαι 1.60).....Κορίτσια, τι ωραία αίσθηση!!! Αχ, και να ήμουν ψηλή......

Αν ήσουν τόσο ψηλή δε θα έβρισκες εύκολα παπούτσι στο νούμερό σου. Αυτό το έχεις σκεφτεί; :D:D:D:D

να πατε.εμείς εδώ έχουμε μια πολύ θαυματουργή αγία που είναι φημισμένη για τα θαύματα που κάνει στις γυναίκες που θέλουν να κάνουν παιδάκι.Αφού είχα πια παραιτηθεί,και λέγαμε να πάμε σε γιατρό αλλά δεν έβγαιναν τα οικονομικά μας,πήγαμε στη χάρη της να προσκυνήσουμε.

Εκανα λοιπόν την προσευχή μου και έταξα πως αν έμενα έγκυος του χρόνου θα ανέβαινα με το μωρό αγκαλιά.

Το έβαλα στην άκρη του μυαλού μου όμως και κάπως το ξέχασα.Η επόμενη περίοδος όμως δεν ήρθε!Και ένα χρόνο μετά ανέβηκα με τον μικρούλη μου αγκαλιά να ανάψω το κερί μου!

Μπράβο βρε Φούμπη, πάντα να έχετε τη βοήθειά Της.

πω πω τι ονειρα ειναι αυτα βρε κοριτσια...δυστυχως κ σε μενα καποια ασχημα εχουν βγει,ομως ακουλουθω πλεον αυτο που μου ελεγα η γιαγια να μην τα λεω,να τα κρυβω μεσα μου για να χαθουν κ αν ειναι καλο να το φωναζω!!!!!

Αλήθεια τελικά, αυτό είναι το πιο σωστό.

Σημερα με ξαναεπιασε ο πονος στο στομαχι που ειχα στην αρχη με οτι και να φαω με πιανει πονος εντονος κατευθειαν:confused::mad::mad::mad::mad: και επειδη ζηλεψα και εγω απο την αννα εμεις ειμαστε πλεον ενα ωραιοτατο λαιμ!!!:tongue::lol:

Άχου το μωρέ το λεμονάκι-λάιμ. Γιατί έτσι βρε Άννια; Τι είναι αυτό που σε πειράζει άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς παίρνουμε βιολογικό κοτόπουλο. Τις προάλλες, έκανα το λάθος να πάρω κλασσικό. Τι να πω ρε παιδιά? Η μέρα με τη νύχτα. Και σαν να είχε και μια μυρωδιά, κάπως...:confused: Όχι, δεν ήταν χαλασμένο ούτε μπαγιάτικο. Και που το θυμάμαι, μου έρχεται να ξεράσω.:mad: Ρώτησα και τον άντρα μου που ΔΕΝ είναι παράξενος σαν εμένα:rolleyes: και μου είπε πως έχω δίκιο.:cool:

Δεν το ξανακάνω!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φούμπι, δεν είναι δίπλα στη θάλασσα το σπίτι σου??:rolleyes:

μαρή τρελή,είναι πέντε λεπτά απ'τη θάλασσα αλλά δεν είναι και μέσα:tongue:

Φαίη, καλό βράδυ!!

Ααααααχ, μου έφτιαξε το κέφι. Χαχαχαχαχαχα αχαχαχαχα http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=124322&catid=7

Κορίτσια μου τώρα διαπιστώνω ότι με το που μπήκα δε σας είπα να νέα της ημέρας, ούτε το φαγητό που μαγείρεψα, αλλά ξεκίνησα να απαντάω στα μηνύματα.

Έφτιαξα κοτόπουλο σούπα γιατί τελικά είναι αρκετά άρρωστα τα 2 μέλη της οικογένειας. Φοβάμαι ότι θα κολλήσω κι εγώ μέχρι τη Δευτέρα.

Περαστικά!

Εβιράκι έχουν λαγάνα στη Γερμανία!Τι καλά!Χωρίς λαγάνα δεν μυρίζει η Κ.Δευτέρα!

Να σου πω την αλήθεια δεν έψαξα και δε ρώτησα αν υπάρχει λαγάνα εδώ. Αλλά αφού θα φτιάξω εγώ πράγματι θα μυρίσει Κ.Δευτέρα.

αν σου πω πως δεν ήξερα πως μπορούμε να φτιάξουμε μόνοι μας λαγάνες τι θα μου πεις?νομιζα πως είναι κανένα επτασφράγιστο μυστικό των φουρνάρηδων.ΜΗ γελάς σε βλέπω!


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες.

Σημερα ειχα μια γεματη μερα απο κουραση...

και δεν ειχα χρονο για καφε!!!

Σημερα φαγαμε τσιπουρες στο φουρνο με πατατες τηγανητες και μαρουλοσαλατα.

Εμεις ευτυχως,κοτοπουλα παιρνουμε απο τα χωριο,ντοπια...του θειου μου...

ετσι και τρωμε καλα και ξερω απο που ειναι!!!!!

Γενικως απο κρεατα και αυγα,τα παιρνουμε ολα απο κει.

Λοιπον σας αφηνω να απλωσω ενα ριχταρι((στραβοκαταπιε το μονακριβο μου,με αποτελεσμα ενα ωραιοτατο εμετο...)και να διπλωσω τα ρουχα του μικρου.

μακια.Καλο υπολοιπο αργιας!!!!!

Α,εμεις κ.Δευτερα θα φαμε εξω!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ευτυχως,κοτοπουλα παιρνουμε απο τα χωριο,ντοπια...του θειου μου...

ετσι και τρωμε καλα και ξερω απο που ειναι!!!!!

Γενικως απο κρεατα και αυγα,τα παιρνουμε ολα απο κει.

Τυχερούλα!!! Φιλιά στο θησαυρούλη!!!!

α εμείς πήραμε τις κότες για το κοτέτσι αλλά αβγό δεν βλέπουμε.Τις βλέπω να γίνονται λεμονάτες...

Η' κοκκινιστές με χοντρό μακαρόνι?:cool:

Λοιπόν, μην γελάσετε με την απορία μου : Έχει εδώ μέσα τσατ?????:confused::confused:


Link to comment
Share on other sites

Ζωπ έχω την εντύπωση ότι απο τις τροφές μυρίζουν κοτόπουλα. Τα δίνουνε κοκτέιλ για να μεγαλώνουν γρήγορα και να παχαίνουν. Περαστικά για το χέρι. Μην το κουράζεις.

Φούμπι δεν γεννάνε το ίδιο όλες τις εποχές οι κότες. Είναι μεγάλες κότες ή πλάδες;

Και κάτι άλλο ήθελα να σχολιάσω και το ξέχασα.

Καλή ξεκούραση φαίη και δωράκι.

Καλό βράδυ


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζωπ έχω την εντύπωση ότι απο τις τροφές μυρίζουν κοτόπουλα. Τα δίνουνε κοκτέιλ για να μεγαλώνουν γρήγορα και να παχαίνουν. Περαστικά για το χέρι. Μην το κουράζεις.

Φούμπι δεν γεννάνε το ίδιο όλες τις εποχές οι κότες. Είναι μεγάλες κότες ή πλάδες;

Και κάτι άλλο ήθελα να σχολιάσω και το ξέχασα.

Καλή ξεκούραση φαίη και δωράκι.

Καλό βράδυ

Eμενα το κοτοπουλο εδω μου μυριζει. Μονο απο χασαπη μπορω να φαω...Ειναι καλυτερα βεβαια παντα να προτιμαμε βιολογικο κοτοπουλο. Παιδια ποσο κανει το κοτοπουλο εκει? Ενα γυρω στα 2 κιλα πχ..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιρυ ξέχασα να ευχηθω περαστικά στη κορούλα σου.

Ευχαριστώ Κάγκλυ μου.

Μάρτζι δεν έχω παιδάκι. Είχα μια παλλίνρδομη τον Ιούνιο.Μας εύχομαι να μας έρθει σύντομα ένα παιδάκι.

Θα έρθει, το όνειρο που είχες δει ήταν ξεκάθαρο. Σου πήρε ένα μωρό και σου άφησε το δεύτερο.

Αλλά δεν είμαι στα πάνω μου. Πονάει και το χέρι μου πολύ.

Μην το αμελήσεις άλλο Ζωπ. Καλύτερα να πας να σου δώσει κάποια αγωγή κι αργότερα φυσιοθεραπείες ο γιατρός.

Η Εβιροκόρη τι κάνει?

Άστα την έλιωσε ο πυρετός. Τη βλέπω και καίγεται η καρδιά μου.

αν σου πω πως δεν ήξερα πως μπορούμε να φτιάξουμε μόνοι μας λαγάνες τι θα μου πεις?νομιζα πως είναι κανένα επτασφράγιστο μυστικό των φουρνάρηδων.ΜΗ γελάς σε βλέπω!

Εγώ ακολουθώ τα ίδια βήματα με το κανονικό ψωμί με μαγιά, με τη διαφορά ότι δε βάζω λάδι πουθενά ούτε μέσα στο ζυμάρι, ούτε στο ταψί, για να την κάνω εντελώς νηστίσιμη και δίνω σχήμα πλακέ με δαχτυλιές και πολύ σουσάμι.

Λοιπόν, μην γελάσετε με την απορία μου : Έχει εδώ μέσα τσατ?????:confused::confused:

Και βέβαια, κάποτε έγραφα κι εγώ μετά μανίας στο τσατ ατελείωτες ώρες, αλλά κυρίως στο πάρεντς κι όχι τόσο συχνά στο πάρενς καφέ. Κοιτώντας τη σελίδα του πάρεντς πάνω πάνω γράφει τη λέξη chatrooms κάτω από το λογότυπο του πάρεντς καφέ και ελαφρά στη μέση. Πατώντας το σε βγάζει σε διάφορα δωμάτια συνομιλίας.

Ααααααχ, μου έφτιαξε το κέφι. Χαχαχαχαχαχα αχαχαχαχα http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=124322&catid=7

Το έβλεπε κι ο άντρας μου νωρίτερα και μου το έδειχνε. Θέλει τόλμη όμως για να γίνει ένα τέτοιο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου όμορφες!!

Διάβασα όλα τα μηνύματά ασς,μιας και ο περιστέρης αναπληρώνει τις μέρες που έχασε με τον γιο του...

Τι γραψατε πάλι!!

Μου άρεσε πολύ η συζήτηση για τα ονειρα.Βλέπω κι εγώ πολύ συχνά ακατανόητα όνειρα,αλλά δεν θυμάμαι μέχρι στιγμής να έχει βγει κάτι σε κακό.Πολύ συχνά βλέπω αγαπημένα μου πρόσωπα που έχουν φύγει από τη ζωή και το πόσο χαίρομαι δεν φαντάζεστε...

Χθες βράδυ περάσαμε πολύ ωραία!Και φυσικά ολοκλήρωσα το καταστροφικό έργο που είχα ξεκινήσει από την αρχή της ημέρας.

Εκτός από ψητά στα κάρβουνα,μπριζολίτσες και λουκάνικα,η ξαδέρφη με την ευκαιρία που είχε έρθει ο φοιτητής γιος της είχε φτιάξει παστίτσιο,τυρόπιτα,χορτόπιτα με χόρτα άγρια που μάζεψε μόνη της και δικό της φύλλο...Και φυσικά πατατούλες τηγανιτές,τυριά,σαλάτες...

Εφαγα και το ευχαριστηθηκα!!

Τελικά για κουμπαριά δεν κάναμε λόγο...

Ο περιστέρης έπιασε κουβέντα για το πώς πάνε οι δουλειές στον ξάδερφο και είπε ο άνθρωπος ότι βγαίνουν πολύ δύσκολα πλέον οι υποχρεώσεις,σπουδάζει και το μεγάλο γιο,ο μικρός πάει λύκειο...Καταλαβαίνετε!Δεν είπαμε τίποτα και θα ήταν και ντροπή μας να το προτείναμε.

Το επόμενο βήμα είναι να πάρουμε μόνοι μας τα βαφτιστικά και να βγούμε στη γύρα!!!

Θα φτιάξω κι εγώ βρακάκια τουρσί!!!Βρε αθεόφοβες!!!Πού τα βρίσκετε ένα-ένα;

Εβίρι περαστικά στην οικογένεια κι ελπίζω να σταθείς όρθια και να μην κυλήσεις.

Τελικά μάλλον θα είμαστε μόνοι μας με τον πεθερό μου αύριο.Κι επειδή φοβάμαι μην συνεχιστεί η κατρακύλα που ξεκίνησα χθες,θα φτιάξω λίγα πραγματάκια.Θα αποφασίσω και θα σας πω αργότερα

Φιλάκια!!!

Υ.Γ Σήμερα ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα φτιάξω...

Βραστό νερό με κόβω να πίνω!!

Αντε να φτιαξω καμια μακαροναδα του περιστερη

Link to comment
Share on other sites

Βρακάκια τουρσι! Ειβιρι, είσαι φοβερή. Γέλασα απίστευτα! Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που μου είπες, πως δεν ήταν τυχαίο που μπήκα τη δεδομένη χρονική στιγμή στο θεματάκι σας. Αγία Παρασκευή, ένα μικρό εκκλησάκι στα Σύβοτα Θεσπρωτίας, πάνω από την παραλία. Η αδελφή μου που της το είπα μετά βίας το θυμήθηκε ( ήμασταν μαζί ). Εμένα, αν με ρωτούσατε για το μέρος, θα σας έλεγα ότι είναι πανέμορφο με όμορφα μικρα νησάκια στα οποία πας και κολυμπώντας, αλλά το εκκλησάκι δεν θα σας το ανέφερα. Τόσο το είχα ξεχάσει ( ντροπή μου). Εντύπωση μου έκανε και η Αγία της Φούμπης που την συνδύασα με κάτι άλλο. Εγώ κοριτσάκια αν κάνω γιο θα τον ονομάσω Γιώργο ( όνομα πεθερού και τοπικού Αγίου στον τόπο μου, που αγαπώ πολύ! Στην εκκλήσία του παντρεύτηκα και σε ένα εκκλησάκι του χωριού μου που ελιναι αφιερωμένο στον Αι Γιώργη μας θα το βαφτίσω ό,τι φύλο κι αν έχει). Αν είναι κοριτσάκι θα το πω Αννα ( μάνα την Παναγίτσας μας, που με συντρόφευε ο βίος της στα πολύ δύσκολά μου μετά το εξωμήτριο). Εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στο Θεό. Είνια φορές που εκνερίζομαι και χάνω την πίστη μου, αλλά ξανγυρίζω, γιατί είναι τόσο ωραίο να πιστεύεις κάπου. Αν είχα χρήματα αυτή την στιγμή θα πήγαινα στα Σύβοτα στην Αγία Παρασκευή, αλλά και σε σας θα ερχόμουν Φούμπη μου. Θα έρθω κάποια στιγμή, ελπίζω με το παιδί μου σε όποια ηλικία κι αν είναι αυτό.....Θεώρησα μεγάλο σημάδι αυτό που σου είπα, Φούμπη και το σκέφτομαι όλο το βράδυ. Διαβασα και κάποια πράγματα για την Παναγία και συγκινήθηκα πολύ.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Βρακάκια τουρσι! Ειβιρι, είσαι φοβερή. Γέλασα απίστευτα! Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που μου είπες, πως δεν ήταν τυχαίο που μπήκα τη δεδομένη χρονική στιγμή στο θεματάκι σας. Αγία Παρασκευή, ένα μικρό εκκλησάκι στα Σύβοτα Θεσπρωτίας, πάνω από την παραλία. Η αδελφή μου που της το είπα μετά βίας το θυμήθηκε ( ήμασταν μαζί ). Εμένα, αν με ρωτούσατε για το μέρος, θα σας έλεγα ότι είναι πανέμορφο με όμορφα μικρα νησάκια στα οποία πας και κολυμπώντας, αλλά το εκκλησάκι δεν θα σας το ανέφερα. Τόσο το είχα ξεχάσει ( ντροπή μου). Εντύπωση μου έκανε και η Αγία της Φούμπης που την συνδύασα με κάτι άλλο. Εγώ κοριτσάκια αν κάνω γιο θα τον ονομάσω Γιώργο ( όνομα πεθερού και τοπικού Αγίου στον τόπο μου, που αγαπώ πολύ! Στην εκκλήσία του παντρεύτηκα και σε ένα εκκλησάκι του χωριού μου που ελιναι αφιερωμένο στον Αι Γιώργη μας θα το βαφτίσω ό,τι φύλο κι αν έχει). Αν είναι κοριτσάκι θα το πω Αννα ( μάνα την Παναγίτσας μας, που με συντρόφευε ο βίος της στα πολύ δύσκολά μου μετά το εξωμήτριο). Εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στο Θεό. Είνια φορές που εκνερίζομαι και χάνω την πίστη μου, αλλά ξανγυρίζω, γιατί είναι τόσο ωραίο να πιστεύεις κάπου. Αν είχα χρήματα αυτή την στιγμή θα πήγαινα στα Σύβοτα στην Αγία Παρασκευή, αλλά και σε σας θα ερχόμουν Φούμπη μου. Θα έρθω κάποια στιγμή, ελπίζω με το παιδί μου σε όποια ηλικία κι αν είναι αυτό.....Θεώρησα μεγάλο σημάδι αυτό που σου είπα, Φούμπη και το σκέφτομαι όλο το βράδυ. Διαβασα και κάποια πράγματα για την Παναγία και συγκινήθηκα πολύ.

ειμαι απο Χαλκιδικη τριτο ποδι,απο Ουρανουπολη εκει ειναι το λιμανι που παει για αγιος ορος!λοιπον εκει οι γυναικες που δυσκολευοντ να κανουν παιδακια τα ταζουν στην Αγια Αννα κ φορανε την ζωνη της παναγιας!ψαξε για την ζωνη,εχω την εντυπωση πως αν ψαξεις στο ιντερνετ για το βατοπαιδι εχει σελ κ μπορεις να στειλεις email θα αργησουν να απαντησουν,αλλα θα κανουν κ παρακληση κ θα σου στειλουν κ την ζωνη!

πω πω σιγουρα το οτι αρχισες να γραφεις εδω δεν ειναι τυχαιο...ειμαι σιγουρη πως συντομα θα μας πεις ευχαριστα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...