Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Angot είπε:

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      πρίν από 1 λεπτό , Supergirl87 είπε:

      @Angot Σ ευχαριστω για την απάντηση,εννοείται πως θα το ψάξω..Είναι κρίμα  να μεταφέρω τις βλαστοκυστες πάλι έτσι χωρίς να έχω κάνει το κάτι παραπάνω..

      Αχ μάλλον αλλού απάντησα….Ευτυχώς που σε ταγκαρα..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Πάντως πιστευω ότι είναι και στον άνθρωπο. Η μαμά μου ήταν και είναι αρκετά σχολαστική με τα του σπιτιού και από όταν ήμουν μικρή προσπαθούσε να μου περάσει τα ίδια μηνύματα κι εμένα. Έλα όμως που εμένα δεν μου άρεσαν καθόλου οι δουλειές του σπιτιόύ και προτιμούσα να κάνω τις εξωτερικές?

Αντίθετα η κόρη μου που είναι σχεδόν 11 έχει μανία με τις δουλειές, ειδικά όταν είναι χαλαρή. Μόλις βρει ευκαιρία αρπάζει το ξεσκονόπανο κι αρχίζει. Τις προάλλες ήθελα να καθαρίσει τα τζάμια γιατί είχαν γίνει λίγο χάλια από την βροχή, ενώ έξω συνέχιζε να βρέχει. Την κοιτάζω ώρες ώρες και λέω αυτό το παιδί δεν μου έχει μοιάσει καθόλου!!!!!!

Εχει μοιασει όμως στη γιαγια της...

Κληρονομικότητα που λένε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

:lol::lol::lol::lol:

Ελα ντε!Οταν το έγραψε πρωτη φορα δίπλα έγινε χαμός από τα σχόλια

Την πεθερά μου βέβαια,που πρωτα τα πλένει κανονικά τα πιάτα και μετα τα βάζει στο πλυντήριο,δεν την φτάνει καμιά...

Εεεεεεεεε!:confused::confused::confused:

Οκ! Πάω πάσο, υπάρχουν και χειρότερα!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εχει μοιασει όμως στη γιαγια της...

Κληρονομικότητα που λένε

χαχαχαχα ακριβως το ιδιο πηγα να γραψω!αρα κανεις δεν γλυτωνει:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει μοιασει όμως στη γιαγια της...

Κληρονομικότητα που λένε

Θα προτιμούσα να μου μοιάσει σε αυτό το θέμα και να μην την δω μεγαλώνοντας να γίνεται σκλάβα του σπιτιού και των δουλειών!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την πεθερά μου βέβαια,που πρωτα τα πλένει κανονικά τα πιάτα και μετα τα βάζει στο πλυντήριο,δεν την φτάνει καμιά...

Με ποιο σκεπτικό το κάνει αυτό; Γιατί να της το είπε η μάνα της αποκλείεται! :eek:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο σκεπτικό το κάνει αυτό; Γιατί να της το είπε η μάνα της αποκλείεται! :eek:

:lol::lol::lol:

Σε καλό σου με τις ατάκες σου!!

Γελάω!!!!

Ασε...Το ίδιο κάνει και με τα ρούχα και το πλυντήριο

Κλινική περίπτωση!!

Δεν καθαρίζουν καλά αλλιώς

Ευτυχώς που δεν ισχύει το..."η νυφη που θα γεννηθεί,της πεθεράς,θα μοιάσει"

Link to comment
Share on other sites

. Είναι μία χαρά, κάναμε και το εμβολιάκι μας, μας άκουσε και το υπόλοιπο ιατρείο!

Μπράβο το παιδάκι.

Ε όχι και πολυλογία.... δυο κουβεντούλες είπαμε, έτσι για το καλό :P

Ναι καλέ την τριλογία δεν την έχουμε γράψει ακόμη.

Την κοιτάζω ώρες ώρες και λέω αυτό το παιδί δεν μου έχει μοιάσει καθόλου!!!!!!

χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Fefi μου, χωρίς παρεξήγηση, δεν με νιώθεις καθόλου. Άσε που μου μιλάς λες και είμαι κοριτσάκι (και δεν είμαι πια, δυστυχώς....) αχ βαχ :oops:

όταν έγραψα ότι σε νιώθω, εννοούσα ότι μιλώντας απόλυτα, μου θύμησες εμένα. όταν είναι κάποιος απόλυτος δεν προσαρμόζεται, πιάνει άκρα, κ μόνο ευτυχισμένο δεν τον λες! κρίνοντας εξ ιδίων. μπορεί για σένα να έπεσα έξω. δεν έγινε για να σε θίξω.

όσο για το κοριτσάκι,...δεν έγραψα κάτι προσβλητικό, δεν είχα ύφος υποτιμητικό.

κ σίγουρα καμία αναφορά σε ηλικία!:confused:

Μάλλον δεν εξήγησα καλά τι εννοώ. Δεν πιστέυω σε καμία περίπτωση ότι το σαπούνι καθαρίζει καλύτερα από τα μοντέρνα απορρυπαντικά.

εγώ για το πράσινο σαπούνι έγραψα!

Όσο για το ότι καθαρίζει καλύτερα το κρύο νερό (γιατί όταν πλένεις σε σκάφη ή σε ποτάμι, πάντα με κρύο νερό πλένεις) αυτό δεν έχει καμία λογική. Επειδή έχω πλύνει άπειρες φορές με σαπούνι σε σκάφη, πώς να το πω, τα ρούχα δεν καθαρίζουν με τίποτα. Θέλουν τρίψιμο και ξανά τρίψιμο και στο τέλος πάντα μένουν πάνω λεκέδες, σημάδι ότι οι βρωμιές δεν έχουν φύγει. Όταν πλένεις στο πλυντήριο, αυτό το πρόβλημα δεν το έχεις ή δεν θα πρέπει να το έχεις εφόσον πλένεις σε κανονική θερμοκρασία με κατάλληλο απορρυπαντικό.

εγώ δεν ανέφερα τίποτα για πλύσιμο στη σκάφη-λεκάνη, ούτε για κρύο νερό, ποτάμια κλπ!

Αν το μπαλκόνι μου μαύριζε από τα καυσαέρια, σε καμία περίπτωση δεν θα άπλωνα ρούχα έξω. Θα τα άπλωνα μέσα στο σπίτι σε απλώστρα. Δεν θα περίμενα από το σίδερο να αφαιρέσει μαυρίλες.

αυτό το διάβασες κάπου ότι κανει καλό στην υγεία, το να απλώνεις μέσα στο σπίτι; γιατί εγώ το αντίθετο άκουσα-διάβασα! άσχετο που φέρνω κάποια ρούχα στα καλοριφέρ πού κ πού!

μένω σε 1ο όροφο, όπου δρόμος υπάρχει από 3 πλευρές! κ άρα αυτοκίνητα!

Δεν έχω δει πουθενά, σε κανένα βιβλίο ή μελέτη ή έρευνα και δεν μου έχει πει ποτέ γιατρός ότι σε φυσιολογικές συνθήκες η επαφή με τη σκόνη του περιβάλλοντος είναι επικίνδυνη. Ξαναλέω ότι δεν μιλάω για περιπτώσεις που στα 5 μέτρα από το μπαλκόνι σου περνάνε φορτηγά ή που έχει κάποιος μια σπάνια δερματική πάθηση ή κάτι ανάλογο. Μιλάμε για φυσιολογικές περιπτώσεις.

δεν χρειάζεται να έχεις σπάνια δερματική πάθηση για να σιδερώσεις ρούχα!

μια φορά αρκεί γιανα γίνεις ευαίσθητησε αλλεργιογόνα! άποψή μου. κ θεωρώ ότι είμαι φυσιολογική περίπτωση.

Γυναικολόγος δεν μου έχει πει ποτέ να σιδερώνω εσώρουχο από μέσα. Παραμένω υγιέστατη. Και άντε να υποθέσουμε ότι αποστειρώνεις το κυλοτάκι σου με το σιδέρωμα. Στο συρτάρι που το βάζεις, δεν έρχεται σε επαφή με άλλα ρούχα που έχουν έρθει σε επαφή με το περιβάλλον; Κάθε φορά που πας τουαλέτα, που ντύνεσαι, που πιάνεις τα ρούχα σου, τα χέρια σου είναι αποστειρωμένα; Μήπως τα σερβιετάκια ή οι σερβιέτες που βάζουμε είναι αποστειρωμένες; Ούτε για αστείο.

δεν αφήνω τα ρουχα μου έξω στο μπαλκόνι, αφού τα σιδερώσω. τα τακτοποιώ στη θέση τους μέσα στο σπίτι.

δεν είναι το ίδιο καθαρά έξω με μέσα στοσπίτι μου!!!!! καμία σύγκριση!

Δεν ξέρω, εμένα όλα αυτά μου φαίνονται υπερβολές και μισαλήθειες. Ο καθένας όπως βολεύεται βέβαια, απλά κουβέντα κάνουμε. Φιλικά πάντα :-)

δεν σου απάντησα φιλικά αυτή τη φορά, αλλά τυπικά.

θεωρώ τα όσα έγραψες απόλυτα κ ελαφρώς όσο πατάει ο ελέφαντας υπερβολικά.

ιδίως οι παραθέσεις σου δεν βοηθούν την επιχειρηματολογία σου!

απλά διαφωνούμε. δεν κάνουμε διαγωνισμό σοφίας ούτε νοικοκυροσύνης!

Και εγώ σιδερώνω τα πάντα και εννοείται δεν φοράμε ρούχα που προηγουμένως δεν έχουμε πλύνει.Μία γνωστή μου που δούλευε παλαιότερα σε βιοτεχνία με παιδικά ρούχα μου είχε πει πως ψήκάζαν τα ρούχα με εντομοκτόνα για να μην πηγαίνουν τα ποντικια στις αποθήκες:!:

Οσον αφορά το σίδερο δεν το κάνω για απολύμανση αλλά γιατί μου αρέσει πολύ η αίσθηση του φρεσκοσιδερωμένου!:wink:

ω, ναι!τα ξέρω αυτά με τα εντομοκτόνα. αλλά κ άλλα χημικά για λόγους δικούς τους!

α κ εμενα μου αρεσει η αισθηση,ειδικα αμα μου τα σιδερωνεις αλλος!!!!αχ τωρα που το εχει αναλαβει η πεθερουλα ειναι το καλυτεροτερο μου:D:D:D:D:D:D!!!!!!!

πού κ πού στέλνω κ εγώ στην πεθερά μου πουκάμισα ή παντελόνια κ τα σιδερώνει η κοπέλα που της καθαρίζει.

μαι χαρά!

καλημερα κοριτσακια , τι κανετε???εγω εδω στη δουλεια. σημερα τρωμε φασολακια που μαγειρεψα χθες. ο πονος των ποδιων μου απο τον αστραγαλο και κατω γινεται ωρες ωρες ανυποφορος, πανω , κατω, οπου και να τα εχω.:(:(οσον αφορα στο θεμα με τα ρουχα σιδερωνω τα παντα εκτος απο καλτσες για λογους καθαριοτητας, υγιεινης και φυσικα γιατι ετσι εχω μαθει.με την καθαριοτητα ημουν πιο υστερικη στην προ αφροδιτομωρου εποχη.τωρα λιγο πιο χαλαρη αλλα μη φανταστειτε... παντα θα τεντωσω ριχταρια πριν παω για υπνο και μεσα στη μερα στανταρ θα σηκωσω τον αντρουλη για να τα τεντωσω!!!σχετικα με τον κοσμο τωρα, απλα τα μαζευω για να ειμαστε πιο ανετα, δεν θα τα πλυνω κιολας!!!αα, τελευταια αρχισα να χρησιμοποιω κ το πλυντηριο πιατων

:lol::lol::lol:

αυτό ρε κορίτσια με τα ριχτάρια δεν το κάνω ποτέ!

δεν με χαλάει καθόλου να τσαλακωθεί, γιατί κ να το ισιώσω, πάλι θα καθίσει, κυλιστεί το παιδί, εμείς κ θα γίνει όπως να 'ναι!

:lol::lol::lol::lol:

Ελα ντε!Οταν το έγραψε πρωτη φορα δίπλα έγινε χαμός από τα σχόλια

Την πεθερά μου βέβαια,που πρωτα τα πλένει κανονικά τα πιάτα και μετα τα βάζει στο πλυντήριο,δεν την φτάνει καμιά...

Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον

η πεθερά σου αγάπη ...δεν πατάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν σου απάντησα φιλικά αυτή τη φορά, αλλά τυπικά.

θεωρώ τα όσα έγραψες απόλυτα κ ελαφρώς όσο πατάει ο ελέφαντας υπερβολικά.

ιδίως οι παραθέσεις σου δεν βοηθούν την επιχειρηματολογία σου!

απλά διαφωνούμε. δεν κάνουμε διαγωνισμό σοφίας ούτε νοικοκυροσύνης!

Σαφώς δεν κάνουμε διαγωνισμό, κάνουμε απλή κουβέντα. Γι' αυτό και νουθεσίες όπως οι παρακάτω (δικά σου λόγια εντελώς) πιστεύω ότι περιττεύουν.

όταν έγραψα ότι σε νιώθω, εννοούσα ότι μιλώντας απόλυτα, μου θύμησες εμένα. όταν είναι κάποιος απόλυτος δεν προσαρμόζεται, πιάνει άκρα, κ μόνο ευτυχισμένο δεν τον λες!

Αν εσύ ευτυχείς με το να πλένεις ρούχα με πράσινο σαπούνι και να σιδερώνεις τα εσώρουχά σου, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Δεν έκρινα το πόσο ευτυχισμένη είσαι ή δεν είσαι. Θα προτιμούσα να μην το κάνεις κι εσύ για μένα.

Α, και να πω επίσης ότι δεν παρεξηγήθηκα επειδή με είπες κοριτσάκι (αν με είπες, δεν θυμάμαι) αλλά επειδή ένιωσα ότι μου μιλούσες σαν να είμαι κοριτσάκι, δηλαδή διδακτικά. Έχω ένα θεματάκι όταν με δασκαλεύουν. Πες το και καπρίτσιο. Αν δεν ήταν πρόθεσή σου να με δασκαλέψεις, το παίρνω πίσω.

Όταν κάτι το έχω σκεφτεί καλά και το έχω αποφασίσει, είμαι απόλυτη στην άποψη που εκφράζω για μένα. Δεν το βλέπω σαν ελάττωμα. Βεβαίως ο καθένας μπορεί να διαφωνεί επ' αυτού :lol:

Πάντα φιλικά-τυπικά και με την καλύτερη διάθεση για κουβέντα και συζήτηση.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Ασε...Το ίδιο κάνει και με τα ρούχα και το πλυντήριο

Κλινική περίπτωση!!

Δεν καθαρίζουν καλά αλλιώς

Ευτυχώς που δεν ισχύει το..."η νυφη που θα γεννηθεί,της πεθεράς,θα μοιάσει"

Δηλαδή τι, τα πλένει πρώτα και μετά τα βάζει στο πλυντήριο; :shock:

Μήπως τα σιδερώνει κιόλας; (πριν τα βάλει στο πλυντήριο εννοώ)

Αν δεν τα σιδερώνει, μήπως να της το πρότεινες; Χεχε :twisted:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας ευχομαι να ειστε ολες καλα δεν σας διαβασα ακομη,εγω αναρωνω απο πνευμονια πως την αρπαξα ουτε που το καταλαβα μου ξεκινησε ιωση με λιγο πυρετο και μετα απο δυο ημερες ειχα 40 πυρετο χωρις να πεφτει με παυσιπονα και τσουπ να η πνευμονια.Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι για λιγο και ειπα να σας γραψω και να δω τι κανετε.Απο μαγειρεμα το εχει αναλαβει η κορη μου ευτυχως, για σημερα κοτοσουπα εχει φτιαξει.Αυτα παω παλι να ξαπλωσω γιατι δεν εχω καθολου δυναμη.

σμαρτακι μου περαστικά σου! εύχομαι να αναρρώσεις πολύ πολύ γρήγορα και να σ'εχουμε πάλι κοντά μας!μας έλειψες!!!!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...