Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

      Ναι το ξέρω πως είναι ρίσκο ! Αλλά λογικά Δευτέρα θα βγουν κλείνουν 20 μέρες απλά μεσολαβεί το Σαββατοκύριακο!  Στο πρώτο μικροβιωμα βγήκε 8 το ποσοστό ! Έκανα έπειτα αγωγή 50 μέρες και επειδή δεν ήθελα να κάνω δεύτερη φορά εξέταση πήγα μετά για έμβρυο μεταφορά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα θετικό!  Ο γιατρός μου σύστησε να κάνουμε ξανά την εξέταση για να βεβαιωθούμε πως έστω έχει ανεβεί διότι πιστεύει πως είναι η αιτία αυτή! Παράλληλα έχω ξεκινήσει ξανά προβιοτικά! 

      Έχεις πάρει και αντιβίωση όμως φαντάζομαι. Και επίσης αν πέφτει η περίοδος σου πριν τα αποτελέσματα εγώ τουλάχιστον με τον γιατρό ξεκινούσαμε την διαδικασία με τα cyclacur (ξέροντας βέβαια ότι το πολύ σε 5 μέρες θα έχω τα αποτελέσματα από το μικροβιωμα) και ανάλογα αν ήταν καλό συνεχίζαμε αλλιώς σταματούσαμε. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αγγελίνα, περαστικά!!!!

Αφροδίτη, τι έγινε με το παιδάκι?????

Για το κρέας και το Πάσχα που λέγατε... εγώ τρώω μπιφτέκι ή κοτόπουλο, στην καλύτερη περίπτωση... Απεχθάνομαι, αρνιά κατσίκια μπλιαξ!!

Η ρεβυθάδα που έφτιαξα, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!

Ωωωωωχ, κλείσανε τα μάτια μου, καλό μας ξημέρωμα!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπερα πολυλογουτσες...:tongue::tongue::tongue:

Φεφηηηη,εγω ειμαι αδελφη ψυχη σου τελικα......

Το πασχα να φαμε παρεα;:-P

Σημερα φαγαμε μαγαρονια με κοκκινη σαλτσα τονου και ο θησαυρος φακουλες απο χθες!!!!!!

Και το καλυτερο;Αυριο το μεσημερι θα ειναι εδω η μανουλα μου!!!!!!!!!

Γιεεεεεεες!!!!!!!!

είμαστε ομορφιά μου! να έρθεις να φάμε παρέα!

να χαρείς τη μανούλα σου!

Όσο ζει κανείς μαθαίνει. Κορίτσια αυτά που λέτε δεν τα γνώριζα και τα διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον. Πάντως ο άντρας μου μου λέει ότι όταν ένα ζώο αργοπεθαίνει, αντί να κάνει καλό στον ανθρώπινο οργανισμό με το κρέας που θα φαγωθεί, κάνει κακό γιατί ανεβάζει τοξίνες λόγω του στρες που παθαίνει την ώρα του αργού θανάτου. Γι' αυτό στην Ελλάδα κοιτάνε οι σφαγείς να είναι όσο το δυνατόν πιο σύντομος ο θάνατος ενός ζώου για να μη στρεσαριστεί και ανεβάσει τοξίνες.

τα ίδια γνωρίζω κ εγώ.

είχα δει κ μια εκπομπή με τον ράμσυ για σφαγή γαλοπούλας, ακαριαία!

όταν ήμουν μικρό, μου άρεσε να βλέπω τη μαμά μου να καθαρίζει κοτόπουλο:confused:. όχι όταν το έσφαζε- κ αυτό το έβλεπα, αλλά δεν μου άρεσε.

είμαι πολύ άρρωστη;:-P

τι κανετε???εγω τιποτα χαζευω στον υπολογιστη. η μικρη και ο αντρουλης κοιμουνται. εχω λυσσαξει σημερα. οοολο τρωω. και για να προλαβω φεφη, δεν ειμαι εγκυος, γουρουνα ειμαι!!!!δεν εκανα τιποτα σημερα, μαγειρεψα φασολακια για αυριο και μια κρεμουλα βανιλια (για τη λιγουρα που λεγαμε!!!). κοριτσια βαριεμαι φριχτα....καθε μερα τα ιδια, και τα ιδια....αυριο δεν θα μπορεσω να μπω νωρις γιατι αποτι ειπαν θα εχουμε διακοπη ρευματος για καποιες ωρες, θα δειξει. μακια σας καληνυχτω...

κ εγώ χθες βαριόμουν!

έπλυνα τα άπαντα στην κουζίνα, σιδέρωσα τα άπαντα κ την ίδια ώρα η σύσα η μκρή εξερευνήτρια διέλυε το γραφείο!!!!!

μετά στρογγυλοκάθησα!

χθες κατάφερα όταν πήγαν τα αγαπάκια μου για ύπνο-αργάμιση-να διαβάσω-ξεφυλλίσω το μάμυ!

είχε στην κρατική τηλεόραση ντοκυμαντέρ για τη δικτατορία.

πόσα κοινά με τα χρόνια που ζούμε!!!!!!!!!!!

Καλησπέρα

Αργησα σήμερα να μπω. Τι κάνετε;

Σήμερα φάγαμε φακές.

Εγω τα τρώω όλα τα κρέατα αλλά δεν είμαι και φαν.

Δηλ. αν μου δώσεις ένα πιατο αρνί και ένα φασολάδα θα προτιμήσω τη φασολάδα.

Επίσης έχω να πω ότι στο Λουλουδιστάν έχω φάει πολύ ωραία σουβλάκια, κεμπάπ κλπ.

είδες, είδες; κοντοσούβλι όμως δεν δοκίμασες!

Επίσης είναι μια ψησταριά στο Τρικαλιστάν που τρώμε τη καλύτερη σούβλα σε λαδόκολα.

Η κρέπα με λεμόνι και ζάχαρη πώς είναι;Περιγραφή;

η σούβλα στη λαδόκολλα τί είναι; αρνάκι στη λαδόκολλα;

μέσα στο τρικαλιστάν ή σε χωριό; γιατί για χωριό του τρικαλιστάν ξέρω, έφαγα!!! μας έφερνε ο φάδερ!;)

Απουσίασα 24 ώρες και δεν πήρατε τα βουνά... ρωτώντας??:rolleyes:

πού ήσουν καλή μου;

Που να είμαι βρε Ελένη μου? Εργαζόμενη, νοικοκυρά (λέμε τώρα), μάνα, σύζυγος, κόρη, αδελφή, φίλη... Πόσους ρόλους ν' αντέξω πια η γυναίκα, σε μια μέρα?:roll:

Και τώρα πρέπει να σιδερώσω...

τέτοια ώρα; κ πού εργάζεσαι κ δεν σέρνεσαι;

Αχ επαγγελμα..γυναικα! Θυμασαι? μια ταινια με την Πηνελοπη Πιτσουλη?

Τετοια ωρα βρε Ζωπ? Δε το αφηνεις για αυριο?

αυτή την ταινία, από τότε που έγινα μάνα, την έχω συνέχεια στο μυαλό μου!!!!!!μα συνέχεια ένα πράγμα!:cool:

Για το κρέας και το Πάσχα που λέγατε... εγώ τρώω μπιφτέκι ή κοτόπουλο, στην καλύτερη περίπτωση... Απεχθάνομαι, αρνιά κατσίκια μπλιαξ!!

Η ρεβυθάδα που έφτιαξα, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!

Ωωωωωχ, κλείσανε τα μάτια μου, καλό μας ξημέρωμα!!!

ούτε εσύ ξέρεις να τρως!

έχω την εντύπωση από αυτά που γράφετε ότι δεν έχετε καλά κρέατα ή δεν πετύχατε καλά κρέατα!

γιατί αρνί από αρνί έχει διαφορά!

σήμερα έχουμε επίσκεψη σε παιδίατρο, να δούμε πού βρισκόμαστε από βάρος, ύψος! τυπική. μετά θα κάνω μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα.

320 δεη εκκαθαριστικός!

300 τα κοινόχρηστα!

κ είμαι καλά!

σμαρτάκι, λίτσα πού είστε αγάπες;

η λινούλα έχει επίσης καιρό να μπει!!!!

η έλεν σαλόνικα;

Link to comment
Share on other sites

.........

Ωωωωωχ, κλείσανε τα μάτια μου, καλό μας ξημέρωμα!!!

Βρε Ζωπ, μάνα μου,

Τί ώρες είναι αυτές ???? Χαρά στα κουράγια σου !!!!

Κατά τα λοιπά, Φέφη μου,

Κι εγώ είμαι παμφάγο -φαίνεται ε ????- δλδ αρνάκι στον φούρνο με πατατούλες... και να είναι ψημένο σε ξυλόφουρνο, στο χωριό, ή φρικασέ με μπόλικο λεμονάκι ... τί λες τώρα ?????

Αυτό για την σούβλα στην λαδόκολλα δεν το έχω συναντήσει κι εγώ πουθενά...

και μιας και γράφετε για τέτοια νόστιμα φαγητά... τί μου ήρθε εμένα τώρα πουρνό πουρνό ... γαμοπίλαφο !!! Με στάκα !!! Έχετε πάει σε Κρητικό γάμο να φάτε ???? Με μπόλικο πιπέρι αχνιστό αχνιστό ??? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ λέμε !!! Γεια και χαρά σου Μάνα Κρήτη !!!

Έχω πεθυμήσει πολύ να κατέβω στην Κρήτη, να περπατήσω εκεί που γεννήθηκε ο παππούς μου... να δω τις ρίζες με τις ελιές και ίσα κάτω την θάλασσα... :rolleyes: θέλω να δείξω στα παιδιά μου αυτόν τον Άγιο τόπο, αλλά ... λόγω κρίσης... πολύ αμφιβάλλω για το πότε θα καταφέρουμε να πάμε... αααχ και να ΄μουν σε ένα πανηγύρι στα Ανώγεια ... όλο το χωριό μια παρέα, όλοι να χορεύουν και να τραγουδούν !!!

Αυτή είναι η ΕΛΛΑΔΑ βρε... κι άσ' τους να λένε... ότι και να κάμουν, αυτά δεν μπορούν να μας τα πάρουν !

Για σήμερα ρεβύθια κι εμείς... κι έχει ο Θεός !

Φιλάκια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

......

αυτή την ταινία, από τότε που έγινα μάνα, την έχω συνέχεια στο μυαλό μου!!!!!!μα συνέχεια ένα πράγμα!:cool:

Για ποιά ταινία λέτε ???

ούτε εσύ ξέρεις να τρως!

έχω την εντύπωση από αυτά που γράφετε ότι δεν έχετε καλά κρέατα ή δεν πετύχατε καλά κρέατα!

γιατί αρνί από αρνί έχει διαφορά!

σήμερα έχουμε επίσκεψη σε παιδίατρο, να δούμε πού βρισκόμαστε από βάρος, ύψος! τυπική. μετά θα κάνω μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα.

320 δεη εκκαθαριστικός!

300 τα κοινόχρηστα!

κ είμαι καλά!

Δεν ξέρουν να τρώνε Φέφη μου... τς τς τς...

Καλή επιτυχία με την παιδίατρο... εμείς την άλλη εβδομάδα έχουμε εμβόλιο (και τα 2, πράγμα που σημαίνει ότι θα μας ακούσει όοοοολος ο Πειραιάς)

Έχω απλώσει ρούχα -3 πλυντήρια εις τον αριθμό- και δεν βλέπω να στεγνώνουν μέχρι το βράδυ... αν ναι, θα σιδερώσω... και σιδερώνω ΤΑ ΠΑΝΤΑ... και ναι, θαυμάζω όσες γυναίκες μπορούν να μην το κάνουν.. μου φαίνεται αδιανόητο... απλά... η μάνα μου φταίει τώρα που το σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα λοιπά, Φέφη μου,

Κι εγώ είμαι παμφάγο -φαίνεται ε ????- δλδ αρνάκι στον φούρνο με πατατούλες... και να είναι ψημένο σε ξυλόφουρνο, στο χωριό, ή φρικασέ με μπόλικο λεμονάκι ... τί λες τώρα ?????

Αυτό για την σούβλα στην λαδόκολλα δεν το έχω συναντήσει κι εγώ πουθενά...

ρε κάντυ, μήπως είμαι ο κλιν; πάμε πακέτο!:tongue:

και μιας και γράφετε για τέτοια νόστιμα φαγητά... τί μου ήρθε εμένα τώρα πουρνό πουρνό ... γαμοπίλαφο !!! Με στάκα !!! Έχετε πάει σε Κρητικό γάμο να φάτε ???? Με μπόλικο πιπέρι αχνιστό αχνιστό ??? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ λέμε !!! Γεια και χαρά σου Μάνα Κρήτη !!!

Έχω πεθυμήσει πολύ να κατέβω στην Κρήτη, να περπατήσω εκεί που γεννήθηκε ο παππούς μου... να δω τις ρίζες με τις ελιές και ίσα κάτω την θάλασσα... :rolleyes: θέλω να δείξω στα παιδιά μου αυτόν τον Άγιο τόπο, αλλά ... λόγω κρίσης... πολύ αμφιβάλλω για το πότε θα καταφέρουμε να πάμε... αααχ και να ΄μουν σε ένα πανηγύρι στα Ανώγεια ... όλο το χωριό μια παρέα, όλοι να χορεύουν και να τραγουδούν !!!

Αυτή είναι η ΕΛΛΑΔΑ βρε... κι άσ' τους να λένε... ότι και να κάμουν, αυτά δεν μπορούν να μας τα πάρουν !

Για σήμερα ρεβύθια κι εμείς... κι έχει ο Θεός !

Φιλάκια σε όλες !

δεν έχω πάει κρήτη. μου αρέσουν όσα έγραψες. ούτε στάκα έφαγα ούτε γαμοπίλαφο, αλλά σε πιστεύω. όποτε πάτε, πάρε με κ εμένα!!!!

θα φέρω μόνο τη φαμίλια μου!!!!!;)

Δεν ξέρουν να τρώνε Φέφη μου... τς τς τς...

Καλή επιτυχία με την παιδίατρο... εμείς την άλλη εβδομάδα έχουμε εμβόλιο (και τα 2, πράγμα που σημαίνει ότι θα μας ακούσει όοοοολος ο Πειραιάς)

Έχω απλώσει ρούχα -3 πλυντήρια εις τον αριθμό- και δεν βλέπω να στεγνώνουν μέχρι το βράδυ... αν ναι, θα σιδερώσω... και σιδερώνω ΤΑ ΠΑΝΤΑ... και ναι, θαυμάζω όσες γυναίκες μπορούν να μην το κάνουν.. μου φαίνεται αδιανόητο... απλά... η μάνα μου φταίει τώρα που το σκέφτομαι...

εμένα η μάνα μου όσο κ να προσπάθησε δεν με επηρέασε στο θέμα καθαριότητα!

όταν ήμουν μικρό, το μόνο πουέκανα μετά από πολλή πίεση ήταν να ξεσκονίζω-αργάαααααααααα- κ να καθαρίζω τζάμια!

τίποτα άλλο!

έκανε όμως ζημιά ανεπανόρθωτη στην αδερφούλα μου. μιλάμε για εξολοθρευτή βρωμιάς!! δεν έφτανε καλά καλά στο νεροχύτη, έβαζε καρέκλα κ έπλενε πιάτα!

σκούπιζε, σφουγγάριζε, αναποδογύριζε έπιπλα για να τα καθαρίσει παντού....κοκ!!!!!!

το ίδιο κόπυ πέηστ πήρε κ στο μαγείρεμα. καταπληκτική μαγείρισσα!

εγώ ούτε σε αυτό! άργησα να πάρω μπροστά!

η ταινία με την πιτσούλη κ τον τσάκωνα που έχουν πολλά παιδιά, αυτή δουλεύει σε κοτοπουλάδικο κλπ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σας μέρα όμορφες.

Για σήμερα που λέτε, μάλλον κάποιο μικρό συμπλήρωμα θα φτιάξω για φαγητό, αφού έχουμε κάποια αποφάγια.

είχε στην κρατική τηλεόραση ντοκυμαντέρ για τη δικτατορία.

πόσα κοινά με τα χρόνια που ζούμε!!!!!!!!!!!

Εμ τι, ψέματα είναι; Σου λέω αν γλιτώσουμε τη φάλαγγα τυχεροί θα είμαστε.

320 δεη εκκαθαριστικός!

300 τα κοινόχρηστα!

κ είμαι καλά!

Αυτό κι αν είναι φάλαγγα!!!!!!!!!

σμαρτάκι, λίτσα πού είστε αγάπες;

η λινούλα έχει επίσης καιρό να μπει!!!!

η έλεν σαλόνικα;

Πού είναι;

και μιας και γράφετε για τέτοια νόστιμα φαγητά... τί μου ήρθε εμένα τώρα πουρνό πουρνό ... γαμοπίλαφο !!! Με στάκα !!! Έχετε πάει σε Κρητικό γάμο να φάτε ???? Με μπόλικο πιπέρι αχνιστό αχνιστό ??? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ λέμε !!! Γεια και χαρά σου Μάνα Κρήτη !!!

Πωρεεεεεεε πού θα βρούμε ένα πιατάκι;

Έχω πεθυμήσει πολύ να κατέβω στην Κρήτη, να περπατήσω εκεί που γεννήθηκε ο παππούς μου... να δω τις ρίζες με τις ελιές και ίσα κάτω την θάλασσα... :rolleyes: θέλω να δείξω στα παιδιά μου αυτόν τον Άγιο τόπο, αλλά ... λόγω κρίσης... πολύ αμφιβάλλω για το πότε θα καταφέρουμε να πάμε... αααχ και να ΄μουν σε ένα πανηγύρι στα Ανώγεια ... όλο το χωριό μια παρέα, όλοι να χορεύουν και να τραγουδούν !!!

Κι εγώ θέλω.

Αυτή είναι η ΕΛΛΑΔΑ βρε... κι άσ' τους να λένε... ότι και να κάμουν, αυτά δεν μπορούν να μας τα πάρουν !

Ούτε και πρόκειται ποτέ να γίνουν όμοιοι, όσα κι αν μας πάρουν.

Έχω απλώσει ρούχα -3 πλυντήρια εις τον αριθμό- και δεν βλέπω να στεγνώνουν μέχρι το βράδυ... αν ναι, θα σιδερώσω... και σιδερώνω ΤΑ ΠΑΝΤΑ... και ναι, θαυμάζω όσες γυναίκες μπορούν να μην το κάνουν.. μου φαίνεται αδιανόητο... απλά... η μάνα μου φταίει τώρα που το σκέφτομαι...

Κι εγώ τα σιδερώνω όλα, εκτός από κάλτσες βέβαια, μην το παρακάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

τις κάλτσες της κόρης μου τις σιδερώνω!!!!!!! κ ας μου γκρινιάζει ο φέφος ότι το παρακάνω!

στο σπίτι μου το πατρικό σιδερώναμε τα πάντα, εκτός από κάλτσες!

ο φέφος δεν θέλει να του σιδερώνω τα φανελάκια, εσώρουχα. όταν προλαβάινω κ τα μαζεύω εγώ από τα σκοινιά, τα σιδερώνω. αλλιώς τα μαζεύει ο φέφος, τα διπλώνει κ τα βάζει στη θέση τους, στην ντουλάπα του.

είμαι υπερβολική;

δεν είναι θέμα σιδερώματος, αλλά υγείας!

εσείς τί κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!!!σημερα θα φαμε σαρδελες,αχ τελειαααααααα!!!

εγω σιγα μην τα σιδερωνω ολα,μονο εσωρουχα και τα ρουχα μας αλλα τα υπολοιπα οχι!η μανα μου δεν αφηνε τιποτα που να μην σιδερωσει αλλα εγω με μεγαλη ευκολια δεν την ακουλουθησα σε αυτο,το χω ξαναπει ΜΙΣΩ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟΟΟΟ,οσα λιγοτερα τοσο καλυτερα!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πολλά νυχτοπούλια στην παρέα...

Αδύνατον να διαβάσω και τα μεταμεσονύχτια μηνύματα τσούπρες.

Θα σας πω τα χάλια μου μετά...

Κι εγώ τα σιδερώνω όλα, εκτός από κάλτσες βέβαια, μην το παρακάνουμε.

Μία από τα ίδια

εμένα η μάνα μου όσο κ να προσπάθησε δεν με επηρέασε στο θέμα καθαριότητα!

Παρομοίως

Η δικιά μου είναι υστερική με το θέμα.Σηκώνει άνθρωπο από τον καναπέ για να τσιτώσει το ριχτάρι.Αρπάζει το πιάτο από μπροστά σου να το πλύνει στο πι και φι

Απαπαπαπαπα

Κι εμένα μου αρέσει η καθαριότητα και η τάξη,αλλά με τους δικούς μου ρυθμούς...

Οποτε μπορω,όσο μπορώ και αν μπορώ...

Χαλαρά!

Εχω και τον περιστέρη άντρα...

Συμβιβάζομαι με την ακαταστασία και το χάος που προκαλεί,γιατί αλλιώς θα είχαμε χωρίσει!Ειδικά αν ήμουν και σαν τη μάνα μου

Δεν ξέρουν να τρώνε Φέφη μου... τς τς τς...

μμμμμμμμμ

Καλέ τι μας λες ;:tongue::tongue:

Καλή επιτυχία με την παιδίατρο... εμείς την άλλη εβδομάδα έχουμε εμβόλιο (και τα 2, πράγμα που σημαίνει ότι θα μας ακούσει όοοοολος ο Πειραιάς)

Κι εμείς

Κι είναι πλέον αντάρτης

Θα τα δούμε όλα

Γεια και χαρά σου Μάνα Κρήτη !!!

Έχω πεθυμήσει πολύ να κατέβω στην Κρήτη, να περπατήσω εκεί που γεννήθηκε ο παππούς μου... να δω τις ρίζες με τις ελιές και ίσα κάτω την θάλασσα... :rolleyes: θέλω να δείξω στα παιδιά μου αυτόν τον Άγιο τόπο, αλλά ... λόγω κρίσης... πολύ αμφιβάλλω για το πότε θα καταφέρουμε να πάμε... αααχ και να ΄μουν σε ένα πανηγύρι στα Ανώγεια ... όλο το χωριό μια παρέα, όλοι να χορεύουν και να τραγουδούν !!!

Αυτή είναι η ΕΛΛΑΔΑ βρε... κι άσ' τους να λένε... ότι και να κάμουν, αυτά δεν μπορούν να μας τα πάρουν !

Με συγκινείς...

Link to comment
Share on other sites

τις κάλτσες της κόρης μου τις σιδερώνω!!!!!!! κ ας μου γκρινιάζει ο φέφος ότι το παρακάνω!

στο σπίτι μου το πατρικό σιδερώναμε τα πάντα, εκτός από κάλτσες!

ο φέφος δεν θέλει να του σιδερώνω τα φανελάκια, εσώρουχα. όταν προλαβάινω κ τα μαζεύω εγώ από τα σκοινιά, τα σιδερώνω. αλλιώς τα μαζεύει ο φέφος, τα διπλώνει κ τα βάζει στη θέση τους, στην ντουλάπα του.

είμαι υπερβολική;

δεν είναι θέμα σιδερώματος, αλλά υγείας!

εσείς τί κάνετε;

Φεφος αδερφός περιστέρη...όβερ!!

Αλλά σιγά μην του περάσει

Του περιστερη εννοώ

Τα σιδερώνω όλα εκτός από τις κάλτσες

Του μικρού αρχικά τις σιδέρωνα πλέον όχι

Το σιδέρωμα είναι η πιο αγαπημένη μου δουλειά

Είναι καθαριότητα,υγεία,τάξη

Απορώ πώς μπορούν κάποιες να μην σιδερώνουν

Αμα το σεντόνι που πέφτω να κοιμηθω δεν είναι σιδερωμένο,δεν μπορώ!!

Ε ναι

Σε αυτό το θεμα είμαι άρρωστη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φεφος αδερφός περιστέρη...όβερ!!

Αλλά σιγά μην του περάσει

Του περιστερη εννοώ

Τα σιδερώνω όλα εκτός από τις κάλτσες

Του μικρού αρχικά τις σιδέρωνα πλέον όχι

Το σιδέρωμα είναι η πιο αγαπημένη μου δουλειά

Είναι καθαριότητα,υγεία,τάξη

Απορώ πώς μπορούν κάποιες να μην σιδερώνουν

Αμα το σεντόνι που πέφτω να κοιμηθω δεν είναι σιδερωμένο,δεν μπορώ!!

Ε ναι

Σε αυτό το θεμα είμαι άρρωστη

α εγω παλι μπορω να το κανω χωρις τυψεις:tongue::tongue::tongue:!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ο φέφος δεν θέλει να του σιδερώνω τα φανελάκια, εσώρουχα. όταν προλαβάινω κ τα μαζεύω εγώ από τα σκοινιά, τα σιδερώνω. αλλιώς τα μαζεύει ο φέφος, τα διπλώνει κ τα βάζει στη θέση τους, στην ντουλάπα του.

είμαι υπερβολική;

δεν είναι θέμα σιδερώματος, αλλά υγείας!

εσείς τί κάνετε;

Ακριβώς επειδή είναι θέμα υγείας γι' αυτό κι εμένα η δική μου μάνα, μου έμαθε ότι σιδερώνοντας τα ρούχα ειδικά τα εσωτερικά, όπως φανέλες εσώρουχα κλπ, καίμε τα μικρόβια.

Παρομοίως

Η δικιά μου είναι υστερική με το θέμα.Σηκώνει άνθρωπο από τον καναπέ για να τσιτώσει το ριχτάρι.Αρπάζει το πιάτο από μπροστά σου να το πλύνει στο πι και φι

Αυτό δε θα το έκανα ποτέ. Όπως επίσης, έχω κόψει εδώ και πολλά χρόνια την άλλη συνήθεια, την οποία θεωρώ πολύ κακή, το να αφήνω τους καλεσμένους στο σαλόνι για να πάω να πλύνω τα πιάτα που μάζεψα από το τραπέζι που τους έκανα, για να μην πουν ότι είμαι κακή νοικοκυρά. Τελικά, είναι πιο άσχημο να αφήνουμε τους καλεσμένους μας μόνο με τον ένα σύζυγο, ενώ ήρθαν να δουν και τους δύο, και να τελειώνουμε τα πιάτα και το συγύρισμα της κουζίνας όταν εκείνοι ανοίγουν την πόρτα για να φύγουν.

Link to comment
Share on other sites

πω πω Εβιρι εχεις τοσο δικιο,εχω μια θεια με το που τελειωνουμε το φαγητο μας αρπαζει τα πιατα κ αρχιζει να μαζευει κ να κ να τα πλενει!το θεωρω μεγαλη αγενεια,αλλωστε οι φιλοι μας ξερουν ποιοι ειμαστε δεν χρειαζομαστε να το αποδειξουμε!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα, κι εγώ αγένεια το θεωρώ. Δηλαδή οι φίλοι και συγγενείς μας ήρθαν να δουν εμάς και μόνο εμάς δε βλέπουν. Τους παρατάμε και χανόμαστε στην κουζίνα, ισοδυναμεί με το να τους πούμε: άντε πότε θα φύγετε να μαζέψουμε και τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα!!!

Z

σμαρτάκι, λίτσα πού είστε αγάπες;

η λινούλα έχει επίσης καιρό να μπει!!!!

η έλεν σαλόνικα;

Παρούσα!!!! Χάθηκα αλλά είχα και έχω πολλές δουλειές, και πάράλληλα ψιλοκόλλησα με το fb να το ψιλομάθω!!!:tongue::tongue:

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κατάφερα να βαλω φωτος!!!!

Ε;;;;;; Δεν είμαι genius???????:lol::lol:;)

τις κάλτσες της κόρης μου τις σιδερώνω!!!!!!! κ ας μου γκρινιάζει ο φέφος ότι το παρακάνω!

είμαι υπερβολική;ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!

δεν είναι θέμα σιδερώματος, αλλά υγείας!

εσείς τί κάνετε;

Δεν πας καλά!!!!!!

Αν εξαιρέσεις τις κάλτσες ήμουνα ακριβώς σαν κι εσένα!

Τώρα σιδερώνω μόνο όσα πραγματικά χρειάζονται και έχω βρει την υγειά μου και σε πληροφορώ ότι τα ρούχα μοσχοβολάνε πολύ περισσότερο όταν δεν σιδερώνονται!

Για σήμερα έκανα μακαρονάκια βίδες με φρέσκια ντοματούλα και έτριψα και φετούλα μέσα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...