Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Angot είπε:

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      πρίν από 1 λεπτό , Supergirl87 είπε:

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      Αχ μάλλον αλλού απάντησα….Ευτυχώς που σε ταγκαρα..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Για την Θάτσερ τώρα...

Θεωρώ ότι είναι μια από τις καλύτερες ταινίες του είδους αυτού και ερμηνεία -σταθμός για την Μεριλ Στριπ

Υποκλίνομαι στο τεράστιο ταλέντο της!Είναι από τις αγαπημενες μου,αλλά μετα από χθες ακόμα περισσότερο

Μου άρεσε πολύ που παρουσιάστηκε η ανθρώπινη πλευρα της σιδηράς κυρίας

Τρομερή η σκηνοθεσία και οι εναλλαγές σε παρόν-παρελθόν

Για την παρουσία του άντρα της στο διαταραγμένο της μυαλό ως ηλικιωμένη,τι να πω...Συγκλονιστικό εύρημα του σκηνοθέτη για να καθηλώσει

Κι όσο για το μακιγιάζ...Απίστευτο!!Νόμιζες ότι έβλεπες πράγματι την Θάτσερ

Κορίτσια σας συστηνω ανεπιφύλακτα να δείτε την ταινία

χαίρομαι που σου άρεσε.

σε ό,τι έγραψες προσυπογράφω!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πάω να χτυπήσω αλύπητα τη μακαρονάδα μου. ψόφησα της πείνας.

η αδερφούλα μου μου είπε ότι θα μου κάνει το απόγευμα μια μπριζόλα μοσχαρίσια κ πατάτες τηγανητές!!!

πώς σου ήρθε της λέω;

θέλω να σε περιποιηθώ μου απαντά, κ αυτό σκέφτηκα. το έχω παρει αντιγραφή από τη μάνα μας!!!!!

τα σχόλια περιττεύουν!!!! ηντάξ;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω Σμαρτάκι μου

Αυτη τη στιγμή,δεν θα πω ότι είμαι μόνη μου με το παιδί,γιατί έχω και τους δικούς μου κοντά,Δεν παθαίνω τίποτα εγώ.Ούτε θα χασω τις διασκεδασεις της Αποκριας,ετσι;Δεν το ειχα σκοπό άλλωστε

Θα πω όμως ότι υπάρχει και ο πεθερός μου μόνος του στο χωριό,80χρονος γέροντας και χρειάζεται κι αυτός την παρουσία μας

Ειχαμε πει με τον άντρα μου μόλις γυρισει να πάμε να μείνουμε μαζί του το τριήμερο

Εχω φροντίσει να εχει φαγητό γι' αυτές τις μέρες

Αλλά εντάξει,δεν είναι μόνο το φαϊ...

Ειναι ενας μεγάλος άνθρωπος,που ποιος ξέρει πώς θα νιώθει για τη γυναίκα του που ταλαιπωρείται...

Πωπο εχεις δικιο κοριτσι μου καλα ο κουνιαδος τον πατερα του που ειναι μονος του δεν τον σκεφτεται?Δεν ανησηχει 80 χρονων μηπως παθει κατι?Και ειναι λαθος τα βαρη με την καλη ενοια να τα αναλαμβανει μονο ο ενας.
Link to comment
Share on other sites

πάω να χτυπήσω αλύπητα τη μακαρονάδα μου. ψόφησα της πείνας.

η αδερφούλα μου μου είπε ότι θα μου κάνει το απόγευμα μια μπριζόλα μοσχαρίσια κ πατάτες τηγανητές!!!

πώς σου ήρθε της λέω;

θέλω να σε περιποιηθώ μου απαντά, κ αυτό σκέφτηκα. το έχω παρει αντιγραφή από τη μάνα μας!!!!!

τα σχόλια περιττεύουν!!!! ηντάξ;;;

Τυχερουλα ωραιο πραγμα να σε περιποιουνται :D καλα να περασεις με την αδερφουλα σου.
Link to comment
Share on other sites

Να μαι ξανα...

Τελικά η πεθερά μου χειρουργήθηκε σήμερα το πρωί και όλα πήγαν μια χαρά

Ευτυχώς!

περαστικά της και σιδερένια!

Αλλά δεν θα αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι ο περιστέρης είναι μονίμως στο νοσοκομείο από χθες,τη μια για να κάνει εισαγωγή και εξετάσεις η πεθερά μου και σήμερα για την εγχείρηση όλη την ώρα μόνος του!!!

Εκείνος ο αρχιγάιδαρος ο κουνιάδος μου πάει μόνο επισκεπτήριο!!

Και όχι δεν εχει δικαιολογία ότι εχει τη δουλειά του

Διότι τη μια εβδομάδα που έμεινα στο σπίτι του πριν γεννήσω έφευγε για το γραφείο στις 10 και στις 11 γύριζε,δημόσιος υπάλληλος γαρ!

Τωρα που είναι μεγάλη ανάγκη δεν μπορούσε να πάρει μια άδεια;

Ή έστω να κάνει την κοπάνα του κατά το σύνηθες;

Μάτια μου βρίσκουν και τα κανουν! Η γαιδουριά σε όλο της το μεγαλείο!:rolleyes:

Κι ενώ ο περιστέρης θα γύριζε αύριο,τώρα μου τα μασάει και δεν ξέρω μήπως μείνει εκεί μέχρι τη Δευτέρα που θα πάρει εξιτήριο η πεθερά μου.Αλλά έτσι κι αλλιώς η γυναίκα θα μεινει Αθηνα για κάποιο διάστημα,δεν θα επέστρεφε τοσο γρήγορα σπίτι της μετα από τετοιο χειρουργείο

Και ερωτώ φιλενάδες,να έχω τύψεις που δεν χωνεύω τον κουνιάδο μου με τίποτα;

Τύψεις?????? Αστειεύεσαι βέβαια!!!!!

Εμείς δηλαδή ψυχή δεν έχουμε να τρέχουμε κάθε φορά για να εξυπηρετείται αυτός και η γυναίκα του η αναίσθητη,που κι αυτή θα μπορούσε να πάρει άδεια για να βοηθήσει την κατάσταση;

Οταν θελουν να πάνε εκδρομές ή για ψώνια,μια χαρα ξέρουν να παίρνουν άδειες

Σόρρυ που σας ζαλίζω,αλλά πού να πω τον πόνο μου;

Και πολύ κόσμια είμαι,γιατι αυτά που σκέφτομαι δεν γραφονται με τίποτα!!

τα έχουμε ξαναπεί, εδώ είμαστε το καφέ της εκτόνωσης!!!:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κοράκλα μου.

είμαστε στην ίδια πόλη κ όμως βρισκόμαστε τόσο αραιά!!!

εγώ δουλειά πολλές ώρες, εκείνη με 2 παιδιά κ το ένα 3 μηνών, να θηλάζει!

έχει καταντήσει αηδία! να μην μπορούμε να βρεθούμε, να τα λέμε όπως παλιά!

πάντως όποτε βρισκόμαστε με τα κλωσσοπουλάκια μας μαζί είναι όνειρο ζω μη με ξυπνάτε!!!!!δυστυχώς για λίγο, γιατί το δικό μου κοιμάται στις 10 παρά! κ το μικρότερο κλωσσοπουλάκι πρέπει να κάνει μπανάκι νωρίτερα! μπου χου χου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Ζωπ είναι εδώ και δεν είναι καλά.

1) Πονάει πολύ το χέρι της/μπράτσο της. (*)

2) Πάτησε έναν γερό καβγά με τον Ζώπυρο το πρωί.

3) Ένας φίλος της χτύπησε με την μηχανή, όχι πάρα πολύ σοβαρά.

4) Μια θεία του Ζώπυρου έπαθε εγκεφαλικό. Δύσκολη κατάσταση, γενικώς.

5) Η μανούλα της έχει τσακίσει λίγο το νευρικό σύστημα.

6) Έχει επαγγελματικές/οικονομικές/κοινωνικές/πολιτικές ανησυχίες.

Παρ' όλα αυτά(*), σήμερα πουρνό γράφτηκε γυμναστήριο!! Έχετε ανοιχτά τα δελτία ειδήσεων απ' αύριο, αν τα καταφέρει χρονικά και σωματικά να πάει.

Και η δασκάλα του γιού της... της έστειλε μια συγχαρητήρια επιστολή (!) όπου με λίγα λόγια της έγραφε ότι κυρίως η συμπεριφορά (αλλά και η επίδοση) του παιδιού της είναι άριστη και πως πρέπει να επιβραβεύσει το παιδί που τα καταφέρνει τόσο καλά μέσα στον αδηφάφο (#) μικρόκοσμο του δημόσιου δημοτικού σχολείου (κι αφού είχαμε και δύσκολη προσαρμογή στην αρχή, λόγω διαφόρων θεμάτων).

Ήταν τόσο δύσκολη η μέρα μου κορίτσια αλλά μόλις διάβασα την επιστολή... στην αρχή τα έχασα (εξεπλάγην, κυρίως με τον αυθορμητισμό και την πρωτοβουλία της δασκάλας) και μετά δάκρυσα... Και για την προσπάθεια που κάνει ο μικρός... και που ο Θεός μου δεν μ' αφήνει ποτέ : από το πρωί μου έριχνε χαστούκια και μετά ήρθε πάλι και με γέμισε φιλιά...

(#) Αυτό θα σας το αναλύσω άλλη φορά, για να μην τρομάξετε τώρα - τι γίνεται στα σχολεία...

Δωράκι, περαστικά στη μαμά σου!!! Προσέχτε μη κολλήσετε κοριτσάκι μου!!

Σμαρτάκι, κι εσύ που είσαι στην ανάρρωση - πολύ προσοχή!!

Love, πως είναι το αυτί?

Αννούλα, τα έκανε πάνω του ο περιχαρής πατέρας, ε?

Περιστεράκι, συνήθως συμβαίνει σε όλες τις οικογένειες... Κάποιος τραβάει τον πρώτο λαχνό... Σιδερένια η πεθερά σου!

Στο παιδί έχεις βάλει καθόλου θερμόμετρο?

Φούμπι, πήγαινε καλέ βολτούλα και τράβα και καμιά φωτογραφία από τη θάλασσα να την ποστάρεις εδώ!

Ελένηηηηηη, κάτι τέτοιο λες? http://www.triumph.com/gr/el/5722.html

http://www.triumph.com/gr/el/5686.html

Φέφη, καληηηηή διασκέδασηηηηη!!!!!

Για το θέμα της ερωτικής ζωής : Όπως έχω πει, εμείς είμαστε πολλά χρόνια μαζί κι έχουμε περάσει απ' όλα τα στάδια. Πρακτικές δυσκολίες ή/και ευκαιρίες (όπως το δει κανείς)... σαν κι αυτές που περιγράψατε κι εσείς (ωράρια, παιδιά, κ.λ.π.).

Τελικό συμπέρασμα : Τον γουστάρω πολύ, ακόμη!! (Μην σας πω για την αρχή, αυτά από κοντά - μιλάμε για μεγάλο έρωτα!)

Μ' αρέσει τρελλά η ιδέα να συναντηθούμε κάπου όλες μαζί, καλοκαιράκι! Πρακτικά είναι δύσκολο αλλά ίσως και να μπορέσουμε να τα καταφέρουμε αν οργανωθούμε. Θ' αναλάβει κάποια?

Τις επόμενες μέρες το πρόγραμμα έχει δουλειές και πολλές βεγγέρες με φίλους και αποκριάτικα. Ελπίζω να είμαστε καλά, τουλάχιστον από υγεία... και να περάσουμε όμορφα.

Το μενού της ημέρας έχει : λεμονάτο μοσχάρι με ρύζι σουρωτό (από τα πλέον αγαπημένα φαγητά του ζώπυρου, μμμμ...).

Λέω να το ρίξω εντελώς στο διάβασμα και την υπνοθεραπεία για ν' ανακτήσω το κέφι μου... Μην με ψάχνετε αν χαθώ...

Καλό απόγευμα σε όλες!


Link to comment
Share on other sites

Κουκου!

Πήγαμε μια βόλτα οικογενειακώς στην παραλία!Τι ωραία αίσθηση τώρα που ανοίγει ο καιρός!Αν και δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ!

Παίζαμε με τα κύμματα...μας κυνηγούσαν να μας βρέξουν λεει...τι γάργαρο γέλιο έβγαινε απ΄την ψυχούλα του βρε κορίτσια...τράβηξε και πήρε όλα τα βάρη μακριά!!!

Τι μαγικά πλάσματα είναι τα παιδάκια μας.

Η Ζωπ είναι εδώ και δεν είναι καλά.

1) Πονάει πολύ το χέρι της/μπράτσο της. (*)περαστικά!!!

2) Πάτησε έναν γερό καβγά με τον Ζώπυρο το πρωί.:(

3) Ένας φίλος της χτύπησε με την μηχανή, όχι πάρα πολύ σοβαρά.περαστικά του!ευχομαι να γίνει το γρηγορότερο καλά!!!

4) Μια θεία του Ζώπυρου έπαθε εγκεφαλικό. Δύσκολη κατάσταση, γενικώς.περαστικά και στη θεία.

5) Η μανούλα της έχει τσακίσει λίγο το νευρικό σύστημα.έχω την εντύπωση πως τελικά αυτό το κάνουν σε επαγγελματική βάση:rolleyes:

6) Έχει επαγγελματικές/οικονομικές/κοινωνικές/πολιτικές ανησυχίες.μια απ'τα ίδια

Παρ' όλα αυτά(*), σήμερα πουρνό γράφτηκε γυμναστήριο!! Έχετε ανοιχτά τα δελτία ειδήσεων απ' αύριο, αν τα καταφέρει χρονικά και σωματικά να πάει.μπράβο κορίτσι για το κουράγιο σου!

Και η δασκάλα του γιού της... της έστειλε μια συγχαρητήρια επιστολή (!) όπου με λίγα λόγια της έγραφε ότι κυρίως η συμπεριφορά (αλλά και η επίδοση) του παιδιού της είναι άριστη και πως πρέπει να επιβραβεύσει το παιδί που τα καταφέρνει τόσο καλά μέσα στον αδηφάφο (#) μικρόκοσμο του δημόσιου δημοτικού σχολείου (κι αφού είχαμε και δύσκολη προσαρμογή στην αρχή, λόγω διαφόρων θεμάτων).

Ήταν τόσο δύσκολη η μέρα μου κορίτσια αλλά μόλις διάβασα την επιστολή... στην αρχή τα έχασα (εξεπλάγην, κυρίως με τον αυθορμητισμό και την πρωτοβουλία της δασκάλας) και μετά δάκρυσα... Και για την προσπάθεια που κάνει ο μικρός... και που ο Θεός μου δεν μ' αφήνει ποτέ : από το πρωί μου έριχνε χαστούκια και μετά ήρθε πάλι και με γέμισε φιλιά...

τι ωραία η πρωτοβουλία της δασκάλας.σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι!

(#) Αυτό θα σας το αναλύσω άλλη φορά, για να μην τρομάξετε τώρα - τι γίνεται στα σχολεία...

δεν θέλω να ξέρω,ε????

Περιστεράκι, συνήθως συμβαίνει σε όλες τις οικογένειες... Κάποιος τραβάει τον πρώτο λαχνό... Σιδερένια η πεθερά σου!

συμφωνώ με Ζωπ...είναι ΚΑΝΟΝΑΣ

Φούμπι, πήγαινε καλέ βολτούλα και τράβα και καμιά φωτογραφία από τη θάλασσα να την ποστάρεις εδώ!

μαρή το είδα μετά το μνμ...επιφυλάσσομαι όμως!

Για το θέμα της ερωτικής ζωής : Όπως έχω πει, εμείς είμαστε πολλά χρόνια μαζί κι έχουμε περάσει απ' όλα τα στάδια. Πρακτικές δυσκολίες ή/και ευκαιρίες (όπως το δει κανείς)... σαν κι αυτές που περιγράψατε κι εσείς (ωράρια, παιδιά, κ.λ.π.).

Τελικό συμπέρασμα : Τον γουστάρω πολύ, ακόμη!! (Μην σας πω για την αρχή, αυτά από κοντά - μιλάμε για μεγάλο έρωτα!)

Αχ τρελλαίνουμαι να ακούω για μεγάλους έρωτες!!!!!

Μ' αρέσει τρελλά η ιδέα να συναντηθούμε κάπου όλες μαζί, καλοκαιράκι! Πρακτικά είναι δύσκολο αλλά ίσως και να μπορέσουμε να τα καταφέρουμε αν οργανωθούμε. Θ' αναλάβει κάποια?

Δεν σας παίζω.:tongue:

Φεφη καλά να περάσεις με την αδερφούλα σου!

Αγγελική σχόλασες ή ακόμα?

Κάντυ πόσο μ'αρέσει ο τρόπος που εκφράζεσαι για τον αντρούλη σου! Κι εσύ Δωράκι το ίδιο

Περιστέρω μου υπομονή!το θέμα είναι να γίνει καλά η γυναίκα!Να χαίρεσαι που ο άντρας σου είναι τόσο καλός!


Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Αφού η ΖΩΠ,

Γράφτηκε στο γυμναστήριο ... δεν μπορεί !!! :rolleyes: ίσως κι εγώ να γραφτώ κάποια μέρα ---βαριέμαι τρελά μόνη μου θέλω παρέα λέμε- !!

Μπράβο ΖΩΠίτσα,

Πάντα Τέτοια ! Χάρηκα πολύ και συγκινήθηκα κι εγώ με την επιστολή τηε δασκάλας σας... πρέπει να είναι άνθρωπος που αγαπάει και σέβεται το λειτούργημά της !!!! 1.000 μπράβο και στην μαμά-στον μπαμπά που τα καταφέρνετε με τα διαβάσματα, ε, όλο και κάπου έχετε βάλει κι εσείς ένα τόσο δα λιθαράκι !!!!

όλα τα άλλα , θα περάσουν !!!

Περιστέρω,

Έχεις δίκιο με τον κουνιάδο σου που γίνεσαι φούρκα αλλά κοπέλα μου υπάρχουν σε αυτή την ζωή κάποιοι άνθρωποι που λέγονται ΠΑΡΤΑΚΗΔΕΣ !!! Μάλλον τέτοιου είδους άνθρωπος είναι ο κουνιάδος σου με την γυναίκα του ! Ο άντρας σου πολύ καλά κάνει και παραστέκεται στο πλευρό της μάνας του κι εσύ επίσης είσαι άξια συγχαρητηρίων για όλα όσα κάνεις (από το να στηρίζεις τον άντρα σου μέχρι να μαγειρεύεις για 3 μέρες για τον πειερό σου και να ανησυχείς) !!!

Μη φοβάσαι: έχει ο Θεός... όλα τα καλά (και τα κακά) γυρνάνε πάνω μας

ΑΠΟΡΙΑ: ΠΏΣ γίνεται συνήθως σε μια οικογένεια να την πληρώνει ένας τη νύφη κατά 90% ???? μου λέτε ???? :cool:

Κυρία ΖΩΠ,

Κατά ποιά μεριά θέτε να συνατηθούμε ???? Ποιά να αναλάβει καλέ ??? εδώ μιλάμε για διακοπές διαρκείας σε κάθε μεριά της Ελλάδος !! ΜΑΚΑΡΙ !

Ρίξτε ιδέες λοιπόν και ας ψηφίσουμε υποψήφια μέρη που θα μπορέσουν να μας δεχθούν όλες μαζί (και να μην μας διώξουν στο 3ήμερο πάνω ε ???)

Επίσης,

Το αυτί είναι καλά -δεν πονάει- αλλά και ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ, OVER !!!!:cool:

Φέφη,

Είπες "γραφείο" ε εγώ σαν αθώο πλάσμα και αμόλυντο που είμαι σκέφτηκα το δικό μου.... εσύ εννοούσες του Φεφου... δικαίως... συνεννόηση τσιμπούρμπουλο !

Καλά να περάσετε με την αδερφή και τα ανίψια σας ! Ζήλεψα μπριζόλα με πατάτα τηγανητή !

...Όσο για τα παιδιά, τα κρατάει ο ... σταθμός ! Θα τους κάνω εικόνισμα στο τέλος ! ΑΝ δεν είχα τον σταθμό.... τί θα έκανα ????

Φιλάκια ! Καλό βράδυ !

Μιλάμε θέλω να βγω έξω και να καπνίσω 5 τσιγάρα μαζί... μπούχτησα σήμερις !:-(

Link to comment
Share on other sites

Κουκου!

Πήγαμε μια βόλτα οικογενειακώς στην παραλία!Τι ωραία αίσθηση τώρα που ανοίγει ο καιρός!Αν και δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ!

Παίζαμε με τα κύμματα...μας κυνηγούσαν να μας βρέξουν λεει...τι γάργαρο γέλιο έβγαινε απ΄την ψυχούλα του βρε κορίτσια...τράβηξε και πήρε όλα τα βάρη μακριά!!!

Τι μαγικά πλάσματα είναι τα παιδάκια μας.

ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ, ΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!

Μπράβο Φούμπι μου, πάντα τέτοια!!

Μην τολμήσεις να βάλεις φωτογραφία, σ' έφαγα φιλενάδα!!:tongue:

Καλέ... έλεγα να μαζευτούμε ΟΛΕΣ μαζί! Δύσκολο, ε?:confused:

Εσύ πότε ανεβαίνεις Αθήνα για το παιδί? Η Φέφη πότε κατεβαίνει για το παιδί?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν...

Αφού η ΖΩΠ,

Γράφτηκε στο γυμναστήριο ... δεν μπορεί !!! :rolleyes: ίσως κι εγώ να γραφτώ κάποια μέρα ---βαριέμαι τρελά μόνη μου θέλω παρέα λέμε- !!

Τι θες να πεις??:rolleyes: Ότι έχω τον ασήκωτο?:rolleyes: Ότι αν δεν με παρακινούσε μία φίλη, δεν θα πήγαινα να γραφτώ?:rolleyes: Ότι αν τα μυοσκελετικά μου δεν ήταν τόσο άθλια και δεν φώναζαν ΣΗΚΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ, δεν θα το αποφάσιζα?

Μα τι γνώμη έχεις επιτέλους για μένα βρε φιλενάδα...:rolleyes::tongue:

(άσε να πάω πρώτα και να βγω όρθια...)

Κυρία ΖΩΠ,

Κατά ποιά μεριά θέτε να συνατηθούμε ???? Ποιά να αναλάβει καλέ ??? εδώ μιλάμε για διακοπές διαρκείας σε κάθε μεριά της Ελλάδος !! ΜΑΚΑΡΙ !

Ρίξτε ιδέες λοιπόν και ας ψηφίσουμε υποψήφια μέρη που θα μπορέσουν να μας δεχθούν όλες μαζί (και να μην μας διώξουν στο 3ήμερο πάνω ε ???)

Κοίτα... Δεν θα με χάλαγαν οι Κυκλάδες, άντε Ρόδο στην τελική...:rolleyes:

Σοβαρά τώρα : Θα μπορούσαμε κάτι να καταφέρουμε στην Αθήνα που είναι ο ομφαλός...:rolleyes:

Το θέμα είναι : Θέτε να το προσπαθήσουμε/οργανώσουμε? Θα πρέπει να είναι και οι σύζυγοι μαζί?:rolleyes:

(δεν είμαστε μόνο... οι της Ελλάδος όμως...):cool:

Καλά, για τις Αγγλιδούλες μας βολεύει μάλλον το καλοκαίρι, ε?

Η ΕΒΙΡΙ όμως δεν θα είναι εδώ πριν το Πάσχα?:D


Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εξαφανίστηκε η Μαρία, τι να γίνεται άραγε;

Kαλημερα σε ολες σας Eviri μου εχει δωσει δυο ειδων αντιβιωσεις η μια ενεσιμη μου ειπε οτι ειναι απο ιο και οχι απο μικροβιο που ειναι πιο σοβαρη ωποτε το γλιτωνω το νοσοκομειο αν προσεξω.

Πολύ παρήγορο αυτό, αν και δεν είναι και λίγο αυτό που τραβάς. Περαστικά σου Σμαρτάκι και καλή ανάρρωση.

με καταλαβενεται καλε τι λεω?

Βρε πώς τα καταλαβαίνουμε εμείς κάτι τέτοια.

αχ κοριτσακια μου ξεχασα να σας γραψω εχθες για πρωτη φορα επιτελους το στρουμφακι κλωτσισε τον μπαμπα του!!!

Άννα δεν πιστεύω να έδεσε με γάζες κι επιδέσμους το χέρι του;

Χαιρετώ τις σεξουάλες μαγείρισσες!!

Κορίτσια για μένα το λέει το καταλάβατε εεεε;

Ειδα στο σούπερ μάρκετ πάνες ακράτειας σε προσφορά:lol:

Τρεξε να πάρεις!

χαχαχαχαχαχα

να παίρνω φως μόλις τον βλέπω! λες κ διέγραψα μόλις όλο το χρέος της χώρας!!!!! (καλόοοοοοο, εεεεεεεε;)

Μόνο καλό; Κάλλιστο.

κ ψωμάκι θα μου στείλει ζυμωτό η εβίρι από τα χεράκια της!

Τώρα, τώρα το ζυμώνω και το στέλνω ζεστό κι αχνιστό.

ΑΑΑ ! Για σήμερα λέω να μαγειρέψω τα πόδια μου...

Μαζί με τα παπούτσια ή χωριστά;

Τελικά η πεθερά μου χειρουργήθηκε σήμερα το πρωί και όλα πήγαν μια χαρά

Πάντα σιδερένια να είναι και καλή ανάρρωση.

Αλλά δεν θα αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι ο περιστέρης είναι μονίμως στο νοσοκομείο από χθες,τη μια για να κάνει εισαγωγή και εξετάσεις η πεθερά μου και σήμερα για την εγχείρηση όλη την ώρα μόνος του!!!

Εκείνος ο αρχιγάιδαρος ο κουνιάδος μου πάει μόνο επισκεπτήριο!!

Να σου πω ποια είναι η δική μου γνώμη. Το κάθε παιδί φροντίζει τους γονείς του για τη δική του συνείδηση, με τη δική του αγάπη, και για τον εαυτό του. Όσα παιδιά και να έχει μία μάνα, κάθε ένα είναι ξεχωριστό για 'κείνη. Για κάθε παιδί η μάνα του είναι μόνο μία, όσα αδέρφια και να έχει. Επομένως, ο άντρας σου είναι ένας ευσυνέιδητος γιος που αγαπάει τη μάνα που τον γέννησε και κάνει το χρέος του, να τη φροντίσει σε μια δύσκολη στιγμή, όταν εκείνη είναι ανύμπορη. Ο κουνιάδος σου δεν αγαπάει τη μάνα του (και πεθερά σου) όσο ο άντρας σου ή δεν αισθάνεται ευσυνειδησία να το κάνει έστω και τυπικά.

Και ερωτώ φιλενάδες,να έχω τύψεις που δεν χωνεύω τον κουνιάδο μου με τίποτα;

Μάλλον λύπηση θέλει. Ο λόγος είναι ότι, ό,τι κάνει κανείς αυτό λούζεται. Μεθαύριο τα δικά του παιδιά μάλλον θα του φερθούν ανάλογα, αφού έχουν πάρει τα ανάλογα παραδείγματα. Ενώ το δικό σας παιδί, θα έχει διαφορετικά πρότυπα και παραδείγματα, ας είναι μικρό σήμερα, κάποια στιγμή σίγουρα θα ρωτήσει, θα το φέρει η κουβέντα και θα μάθει ότι εσείς προσφέρατε στους γονείς σας και θα κάνει κι εκείνο το ίδιο.

Η Ζωπ είναι εδώ και δεν είναι καλά.

1) Πονάει πολύ το χέρι της/μπράτσο της. (*)

2) Πάτησε έναν γερό καβγά με τον Ζώπυρο το πρωί.

3) Ένας φίλος της χτύπησε με την μηχανή, όχι πάρα πολύ σοβαρά.

4) Μια θεία του Ζώπυρου έπαθε εγκεφαλικό. Δύσκολη κατάσταση, γενικώς.

5) Η μανούλα της έχει τσακίσει λίγο το νευρικό σύστημα.

6) Έχει επαγγελματικές/οικονομικές/κοινωνικές/πολιτικές ανησυχίες.

Τουλάχιστον απ' όσα αναφέρεις τα περισσότερα θα περάσουν

Και η δασκάλα του γιού της... της έστειλε μια συγχαρητήρια επιστολή (!) όπου με λίγα λόγια της έγραφε ότι κυρίως η συμπεριφορά (αλλά και η επίδοση) του παιδιού της είναι άριστη και πως πρέπει να επιβραβεύσει το παιδί που τα καταφέρνει τόσο καλά μέσα στον αδηφάφο (#) μικρόκοσμο του δημόσιου δημοτικού σχολείου (κι αφού είχαμε και δύσκολη προσαρμογή στην αρχή, λόγω διαφόρων θεμάτων).

Εδώ θέλω να δώσω κι εγώ τα δικά μου συγχαρητήρια.

Η ΕΒΙΡΙ όμως δεν θα είναι εδώ πριν το Πάσχα?:D

Θα έρθω για δύο εβδομάδες πριν το Πάσχα και θα φύγω μετά τα μεσάνυχτα της Κυριακής του Πάσχα. Δηλαδή, Δευτέρα του Πάσχα το πρωί θα ταξιδεύω.

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστο Ζωπ το πότε θ'ανεβούμε με τις παρούσες συνθήκες. Γι αυτό σας λέω κατηφορίστε εσείς.Είναι λιιιιιιγο μακριά αλλά αξίζει τον κόπο!

Αντε σας δέχομαι και μεμονωμένα!:tongue:


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτουδια τι κανετε???Εμεις καλα εγω νυσταζω κλασσικα δεν μπορεσα να κοιμηθω το μεσημερι...Ανυπομονω να ερθει η πεμπτη να παμε για την αυχενικη,χτες το βραδυ ενιωσα ενα γουργουρητο εκει που ειναι το αυγουλακι αλλα μαλλον κανενα εντερο ειναι:rolleyes:....Ασχετο αλλα καποια κοπελα μου εχει ''κλεψει'' το αβαταρ :confused::mrgreen::evil: και εχω φυτιλιαστει λιγο ορμονες στο κοκκινο:tongue::cool:,και να μην φευγουμε απο το θεμα σημερα εκανα μακαρονια με κιμα!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το μενού έχει... νουντλς με κάρυ και γαρίδες. Λίγο νερουλά έγιναν (τα προόριζα για μακαρονάδα και έγιναν σούπα) αλλά πολύ ωραία.

Ελλάδα δεν έχω ιδέα πότε θα κατέβουμε. Εξαρτάται από τη δουλειά, οπότε... καλά ξεμπερδέματα!!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...