Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Angot είπε:

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      πρίν από 1 λεπτό , Supergirl87 είπε:

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      Αχ μάλλον αλλού απάντησα….Ευτυχώς που σε ταγκαρα..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

πω πω περαστικα σου!αμαν ρε κοριτσια τι θα γινει με ιωσεις κ κρυωματα,απαππαπαπαπα να φυγει το κρυο να γινουμε ολες περδικια!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ξενύχτι και πάλι απόψε

Εχω απελπιστείΤα εχω βάλει και με τον εαυτό μου που δεν έχω υπομονή

Περιστερόπουλο-αντάρτης!

Χθες έφαγε πρωινό,δεκατιανό,μεσημεριανό,απογευματινό,βραδυνό και γάλα!! Κοιμήθηκε στις 11 και στις 2 ξύπνησε για να φάει

Μήπως είναι σε φάση που ψηλώνει το παιδί και τρώει πολύ και του έρχεται βαρύ;

Μπορεί απλώς να περνάει και μια φάση ανασφάλειας και να σε θέλει δίπλα του, οπότε για λίγο καιρό να κοιμόσαστε παρεούλα!

Μπορείς να βάζεις ένα πάπλωμα ή μαξιλάρες από την πλευρά που κοιμάται για να μην πέφτει!

Όπως και να'χει μην τρελένεσαι! Όλα περνάνε τέτοιες φάσεις!

Μπορω να μαι οοοολη μερα στην κουζινα να μαγειρευω,αλλα βαριεμαι το σιδερο!!!!!

Εσύ είσαι δικιά μου! Και όταν μαγειρεύουμε παρέα ακόμα πιο τέλεια!!!;)

ειναι θεμα μεγαλωματος,γι ολα φταινε οι μανουλες μας:tongue::tongue::tongue:

Αυτό ξαναπές το!!!!:tongue:

για τα μικρόβια όταν λέμε, εννοούμε ότι το άπλωμα έξω στα ρούχα τα φερνει σε επαφή με το περιβάλλον της πόλης, που όσο να πεις γνωρίζεις τί φορτίο έχεις. δεν θα σου παραθέσω μελέτη.

αρκεί να σου πω ότι το μπαλκόνι μου μαυρίζει από τη σκόνη, κάνει λεκέδες κ δεν μυρίζει λουλούδια κ αγρούς! μυρίζει καυσαέριο!!!!

Εγώ πάντως επειδή μένω δίπλα στο βουνό, όποτε μαζεύω τα ρούχα έχουνε μια απιστευτη μυρωδιά σαν να υπεροξυγονόνονται!

Εγω δεν εχω φορεσει μεχρι αημερα ρουχο καινουργιο στον θησαυρο μου,που να μην το εχω πλυνει πρωτα!!!!!!!!Κια τα δικα μας επισεις!!!

Κι εγώ το ίδιο!

Όχι δεν υπάρχει, και αυτό είναι ένα πρόβλημα γενικότερα. Βέβαια υποτίθεται ότι σημειώνουν στο κομπιούτερ όλα τα σχετικά (αλλεργίες, ιστορικό)

Επειδή έχω χάσει επεισόδια τελευταία, φαντάζομαι αυτό δεν συμβαινει στην Ελλάδα, σωστά;;;;;:shock::shock:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι Θεσσαλονικιές της παρεας δεν θελουμε σιδερο κ λατρευουμε το μαγειρεμα!!!!!!!!ω ναι μια χαρα μας βρισκω!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

Πω πω... Περαστικά σμαρτάκι..

Μήπως πέρασες τον Η1Ν1 και δεν το κατάλαβες; Γιατί και σε έξαρση είναι και αυτή την εξέλιξη έχει!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι Θεσσαλονικιές της παρεας δεν θελουμε σιδερο κ λατρευουμε το μαγειρεμα!!!!!!!!ω ναι μια χαρα μας βρισκω!!!

Κι όμως Αννούλα, το σίδερο το λατρεύω...

Απλώς έβαλα προτεραιότητες και είπα τελος! Δεν θα αναλώνομαι με το πολύ σίδερο και θα αφιερώνω περισσότερο χρόνο στο παιδί μου!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή έχω χάσει επεισόδια τελευταία, φαντάζομαι αυτό δεν συμβαινει στην Ελλάδα, σωστά;;;;;:shock::shock:

Σωστά. Στην Αγγλία αναφερόμουνα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω... Περαστικά σμαρτάκι..

Μήπως πέρασες τον Η1Ν1 και δεν το κατάλαβες; Γιατί και σε έξαρση είναι και αυτή την εξέλιξη έχει!

Ναι Ελενη μου μου το ειπε ο γιατρος που ηρθε μπορει να ειναι Η1Ν1 δεν εκανα εξεταση ομως.Η μικρουλα σου ειναι καλα?
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

Σμαρτάκι μας έλειψες!

Περαστικά!!

Τι θα γίνει με αυτές τις ιώσεις επιτέλους;

Για Η1Ν1 μου κάνει αυτό που περνάς

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Σμαρτάκι! Τέλεια επιλογή η κοτόσουπα :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου σημερα φαγαμε μπριαμ και εφτιαξε και ο καλος μου σαλατα μαρουλι-σπανακι-ροκα-πιπερια-αγγουρι-κρεμμυδι και κοντευω να σκασω δεν ειναι να με πλησιαζεις:tongue::rolleyes:...Πρωτη φορα εκοψε σαλατα και μου φανηκε τοσο παραξενο...Σημερα ποναει η κοιλια μου σαν κρυωμα γιατι μαλλον την αρπαξα χτες το απογευμα που βγηκα εξω,αχ θελω καλοκαιρι τωρα!!!!Σμαρτακι περαστικα σου!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαιρετε!

Βρε γαλιάντρες έπαθα σοκ.Σας διάβασα αλλά αδυνατώ να απαντήσω ξεχωριστά!

Μου ξυνπήσατε άσχημες μνήμες...

η μαμά μου ήταν υστέρω με τις δουλείες

Δεν μας άφηνε να πατήσουμε στο σαλόνι μην της τσαλακώσουμε τα μαξιλαράκια.:confused::confused::confused:να φανταστείτε οι καναπέδες είναι 35 χρονων και ακόμα σαν καινούριοι.Δεν μπορούσαμε να κάτσουμε στα κρεβάτια μην τσαλακώσουμε τα ριχτάρια.

Μας στραβοκοιτούσε αν πίναμε νερό γιατί ΜΟΛΙΣ είχε ξανακαθαρίσει τον νεροχύτη.Αφήστε το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα που νομίζω πως δεν τελείωνε ποτέ.

Οι περισσότερες αν έρθετε σπίτι μου θα πάθετε πολλαπλά εγκεφαλικά:D.Τα μαξιλάρια είναι συνέχεια διασκορπισμένα και πάντα κινδυνεύουμε από πτώση από τα πεταμένα παιχνίδια.Για τα ψίχουλα σας έχω μιλήσει ήδη.Πάντα όμως τα παιδιά φοράνε καθαρά και σιδερωμένα ρούχα.Αν και συνήθως σιδερώνουμε όταν είναι να τα φορέσουμε:oops:

Σας θαυμάζω που καταφέρνετε να δουλέυετε,να έχετε το σπίτι στην εντέλεια και την ψυχική σας υγεία ακαίρεη.Δεν είναι ωραίο που πήγα στο άλλο άκρο αλλα...

Οταν προσπάθησα να το κάνω κόντεψα να μεταμορφωθώ στη μάνα μου.Κι αυτό για μένα είναι κατάρα.

Το πήρα λοιπόν αλλιώς κι ελπίζω τα παιδάκια μου αύριο μεθαύριο να θυμούνται τις ατέλειωτες ώρες που κάνουμε πραγματάκια μαζί και να μην μου κρατήσουν κακία για την ακαταστασία του σπιτιου μας...

σόρρυ για το σεντόνι.Θέλω να γράψω κι άλλα γιατί αυτές τις μέρες περνάω δύσκολη φάση με τις αναμνήσεις μου αλλά δε θέλω να σας κουράσω.

Αναρωτιέμαι μόνο πότε γιατρεύονται επιτέλους αυτές οι πληγές...


Link to comment
Share on other sites

Αααααχ... Μόλις μπήκα και σε λίγο θα φύγω πάλι... Κι έχει πολλά κι απ' όλα ο μπαξές μέχρι το βράδυ...:confused:

ούτε εσύ ξέρεις να τρως!

έχω την εντύπωση από αυτά που γράφετε ότι δεν έχετε καλά κρέατα ή δεν πετύχατε καλά κρέατα!

γιατί αρνί από αρνί έχει διαφορά!

Φεφούλα μου, δεν κατάλαβες. Δεν τρώω καθόλου αρνί/κατσίκι, όπως και πολλά άλλα.:cool: Ήμουν πολύ κακόφαγη κι εν μέρει συνεχίζω και να 'μαι. Άστα να πάνε, μαρτύρησε η μάνα μου! Σου μιλάω για καταστάσεις, τύπου... να κάνω εμετό με συγκεκριμένες μυρωδιές φαγητών. Άσε, είμαι πολύ παλιοπερίπτωση.:roll:

Βρε Ζωπ, μάνα μου,

Τί ώρες είναι αυτές ???? Χαρά στα κουράγια σου !!!!

Έχω πεθυμήσει πολύ να κατέβω στην Κρήτη, να περπατήσω εκεί που γεννήθηκε ο παππούς μου... να δω τις ρίζες με τις ελιές και ίσα κάτω την θάλασσα... :rolleyes: θέλω να δείξω στα παιδιά μου αυτόν τον Άγιο τόπο, αλλά ... λόγω κρίσης... πολύ αμφιβάλλω για το πότε θα καταφέρουμε να πάμε... αααχ και να ΄μουν σε ένα πανηγύρι στα Ανώγεια ... όλο το χωριό μια παρέα, όλοι να χορεύουν και να τραγουδούν !!!

Αυτή είναι η ΕΛΛΑΔΑ βρε... κι άσ' τους να λένε... ότι και να κάμουν, αυτά δεν μπορούν να μας τα πάρουν !

love μου, μέχρι πριν γίνω μάνα, το να ξυπνήσω αδιαμαρτύρητα και νωρίς το πρωί (και χωρίς τις απαραίτητες ώρες ύπνου) ήταν μια κωμικοτραγική κατάσταση για μένα (και για τους άλλους... που τύχαιναν να κοιμούνται/ξυπνάνε μαζί μου:rolleyes:). Μετά τον γιό μου... στέκομαι κι εντελώς άυπνη... αν παραστεί ανάγκη (να καταχωρηθεί κι αυτό στα πρακτικά παρακαλώ για την μέλλουσα νύφη μου:mrgreen:).

Όσο για τα πάτρια εδάφη (και την Ελλάδα γενικότερα) σε νοιώθω και συμφωνώ.

Φαντάσου ότι εγώ βλέπω όνειρα από τις παιδικές μου καλοκαιρινές διακοπές όπου ο χρόνος σταματάει λίγο πριν φθάσω στην θάλασσα και ΜΥΡΙΖΩ κατά την διάρκεια του ύπνου μου... την αλμύρα... Τι μου κάνεις μεσημεριάτικα...

Σμαρτάκι, περαστικά κορίτσι μου! Μας έχουν πάρει σβάρνα οι παλιοιώσεις! Πρόσεχε πολύ κατά την ανάρρωσή σου!!

Αννούλα, σε χαίρομαι πολύ γιατί τρώτε συχνά ψάρι! Εμείς πάλι ΔΕΝ... παρ' ότι το τρώει κι ο άντρας μου κι ο γιος μου πολύ (καλά, έμοιασε στον πατέρα του κι είναι παμφάγο το παιδί) αλλά εγώ ΔΕΝ...:oops: Το μαγειρεύω πολύ σπάνια...

Δωράκι, καλώς την δέχτηκες την μανούλα!!

Για τις δουλειές που λέγατε. Θα πω μόνο για το σήκωμα του τραπεζιού (και το άμεσο πλύσιμο των πιάτων) με το που ακουμπάει ο άλλος άνθρωπος το πηρούνι του κάτω. Το θεωρώ μεγάλη αγένεια. Τρώμε και χαιρόμαστε με την παρέα μας, δεν βιαζόμαστε να ξεμπερδεύουμε.:confused::? Συγνώμη αν είμαι λίγο αυστηρή αλλά μου το έχουν κάνει πολλάκις και μ' ενοχλεί πολύ.

Αφήστε που σε μας τους Έλληνες αρέσει να κουτσοτρώμε-τσιμπολογάμε-κουτσοπίνουμε, ενώ μιλάμε/καθόμαστε στο τραπέζι.:cool: Που την πας κυρία μου την γραβιέρα, την σαλάτα, την πίτα? :confused: Ξεροσφύρι θα...? Σε καλό σου! Πως δεν έβγαλες και την χλωρίνη εντωμεταξύ να απολυμάνεις τον χώρο...! Ναι ναι, το 'χω ζήσει και αυτό!! Επειδή μύριζαν τ' αυγά από την κοτόσουπα... Έλεος!!

Για τα υπόλοιπα, τα της καθαριότητας, ο καθείς όπως αρέσκεται. Το δικό μου όριο είναι το σπίτι να είναι αξιοπρεπές, εμείς και τα ρούχα μας το ίδιο κι αν έχω να διαλέξω... οπωσδήποτε διαλέγω τους ανθρώπους.

Ναι, θ' αργήσω μια μέρα να σφουγγαρίσω ή θα σιδερώσω μεταμεσονύχτια ή/και θα παραγγείλω φαγητό απ' έξω αλλά στο παιδί μου δεν θα στερήσω έξοδο ή αγκαλιές, στον άντρα μου μια κουβέντα με καφεδάκι, στη φίλη μου μια βολτούλα στα μαγαζιά. (Δεν λέω ότι κάποια από σας πράττει τ' αντίθετα ή λάθος, λέω μόνο τι πιστεύω/κάνω εγώ!) (μην παρεξηγηθούμε!)

Δεν θα σταματήσω να το λέω λοιπόν : Καλά τα σπίτια και οι δουλειές αλλά σαν τους ανθρώπους και τις στιγμές μαζί τους, τίποτα.-

Εντωμεταξύ, μήπως να μιλήσουμε και λίγο για σεξ...?:oops::roll::mrgreen: Εντάξει, πάντα μετά από αυπνία, θέλω σούπα - χουχούλιασμα και τρυφεράδες...:cool:

(αφού μου βγαίνει βέβαια και μια απίστευτη πολυλογία:lol:)

Φεύγω, με καλεί το καθήκον!!


Link to comment
Share on other sites

Φουμπι ετσι ακριβως ειμαστε και εμεις παιχνιδια και γενικα παιζουν με τα παντα αλλα φροντιζω το βραδυ να μαζευουμε τα παιχνιδια να στρωνουμε τους καναπεδες και γενικα οταν κοιμουνται να ειναι μαζεμενο!!!Αυτο μου την δινει και εμενα γιατι το εκανε η πεθερα μου ουρλιαζε για να τα εχει ολα στην εντελεια και ετσι ειναι και η κουνιαδα μου,κλεινει την μικρη σε 1δωματιο και την αφηνει εκει να παιζει η να βλεπει παιδικα με τις ωρες,οχι εγω δεν ειμαι ετσι και για αυτο μου την εχουν ''πει'' πολλες φορες αλλα τους εχω απαντησει καταλληλως επειδη εχω μικρα παιδια και το σπιτι ειναι ακαταστατο με παιχνιδια κλπ δεν σημαινει οτι ειναι και βρωμικο!!!Ουφ τα ειπα και ξεθυμανα.


:-D

Link to comment
Share on other sites

Χμ, όσον αφορά στο σίδερο δεν ξέρω κατά πόσο (τελικά) είναι υγιές και να μπορεί να τεκμηριωθεί ή όχι επιστημονικά... απλά, καταλαβαίνω πως υπάρχουν 2 στρατόπεδα (ως συνήθως) : αυτές που είναι κολλημένες με την μπάλα (βλ. εμένα, την Εβίρι, την Φέφη πχ -ξεχνάω σόρρυ-) κι αυτές που ΜΠΟΡΟΥΝ και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να σιδερώσουν !!!!

Εγώ επαναλαμβάνω : θαυμάζω τις νοικοκυρές που δεν σιδερώνουν ! Μου το λένε κι εμένα οι περισσότερες φίλες/γνωστές μου... και τις κοιτάω κάπως έτσι -εμότικον με γουρλωμένο μάτι-... δεν σημαίνει βέβαια ότι κάποια θα πάρει βραβείο καθαριότητας κρινόμενη εάν και τί σιδερώνει, προς Θεού ! Απορία όμως έχω η γυναίκα : τα σεντόνια και οι πετσέτες δεν κάνουν κρατς, δεν τσιμπάνε που λέμε ????? είναι μαλακά ????? :rolleyes:

Συγγνώμη, είχες πλυντήριο πιάτων και δεν το χρησιμοποιούσες?????:confused::confused::confused:

Μπα κι εγώ Αγγελική δεν το πολυ-χρησιμοποιώ:(... δλδ μια φορά την εβδομάδα και αν (κι αυτό συνήθως Σ/Κ που είμαστε όλη μέρα σπίτι)... κυρίως με έχει σώσει βέβαια σε κάτι τραπεζώματα, σε κάτι "γενικές" και πχ όταν φτιάξω κάποιο μπελαλίδικο γλυκό/φαγητό όπου βγαίνουν πολλά σίτζιλα-μίτζιλα....

Εχει μοιασει όμως στη γιαγια της...

Κληρονομικότητα που λένε

Συμφωνώ... να από πού πήρε το κορίτσι !

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

Πω πω κορίτσι τί έπαθες ! Περαστικά σου ! ΚΑΛΉ ανάρρωση !

Link to comment
Share on other sites

love μου, μέχρι πριν γίνω μάνα, το να ξυπνήσω αδιαμαρτύρητα και νωρίς το πρωί (και χωρίς τις απαραίτητες ώρες ύπνου) ήταν μια κωμικοτραγική κατάσταση για μένα (και για τους άλλους... που τύχαιναν να κοιμούνται/ξυπνάνε μαζί μου:rolleyes:). Μετά τον γιό μου... στέκομαι κι εντελώς άυπνη... αν παραστεί ανάγκη (να καταχωρηθεί κι αυτό στα πρακτικά παρακαλώ για την μέλλουσα νύφη μου:mrgreen:).

μία απ'τα ίδια... αν και συνήθως κουτουλάω δεν υπάρχει περίπτωση να μην αντέξω

Για τις δουλειές που λέγατε. Θα πω μόνο για το σήκωμα του τραπεζιού (και το άμεσο πλύσιμο των πιάτων) με το που ακουμπάει ο άλλος άνθρωπος το πηρούνι του κάτω. Το θεωρώ μεγάλη αγένεια. Τρώμε και χαιρόμαστε με την παρέα μας, δεν βιαζόμαστε να ξεμπερδεύουμε.:confused::? Συγνώμη αν είμαι λίγο αυστηρή αλλά μου το έχουν κάνει πολλάκις και μ' ενοχλεί πολύ.

Αφήστε που σε μας τους Έλληνες αρέσει να κουτσοτρώμε-τσιμπολογάμε-κουτσοπίνουμε, ενώ μιλάμε/καθόμαστε στο τραπέζι.:cool: Που την πας κυρία μου την γραβιέρα, την σαλάτα, την πίτα? :confused: Ξεροσφύρι θα...? Σε καλό σου! Πως δεν έβγαλες και την χλωρίνη εντωμεταξύ να απολυμάνεις τον χώρο...! Ναι ναι, το 'χω ζήσει και αυτό!! Επειδή μύριζαν τ' αυγά από την κοτόσουπα... Έλεος!!

και μένα μου έχει τύχει αυτό με τη χλωρίνη χωρίς κοτόσουπα όμως.Καθάρισε και την περιοχή που έτρωγε ακόμα το Φουμπόπαιδο το οποίο για λόγους υγείας δε μπορούσε να φάει τίποτα άλλο εκτός από ψωμί.Κι ενώ το ξέρανε το στραβοκοιτούσαν που έριξε ψίχουλα στο τραπέζι.:shock:

Για τα υπόλοιπα, τα της καθαριότητας, ο καθείς όπως αρέσκεται. Το δικό μου όριο είναι το σπίτι να είναι αξιοπρεπές, εμείς και τα ρούχα μας το ίδιο κι αν έχω να διαλέξω... οπωσδήποτε διαλέγω τους ανθρώπους.

Ναι, θ' αργήσω μια μέρα να σφουγγαρίσω ή θα σιδερώσω μεταμεσονύχτια ή/και θα παραγγείλω φαγητό απ' έξω αλλά στο παιδί μου δεν θα στερήσω έξοδο ή αγκαλιές, στον άντρα μου μια κουβέντα με καφεδάκι, στη φίλη μου μια βολτούλα στα μαγαζιά. (Δεν λέω ότι κάποια από σας πράττει τ' αντίθετα ή λάθος, λέω μόνο τι πιστεύω/κάνω εγώ!) (μην παρεξηγηθούμε!)

Δεν θα σταματήσω να το λέω λοιπόν : Καλά τα σπίτια και οι δουλειές αλλά σαν τους ανθρώπους και τις στιγμές μαζί τους, τίποτα.-

Συμφωνώ απόλυτα!!!!Εκ πείρας δυστυχώς

Εντωμεταξύ, μήπως να μιλήσουμε και λίγο για σεξ...?:oops::roll::mrgreen: Εντάξει, πάντα μετά από αυπνία, θέλω σούπα - χουχούλιασμα και τρυφεράδες...:cool:

(αφού μου βγαίνει βέβαια και μια απίστευτη πολυλογία:lol:)

Φεύγω, με καλεί το καθήκον!!

να επανέλθεις να μας πεις τι θες να αναλύσουμε:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...