Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Losr είπε:

      Καλησπέρα σας,

      Είμαι στην φάση της διέγερσης και μας είπε η εμβρυολογος ότι λόγω dfi του συζύγου 20% και ελαφρώς αυξημένου οξειδωτικού στρες να κάνουμε δύο τεχνικές ταυτόχρονα διότι θα βοηθήσουν. Μας είπε να κάνουμε picsi και zymot.  Να αναφέρω ότι έχω μια παλινδρόμηση κύηση στην 6η εβδομάδα και δύο βιοχημικές κυήσεις από την προηγούμενη μου εξωσωματική.  Έχει κάποια κοπέλλα εμπειρία για αυτές τις μεθόδους?

      Καλησπέρα, για εμάς η μέθοδος zymot μας βοήθησε πολύ νομίζω, είχαμε πολύ καλύτερα αποτελέσματα από θέμα γονιμοποιησεων κ τελικά βλαστοκυστεων που πήραμε σε σχέση με τις φορές που δεν την χρησιμοποίησαμε. Έχω κάνει 5 ωοληψιες κ στις 2 τελευταίες που χρησιμοποίησαμε αυτή τη μέθοδο πήραμε συνολικά 13 βλαστοκυστες ενώ στις προηγούμενες 3, 9 συνολικά έμβρυα 3 ημερών. Από ότι μας εξήγησε ο γιατρός είναι μια μέθοδος με την οποία γίνεται πιο φυσικα η επιλογή των καλών σπερματοζωαριων με αποτέλεσμα να στρεσάρονται λιγότερο. Εμείς είχαμε dfi 25%.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια! Εμείς σήμερα θα φάμε μοσχάρι με πατάτες. Έχουμε πήξει στο μοσχάρι και το κοτόπουλο, αλλά ας όψεται ο μπέμπης που δεν τρώει ακόμα τα άλλα κρέατα :P

Τώρα είμαι μόνη μου στο σπίτι, έχω στείλει τον μικρό με τον μπαμπά του για ψώνια (λαϊκή και σούπερ μάρκετ) κι εγώ απολαμβάνω ησυχία. Αααααχ πολύ μου έχει λείψει η ησυχία!

Το βράδυ θα πάω σε πάρτυ μασκέ.

Κι εγώ γράφω από το κινητό. Έχω ένα Nokia 5800, καινούριο δεν το λες. Το μόνο που χρειάζεσαι για να γράψεις είναι ένα πληκτρολόγιο και καλή σύνδεση. Τα κινητά αφής είναι τα πιο βολικά για σερφάρισμα.

αφης εχω biggi μου αλλα μαλλον ειναι μπακατελα:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785


Διαφημίσεις

καλημερουδιαααααααα!!!σημερα τρωμε ψαρακιααααααααααα!!!Εβιρι περασρικα στην μικρη σου,αμαν με τις ιωσεις,να φυγουν δεν θελουμε αλλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα ομορφες κ να εχετε ενα υπεροχο 3μερο!

σημερα γιναμε μπανανα

tt11a5f9.aspx

Και συ να περάσεις καλά. Φιλάκια στη μπανάνα. Πολύ μου αρέσει αυτό το τοκεράκι. Δεν σε πειράζει που θα στο κλεψω όταν μείνω έγκυος;

καλημεριζω ολη την παρεα και ιδιαιτερως την γλυκια μπανανιτσα μας!!!!

για σημερα το μενου εχει βολτα με την πασχαλιτσα μου και για γαι δεν ξερω ακομα...

Τωρα θα παμε να παρουμε κατσικακι να δοκιμασουμε πρωτη φορα και μετα βλεπουμε..

Ο μπαμπας μας δυστηχως δουλευει..

Φιλια παμε να ετοιμαστουμε!!!

Καλή βολτούλα. Φιλάκια στη πανεμορφη πασχαλίτσα σου!!!

Καλημέρα κορίτσια!Πάλι ιώσεις στα πιτσιρίκια?Αμάν!!!Περαστικά!

Σήμερα η μέρα είναι για βόλτες έτσι έβαλα μπριζόλες στο φούρνο με πατάτες να ψήνονται και αργότερα θα βγούμε έξω να μαζέψουμε λίγο ήλιο.Φιλιά και καλές βόλτες...

Επίσης

σε οσα κοριτσακια ειναι στην φαση της προσπαθειας για εγκυμοσυνη θελω μεσα απο τα βαθυ της καρδιας μου να ευχθω καλη επιτυχια!!!μην το βαζετε ποτε κατω,πιστεψτε το κ με την βοηθεια της Παναγιας μας ολα θα γινουν!

για μενα το δυσκολο δεν ηταν να μεινω αλλα το μετα,μιας κ ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη..ακομα κ οταν φοβαμαι μηπως κατι συμβει,η προσευχη κ η πιστη με βοηθουν ωστε να κερδιζω την καθε μερα,την καθε βδομαδα,κ σιγα σιγα το καθε 3μηνο!!!

ολα αυτα ειναι πραγματα που οσες εχουμε δυσκολευτει τα εχουμε περασει κ τα ξερουμε,οποτε να μας μιλατε κ να γραφετε εδω τους καημου σας...κ να ξερετε ο καημος,ο πονος κ η αγωνια οταν τα μοιραζομαστε γινονται ευκολοτερα....

ειμαι σιγουρη πως σε λιγο καιρο νεα σπορακια θα ειναι αναμεσα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας γραφω την προσευχη που λεω παντα κ πραγματικα με εχει βοηθησει:

''Τὴν πᾶσαν ἐλπίδα μου εἰς σὲ ἀνατίθημι, Μήτηρ τοῦ Θεοῦ, φύλαξόν με ὑπὸ τὴν σκέπην σου.''

Να σαι καλά γλυκιά μου!!!

καλά φαίη ο άντρας σου πρέπει να ρίχνει πολύ γέλιο τα βράδια με τις τρελλές!χαχα

Τι διαβάζει ο άνθρωπος!!! Τουλάχιστον τον ψυχαγωγούμε!!!

συγνωμη που επαναφερω το θεμα και εισβαλω σε αυτο που συζητατε αλλα εγω οσες φορεσ επαθα κολπιτιδα η συμβουλη της γυναικολογου ηταν να σιδερωνω τα εσωρουχα και τις φορμες η τα παντελονια!!!!!και σε φιλη μου που παθαινει συχνα τετοια η δικη της γυναικολογος της ειπε να τα σιδερωνει γιατι πολλες φορες ακομη και η σκονη πλθντηριου δεν φευγει καλα απο τα ρουχα!!!!επισης γιατι προσφατα ημουν αρρωστη και εψαξα σχετικα με αυτο στο ιντερνετ βρηκα ενα αρθρο το οποιο θα το ψαξω και θα το ανεβασω στο φορουμ που λεει οτι πλυντηριο δεν σκοτωνει ολους τουσ μικροοργανισμους!και κατι τελευταιο!!!!!!επειδη το εχω ψαξει παρα πολυ με τα ρουχα τα καινουρια εξαιτιας μιας διαφωνας που ειχα με την αδερφη μου η οποια επεμενε οτι πρεπει να τα πλενουμε τα ρουχα ενω εγω οτι δεν υπαρχει προβλημα ρωτησα δερματολογο και ειπε οτι επιβαλεται γιατι ολα αυτα περνανε απο μηχανες και παγκους εργοστασιων που σιγουρα δεν απολυμενονται και δεν καθαριζονται συχνα:lol:!!!!!

Συμφωνώ απόλυτα. Τα εσώρουχα πρέπει απαραίτητα να σιδερώνονται...

Εγώ λόγω δουλειάς δεν μαγείρεψα, αλλά έβαλα τον αντρούλη μου και έκανε κότα κρασάτη με πατατούλες τηγανητές.

Τέλειο ήταν!

Μαστερσεφ ο αντρούλης σου!!!

Γεια σας γεια σας

Σήμερα έκανα ρεβύθια.

Περιστέρω χτες το βράδυ σε ονειρευτηκα οτι αγόρασες ένα κόκκινο βιβλίο.

Μέχρι και στα όνειρα μου σας βλέπω.

Φιλάκια να περνάτε καλά


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου!!

συγνωμη που επαναφερω το θεμα και εισβαλω σε αυτο που συζητατε αλλα εγω οσες φορεσ επαθα κολπιτιδα η συμβουλη της γυναικολογου ηταν να σιδερωνω τα εσωρουχα και τις φορμες η τα παντελονια!!!!!και σε φιλη μου που παθαινει συχνα τετοια η δικη της γυναικολογος της ειπε να τα σιδερωνει γιατι πολλες φορες ακομη και η σκονη πλθντηριου δεν φευγει καλα απο τα ρουχα!!!!επισης γιατι προσφατα ημουν αρρωστη και εψαξα σχετικα με αυτο στο ιντερνετ βρηκα ενα αρθρο το οποιο θα το ψαξω και θα το ανεβασω στο φορουμ που λεει οτι πλυντηριο δεν σκοτωνει ολους τουσ μικροοργανισμους!και κατι τελευταιο!!!!!!επειδη το εχω ψαξει παρα πολυ με τα ρουχα τα καινουρια εξαιτιας μιας διαφωνας που ειχα με την αδερφη μου η οποια επεμενε οτι πρεπει να τα πλενουμε τα ρουχα ενω εγω οτι δεν υπαρχει προβλημα ρωτησα δερματολογο και ειπε οτι επιβαλεται γιατι ολα αυτα περνανε απο μηχανες και παγκους εργοστασιων που σιγουρα δεν απολυμενονται και δεν καθαριζονται συχνα:lol:!!!!!

Μια χαρα τα λες!!1

καλά φαίη ο άντρας σου πρέπει να ρίχνει πολύ γέλιο τα βράδια με τις τρελλές!χαχα

:lol::lol::lol::lol:

σε οσα κοριτσακια ειναι στην φαση της προσπαθειας για εγκυμοσυνη θελω μεσα απο τα βαθυ της καρδιας μου να ευχθω καλη επιτυχια!!!μην το βαζετε ποτε κατω,πιστεψτε το κ με την βοηθεια της Παναγιας μας ολα θα γινουν!

για μενα το δυσκολο δεν ηταν να μεινω αλλα το μετα,μιας κ ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη..ακομα κ οταν φοβαμαι μηπως κατι συμβει,η προσευχη κ η πιστη με βοηθουν ωστε να κερδιζω την καθε μερα,την καθε βδομαδα,κ σιγα σιγα το καθε 3μηνο!!!

ολα αυτα ειναι πραγματα που οσες εχουμε δυσκολευτει τα εχουμε περασει κ τα ξερουμε,οποτε να μας μιλατε κ να γραφετε εδω τους καημου σας...κ να ξερετε ο καημος,ο πονος κ η αγωνια οταν τα μοιραζομαστε γινονται ευκολοτερα....

ειμαι σιγουρη πως σε λιγο καιρο νεα σπορακια θα ειναι αναμεσα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας γραφω την προσευχη που λεω παντα κ πραγματικα με εχει βοηθησει:

''Τὴν πᾶσαν ἐλπίδα μου εἰς σὲ ἀνατίθημι, Μήτηρ τοῦ Θεοῦ, φύλαξόν με ὑπὸ τὴν σκέπην σου.''

Είσαι μια γλύκα!!!

Καλημέρα κορίτσια!Πάλι ιώσεις στα πιτσιρίκια?Αμάν!!!Περαστικά!

Σήμερα η μέρα είναι για βόλτες έτσι έβαλα μπριζόλες στο φούρνο με πατάτες να ψήνονται και αργότερα θα βγούμε έξω να μαζέψουμε λίγο ήλιο.Φιλιά και καλές βόλτες...

Καλές βόλτες!!!

καλημεριζω ολη την παρεα και ιδιαιτερως την γλυκια μπανανιτσα μας!!!!

για σημερα το μενου εχει βολτα με την πασχαλιτσα μου και για γαι δεν ξερω ακομα...

Τωρα θα παμε να παρουμε κατσικακι να δοκιμασουμε πρωτη φορα και μετα βλεπουμε..

Ο μπαμπας μας δυστηχως δουλευει..

Φιλια παμε να ετοιμαστουμε!!!

Φιλιά και στην καραμελίτσα ακόμα περισσότερα!!

Γεια σας γεια σας

Σήμερα έκανα ρεβύθια.

Περιστέρω χτες το βράδυ σε ονειρευτηκα οτι αγόρασες ένα κόκκινο βιβλίο.

Μέχρι και στα όνειρα μου σας βλέπω.

Φιλάκια να περνάτε καλά

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτό να το πάρω για καλό τωρα;

Μήπως ηταν της Αγκάθα Κρίστι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου!!

Μια χαρα τα λες!!1

:lol::lol::lol::lol:

Είσαι μια γλύκα!!!

Καλές βόλτες!!!

Φιλιά και στην καραμελίτσα ακόμα περισσότερα!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτό να το πάρω για καλό τωρα;

το κοκκινο ειναι γρηγορο!!!!οχι καλες μου φιλες δεν ειμαι μαγεισσα αλλα παλια ειχα περασει μια περιοδο που εψαχνα το καθε τι γιατι μου ειχαν βγει 2-3 ονειρα!και τα ειχα παρει απο φοβο!μετα πηγα σε ενα παπα με διαβασε και εστρωσα!:lol:αυτεσ οι φοβερεσ γνωσεις εμειναν ομως:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με πνίξαν οι τύψεις σήμερα γιατί χαλασα την δίαιτα

Για τα καλά όμως έτσι;

Εφαγα χαλβά,ταραμοσαλάτα,2 κομμάτια τυρόπιτα της μάνα μου,ό,τι έμεινε στην κατσαρόλα από μια γαλατόπιτα που εφτιαξα

Είμαι για πολλές φάπες

Τωρα που είχα φτάσει σε τοσο καλό σημείο

Η αλήθεια είναι ότι ζορίστηκα πολύ αυτές τις μέρες

Ειμαι μόνη μου,δεν προλαβαίνω να κάνω ούτε μπάνιο ή για να το θεσω καλύτερα όλα μπορω να τα προλάβω αλλά το παιδακι μου δεν με αφηνει

Είμαι άυπνη

Και νηστική!!!

Τις 3 τελευταιες μερες δεν προλαβαίνω να τρωω και τα 5 γεύματα της δίαιτας

Οποτε δεν είναι ότι μόνο σήμερα την χάλασα

Τελοσπάντων

Δεν περιμενα και κάτι καλύτερο από τον εαυτό μου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιστρεφει και ο άντρας μου.

Το βράδυ θα πάμε σε κάτι συγγενείς που θα ψησουν,γι' αυτό έφτιαξα και την γαλατόπιτα.

Πρωτη φορα την εκανα,εχω περιεργεια να δω πώς θα βγει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα επιστρεφει και ο άντρας μου.

Το βράδυ θα πάμε σε κάτι συγγενείς που θα ψησουν,γι' αυτό έφτιαξα και την γαλατόπιτα.

Πρωτη φορα την εκανα,εχω περιεργεια να δω πώς θα βγει...

αφου ειναι απο τα χερακια σου καλη θα ειναι...μην ανησυχεις...α,και στειλε καμια μπριζολα και εδω αφου θα ψησετε...εμεισ λεγαμε για αυριο αλλα δεν νομιζω.πηραμε ψησταρια μικρη αλλα μια φορα που ψησαμε το καλοκαιρι πηγαμε να βαλουμε φωτια στην πολυκατοικ οποτε ακυρο...και τωρα θα μου πειιτε καντα στην κουζινα αλλα αλλη γευση εχει ρε κοριτσια!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΠΡΙΖΟΛΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι απο τα χερακια σου καλη θα ειναι...μην ανησυχεις...α,και στειλε καμια μπριζολα και εδω αφου θα ψησετε...εμεισ λεγαμε για αυριο αλλα δεν νομιζω.πηραμε ψησταρια μικρη αλλα μια φορα που ψησαμε το καλοκαιρι πηγαμε να βαλουμε φωτια στην πολυκατοικ οποτε ακυρο...και τωρα θα μου πειιτε καντα στην κουζινα αλλα αλλη γευση εχει ρε κοριτσια!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΠΡΙΖΟΛΑ :lol:

Nα σου στείλω καλή μου!!

Η ξαδερφη είναι σούπερ μαγείρισσα

Θα εχει φτιαξει υπέροχα πράγματα

Με βλεπω να συνεχιζω την κραιπάλη

Link to comment
Share on other sites

Κοπελάρες τι θα φτιάξετε για Καθαρά Δευτερα;

Πείτε καμια ιδέα...

Εχω προμηθευτεί διάφορα,αλλά δεν εχω αποφασισει

Καθε χρόνο κάνω τα ίδια

Δηλαδη:γίγαντες στο φούρνο,πατατοσαλάτα με κάπαρη και ελιές-κρεμμύδι,χταποδακι με μακαρονάκι κοφτό,καλαμαράκια με μυρωδικά, γαριδοπίλαφο και ταραμοσαλάτα

Φετος ταραμοσαλάτα δεν φτιάχνω και λέω ούτε και γίγαντες.Υπάρχει περιπτωση να έχουμε και φίλους για φαγητό στο χωριό και θα πω στην φίλη μας να φτιάξει ταραμοσαλάτα,μιας κι εχει λυσσάξει να συμβάλει στο μαγείρεμα.

Το σίγουρο είναι το χταποδακι με το μακαρονάκι

Εχω εναν γαστρονομο μονο με νηστισιμα

Θα τον μελετησω κι αν βρω κατι καλο θα σας γραψω καμια συνταγή

Link to comment
Share on other sites

Κοπελάρες τι θα φτιάξετε για Καθαρά Δευτερα;

Πείτε καμια ιδέα...

Εχω προμηθευτεί διάφορα,αλλά δεν εχω αποφασισει

Καθε χρόνο κάνω τα ίδια

Δηλαδη:γίγαντες στο φούρνο,πατατοσαλάτα με κάπαρη και ελιές-κρεμμύδι,χταποδακι με μακαρονάκι κοφτό,καλαμαράκια με μυρωδικά, γαριδοπίλαφο και ταραμοσαλάτα

Φετος ταραμοσαλάτα δεν φτιάχνω και λέω ούτε και γίγαντες.Υπάρχει περιπτωση να έχουμε και φίλους για φαγητό στο χωριό και θα πω στην φίλη μας να φτιάξει ταραμοσαλάτα,μιας κι εχει λυσσάξει να συμβάλει στο μαγείρεμα.

Το σίγουρο είναι το χταποδακι με το μακαρονάκι

Εχω εναν γαστρονομο μονο με νηστισιμα

Θα τον μελετησω κι αν βρω κατι καλο θα σας γραψω καμια συνταγή

ναι γιατι αυριο θα εχω ετοιμασιες....δωσε καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι αυριο θα εχω ετοιμασιες....δωσε καμια ιδεα

Κι εγω από αύριο απόγευμα...

Κάθε Κυριακη πριν από Καθαρα Δευτέρα εχω μαγειρική...ιεροτελεστία!!

Και τα τρώμε μόνοι μας,έτσι;Αντε και με τα πεθερικά συνηθως

Απλά αυτην την ημερα μου αρεσει η ποικιλία

Αλλωστε χαμενα δεν πάνε...

Τρωμε και ξανατρωμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...