Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας,

      Είμαι στην φάση της διέγερσης και μας είπε η εμβρυολογος ότι λόγω dfi του συζύγου 20% και ελαφρώς αυξημένου οξειδωτικού στρες να κάνουμε δύο τεχνικές ταυτόχρονα διότι θα βοηθήσουν. Μας είπε να κάνουμε picsi και zymot.  Να αναφέρω ότι έχω μια παλινδρόμηση κύηση στην 6η εβδομάδα και δύο βιοχημικές κυήσεις από την προηγούμενη μου εξωσωματική.  Έχει κάποια κοπέλλα εμπειρία για αυτές τις μεθόδους?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ελένη, αυτόν δεν τον πολυενόχλησε. Είπε πως είχε την ίδια γεύση και μυρωδια που είχε και πριν το καταψύξω και πως υπερβάλλω λίγο. Δεν ψιλιάζεται όταν του δίνω το φαγητό μου, γιατί πολλές φορές το κάνω.Οταν χορταίνω και δεν θέλω να φάω άλλο, τρώει το υπόλοιπο.

Φαίη, σε φοβήθηκε το μάτι μου! Πω, πω! Σε κάποια άτομα βγαίνουν τα όνειρα, η αλήθεια είναι αυτή. Το να δεις πάντως κάποια νύφη στο όνειρο δεν είναι καθόλου καλό όνειρο. Να σας πω εγώ ένα ωραίο όνειρο που είδα; Ημουν σε ένα εκκλησάκι, το οποίο είχα επισκεφτεί πριν από 2 χρόνια, και ειλικρινά το είχα ξεχάσει. Είναι της Αγίας Παρασκευής. Δεν ξέρω πώς και γιατί αλλά σαν κάποιος να μας ρώτησε ( ήμουν με τον άντρα μου) τι θέλουμε. Κι εγώ είπα "ένα παιδί" Κι η φωνή είπε "και γιατί δεν έρχεστε να το ζητήσετε;". Θα παμε με τον άντρα μου κάποια στιγμή. Και σήμερα το απόγευμα άναψα ένα κεράκι στην εκκλησία της Αγίας παρασκευής εδώ στο χωριό. Λέτε να με βοηθήσει;;;Μακάρι.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Περιστέρω δεν ξέρω τη βιβλίο ήταν. Λες να ταν της Αγκάθα Κρίστι;Καλέ θα με φιλέψεις την Κ. Δευτέρα; Μπράβο χρυσοχέρα. Εγώ θα κάνω φασόλια σίγουρα και θα πάρω λαγάνα.

Φούμπι εννοείτε ότι είναι ωραία τα όνειρα μου με σας μέσα.

Εβιρυ και γω για γρήγορο καλό το ξέρω το κόκκινο.

Να σας πω ένα όνειρο που είδα το Καλοκαίρι και ανατρίχιασα.

Ανέβαινα μια ανηφόρα και στα μπαίνω στο προαύλιο μιας μικρής εκκλησίας. Εξω απο την εκκλησία ήταν δυο καλάθια για μωρο Ασπρο-Ροζ κρεμασμένα και τρέχω τα κατεβάζω. Και υποτιθέται ότι πήρα δύο μωρά δεν τα είδα όμως το ένα ήταν νεκρό και το άλλο ζωντανο. Δεν είδα όμως τα μωρά ήταν τυλιγμένα. Και μπαίνω στην εκκλήσια απο τα δεξιά μου ήταν η εικόνα της παναγίας με το Χριστούλι αγκαλιά και απο την άλλη μεριά πάρα πολλά κεριά αναμμένα. Και εμφανίζεται μπροστά μου ένας άντρας με γκρίζα μαλλιά και όταν τον είδα φοβήθηκα. Μου λέει μη φοβάσαι. Και του λέω δεν θα μου το πάρεις και δείχνω το ζωντανό μωρό. Μου λέει όχι μη φοβάσαι αυτό δεν θα σου το πάρω. Πετάχτηκα στον ύπνο μου τόσο ζωντανό όνειρο.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω δεν ξέρω τη βιβλίο ήταν. Λες να ταν της Αγκάθα Κρίστι;Καλέ θα με φιλέψεις την Κ. Δευτέρα; Μπράβο χρυσοχέρα. Εγώ θα κάνω φασόλια σίγουρα και θα πάρω λαγάνα.

Φούμπι εννοείτε ότι είναι ωραία τα όνειρα μου με σας μέσα.

Εβιρυ και γω για γρήγορο καλό το ξέρω το κόκκινο.

Να σας πω ένα όνειρο που είδα το Καλοκαίρι και ανατρίχιασα.

Ανέβαινα μια ανηφόρα και στα μπαίνω στο προαύλιο μιας μικρής εκκλησίας. Εξω απο την εκκλησία ήταν δυο καλάθια για μωρο Ασπρο-Ροζ κρεμασμένα και τρέχω τα κατεβάζω. Και υποτιθέται ότι πήρα δύο μωρά δεν τα είδα όμως το ένα ήταν νεκρό και το άλλο ζωντανο. Δεν είδα όμως τα μωρά ήταν τυλιγμένα. Και μπαίνω στην εκκλήσια απο τα δεξιά μου ήταν η εικόνα της παναγίας με το Χριστούλι αγκαλιά και απο την άλλη μεριά πάρα πολλά κεριά αναμμένα. Και εμφανίζεται μπροστά μου ένας άντρας με γκρίζα μαλλιά και όταν τον είδα φοβήθηκα. Μου λέει μη φοβάσαι. Και του λέω δεν θα μου το πάρεις και δείχνω το ζωντανό μωρό. Μου λέει όχι μη φοβάσαι αυτό δεν θα σου το πάρω. Πετάχτηκα στον ύπνο μου τόσο ζωντανό όνειρο.

Ανατρίχιασα! Τι λες τώρα......Πώς εξηγούνται κάτι τέτοια όνειρα, ρε κορίτσια; Εγώ μετά το εξωμήτριο είδα έναν παπά που μου είπε πως έχω να περάσω πολλά ακόμη. Ξύπνησα κι έκλαιγα την άλλη μέρα! Πήγα στον πνευματικό μου, μου λέει "μην πιστεύεις τίποτα. ο έξω από δω σε δοκιμάζει. ξέρει ότι φοβάσαι".Ηρέμησα αλλά δύο χρόνια μετά και αν σας πω όσα έπαθα θα πάθετε πλάκα!

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φουμπι σε σκεφτομουν σημερε και γελουσα την ωρα που τα φυτευα!ξεκινησα απο λουλουδια με συμβουλεψες για φυτωρια απο την λαικη που ειναι φθηνα και τελικα με τα οικονομικα μου κατεληξα στους βολβουσ!:lol:

ρε φαίη τι όνειρο ήταν αυτό?πωπω!

καλά έκανες !λατρευώ τους βολβούς.τι πήρες?

Ελένη, αυτόν δεν τον πολυενόχλησε. Είπε πως είχε την ίδια γεύση και μυρωδια που είχε και πριν το καταψύξω και πως υπερβάλλω λίγο. Δεν ψιλιάζεται όταν του δίνω το φαγητό μου, γιατί πολλές φορές το κάνω.Οταν χορταίνω και δεν θέλω να φάω άλλο, τρώει το υπόλοιπο. καλά εσύ ξεπέρασες κι εμένα! :D

Φαίη, σε φοβήθηκε το μάτι μου! Πω, πω! Σε κάποια άτομα βγαίνουν τα όνειρα, η αλήθεια είναι αυτή. Το να δεις πάντως κάποια νύφη στο όνειρο δεν είναι καθόλου καλό όνειρο. Να σας πω εγώ ένα ωραίο όνειρο που είδα; Ημουν σε ένα εκκλησάκι, το οποίο είχα επισκεφτεί πριν από 2 χρόνια, και ειλικρινά το είχα ξεχάσει. Είναι της Αγίας Παρασκευής. Δεν ξέρω πώς και γιατί αλλά σαν κάποιος να μας ρώτησε ( ήμουν με τον άντρα μου) τι θέλουμε. Κι εγώ είπα "ένα παιδί" Κι η φωνή είπε "και γιατί δεν έρχεστε να το ζητήσετε;". Θα παμε με τον άντρα μου κάποια στιγμή. Και σήμερα το απόγευμα άναψα ένα κεράκι στην εκκλησία της Αγίας παρασκευής εδώ στο χωριό. Λέτε να με βοηθήσει;;;Μακάρι.....

να πατε.εμείς εδώ έχουμε μια πολύ θαυματουργή αγία που είναι φημισμένη για τα θαύματα που κάνει στις γυναίκες που θέλουν να κάνουν παιδάκι.Αφού είχα πια παραιτηθεί,και λέγαμε να πάμε σε γιατρό αλλά δεν έβγαιναν τα οικονομικά μας,πήγαμε στη χάρη της να προσκυνήσουμε.

Εκανα λοιπόν την προσευχή μου και έταξα πως αν έμενα έγκυος του χρόνου θα ανέβαινα με το μωρό αγκαλιά.

Το έβαλα στην άκρη του μυαλού μου όμως και κάπως το ξέχασα.Η επόμενη περίοδος όμως δεν ήρθε!Και ένα χρόνο μετά ανέβηκα με τον μικρούλη μου αγκαλιά να ανάψω το κερί μου!

Περιστέρω δεν ξέρω τη βιβλίο ήταν. Λες να ταν της Αγκάθα Κρίστι;Καλέ θα με φιλέψεις την Κ. Δευτέρα; Μπράβο χρυσοχέρα. Εγώ θα κάνω φασόλια σίγουρα και θα πάρω λαγάνα.

Φούμπι εννοείτε ότι είναι ωραία τα όνειρα μου με σας μέσα.

Εβιρυ και γω για γρήγορο καλό το ξέρω το κόκκινο.

Να σας πω ένα όνειρο που είδα το Καλοκαίρι και ανατρίχιασα.

Ανέβαινα μια ανηφόρα και στα μπαίνω στο προαύλιο μιας μικρής εκκλησίας. Εξω απο την εκκλησία ήταν δυο καλάθια για μωρο Ασπρο-Ροζ κρεμασμένα και τρέχω τα κατεβάζω. Και υποτιθέται ότι πήρα δύο μωρά δεν τα είδα όμως το ένα ήταν νεκρό και το άλλο ζωντανο. Δεν είδα όμως τα μωρά ήταν τυλιγμένα. Και μπαίνω στην εκκλήσια απο τα δεξιά μου ήταν η εικόνα της παναγίας με το Χριστούλι αγκαλιά και απο την άλλη μεριά πάρα πολλά κεριά αναμμένα. Και εμφανίζεται μπροστά μου ένας άντρας με γκρίζα μαλλιά και όταν τον είδα φοβήθηκα. Μου λέει μη φοβάσαι. Και του λέω δεν θα μου το πάρεις και δείχνω το ζωντανό μωρό. Μου λέει όχι μη φοβάσαι αυτό δεν θα σου το πάρω. Πετάχτηκα στον ύπνο μου τόσο ζωντανό όνειρο.

βρε κοριτσάκι ανατρίχιασα! σε λίγο καιρό που είναι η γιορτή της Παναγίας.Θα ανάψω ένα κεράκι για σένα και όλα τα κοριτσάκια που προσπαθείτε!

Μόλις κάναμε κουλουράκια με το αγοράκι μου!μμμμ μύρισε το σπίτι!

αυτή αφιερωμένη σε μια πολυ πολύ αγαπημένη μου ψυχή!

sdc16498j.jpg%20%20Uploaded%20with%20"][/url]sdc16498j.jpg Uploaded with ImageShack.us


Link to comment
Share on other sites

πω πω τι ονειρα ειναι αυτα βρε κοριτσια...δυστυχως κ σε μενα καποια ασχημα εχουν βγει,ομως ακουλουθω πλεον αυτο που μου ελεγα η γιαγια να μην τα λεω,να τα κρυβω μεσα μου για να χαθουν κ αν ειναι καλο να το φωναζω!!!!!

Μαρτζι διπλα μας εχουμε την Αγια Παρασκευη,θα σου αναψω ενα κερακι στην εικονα της κ ευχομαι η προσπαθεια σας να ειναι η τυχερη κ να ρθει ενα ή κ περισσοτερα σπορακια!!!

λοιπον σημερα το στρουμφακι με εχει τσακισει στις κλωτσιες.κ κυριως στην κυστη μου,μεγαλη αδυναμια εχει αυτο το παιδι σε αυτο το σημειο!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε??εγω προσπαθω να μαζεψω τους ταλιμπαν για υπνο:tongue: φαιη εχω iphone και ετσι μπαινω σε πολλα φορουμ,βεβαια στραβωνομαι λογο μικρης οθονης αλλα τι να κανουμε!Σημερα με ξαναεπιασε ο πονος στο στομαχι που ειχα στην αρχη με οτι και να φαω με πιανει πονος εντονος κατευθειαν:confused::mad::mad::mad::mad: και επειδη ζηλεψα και εγω απο την αννα εμεις ειμαστε πλεον ενα ωραιοτατο λαιμ!!!:tongue::lol:

tt121412.aspx


:-D

Link to comment
Share on other sites

πω πω τι ονειρα ειναι αυτα βρε κοριτσια...δυστυχως κ σε μενα καποια ασχημα εχουν βγει,ομως ακουλουθω πλεον αυτο που μου ελεγα η γιαγια να μην τα λεω,να τα κρυβω μεσα μου για να χαθουν κ αν ειναι καλο να το φωναζω!!!!!

Μαρτζι διπλα μας εχουμε την Αγια Παρασκευη,θα σου αναψω ενα κερακι στην εικονα της κ ευχομαι η προσπαθεια σας να ειναι η τυχερη κ να ρθει ενα ή κ περισσοτερα σπορακια!!!

λοιπον σημερα το στρουμφακι με εχει τσακισει στις κλωτσιες.κ κυριως στην κυστη μου,μεγαλη αδυναμια εχει αυτο το παιδι σε αυτο το σημειο!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ Αννα! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Τι είναι; Το είδατε;

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα είδα ότι είναι το πρώτο σας! Νόμισα πως είναι το δεύτερο.

Αννια και συ είσαι έγκυος, ε; Με το καλό, βρε κοριτσάκια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Αννα! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Τι είναι; Το είδατε;

το στρουμφακι μας ειναι αγοραρος τρομερος χιχιχιχι!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ρε φαίη τι όνειρο ήταν αυτό?πωπω!

καλά έκανες !λατρευώ τους βολβούς.τι πήρες?

και γω ταραχτηκα λιγο..και ενα δευτερο που εκει λεω θα παω σε εναν παπα να με διαβασει γιατι φοβηθηκα!ειδα την παιδικη μου φιλη ονειρο η οποια ηταν εγκυος 7 μηνων οτι η κοιλια της ηταν τεραστια και κρατουσε λεφτα στο χερι.την επομενη κιολας ξυπναω και μου λεει η μαμα εμαθες τιποτα για την σταυρουλα?τι της λεω?μου λεει εχασε το μωρο!7 μηνων κοριτσια!εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι και τα 2 ειχαν να κανουν με εγκυμοσυνη!μην με περασετε για τρελη!ουφ!φουμπι μου κροκους κοζανης πηρα σε εντονο μωβ χρωμα!και τα εβαλα σε γκρι-καφε κασπο!και σκεφτομαι να παρω ζουμπουλια και τουλιπες!1 ευρω 5 βολβοι!καλα δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...