Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Angot είπε:

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      πρίν από 1 λεπτό , Supergirl87 είπε:

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      Αχ μάλλον αλλού απάντησα….Ευτυχώς που σε ταγκαρα..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ασχετο αλλα φτιαχνω τυρι.πηρα απο κτηνοτροφο 4 λιτρα γαλα εκανα την διαδικασια οπως για το γιαουρτι και το εβαλα στο πανι το λευκο που βαζουν τα τυρια να στραγγιξουν.θα το αφησω 6 μερες και μετα θα το παρω θα το κοψω και θα το αλατισω.αλλα ειναι πολυ καλο!σαν πεπονι ασπρο...ολοστρογγυλο...θα σας πω εντυπωσεισ οταν γινει...

φαίη με έχεις εντυπωσιάσει!μπράβο σου!!!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

φαιη εισαι πολυ προκομενη και χρυσοχερα, μπραβο. δωρακι εφτασε η μαμα σου??φουμπακι πολυ ωραιος ο καθρεφτης σου.και μενα μαρεσει να με μακιγιαρουν ...;)τι κανετε???εγω σιδερωσα κατι ρουχαλακια της μικρης , ψευτομαζεψα το σπιτι και μιας και δεν βλεπω να συζηταμε το φλεγον θεμα λεω να παω για νανι. μακια θα τα πουμε το πρωι. :D:D

Link to comment
Share on other sites

φαιη εισαι πολυ προκομενη και χρυσοχερα, μπραβο. δωρακι εφτασε η μαμα σου??φουμπακι πολυ ωραιος ο καθρεφτης σου.και μενα μαρεσει να με μακιγιαρουν ...;)τι κανετε???εγω σιδερωσα κατι ρουχαλακια της μικρης , ψευτομαζεψα το σπιτι και μιας και δεν βλεπω να συζηταμε το φλεγον θεμα λεω να παω για νανι. μακια θα τα πουμε το πρωι. :D:D

Ποιο ειναι βρε παιδια το φλεγον θεμα? Εγω ρωτησα για σεξυ εσωρουχα και κανουν ολες τις ντροπαλες :D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

φαίη φτου φτου κοριτσάκι μου τι προκομένο είσαι;

Φούμπη ωραίος ο καθρέφτης. Καλά εσυ το χεις το καλλιτεχνικό. Εγώ πάλι μόνο αντιγραφές.Κάτι που θα κάνω θα το κάνω καλά αλλά σπάνια θα εμπενυστώ.

Εβιρυ αυτό με βλέπω να κάνω.

Ελεν τι εσωρουχα θες να πάρεις. Σέξυ ή καθημερινά;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φαίη φτου φτου κοριτσάκι μου τι προκομένο είσαι;

Φούμπη ωραίος ο καθρέφτης. Καλά εσυ το χεις το καλλιτεχνικό. Εγώ πάλι μόνο αντιγραφές.Κάτι που θα κάνω θα το κάνω καλά αλλά σπάνια θα εμπενυστώ.

Εβιρυ αυτό με βλέπω να κάνω.

Ελεν τι εσωρουχα θες να πάρεις. Σέξυ ή καθημερινά;

αυτο θελω βρε Καγκλυ. Καθημερινα που να ειναι σεξυ ομως. Δηλαδη ..σεξυ αλλα να μπορω να τα φοραω κ καθε μερα οχι να..αλλαζω!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα τι κανετε???ευτυχως ησασταν ηρεμες γαλιαντρες χθες:D:D!!!!!εγω τλκ δεν πηγα πουθενα χθες το απογευμα. σιδερωσα μερικα ρουχαλακια με τη βοηθεια της μικρης η οποια ηθελε να τα τεντωσει (βοητητω μαμα), ηρθε μια ξαδερφη του αντρα μου και καθησαμε. σημερα τρωμε μακαρονια με κιμα, το ετοιμασα πρωι πρωι. δεν ειχα υπνο, απτις 6 στο ποδι χωρις ξυπνητηρι (πρωτοφανες για μενα)!!!!!

να θεσω λοιπον θεμα συζητησης???μου επιτρεπετε???ηθελα να ρωτησω εαν αφιερωνετε χρονο στον συντροφο σας(οχι μονο αναφορικα με το σεξ αλλα γενικα), ποσο συχνα κανετε πραγματα οι δυο σας και κατα ποσο εχει αλλαξει/επηρεασει την ερωτικη σας ζωη ο ερχομος του παιδιου/ιων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα βάλαμε το ιδιαίτερο μάθημα που αναβάλαμε την Τρίτη και λέω να φτιάξω κάτι εύκολο για να μη βγω εκτός χρόνου. Μάλλον κάτι μακαρονικό θα πέσει στην κατσαρόλα.

Κάγκλυ τι έγινε χτες, ξενύχτησες για να προλάβεις τις σελίδες;

Αφροδίτη, πολλές φορές κάνουμε αυτό που λέμε παρεούλα οι δυο μας με τον άντρα μου. Συγκεκριμένα, πολλά βραδάκια πίνουμε ποτό με συνοδεία ξηρών καρπών ή μεζέδων στο σαλόνι, βλέποντας τηλεόραση και κουβεντιάζοντας. Όταν μπορούμε βγαίνουμε οι δυο μας σε μπαράκια κυρίως ή στο θέατρο ή αλλού. Αυτό βέβαια γινόταν όσο ήμασταν στην Αθήνα ή στις διακοπές. Εδώ δεν έχουμε κάποιον να μας κρατάει τη μικρή μας κόρη κι έτσι όπου πάμε, πάμε όλοι μαζί.

Φυσικά, κι όταν έρχεται από τη δουλειά και του ετοιμάζω τραπέζι, κάθομαι μαζί του απλά να κουβεντιάσουμε τα νέα της ημέρας.

Την ερωτική ζωή την έχουμε προσαρμόσει στο ωράριο των παιδιών. Πράγμα που σημαίνει ότι, όσο είναι ξύπνια τα παιδιά γίνονται ο άγρυπνοι διώκτες του σεξ. Αναγκαστικά κουρασμένοι ξεκουρασμένοι πρέπει να περιμένουμε το ροχαλητό τους.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ωσαν το ζόμπι!

Αϋπνη,με πονοκεφαλο από την γκρίνια του περιστερόπουλου

Δεν μπορω να κουνησω,τρεχει από πίσω

Ακόμα κι εκεί που ο βασιλιάς πηγαίνει μόνος του

Κι αυτό με άγχος το κάνω μαμωτο μου

Αφου εχω αρχισει να σκεφτομαι μην εχει κανενα σοβαρό πρόβλημα το παιδάκι μου!!

Και το φαγητό στο όρθιο το τρωω...

Δεν ευχαριστιέμαι τίποτα,ούτε μια στιγμή ησυχίας

Τον πήγα πριν λίγο στη γιαγια του και θα πάω για δουλειά,να με βαρεσει λίγο ο αερας να ξεθολώσω!!

Αμα η αποψινη νυχτα είναι σα την χθεσινή κι όλες τις πρόσφατες θα κλαταρω στ' αλήθεια

Το παιδάκι σου περιστεράκι είναι μία χαρά! Όλα τα παιδιά όταν είναι σε αυτήν την ηλικία θέλουν πάντα κάποιον κοντά τους, αν είναι δυνατό και τους πάντες!!!! Ο Χρήστος πολλές φορές όταν είμαστε μαζί και πάιζουμε και τύχει ο μπαμπάς του να πάει στην τουαλέτα με παρατάει σύξυλη και τρέχει έξω από την τουαλέτα μέχρι να βγει ο μπαμπάς του!

πλυντήριο πιάτων βάζω πολύ συχνά, αλλά κ πάλι πλένω πολύ πράγμα σε κατσαρόλα, τάπερ κλπ! γιατί είμαστε φαγανά!

Κατσαρόλες, τηγάνια ακόμη και ταψιά όλα στο πλυντήριο. Τα μόνα που πλένω στο χέρι έιναι τα μαχαιροπίρουνα και τα πλαστικά.

περιστεράκι μου να μου πεις πώς σου φάνηκε η ταινία! θέλω κριτική κινηματογράφου!

Αυριο θα βάλω ξυπνητήρι στις 6 να διαβάσω τα βραδινά που θα γράψετε γιατί έτσι όπως μπαίνω εγώ σας χάνω. Που να κάνω και παράθεση δεν τολμώ. Θα γράψω ότι θυμάμαι και δεν ήμουνα ποτέ καλή στα θεωρητικά μόνο στα πρακτικά. (μαθήματα εννοώ).

Σήμερα έκανα ψαρόσουπα, πήγα και για καφεδάκι σιδέρωσα ένα πλυντήριο μάζεψα, φαγαμε έπλυνα πιάτα και έκατσα να διαβάσω τα άπαντα.

φεφη η ψησταριά είναι έξω απο το Τρικαλισταν. Και σούβλα εννοώ χοιρινό κρέας στη σούβλα σερβιρισμένο στη λαδόκολα με τις τηγανιτές πατάτες απο πάνω και καμια φετούλα ψωμί. Να μαζεύει τα ζουμιά.

Τέτοια σούβλα τρώμε στο Μέτσοβο σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί που πηγαίνουμε όταν βρεθούμε κατά εκεί! Πραγματική κόλαση!!!!

Κοριτσια και γω σιδερώνω τα πάντα εκτος καλτσες. Και το σίδερο το ΜΙΣΩ. Αλλά το κάνω. Ειδικά τα εσώρουχα μου τα πατάω τα πατάω που έχω κάψει άπειρες φορες τα λάστιχα. Και του άντρα μου τα σιδερώνω μέσα έξω(μη γελάτε). Ποια κοπέλα ρώτησε αν υπάρχει καμία που αλλάζει 18 φορές τη μέρα εσώρουχο. Εγω πάντως τουλάχιστον 3.(κόλλημα το ξέρω)

Και γω νιώθω ώρες ωρες ότι είμαι ίδια η μάνα μου. Και τα κάνω όλα όπως η μάνα μου.

Περιστέρω τίποτα δεν έχει καλέ το παιδί στάδια περνάει.

Σμαρτάκι περαστικά.

Τα μικρόβια δωράκι τα φοβάμαι και γω χωρίς παιδί και αυτό το έπαθα όταν έπαιρνα το μετρό για τη δουλειά. Νομίζω ότι με κυνηγάνε και ξεσπάω σστο σπίτι. Ναι κόλλημα το ξέρω. Το κακό είναι ότι είναι αόρατα θα ήθελα να τα βλέπω να είμαι σίγουρη ότι τα σκοτώνω.

κάγκλυ η εξολοθρεύτρια!!!!!

κορίτσια μήπως ξέρει καμιά πως στο καλό βγαίνουν τα υπολείμματα από τα αυτοκόλητα?

σήμερα στη βόλτα μάζεψα θαλασσόξυλα και ξεκίνησα να φτιάχνω αυτό τον καθρέφτη

kaurv.jpg Uploaded with ImageShack.us

αλλά δεν βγαίνει με τίποτα το αυτοκόλλητο που είχε πάνω.:-(προσπάθησα με βρεγμένο πανί και μετά με καθαριστικό τζαμιών αλλά τζίφος.είναι αυτό που φαίνεται σαν γραμμή .

θα τα καταφέρω να το βγάλω ή να τον παρατήσω?

Πολύ ωράια δουλειά κάνεις φούμπι! Κι εγώ για οινόπνευμα θα σου έλεγα όπως σου είπε και η Έβιρι.

Καλε, καλησπερα ειπα? Δεν ειπα!!!

Καλησπερα Καγκλυ, Ζωπ, Λοβ, Εβιρι, Φεφη, Μπιγκι, Φουμπη, Δωρακι, Περιστερακι, Αφροδιτη, Αγγελικη, Αννια, Περαστικα Σμαρτακι!!!:D

Γειά σου κι εσένα!

καλησπερα κοριτσια...καλε ουτε μηχανες να ειχατε....γραφετε γραφετε!ουφ.ρε κοριτσια εκει που ειπα οτι οκ περασε η γριπη σημερα με πιανει ενα συναχι ξανα...αλλο πραγμα.κουραστικα!σημερα φαγαμε μακαρονια και γιατι προσεχα τα μωρα και δεν προλΑΒα πηρα μια σαλτσα απο αυτεσ τις ετοιμεσ σε σκονη που ειναι.δεν εχω φαει πιο αθλια μακαρονια στην ζωη μου.χαλια ηταν.για αυριο εκανα φακιεσ και ρε κοριτσια αν εχετε το Θεο σας μου βγαλανε ασπρες ουριτσες:lol:σαν φυτρες!αν ειναι δυνατον.τις πεταξα και νευριασα κι απο πανω.αμα πια...παω να διαβασω οσο αντεξω...

Να σου πω, προτιμώ να φάμε μακαρόνια με κέτσαπ παρά να αγοράσω από αυτές τις έτοιμες σάλτσες.

ασχετο αλλα φτιαχνω τυρι.πηρα απο κτηνοτροφο 4 λιτρα γαλα εκανα την διαδικασια οπως για το γιαουρτι και το εβαλα στο πανι το λευκο που βαζουν τα τυρια να στραγγιξουν.θα το αφησω 6 μερες και μετα θα το παρω θα το κοψω και θα το αλατισω.αλλα ειναι πολυ καλο!σαν πεπονι ασπρο...ολοστρογγυλο...θα σας πω εντυπωσεισ οταν γινει...

Είσαι πολύ προκομένη φαίη! Μπράβο! Περιμένουμε εντυπώσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλα με τον άντρα μου έχουμε το ίδιο ωράριο και συμπτωματικά δουλεύουμε και πολύ κοντά οπότε και πηγαινοερχόμαστε μαζί. Έτσι το μεσημεριανοαπογευματινό(!) φαγητό μας το τρώμε μαζί όπου και ψιλοκουβεντιάζουμε τα της ημέρας. Μετά αρχίζουν τα τρεχάματα με τα παιδιά κι έτσι χρόνο για τους δυό μας έχουμε μετά τις 11, όπου κάτω από κανονικές συνθήκες τα παιδιά κοιμούνται. Μιά φορά στους δυό τρεις μήνες μπορεί να βγούμε για κανένα ποτό ή φαγητό με φίλους. Επιδιώκω όμως όποτε έχει ο άντρας μου κάποια δουλειά στο χωριό να ξεκλέβω κι εγώ 2-3 μέρες και να πηγαίνω μαζί του και να μένουμε λίγο τα δυό μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτο θελω βρε Καγκλυ. Καθημερινα που να ειναι σεξυ ομως. Δηλαδη ..σεξυ αλλα να μπορω να τα φοραω κ καθε μερα οχι να..αλλαζω!

Προσωπικα δεν συμπαθω δαντέλες. Προτιμώ βαμβακερά και ρομαντικά και παιχνιδιάρικα. Εγω ψωνίζω απο oysho έχει ακριβως αυτο που θέλω.

καλημερα καλημερα τι κανετε???ευτυχως ησασταν ηρεμες γαλιαντρες χθες:D:D!!!!!εγω τλκ δεν πηγα πουθενα χθες το απογευμα. σιδερωσα μερικα ρουχαλακια με τη βοηθεια της μικρης η οποια ηθελε να τα τεντωσει (βοητητω μαμα), ηρθε μια ξαδερφη του αντρα μου και καθησαμε. σημερα τρωμε μακαρονια με κιμα, το ετοιμασα πρωι πρωι. δεν ειχα υπνο, απτις 6 στο ποδι χωρις ξυπνητηρι (πρωτοφανες για μενα)!!!!!

Και γω δεν ειχα ύπνο σήμερα. Σηκώθηκα έβαλα ενα πληντύριο και μετα έβλεπα τηλ. στο κρεβάτι.

να θεσω λοιπον θεμα συζητησης???μου επιτρεπετε???ηθελα να ρωτησω εαν αφιερωνετε χρονο στον συντροφο σας(οχι μονο αναφορικα με το σεξ αλλα γενικα), ποσο συχνα κανετε πραγματα οι δυο σας και κατα ποσο εχει αλλαξει/επηρεασει την ερωτικη σας ζωη ο ερχομος του παιδιου/ιων.

Εμείς ακόμα μόνοι μας ήμαστε οπότε τον ελευθερο χρόνο μας είμαστε μαζί. Απλά προσπαθώ να κάνοομε όμορφα πράγματα. Ανάβω κεράκια εκεί που καθόμστε. Εχω πάρει κολωνάτα ποτήρια γυάλινα και πίνουμε κρασί. Χορεύουμαι στο σπίτι οι δυο μας. Αυτο μ αρεσει πάρα πολύ. Οσο για την ερωτική ζωή δεν εχω ακομα παιδί αλλά η προσπάθεια απόκτησης σε βάζει σε πρόγραμμα οπότε...

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα βάλαμε το ιδιαίτερο μάθημα που αναβάλαμε την Τρίτη και λέω να φτιάξω κάτι εύκολο για να μη βγω εκτός χρόνου. Μάλλον κάτι μακαρονικό θα πέσει στην κατσαρόλα.

Κάγκλυ τι έγινε χτες, ξενύχτησες για να προλάβεις τις σελίδες;

Και ξύπνησα και πρωι πρωι.

Αφροδίτη, πολλές φορές κάνουμε αυτό που λέμε παρεούλα οι δυο μας με τον άντρα μου. Συγκεκριμένα, πολλά βραδάκια πίνουμε ποτό με συνοδεία ξηρών καρπών ή μεζέδων στο σαλόνι, βλέποντας τηλεόραση και κουβεντιάζοντας. Όταν μπορούμε βγαίνουμε οι δυο μας σε μπαράκια κυρίως ή στο θέατρο ή αλλού. Αυτό βέβαια γινόταν όσο ήμασταν στην Αθήνα ή στις διακοπές. Εδώ δεν έχουμε κάποιον να μας κρατάει τη μικρή μας κόρη κι έτσι όπου πάμε, πάμε όλοι μαζί.

Φυσικά, κι όταν έρχεται από τη δουλειά και του ετοιμάζω τραπέζι, κάθομαι μαζί του απλά να κουβεντιάσουμε τα νέα της ημέρας.

Την ερωτική ζωή την έχουμε προσαρμόσει στο ωράριο των παιδιών. Πράγμα που σημαίνει ότι, όσο είναι ξύπνια τα παιδιά γίνονται ο άγρυπνοι διώκτες του σεξ. Αναγκαστικά κουρασμένοι ξεκουρασμένοι πρέπει να περιμένουμε το ροχαλητό τους.

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα θα ψήσω μπριζόλες και θα βράσω και χόρτα. Περιμένω να απλώσω ενα πληντυριο και να ξεκινήσω καθάρισμα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες!

Τι κάνετε;

Περίμενα ότι θα μπω και δεν θα προλάβαινα να διαβάζω!!

Εμείς για την ώρα είμαστε καλά

Εφτιαξα του μικρού μου ψαρόσουπα,για μένα μοσχαρίσιο φιλέτο στο τηγάνι και ετοιμάζομαι να βγω έξω για κάτι δουλίτσες

Είδα χθες βράδυ την "Σιδηρά κυρία"

Καταπληκτική ταινία!!!Φέφη αν θες να σου πως και λεπτομερώς τη γνώμη μου,πολύ ευχαρίστως...Αργοτερούλια όμως μιας και τωρα δεν προλαβαίνω

Αφροδίτη άνοιξες μεγάαααλο κεφάλαιο!Τι να σου πω...Το δικό μας παιδάκι είναι ακόμα αρκετά μικρό και πιστεύω ότι αυτό παίζει το ρόλο του, με την έννοια ότι χρειάζεται συνεχώς την παρουσία και την φροντίδα μας.Δηλαδή είμαστε περισσότερο γονείς και λιγότερο ζευγάρι.Ωστόσο "ουκ εν τω πολλώ το ευ!!"

Τι εννοώ με αυτό;Οτι ερωτική ζωή υπάρχει,αλλά όχι ποσοτικά,μα σαφώς ποιοτικα ανώτερη από πριν.Ο χρόνος που περνάμε τα δυο μας είναι λιγοστός κι αυτό από την πλευρά μου είναι μόνιμη αιτία γκρίνιας και μουτρακίων!!!Αλλά δεν γίνεται και διαφορετικά,οπότε συμβιβάζομαι.Μου αρέσει να του κάνω παρέα όταν τρώει και όταν μαγειρεύει ακόμα και μέσα στην άγρια νύχτα,όσο κι αν υποφέρω που δεν μπορώ να φάω κι εγώ μαζί του!Πίνουμε κάποιες βραδιές το κρασάκι μας μπροστά στην τηλεόραση και ψιλοκουβεντιάζουμε

Αυτά τα ολίγα.Για περισσότερα δεν προλαβαίνουμε

Αλλά τωρα που τεθηκε και το ερωτημα κι απαντώντας διαπιστώνω ότι πράγματι δεν κάνουμε πολλα πράγματα μαζί,θα κοιτάξω να αλλάξω κάποιες δικές μου συνήθειες για να του αφιερωνω περισσότερο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

......

κόρες ας πιάσουμε το θέμα έρωτας!

θυμάστε τα λευκώματα που γράφαμε στο σχολείο; τί είναι έρωτας;

έλα να γράφουμε...

σχολάω σε λίγο κ δεν θέλω να γράψω προχειράντζα.

είναι ζωή, μέλι, οξυγόνο κ βάλσαμο μαζί! τουρλού με λίγα λόγια! αλλά η καλύτερη συνταγή!

Τώρα δλδ θα παίζουμε σαν τα 12χρονα ???? Μμμμ, μου αρέσει...

έρωτας... είναι η μυρωδιά του, το βλέμμα του, το άγγιγμά του... αυτό το αγγελάκι που έρχεται και σου ψιθυρίζει κάτι στο αυτί... κι εσύ κοκκινίζεις !!! Κάθε φορά που τον σκέφτεσαι, που τον βλέπεις... να νομίζεις πως ακούγονται οι χτύποι της καρδιάς σου δυνατά, να τον κοιτάς και να μιλάτε με τα μάτια .....:lol:

Ε μα ναι... θυμάμαι άπειρες φορές που τον περίμενα (ναι, το έχιε το χούι... όλο αργεί...) και κοιταζόμουν: είμαι καλή ??? αρκετά σέξυ αλλά μέχρι εκεί ??? μόλις τον δω τί να κάνω ???? να τον αγκαλιάσω ??? μήπως να του σκάσω ένα φιλί ??? ή μόνο να χαμογελάσω ???

Α ρε άντρα ... σου αφιερώνω 2 τραγούδια περικαλώ του Νότη

1) "Με τα μάτια μιλάμε εμείς" και

2) "ΌΛΑ τα σ' αγαπώ" !!!

....

Αφου εχω αρχισει να σκεφτομαι μην εχει κανενα σοβαρό πρόβλημα το παιδάκι μου!!

.....

Αμα η αποψινη νυχτα είναι σα την χθεσινή κι όλες τις πρόσφατες θα κλαταρω στ' αλήθεια

Περιστέρω,

Νομίζω πως πείστηκες ότι ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα δεν έχει το παιδί... είναι η φάση αυτή του "αυτοκόλλητου"... ο Νικόλας τώρα πλέον (να σου θυμήσω λίγο ??? 3,5 + κλείνει πόρτα όταν πηγαίνει/πηγαίνω τουαλέτα... αλλά, και πάλι, κατά τα λοιπά η αγαπημένη του ατάκα είναι "Έλα δίπλα μου ! " λιώνωωωωω.... χαλάρωσε, και απόλαυσέ το τώρα που είναι μικρά γιατί μεγάλα δεν θα μας κάθονται !!!

.....

δεν έχει ούτε αεροπλάνο να φύγω μια κρήτη μαζί με την κάντυ να ανανεωθώ!!!!!!!

Ναι καλά ! Πες εσύ το "ναι" για Κρήτη κι εγώ έρχομαι να σε πάρω για παραλαβή !!!!!! Όλοι μαζί όμως, και οι έξι ??? με τα κοπέλια μας συνάμα!!!

...

Και γενικά όταν κάποιος φευγει γινεται της τρελής,μα παππούς,μα γιαγια,μα ενας φίλος

Θελει επικοινωνια όλη την ωρα

Κι απ΄αυτό το στάδιο έχουν περάσει (και τα δυο)... σου έχω ευχάριστα νέα Περιστέρω 'μ !!!! ΚΡΑΤΑΕΙ ΛΙΓΟ !!!

φεφη η ψησταριά είναι έξω απο το Τρικαλισταν. Και σούβλα εννοώ χοιρινό κρέας στη σούβλα σερβιρισμένο στη λαδόκολα με τις τηγανιτές πατάτες απο πάνω και καμια φετούλα ψωμί. Να μαζεύει τα ζουμιά.

Κοριτσια και γω σιδερώνω τα πάντα εκτος καλτσες. Και το σίδερο το ΜΙΣΩ. Αλλά το κάνω. ..

Τί είπες τώρα ???? Θέλω 5-6 μερίδες, έτσι για την μυρωδιά !!!

ΜΕ ΠΕΘΑΝΕΣ κακούργα !!!! Πρωί πρωί ...:rolleyes:

Εγώ είμαι η πιο άρρωστη της παρέας ε ????

:confused:σιδερώνω και τις κάλτσες ...

αααααχ μάνα !:rolleyes:

Υπάρχουν και χειρότερα. Οι γονείς μου πήραν πλυντήριο πιάτων, το χρησιμοποίησαν για κάποιο διάστημα (1-2 χρόνια), μετά χάλασε και δεν ασχολήθηκαν να το φτιάξουν, άρχισαν να πλένουν τα πιάτα στο χέρι. Όταν μετά από 20 χρόνια η μητέρα μου αγανάκτησε, πήραν καινούριο πλυντήριο και... ανακάλυψαν ότι το παλιό δεν ήταν χαλασμένο, απλά είχε βγει ο σωλήνας του νερού από τη θέση του και γι' αυτό δεν έπαιρνε μπρος :rolleyes:

Τώρα το παλιό πλυντήριο το έχουν πάει στο χωριό, όπου πλένει κανονικά.

χα χα χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol: ΘΕΟΙ !!!

Πες τα πες τα κι αυτα!! Γαμοπιλαφο, το οποιο παραδοσιακα φτιαχνεται σε ζουμι απο κατσικακι, αν και γινεται και σε ζουμι απο κοτοπουλο. Ειναι τελειο, ειναι ο ορισμος αυτου που λεμε πιλαφι!! Και απο πανω στακοβουτυρο.. αααααχχχ.....οσο για Κρητη..ε ξερεις τωρα θα με παρουν τα ζουμια!

Εγω που λετε στο θεμα σιδερο...

Καποτε σιδερωνα τα παντα......τωρα με το στεγνωτηριο εχω σωθει.

Κατα 1ον βγαινουν ατσαλακωτα..και 2ον αποστειρωμενα!!!!!

Σιδερωνω ΜΟΝΟ οσα χρειαζεται.

!!!!!

Απορία : καίει πολύ ρεύμα ???? το στεγνωτήριο εννοώ ...

Είσαι από Κρήτη πουλί μου ???? Μην κλαις, σε παρακαλώ, μαζί με την Φέφη έλα κι εσύ λέμε !!! Άλλος για την βάαααρκααααα μας ????

κορίτσια μήπως ξέρει καμιά πως στο καλό βγαίνουν τα υπολείμματα από τα αυτοκόλητα?

..............

θα τα καταφέρω να το βγάλω ή να τον παρατήσω?

Με καθαρό οινόπνευμα δοκίμασε ή το πολύ πολύ με βενζίνη...

πολύ όμορφος ο καθρέφτης ! Μπράβο βρε Φούμπι που "πιάνουν" τα χέρια σου !!! Ξέρεις τί ωραία ψυχο-θεραπεία είναι αυτή ??? Η καλύτερη ! Δημιουργείς και ξεφεύγει το μυαλό σου !

Ki εγω κοριτσια με μαγειρικη χαλαρωνω...αλλα μ αρεσει πολυ το μακιγιαζ, κανω μεικ οβερς σ ολες τις φιλες μου..

Κι εγώ είμαι φίλη σου ε ???? ε μα ναι, τρελαίνομαι να με μεταμορφώνουν !!! αν πιάνουν τα χεράκια σου - σούπερ !!

Είδες ??? Στο τσάκα τσάκα έχεις 2 υποψήφιες !!! :-P

Ζ[/b]ωπ , συζηταμε και τωρα αν θελεις ;) Κ μιας και τ ανεφερες θελω να παω να παρω σεξυ αλλα και ανετα εσωρουχα, διοτι αυτα που εχω ειναι ειτε σεξυ (αβολα), ειτε ανετα (οχι ερωτικα)...απο που να παω? Τι μαρκα λετε ειναι καλη?

Αναλόγως : πόσο σέξυ το θες και πόσο άνετο μαζί ... συνήθως, 2 καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη δεν χωρούν... τάδε έφη ο σοφός λαός μας...

Σέξυ ας πούμε σε στυλ agent provocateur / Victoria's secret και άνετα σαν του oysho/benetton δεν θα βρεις... από τις μάρκες που βλέπω να κινούνται στην δική μας την αγορά κοντά σε αυτό που (μάλλον) θες είναι η σειρά της ElleMacpherson , υπάρχει και στο www.figleaves.com, που έχει γενικά καλές τιμές !

Κοίτα εδώ να πάθεις πλάκα

http://www.glamorousamorous.com/

ασχετο αλλα φτιαχνω τυρι.πηρα απο κτηνοτροφο 4 λιτρα γαλα εκανα την διαδικασια οπως για το γιαουρτι και το εβαλα στο πανι το λευκο που βαζουν τα τυρια να στραγγιξουν.θα το αφησω 6 μερες και μετα θα το παρω θα το κοψω και θα το αλατισω.αλλα ειναι πολυ καλο!σαν πεπονι ασπρο...ολοστρογγυλο...θα σας πω εντυπωσεισ οταν γινει...

Καλά... άσχεο-σχετικό... σε θαυμάζω !!! Προχθές γιαούρτι, χθες τυρί !!!

Αυτές είναι ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ, όχι εμείς "τα τσόφλια" !!! :-P

......

να θεσω λοιπον θεμα συζητησης???μου επιτρεπετε???ηθελα να ρωτησω εαν αφιερωνετε χρονο στον συντροφο σας(οχι μονο αναφορικα με το σεξ αλλα γενικα), ποσο συχνα κανετε πραγματα οι δυο σας και κατα ποσο εχει αλλαξει/επηρεασει την ερωτικη σας ζωη ο ερχομος του παιδιου/ιων.

Σου επιτρέπουμε συμπεθέρα μου (που θες και σεξ...:rolleyes:) ,

Σε γενικές γραμμές προσπαθώ στην καθημερινότητά μου να "μην χάνομαι" με τον άντρα μου δλδ τις ώρες που είμαστε στην δουλειά θα μιλήσουμε 2-3 φορές , αναλόγως... θεωρώ επίσης ιερή την ώρα του φαγητού... κλείνει η τηλεόραση και ανταλλάσουμε τα νέα της ημέρας είτε αυτά είναι τα του οίκου μας (παιδιά, σκυλιά, λογαριασμοί κλπ) είτε τα εξωτερικά νέα...

Τώρα αυτό το "πόσο συχνά κάνετε πράγματα δυο σας" κομματάκι δύσκολο, αναφορικά πάντα με τις ηλικίες των παιδιών μας έτσι ? Θεωρώ ότι τα παιδιά είναι ακόμη μικρά για να σου μένει χρόνος να κάνεις και κάτι σαν ζευγάρι αποκλειστικά... οπότε παίζουν δυο σενάρια: το ένα είναι εξωτερική βοήθεια σαν μάννα εξ ουρανού (βλ. γιαγιά/παππούς) που θα έρθει να παραλάβει παιδιά και να μας αφήσει για ένα 24ωρο μόνους μας (ω ναι , γίνεται κι αυτό μια φορά τον μήνα ή το 2μηνο ανάλογα με την εποχή πάμε εμείς) ενώ το 2ο σενάριο είναι πχ να κοιμηθούν τα τέκνα κι εμείς να δούμε ένα dvd αγκαλίτσα στον καναπέ (πίστεψέ με: αυτό το 2ο είναι πιο δύσκολο από το 1ο σενάριο γιατί συνήθως λόγω εξάντλησης κοιμάμαστε ΚΙ ΕΜΕΙΣ...)

Η ερωτική μας ζωή βεβαίως και έχει αλλάξει, όχι τόσο στην συχνότητα, αλλά στην ποιότητα θα έλεγα εγώ : δλδ ΔΕΝ υπάρχει πλέον αυτός ο αυθουμητισμός... κι έτσι χάνει πολύ το πράγμα... πρέπει να περιμένεις να κοιμηθούν τα παιδιά ή να λείπουν (εμείς το έχουμε γυρίσει σε πρωϊνό ωράριο: φεύγουν στις 7:20 για το σχολικό κι εμείς στις 8:30 για την δουλειά χα χα... χάλια ώρα αλλά από το καθόλου... :confused:), να μην είσαι πτώμα απλά με ανοιχτά μάτια και και και... ΑΛΛΑ την παλεύουμε !

Απλά, είναι στιγμές που αναπολώ τα ραντεβουδάκια μας -- το πόσο ξέγνοιστη ήμουνα τότε !!!

:lol::lol: Και τώρα μου έδωσες ιδέα : να την κοπανήσουμε μια μέρα απ' την δουλειά και να πάμε ξενοδοχείο... σαν τα 20χρονα ... και με τις βέρες... ω ρε μάνα μου... θα μας περάσουν για παράνομους εραστές... και μετά για ουζάκια !!! Πω πω .... τί καλή συμπεθέρα που έχω ! Ένα είπε, χίλια έγραψα και... χαίρομαι κι από πάνω !!!

Πάω να δουλέψω λίγο !

"Θα ξανάρθω Ζήκο !!!! "

Υ.Γ. Μην χλευάζετε τσούχτρες !!! Σας βλέπω !!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα δεν ξέρω τι θα έχει το μενού. Χθες τελικά φάγαμε σούπα, οπότε σήμερα μάλλον θα κάνω τα μακαρόνια που θα έφτιαχνα χθες. Με έτοιμη σάλτσα όμως (είναι πολύ ωραία, δοκιμασμένη, δεν κάνω πειράματα).

Εμείς για να πω την αλήθεια τον ίδιο χρόνο που περνούσαμε μαζί πριν το μωρό, περνάμε και τώρα, γιατί συνήθως βγαίναμε μετά τη δουλειά και αργούσαμε να γυρίσουμε σπίτι, οπότε μόνο τα βράδυα βρισκόμασταν. Τώρα βγαίνουμε λιγότερο, είμαστε συνήθως και οι δύο σπίτι από τις 7:00, το μωρό πέφτει για ύπνο γύρω στις 7:30-8:00 οπότε μέχρι να κοιμηθούμε έχουμε χρόνο και για κουβέντες και για κρασάκια και για διάφορα.... χεχε...


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...