Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Angot είπε:

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      πρίν από 1 λεπτό , Supergirl87 είπε:

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      Αχ μάλλον αλλού απάντησα….Ευτυχώς που σε ταγκαρα..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φαιη δεν χρειάζεται να δώσεις πολλά!Μην παρεις μεγάλα λουλούδια.Στη λαική πουλάνε μικρά εποχιακά φυτά μέχρι 50 λεπτά!Μεταφύτευσέ τα,φρόντισέ τα και θα δεις πόσο γρήγορα θα αναπτυχθούν!!!!!

αυτο θα κανω φουμπι μου...θα παρω και λιγο λιπασματακι....αιντε να δουμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κ να ηθελα εγω δεν μπορουσα να κουνηθω,το χερι ειχε γινει βεντουζα στην κοιλια μου κ φυσικα ο Γ. ηταν ακινητος μην χασει κλωτσιες χαχαχαχα!!!
Τωρα πλεον το χερι του θα ειναι συχνος επισκεπτης της κοιλιας σου Αννα μου:D
Καλημέρα!!!

Φαιη δεν χρειάζεται να δώσεις πολλά!Μην παρεις μεγάλα λουλούδια.Στη λαική πουλάνε μικρά εποχιακά φυτά μέχρι 50 λεπτά!Μεταφύτευσέ τα,φρόντισέ τα και θα δεις πόσο γρήγορα θα αναπτυχθούν!!!!! Ετσι και θα εχεις ενα πρασινο μπαλκονι.

Σμαρτάκι μου είσαι καλύτερα?

Καπως καλυτερα Φουμπι μου.
Link to comment
Share on other sites

;)Καλημερα σας κυριες μου.

Σημερα φτιαχνω ψαροσουπα για το θησαυρο μου.

Εμεις εχουμε καλαμαρακια απο χθες και θα βαλω και φασολαδα στην χυτρα....διοτη εχουμε μπει στην νηστεια απ το κρεας και λεμε να νηστεψουμε.......ειδωμεν για ποσο!!!!!!!

Εχω την μανουλα μου εδω απο χθες,αλλα σημερα ξυπνησε με 39 πυρετο και βηχει λιγο....:-(...εχει απομονωθει στο δωματιο και ολη μερα ειναι ξαπλα...

Οταν παει μπανιο φωραει μασκα και γενικως κυκλοφωρουμε ως μασκοφοροι για να μην κολλησει το παιδακι μας!!!!!!!

Οσο για το θεμα....το καυτο..

εμεις δεν εχουμε αλλαξει ιδιαιτερα τη σχεση μας.

Απλα βρησκωμαστε,οταν κοιμαται το παιδι!!!!!!!

Πολλα βραδια,οταν δεν ειμαστε πολυ κουρασμενοι,βαζουμε ποτακι-κρασακι και με χαμιλο φωτισμο βλεπουμε ταινια στο ντιβιντι.και.... οτι προκηψει...;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τις σεξουάλες μαγείρισσες!!

:lol::lol::lol::lol:

αχ κοριτσακια μου ξεχασα να σας γραψω εχθες για πρωτη φορα επιτελους το στρουμφακι κλωτσισε τον μπαμπα του!!!μεχρι τωρα καθε φορα που εβαζε το χερι ο Γ. σταματουσε το σκατο,αλλα χθες ηταν η στιγμη!!κλασσικα ο Γ. συγκινηθηκε,επαθε σοκ κ ελεγε ολη την ωρα ο γιος μου με βαρεσε,πω πω τι δυναμη εχει αυτο το παιδι χαχαχαχα!!!

Ειδα στο σούπερ μάρκετ πάνες ακράτειας σε προσφορά:lol:

Τρεξε να πάρεις!

Κι ο δικός μου ο σκατούλης,όταν εβαζε κάποιος το χέρι στην κοιλιά μου δεν κλωτσούσε...

Kαλημερα σε ολες σας Eviri μου εχει δωσει δυο ειδων αντιβιωσεις η μια ενεσιμη μου ειπε οτι ειναι απο ιο και οχι απο μικροβιο που ειναι πιο σοβαρη ωποτε το γλιτωνω το νοσοκομειο αν προσεξω.Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τα περαστικα.Αφροδιτη και εμεις δουλευουμε μαζι με τον αντρα μου και πιστευω οτι ειναι και καλο και κακο να εχεις και επαγγελματικη σχεση με το συζηγο πρεπει να κανεις διαχωρισμους της μιας σχεσης απο την αλλη και μονιμος να την προστατευεις.Χρονο για τους δυο μας πλεον εχουμε πολυ τωρα που ειναι μεγαλα τα παιδια αλλα εμενα μου λειπει αυτο που ηταν μικρα τα βαζαμε για υπνο για να ξεκλεψουμε μια ωριτσα μαζι,και να λεμε σουτ και ησυχια ο ενας στον αλλον για να μην τα ξυπνησουμε:Dμε καταλαβενεται καλε τι λεω?

Αυτά τα πιάνουμε με τη μία!!!:tongue:

Καλημέρα!!!!

Τι ωραία μέρα που είναι σήμερα!Επιτέλους μύρισε άνοιξη!

Σε ποιον πλανήτη;

Εμείς με τον άντρα μου τον τελευταίο καιρό έχουμε χαθεί τελείως! Το μυαλό του είναι μόνο στα οικονομικά και δεν έχει όρεξη για τίποτα άλλο.Ευχομαι να περάσει κάποια στιγμή αυτή η φάση γιατί με είχε καλομαθημένη,με τις εκπλήξεις του και τώρα μου κακοφαίνεται πάαααρα πολύ!

Επίσης μπορείτε να μου πείτε πως στο καλό κοιμήζεται τα πιτσιρίκια τόσο νωρίς?Εμάς αν δεν πάει τουλάχιστον 11.30 δεν υπάρχει περίπτωση να πάει για ύπνο ο μικρός.

Κακώς!

Κάνε επανεκκίνηση εσύ!!

Ο μικρός σου θα περάσε από διάφορες φάσεις

Κι ο δικός μας πριν ένα μήνα ήταν νυχτοπούλι

Τωρα κοιμάται από τις 8.30,αλλά ξυπνάει τη νύχτα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλημέρα!

δεν μπορώ εδώ κ ώρα να γράψω με παράθεση. με τιμωρεί το σύστημα για τις παλιές καταχρήσεις!

τί να πρωτοσχολιάσω;

φούμπι μου, σε θαυμάζω! μοιάζουμε σε πολλά, αλλά διαφερουμε σε άλλα τόσα!

πολύ θα ήθελα να ασχοληθώ με χειροτεχνία, έτσι για να ξεδώσω! εμένα μου αρέσει να σχεδιάζω ρούχα. από μικρό το είχα το χούι! αλλά με τούμπαρε πλαγίως η μάνα μου κ μπήκα στον κακό το δρόμο επαγγελματικά που είμαι τώρα! έβαλε τον φάδερ μου να μου ζητήσει να δηλώσω νομική. δεν λέω όχι στον φάδερ! την πάτησα!

κ εγώ οινόπνευμα θα σου έλεγα να βάλεις για να φύγει ή νεύτι. δεν ξέρω κ πώς γράφεται!

όσο για τις πληγές κ τις καταβολές...

έχω φάει πολύ ξύλο από τη μάνα μου ως παιδί. αργότερα πολλή καταπίεση-υπερπροστατευτισμός. όλο αυτό με έβγαλε στην απέναντι όχθη, με αποτέλεσμα να μην μπορώ-θέλω-καταφέρνω να βάλω όρια στο παιδί μου!!!!!

επειδή επίσης η μάνα μου ήταν υστερω με την καθαριότητα, είχα φτάσει στην απέναντι πάλι όχθη της συγκατοίκησης με τη σκόνη, τα λερωμένα τα άπλυτα!

μόνο τουαλέτα καθάριζα κ είχα σε τάξη το σπίτι. από φοιτήτρια θυμάμαι που μάλωνα με την αδερφή μου που δεινοπαθούσε να συνεφέρει το σπίτι από αχούρι σε κατοικίσιμο περιβάλλον!!!!!!!!!

μετά που παντρεύτηκα είπα να ασχοληθώ λιγάκι παραπάνω, καθότι ο φέφος ήταν πολύ της καθαριότητας. με το παιδί έβαλα κάπως τα πράγματα στη θέση τους, χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου υστερικό, αφού ως εργαζόμενη κ να ήθελα να είναι όλα στην εντέλεια ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!

στο θέμα Κρήτη, αν κ δεν έχω πάει, θέλω πολύ να γνωρίσω αυτόν τον τόπο, όπως κ Κύπρο, Μάνη! κάτι με τραβάει! ίσως το γεγονός ότι ως Καππαδόκισσα έχουμε πολλά κοινά στοιχεία, γλωσσικά, κουζίνας, οικογένειας, κλπ!!!!!!!

γενικώς θα πρότεινα, όταν προγραμαμτίσουμε διακοπές κάποια στιγμή οι μαγείρισσες-μη γελάτε, τα όνειρα δεν κοστίζουν- να το κανονίζαμε από κοινού, να βρισκόμασταν όλες, με τα βλαστάρια μας! θα ήταν τέλεια!

για το τί είναι έρωτας;;;;;;

τον αντρα μου πρώτα τον αγάπησα κ μετά τον ερωτεύτηκα!

ακόμα κ σήμερα νομίζω ότι τον ερωτεύομαι κάθε μέρα κ περισσότερο. ακούγεται χαζό, αλλά ώρες ώρες το στομάχι μου κάνει φρου φρου όταν τον κοιτάζω, σκέφτομαι, μυρίζω, νιώθω μια γλυκιά έξαψη, ζέστη στο κεφάλι...

το ακριβώς αντίθετο από αυτό που νιώθω κάτι άλλες ώρες που θέλω να τον λιώσω στο μπλέντερ κομματάκι-κομματάκι!!!!!!!

στο θέμα της ερωτικής ζωής: από συχνότητα κακά μαντάτα, καθώς τα βράδια τις καθημερινές συνήθως εγώ κοιμάμαι την ώρα που κοιμίζω την σύσα!!!!

μισώ τον καφέ.

το ΣΚ προσφέρεται για περισσότερα κ καλύτερα!

ποτέ βράδυ δεν κοιμηθήκαμε τα δυο μας! είμαστε οι 3 σωματοφύλακες!!!!!! αλλά είναι ευτυχία να τους βλέπω να κοιμούνται, τα όμορφά μου! τα χαϊδεύω κ κάνω τον σταυρό μου που με αξίωσε!!!!!!

για την ποιότητα: είναι καλύτερα όσο περνάει ο καιρός, όχι λόγω του παιδιού, αλλά γιατί ο έρωτας με τα χρόνια είναι σαν το παλιό κρασί. ωριμάζει κ γίνεται πιο μεστό, πιο αληθινό, πιο γενναιόδωρο!!!!!!

το αν κάνουμε πράγματα μαζί: πονεμένη ιστορία!!!!δεν οδηγώ την καταδίκη μου μέσα!!

έτσι έχω καταδικάσει τον φέφο να κάνε ιτον σωφέρ μου για να πάω, να έρθω στη δουλειά, να πάρουμε το παιδί, να ψωνίσει σούπερ μάρκετ κλπ!

οπότε το να κανουμε πράγματα μαζί είναι εξαίρεση!

το ότι στο περίπου κάνουμε την ίδια δουλειά...είναι κ κακό, αλλά κ καλό!

έχει ανταγωνισμό! κάποιος πάει πολύ μπροστά, ο άλλος μένει λιγάκι πίσω, μπαίνει ο εγωισμός, οι συγκρίσεις,

μετά ο ένας θα πει τη γνώμη του στον άλλο για θέματα που εφάπτονται της δουλειάς, κ γενικώς θέλει λεπτούς χειρισμούς!

μου άρεσε αυτό που έγραψε η σμαρτάκι για το ότι της έλλειψε η μωρουδίλα κ τα πρώτα χρόνια με τα παιδιά!

όπως κ αυτό που έγραψε η ...εβίρι νομίζω για τον ύπνο των παιδιών, το ροχαλητό!!! πολύ αληθινό. κάπως έτσι το σκέφτομαι να γίνει στο μέλλον κ σε μας!

εμένα αυτό πυο μου αρέσει κάθε μέρα είναι το πρωινό ξύπνημα, ο καφές με τον φέφο στη βεράντα το πρωί με τσιγάρο, να λέμε λίγα κ καλά, η διαδρομή για τη δουλειά, κ μετά πάλι πίσω!!!!!! να παίρνω φως μόλις τον βλέπω! λες κ διέγραψα μόλις όλο το χρέος της χώρας!!!!! (καλόοοοοοο, εεεεεεεε;)

το να δούμε ταινία μαζί, να πιούμε κρασάκι, να μιλήσουμε, να δούμε μαζί κάτι στην τηλεόραση, να περπατάω μαζί του (καλά νιώθω απίστευτα δυνατή δίπλα του), να πιούμε καφέ μαζί (συνήθως μετά από δουλειά)...

το κακό είναι ότι οι τύψεις-ΤΥΨΕΙΣ-δεν μας άφησαν ως τώρα να εκμεταλλευτούμε την προσφορά των γιαγιάδων να βγούμε τα δυό μας!!!!!

λείπουμε πολλές ώρες από το παιδί κ μετά κάνουμε τους σπιτόγατους!

αυτό με το ξενοδοχείο ...υπάρχει κ το γραφείο!!!!!!! α λα παλιά!!!!!!τί ξένοιαστα χρόνια!!! αλλά τώρα έχει ζουμί η υπόθεση, τώρα που έχουμε την αγάπη μας σε φάτσα! φάτσα μπουγάτσα!

Αννούλα παγωτό ο Γ; κ πού να τον κρατήσει αγκαλιά! με το καλό!!!!!!

περιστεράκι μου χάρηκα που σου άρεσε η ταινία. πες μου λεπτομερώς!!!!!

η Θάτσερ είναι γυναίκα πρότυπο για μένα! εξ' ου κ το παρατσούκλι...

σήμερις τρώμε μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας!

το απόγευμα επιτέλους θα πάμε στην αδερφή μου. μου έλλειψε, όπως κ οι αγαπούλες μου-ανεψούλες μου!!!!!!!!

επειδή κάθε φορά που μιλάμε στο τηλέφωνο ακούε ι την σύσα να μιλάει νον στοπ την φωνάζει μπούρου μπούρου. έτσι κ η σύσα λέει "να πάμε στη νονούλα, μπούρου μπούρου!!!!!!"

τί άλλο; κανόνισα, αν συμφωνεί κ ο φέφος απόγευμα Κυριακής να πάμε την σύσα σε παιδικό πάρτυ μασκέ!

αύριο έχουν τη γιορτούλα στον παιδικό!

Κυριακή θα φάμε στα πεθερικά! κοψίδια. κανόνισε ο λεβέντης πεθερός μου!!!!!!! καραγκούνης ορίτσιναλ, όχι ιμιτασιόν σαν τον υιό!!!!!!!

Κ.Δευτέρα πάλι στα πεθερικά, γιατί θα βρέχει. αν δεν βρέχει θα εξορμήσουμε για βολταρία στα πέριξ!!!!!!

κάγκλυ μου, χοιρινό κεμπάπ στη λαδόκολλα;

κεμπάπ γενικώς μόνο σε λαδόκολλα, αλλιώς δεν πιάνεται μαρή!!!!!! εννοείται!

θα θυμηθώ κ άλλα!

ααααααα, έλεν αγγλία, κ εμένα μου αρέσει να με βάφουν!!! κ να βάφω.

περισσότερο όμως μου αρέσει να κάνω μασάζ. αν μας αφήσουν τα μικρά μας θα ήθελα να κάνω στην αδερφούλα μου!!!!!!

η ζωπ έβαλε το θέμα κ εξαφανίστηκε; άδικο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φαίη δεν παίζεσαι. μια γιαούρτι, μια τυρί!

στείλε κ σε μένα!!!!!!!! πεινάω!!!!!

κ ψωμάκι θα μου στείλει ζυμωτό η εβίρι από τα χεράκια της!

φεφι μολις γινει το στελνω με κουριερ :lol:θα σας ανεβασω φωτο να δειτε:!:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την μανουλα μου εδω απο χθες,αλλα σημερα ξυπνησε με 39 πυρετο και βηχει λιγο....:-(...εχει απομονωθει στο δωματιο και ολη μερα ειναι ξαπλα...

Οταν παει μπανιο φωραει μασκα και γενικως κυκλοφωρουμε ως μασκοφοροι για να μην κολλησει το παιδακι μας!!!!!!!

Αχ! μωρέ, περαστικά στην μανούλα σου! Τι ατυχία κι αυτή να αρρωστήσει μόλις ήρθε! Δεν θα μπορέσετε να την χαρείτε αλλά ούτε εκείνη εσάς:-(

Οσο για το θεμα....το καυτο..

εμεις δεν εχουμε αλλαξει ιδιαιτερα τη σχεση μας.

Απλα βρησκωμαστε,οταν κοιμαται το παιδι!!!!!!!

Πολλα βραδια,οταν δεν ειμαστε πολυ κουρασμενοι,βαζουμε ποτακι-κρασακι και με χαμιλο φωτισμο βλεπουμε ταινια στο ντιβιντι.και.... οτι προκηψει...;)

καλημέρα καλημέρα!

δεν μπορώ εδώ κ ώρα να γράψω με παράθεση. με τιμωρεί το σύστημα για τις παλιές καταχρήσεις!

τί να πρωτοσχολιάσω;

φούμπι μου, σε θαυμάζω! μοιάζουμε σε πολλά, αλλά διαφερουμε σε άλλα τόσα!

πολύ θα ήθελα να ασχοληθώ με χειροτεχνία, έτσι για να ξεδώσω! εμένα μου αρέσει να σχεδιάζω ρούχα. από μικρό το είχα το χούι! αλλά με τούμπαρε πλαγίως η μάνα μου κ μπήκα στον κακό το δρόμο επαγγελματικά που είμαι τώρα! έβαλε τον φάδερ μου να μου ζητήσει να δηλώσω νομική. δεν λέω όχι στον φάδερ! την πάτησα!

Πωπω! Έχασε δηλαδή ο χώρος της μόδας! Τύφλα να είχε η Σίλια Κριθαριώτη ένα πράγμα? Τρέμε Βασίλειε Κοστέτσο? :wink:;-):wink:

γενικώς θα πρότεινα, όταν προγραμαμτίσουμε διακοπές κάποια στιγμή οι μαγείρισσες-μη γελάτε, τα όνειρα δεν κοστίζουν- να το κανονίζαμε από κοινού, να βρισκόμασταν όλες, με τα βλαστάρια μας! θα ήταν τέλεια!

Πραγματικά θα ήταν πολύ ωραίο!

για το τί είναι έρωτας;;;;;;

τον αντρα μου πρώτα τον αγάπησα κ μετά τον ερωτεύτηκα!

ακόμα κ σήμερα νομίζω ότι τον ερωτεύομαι κάθε μέρα κ περισσότερο. ακούγεται χαζό, αλλά ώρες ώρες το στομάχι μου κάνει φρου φρου όταν τον κοιτάζω, σκέφτομαι, μυρίζω, νιώθω μια γλυκιά έξαψη, ζέστη στο κεφάλι...

Δεν ακούγεται καθόλου χαζό κοριτσάκι μου! Αντίθετα είναι πολύ γλυκο!

το ακριβώς αντίθετο από αυτό που νιώθω κάτι άλλες ώρες που θέλω να τον λιώσω στο μπλέντερ κομματάκι-κομματάκι!!!!!!!

Έχετε πάθος στην σχέση σας φεφάκι!

εμένα αυτό πυο μου αρέσει κάθε μέρα είναι το πρωινό ξύπνημα, ο καφές με τον φέφο στη βεράντα το πρωί με τσιγάρο, να λέμε λίγα κ καλά, η διαδρομή για τη δουλειά, κ μετά πάλι πίσω!!!!!! να παίρνω φως μόλις τον βλέπω! λες κ διέγραψα μόλις όλο το χρέος της χώρας!!!!! (καλόοοοοοο, εεεεεεεε;)

Φέφι + φέφος = love for ever!

το να δούμε ταινία μαζί, να πιούμε κρασάκι, να μιλήσουμε, να δούμε μαζί κάτι στην τηλεόραση, να περπατάω μαζί του (καλά νιώθω απίστευτα δυνατή δίπλα του), να πιούμε καφέ μαζί (συνήθως μετά από δουλειά)...

το κακό είναι ότι οι τύψεις-ΤΥΨΕΙΣ-δεν μας άφησαν ως τώρα να εκμεταλλευτούμε την προσφορά των γιαγιάδων να βγούμε τα δυό μας!!!!!

λείπουμε πολλές ώρες από το παιδί κ μετά κάνουμε τους σπιτόγατους!

Τις τύψεις να τις αφήσετε λίγο στην άκρη και αφήστε παππουδογιαγιάδες να σας κρατήσουν την μικρή μία φορά στο τόσο για να βρεθείτε τα δυό σας!

το απόγευμα επιτέλους θα πάμε στην αδερφή μου. μου έλλειψε, όπως κ οι αγαπούλες μου-ανεψούλες μου!!!!!!!!

επειδή κάθε φορά που μιλάμε στο τηλέφωνο ακούε ι την σύσα να μιλάει νον στοπ την φωνάζει μπούρου μπούρου. έτσι κ η σύσα λέει "να πάμε στη νονούλα, μπούρου μπούρου!!!!!!"

Να πάτε και να περάσετε τέλεια!

τί άλλο; κανόνισα, αν συμφωνεί κ ο φέφος απόγευμα Κυριακής να πάμε την σύσα σε παιδικό πάρτυ μασκέ!

αύριο έχουν τη γιορτούλα στον παιδικό!

Ότι κι αν κάνετε να περάσετε καλά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

;)Καλημερα σας κυριες μου.

Σημερα φτιαχνω ψαροσουπα για το θησαυρο μου.

Εμεις εχουμε καλαμαρακια απο χθες και θα βαλω και φασολαδα στην χυτρα....διοτη εχουμε μπει στην νηστεια απ το κρεας και λεμε να νηστεψουμε.......ειδωμεν για ποσο!!!!!!!

Εχω την μανουλα μου εδω απο χθες,αλλα σημερα ξυπνησε με 39 πυρετο και βηχει λιγο....:-(...εχει απομονωθει στο δωματιο και ολη μερα ειναι ξαπλα...

Οταν παει μπανιο φωραει μασκα και γενικως κυκλοφωρουμε ως μασκοφοροι για να μην κολλησει το παιδακι μας!!!!!!!

Οσο για το θεμα....το καυτο..

εμεις δεν εχουμε αλλαξει ιδιαιτερα τη σχεση μας.

Απλα βρησκωμαστε,οταν κοιμαται το παιδι!!!!!!!

Πολλα βραδια,οταν δεν ειμαστε πολυ κουρασμενοι,βαζουμε ποτακι-κρασακι και με χαμιλο φωτισμο βλεπουμε ταινια στο ντιβιντι.και.... οτι προκηψει...;)

δωράκι μου περαστικ'ά κι από δώ!

Χαιρετώ τις σεξουάλες μαγείρισσες!!

τρελλήηηηηηη:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ειδα στο σούπερ μάρκετ πάνες ακράτειας σε προσφορά:lol:

Τρεξε να πάρεις!

Κι ο δικός μου ο σκατούλης,όταν εβαζε κάποιος το χέρι στην κοιλιά μου δεν κλωτσούσε...

Κακώς!

Κάνε επανεκκίνηση εσύ!!

Ο μικρός σου θα περάσε από διάφορες φάσεις

Κι ο δικός μας πριν ένα μήνα ήταν νυχτοπούλι

Τωρα κοιμάται από τις 8.30,αλλά ξυπνάει τη νύχτα

πότε θα περάσει αυτή η φάση οέο?κρατάει 3 χρόνια!έλεος.δυο μερες τώρα φεύγει ο άντρας μου μέσα στην άγρια νύχτα και την κάνει για καναπέ.ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ λέμε.Και μένο εγώ να κανω ΟΛΗ νύχτα τον τροχονόμο στα φουμπόπαιδα!:rolleyes:

Μιλάμε ημέρα εδώ είναι φανταστική.Εχει ανέβει η διάθεση μου απίστευτα!!!!

καλημέρα καλημέρα!

δεν μπορώ εδώ κ ώρα να γράψω με παράθεση. με τιμωρεί το σύστημα για τις παλιές καταχρήσεις!

τί να πρωτοσχολιάσω;

φούμπι μου, σε θαυμάζω! μοιάζουμε σε πολλά, αλλά διαφερουμε σε άλλα τόσα!

μαρή τρελλή αν δεν διαφεραμε θα έπρεπε να ανησυχούμε.Δεν είχε ανακαλυφθεί τοοοοοσο παλιά η κλωνοποίηση ε?:tongue::tongue::tongue::tongue:

πολύ θα ήθελα να ασχοληθώ με χειροτεχνία, έτσι για να ξεδώσω! εμένα μου αρέσει να σχεδιάζω ρούχα. από μικρό το είχα το χούι! αλλά με τούμπαρε πλαγίως η μάνα μου κ μπήκα στον κακό το δρόμο επαγγελματικά που είμαι τώρα! έβαλε τον φάδερ μου να μου ζητήσει να δηλώσω νομική. δεν λέω όχι στον φάδερ! την πάτησα!

μια απ'τα ίδια κι εγώ δεν μπορώ να χαλάσω χατήρι στον πατέρα μου αλλά ευτυχώς είναι τόσος ανοιχτόμυαλος άνθρωπος και μπροστά απ΄την εποχή του που με στήριζε πάντα ότι τρέλλα κι αν μου ερχόταν στο κεφάλι!

κ εγώ οινόπνευμα θα σου έλεγα να βάλεις για να φύγει ή νεύτι. δεν ξέρω κ πώς γράφεται!

έβαλα οινόπνευμα όπως πρότεινε η δημαρχέσσα μας και φυσικά καθάρισε!:D

όσο για τις πληγές κ τις καταβολές...

έχω φάει πολύ ξύλο από τη μάνα μου ως παιδί. αργότερα πολλή καταπίεση-υπερπροστατευτισμός. όλο αυτό με έβγαλε στην απέναντι όχθη, με αποτέλεσμα να μην μπορώ-θέλω-καταφέρνω να βάλω όρια στο παιδί μου!!!!!

επειδή επίσης η μάνα μου ήταν υστερω με την καθαριότητα, είχα φτάσει στην απέναντι πάλι όχθη της συγκατοίκησης με τη σκόνη, τα λερωμένα τα άπλυτα!

μόνο τουαλέτα καθάριζα κ είχα σε τάξη το σπίτι. από φοιτήτρια θυμάμαι που μάλωνα με την αδερφή μου που δεινοπαθούσε να συνεφέρει το σπίτι από αχούρι σε κατοικίσιμο περιβάλλον!!!!!!!!!

μετά που παντρεύτηκα είπα να ασχοληθώ λιγάκι παραπάνω, καθότι ο φέφος ήταν πολύ της καθαριότητας. με το παιδί έβαλα κάπως τα πράγματα στη θέση τους, χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου υστερικό, αφού ως εργαζόμενη κ να ήθελα να είναι όλα στην εντέλεια ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!

στο θέμα Κρήτη, αν κ δεν έχω πάει, θέλω πολύ να γνωρίσω αυτόν τον τόπο, όπως κ Κύπρο, Μάνη! κάτι με τραβάει! ίσως το γεγονός ότι ως Καππαδόκισσα έχουμε πολλά κοινά στοιχεία, γλωσσικά, κουζίνας, οικογένειας, κλπ!!!!!!!

γενικώς θα πρότεινα, όταν προγραμαμτίσουμε διακοπές κάποια στιγμή οι μαγείρισσες-μη γελάτε, τα όνειρα δεν κοστίζουν- να το κανονίζαμε από κοινού, να βρισκόμασταν όλες, με τα βλαστάρια μας! θα ήταν τέλεια!

τι είπες τώρα!κι μιας και το μέρος μου ενδύκνειται για υπέροχες διακοπές να μαζευτείτε εδώ!!!!γιατί εγώ δεν το κόβω να ξαναπηγαίνω διακοπές!:-(

για το τί είναι έρωτας;;;;;;

τον αντρα μου πρώτα τον αγάπησα κ μετά τον ερωτεύτηκα!

ακόμα κ σήμερα νομίζω ότι τον ερωτεύομαι κάθε μέρα κ περισσότερο. ακούγεται χαζό, αλλά ώρες ώρες το στομάχι μου κάνει φρου φρου όταν τον κοιτάζω, σκέφτομαι, μυρίζω, νιώθω μια γλυκιά έξαψη, ζέστη στο κεφάλι...

το ακριβώς αντίθετο από αυτό που νιώθω κάτι άλλες ώρες που θέλω να τον λιώσω στο μπλέντερ κομματάκι-κομματάκι!!!!!!!

στο θέμα της ερωτικής ζωής: από συχνότητα κακά μαντάτα, καθώς τα βράδια τις καθημερινές συνήθως εγώ κοιμάμαι την ώρα που κοιμίζω την σύσα!!!!

μισώ τον καφέ.

το ΣΚ προσφέρεται για περισσότερα κ καλύτερα!

ποτέ βράδυ δεν κοιμηθήκαμε τα δυο μας! είμαστε οι 3 σωματοφύλακες!!!!!! αλλά είναι ευτυχία να τους βλέπω να κοιμούνται, τα όμορφά μου! τα χαϊδεύω κ κάνω τον σταυρό μου που με αξίωσε!!!!!!

............τι ωραία που τα περιγράφεις φιλενάδα

Αννούλα παγωτό ο Γ; κ πού να τον κρατήσει αγκαλιά! με το καλό!!!!!!

περιστεράκι μου χάρηκα που σου άρεσε η ταινία. πες μου λεπτομερώς!!!!!

η Θάτσερ είναι γυναίκα πρότυπο για μένα! εξ' ου κ το παρατσούκλι...

σήμερις τρώμε μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας!

το απόγευμα επιτέλους θα πάμε στην αδερφή μου. μου έλλειψε, όπως κ οι αγαπούλες μου-ανεψούλες μου!!!!!!!!

επειδή κάθε φορά που μιλάμε στο τηλέφωνο ακούε ι την σύσα να μιλάει νον στοπ την φωνάζει μπούρου μπούρου. έτσι κ η σύσα λέει "να πάμε στη νονούλα, μπούρου μπούρου!!!!!!"

χαχαχαχα

τί άλλο; κανόνισα, αν συμφωνεί κ ο φέφος απόγευμα Κυριακής να πάμε την σύσα σε παιδικό πάρτυ μασκέ!

να πάτε ,να πάτε!!!!

αύριο έχουν τη γιορτούλα στον παιδικό!

Κυριακή θα φάμε στα πεθερικά! κοψίδια. κανόνισε ο λεβέντης πεθερός μου!!!!!!! καραγκούνης ορίτσιναλ, όχι ιμιτασιόν σαν τον υιό!!!!!!!

Κ.Δευτέρα πάλι στα πεθερικά, γιατί θα βρέχει. αν δεν βρέχει θα εξορμήσουμε για βολταρία στα πέριξ!!!!!!

κάγκλυ μου, χοιρινό κεμπάπ στη λαδόκολλα;

κεμπάπ γενικώς μόνο σε λαδόκολλα, αλλιώς δεν πιάνεται μαρή!!!!!! εννοείται!

θα θυμηθώ κ άλλα!

ααααααα, έλεν αγγλία, κ εμένα μου αρέσει να με βάφουν!!! κ να βάφω.

περισσότερο όμως μου αρέσει να κάνω μασάζ. αν μας αφήσουν τα μικρά μας θα ήθελα να κάνω στην αδερφούλα μου!!!!!!

η ζωπ έβαλε το θέμα κ εξαφανίστηκε; άδικο!!!!!!!!

κι εγώ αυτό σκεφτόμουν.ρίχνει την βόμβα κι εξαφανίζεται!Ζωωωωωωπ?


Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολες σας Eviri μου εχει δωσει δυο ειδων αντιβιωσεις η μια ενεσιμη μου ειπε οτι ειναι απο ιο και οχι απο μικροβιο που ειναι πιο σοβαρη ωποτε το γλιτωνω το νοσοκομειο αν προσεξω.Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τα περαστικα.Αφροδιτη και εμεις δουλευουμε μαζι με τον αντρα μου και πιστευω οτι ειναι και καλο και κακο να εχεις και επαγγελματικη σχεση με το συζηγο πρεπει να κανεις διαχωρισμους της μιας σχεσης απο την αλλη και μονιμος να την προστατευεις.Χρονο για τους δυο μας πλεον εχουμε πολυ τωρα που ειναι μεγαλα τα παιδια αλλα εμενα μου λειπει αυτο που ηταν μικρα τα βαζαμε για υπνο για να ξεκλεψουμε μια ωριτσα μαζι,και να λεμε σουτ και ησυχια ο ενας στον αλλον για να μην τα ξυπνησουμε:D με καταλαβενεται καλε τι λεω?

Να και μια άλλη οπτική, που μου διέφευγε ... ναι Σμαρτάκι έχεις δίκιο ! Τελικά, ίσως και να 'χει το γούστο του λίιιγο !!! ;)

Περαστικά σου και πάλι και να προ-σέ-χεις !!!

......

στο θέμα Κρήτη, αν κ δεν έχω πάει, θέλω πολύ να γνωρίσω αυτόν τον τόπο, όπως κ Κύπρο, Μάνη! κάτι με τραβάει! ίσως το γεγονός ότι ως Καππαδόκισσα έχουμε πολλά κοινά στοιχεία, γλωσσικά, κουζίνας, οικογένειας, κλπ!!!!!!!

γενικώς θα πρότεινα, όταν προγραμαμτίσουμε διακοπές κάποια στιγμή οι μαγείρισσες-μη γελάτε, τα όνειρα δεν κοστίζουν- να το κανονίζαμε από κοινού, να βρισκόμασταν όλες, με τα βλαστάρια μας! θα ήταν τέλεια!***

Μαρή ΟΚ η Κύπρος είναι εξωτερικό (ας πούμε ο Θεός να το κάνει δλδ) δεν έχεις πάει ούτε καν στην Μάνη ???? Αυτή την άγρια ομορφιά δεν την έχεις δει ???? Και κάτι θάλασσες κρύσταλλο !!!

Ω ρε μάνα μου, αδερφούλα, να πάμε στο Οίτυλο , λεει, να φάμε τα καλύτερο ever ψάρι της Ελλάδος στην ταβέρνα του Τάκη ή στον Μπαρμπα-Πέτρο (Πιέρρο) στην Αερόπολη να χτυπήσουμε τα μαγειρευτά του κι ένα γαλακτομπούρεκο ιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!:cool:

Όσο για την Κρήτη, ναι καλά, θες 2 ζωές να την γυρίσεις κι άλλη μια να την χορτάσεις !!!!!!

για το τί είναι έρωτας;;;;;;

τον αντρα μου πρώτα τον αγάπησα κ μετά τον ερωτεύτηκα!

Εγώ πάλι χαμπάρι δεν είχα πάρει -- το ξεκίνησα στην πλάκα, και καλά ότι και σιγά τώρα.... και μετά .... μωρέ τρεχάτε ποδαράκια μου !!!! Πονηρός ο βλάχος !!! ΑΜ ΔΕ !!!

Αλλά τον καψουρεύτηκα τόοοοσο πολύ που, εκεί γύρω στα 30 και κάτι, έκανα την υπέρβαση μαζί του κι έφυγα από το σπίτι μου... :rolleyes:ανήκουστο βέβαια για εμένα το καλό παιδί με τα Γαλλικά του -μην χε...-, μωρέ σε καλό μου βγήκε !!!

Βασίλισσα μ' έχει και τον λατρεύω !!! Και ναι, είμαι ακόμη ερωτευμένη !

..............

να παίρνω φως μόλις τον βλέπω! λες κ διέγραψα μόλις όλο το χρέος της χώρας!!!!! (καλόοοοοοο, εεεεεεεε;)ΈΓΡΑΨΕΣ -ΈΓΡΑΨΕΣ (παλαμάκια)

.....

αυτό με το ξενοδοχείο ...υπάρχει κ το γραφείο!!!!!!! α λα παλιά!!!!!!

Α Φέφη μου... δεν μπορώ έχει κάμερες μέσα έξω ... ασ' τα να πάνε !

τί ξένοιαστα χρόνια!!! αλλά τώρα έχει ζουμί η υπόθεση, τώρα που έχουμε την αγάπη μας σε φάτσα! φάτσα μπουγάτσα!

....QUOTE]

Τί άλλα ????

Δώρα μου,

Κρίμα με την μαμά σου βρε αγάπη... να έρθει η γυναίκα να σας χαρεί και να σε βοηθήσει λίγο με την μέση σου και να πέσει στο κρεβάτι με πυρετό...

μασκούλες όλοι για το παιδί κι επλπίζω αύριο να είναι εντελώς καλά !

Άννα μας (4),

Τί όμορφο πράγμα αυτές οι κλωτσιές ! Ο μπαμπάς σας χάζεψε από τώρα ???? ου ου ου έχει δρόμο πες του μόλις δει τον ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ σας !!! Να χαρώ εγώ πατουσάκια !!! :tongue:

***κάτσε το καλύτερο το άφησα τελευταίο: ΑΝ , λέμε ΑΝ, βρισκόμασταν εμείς όλες μαζί διακοπές στο οπουδήποτε ... ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ποιός θα μας τα κράταγε ?????? :lol: μπίρι μπίρι όλη μέρα νηστικά κι απότιστα θα τα αφήναμε... χα χα

ΑΑΑ ! Για σήμερα λέω να μαγειρέψω τα πόδια μου... θα κάτσω γραφείο μέχρι τις 6 γιατί λείπει η συνάδελφος μετά σφαίρα να πάρω τα παιδιά από τον σταθμό στις 7 παρά τέταρτο σφαίρα στο μάθημα... να δω τί ώρα θα μαζευτούμε σπίτι και σήμερα... αν θέλει ο αντρούλης φαγητό από εχθές , έχει καλώς.... :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μαι ξανα...

Τελικά η πεθερά μου χειρουργήθηκε σήμερα το πρωί και όλα πήγαν μια χαρά

Ευτυχώς!

Αλλά δεν θα αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι ο περιστέρης είναι μονίμως στο νοσοκομείο από χθες,τη μια για να κάνει εισαγωγή και εξετάσεις η πεθερά μου και σήμερα για την εγχείρηση όλη την ώρα μόνος του!!!

Εκείνος ο αρχιγάιδαρος ο κουνιάδος μου πάει μόνο επισκεπτήριο!!

Και όχι δεν εχει δικαιολογία ότι εχει τη δουλειά του

Διότι τη μια εβδομάδα που έμεινα στο σπίτι του πριν γεννήσω έφευγε για το γραφείο στις 10 και στις 11 γύριζε,δημόσιος υπάλληλος γαρ!

Τωρα που είναι μεγάλη ανάγκη δεν μπορούσε να πάρει μια άδεια;

Ή έστω να κάνει την κοπάνα του κατά το σύνηθες;

Κι ενώ ο περιστέρης θα γύριζε αύριο,τώρα μου τα μασάει και δεν ξέρω μήπως μείνει εκεί μέχρι τη Δευτέρα που θα πάρει εξιτήριο η πεθερά μου.Αλλά έτσι κι αλλιώς η γυναίκα θα μεινει Αθηνα για κάποιο διάστημα,δεν θα επέστρεφε τοσο γρήγορα σπίτι της μετα από τετοιο χειρουργείο

Και ερωτώ φιλενάδες,να έχω τύψεις που δεν χωνεύω τον κουνιάδο μου με τίποτα;

Εμείς δηλαδή ψυχή δεν έχουμε να τρέχουμε κάθε φορά για να εξυπηρετείται αυτός και η γυναίκα του η αναίσθητη,που κι αυτή θα μπορούσε να πάρει άδεια για να βοηθήσει την κατάσταση;

Οταν θελουν να πάνε εκδρομές ή για ψώνια,μια χαρα ξέρουν να παίρνουν άδειες

Σόρρυ που σας ζαλίζω,αλλά πού να πω τον πόνο μου;

Και πολύ κόσμια είμαι,γιατι αυτά που σκέφτομαι δεν γραφονται με τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Για την Θάτσερ τώρα...

Θεωρώ ότι είναι μια από τις καλύτερες ταινίες του είδους αυτού και ερμηνεία -σταθμός για την Μεριλ Στριπ

Υποκλίνομαι στο τεράστιο ταλέντο της!Είναι από τις αγαπημενες μου,αλλά μετα από χθες ακόμα περισσότερο

Μου άρεσε πολύ που παρουσιάστηκε η ανθρώπινη πλευρα της σιδηράς κυρίας

Τρομερή η σκηνοθεσία και οι εναλλαγές σε παρόν-παρελθόν

Για την παρουσία του άντρα της στο διαταραγμένο της μυαλό ως ηλικιωμένη,τι να πω...Συγκλονιστικό εύρημα του σκηνοθέτη για να καθηλώσει

Κι όσο για το μακιγιάζ...Απίστευτο!!Νόμιζες ότι έβλεπες πράγματι την Θάτσερ

Κορίτσια σας συστηνω ανεπιφύλακτα να δείτε την ταινία

Link to comment
Share on other sites

Να μαι ξανα...

Τελικά η πεθερά μου χειρουργήθηκε σήμερα το πρωί και όλα πήγαν μια χαρά

Ευτυχώς!

Αλλά δεν θα αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι ο περιστέρης είναι μονίμως στο νοσοκομείο από χθες,τη μια για να κάνει εισαγωγή και εξετάσεις η πεθερά μου και σήμερα για την εγχείρηση όλη την ώρα μόνος του!!!

Εκείνος ο αρχιγάιδαρος ο κουνιάδος μου πάει μόνο επισκεπτήριο!!

Και όχι δεν εχει δικαιολογία ότι εχει τη δουλειά του

Διότι τη μια εβδομάδα που έμεινα στο σπίτι του πριν γεννήσω έφευγε για το γραφείο στις 10 και στις 11 γύριζε,δημόσιος υπάλληλος γαρ!

Τωρα που είναι μεγάλη ανάγκη δεν μπορούσε να πάρει μια άδεια;

Ή έστω να κάνει την κοπάνα του κατά το σύνηθες;

Κι ενώ ο περιστέρης θα γύριζε αύριο,τώρα μου τα μασάει και δεν ξέρω μήπως μείνει εκεί μέχρι τη Δευτέρα που θα πάρει εξιτήριο η πεθερά μου.Αλλά έτσι κι αλλιώς η γυναίκα θα μεινει Αθηνα για κάποιο διάστημα,δεν θα επέστρεφε τοσο γρήγορα σπίτι της μετα από τετοιο χειρουργείο

Και ερωτώ φιλενάδες,να έχω τύψεις που δεν χωνεύω τον κουνιάδο μου με τίποτα;

Εμείς δηλαδή ψυχή δεν έχουμε να τρέχουμε κάθε φορά για να εξυπηρετείται αυτός και η γυναίκα του η αναίσθητη,που κι αυτή θα μπορούσε να πάρει άδεια για να βοηθήσει την κατάσταση;

Οταν θελουν να πάνε εκδρομές ή για ψώνια,μια χαρα ξέρουν να παίρνουν άδειες

Σόρρυ που σας ζαλίζω,αλλά πού να πω τον πόνο μου;

Και πολύ κόσμια είμαι,γιατι αυτά που σκέφτομαι δεν γραφονται με τίποτα!!

Περαστικα στην πεθερα σου.Τωρα για τον κουνιαδο τι να πω μηπως βρισκει και κανει? Ας του πει και ο αντρα σου δεν μπορω τι θα κανει δεν θα τρεξει και αυτος?
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στην πεθερα σου.Τωρα για τον κουνιαδο τι να πω μηπως βρισκει και κανει? Ας του πει και ο αντρα σου δεν μπορω τι θα κανει δεν θα τρεξει και αυτος?

Τι να σου πω Σμαρτάκι μου

Αυτη τη στιγμή,δεν θα πω ότι είμαι μόνη μου με το παιδί,γιατί έχω και τους δικούς μου κοντά,Δεν παθαίνω τίποτα εγώ.Ούτε θα χασω τις διασκεδασεις της Αποκριας,ετσι;Δεν το ειχα σκοπό άλλωστε

Θα πω όμως ότι υπάρχει και ο πεθερός μου μόνος του στο χωριό,80χρονος γέροντας και χρειάζεται κι αυτός την παρουσία μας

Ειχαμε πει με τον άντρα μου μόλις γυρισει να πάμε να μείνουμε μαζί του το τριήμερο

Εχω φροντίσει να εχει φαγητό γι' αυτές τις μέρες

Αλλά εντάξει,δεν είναι μόνο το φαϊ...

Ειναι ενας μεγάλος άνθρωπος,που ποιος ξέρει πώς θα νιώθει για τη γυναίκα του που ταλαιπωρείται...

Link to comment
Share on other sites

φεφι μολις γινει το στελνω με κουριερ :lol:θα σας ανεβασω φωτο να δειτε:!:

λαχείο είσαι για τον Σ σου!!!!!

Πωπω! Έχασε δηλαδή ο χώρος της μόδας! Τύφλα να είχε η Σίλια Κριθαριώτη ένα πράγμα? Τρέμε Βασίλειε Κοστέτσο? :wink:;-):wink:

τί να μας πει κ η Σίλια! λατρεύω Σίλια!

τον άλλο ούτε να τον χέ..!

γενικώς θα πρότεινα, όταν προγραμαμτίσουμε διακοπές κάποια στιγμή οι μαγείρισσες-μη γελάτε, τα όνειρα δεν κοστίζουν- να το κανονίζαμε από κοινού, να βρισκόμασταν όλες, με τα βλαστάρια μας! θα ήταν τέλεια!

Πραγματικά θα ήταν πολύ ωραίο!

άντε να ψηνόμαστε!

για το τί είναι έρωτας;;;;;;

τον αντρα μου πρώτα τον αγάπησα κ μετά τον ερωτεύτηκα!

ακόμα κ σήμερα νομίζω ότι τον ερωτεύομαι κάθε μέρα κ περισσότερο. ακούγεται χαζό, αλλά ώρες ώρες το στομάχι μου κάνει φρου φρου όταν τον κοιτάζω, σκέφτομαι, μυρίζω, νιώθω μια γλυκιά έξαψη, ζέστη στο κεφάλι...

Δεν ακούγεται καθόλου χαζό κοριτσάκι μου! Αντίθετα είναι πολύ γλυκο!

το ακριβώς αντίθετο από αυτό που νιώθω κάτι άλλες ώρες που θέλω να τον λιώσω στο μπλέντερ κομματάκι-κομματάκι!!!!!!!

Έχετε πάθος στην σχέση σας φεφάκι!

τώρα που το λες παραέχουμε πάθος!:rolleyes:

εμένα αυτό πυο μου αρέσει κάθε μέρα είναι το πρωινό ξύπνημα, ο καφές με τον φέφο στη βεράντα το πρωί με τσιγάρο, να λέμε λίγα κ καλά, η διαδρομή για τη δουλειά, κ μετά πάλι πίσω!!!!!! να παίρνω φως μόλις τον βλέπω! λες κ διέγραψα μόλις όλο το χρέος της χώρας!!!!! (καλόοοοοοο, εεεεεεεε;)

Φέφι + φέφος = love for ever!

:tongue:

το να δούμε ταινία μαζί, να πιούμε κρασάκι, να μιλήσουμε, να δούμε μαζί κάτι στην τηλεόραση, να περπατάω μαζί του (καλά νιώθω απίστευτα δυνατή δίπλα του), να πιούμε καφέ μαζί (συνήθως μετά από δουλειά)...

το κακό είναι ότι οι τύψεις-ΤΥΨΕΙΣ-δεν μας άφησαν ως τώρα να εκμεταλλευτούμε την προσφορά των γιαγιάδων να βγούμε τα δυό μας!!!!!

λείπουμε πολλές ώρες από το παιδί κ μετά κάνουμε τους σπιτόγατους!

Τις τύψεις να τις αφήσετε λίγο στην άκρη και αφήστε παππουδογιαγιάδες να σας κρατήσουν την μικρή μία φορά στο τόσο για να βρεθείτε τα δυό σας!

δύσκολο πράγμα η συνήθεια!

το απόγευμα επιτέλους θα πάμε στην αδερφή μου. μου έλλειψε, όπως κ οι αγαπούλες μου-ανεψούλες μου!!!!!!!!

επειδή κάθε φορά που μιλάμε στο τηλέφωνο ακούε ι την σύσα να μιλάει νον στοπ την φωνάζει μπούρου μπούρου. έτσι κ η σύσα λέει "να πάμε στη νονούλα, μπούρου μπούρου!!!!!!"

Να πάτε και να περάσετε τέλεια!

μερσί!

τί άλλο; κανόνισα, αν συμφωνεί κ ο φέφος απόγευμα Κυριακής να πάμε την σύσα σε παιδικό πάρτυ μασκέ!

αύριο έχουν τη γιορτούλα στον παιδικό!

Ότι κι αν κάνετε να περάσετε καλά!

ευχαριστώ αγγελικούλα!

Μιλάμε ημέρα εδώ είναι φανταστική.Εχει ανέβει η διάθεση μου απίστευτα!!!!

ζηλεύω! εδώ μουνταμάρα, συννεφιά!

κι εγώ αυτό σκεφτόμουν.ρίχνει την βόμβα κι εξαφανίζεται!Ζωωωωωωπ?

είδες; ζωπ, ούυυυυυυυ ουυυυυυυυυυ!!!:P

στο θέμα Κρήτη, αν κ δεν έχω πάει, θέλω πολύ να γνωρίσω αυτόν τον τόπο, όπως κ Κύπρο, Μάνη! κάτι με τραβάει! ίσως το γεγονός ότι ως Καππαδόκισσα έχουμε πολλά κοινά στοιχεία, γλωσσικά, κουζίνας, οικογένειας, κλπ!!!!!!!

γενικώς θα πρότεινα, όταν προγραμαμτίσουμε διακοπές κάποια στιγμή οι μαγείρισσες-μη γελάτε, τα όνειρα δεν κοστίζουν- να το κανονίζαμε από κοινού, να βρισκόμασταν όλες, με τα βλαστάρια μας! θα ήταν τέλεια!***

Μαρή ΟΚ η Κύπρος είναι εξωτερικό (ας πούμε ο Θεός να το κάνει δλδ) δεν έχεις πάει ούτε καν στην Μάνη ???? Αυτή την άγρια ομορφιά δεν την έχεις δει ???? Και κάτι θάλασσες κρύσταλλο !!!

Ω ρε μάνα μου, αδερφούλα, να πάμε στο Οίτυλο , λεει, να φάμε τα καλύτερο ever ψάρι της Ελλάδος στην ταβέρνα του Τάκη ή στον Μπαρμπα-Πέτρο (Πιέρρο) στην Αερόπολη να χτυπήσουμε τα μαγειρευτά του κι ένα γαλακτομπούρεκο ιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!:cool:

ήμανε μικράκι ρε. δεν κατάλαβα τίποτις. Αερόπολη πήγα. Μάνη ελάχιστα πράγματα. κάναμε το γύρο τότενες!

αν κανονίσουμε, να μας καθοδηγήσεις. θα γίνεις η ξεναγός μας!

Όσο για την Κρήτη, ναι καλά, θες 2 ζωές να την γυρίσεις κι άλλη μια να την χορτάσεις !!!!!!

μακάρι να τακαταφέρουμε κάποτεςςςςςςς!

για το τί είναι έρωτας;;;;;;

τον αντρα μου πρώτα τον αγάπησα κ μετά τον ερωτεύτηκα!

Εγώ πάλι χαμπάρι δεν είχα πάρει -- το ξεκίνησα στην πλάκα, και καλά ότι και σιγά τώρα.... και μετά .... μωρέ τρεχάτε ποδαράκια μου !!!! Πονηρός ο βλάχος !!! ΑΜ ΔΕ !!!

Αλλά τον καψουρεύτηκα τόοοοσο πολύ που, εκεί γύρω στα 30 και κάτι, έκανα την υπέρβαση μαζί του κι έφυγα από το σπίτι μου... :rolleyes:ανήκουστο βέβαια για εμένα το καλό παιδί με τα Γαλλικά του -μην χε...-, μωρέ σε καλό μου βγήκε !!!

Βασίλισσα μ' έχει και τον λατρεύω !!! Και ναι, είμαι ακόμη ερωτευμένη !

πάντα έτσι να είστε! σκόρδα!

..............

να παίρνω φως μόλις τον βλέπω! λες κ διέγραψα μόλις όλο το χρέος της χώρας!!!!! (καλόοοοοοο, εεεεεεεε;)ΈΓΡΑΨΕΣ -ΈΓΡΑΨΕΣ (παλαμάκια)

:lol:

.....

αυτό με το ξενοδοχείο ...υπάρχει κ το γραφείο!!!!!!! α λα παλιά!!!!!!

Α Φέφη μου... δεν μπορώ έχει κάμερες μέσα έξω ... ασ' τα να πάνε !

το γραφείο του φέφου εννοώ μαρή!

***κάτσε το καλύτερο το άφησα τελευταίο: ΑΝ , λέμε ΑΝ, βρισκόμασταν εμείς όλες μαζί διακοπές στο οπουδήποτε ... ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ποιός θα μας τα κράταγε ?????? :lol: μπίρι μπίρι όλη μέρα νηστικά κι απότιστα θα τα αφήναμε... χα χα

οι συζυγάτοι!!!!!!!καλόοοοοοοοοοοοοο ΕΕΕΕΕΕΕ;;;;;

ΑΑΑ ! Για σήμερα λέω να μαγειρέψω τα πόδια μου... θα κάτσω γραφείο μέχρι τις 6 γιατί λείπει η συνάδελφος μετά σφαίρα να πάρω τα παιδιά από τον σταθμό στις 7 παρά τέταρτο σφαίρα στο μάθημα... να δω τί ώρα θα μαζευτούμε σπίτι και σήμερα... αν θέλει ο αντρούλης φαγητό από εχθές , έχει καλώς.... :(

μέχρι τί ώρα θα είναι τα παιδιά στον σταθμό;

Να μαι ξανα...

Τελικά η πεθερά μου χειρουργήθηκε σήμερα το πρωί και όλα πήγαν μια χαρά

Ευτυχώς!

Αλλά δεν θα αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι ο περιστέρης είναι μονίμως στο νοσοκομείο από χθες,τη μια για να κάνει εισαγωγή και εξετάσεις η πεθερά μου και σήμερα για την εγχείρηση όλη την ώρα μόνος του!!!

Εκείνος ο αρχιγάιδαρος ο κουνιάδος μου πάει μόνο επισκεπτήριο!!

Και όχι δεν εχει δικαιολογία ότι εχει τη δουλειά του

Διότι τη μια εβδομάδα που έμεινα στο σπίτι του πριν γεννήσω έφευγε για το γραφείο στις 10 και στις 11 γύριζε,δημόσιος υπάλληλος γαρ!

Τωρα που είναι μεγάλη ανάγκη δεν μπορούσε να πάρει μια άδεια;

Ή έστω να κάνει την κοπάνα του κατά το σύνηθες;

Κι ενώ ο περιστέρης θα γύριζε αύριο,τώρα μου τα μασάει και δεν ξέρω μήπως μείνει εκεί μέχρι τη Δευτέρα που θα πάρει εξιτήριο η πεθερά μου.Αλλά έτσι κι αλλιώς η γυναίκα θα μεινει Αθηνα για κάποιο διάστημα,δεν θα επέστρεφε τοσο γρήγορα σπίτι της μετα από τετοιο χειρουργείο

Και ερωτώ φιλενάδες,να έχω τύψεις που δεν χωνεύω τον κουνιάδο μου με τίποτα;

Εμείς δηλαδή ψυχή δεν έχουμε να τρέχουμε κάθε φορά για να εξυπηρετείται αυτός και η γυναίκα του η αναίσθητη,που κι αυτή θα μπορούσε να πάρει άδεια για να βοηθήσει την κατάσταση;

Οταν θελουν να πάνε εκδρομές ή για ψώνια,μια χαρα ξέρουν να παίρνουν άδειες

Σόρρυ που σας ζαλίζω,αλλά πού να πω τον πόνο μου;

Και πολύ κόσμια είμαι,γιατι αυτά που σκέφτομαι δεν γραφονται με τίποτα!!

έχεις δίκιο, αλλά κ ο περιστέρης έχει δίκιο, να νοιάζεται για τη μανα του!

μπράβο του, είναι σωστός!!!!! δεν είναι ρετάλι άνθρωπος!

να τον χαίρεσαι, εγώ του βγάζω το καπέλο φιλενάδα! από τους λίγους άντρες με φιλότιμο κ καρδιά!

τα κουνιάδια τα αφήνω ασχολίαστα γιατί αυτά που σκέφτομαι δεν γράφονται!

φιλιά, κοίτα να στηρίξεις τον αγαπούλη σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...