Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

      Ναι το ξέρω πως είναι ρίσκο ! Αλλά λογικά Δευτέρα θα βγουν κλείνουν 20 μέρες απλά μεσολαβεί το Σαββατοκύριακο!  Στο πρώτο μικροβιωμα βγήκε 8 το ποσοστό ! Έκανα έπειτα αγωγή 50 μέρες και επειδή δεν ήθελα να κάνω δεύτερη φορά εξέταση πήγα μετά για έμβρυο μεταφορά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα θετικό!  Ο γιατρός μου σύστησε να κάνουμε ξανά την εξέταση για να βεβαιωθούμε πως έστω έχει ανεβεί διότι πιστεύει πως είναι η αιτία αυτή! Παράλληλα έχω ξεκινήσει ξανά προβιοτικά! 

      Έχεις πάρει και αντιβίωση όμως φαντάζομαι. Και επίσης αν πέφτει η περίοδος σου πριν τα αποτελέσματα εγώ τουλάχιστον με τον γιατρό ξεκινούσαμε την διαδικασία με τα cyclacur (ξέροντας βέβαια ότι το πολύ σε 5 μέρες θα έχω τα αποτελέσματα από το μικροβιωμα) και ανάλογα αν ήταν καλό συνεχίζαμε αλλιώς σταματούσαμε. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Η κρέπα με λεμόνι και ζάχαρη ήταν τέλειααααααα (3 έφαγα μιαμ μιαμ) (αλλά η τρίτη ήταν μισή μερίδα).

Ελένηηηηη μήπως αντί για caster sugar έβαλες granulated, γι' αυτό έκανε κρατσ κρατσ; Τώρα μου ήρθε φλασιά!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Η κρέπα με λεμόνι και ζάχαρη ήταν τέλειααααααα (3 έφαγα μιαμ μιαμ) (αλλά η τρίτη ήταν μισή μερίδα).

Ελένηηηηη μήπως αντί για caster sugar έβαλες granulated, γι' αυτό έκανε κρατσ κρατσ; Τώρα μου ήρθε φλασιά!

Yπαρχει διαφορα? :confused: Οτι βρηκα εβαλα...:lol:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά υπάρχει! Η caster είναι λεπτή, την βάζουμε στα αφράτα κέικ και στις κρέπες. Η granulated είναι κανονική, κάνει κρατς κρατς και την βάζουμε στον καφέ :wink:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά υπάρχει! Η caster είναι λεπτή, την βάζουμε στα αφράτα κέικ και στις κρέπες. Η granulated είναι κανονική, κάνει κρατς κρατς και την βάζουμε στον καφέ :wink:

Α καλα...Οτι να ναι ..:D

Εγω δε χρησιμοποιω ζαχαρη, ουτε στον καφε ουτε πουθενα μονο αααν φτιαξω κανα κεικ...:lol:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζωπ εχεις απολυτο δικιο!!!! Που ησουνα κουκλα μου?

Που να είμαι βρε Ελένη μου? Εργαζόμενη, νοικοκυρά (λέμε τώρα), μάνα, σύζυγος, κόρη, αδελφή, φίλη... Πόσους ρόλους ν' αντέξω πια η γυναίκα, σε μια μέρα?:roll:

Και τώρα πρέπει να σιδερώσω...


Link to comment
Share on other sites

Που να είμαι βρε Ελένη μου? Εργαζόμενη, νοικοκυρά (λέμε τώρα), μάνα, σύζυγος, κόρη, αδελφή, φίλη... Πόσους ρόλους ν' αντέξω πια η γυναίκα, σε μια μέρα?:roll:

Και τώρα πρέπει να σιδερώσω...

Αχ επαγγελμα..γυναικα! Θυμασαι? μια ταινια με την Πηνελοπη Πιτσουλη?

Τετοια ωρα βρε Ζωπ? Δε το αφηνεις για αυριο?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα πρέπει να σιδερώσω...

Εγώ κορίτσια το σίδερο το έχω σχεδόν κόψει. Κάνω μόνο τα απαραίτητα δηλ. σεντόνια-πετσέτες για να χωράνε στα συρτάρια και κανένα πουκάμισο. Μέχρι στιγμής δεν έχει πέσει το ταβάνι να μας πλακώσει που φοράμε ασιδέρωτα ρούχα... ;)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Αχ επαγγελμα..γυναικα! Θυμασαι? μια ταινια με την Πηνελοπη Πιτσουλη?

Τετοια ωρα βρε Ζωπ? Δε το αφηνεις για αυριο?

Είναι ασιδέρωτα - κυρίως - τα ρούχα του παιδιού αύριο για το σχολείο...:oops:

Ναι, κάπως την θυμάμαι την ταινία. Εκτός των άλλων, πρόσφατα υποφέρω κι από (νεανικό:rolleyes:) αλτσχάιμερ... Το χέρι δε, χειροτέρεψε πάλι...

Εντωμεταξύ, τι έχετε γράψει πάλι ωρέ κορίτσια? Τι κατεβατά... Α πα πα πα!:shock:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι ασιδέρωτα - κυρίως - τα ρούχα του παιδιού αύριο για το σχολείο...:oops:

Αυτά είναι που δεν θα τα σιδέρωνα! :lol: Εκτός αν φοράει κολλαριστό πουκάμισο και παντελόνι.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια το σίδερο το έχω σχεδόν κόψει. Κάνω μόνο τα απαραίτητα δηλ. σεντόνια-πετσέτες για να χωράνε στα συρτάρια και κανένα πουκάμισο. Μέχρι στιγμής δεν έχει πέσει το ταβάνι να μας πλακώσει που φοράμε ασιδέρωτα ρούχα... ;)

Καλα βρε σεντονια και πετσετες σιδερωνεις? Εγω δε θυμαμαι τελευταια φορα που σιδερωσα αυτα.τα βαζω στεγνωτηριο και βγαινουν ετοιμα! Ξετσαλακωνουν!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Biggi μου. Ο μοναχογιός μου... τσαλακωμένος?:rolleyes::cool:

Γιατί όχι; Μήπως με το που θα πάει σχολείο θα κάτσει Παναγία μην τσαλακωθεί ή λερωθεί; Μισή ώρα κρατάει το αποτέλεσμα του σιδερώματος και αν!

Κοίτα, δεν κάνω πλάκα. Μέχρι πριν μερικά χρόνια σιδέρωνα κι εγώ μανιωδώς (η μητέρα μου σιδέρωνε και τις κάλτσες, είχα πάρει το γονίδιο). Μέχρι που μια μέρα κάναμε μια κουβέντα στο γραφείο σχετικά με το σιδέρωμα, όπου αποδείχτηκε ότι ανάμεσα σε 15 συναδέλφισσες μόνο εγώ σιδέρωνα μανιακά, οι άλλες μόνο πουκάμισα και μερικές ούτε τα πουκάμισα. Πλην όμως όλες φαινόμασταν το ίδιο, δεν φαινόμουν εγώ παστρικιά κι αυτές απεριποίητες. Και έκατσα και σκέφτηκα, βρε λες να έχουν πιάσει αυτές το νόημα κι εγώ να το παίζω καλή νοικοκυρά από συνήθειο; Ε λοιπόν, από τότε το περιόρισα πάαααα πολύ το σίδερο. Ακόμα και τώρα, τα ρούχα του μωρού όποτε προλαβαίνω τα σιδερώνω. Δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε σεντονια και πετσετες σιδερωνεις? Εγω δε θυμαμαι τελευταια φορα που σιδερωσα αυτα.τα βαζω στεγνωτηριο και βγαινουν ετοιμα! Ξετσαλακωνουν!

Δεν έχω στεγνωτήριο ούτε airing cupboard και μου αρέσει το σίδερο. Πετσέτες και σεντόνια φχαριστιέμαι να σιδερώνω. Αυτά που βαριέμαι είναι τα πουκάμισα και τα μαντζαλάκια του μικρού. Οπότε κάνω αυτά που μου αρέσουν και γίνονται γρήγορα και εξυπηρετούν (για τα συρτάρια) και αφήνω τα άλλα :D


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...