Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

      Ναι το ξέρω πως είναι ρίσκο ! Αλλά λογικά Δευτέρα θα βγουν κλείνουν 20 μέρες απλά μεσολαβεί το Σαββατοκύριακο!  Στο πρώτο μικροβιωμα βγήκε 8 το ποσοστό ! Έκανα έπειτα αγωγή 50 μέρες και επειδή δεν ήθελα να κάνω δεύτερη φορά εξέταση πήγα μετά για έμβρυο μεταφορά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα θετικό!  Ο γιατρός μου σύστησε να κάνουμε ξανά την εξέταση για να βεβαιωθούμε πως έστω έχει ανεβεί διότι πιστεύει πως είναι η αιτία αυτή! Παράλληλα έχω ξεκινήσει ξανά προβιοτικά! 

      Έχεις πάρει και αντιβίωση όμως φαντάζομαι. Και επίσης αν πέφτει η περίοδος σου πριν τα αποτελέσματα εγώ τουλάχιστον με τον γιατρό ξεκινούσαμε την διαδικασία με τα cyclacur (ξέροντας βέβαια ότι το πολύ σε 5 μέρες θα έχω τα αποτελέσματα από το μικροβιωμα) και ανάλογα αν ήταν καλό συνεχίζαμε αλλιώς σταματούσαμε. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπερα πολυλογουτσες...:tongue::tongue::tongue:

Αγγελινα,περαστικα στον μικρουλη σου.

Αφροδιτη,ευχομαι να μην εχει κετι σοβαρο το παιδακι της φιλης σου!!!!!

Φεφηηηη,εγω ειμαι αδελφη ψυχη σου τελικα......

Το πασχα να φαμε παρεα;:-P

Σημερα φαγαμε μαγαρονια με κοκκινη σαλτσα τονου και ο θησαυρος φακουλες απο χθες!!!!!!

Και το καλυτερο;Αυριο το μεσημερι θα ειναι εδω η μανουλα μου!!!!!!!!!

Γιεεεεεεες!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εγώ που έχω δει τούρκικο μουσακά (δεν έχω φάει όμως) είναι σαν τον δικό μας αλλά με αρνίσιο κιμά. Το μοσχάρι απ' ό,τι ξέρω δεν το πολυτρώνε. Σε όποιο τούρκικο εστιατόριο έχω πάει, τα κρέατα που παίζουν είναι αρνί και κοτόπουλο μόνο. Πάντως το πήλινο σκεύος είναι συνηθισμένο, το έχω δει πολλές φορές, ειδικά για λαχανικά.

To μοσχαρι δεν το πολυτρωνε γιατι ειναι δυσευρετο, δεν εκτρεφουν και πολλα βοοειδη. Νομιζω λογω της μορφολογιας του εδαφους. Το μοσχαρακι θελει λιβαδια και πολυ χορταρι. Χοιρινο παλι δεν τρωνε γιατι η μουσουλμανικη θρησκεια το απαγορευει.

Παρεμπιπτόντως, το καλύτερο τούρκικο γλυκό είναι το κουνεφέ: κανταΐφι με γέμιση τυρί. Απίστευτη γεύση! (πώς μου ήρθε αυτό τώρα; μάλλον γιατί πεινάω... από το πρωί είμαι με μια πορτοκαλάδα!)

Κ εμενα μ αρεσει το κιουνεφε..Αλλα δεν ξερω αν νικαει το μπακλαβα ;)

kunefe.jpg

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα θα φτιάξω κρέπες! Είναι η τελευταία μέρα πριν την αγγλική σαρακοστή και γιορτάζεται με κρέπες και κρεποδρομίες :D

Για κρεποδρομίες δεν είμαστε, αλλά κρέπες θα φάμε σίγουρα. Λέω να δώσω και στον μπέμπη.

Για πέστε καμιά καλή γέμιση. Η κλασική εδώ είναι ζάχαρη και λεμόνι (μην ξινίζετε τα μούτρα σας, είναι τέλειααααα) αλλιώς νουτέλα-μπανάνα ή ζαμπόν-τυρί. Μπορεί να φτιάξω και με παγωτό.

Ψεμματααααα :tongue: εγω με τιποτα δεν την τρωω με γεμιση λεμονι ζαχαρη! Ο αντρας μου την τρωει ετσι και μαλιστα την πρωτη φορα που εφτιαξα (περσι), μου λεει εγω θελω λεμονι και ζαχαρη. Λεω ελεος τι αλλο θα ακουσω ;) Τη φτιαχνω λοιπον με περισσο καμαρι, παει να δοκιμασει, ε την ειχα τιγκαρει στη ζαχαρη (Που να ξερω ποση πρεπει να βαλω?). Ετρωγε και κριτσανιζε σα να χε αμμο.:confused:

Υ.Γ. Καμία άλλη σκέψη για ψωμί χωρίς ζάχαρη-μέλι-αλάτι; Αλλιώς θα ακολουθήσω τις συμβουλές της Εβίρι (όχι στη ζάχαρη και στο μέλι, ναι στο αλάτι). Ευχαριστώ κοριτσάκι :-)

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα έχουμε παρέλαση αποκριάτικη στο κέντρο της πόλης γύρω στις 14:00 η ώρα και θα πάμε με τη μικρή μασκαρεμένη να τη δούμε. Θα προσπαθήσω να την κάνω να φάει πριν φύγουμε, αν και δεν το βλέπω, λίγο ψαράκι που σκέφτομαι να φτιάξω σήμερα.

Δε σας είπα αυτή τη βδομάδα (από χτες) τα παιδιά στο σχολείο έχουν διακοπές. Είδατε; Πάλι διακοπές. Τελικά κάθε ενάμιση μήνα κάθονται για μία εβδομάδα. Και μετά κοροϊδεύουν εμάς τους Έλληνες ότι καθόμαστε για τρεις μήνες το καλοκαίρι.

Ε ναι αλλα το καλοκαιρι ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ 3 μηνες, ενω εγω δουλευω μεχρι τελος Ιουλιου Εβιρι...:(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε να δούμε την παρέλαση και περάσαμε λίγες ώρες ευχάριστα. Είδαμε κάμποσα θέματα μασκαράδων. Βέβαια, το συμπέρασμά μου είναι ότι δεν υπήρχε ποικιλία. Όλα τα θέματα έμοιαζαν μεταξύ τους, δηλαδή όλα ήταν γύρω-γύρω από μάγισσες, ζόμπι, δύσμορφους και αιμοδιψείς ανθρώπους, και στο τσακίρ κέφι είχε κάποιες ομάδες με μαζορέτες, με αθλητικές ομάδες, φιλαρμονικές μασκαρεμένες, και μόνο μία ομάδα με λίγους κλόουν. Αρκετές ομάδες πετούσαν καραμέλες στον κόσμο και κάποιοι απ' αυτούς, κυρίως αυτοί που ήταν ντυμένοι μάγισσες, πείραζαν τους θεατές (έπαιρναν τα κοκαλάκια από τις γυναίκες, τις έπαιρναν αγκαλιά σαν τσουβάλια στον ώμο, έβαφαν με κραγιόν καρδούλες και σχήματα στα μάγουλα και στις μύτες μας, ζητούσαν να τους βγάλουμε φωτογραφία με τα παιδιά μας και γενικά έκαναν πλάκα με τον κόσμο).

Το κακό είναι ότι μάλλον πήγαμε αρκετά νωρίς, γιατί η οικογένεια με την οποία συναντηθήκαμε δεν ήξεραν καλά τι ώρα ξεκινάει η παρέλαση, έτσι φτάσαμε μία ώρα νωρίτερα και μας έφαγε η ορθοστασία και το κρύο. Στο τέλος, δεν ένιωθα τα δάχτυλα των ποδιών μου και τα χέρια μου.

Τουλάχιστον όμως, είδαμε πώς είναι η αποκριάτικη παρέλαση στη Στουτγκάρδη.

πωπω και μενα δεν μαρεσει καθολου το πασχα. δεν εχω τι να φαω!!!!φεφη απο εδω να σε παει ο χασπυ μου για παιδακια και φρυγαδελια-μπλιαχχχχ, ουτε να τα σκεφτομαι δεν θελω. περιστερω αστους αυτους εμεις παμε για κοτοπουλακι:)

στεναχωρηθηκα τωρα γιατι με πηρα μια πολυ καλη μου φιλη και μουπε πτο εχουν τον γιο της στο νοσοκομειο. λυποθημησε χθες στο σχολειο(ειναι συμμαθητες με την κορη μου) και δεν μπορουν να του βρουν κατι...:(:(

Εδώ που τα λέμε κορίτσια, ούτε εμένα μου αρέσουν ιδιαίτερα τα αρνοκάτσικα λόγω μυρωδιάς και βαριάς γεύσης που έχουν. Σχετικά αραιά και πού τρώω και μάλλον τα παστουρώνω με το δικό μου τρόπο για να πάνε κάτω. Για παράδειγμα, το Πάσχα αν το αρνί μυρίζει λίγο ή δεν έχει πετύχει στο ψήσιμο εγώ παίρνω λάδι από τις τηγανητές ή ψητές πατάτες που συνήθως φτιάχνουμε και το περιχύνω ή αλλιώς το τιγκάρω στη μαγιονέζα και μουστάρδα για να του αλλάξω γεύση. Υπάρχουν όμως και κάποια που δε μυρίζουν και δε με πειράζει να φάω.

Αφροδίτη ελπίζω να το ξετινάξουν το παιδάκι στις εξετάσεις για να του βρουν γιατί του συνέβη το λιποθυμικό επεισόδιο. Κάτι τέτοια πρέπει να τα ψάχνουν καλά οι γιατροί και οι γονείς να μην επαναπαύονται μέχρι να αποκλείσουν κάθε ενδεχόμενο. Εύχομαι να είναι κάτι εντελώς ασήμαντο.

Ωτίτιδα τελικά κι εμείς. :-( Ceclor των 250 για 8 ημέρες, ανά 8ωρο.

Ααααααα περαστικά του του παιδιού Αγγελίνα μου.

Ααααααχχχχ βαααααχχχχχ αυτό τώρα τι το 'θελες? Μάλλον πριν την πόλη, πρέπει να πάω καμια βολτίτσα απ' το Βυζάντιο στην Ξάνθη. :wink: (Γνωρίζει καμία για τι μιλάω?)

Εγώ όχι, αλλά για να λέει η Φέφη ότι κάτι μύρισε προς τα 'κει, μάλλον για εστιατόριο πρόκειται. Εεε;

τώρα που είπες σοκολάτες, παίδες ανακάλυψα τις σοκολάτες αμυγδάλου της ίον με άσπρο χαρτί!!!!!!!!!!!!

Καινούργιες; Δεν τις γνωρίζω. Πότε κυκλοφόρησαν; Πώς μου ξέφυγαν εμένα; Θύμισέ μου όταν έρθω το Πάσχα να πάρω μερικές.

Παρεμπιπτόντως, το καλύτερο τούρκικο γλυκό είναι το κουνεφέ: κανταΐφι με γέμιση τυρί. Απίστευτη γεύση! (πώς μου ήρθε αυτό τώρα; μάλλον γιατί πεινάω... από το πρωί είμαι με μια πορτοκαλάδα!)

Είναι ωραίο γλυκό το έχω φάει κι εγώ. Υπάρχει και σε παραλλαγή, αντί για κανταΐφι η επιφάνεια και η βάση φτιάχνεται από λιωμένα μικρά ψωμάκια που σου θυμίζουν κάτι ανάμεσα στα ψωμάκια για σαντουιτσάκι και στο τσουρέκι. Το έχω φάει επίσης, και με βάση κανταΐφι, αλλά μέσα κρέμα, όχι τυρί. Μου άρεσαν εξίσου και τα δύο.

Ε ναι αλλα το καλοκαιρι ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ 3 μηνες, ενω εγω δουλευω μεχρι τελος Ιουλιου Εβιρι...:(

Καλά, οι Γερμανοί εννοούν τα παιδιά που κάθονται, όχι τους καθηγητές.

Link to comment
Share on other sites

To μοσχαρι δεν το πολυτρωνε γιατι ειναι δυσευρετο, δεν εκτρεφουν και πολλα βοοειδη. Νομιζω λογω της μορφολογιας του εδαφους. Το μοσχαρακι θελει λιβαδια και πολυ χορταρι. Χοιρινο παλι δεν τρωνε γιατι η μουσουλμανικη θρησκεια το απαγορευει.

Όχι ακριβώς, γιατί δε νοείται τουρκικο εστιατόριο στην Αγγλία να μη βρίσκει μοσχάρι! Αλλά πρέπει να είναι χαλάλ, το οποίο όντως είναι πιο δυσεύρετο, οπότε δεν το συνηθίζουν. Γιατί πρέπει να είναι χαλάλ, δεν ξέρω, το είχα ψάξει κάποτε αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέριες. Βρήκα όμως αυτό:

Muslims, according to Islam, must eat only halal meat. Halal is the word used to describe meat from an animal that was slaughtered according to Islamic rites (Prayer said, bisimillahi, then the animal's throat cut, animal bleeds to death). In the Western world, most beef is not halal, as the animal is shot in the head. Muslims can't eat this meat. So It is commercially not feasible to sell halal beef as it is cheaper to sell standard beef.

Ο μπακλαβάς δεν μου αρέσει, κουνεφέ και πάλι κουνεφέ! Και κανταΐφι γενικότερα :D

Ζάχαρη και λεμόνι είναι όλα τα λεφτά!! Δοκίμασες; Ωραίες είναι και με ζάχαρη-πορτοκάλι (πιο γλυκές).

Ε ναι αλλα το καλοκαιρι ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ 3 μηνες, ενω εγω δουλευω μεχρι τελος Ιουλιου Εβιρι...:(

Πότε ξεκινάτε πάλι; Στη Σκωτία ξέρω ότι τα σχολεία αρχίζουν τέλη Αυγούστου (γύρω στις 20).


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς, γιατί δε νοείται τουρκικο εστιατόριο στην Αγγλία να μη βρίσκει μοσχάρι! Αλλά πρέπει να είναι χαλάλ, το οποίο όντως είναι πιο δυσεύρετο, οπότε δεν το συνηθίζουν. Γιατί πρέπει να είναι χαλάλ, δεν ξέρω, το είχα ψάξει κάποτε αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέριες. Βρήκα όμως αυτό:

Muslims, according to Islam, must eat only halal meat. Halal is the word used to describe meat from an animal that was slaughtered according to Islamic rites (Prayer said, bisimillahi, then the animal's throat cut, animal bleeds to death). In the Western world, most beef is not halal, as the animal is shot in the head. Muslims can't eat this meat. So It is commercially not feasible to sell halal beef as it is cheaper to sell standard beef.

Nαι στην Αγγλια βρισκουν μοσχαρι χαλαλ σιγουρα, απλα τα φαγητα παραδοσιακα φτιαχνονταν με αρνι. Οποτε και να βρισκουν μοσχαρι δε γινεται να αλλαξει η συνταγη! Φανταζεσαι ας πουμε φρικασε με βοδινο? Κανενα εστιατοριο δεν το σερβιρει ετσι, γιατι ακολουθουν την παραδοσιακη συνταγη που ειναι αρνι φρικασε..Η' αντι για κοκορα κρασατο, αρνι κρασατο στην κατσαρολα?:confused:

Το κρεας για να ειναι χαλαλ, πρεπει πρωτον να σφαγιασθει απο μουσουλμανο, δευτερο πριν το σκοτωσει να πει προσευχη, (μικρη μη νομιζεις), και τριτο και το πιο σημαντικο να στραγγιξει το ζωο απο το αιμα του. Η καταναλωση αιματος απαγορευεται για τους μουσουλμανους...

Ζάχαρη και λεμόνι είναι όλα τα λεφτά!! Δοκίμασες; Ωραίες είναι και με ζάχαρη-πορτοκάλι (πιο γλυκές).

Αμε, δοκιμασα, αλλα δεν τις αλλαζω με σοκολατα μπανανα!!!;)

Πότε ξεκινάτε πάλι; Στη Σκωτία ξέρω ότι τα σχολεία αρχίζουν τέλη Αυγούστου (γύρω στις 20).

Συνηθως ανοιγουμε στις 3 Σεπτεμβριου


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνηθως ανοιγουμε στις 3 Σεπτεμβριου

Δηλαδή ενάμιση μήνα σκάρτο.... :shock:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Biggi
Muslims, according to Islam, must eat only halal meat. Halal is the word used to describe meat from an animal that was slaughtered according to Islamic rites (Prayer said, bisimillahi, then the animal's throat cut, animal bleeds to death). In the Western world, most beef is not halal, as the animal is shot in the head. Muslims can't eat this meat. So It is commercially not feasible to sell halal beef as it is cheaper to sell standard beef.
Nαι στην Αγγλια βρισκουν μοσχαρι χαλαλ σιγουρα, απλα τα φαγητα παραδοσιακα φτιαχνονταν με αρνι. Οποτε και να βρισκουν μοσχαρι δε γινεται να αλλαξει η συνταγη! Φανταζεσαι ας πουμε φρικασε με βοδινο? Κανενα εστιατοριο δεν το σερβιρει ετσι, γιατι ακολουθουν την παραδοσιακη συνταγη που ειναι αρνι φρικασε..Η' αντι για κοκορα κρασατο, αρνι κρασατο στην κατσαρολα?:confused:

Το κρεας για να ειναι χαλαλ, πρεπει πρωτον να σφαγιασθει απο μουσουλμανο, δευτερο πριν το σκοτωσει να πει προσευχη, (μικρη μη νομιζεις), και τριτο και το πιο σημαντικο να στραγγιξει το ζωο απο το αιμα του. Η καταναλωση αιματος απαγορευεται για τους μουσουλμανους...

Όσο ζει κανείς μαθαίνει. Κορίτσια αυτά που λέτε δεν τα γνώριζα και τα διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον. Πάντως ο άντρας μου μου λέει ότι όταν ένα ζώο αργοπεθαίνει, αντί να κάνει καλό στον ανθρώπινο οργανισμό με το κρέας που θα φαγωθεί, κάνει κακό γιατί ανεβάζει τοξίνες λόγω του στρες που παθαίνει την ώρα του αργού θανάτου. Γι' αυτό στην Ελλάδα κοιτάνε οι σφαγείς να είναι όσο το δυνατόν πιο σύντομος ο θάνατος ενός ζώου για να μη στρεσαριστεί και ανεβάσει τοξίνες.

Link to comment
Share on other sites

Σκαρτο? Εννοεις που κανουμε μαθημα και στην Ελλαδα κανουν διακοπες?:-(

Mαλλον εννοεις εναμιση μηνα σκαρτο που κανουμε διακοπες..ενω Ελλαδα ευχαριστιουνται καλοκαιρι :(

Ειμαι ξανθια λεμε:confused:

Όσο ζει κανείς μαθαίνει. Κορίτσια αυτά που λέτε δεν τα γνώριζα και τα διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον. Πάντως ο άντρας μου μου λέει ότι όταν ένα ζώο αργοπεθαίνει, αντί να κάνει καλό στον ανθρώπινο οργανισμό με το κρέας που θα φαγωθεί, κάνει κακό γιατί ανεβάζει τοξίνες λόγω του στρες που παθαίνει την ώρα του αργού θανάτου. Γι' αυτό στην Ελλάδα κοιτάνε οι σφαγείς να είναι όσο το δυνατόν πιο σύντομος ο θάνατος ενός ζώου για να μη στρεσαριστεί και ανεβάσει τοξίνες.

εβιρι κανενα ζωο δεν αργοπεθαινει. Παλια τα εσφαζαν, και με το κοψιμο της καρωτιδας το ζωο πεθαινει αμεσως σχεδον. Δεν υποφερει. Τωρα χρησιμοποιουν ηλεκτρικο ρευμα, ωστε ο θανατος να ειναι παλι ακαριαιος


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εννοεις εναμιση μηνα σκαρτο που κανουμε διακοπες..ενω Ελλαδα ευχαριστιουνται καλοκαιρι :(

Ειμαι ξανθια λεμε:confused:

Ναι, αυτό :wink:

Πάντως μου έχει κάνει εντύπωση ότι και σε ψησταριά τούρκικη που πηγαίνουμε, δεν έχει μοσχάρι στο μενού. Ούτε καν μπριζόλες, ενώ έχει ας πούμε αρνίσια παϊδάκια, κοτόπουλο σουβλάκι κ.λπ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κανετε???εγω τιποτα χαζευω στον υπολογιστη. η μικρη και ο αντρουλης κοιμουνται. εχω λυσσαξει σημερα. οοολο τρωω. και για να προλαβω φεφη, δεν ειμαι εγκυος, γουρουνα ειμαι!!!!δεν εκανα τιποτα σημερα, μαγειρεψα φασολακια για αυριο και μια κρεμουλα βανιλια (για τη λιγουρα που λεγαμε!!!). κοριτσια βαριεμαι φριχτα....καθε μερα τα ιδια, και τα ιδια....αυριο δεν θα μπορεσω να μπω νωρις γιατι αποτι ειπαν θα εχουμε διακοπη ρευματος για καποιες ωρες, θα δειξει. μακια σας καληνυχτω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αργησα σήμερα να μπω. Τι κάνετε;

Σήμερα φάγαμε φακές.

Εγω τα τρώω όλα τα κρέατα αλλά δεν είμαι και φαν.

Δηλ. αν μου δώσεις ένα πιατο αρνί και ένα φασολάδα θα προτιμήσω τη φασολάδα.

Επίσης έχω να πω ότι στο Λουλουδιστάν έχω φάει πολύ ωραία σουβλάκια, κεμπάπ κλπ. Επίσης είναι μια ψησταριά στο Τρικαλιστάν που τρώμε τη καλύτερη σούβλα σε λαδόκολα.

Η κρέπα με λεμόνι και ζάχαρη πώς είναι;Περιγραφή;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η κρέπα με λεμόνι και ζάχαρη πώς είναι;Περιγραφή;

Έτσι:

1203326948L0R7GA.jpg

Και αναλυτική περιγραφή εδώ: http://www.videojug.com/film/how-to-make-english-pancakes


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αργησα σήμερα να μπω. Τι κάνετε;

Σήμερα φάγαμε φακές.

Εγω τα τρώω όλα τα κρέατα αλλά δεν είμαι και φαν.

Δηλ. αν μου δώσεις ένα πιατο αρνί και ένα φασολάδα θα προτιμήσω τη φασολάδα.

Επίσης έχω να πω ότι στο Λουλουδιστάν έχω φάει πολύ ωραία σουβλάκια, κεμπάπ κλπ. Επίσης είναι μια ψησταριά στο Τρικαλιστάν που τρώμε τη καλύτερη σούβλα σε λαδόκολα.

Η κρέπα με λεμόνι και ζάχαρη πώς είναι;Περιγραφή;

Kαγκλυ εγω παλι..κρεατοφαγος!! Δωσε μου παιδακια και τιποτα αλλο!!;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...