Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

      Ναι το ξέρω πως είναι ρίσκο ! Αλλά λογικά Δευτέρα θα βγουν κλείνουν 20 μέρες απλά μεσολαβεί το Σαββατοκύριακο!  Στο πρώτο μικροβιωμα βγήκε 8 το ποσοστό ! Έκανα έπειτα αγωγή 50 μέρες και επειδή δεν ήθελα να κάνω δεύτερη φορά εξέταση πήγα μετά για έμβρυο μεταφορά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα θετικό!  Ο γιατρός μου σύστησε να κάνουμε ξανά την εξέταση για να βεβαιωθούμε πως έστω έχει ανεβεί διότι πιστεύει πως είναι η αιτία αυτή! Παράλληλα έχω ξεκινήσει ξανά προβιοτικά! 

      Έχεις πάρει και αντιβίωση όμως φαντάζομαι. Και επίσης αν πέφτει η περίοδος σου πριν τα αποτελέσματα εγώ τουλάχιστον με τον γιατρό ξεκινούσαμε την διαδικασία με τα cyclacur (ξέροντας βέβαια ότι το πολύ σε 5 μέρες θα έχω τα αποτελέσματα από το μικροβιωμα) και ανάλογα αν ήταν καλό συνεχίζαμε αλλιώς σταματούσαμε. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Οσον αφορά το σίδερο δεν το κάνω για απολύμανση αλλά γιατί μου αρέσει πολύ η αίσθηση του φρεσκοσιδερωμένου!

Κι εμένα μου αρέσει η αίσθηση αυτή. Να σου στείλω τα δικά μου να τα κάνεις τσάκα τσάκα; :wink:

Μην παρεξηγηθώ, λατρεύω τα σιδερωμένα ρούχα. Απλά δεν τα θεωρώ απαραίτητα για την υγιεινή και την ευτυχία μου.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κι εμένα μου αρέσει η αίσθηση αυτή. Να σου στείλω τα δικά μου να τα κάνεις τσάκα τσάκα; :wink:

Μην παρεξηγηθώ, λατρεύω τα σιδερωμένα ρούχα. Απλά δεν τα θεωρώ απαραίτητα για την υγιεινή και την ευτυχία μου.

Φερ'τα!!!Το σίδερο είναι αγαπημένη δουλειά,φτάνει να έχω πρώτα τακτοποιημένο το υπόλοιπο σπίτι:!::wink:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει η αίσθηση αυτή. Να σου στείλω τα δικά μου να τα κάνεις τσάκα τσάκα; :wink:

Μην παρεξηγηθώ, λατρεύω τα σιδερωμένα ρούχα. Απλά δεν τα θεωρώ απαραίτητα για την υγιεινή και την ευτυχία μου.

α κ εμενα μου αρεσει η αισθηση,ειδικα αμα μου τα σιδερωνεις αλλος!!!!αχ τωρα που το εχει αναλαβει η πεθερουλα ειναι το καλυτεροτερο μου:D:D:D:D:D:D!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!

Χθες πήγαμε τον μικρό για σέρβις όοπως σας είπα. Είναι μία χαρά, κάναμε και το εμβολιάκι μας, μας άκουσε και το υπόλοιπο ιατρείο! Όλα τέλεια!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο στο φούρνο μα πατάτες.

Αυτά για την ώρα, τα λέμε και πιό μετά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

α κ εμενα μου αρεσει η αισθηση,ειδικα αμα μου τα σιδερωνεις αλλος!!!!αχ τωρα που το εχει αναλαβει η πεθερουλα ειναι το καλυτεροτερο μου:D:D:D:D:D:D!!!!!!!

Α καλά δεν το συζητώ. Εμένα και το φαγητό που έχει μαγειρέψει άλλος μου φαίνεται πιο νόστιμο!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια , τι κανετε???εγω εδω στη δουλεια. σημερα τρωμε φασολακια που μαγειρεψα χθες. ο πονος των ποδιων μου απο τον αστραγαλο και κατω γινεται ωρες ωρες ανυποφορος, πανω , κατω, οπου και να τα εχω.:(:(οσον αφορα στο θεμα με τα ρουχα σιδερωνω τα παντα εκτος απο καλτσες για λογους καθαριοτητας, υγιεινης και φυσικα γιατι ετσι εχω μαθει.με την καθαριοτητα ημουν πιο υστερικη στην προ αφροδιτομωρου εποχη.τωρα λιγο πιο χαλαρη αλλα μη φανταστειτε... παντα θα τεντωσω ριχταρια πριν παω για υπνο και μεσα στη μερα στανταρ θα σηκωσω τον αντρουλη για να τα τεντωσω!!!σχετικα με τον κοσμο τωρα, απλα τα μαζευω για να ειμαστε πιο ανετα, δεν θα τα πλυνω κιολας!!!αα, τελευταια αρχισα να χρησιμοποιω κ το πλυντηριο πιατων

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα γιατι ετσι μας το κολλησε η μανα μου!μου ελεγε καλτσες με βρακια ποτε,κ τζιν επισης,οποτε εμεινε,εγραψε στον εγκεφαλο μου κ δεν αλλαζει :tongue::tongue::tongue::tongue:
α κ εμενα μου αρεσει η αισθηση,ειδικα αμα μου τα σιδερωνεις αλλος!!!!αχ τωρα που το εχει αναλαβει η πεθερουλα ειναι το καλυτεροτερο μου:D:D:D:D:D:D!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παντως κοριτσια,

Τα ρουχα οταν βγαινουν απο το στεγνωτηριο ειναι τοσο απαλα και τοσο μοσχοβοληστα που το σιδερο δεν τα κανει ετσι με τιποτα!!!!!

Τωρα το χειμωνα την εχω κανει ταρατσα.Αλλα Ανοιξη και καλοκαιρι ακομα και στεγνωτηριο να βαλω τα ρουχα,παλι θα τα σιδερωσω......

Ενταξη,δεν κανει και θαυματα....

Κυριως τα πουκαμισα-παντελονια-μπλουζακια.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Πολυλογία...........

Ε όχι και πολυλογία.... δυο κουβεντούλες είπαμε, έτσι για το καλό :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα χαρα που ερχετε η μανουλα σημερα και εφτιαξα απο ολα να την ευχαριστησω..:P

Με το καλό να την δεχτείς!

Παντως κοριτσακια,αυτο που κανουν καποιες μανουλες εδω μεσα,το κανω κι εγω.

Σηκωνω δλδ καποιον που καθετε στον καναπε για να στρωσω το ριχταρι!!!!!

Ευτυχως εχω τακτ και δεν το κανω στους φιλοξενουμενους,αλλα στον καλο μου-μαμα-αδερφη..κτλ το κανω.

Ειμαι λιγο υστερω ειναι η αληθεια με καποιες δουλειες....

Πχ ξεσκονιζω καθε μερα,σφουγγαριζω και σκουπιζω μερα παρα μερα....

Θυμαμαι μικρη,την μανα μου να κανειθ ετσι....αλλα αυτη ειχε τρελο κολλημα με το σφουγγαρισμα.

Με εβαζε,θυμαμαι,2 και 3 φορες να κανω το πατωμα,αν δεν τις αρεσε!!!!!!

Κια τελικα τις εμοιασα...και η αδερφη μου επισεις!!!!!!

Κάνω τον σταυρό μου Παναγία μου που δεν έχω τέτοια κολλήματα γιατί θα καταντούσα σκλάβα του σπιτιού!!!

βρε παρτε το χαμπαρι ειμαστε κορες των μαμαδων μας,κ ετσι θα γινουν κ τα δικα μας παιδια!

πχ να σας πω ενα κολλημα που εχω,που το συζητουσα με μια φιλη μου κ μου ελεγε οτι ειμαι τρελλη,λοιπον καλτσες κ τζιν με εσωρουχα κ πιτζαμεμες δεν ανακατευω ποτε,ουτε στο πλυντηριο ουτε στο καλαθι για τα απλυτα.ε αυτο μου το περασε η μανα μου,αντε τωρα να το αλλαξω χαχαχαχα!

Κοίτα τις κάλτσες τις βάζω σε ξεχωριστό κουτί όταν έχουν στεγνώσει μόνο και μόνο επειδή μπορώ να τις εντοπίσω εύκολα, λόγω μεγέθους. Αλλιώς τις πλένω μία χαρά μαζί με άλλα ρούχα.

α κ εμενα μου αρεσει η αισθηση,ειδικα αμα μου τα σιδερωνεις αλλος!!!!αχ τωρα που το εχει αναλαβει η πεθερουλα ειναι το καλυτεροτερο μου:D:D:D:D:D:D!!!!!!!

Το πόσο σε νιώθω δεν λέγεται!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια , τι κανετε???εγω εδω στη δουλεια. σημερα τρωμε φασολακια που μαγειρεψα χθες. ο πονος των ποδιων μου απο τον αστραγαλο και κατω γινεται ωρες ωρες ανυποφορος, πανω , κατω, οπου και να τα εχω.:(:(οσον αφορα στο θεμα με τα ρουχα σιδερωνω τα παντα εκτος απο καλτσες για λογους καθαριοτητας, υγιεινης και φυσικα γιατι ετσι εχω μαθει.με την καθαριοτητα ημουν πιο υστερικη στην προ αφροδιτομωρου εποχη.τωρα λιγο πιο χαλαρη αλλα μη φανταστειτε... παντα θα τεντωσω ριχταρια πριν παω για υπνο και μεσα στη μερα στανταρ θα σηκωσω τον αντρουλη για να τα τεντωσω!!!σχετικα με τον κοσμο τωρα, απλα τα μαζευω για να ειμαστε πιο ανετα, δεν θα τα πλυνω κιολας!!!αα, τελευταια αρχισα να χρησιμοποιω κ το πλυντηριο πιατων

:lol::lol::lol:

Συγγνώμη, είχες πλυντήριο πιάτων και δεν το χρησιμοποιούσες?????:confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστεις Αγγελικη,οτι ελεγα τοτε,οτι δεν θα μοιασω σε τιποτα την μανα μου στις δουλειες....Αμ δε!!!!!!Χειροτερη εγινα.

Αλλα το καλο ειναι οτι παντα τις κανω αφου κοιμηθει πρωτα το θησαυρακι μου.......δεν θελω να χανω τις στιγμες μου μαζι του για να κανω δουλειες!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστεις Αγγελικη,οτι ελεγα τοτε,οτι δεν θα μοιασω σε τιποτα την μανα μου στις δουλειες....Αμ δε!!!!!!Χειροτερη εγινα.

Αλλα το καλο ειναι οτι παντα τις κανω αφου κοιμηθει πρωτα το θησαυρακι μου.......δεν θελω να χανω τις στιγμες μου μαζι του για να κανω δουλειες!!!!!!

το καλυτερο ειναι οταν λες τις ατακες της,που ορκιζοσουν οτι ΕΣΥ δεν θα της πεις ποτε χαχαχαχαχαχαχα!!!

κ ξαναλεω ΜΑΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και πολυλογία.... δυο κουβεντούλες είπαμε, έτσι για το καλό :P

:lol::lol::lol::lol:

Αγαπημενη ατάκα της αδερφής μου

Συγγνώμη, είχες πλυντήριο πιάτων και δεν το χρησιμοποιούσες?????:confused::confused::confused:

Ελα ντε!Οταν το έγραψε πρωτη φορα δίπλα έγινε χαμός από τα σχόλια

Την πεθερά μου βέβαια,που πρωτα τα πλένει κανονικά τα πιάτα και μετα τα βάζει στο πλυντήριο,δεν την φτάνει καμιά...

Και να φανταστεις Αγγελικη,οτι ελεγα τοτε,οτι δεν θα μοιασω σε τιποτα την μανα μου στις δουλειες....Αμ δε!!!!!!Χειροτερη εγινα.

Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστευω ότι είναι και στον άνθρωπο. Η μαμά μου ήταν και είναι αρκετά σχολαστική με τα του σπιτιού και από όταν ήμουν μικρή προσπαθούσε να μου περάσει τα ίδια μηνύματα κι εμένα. Έλα όμως που εμένα δεν μου άρεσαν καθόλου οι δουλειές του σπιτιόύ και προτιμούσα να κάνω τις εξωτερικές?

Αντίθετα η κόρη μου που είναι σχεδόν 11 έχει μανία με τις δουλειές, ειδικά όταν είναι χαλαρή. Μόλις βρει ευκαιρία αρπάζει το ξεσκονόπανο κι αρχίζει. Τις προάλλες ήθελα να καθαρίσει τα τζάμια γιατί είχαν γίνει λίγο χάλια από την βροχή, ενώ έξω συνέχιζε να βρέχει. Την κοιτάζω ώρες ώρες και λέω αυτό το παιδί δεν μου έχει μοιάσει καθόλου!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...