Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, rainbow_2024 said:

      Κάναμε κι εμείς τις μεθόδους αυτές και το αποτέλεσμα ήταν από τα 11 γονιμοποιημένα ωάρια τα 7 προχώρησαν σε βλαστοκυστες.

      Εύχομαι καλή επιτυχία! 🙏

      Το θέμα μου είναι ότι εμείς στην πρώτη εξωσωματική μόνο με picsi έκανα 11 βλαστοκυστες εμένα έγγυος αλλά τα περισσότερα ήταν βιοχημικές. Δεν είναι το πρόβλημα μου τόσο το αν θα πάνε βλαστοκυστες αλλά να μην έχω βιοχημικές. Εγώ έχω μόνο θέμα με την ινσουλίνη για την οποία παίρνω χάπι και τα έχω ψάξει όλα. Δεν έχω θρομβοφιλια και τα λοιπά. Ο ουρολόγος πιστεύει ότι για τις βιοχημικές ευθύνεται το σπέρμα οπότε για αυτό πέσαμε στο τραπεζι και οι δύο τεχνικές. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αφροδίτηηηηηηη!ουουουουου!πως περνάτε?

Ερώτηση κρίσεως:μου έφερε η μαμά μου μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ τσάντα με μήλα.Τι στο καλό να τα κάνω?

αχ γιαμιιιιιιιιιιι μηλοπιτακιαααααααααααααα!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αφροδίτηηηηηηη!ουουουουου!πως περνάτε?

Ερώτηση κρίσεως:μου έφερε η μαμά μου μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ τσάντα με μήλα.Τι στο καλό να τα κάνω?

Στειλτα απο δω!!!!!Χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Μπορεις να κανεις μαρμελαδα-ψητα στο φουρνο-μηλοπιτα...

Αννουλα τι καλα,χαιρομαι που ολα ειναι τελεια!!!

Ο γιος σου τελικα θα σε κανει κορμαρα.;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι ωραίος καιρός σήμερα ζέστη και ήλιος επιτέλους,ανυπομονώ να καλοκαιριάσει...Σήμερα φάγαμε μπακαλιάρο τηγανητό με βραστή πατάτα και χόρτα...Σιγά-σιγά αρχίζουν και υποχωρούν επιτέλους τα συμπτώματα οπότε και θα τα λέμε (αν με αφήνουν οι ταλιμπάν) και πιο συχνά

Ας είσαι εσύ καλά και γράφε μας τα νεά σου όποτε μπορείς!

Ναι... αλλά έχει τα δικά σου τικεράκια και τις υπέροχες υπογραφές σου??:wink::wink:

Χαίρομαι που σου πέρασαν κάπως οι αδιαθεσίες! Να μας έρχεσαι πιο συχνά!

Κορίτσια, άσχετο... Είμαι η μόνη εδώ μέσα που δεν έχω φατσοβιβλίο...?

Βάλε με κι εμένα στην παρέα!!:rolleyes:

ναι, πήγε σήμερα πρώτη μέρα στο νέο σταθμό. χαμογελαστή, χαρούμενη, τσακίρ κέφι στη γιορτή! χόρευε, τραγουδούσε, έφαγε.

μου έδωσε συγχαρητήρια η νηπιαγωγός.

μου αρέσει που σου έδωσα και συγχαριτήρια για το παιδί και τώρα συνειδητοποίησα ότι μιλούσαμε για τον παιδικό:confused::confused::confused:

Μήπως είμαι αλλού???? Μήπως χρειάζομαι επειγόντος διακοπές????

κ φούμπι μου έχω κεραίες ορθάνοιχτες! μόλις την παραλάβω το απόγευμα θα την ρωτήσω!!!!!!!τα λέει όλα στη μανούλα!

θα μου πει κ από κοντά η πεθερά που την παρέλαβε από σταθμό.

να περάσετε όλες τέλεια!

άννια, αποκλείεται να σου μοιάζει. είσαι ανεπανάληπτη!!!!!

καλα ποσο γελασα με το κοκκινο τριανταφυλλο να σας πω σκηνικο να γελάσετε,την χρόνια που γνώρισα τον Τ μου την έπεφτε ένας από το σχολείο εγώ 16 τότε αυτός 18(είχε μείνει στην 3λυκείου,δεν είμασταν στην ίδια τάξη απλά στο ίδιο σχολείο και δεν τον είχα προσέξει ποτέ τεσπα βρίσκει το κινητό μου και μου έστελνε μηνύματα και τέτοια ε περίεργη και εγώ του κανονίζω να συναντηθούμε στον Αγ.Νικόλαο όσες έχετε πάει βόλο θα ξέρετε που είναι,του λέω όμως δεν σε έχω δει ποτέ πως θα σε γνωρίσω??Μου λέει θα κρατάω ένα κόκκινο τριαντάφυλλο,πήγα τελικά από μακρυά και πίσω από δέντρα για να μην με δει και μόλις τον είδα κορίτσια έτρεξα μακριά ήταν τέρας,μετά με έπαιρνε τηλ και έστελνε μηνύματα γιατί δεν πήγα ευτυχώς δεν με είχε δει

Φτου σου παλιοκόριτσο τι έκανες:confused: Κι εγώ αυτό θα έκανα στην θέση σου χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφιές μου

Σήμερα δεν ξέρω τι έχω θέλω να αγκαλιάσω όλο το κόσμο να τον φιλήσω και μου έρχεται να κλάψω απο χαρά!!! Γιατί δεν κέρω μη με ρωτάται δεν έγινε τπτ. Μάλλον λόγω καιρού.

Σέλω κι εγώ αγκαλίτσααααα!

Με έπιασε και μια συγκίνηση το πρωί γιατι σκεφτόμουνα πέρισυ που δούλευα και είχαμε αποκριάτικο πάρτυ στο σχολείο. Θέλω τη δουλειά μου.

Ευτυχώς είναι το Δαφνί κοντά να με μαζέψουν μιλάμε για τρέλα τι γράφω Χριστέ μου.

Και για να ζηλέψετε πήγα για καφέ στον ήλιο ναι ναι. Με το Νικολή μου και τη κουμπάρα μου.

κακούργα!!!! Κι εγώ είμαι ακόμη στην δουλεια:rolleyes:

Είχα που λέτε σκοπό να κάνω πατάτες με αυγά στον άντρα μου και γω θα βολεύομουνα. Και άργησα να έρθω και ήρθε ο άντρας μου πιο νωρίς σήμερα και δεν είχα φαγητό. Ενιωσα χάλια. Μου λέει δεν πειράζει θα κάνω τοστ. Τι έγινε; Να μην με χωράει ο τόπος. Πρώτη φορά το έκανα αυτό και νιώθω άσχημα με τον εαυτό μου.

προσπέρασέ το....

Το βράδυ έχουμε πάρτυ μασκέ. Ο κουμπάρος μας στο μαγαζί του. Προβλέπεται ξενύχτι. Πήρα και μια στέκα της μίνι να αντιγράψω το φεφόπαιδο.

Να περάσετε σούπερ!!!

Περιστέρω μπράβο πολλά μπράβο. Εγω σταμάτησα αλλά προσέχω να μην πάρω κάθε πρωι ανεβαίνω στη ζτγαριά πηγα και πήρα δεν έχω. Τουλάχιστον δεν πήρα. Αλλά θα ξεκινήσω πάλι γιατί έχουμε και γάμοβάφτιση το καλοκαίρι.

Με συγκινήσατε όλες με τα παιδάκια σας να τα χαίρεσται όλες και να είστε γερές να τα καμαρώνετε.

Ζωπ πρώτον να σε συγχαρώ για το παιδάκι σου και δεύτερον ευχαριστώ πολύ για την ευχή.

Μάρτζι καλή επιτυχία με την εξωσοωματική.

Και γω συμφωνώ για το άγχος Χρυσοβαλάντω. Δεν ξέρω αν το έχω ξαναπει αλλά πριν μείνω έγκυος είχα τρομερό άγχος όχι όμως μόνο γι αυτό αλλά και για άλλα θέματα. Και πάω στο γιατρό και του λέω δεν μένω έγκυος. Μου λέει παιδιά θα κάνεις όσα θες να είσαι σίγουρη. Του λέω να κάνω καμια εξέταση και μου γράφει ορμονικές. Λέω περιμένω περίοδο να τις κάνω. Περίμενα περίμενα είχα καθυστέρηση και δεν μου περνούσε απο το μυαλό να κάνω τεστ. Είχα κολλήσει να περιμένω την περίοδο και δεν ερχόταν. Και ήμουνα έγκυος. Τώρα δεν με νοιάζει αλλά με αγχώνει το μετά. Θα μαι με το φόβο είμαι μη σας πω με το φόβο.

αννια καλά αποτελέσματα στην αυχενική. Πότε έχεις ΠΗΤ;

Καλά να περάσετε καλό τριήμερο

Σας αγαπάω !!!

Καλό τριήμερο και σε σένα, μάκια!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ειπα να ξεκινησω να σας διαβασω,μπας κ δω τι εχασα σημερα αλλα δεν μπορω με τιποτα...παλι πολλα γραψατε!!!!!!!

οποτε γραφω τα δικα μου,σημερα ημουν στον διαβητολογο-διατροφολογο παμε τελεια κ δεν εχω παρει ακομα ουτε γραμμαριο,εγω παλι νομιζω οτι χανω συνεχεια ποντους χιχιχιχι!!!!τελικα ισως αυτο που με παχαινε να ηταν η ζαγχαρη κ τωρα αλλαξαν ολα :)!!!!

α να μην ξεχασω φαγαμε φακες στην πεθερουλα!φιλακια σε ολες!!!

υσ.κατι σα να διαβασα για συναντηση στην αθηνα????καλε δε με λυπαστε εγκυο γυναικα να με τρεχετε?????????????????χοχοχοχοχο!!!!

Πολύ καλά τα νεά σου Άννα! Μπράβο!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι επειδή σας βλέπω φορτσάτες, θα προσπαθήσω να μπω και από το σπίτι γιατί αν σας ξαναδιαβάσω την Τρίτη........θα θέλω μία εβδομάδα να το κάνω και στο τέλος θα με απολύσουν!!!!! Θα μου λένε καταχώρησε αυτό και θα λέω δεν μπορώ τώρα, διαβάζω τα νέα της μαγειροπαρέας!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι ωραίος καιρός σήμερα ζέστη και ήλιος επιτέλους,ανυπομονώ να καλοκαιριάσει...Σήμερα φάγαμε μπακαλιάρο τηγανητό με βραστή πατάτα και χόρτα...Σιγά-σιγά αρχίζουν και υποχωρούν επιτέλους τα συμπτώματα οπότε και θα τα λέμε (αν με αφήνουν οι ταλιμπάν) και πιο συχνά

koritsaki moy πολυ χαιρομαι με τα μυν, σου, ποτε κανεις αυχενικη? απο φυλο πως το νιωθεις το σπορο? εγω σε εχω για κορη...:cool:

δεν πειράζει!θα σε γνωρίσουμε απ'ευθείας από κοντά !θα χει και πιο πολύ σασπένς:tongue:

θα κρατάς ένα κόκκινο τριαντάφυλλο!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχχαχαχ!!! αυτο να δω..

Εμένα η συμπεθερα Μαρία,όταν γνωριστήκαμε κράταγε...τον άντρα της!!!:lol::lol:

Υ.Γ Μου είχε πει ότι είναι πανύψηλος:lol:

χαρακτηριστικο αξεσουαρ,δεν μπορεις να πεις??

Kagly... είναι πολύ συγκινητικό όλο σου το μήνυμα... Να περάσεις υπέροχα απόψε!!

Δωράκι, αυτό θα κάνω κι εγώ στις τσουράπες! Θα κρυφτώ πίσω από κανά δέντρο κι άμα δω ότι είναι παλαβές, θα φύγω!!:tongue: Γιατί εγώ είμαι εντελώς νορμάλ βλέπεις...:rolleyes:

Συμφωνω με το αισιοδοξο μυν, της καγλυ... με εκφραζει απολυτα..

Ζωπ, τι να πας να δεις... μην πας καθολου, τρελογκες απο κουνια!!

εγω ποτε θα σας δω που ειμαι εδω στον νοτο????

Link to comment
Share on other sites

Μία από τις εκδοχές για Καθ. Δευτέρα είναι να φάμε στο σπίτι κάποιων καλών φίλων.:D Γενικά εκεί, θα είμαστε πολλά άτομα. Κι άλλοι φίλοι και σόγια των νοικοκυραίων.

Ξέρετε, θα έχουν τα γνωστά νηστήσιμα (τα περισσότερα από τα οποία εγώ δεν τα τρώω κιόλας:roll:).

Θέλω να συνεισφέρω στο μενού.

Για γλυκό, σκέφτηκα να φτιάξω σάμαλι - πως σας φαίνεται?:confused:

Για αλμυρό? Πείτε βρε κορίτσια, κάτι πρωτότυπο! Μόνο να μην είναι πολύ δύσκολο!!:rolleyes::cool: Κατά προτίμηση νηστήσιμο...:-P


Link to comment
Share on other sites

Μία από τις εκδοχές για Καθ. Δευτέρα είναι να φάμε στο σπίτι κάποιων καλών φίλων.:D Γενικά εκεί, θα είμαστε πολλά άτομα. Κι άλλοι φίλοι και σόγια των νοικοκυραίων.

Ξέρετε, θα έχουν τα γνωστά νηστήσιμα (τα περισσότερα από τα οποία εγώ δεν τα τρώω κιόλας:roll:).

Esy na faς πατατες τηγανητες και χαλβα...η μηπως ουτε αυτον τον τρως;

Θέλω να συνεισφέρω στο μενού.

Για γλυκό, σκέφτηκα να φτιάξω σάμαλι - πως σας φαίνεται?:confused:Μμμμμ τελειο,ο καλος μου τρελαινεται!!!!

Για αλμυρό? Πείτε βρε κορίτσια, κάτι πρωτότυπο! Μόνο να μην είναι πολύ δύσκολο!!:rolleyes::cool: Κατά προτίμηση νηστήσιμο...:-P

Νηστημο αλμυρο;Μμμμ δυσκολα μας βαζεις....

Εβιριιιιιι σωσε την κατασταση!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

για γλυκο θα μπορουσες να κανεις και αυτο, θα σε προσκυνησουν..

ΝΗΣΤΙΣΙΜΟ ΚΕΙΚ

Υλικά για 1 μέτριο ταψί:

  • 3 κούπες τσαγιού αλεύρι που φουσκώνει μόνο του
  • 10 κουτ. σούπας ηλιέλαιο
  • 3 κουτ. σούπας κακάο
  • 1 κουτ. γλυκού σόδα
  • 2 κουτ. γλυκού ξίδι
  • 2 βανίλιες σε σκόνη
  • 2 κούπες τσαγιού κρύο νερό
  • 2 κούπες τσαγιού ζάχαρη
  • λίγο αλάτι
  • λίγη τρούφα

για το γλάσο:

  • 2 κουτ. σούπας βιτάμ
  • 150 γρ. ζάχαρη άχνη
  • 3 κουτ. σούπας κακάο
  • 2 κουτ. γλυκού κονιάκ
  • 2 κουτ. γλυκού νερό

Διαδικασία

Κοσκινίζουμε το αλεύρι και το κακάο για να γίνει το κέικ μας πιο αφράτο. Μέσα σε ένα μπολ ρίχνουμε το αλεύρι, τη ζάχαρη, το κακάο, τη σόδα, τις βανίλιες, λίγο αλάτι και τα ανακατεύουμε με το χέρι μας ή με ένα κουτάλι να αναμειχθούν ομοιόμορφα. Στη συνέχεια, στο ίδιο μπολ ρίχνουμε το νερό, το ξίδι, το ηλιέλαιο και χτυπάμε τα υλικά με το μίξερ, μέχρι να ομογενοποιηθούν. Μόλις το μείγμα είναι έτοιμο, το αδειάζουμε στο ταψάκι μας (χωρίς να το λαδώσουμε και να το αλευρώσουμε) και το ψήνουμε στο φούρνο για μία ώρα στους 180 βαθμούς. Όσο ψήνεται το γλυκό ετοιμάζουμε το γλάσο.

Ανακατεύουμε σε ένα μπολ τη ζάχαρη με το κακάο. Σε ένα μικρό κατσαρόλι ζεσταίνουμε το βούτυρο και προσθέτουμε το νερό. Μόλις λιώσει το βούτυρο, προσθέτουμε το κονιάκ, ανακατεύουμε και στη συνέχεια προσθέτουμε το περιεχόμενο του μπολ. Ανακατεύουμε καλά και πάλι, και το γλάσο είναι έτοιμο να απλωθεί πάνω από το κέικ. Στο τέλος πασπαλίζουμε με λίγη τρούφα. Μόλις κρυώσει σερβίρουμε.

για αλμυρο μπορεις να κανεις καμια μανιταροπιτα, καμια σαλατα ζυμαρικων με λαχανικα, χουμους, ταμπουλε, τοματοκεφτεδες, μελιτζανοσαλατα, αυτα μοθυ ηρθαν τωρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άννά μπράβο!Τι ωραία νέα!

αχ γιαμιιιιιιιιιιι μηλοπιτακιαααααααααααααα!!!!

αν τα κάνω όοοολα αυτά μηλοπιτάκια φτάνουν να κεράσω όλο το καφέ:tongue:

Στειλτα απο δω!!!!!Χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Μπορεις να κανεις μαρμελαδα-ψητα στο φουρνο-μηλοπιτα...

στέλνω...περίμενε!!!

μαρμελάδα σκέφτηκα κι εγώ.αλλά είναι ωραία?ψητά πως γίνονται?

Κι επειδή σας βλέπω φορτσάτες, θα προσπαθήσω να μπω και από το σπίτι γιατί αν σας ξαναδιαβάσω την Τρίτη........θα θέλω μία εβδομάδα να το κάνω και στο τέλος θα με απολύσουν!!!!! Θα μου λένε καταχώρησε αυτό και θα λέω δεν μπορώ τώρα, διαβάζω τα νέα της μαγειροπαρέας!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

αντε πάλι σε βλέπω να συσφίγγεις τη σχέση με τους πιγκουίνους.Εμείς μέχρι και εθνικότητα θα σου αλλάξουμε.Εσκιμώα θα σε κάνουμε:tongue::tongue::tongue:

Συμφωνω με το αισιοδοξο μυν, της καγλυ... με εκφραζει απολυτα..

Ζωπ, τι να πας να δεις... μην πας καθολου, τρελογκες απο κουνια!!

εγω ποτε θα σας δω που ειμαι εδω στον νοτο????

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι εμείς?????μα για τι το λες αυτό???φήμες φήμες:cool::tongue:

για γλυκο θα μπορουσες να κανεις και αυτο, θα σε προσκυνησουν..

ΝΗΣΤΙΣΙΜΟ ΚΕΙΚ

Υλικά για 1 μέτριο ταψί:

  • 3 κούπες τσαγιού αλεύρι που φουσκώνει μόνο του
  • 10 κουτ. σούπας ηλιέλαιο
  • 3 κουτ. σούπας κακάο
  • 1 κουτ. γλυκού σόδα
  • 2 κουτ. γλυκού ξίδι
  • 2 βανίλιες σε σκόνη
  • 2 κούπες τσαγιού κρύο νερό
  • 2 κούπες τσαγιού ζάχαρη
  • λίγο αλάτι
  • λίγη τρούφα

για το γλάσο:

  • 2 κουτ. σούπας βιτάμ
  • 150 γρ. ζάχαρη άχνη
  • 3 κουτ. σούπας κακάο
  • 2 κουτ. γλυκού κονιάκ
  • 2 κουτ. γλυκού νερό

Διαδικασία

Κοσκινίζουμε το αλεύρι και το κακάο για να γίνει το κέικ μας πιο αφράτο. Μέσα σε ένα μπολ ρίχνουμε το αλεύρι, τη ζάχαρη, το κακάο, τη σόδα, τις βανίλιες, λίγο αλάτι και τα ανακατεύουμε με το χέρι μας ή με ένα κουτάλι να αναμειχθούν ομοιόμορφα. Στη συνέχεια, στο ίδιο μπολ ρίχνουμε το νερό, το ξίδι, το ηλιέλαιο και χτυπάμε τα υλικά με το μίξερ, μέχρι να ομογενοποιηθούν. Μόλις το μείγμα είναι έτοιμο, το αδειάζουμε στο ταψάκι μας (χωρίς να το λαδώσουμε και να το αλευρώσουμε) και το ψήνουμε στο φούρνο για μία ώρα στους 180 βαθμούς. Όσο ψήνεται το γλυκό ετοιμάζουμε το γλάσο.

Ανακατεύουμε σε ένα μπολ τη ζάχαρη με το κακάο. Σε ένα μικρό κατσαρόλι ζεσταίνουμε το βούτυρο και προσθέτουμε το νερό. Μόλις λιώσει το βούτυρο, προσθέτουμε το κονιάκ, ανακατεύουμε και στη συνέχεια προσθέτουμε το περιεχόμενο του μπολ. Ανακατεύουμε καλά και πάλι, και το γλάσο είναι έτοιμο να απλωθεί πάνω από το κέικ. Στο τέλος πασπαλίζουμε με λίγη τρούφα. Μόλις κρυώσει σερβίρουμε.

για αλμυρο μπορεις να κανεις καμια μανιταροπιτα, καμια σαλατα ζυμαρικων με λαχανικα, χουμους, ταμπουλε, τοματοκεφτεδες, μελιτζανοσαλατα, αυτα μοθυ ηρθαν τωρα..

που ήσουν εσύ καλέ όταν έσπαγα το κεφάλι μου να βρω πράγματα για τον μικρό χωρίς γάλα και αυγά?Μα είμαι εντελώς χαζή τελικά.Ούτε που μου είχε πάει το μυαλό να κοιτάξω στα νηστίσημα:rolleyes:.Το τάιζα το παιδάκι μου με τα πειράματά μου:-(


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! τι κανετε?

Η Εβίρι μας είπε ότι θα είναι εδώ από 01/04 (στο περίπου) μέχρι και την Δευτέρα του Πάσχα.... λοιπόν, σας ενημερώνω -τουλάχιστον όσες Κυρίες βρίσκονται Αθήνα- πως εγώ δεν μπορώ Μ.Πέμπτη που έχω ραντεβού στο ΙΚΑ να περάσει ο Νικόλας μου από επιτροπή σχετικά με τις λογοθεραπείες...

Οποιαδήποτε άλλη ημερομηνία προτείνετε, θα είμαι μέσα φυσικά .... άντε, να πάρω και άδεια από την δουλειά, να αφήσω τα παιδιά στον χάμπυ... τί άλλο να κάνω η γυναίκα ??????:lol:

Αλλά, για φανταστείτε τί σκεφτόμουν χθες το βράδυ μόνη μου και γέλαγα : να πηγαίναμε λέει όλες μαζί -μόνες μας- σε ένα μέρος γραφικό και κοντά ας πούμε Υδρα ή Σπέτσες (αγαπημένα και τα δυο) και να κλείσουμε δωμάτια όλα για πάρτη μας και να λέμε να λέμε να λέμε... η καλύτερη ψυχοθεραπεία.... ΜΟΝΟ που θα θέλαμε κι ένα μηχανηματάκι σαν αυτά που έχουν οι τράπεζες για να παίρνουμε σειρά πορτεραιτότητας ! χα χα

Εβίρι,

Θα έρθετε και οι τρεις σας φαντάζομαι ε ????

Ωραίο φαγάκι έκαμες, από τα αγαπημένα μου ! Αγαπώ πολύ Ασιατική / Ινδονησιακή κουζίνα... Far East for ever !!!

Μπράβο βρε Μαράκι που πλέκεις !! Πόσο μου αρέσουν οι γυναίκες που κάνουν χειροτεχνίες γενικά... εγώ πάλι, καθότι αριστερόχειρ, δεν είχα την τύχη να μάθω... μου έδειχναν δλδ αλλά τα έβλεπα "ανάποδα" και δεν καταλάβαινα...

έχω μετανιώσει που δεν έμαθα κοφτό από την γιαγιά την Μεταξία... έφτιαχνε αγγέλους μιλάμε η γυναίκα και, ευτυχώς, έχω αρκετά πράγματα που μας έχει αφήσει !! Αχ γιαγιάκα !

Χρυσοβαλάντω μου,

Να μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς γιατί έτσι μπλοκάρεις τον εγκέφαλό σου και η ψυχολογία είναι το Α και το Ω στο θέμα αυτό... ναι μεν ακολούθα ότι σου είπε ο γυναικολόγος αλλά προσπάθησε να "απεμπλακείς" συναισθηματικά και να αποφορτιστείς... έχω φίλη κολλητή που προσπαθούσε καιρό και... δεν... μόλις μπήκε στην διαδικασία για εξετάσεις ορμονολογικές κλπ που ξε-αγχώθηκε, έμεινε έγκυος το κορίτσι !

Όλα καλά θα πάνε μωρό μου ! Βρες πράγματα να αποσχολείσαι και να είσαι ήρεμη !

Αγαπώ Θεσσαλονίκη !!!! Αχ ! και βαχ...

Καλημέρα !!!!

Σήμερα τα τέκνα μου πήγαν ντυμένα στον σταθμό και ήμουν τόσο χαρούμενη !

Τους ευχήθηκα "και του χρόνου" και από μέσα μου ευχαριστούσα την Παναγία που μας αξιώνει να το ζούμε αυτό και Την παρακαλούσα να τα έχει γερά κάτω από τις φτερούγες της ....

Χθες "τσαταλιάστηκα" από την κούραση: έφυγα από γραφείο στις 6 τρέχοντας να πάω να πάρω παιδιά (6+20) να πάμε για λογ/πεία στο Μοσχάτο στις 7 παρά 15... γυρίσαμε σπίτι 8.30 και κάτι ψιλά... τί να πρωτοκάνω εκείνη την ώρα...

πέσανε για ύπνο τα παιδιά... ο Μάκης ήρθε στις 11 (!!!!!! :confused: είναι αυτό που λέμε η πολλή δουλειά...) κι ευτυχώς την βγάλαμε με ... τοστ !!!τέτοια προκοπή αλλά και τέτοια ώρα, τέτοια λόγια !

Γι' αυτό σήμερα λέω να κάμω πατατούλες ογκρατέν και σνιτσελάκια που έχω και γίνονται γρήγορα με μια σαλατούλα ! Μου είπε η αγαπούλα ότι θα έρθει νωρίς (δλδ στις 9 και...)...

Πως τις κανεις τις πατατες ογκρατεν?

Φούμπι μου,

Το νησί σου μου θυμίζει τα νιάτα μου... είχαμε ερθει (κλασικά) 5νθήμερη αλλά πιο πολύ την είχα γυρίσει το καλοκαίρι που θα πήγαινα Γ' Λυκείου (1992) όταν είχαμε πάει Κατασκήνωση εκεί... και πιο πολύ από όσα έχω συγκρατήσει μου άρεσε η Λίνδος !

Ιωάννα μας (Άννια),

Με το καλό η αυχενική σας !

Δεν ξέρω τί ξεχνάω...

Ωραίο ακούγεται, αλλά θα το φτιάξω άλλη φορά, γιατί δεν έχω τυριά, ουτε μπεικον. Η ντοματοσουπα πώς γίνεται; Δεν έχω φάει ποτέ!

Και να μη βαλεις τυρια και μπεικον δεν πειραζει..μπορεις να κανεις και απλη ομελετα μονο με αυγα και πατατες!

καλα ποσο γελασα με το κοκκινο τριανταφυλλο να σας πω σκηνικο να γελάσετε,την χρόνια που γνώρισα τον Τ μου την έπεφτε ένας από το σχολείο εγώ 16 τότε αυτός 18(είχε μείνει στην 3λυκείου,δεν είμασταν στην ίδια τάξη απλά στο ίδιο σχολείο και δεν τον είχα προσέξει ποτέ τεσπα βρίσκει το κινητό μου και μου έστελνε μηνύματα και τέτοια ε περίεργη και εγώ του κανονίζω να συναντηθούμε στον Αγ.Νικόλαο όσες έχετε πάει βόλο θα ξέρετε που είναι,του λέω όμως δεν σε έχω δει ποτέ πως θα σε γνωρίσω??Μου λέει θα κρατάω ένα κόκκινο τριαντάφυλλο,πήγα τελικά από μακρυά και πίσω από δέντρα για να μην με δει και μόλις τον είδα κορίτσια έτρεξα μακριά ήταν τέρας,μετά με έπαιρνε τηλ και έστελνε μηνύματα γιατί δεν πήγα ευτυχώς δεν με είχε δει

Χαχαχαχαχαχα.. Εγω παλια ειχα βγει ραντεβου στα τυφλα, ηταν ενας, χαλια, ασε που οταν τον πρωτοειδα μου φανηκε αδερφη.

Τεσπα, συναντιομαστε κεντρο, σε καποια φαση πηγε στο αμαξι του και ξαναγυρισε, και επειδη δε με ειδε αμεσως οταν με ειδε μου λεει "Πω πω τι επαθα, φοβηθηκα οτι εφυγες , δε σε ειδα αμεσως". Λεω απο μεσα μου, γμτ, δεν το σκεφτηκα να το χα κανει...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ εχω φαει 3καραμελες για να μην υποκυψω στην σοκολατα...Εμεις για κ.δευτερα θα την περασουμε οικογενειακως στο σπιτι αγορασα τουρσι ταραμοσαλατα χαλβα δεν πηρα δεν το τρωει κανεις και θα κανω σπανακι με καλαμαρακια και καμια πατατουλα τηγανιτη :wink:


:-D

Link to comment
Share on other sites

που ήσουν εσύ καλέ όταν έσπαγα το κεφάλι μου να βρω πράγματα για τον μικρό χωρίς γάλα και αυγά?Μα είμαι εντελώς χαζή τελικά.Ούτε που μου είχε πάει το μυαλό να κοιτάξω στα νηστίσημα:rolleyes:.Το τάιζα το παιδάκι μου με τα πειράματά μου:-(

αυτο το κεικ ειναι να τρωει η μανα και του παιδιου να μη δινει...

καντο και θα με θυμηθεις, εγω δεν το φτιαχω γιατι μπορει να το φαω ολο, δε κρατιεμαι...

γεια σου Λενακι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελάρες!!

Δεν σας προλαβαίνω,αλλά σας διαβάζω...

Αννια σε κόβω για γιο....Αλλά κυρίως εύχομαι να κάνεις ένα γερό παιδάκαι...Ελα να πέφτουν τα στοιχήματα για το φύλο...

Κάγκλυ εύχομαι να περάσεις σούπερ!

Συμπεθερα η συνατγή για το κέικ απθηκεύτηκε!Οβερ!

Αννα μου υπέροχα νέα!!

Δεν θυμ'αμαι τίποτε άλλο...

Α!Αγγελική ευτυχώς που ανέβηκε λίγο η θερμοκρασία...και δεν θα γίνεις παγωτό...

Φούμπι τα μήλα διατηρούνται για αρκετό διάστημα.Οπότε κάποια τα βάζεις στη φρουτιέρα!!Κάνε και καμιά μηλόπιτα!Αμα πας σε κανένα φιλικό σπίτι για καφέ είναι ωραίο κέρασμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...