Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Angot είπε:

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      πρίν από 1 λεπτό , Supergirl87 είπε:

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      Αχ μάλλον αλλού απάντησα….Ευτυχώς που σε ταγκαρα..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εντωμεταξύ, μήπως να μιλήσουμε και λίγο για σεξ...?:oops::roll::mrgreen: Εντάξει, πάντα μετά από αυπνία, θέλω σούπα - χουχούλιασμα και τρυφεράδες...:cool:

(αφού μου βγαίνει βέβαια και μια απίστευτη πολυλογία:lol:)

:lol::lol::lol:

Να και ένα θέμα που δεν έχουμε θίξει

Καλέ πώς μας ξέφυγε;:tongue::tongue::tongue:

Ζωπ εδώ μέσα;

Για να επανέλθουμε στην τάξη!!:tongue::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

........

Για τα υπόλοιπα, τα της καθαριότητας, ο καθείς όπως αρέσκεται. Το δικό μου όριο είναι το σπίτι να είναι αξιοπρεπές, εμείς και τα ρούχα μας το ίδιο κι αν έχω να διαλέξω... οπωσδήποτε διαλέγω τους ανθρώπους.

Ναι, θ' αργήσω μια μέρα να σφουγγαρίσω ή θα σιδερώσω μεταμεσονύχτια ή/και θα παραγγείλω φαγητό απ' έξω αλλά στο παιδί μου δεν θα στερήσω έξοδο ή αγκαλιές, στον άντρα μου μια κουβέντα με καφεδάκι, στη φίλη μου μια βολτούλα στα μαγαζιά. (Δεν λέω ότι κάποια από σας πράττει τ' αντίθετα ή λάθος, λέω μόνο τι πιστεύω/κάνω εγώ!) (μην παρεξηγηθούμε!)

Δεν θα σταματήσω να το λέω λοιπόν : Καλά τα σπίτια και οι δουλειές αλλά σαν τους ανθρώπους και τις στιγμές μαζί τους, τίποτα.-

Εντωμεταξύ, μήπως να μιλήσουμε και λίγο για σεξ...?:oops::roll::mrgreen: Εντάξει, πάντα μετά από αυπνία, θέλω σούπα - χουχούλιασμα και τρυφεράδες...:cool:

(αφού μου βγαίνει βέβαια και μια απίστευτη πολυλογία:lol:)

Φεύγω, με καλεί το καθήκον!!

Πόσο πολύ συμφωνώ με ΖΩΠ !!!!!!

μου ήρθε τώρα η τρομερή ατάκα "Κόβεται το σεξ ??????" της γιαγιάς από το ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ και γελάω (πάλι) μόνη μου !!!!

Ο καθένας κουβαλάει το δικό του φορτίο... ΦΟΥΜΠΙ μου,

Δεν ξέρω τί είδους πληγές είναι αυτές και αν όντως γιατρεύονται... κι επειδή όλο και κάποια "βαλίτσα" κουβαλάω κι εγώ θα σου πω ΜΟΝΟ ότι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να αφιερωθούμε στα παιδάκια μας, στην οικογένειά μας και στους φίλους μας / να τους αγαπήσουμε ειλικρινά και να τους δώσουμε το "καλύτερό μας"... ίσως έτσι και να βρίσκεις κάποτε την απάντηση... δεν ξέρω ακόμη.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

Περαστικά σου βρε κορίτσι! Πρόσεχε πολύ τώρα και μην κουράζεσαι καθόλου

Μου ξυνπήσατε άσχημες μνήμες...

η μαμά μου ήταν υστέρω με τις δουλείες

Δεν μας άφηνε να πατήσουμε στο σαλόνι μην της τσαλακώσουμε τα μαξιλαράκια.:confused::confused::confused:να φανταστείτε οι καναπέδες είναι 35 χρονων και ακόμα σαν καινούριοι.Δεν μπορούσαμε να κάτσουμε στα κρεβάτια μην τσαλακώσουμε τα ριχτάρια.

Μας στραβοκοιτούσε αν πίναμε νερό γιατί ΜΟΛΙΣ είχε ξανακαθαρίσει τον νεροχύτη.Αφήστε το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα που νομίζω πως δεν τελείωνε ποτέ.

Ωχ αμάν, τι καταπίεση ήταν αυτή?????

Οι περισσότερες αν έρθετε σπίτι μου θα πάθετε πολλαπλά εγκεφαλικά:D.Τα μαξιλάρια είναι συνέχεια διασκορπισμένα και πάντα κινδυνεύουμε από πτώση από τα πεταμένα παιχνίδια.Για τα ψίχουλα σας έχω μιλήσει ήδη.Πάντα όμως τα παιδιά φοράνε καθαρά και σιδερωμένα ρούχα.Αν και συνήθως σιδερώνουμε όταν είναι να τα φορέσουμε:oops:

Σας θαυμάζω που καταφέρνετε να δουλέυετε,να έχετε το σπίτι στην εντέλεια και την ψυχική σας υγεία ακαίρεη.Δεν είναι ωραίο που πήγα στο άλλο άκρο αλλα...

Φούμπι, δουλεύω και το σπίτι μου δεν είναι πάντα στην εντέλεια. Από την στιγμή που κυκλοφορεί ένας μπόμπιρας 19 μηνών ο οποίος μασουλάει μπισκότο, ψωμί κλπ είναι αυτονόητο πως θα υπάρχουν και τα ψίχουλα κάτω. Και όχι, αρνούμαι να τον ακολουθώ από πίσω με μία σκούπα για να μαζεύω αυτά που του πέφτουν!

Οταν προσπάθησα να το κάνω κόντεψα να μεταμορφωθώ στη μάνα μου.Κι αυτό για μένα είναι κατάρα.

Το πήρα λοιπόν αλλιώς κι ελπίζω τα παιδάκια μου αύριο μεθαύριο να θυμούνται τις ατέλειωτες ώρες που κάνουμε πραγματάκια μαζί και να μην μου κρατήσουν κακία για την ακαταστασία του σπιτιου μας...

Ακριβώς!

σόρρυ για το σεντόνι.Θέλω να γράψω κι άλλα γιατί αυτές τις μέρες περνάω δύσκολη φάση με τις αναμνήσεις μου αλλά δε θέλω να σας κουράσω.

Αναρωτιέμαι μόνο πότε γιατρεύονται επιτέλους αυτές οι πληγές...

Για τις δουλειές που λέγατε. Θα πω μόνο για το σήκωμα του τραπεζιού (και το άμεσο πλύσιμο των πιάτων) με το που ακουμπάει ο άλλος άνθρωπος το πηρούνι του κάτω. Το θεωρώ μεγάλη αγένεια. Τρώμε και χαιρόμαστε με την παρέα μας, δεν βιαζόμαστε να ξεμπερδεύουμε.:confused::? Συγνώμη αν είμαι λίγο αυστηρή αλλά μου το έχουν κάνει πολλάκις και μ' ενοχλεί πολύ.

Αφήστε που σε μας τους Έλληνες αρέσει να κουτσοτρώμε-τσιμπολογάμε-κουτσοπίνουμε, ενώ μιλάμε/καθόμαστε στο τραπέζι.:cool: Που την πας κυρία μου την γραβιέρα, την σαλάτα, την πίτα? :confused: Ξεροσφύρι θα...? Σε καλό σου! Πως δεν έβγαλες και την χλωρίνη εντωμεταξύ να απολυμάνεις τον χώρο...! Ναι ναι, το 'χω ζήσει και αυτό!! Επειδή μύριζαν τ' αυγά από την κοτόσουπα... Έλεος!!

Τι να πει κανείς.....

Για τα υπόλοιπα, τα της καθαριότητας, ο καθείς όπως αρέσκεται. Το δικό μου όριο είναι το σπίτι να είναι αξιοπρεπές, εμείς και τα ρούχα μας το ίδιο κι αν έχω να διαλέξω... οπωσδήποτε διαλέγω τους ανθρώπους.

Ναι, θ' αργήσω μια μέρα να σφουγγαρίσω ή θα σιδερώσω μεταμεσονύχτια ή/και θα παραγγείλω φαγητό απ' έξω αλλά στο παιδί μου δεν θα στερήσω έξοδο ή αγκαλιές, στον άντρα μου μια κουβέντα με καφεδάκι, στη φίλη μου μια βολτούλα στα μαγαζιά. (Δεν λέω ότι κάποια από σας πράττει τ' αντίθετα ή λάθος, λέω μόνο τι πιστεύω/κάνω εγώ!) (μην παρεξηγηθούμε!)

Δεν θα σταματήσω να το λέω λοιπόν : Καλά τα σπίτια και οι δουλειές αλλά σαν τους ανθρώπους και τις στιγμές μαζί τους, τίποτα.-

Σωστή!

Εντωμεταξύ, μήπως να μιλήσουμε και λίγο για σεξ...?:oops::roll::mrgreen: Εντάξει, πάντα μετά από αυπνία, θέλω σούπα - χουχούλιασμα και τρυφεράδες...:cool:

(αφού μου βγαίνει βέβαια και μια απίστευτη πολυλογία:lol:)

Φεύγω, με καλεί το καθήκον!!

Φουμπι ετσι ακριβως ειμαστε και εμεις παιχνιδια και γενικα παιζουν με τα παντα αλλα φροντιζω το βραδυ να μαζευουμε τα παιχνιδια να στρωνουμε τους καναπεδες και γενικα οταν κοιμουνται να ειναι μαζεμενο!!!Αυτο μου την δινει και εμενα γιατι το εκανε η πεθερα μου ουρλιαζε για να τα εχει ολα στην εντελεια και ετσι ειναι και η κουνιαδα μου,κλεινει την μικρη σε 1δωματιο και την αφηνει εκει να παιζει η να βλεπει παιδικα με τις ωρες,οχι εγω δεν ειμαι ετσι και για αυτο μου την εχουν ''πει'' πολλες φορες αλλα τους εχω απαντησει καταλληλως επειδη εχω μικρα παιδια και το σπιτι ειναι ακαταστατο με παιχνιδια κλπ δεν σημαινει οτι ειναι και βρωμικο!!!Ουφ τα ειπα και ξεθυμανα.

Σιγά μην βάλω και ωράριο παιχνιδιού στο σπίτι! Μη χειρότερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

και κυριολεκτικά και μεταφορικά:lol::lol:

έγραψες!

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

πουλάκι μου, κοράκλα μου, περαστικά σου κ γρήγορα. χρυσό παιδί η κόρη!

Κι όμως Αννούλα, το σίδερο το λατρεύω...

Απλώς έβαλα προτεραιότητες και είπα τελος! Δεν θα αναλώνομαι με το πολύ σίδερο και θα αφιερώνω περισσότερο χρόνο στο παιδί μου!

κ εσύ έλεν αγαπάς σίδερο;

καλά κάνεις.

κάποτε ήθελα να σιδερώνω μόνη μου τα ρούχα μας.

πλέον στελνω κ στην πεθερούλα, ιδίως παντελόνια. τα σιχαίνομαι!

σιδερώνω με την συσα να εξερευνά το γραφείο. το αναποδογυρίζει σε χρόνο ρεκόρ! τα μεσα έξω. δεν την μαλώνω. απλά κοιτάζω μη χτυπήσει, φάει συνδετήρα, ανταλλακτικά συρραπτικού...μη γελάτε σας βλέπω! ό,τι κοροϊδεύετε το λούζεστε...

δεν θεωρώ ότι στερούμαι το παιδί, ούτε αυτό εμένα, σιδερώνοντας!

αλλά δεν τιτλοφορώ κ τη συνήθειά μου ως τη μόνη σωστή κ ενδεδειγμένη από επιστημονικής άποψης ούτε χαρακτηρίζω τις επιλογές που διαφέρουν από τις δικές μου. άσχετο αν μου έρχονται σκέψεις!:cool:

γεια σας κοριτσια μου σημερα φαγαμε μπριαμ και εφτιαξε και ο καλος μου σαλατα μαρουλι-σπανακι-ροκα-πιπερια-αγγουρι-κρεμμυδι και κοντευω να σκασω δεν ειναι να με πλησιαζεις:tongue::rolleyes:...Πρωτη φορα εκοψε σαλατα και μου φανηκε τοσο παραξενο...Σημερα ποναει η κοιλια μου σαν κρυωμα γιατι μαλλον την αρπαξα χτες το απογευμα που βγηκα εξω,αχ θελω καλοκαιρι τωρα!!!!Σμαρτακι περαστικα σου!!!

μπράβο στον Τ!

κ εγώ θέλω καλοκαίρι. να προσέχεις μικρή μου!

η φαίη που είναι; της πέρασε ο βήχας;

Χαιρετε!

Βρε γαλιάντρες έπαθα σοκ.Σας διάβασα αλλά αδυνατώ να απαντήσω ξεχωριστά!

Μου ξυνπήσατε άσχημες μνήμες...

η μαμά μου ήταν υστέρω με τις δουλείες

Δεν μας άφηνε να πατήσουμε στο σαλόνι μην της τσαλακώσουμε τα μαξιλαράκια.:confused::confused::confused:να φανταστείτε οι καναπέδες είναι 35 χρονων και ακόμα σαν καινούριοι.Δεν μπορούσαμε να κάτσουμε στα κρεβάτια μην τσαλακώσουμε τα ριχτάρια.

Μας στραβοκοιτούσε αν πίναμε νερό γιατί ΜΟΛΙΣ είχε ξανακαθαρίσει τον νεροχύτη.Αφήστε το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα που νομίζω πως δεν τελείωνε ποτέ.

Οι περισσότερες αν έρθετε σπίτι μου θα πάθετε πολλαπλά εγκεφαλικά:D.Τα μαξιλάρια είναι συνέχεια διασκορπισμένα και πάντα κινδυνεύουμε από πτώση από τα πεταμένα παιχνίδια.Για τα ψίχουλα σας έχω μιλήσει ήδη.Πάντα όμως τα παιδιά φοράνε καθαρά και σιδερωμένα ρούχα.Αν και συνήθως σιδερώνουμε όταν είναι να τα φορέσουμε:oops:

Σας θαυμάζω που καταφέρνετε να δουλέυετε,να έχετε το σπίτι στην εντέλεια και την ψυχική σας υγεία ακαίρεη.Δεν είναι ωραίο που πήγα στο άλλο άκρο αλλα...

Οταν προσπάθησα να το κάνω κόντεψα να μεταμορφωθώ στη μάνα μου.Κι αυτό για μένα είναι κατάρα.

Το πήρα λοιπόν αλλιώς κι ελπίζω τα παιδάκια μου αύριο μεθαύριο να θυμούνται τις ατέλειωτες ώρες που κάνουμε πραγματάκια μαζί και να μην μου κρατήσουν κακία για την ακαταστασία του σπιτιου μας...

σόρρυ για το σεντόνι.Θέλω να γράψω κι άλλα γιατί αυτές τις μέρες περνάω δύσκολη φάση με τις αναμνήσεις μου αλλά δε θέλω να σας κουράσω.

Αναρωτιέμαι μόνο πότε γιατρεύονται επιτέλους αυτές οι πληγές...

σπίτι στην εντέλεια, ψυχική υγεία ακέραιη, εργαζόμενη μάνα=δεν υπάρχει!!!!!!!στο δικό μου σπιτικό τουλάχιστον!

για τις πληγές... τις γιατρεύεις, αλλά μένουν σημάδια! αρκεί να αντέχεις να συγχωρείς!

Αααααχ... Μόλις μπήκα και σε λίγο θα φύγω πάλι... Κι έχει πολλά κι απ' όλα ο μπαξές μέχρι το βράδυ...:confused:

Φεφούλα μου, δεν κατάλαβες. Δεν τρώω καθόλου αρνί/κατσίκι, όπως και πολλά άλλα.:cool: Ήμουν πολύ κακόφαγη κι εν μέρει συνεχίζω και να 'μαι. Άστα να πάνε, μαρτύρησε η μάνα μου! Σου μιλάω για καταστάσεις, τύπου... να κάνω εμετό με συγκεκριμένες μυρωδιές φαγητών. Άσε, είμαι πολύ παλιοπερίπτωση.:roll:

στα υπογραμμισμένα νόμιζα πως έγραφα εγώ! κ εγώ δεν έτρωγα φαγητό μικράκι. έτρωγα ξύλο για να φάω φαγητό κ μετά έκανα εμετό κ γενικώς ήμουν η χαρά της ανορεξίας! κακόφαγο μικρό, τον ασταμάτητο ως έφηβη! καθόλου τυχαίο!:(

love μου, μέχρι πριν γίνω μάνα, το να ξυπνήσω αδιαμαρτύρητα και νωρίς το πρωί (και χωρίς τις απαραίτητες ώρες ύπνου) ήταν μια κωμικοτραγική κατάσταση για μένα (και για τους άλλους... που τύχαιναν να κοιμούνται/ξυπνάνε μαζί μου:rolleyes:). Μετά τον γιό μου... στέκομαι κι εντελώς άυπνη... αν παραστεί ανάγκη (να καταχωρηθεί κι αυτό στα πρακτικά παρακαλώ για την μέλλουσα νύφη μου:mrgreen:).

τα ίδια ακριβώς! για τον γαμπρούλη μου, ακούς Δώρα;

Όσο για τα πάτρια εδάφη (και την Ελλάδα γενικότερα) σε νοιώθω και συμφωνώ.

Φαντάσου ότι εγώ βλέπω όνειρα από τις παιδικές μου καλοκαιρινές διακοπές όπου ο χρόνος σταματάει λίγο πριν φθάσω στην θάλασσα και ΜΥΡΙΖΩ κατά την διάρκεια του ύπνου μου... την αλμύρα... Τι μου κάνεις μεσημεριάτικα...

από πού κρατά η σκούφια σου ζώπυρον; κ σου μύριζε θάλασσα στα παιδικά σου χρόνια;

Εντωμεταξύ, μήπως να μιλήσουμε και λίγο για σεξ...?:oops::roll::mrgreen: Εντάξει, πάντα μετά από αυπνία, θέλω σούπα - χουχούλιασμα και τρυφεράδες...:cool:

(αφού μου βγαίνει βέβαια και μια απίστευτη πολυλογία:lol:)

Φεύγω, με καλεί το καθήκον!!

να μιλήσουμε. ξεκίνα πρώτη. βάλε μας θέματα!:P

Φουμπι ετσι ακριβως ειμαστε και εμεις παιχνιδια και γενικα παιζουν με τα παντα αλλα φροντιζω το βραδυ να μαζευουμε τα παιχνιδια να στρωνουμε τους καναπεδες και γενικα οταν κοιμουνται να ειναι μαζεμενο!!!Αυτο μου την δινει και εμενα γιατι το εκανε η πεθερα μου ουρλιαζε για να τα εχει ολα στην εντελεια και ετσι ειναι και η κουνιαδα μου,κλεινει την μικρη σε 1δωματιο και την αφηνει εκει να παιζει η να βλεπει παιδικα με τις ωρες,οχι εγω δεν ειμαι ετσι και για αυτο μου την εχουν ''πει'' πολλες φορες αλλα τους εχω απαντησει καταλληλως επειδη εχω μικρα παιδια και το σπιτι ειναι ακαταστατο με παιχνιδια κλπ δεν σημαινει οτι ειναι και βρωμικο!!!Ουφ τα ειπα και ξεθυμανα.

άξια μανούλα!

Χμ, όσον αφορά στο σίδερο δεν ξέρω κατά πόσο (τελικά) είναι υγιές και να μπορεί να τεκμηριωθεί ή όχι επιστημονικά... απλά, καταλαβαίνω πως υπάρχουν 2 στρατόπεδα (ως συνήθως) : αυτές που είναι κολλημένες με την μπάλα (βλ. εμένα, την Εβίρι, την Φέφη πχ -ξεχνάω σόρρυ-) κι αυτές που ΜΠΟΡΟΥΝ

μου άρεσε το μπορούν!

και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να σιδερώσουν !!!!

Εγώ επαναλαμβάνω : θαυμάζω τις νοικοκυρές που δεν σιδερώνουν ! Μου το λένε κι εμένα οι περισσότερες φίλες/γνωστές μου... και τις κοιτάω κάπως έτσι -εμότικον με γουρλωμένο μάτι-... δεν σημαίνει βέβαια ότι κάποια θα πάρει βραβείο καθαριότητας κρινόμενη εάν και τί σιδερώνει, προς Θεού ! Απορία όμως έχω η γυναίκα : τα σεντόνια και οι πετσέτες δεν κάνουν κρατς, δεν τσιμπάνε που λέμε ????? είναι μαλακά ????? :rolleyes:

:lol:είμαι ο κλιν!τέΛος!

κόρες ας πιάσουμε το θέμα έρωτας!

θυμάστε τα λευκώματα που γράφαμε στο σχολείο; τί είναι έρωτας;

έλα να γράφουμε...

σχολάω σε λίγο κ δεν θέλω να γράψω προχειράντζα.

είναι ζωή, μέλι, οξυγόνο κ βάλσαμο μαζί! τουρλού με λίγα λόγια! αλλά η καλύτερη συνταγή!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ωσαν το ζόμπι!

Αϋπνη,με πονοκεφαλο από την γκρίνια του περιστερόπουλου

Δεν μπορω να κουνησω,τρεχει από πίσω

Ακόμα κι εκεί που ο βασιλιάς πηγαίνει μόνος του

Κι αυτό με άγχος το κάνω μαμωτο μου

Αφου εχω αρχισει να σκεφτομαι μην εχει κανενα σοβαρό πρόβλημα το παιδάκι μου!!

Και το φαγητό στο όρθιο το τρωω...

Δεν ευχαριστιέμαι τίποτα,ούτε μια στιγμή ησυχίας

Τον πήγα πριν λίγο στη γιαγια του και θα πάω για δουλειά,να με βαρεσει λίγο ο αερας να ξεθολώσω!!

Αμα η αποψινη νυχτα είναι σα την χθεσινή κι όλες τις πρόσφατες θα κλαταρω στ' αλήθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με ποιο σκεπτικό το κάνει αυτό; Γιατί να της το είπε η μάνα της αποκλείεται! :eek:
χαχααααα
Συγγνώμη, είχες πλυντήριο πιάτων και δεν το χρησιμοποιούσες?????:confused::confused::confused:
ναι κι ομως δεν το χρησιμοποιουσα. ειχε χαλασει μια φορα και ξενερωσα τοσο που μαζευα νερα, κλπ. που σταματησα. βεβαια το φτιαξαμε αλλα τοχα παρατησει. μετα το κραξιμο ομως της ειρηνης απο διπλα κ των αλλων κοριτσιων ξεκινησα παλι. καθαριζουν πολυ καλυτερα και βγαινουν και στεγνα:wink:
Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.
περαστικα σου σμαρτακι μου γρηγορη αναρρωση σου ευχομαι:)
Χαιρετε!

Οι περισσότερες αν έρθετε σπίτι μου θα πάθετε πολλαπλά εγκεφαλικά:D.Τα μαξιλάρια είναι συνέχεια διασκορπισμένα και πάντα κινδυνεύουμε από πτώση από τα πεταμένα παιχνίδια.Για τα ψίχουλα σας έχω μιλήσει ήδη.Πάντα όμως τα παιδιά φοράνε καθαρά και σιδερωμένα ρούχα.Αν και συνήθως σιδερώνουμε όταν είναι να τα φορέσουμε:oops:

Σας θαυμάζω που καταφέρνετε να δουλέυετε,να έχετε το σπίτι στην εντέλεια και την ψυχική σας υγεία ακαίρεη.Δεν είναι ωραίο που πήγα στο άλλο άκρο αλλα...

Οταν προσπάθησα να το κάνω κόντεψα να μεταμορφωθώ στη μάνα μου.Κι αυτό για μένα είναι κατάρα.

Το πήρα λοιπόν αλλιώς κι ελπίζω τα παιδάκια μου αύριο μεθαύριο να θυμούνται τις ατέλειωτες ώρες που κάνουμε πραγματάκια μαζί και να μην μου κρατήσουν κακία για την ακαταστασία του σπιτιου μας...

αυτο εχει περ/ρο σημασια και θα θυμουνται τα παιδια, οχι το καθαρο σπιτι, αλλα τις ωραιες στιγμες που περνατε μαζι

σόρρυ για το σεντόνι.Θέλω να γράψω κι άλλα γιατί αυτές τις μέρες περνάω δύσκολη φάση με τις αναμνήσεις μου αλλά δε θέλω να σας κουράσω.τι εννοεις???εγινε κατι φουμπακι???

Αναρωτιέμαι μόνο πότε γιατρεύονται επιτέλους αυτές οι πληγές...[/QUOTE]

Αααααχ... Μόλις μπήκα και σε λίγο θα φύγω πάλι... Κι έχει πολλά κι απ' όλα ο μπαξές μέχρι το βράδυ...:confused:

οσο για τα πάτρια εδάφη (και την Ελλάδα γενικότερα) σε νοιώθω και συμφωνώ.

Φαντάσου ότι εγώ βλέπω όνειρα από τις παιδικές μου καλοκαιρινές διακοπές όπου ο χρόνος σταματάει λίγο πριν φθάσω στην θάλασσα και ΜΥΡΙΖΩ κατά την διάρκεια του ύπνου μου... την αλμύρα... Τι μου κάνεις μεσημεριάτικα...ωραιες εικονες παρουσιαζετε ζωπ και καντυ. θαθελα να παω κρητη, αλλα δεν το βλεπω...:rolleyes:

Για τα υπόλοιπα, τα της καθαριότητας, ο καθείς όπως αρέσκεται. Το δικό μου όριο είναι το σπίτι να είναι αξιοπρεπές, εμείς και τα ρούχα μας το ίδιο κι αν έχω να διαλέξω... οπωσδήποτε διαλέγω τους ανθρώπους.

Ναι, θ' αργήσω μια μέρα να σφουγγαρίσω ή θα σιδερώσω μεταμεσονύχτια ή/και θα παραγγείλω φαγητό απ' έξω αλλά στο παιδί μου δεν θα στερήσω έξοδο ή αγκαλιές, στον άντρα μου μια κουβέντα με καφεδάκι, στη φίλη μου μια βολτούλα στα μαγαζιά. (Δεν λέω ότι κάποια από σας πράττει τ' αντίθετα ή λάθος, λέω μόνο τι πιστεύω/κάνω εγώ!) (μην παρεξηγηθούμε!)

Δεν θα σταματήσω να το λέω λοιπόν : Καλά τα σπίτια και οι δουλειές αλλά σαν τους ανθρώπους και τις στιγμές μαζί τους, τίποτα.-τι ωραια που τα λες ζωπυρακι και ποσο συμφωνω!!!!

Εντωμεταξύ, μήπως να μιλήσουμε και λίγο για σεξ...?:oops::roll::mrgreen: Εντάξει, πάντα μετά από αυπνία, θέλω σούπα - χουχούλιασμα και τρυφεράδες...:cool:

(αφού μου βγαίνει βέβαια και μια απίστευτη πολυλογία:lol:)αυτο το θεμα δεν το θιξαμε ειναι η αληθεια!!!παμε, παμε, ....:D

Πόσο πολύ συμφωνώ με ΖΩΠ !!!!!!

μου ήρθε τώρα η τρομερή ατάκα "Κόβεται το σεξ ??????" της γιαγιάς από το ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ και γελάω (πάλι) μόνη μου !!!! :lol::lol::lol:

Ο καθένας κουβαλάει το δικό του φορτίο... ΦΟΥΜΠΙ μου,

Δεν ξέρω τί είδους πληγές είναι αυτές και αν όντως γιατρεύονται... κι επειδή όλο και κάποια "βαλίτσα" κουβαλάω κι εγώ θα σου πω ΜΟΝΟ ότι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να αφιερωθούμε στα παιδάκια μας, στην οικογένειά μας και στους φίλους μας / να τους αγαπήσουμε ειλικρινά και να τους δώσουμε το "καλύτερό μας"... ίσως έτσι και να βρίσκεις κάποτε την απάντηση... δεν ξέρω ακόμη.... :wink:

αυτο ειναι το σημαντικοτερο αλλα με την καθημερινοτητα και τα προβληματα καπου το χανουμε νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

το παιδάκι σου είναι μια χαρά. να μην το ξαναπείς σε παρακαλώ.

το δικό μου είναι 2 χρ. 4,5 μηνών κ ακόμα θέλει να έρχεται μαζί μου στην τουαλέτα, αλλιώς κλαίει από έξω" θα ρθει η μαμάααααααα;;;;;;;;"

πού να πάω δηλαδή; να πέσω στη λεκάνη; να φύγω απ΄οτο παραθυράκι της τουαλέτας που έχει κ κάγκελα; ή από το σιφώνι!!!!!!

ήμαρτον!

πάρτο απόφαση κ χαλάρωσε!

απλά τώρα το περνάει πιο έντονα.

Link to comment
Share on other sites

είναι πάρα πολύ καλή ταινία!

απίστευτη η στριπ. η καλύτερή της ερμηνεία ίσως!

με είχε καθηλώσει!

προσωπικά γούστα όμως...ελπίζω να σου αρέσει!

εμένα μου άρεσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πού να πάω δηλαδή; να πέσω στη λεκάνη; να φύγω απ΄οτο παραθυράκι της τουαλέτας που έχει κ κάγκελα; ή από το σιφώνι!!!!!!

:lol::lol:

ωρες ώρες για τον εαυτό μου το εύχομαι...

να πεσω στη λεκάνη κτλ

για τετοιο κολλητιλίκι αβάσταχτο μιλάμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είναι πάρα πολύ καλή ταινία!

απίστευτη η στριπ. η καλύτερή της ερμηνεία ίσως!

με είχε καθηλώσει!

προσωπικά γούστα όμως...ελπίζω να σου αρέσει!

εμένα μου άρεσε πολύ!

όπου την εχω δει μου αρεσει πολύ

οποτε καλή θα είναι

θα την πάρω

και μακαρι να μπορεσω να την δω

Link to comment
Share on other sites

πλυντήριο πιάτων βάζω πολύ συχνά, αλλά κ πάλι πλένω πολύ πράγμα σε κατσαρόλα, τάπερ κλπ! γιατί είμαστε φαγανά!

περιστεράκι μου να μου πεις πώς σου φάνηκε η ταινία! θέλω κριτική κινηματογράφου!

Link to comment
Share on other sites

πλυντήριο πιάτων βάζω πολύ συχνά, αλλά κ πάλι πλένω πολύ πράγμα σε κατσαρόλα, τάπερ κλπ! γιατί είμαστε φαγανά!

Κι εγω το ιδιο

Αφού αυτά που πλένω στο χέρι είναι τόσα που κάποιες φορες αναρωτιεμαι πού με διευκολύνει το πλυντήριο...

περιστεράκι μου να μου πεις πώς σου φάνηκε η ταινία! θέλω κριτική κινηματογράφου!

:lol::lol:

Λείπει και ο ειδικός:tongue:να πει μια γνώμη

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαίνω για το κολλητιλίκι. πάει ο φάδερ της για τσιγάρο στο μπαλκόνι..χαμπάρια η σύσα.

πάω εγώ,...κολλάει στο τζάμι!!!!!!!!!τα πέτρινα χρόνια!

παλιά έκλαιγε! ευτυχώς τώρα απλά με κοιτάζει!!!!! ανταλλάσσουμε καραγκιοζιλίκια!

μα πού θα πάω από το μπαλκόνι;;;;;

δεν έχει ούτε αεροπλάνο να φύγω μια κρήτη μαζί με την κάντυ να ανανεωθώ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαίνω για το κολλητιλίκι. πάει ο φάδερ της για τσιγάρο στο μπαλκόνι..χαμπάρια η σύσα.

πάω εγώ,...κολλάει στο τζάμι!!!!!!!!!τα πέτρινα χρόνια!

παλιά έκλαιγε! ευτυχώς τώρα απλά με κοιτάζει!!!!! ανταλλάσσουμε καραγκιοζιλίκια!

μα πού θα πάω από το μπαλκόνι;;;;;

δεν έχει ούτε αεροπλάνο να φύγω μια κρήτη μαζί με την κάντυ να ανανεωθώ!!!!!!!

Ο δικός μου περνά κόλλημα και με τους δυο μας

Οταν είμαστε και οι τρεις μαζί στριγκλίζει γιατί θελει ταυτόχρονα να τον κρατάμε και οι δυο

Και γενικά όταν κάποιος φευγει γινεται της τρελής,μα παππούς,μα γιαγια,μα ενας φίλος

Θελει επικοινωνια όλη την ωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...