Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, rainbow_2024 said:

      Κάναμε κι εμείς τις μεθόδους αυτές και το αποτέλεσμα ήταν από τα 11 γονιμοποιημένα ωάρια τα 7 προχώρησαν σε βλαστοκυστες.

      Εύχομαι καλή επιτυχία! 🙏

      Το θέμα μου είναι ότι εμείς στην πρώτη εξωσωματική μόνο με picsi έκανα 11 βλαστοκυστες εμένα έγγυος αλλά τα περισσότερα ήταν βιοχημικές. Δεν είναι το πρόβλημα μου τόσο το αν θα πάνε βλαστοκυστες αλλά να μην έχω βιοχημικές. Εγώ έχω μόνο θέμα με την ινσουλίνη για την οποία παίρνω χάπι και τα έχω ψάξει όλα. Δεν έχω θρομβοφιλια και τα λοιπά. Ο ουρολόγος πιστεύει ότι για τις βιοχημικές ευθύνεται το σπέρμα οπότε για αυτό πέσαμε στο τραπεζι και οι δύο τεχνικές. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα και απο εμενα σημερα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ καλυτερα,βεβαια δεν βγαινω απο το σπιτι βλεπω τον ηλιο απο τα παραθυρα.Maria-elpida ευχαριστω ο γιος μου ειναι καλα εχουμε γιατρο για εξετασεις σε δεκα μερες,η μικρουλα σου ειναι καλα?EleniAgglia σε ευχαριστω προσεχω οσο μπορω εγω δεν εχω στεγνωτηριο πολλες φορες βαζω απλωστρα το βραδυ μεσα για να στεγνωσουν και να σιδερωσω για να μην μου μαζευονται πολλα δεν το μπορω το σιδερο καθολου αλλα τα σιδερωνω ολα εκτος καλτσες.Χρυσοβαλαντω οταν θα σταματησεις να το εχεις μονιμα στο μυαλο σου τοτε θα ερθει το μωρακι ειμαι σιγουρη.Ζωπυρον συγχαρητηρια για το γιοκα σου ωραιο συναισθημα ε? Μαμουλαμου πως περασες χθες το ευχαριστηθηκες παρε με την αδελφουλα σου? Foumpi ωραια περιγραφη με την βολτα στην θαλασσα και εγω την λατρευω ολες τις εποχες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

foumpi απο την Ροδο εισαι? Διαβασα την Μεταξια μας που ελεγε για την Λινδο και εγω εκει γεννηθηκα και μεγαλωσα μεχρι τα 18 εμενα στην πλατεια Φωκιαλη αχ αχ αχ τα πιο ωραια χρονια το πιο ωραιο νησι για μενα,εχω πολλους φιλους αλλα δεν παω συχνα:-( αν και θα το ηθελα αχ φουμπακι μου με εφερες πολλα χρονια πισω.

Link to comment
Share on other sites

σμαρτάκι έχεις πμ!

κάντυ κουράστηκα και μόνο που τα διάβασα!πως αντέχεις βρε τόσο τρέξιμο?Φτου φτου κοριτσάκι μου για την αντοχή σου!

όσο για τα υπόλοιπα ...καιρός να ξαναφρεσκάρεις τις αναμνήσεις σου !


Link to comment
Share on other sites

ζωπ μου περαστικά με το χέρι, μην το κουράζεις!

περαστικά του του φίλου σας, περαστικά στη θεία, μπαινάκης βγαινάκης στις μανούλες-τοξικές φωνούλες! είχα κ εγώ μία σήμερα το πρωί...αλλά έχω αλλάξει μυαλά! καιρός ήταν! άργησα κιόλας!

συγχαρητήρια κ καλή αρχή για το γυμναστήριο. το απεχθάνομαι! βάλε με καλύτερα να χορεύω μόνη μου με τις ώρες!

να περάσετε όμορφο τριήμερο κ να ξεκουραστείς-απολαύσεις ύπνο!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για τον γιόκα σου, εσάς τους γονείς κ τη δασκάλα!

όποτε έχεις χρόνο, προϊδέασέ μας για το σχολείο! ήδη μου έρχονται πληροφορίες για γερά νεύρα!

Δώρα μου περαστικά της μανούλας σου.

χθες πέρασα όμορφα, η σύσα καλύτερα. ήταν όμως πολύ άτακτη κ με στενοχώρεσε-προβλημάτισε. στο θέμα πειθαρχία η μάνα τα έκανε μούσκεμα!

Λοιπόν...

Κυρία ΖΩΠ,

Κατά ποιά μεριά θέτε να συνατηθούμε ???? Ποιά να αναλάβει καλέ ??? εδώ μιλάμε για διακοπές διαρκείας σε κάθε μεριά της Ελλάδος !! ΜΑΚΑΡΙ !

Ρίξτε ιδέες λοιπόν και ας ψηφίσουμε υποψήφια μέρη που θα μπορέσουν να μας δεχθούν όλες μαζί (και να μην μας διώξουν στο 3ήμερο πάνω ε ???)

Επίσης,

Το αυτί είναι καλά -δεν πονάει- αλλά και ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ, OVER !!!!:cool:

Φέφη,

Είπες "γραφείο" ε εγώ σαν αθώο πλάσμα και αμόλυντο που είμαι σκέφτηκα το δικό μου.... εσύ εννοούσες του Φεφου... δικαίως... συνεννόηση τσιμπούρμπουλο !

:lol:

Καλά να περάσετε με την αδερφή και τα ανίψια σας ! Ζήλεψα μπριζόλα με πατάτα τηγανητή ! κ σαλάτα σπέσιαλ!!!!κ σύκο γλυκό κουταλιού! τί να σε λέω! έφυγα 1 κιλό βαρύτερη!

το μικρό κλωσσοπουλάκι είναι τόσο χαριτωμένο...είχα ξεχάσει αυτή την περίοδο.

Μιλάμε θέλω να βγω έξω και να καπνίσω 5 τσιγάρα μαζί... μπούχτησα σήμερις !:-(

κ εγώ, τώρα, αλλά ξέχασα τα τσιγάρα μου κ περιμένω πώς κ πώς να μου φέρουν κατά το μεσημέρι. με βλέπω στην τράκα!

Καλέ... έλεγα να μαζευτούμε ΟΛΕΣ μαζί! Δύσκολο, ε?:confused:

Εσύ πότε ανεβαίνεις Αθήνα για το παιδί? Η Φέφη πότε κατεβαίνει για το παιδί?

πότε κατεβαίνω για το παιδί; για την επέμβαση το καλοκαίρι; άστο. είναι φλου....δεν είναι σίγουρο ακόμα τίποτα!

Kαλημέρααα!!!!\

Καλέ δεν σας προλαβαίνω γλωσσοκοπάνες!!!!:lol::lol:

Εχει υπέροχη μέρα και θα κατέβω κέντρο για οπότε λέω να απολαυσο κι έναν καφέ στην (επιτέλους) ηλιόλουστη Θεσσαλονίκη!!!;)

Για σήμερα έκανα κοκκινιστό με ρύζάκι και για τον χάμπυ τονοσαλάτα!

Έτσι... Αυτό είναι η ζωή γλυκειά μου ζωπ... Εκεί που ρίχνει στα τάρταρα ξαφνικά σε ανεβάζει στα ουράνια και τα ξεχνάς όλα!!!

θεά η λουκίτσα! τί ματόκλαδο είναι αυτό, τί ματάρες! σκόρδα!

μου λείπει βόλτα κ καφές στην παραλία σας!

Ξεχασα να πω καλημέρα!

Ξύπνησα επιτέλους μια μέρα ξεκούραστη.Την πάτησε ο άντρας μου γιατί όταν του έλεγα πως δεν κοιμάμαι τα βράδια όταν έχω το μωρό στο κρεβάτι δεν με πίστευε!

Ετσι προσφέρθηκε με απίστευτη ευκολία χθες να αναλάβει αυτός!Και τώρα γκρινιάζει πως δεν κοιμήθηκε καθόλου!Τώρα ελπίζω να με καταλαβαίνει !χιχιχι!

χθες άπλωσα λοιπόν την κορμάρα μου απ'τις 11,00 και ευχαριστήθηκα ύπνο!!!!

αχ!!!!!!!!!!!!!!!!

καλημερα κοριτσια,

υπεροχη μερα και εδω, εχω ανοιξει το σπιτι να μπει καθαρος αερας και σε λιγο μολις φαμε την κρεμα μας, θα βγουμε για βολτιτσα!

Εχω βαλει αρακουλι να γινεται.

Ελενακι καλο καφε στη ομορφη σαλονικα, αχ, ποσο χαιρομαι που εχω φιλες σε ολα τα μερη της Ελλαδας!!!

φιλακια!!!

κ εγώ το ίδιο!

να περάσετε όμορφα στη βόλτα σας!

Αλλά, για φανταστείτε τί σκεφτόμουν χθες το βράδυ μόνη μου και γέλαγα : να πηγαίναμε λέει όλες μαζί -μόνες μας- σε ένα μέρος γραφικό και κοντά ας πούμε Υδρα ή Σπέτσες (αγαπημένα και τα δυο) και να κλείσουμε δωμάτια όλα για πάρτη μας και να λέμε να λέμε να λέμε... η καλύτερη ψυχοθεραπεία.... ΜΟΝΟ που θα θέλαμε κι ένα μηχανηματάκι σαν αυτά που έχουν οι τράπεζες για να παίρνουμε σειρά πορτεραιτότητας ! χα χα

έπαθα την πλάκα μου όταν το διάβασα. το ίδιο σκεφτόμουν χθες! για μέρος δεν ξέρω, αλλά μόνες μας θα είναι το ιδανικό!

Ωραίο φαγάκι έκαμες, από τα αγαπημένα μου ! Αγαπώ πολύ Ασιατική / Ινδονησιακή κουζίνα... Far East for ever !!!

κ εμένα μπίγκι! αν κ δεν έχω φάει νούντλς ποτέ!

Καλημέρα !!!!

Σήμερα τα τέκνα μου πήγαν ντυμένα στον σταθμό και ήμουν τόσο χαρούμενη !

Τους ευχήθηκα "και του χρόνου" και από μέσα μου ευχαριστούσα την Παναγία που μας αξιώνει να το ζούμε αυτό και Την παρακαλούσα να τα έχει γερά κάτω από τις φτερούγες της ....

Χθες "τσαταλιάστηκα" από την κούραση: έφυγα από γραφείο στις 6 τρέχοντας να πάω να πάρω παιδιά (6+20) να πάμε για λογ/πεία στο Μοσχάτο στις 7 παρά 15... γυρίσαμε σπίτι 8.30 και κάτι ψιλά... τί να πρωτοκάνω εκείνη την ώρα...

πέσανε για ύπνο τα παιδιά... ο Μάκης ήρθε στις 11 (!!!!!! :confused: είναι αυτό που λέμε η πολλή δουλειά...) κι ευτυχώς την βγάλαμε με ... τοστ !!!τέτοια προκοπή αλλά και τέτοια ώρα, τέτοια λόγια !

Γι' αυτό σήμερα λέω να κάμω πατατούλες ογκρατέν και σνιτσελάκια που έχω και γίνονται γρήγορα με μια σαλατούλα ! Μου είπε η αγαπούλα ότι θα έρθει νωρίς (δλδ στις 9 και...)...

Ιωάννα μας (Άννια),

Με το καλό η αυχενική σας !

Δεν ξέρω τί ξεχνάω...

με το καλό η αυχενική άννια!

κ εγώ σήμερα την πήγα με στολή στο νέο σταθμό. ήταν πολύ χαρούμενη κ χαμογελαστή στα παιδάκια. φορουσαν κ εκείνα στολή, όπως κ οι δασκάλες!

άντε να δούμε πώς θα περάσει, θα μου πει η πεθερούλα μου!

Καλημερα και απο εμενα σημερα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ καλυτερα,βεβαια δεν βγαινω απο το σπιτι βλεπω τον ηλιο απο τα παραθυρα.Maria-elpida ευχαριστω ο γιος μου ειναι καλα εχουμε γιατρο για εξετασεις σε δεκα μερες, Μαμουλαμου πως περασες χθες το ευχαριστηθηκες παρε με την αδελφουλα σου? Foumpi ωραια περιγραφη με την βολτα στην θαλασσα και εγω την λατρευω ολες τις εποχες.

όμορφα! χουχουλιάρικα!

κ εγώ θέλω βόλτα στη θάλασσα!

σήμερα τρώω μακαρόνια πάλι. αύριο κάνω ρεβύθια.

πάω για τσιγάρο. έχω δουλειά αρκετή σήμερα.

Ρόδο ούτε πενθήμερη δεν πήγα το φυτό! ήθελα να διαβάσω!!!!!το έχω σκυλομετανιώσει λέμε!

πλέξιμο, κέντημα για μένα=η καλύτερη τιμωρία μου. αφού θυμάμαι πως η μάνα μου όταν ήμασταν μικρά μας έδινε κάτι μαξιλαράκια για να τα κεντήσουμε με πλεκτή κλωστή. εγώ έκλαιγα, γιατί δεν το γούσταρα! η αδερφή μου έκανε παπάδες! κ τώρα άμα το πιάσει, το 'χει. εγώ το βλέπω ως κάτεργα!, αλλά μου έχει ευτυχώς αρκετά η μάνα μου. θα τα δώσω στη θυγατέρα, αν παραστεί ανάγκη, μη μας πει η Δώρα ότι την στέλνω ξιμπλέτσουτη!!!!!!!:wink::lol:

φιλιά σε όλες, να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα τρώμε αρακά που έμεινε από χθες.

Η Ζωπ είναι εδώ και δεν είναι καλά.

1) Πονάει πολύ το χέρι της/μπράτσο της. (*)

2) Πάτησε έναν γερό καβγά με τον Ζώπυρο το πρωί.

3) Ένας φίλος της χτύπησε με την μηχανή, όχι πάρα πολύ σοβαρά.

4) Μια θεία του Ζώπυρου έπαθε εγκεφαλικό. Δύσκολη κατάσταση, γενικώς.

5) Η μανούλα της έχει τσακίσει λίγο το νευρικό σύστημα.

6) Έχει επαγγελματικές/οικονομικές/κοινωνικές/πολιτικές ανησυχίες.

Διόρθωσε ότι φτιάχνεται και τα υπόλοιπα μην τα σκέφτεσαι!!!!

Παρ' όλα αυτά(*), σήμερα πουρνό γράφτηκε γυμναστήριο!! Έχετε ανοιχτά τα δελτία ειδήσεων απ' αύριο, αν τα καταφέρει χρονικά και σωματικά να πάει.

Μακάρι να είχα τον χρόνο να πηγαίνω κι εγώ.....

Και η δασκάλα του γιού της... της έστειλε μια συγχαρητήρια επιστολή (!) όπου με λίγα λόγια της έγραφε ότι κυρίως η συμπεριφορά (αλλά και η επίδοση) του παιδιού της είναι άριστη και πως πρέπει να επιβραβεύσει το παιδί που τα καταφέρνει τόσο καλά μέσα στον αδηφάφο (#) μικρόκοσμο του δημόσιου δημοτικού σχολείου (κι αφού είχαμε και δύσκολη προσαρμογή στην αρχή, λόγω διαφόρων θεμάτων).

Ήταν τόσο δύσκολη η μέρα μου κορίτσια αλλά μόλις διάβασα την επιστολή... στην αρχή τα έχασα (εξεπλάγην, κυρίως με τον αυθορμητισμό και την πρωτοβουλία της δασκάλας) και μετά δάκρυσα... Και για την προσπάθεια που κάνει ο μικρός... και που ο Θεός μου δεν μ' αφήνει ποτέ : από το πρωί μου έριχνε χαστούκια και μετά ήρθε πάλι και με γέμισε φιλιά...

Δύο μπράβο! Ένα για το παιδάκι σου που έκανε όλη αυτή την προσπάθεια και ένα για την δασκάλα που την αναγνωρίζει και πήρε την πρωτοβουλία να στο επισημάνει! Σπανίζουν τέτοιοι εκπαιδευτικοί νομίζω....

Μ' αρέσει τρελλά η ιδέα να συναντηθούμε κάπου όλες μαζί, καλοκαιράκι! Πρακτικά είναι δύσκολο αλλά ίσως και να μπορέσουμε να τα καταφέρουμε αν οργανωθούμε. Θ' αναλάβει κάποια?

Έτσι όπως μας φαντάζομαι μάλλον θα πρέπει να κλείσουμε ολόκληρο κτίριο για τις οικογένειές μας! Θα αναρτήσουμε και πανό REZERVE!!!!!

Τις επόμενες μέρες το πρόγραμμα έχει δουλειές και πολλές βεγγέρες με φίλους και αποκριάτικα. Ελπίζω να είμαστε καλά, τουλάχιστον από υγεία... και να περάσουμε όμορφα.

Να περάσετε πολύ καλά ότι και να κάνετε!

Καλό απόγευμα σε όλες!

Κουκου!

Πήγαμε μια βόλτα οικογενειακώς στην παραλία!Τι ωραία αίσθηση τώρα που ανοίγει ο καιρός!Αν και δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ!

Παίζαμε με τα κύμματα...μας κυνηγούσαν να μας βρέξουν λεει...τι γάργαρο γέλιο έβγαινε απ΄την ψυχούλα του βρε κορίτσια...τράβηξε και πήρε όλα τα βάρη μακριά!!!

Τι μαγικά πλάσματα είναι τα παιδάκια μας.

Σούπερ περιγραφή!

Αγγελική σχόλασες ή ακόμα?

Χθες είχα σχολάσει όταν έστειλες το μήνυμα, αλλά σήμερα τελειώνω στις 7!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα λέω να φτιάξω καμμιά ομελέτα κι εγώ να φάω ένα τοστ γιατί μόλις σχολάσει ο συζυγάτος θα βγούμε με οικογένειες συναδέλφων σε ελληνική ταβέρνα για φαγητό και λέω να μη γουρουνιάσω από το μεσημέρι.

Αυτό είναι αλήθεια κι εγώ πάντα περιμένω να διαβάσω την γνώμη της σοφής μας Εβίρι!

Βρε κορίτσια πραγματικά με συγκινείτε. Ευχαριστώ Φούμπη μου.

Ρόδο ούτε πενθήμερη δεν πήγα το φυτό! ήθελα να διαβάσω!!!!!το έχω σκυλομετανιώσει λέμε!

Εγώ στη Ρόδο πήγα με τον άντρα μου γαμήλιο ταξίδι, μου άρεσε πάρα πολύ το νησί και η Λίνδος που ανέφεραν τα κορίτσια ήταν φανταστική. Εκεί φόρεσα και τα μίνια μου, που έλεγε και η υπηρέτρια της Βουγιουκλάκη, και το καταευχαριστήθηκα. Βέβαια τότε ήμουν και 49 κιλά μαζί με το κόκαλο.....περασμένα μεγαλεία ......

πλέξιμο, κέντημα για μένα=η καλύτερη τιμωρία μου.

χαχαχαχαχαχα

αφού θυμάμαι πως η μάνα μου όταν ήμασταν μικρά μας έδινε κάτι μαξιλαράκια για να τα κεντήσουμε με πλεκτή κλωστή. εγώ έκλαιγα, γιατί δεν το γούσταρα! η αδερφή μου έκανε παπάδες! κ τώρα άμα το πιάσει, το 'χει. εγώ το βλέπω ως κάτεργα!, αλλά μου έχει ευτυχώς αρκετά η μάνα μου. θα τα δώσω στη θυγατέρα, αν παραστεί ανάγκη, μη μας πει η Δώρα ότι την στέλνω ξιμπλέτσουτη!!!!!!!:wink::lol:

χαχαχαχαχαχαχα

Μα είναι κουτό να αρέσει σε όλους το εργόχειρο και να το φτιάχνουν με ευχαρίστηση. Έχω μια θεία (την αδερφή της μάνας μου) που όταν πιάσει βελονάκι στο χέρι της, ανεβάζει πίεση. Δεν είναι ακριβώς ότι δεν της αρέσει, αλλά αγχώνεται σχετικά με το πότε θα το τελειώσει και το αποτέλεσμα είναι να κάνει πίεση. Οπότε δεν καταπιάνεται καθόλου. Ενώ η μάνα μου χωρίς εργόχειρο δεν μπορεί. Έτσι ήμουν κι εγώ μέχρι να κολλήσω με το πάρεντς.

Εξάλλου Φέφη μου στο εμπόριο υπάρχουν τόσο φανταστικά πράγματα, λεφτά να 'χεις να αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

σμαρτάκι έχεις πμ!

κάντυ κουράστηκα και μόνο που τα διάβασα!πως αντέχεις βρε τόσο τρέξιμο?Φτου φτου κοριτσάκι μου για την αντοχή σου!

όσο για τα υπόλοιπα ...καιρός να ξαναφρεσκάρεις τις αναμνήσεις σου !

Εχεις και εσυ πμ Φουμπι μου.
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα λιγο στεναχωρηθηκα πηγα στο γιατρο για να κανω παπ κ υπερηχο κ ειμαι στην 15η μερα κ ωορηξια γιοκ με βρηκε πολυ μικρο το ενδομητριο κ 2 μικρα ωαρια κ στον επομενο μηνα θα παρω για 11 μερες τα cyclacur για να παχυνει το ενδομητριο κ μετα μαλλον κλομιφαιν για να μεγαλωνουν τα ωαρια προκληση ωορηξιας...

Με κάλυψε απολύτως η Έβιρι!

Ξεχασα να πω καλημέρα!

Ξύπνησα επιτέλους μια μέρα ξεκούραστη.Την πάτησε ο άντρας μου γιατί όταν του έλεγα πως δεν κοιμάμαι τα βράδια όταν έχω το μωρό στο κρεβάτι δεν με πίστευε!

Ετσι προσφέρθηκε με απίστευτη ευκολία χθες να αναλάβει αυτός!Και τώρα γκρινιάζει πως δεν κοιμήθηκε καθόλου!Τώρα ελπίζω να με καταλαβαίνει !χιχιχι!

χθες άπλωσα λοιπόν την κορμάρα μου απ'τις 11,00 και ευχαριστήθηκα ύπνο!!!!

Γι΄αυτό δεν μπορούσα να σε γνωρίσω σήμερα? Άλλος άνθρωπος σηκώθηκες;);););)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα εχουμε πολυ ομορφη μερα.

Η μανουλα μου ειναι αρκετα καλλητερα,αλλα ακομα ειναι στην απομονωση

για να προφυλαξουμε το παιδι.

Μαγειρεψα φασολαδα και εκανα τραχανα να φαει μανουλα μου

λιγο πιο ελαφρα.

Φτιαχνω και μοσχαρι με χυλοπιτες για τον θησαυρο μου.

ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ,ολα θα πανε καλα γλυκια μου....ΟΛΑ!!!!!!!!!!

Κοριτσακια τι ωραια να μπορουσαμε να βρεθουμε ολες μαζι....αλλα εγω ψηφιζω να εχουμε μαζι και τα παιδια μας...θα εχει αλλη χαρη!!!!!!

ΕΛΕΝΗ κι εγω αριστεροχειρας ειμαι......αλλα εγω εμαθα να πλεκω και μου αρεσει τρελα.Βεβαια χρονο δεν εχω αλλα....

ΦΕΦΗ,μικρη ειναι η κορακλα σου ακομα....μην αγχωνεσαι.

ΖΩΠ,συγχαριτηρια για τον αγοραρο σου κουκλα μου.παντα τετοια!!!!

ΣΜΑΡΤΑΚΙ,εισαι καλυτερα;

Φιλια σε ολες κουκλες!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Αλλά, για φανταστείτε τί σκεφτόμουν χθες το βράδυ μόνη μου και γέλαγα : να πηγαίναμε λέει όλες μαζί -μόνες μας- σε ένα μέρος γραφικό και κοντά ας πούμε Υδρα ή Σπέτσες (αγαπημένα και τα δυο) και να κλείσουμε δωμάτια όλα για πάρτη μας και να λέμε να λέμε να λέμε... η καλύτερη ψυχοθεραπεία.... ΜΟΝΟ που θα θέλαμε κι ένα μηχανηματάκι σαν αυτά που έχουν οι τράπεζες για να παίρνουμε σειρά πορτεραιτότητας ! χα χα

νομίζω ότι παθαίνω αλτσχάιμερ...γράφω,γράφω,γράφω και πάντα σχολιάζω τα μισά απ'αυτά που θέλω:rolleyes:

κάντυ το έκανα εικόνα και έλιωσα λέμεεεεε!

χθες πέρασα όμορφα, η σύσα καλύτερα. ήταν όμως πολύ άτακτη κ με στενοχώρεσε-προβλημάτισε. στο θέμα πειθαρχία η μάνα τα έκανε μούσκεμα!

υπάρχει παιδάκι στρατιωτάκι?κι αν ναι ,είναι τόσο χαρούμενο όσο η Συσα σου?Ολα τα παιδάκια έχουν τις στιγμές τους!

με το καλό η αυχενική άννια!

να ένα άλλο που ήθελα να ευχηθώ και το ξέχασα:oops:

δεν πάω καλά όντως!!!

Ρόδο ούτε πενθήμερη δεν πήγα το φυτό! ήθελα να διαβάσω!!!!!το έχω σκυλομετανιώσει λέμε!

δεν σε πιστεύω!!!!

πλέξιμο, κέντημα για μένα=η καλύτερη τιμωρία μου. αφού θυμάμαι πως η μάνα μου όταν ήμασταν μικρά μας έδινε κάτι μαξιλαράκια για να τα κεντήσουμε με πλεκτή κλωστή. εγώ έκλαιγα, γιατί δεν το γούσταρα! η αδερφή μου έκανε παπάδες! κ τώρα άμα το πιάσει, το 'χει. εγώ το βλέπω ως κάτεργα!, αλλά μου έχει ευτυχώς αρκετά η μάνα μου. θα τα δώσω στη θυγατέρα, αν παραστεί ανάγκη, μη μας πει η Δώρα ότι την στέλνω ξιμπλέτσουτη!!!!!!!:wink::lol:

θα σχολιάσω μετά γιατί δεν προλαβαίνω!

φιλιά σε όλες, να είστε καλά!

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα τρώμε αρακά που έμεινε από χθες.

Κουκου!

Πήγαμε μια βόλτα οικογενειακώς στην παραλία!Τι ωραία αίσθηση τώρα που ανοίγει ο καιρός!Αν και δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ!

Παίζαμε με τα κύμματα...μας κυνηγούσαν να μας βρέξουν λεει...τι γάργαρο γέλιο έβγαινε απ΄την ψυχούλα του βρε κορίτσια...τράβηξε και πήρε όλα τα βάρη μακριά!!!

Τι μαγικά πλάσματα είναι τα παιδάκια μας.

Σούπερ περιγραφή!

Αγγελική σχόλασες ή ακόμα?

Χθες είχα σχολάσει όταν έστειλες το μήνυμα, αλλά σήμερα τελειώνω στις 7!

πάλι βρε κοριτσάκι?

φεύγω γιατί με καλεί το στεφάνι!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα λέω να φτιάξω καμμιά ομελέτα κι εγώ να φάω ένα τοστ γιατί μόλις σχολάσει ο συζυγάτος θα βγούμε με οικογένειες συναδέλφων σε ελληνική ταβέρνα για φαγητό και λέω να μη γουρουνιάσω από το μεσημέρι.

Καλα να περασετε Εviri μου,θυμαμαι πριν χρονια που ειχα ανεβει Γερμανια θελαμε να φαμε σε Ελληνικη ταβερνα γιατι δεν μας αρεσε η ντοπια κουζινα και μας χρεωσαν μια μεριδα φετα 2.000 δρχ ηταν τοτε σε μαρκα ουτε που θυμαμαι τωρα φανταζομαι ειναι πιο προσιτες οι τιμες εκει απο οτι εδω?

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι από Σαλλόνικα καλό καφέ! Ζηλεύωωωωωωωω! Θέλω να σχολάσω τώρα!!!!!

Έβιρι κι εγώ όντας αριστερόχειρη δεν κατόρθωσα να μάθω ούτε να κεντάω ούτε να πλέκω! Μάταια πολεμούσε η μαμά μου να μου δείξει, στο τέλος την μπέρδευα κι αυτήν!!!

Και όπως είπες μια χαρά πλεκτά και κεντητά υπάρχουν στα μαγαζιά, αυτοί κλέφτες θα γίνουν!!!! (κατά την προσφιλή μου ατάκα όπως θα παρατηρήσει η Μεταξία!):tongue::tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι παθαίνω αλτσχάιμερ...γράφω,γράφω,γράφω και πάντα σχολιάζω τα μισά απ'αυτά που θέλω:rolleyes:

Δεν είσαι η μόνη!!!!

πάλι βρε κοριτσάκι?

Μία φορά την εβομάδα είναι στάνταρ!

φεύγω γιατί με καλεί το στεφάνι!!!

Άνια και από μένα καλά αποτελέσματα με την αυχενική!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα εχουμε πολυ ομορφη μερα.

Η μανουλα μου ειναι αρκετα καλλητερα,αλλα ακομα ειναι στην απομονωση

για να προφυλαξουμε το παιδι.

Μαγειρεψα φασολαδα και εκανα τραχανα να φαει μανουλα μου

λιγο πιο ελαφρα.

Φτιαχνω και μοσχαρι με χυλοπιτες για τον θησαυρο μου.

ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ,ολα θα πανε καλα γλυκια μου....ΟΛΑ!!!!!!!!!!

Κοριτσακια τι ωραια να μπορουσαμε να βρεθουμε ολες μαζι....αλλα εγω ψηφιζω να εχουμε μαζι και τα παιδια μας...θα εχει αλλη χαρη!!!!!!

ΕΛΕΝΗ κι εγω αριστεροχειρας ειμαι......αλλα εγω εμαθα να πλεκω και μου αρεσει τρελα.Βεβαια χρονο δεν εχω αλλα....

ΦΕΦΗ,μικρη ειναι η κορακλα σου ακομα....μην αγχωνεσαι.

ΖΩΠ,συγχαριτηρια για τον αγοραρο σου κουκλα μου.παντα τετοια!!!!

ΣΜΑΡΤΑΚΙ,εισαι καλυτερα;

Φιλια σε ολες κουκλες!!!!

Καλυτερα δωρακι μου,ξαπλα και καθισιο διοτι μου ειπε οχι κουραση ο γιατρος ευτυχως η κορη μου κανει δουλιτσες και διατηρητε σε καποιο επιπεδο το σπιτι μεχρι να επανελθω.Ο θησαυρος σου ειναι καλα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Πού να θυμηθώ τώρα αυτά που διάβασα!! Δεν ξέρω να κάνω και πολλαπλή παράθεση, οπότε ο,τι θυμηθώ. Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια στον μικρό που η δασκάλα του έστειλε την συγχαρητήρια επιστολή. Μπράβο και στην δασκάλα για την πρωτοβουλία. Τι όμορφη χειρονομία!

Δευτερον, ποια ήταν εκείνη που έτρεχε στα κύματα;;;Τι υπέροχη περιγραφή! Ζήλεψα....Κι εγώ είμαι δίπλα στην θάλασσα, αλλά την απολαμβάνω από το μπαλκόνι. Πολλές φορές σκέφτομαι πως αν είχα ένα παιδάκι θα ήταν διαφορετικά. Θα το έβγαζα βολτες, θα το πήγαινα στην παιδική χαρά ( αχ! τι ωραία θα ήταν!). Σας διαβάζω να λέτε για τα παιδάκια σας και σας ζηλεύω ακόμη κι όταν λέτε ότι δεν μπορείτε να πάρετε τα πόδια σας! Θέλω κι εγώ να μείνω ξάγρυπνη, να κουραστώ, να μην μπορώ να κουνηθώ από την κούραση, αλλά να έχω ένα παιδάκι! Κορίτσια μου, μην σας ρίξω. Είσαστε τόσο τυχερές που έχετε παιδάκια!!! Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω και με έπιασε μια μικρή κατάθλιψη, αφού μετά την περίοδο αρχίζω αγώνα δρόμου για εξωσωματική ( επιτροπές, άδειες, γκρίνια από διευθύντρια, επισκέψεις σε γιατρό........). Πώς θα ήθελα να υπήρχε ένα σποράκι μέσα μου και να μην αδιαθετούσα ποτε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...