Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

      Ναι το ξέρω πως είναι ρίσκο ! Αλλά λογικά Δευτέρα θα βγουν κλείνουν 20 μέρες απλά μεσολαβεί το Σαββατοκύριακο!  Στο πρώτο μικροβιωμα βγήκε 8 το ποσοστό ! Έκανα έπειτα αγωγή 50 μέρες και επειδή δεν ήθελα να κάνω δεύτερη φορά εξέταση πήγα μετά για έμβρυο μεταφορά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα θετικό!  Ο γιατρός μου σύστησε να κάνουμε ξανά την εξέταση για να βεβαιωθούμε πως έστω έχει ανεβεί διότι πιστεύει πως είναι η αιτία αυτή! Παράλληλα έχω ξεκινήσει ξανά προβιοτικά! 

      Έχεις πάρει και αντιβίωση όμως φαντάζομαι. Και επίσης αν πέφτει η περίοδος σου πριν τα αποτελέσματα εγώ τουλάχιστον με τον γιατρό ξεκινούσαμε την διαδικασία με τα cyclacur (ξέροντας βέβαια ότι το πολύ σε 5 μέρες θα έχω τα αποτελέσματα από το μικροβιωμα) και ανάλογα αν ήταν καλό συνεχίζαμε αλλιώς σταματούσαμε. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

μια γρηγορη καλημερα γιατι ο αντωνης κρεμετε απο το ποδι μου...Ειμαστε καλα ευχομαι το ιδιο και για εσας,σημερα κανω φακες γιατι βαριεμε απιστευτα χτες σιδερωσα 5πληντυρια


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Και μετα οι Ευρωπαίοι λένε τρελούς εμάς...

Ας βγάλουν την σκούφια τους και να μας βαρεσουν...

Κανείς δεν μας λέει τρελούς. Οι ευρωπαίοι κυρίως δεν ασχολούνται μαζί μας, άσχετο τι νομίζουμε εμείς ;)

Για τα αρνοκάτσικα συμφωνώ κι επαυξάνω. Μία φορά το χρόνο λίγο κατσικάκι καλυμμένο με μπόλικη μουστάρδα είναι υπερ-αρκετό για τα γούστα μου.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε έμενα μ'αρεσει το αρνί και το κατσίκι μου βρωμάνε ειδικά σε φρικασέ απαπαππαπα!!!Όπως επίσης δεν μου αρέσει το μοσχάρι μόνο κοκκινιστό κ πολύ πολύ μαλακό!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Φεφη να πάρεις μια μερα τον περιστερη και τον αντρα της Αφροδίτης και να πάτε να φατε όλα αυτα τα σιχαμενα αρνοκάτσικα που μυρίζουν,ανακατεύομαι μόνο με τη σκέψη...

Μου φωνάζει που δεν τα τρώω!!!Και που δεν τα μαγειρεύω.Παίρνει και φτιάχνει μόνος του και την κάνει ταρατσα...

Φυσικά μετα ούτε για...φιλάκι δεν αφηνω να πλησιασει...

Η Αφροδίτη κι εγω έχουμε ίδια γούστα στο φαγητό

να τους πάρω ρε κορίτσια, με την καλή έννοια, αλλά να με κεράσουν στα μέρη τους!

κ μετά να τους πάρω στο λουλουδιστάν να τους φιλέψω κεμπάπ πρόβειο κ αρνάκι στα λημέρια μου.

εμενα δεν με αφήνει ο φέφος να μαγειρέψω αρνί, κατσίκι, δεν θέλει να κάνω παϊδάκια, δηλαδή τί αμαρτίες πληρώνω θεούλη μου;

έρχεται πάσχα κ κάθε φορά το μιρλίζει το θέμα! "δεν θα φάω εγώ τίποτα κλπ"

ή τις γιορτές που η μάνα μου μας καλεί για τραπέζι κ έχει εννοείται αρνί ή κατσίκι ή παϊδάκια (έχουμε ξεκληρίσει οικογενειακώς μαντριά...), πάντα έχει μουτλάκια κ πάντα η μανούλα μου του ετοιμάζει χώρια κάτι άλλο, μοσχάρι, λουκάνικα, κλπ.

είναι κακομαθημένο! καμιά σχέση με την καταγωγή του πεθερού μου, με τον οποίο τα πάω θαυμάσια σε αυτόν τον τομέα! ο άνθρωπός μου!!!!!

ακολουθείς κάποια διατροφή;

φυσικά όχις της διαιτολογας της...τρελής

ξαναπηγες σε αυτΗν;σε εψαξε;

ναι, της πάπιας!:tongue:

τρώω τα πάντα κ κάνω την πάπια!:lol:

δεν προλαβάινω να φάω. παράλληλα με σας γράφω κ συμφωνητικά...:P

[/i][/color]

Εγώ που έχω δει τούρκικο μουσακά (δεν έχω φάει όμως) είναι σαν τον δικό μας αλλά με αρνίσιο κιμά. Το μοσχάρι απ' ό,τι ξέρω δεν το πολυτρώνε. Σε όποιο τούρκικο εστιατόριο έχω πάει, τα κρέατα που παίζουν είναι αρνί και κοτόπουλο μόνο. Πάντως το πήλινο σκεύος είναι συνηθισμένο, το έχω δει πολλές φορές, ειδικά για λαχανικά.

Παρεμπιπτόντως, το καλύτερο τούρκικο γλυκό είναι το κουνεφέ: κανταΐφι με γέμιση τυρί. Απίστευτη γεύση! (πώς μου ήρθε αυτό τώρα; μάλλον γιατί πεινάω... από το πρωί είμαι με μια πορτοκαλάδα!)

το κάνω το κουνέφε κ το τρώει πολύ ο φέφος μου.

είναι τα γονίδια που μιλάνε...:cool:

μια γρηγορη καλημερα γιατι ο αντωνης κρεμετε απο το ποδι μου...Ειμαστε καλα ευχομαι το ιδιο και για εσας,σημερα κανω φακες γιατι βαριεμε απιστευτα χτες σιδερωσα 5πληντυρια

να ξεκουράζεσαι εσύ, όχι να ξεπατώνεσαι!

Για τα αρνοκάτσικα συμφωνώ κι επαυξάνω. Μία φορά το χρόνο λίγο κατσικάκι καλυμμένο με μπόλικη μουστάρδα είναι υπερ-αρκετό για τα γούστα μου.

α πα πα! χαραμίζεις το κρέας!:o

Ούτε έμενα μ'αρεσει το αρνί και το κατσίκι μου βρωμάνε ειδικά σε φρικασέ απαπαππαπα!!!Όπως επίσης δεν μου αρέσει το μοσχάρι μόνο κοκκινιστό κ πολύ πολύ μαλακό!!

φρικασέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:o θέλω!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα θα φτιάξω κρέπες! Είναι η τελευταία μέρα πριν την αγγλική σαρακοστή και γιορτάζεται με κρέπες και κρεποδρομίες :D

Για κρεποδρομίες δεν είμαστε, αλλά κρέπες θα φάμε σίγουρα. Λέω να δώσω και στον μπέμπη.

Στείλε και από εδώ καμμία! Σοκολάτα-μπανάνα παρακαλώ!!!!!!

Για πέστε καμιά καλή γέμιση. Η κλασική εδώ είναι ζάχαρη και λεμόνι (μην ξινίζετε τα μούτρα σας, είναι τέλειααααα) αλλιώς νουτέλα-μπανάνα ή ζαμπόν-τυρί. Μπορεί να φτιάξω και με παγωτό.

Υ.Γ. Καμία άλλη σκέψη για ψωμί χωρίς ζάχαρη-μέλι-αλάτι; Αλλιώς θα ακολουθήσω τις συμβουλές της Εβίρι (όχι στη ζάχαρη και στο μέλι, ναι στο αλάτι). Ευχαριστώ κοριτσάκι :-)

σιγά να μην μείνω παραπάνω, επειδή δεν τελείωσε η δουλειά. παλιά τα έκανα αυτά. όχι πια!

είχα φτάσει σε σημειο να παντρεύομαι κ αντί για πρόβα νυφικού να είμαι στη συμβολαιογράφο για συμβόλαια!!!!!

Δεν γινόταν να μην μείνω. Κάθε μέρα κάθεται βάρδια ένα άτομο και μέχρι κάποια ώρα πρέπει να δημοσιεύσει κάποια στοιχεία στο Χρηματιστήριο αλλιώς τρώμε πρόστιμο. Οπότε μου κλήρωσε εμένα χτες.....

Έχω ψοφήσει στα γέλια με όσα γράψατε !!!! Απ' όλα έχει ο μπαξές !!! Να είστε καλά βρε κόρες... στους χαλεπούς καιρούς που διανύουμε, τουλάχιστον η (εύθυμη) ατάκα (σας) πάει σύννεφο !!!

Σας αγαπώ όλες !!! ;)

Κι εμείς σε αγαπάμε:-):smile::-):smile:

Ευχαριστώ για τα περαστικά... αν και δεν ακούω ακόμη .... ευτυχώς όμως πονάει λιγότερο...

Τεστ, τεστ, τεστ ακούει?????:tongue::tongue::tongue:

Κορίτσια απόψε έχουμε παιδίατρο. Πάμε για εμβολιάκι και service όπως λέει ο άντρας μου!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε έμενα μ'αρεσει το αρνί και το κατσίκι μου βρωμάνε ειδικά σε φρικασέ απαπαππαπα!!!Όπως επίσης δεν μου αρέσει το μοσχάρι μόνο κοκκινιστό κ πολύ πολύ μαλακό!!

Φρικασέ???? Τι είπες τώρα??? Μία μερίδα με μπόλικο αυγολέμονο παρακαλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

να τους πάρω ρε κορίτσια, με την καλή έννοια, αλλά να με κεράσουν στα μέρη τους!

κ μετά να τους πάρω στο λουλουδιστάν να τους φιλέψω κεμπάπ πρόβειο κ αρνάκι στα λημέρια μου.

εμενα δεν με αφήνει ο φέφος να μαγειρέψω αρνί, κατσίκι, δεν θέλει να κάνω παϊδάκια, δηλαδή τί αμαρτίες πληρώνω θεούλη μου;

έρχεται πάσχα κ κάθε φορά το μιρλίζει το θέμα! "δεν θα φάω εγώ τίποτα κλπ"

ή τις γιορτές που η μάνα μου μας καλεί για τραπέζι κ έχει εννοείται αρνί ή κατσίκι ή παϊδάκια (έχουμε ξεκληρίσει οικογενειακώς μαντριά...), πάντα έχει μουτλάκια κ πάντα η μανούλα μου του ετοιμάζει χώρια κάτι άλλο, μοσχάρι, λουκάνικα, κλπ.

είναι κακομαθημένο! καμιά σχέση με την καταγωγή του πεθερού μου, με τον οποίο τα πάω θαυμάσια σε αυτόν τον τομέα! ο άνθρωπός μου!!!!!

!!!!!!!

πωπω και μενα δεν μαρεσει καθολου το πασχα. δεν εχω τι να φαω!!!!φεφη απο εδω να σε παει ο χασπυ μου για παιδακια και φρυγαδελια-μπλιαχχχχ, ουτε να τα σκεφτομαι δεν θελω. περιστερω αστους αυτους εμεις παμε για κοτοπουλακι:)

στεναχωρηθηκα τωρα γιατι με πηρα μια πολυ καλη μου φιλη και μουπε πτο εχουν τον γιο της στο νοσοκομειο. λυποθημησε χθες στο σχολειο(ειναι συμμαθητες με την κορη μου) και δεν μπορουν να του βρουν κατι...:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απόψε έχουμε παιδίατρο. Πάμε για εμβολιάκι και service όπως λέει ο άντρας μου!!!!!

Ωραία το λέει :lol:

Εδώ δεν έχουμε παιδίατρους και μου λείπει πολύ αυτό το "σέρβις"....


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

πωπω και μενα δεν μαρεσει καθολου το πασχα. δεν εχω τι να φαω!!!!

Εμένα μ' αρέσει το Πάσχα γιατί ξεκοιλιάζομαι τη Μ. Εβδομάδα και μετά κάνω δίαιτα. Στάνταρ την Ανάσταση τονοσαλάτα και καμιά πατατούλα τηγανιτή :-)

Περαστικά στον γιο της φίλης σου. Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πωπω και μενα δεν μαρεσει καθολου το πασχα. δεν εχω τι να φαω!!!!φεφη απο εδω να σε παει ο χασπυ μου για παιδακια και φρυγαδελια-μπλιαχχχχ, ουτε να τα σκεφτομαι δεν θελω. περιστερω αστους αυτους εμεις παμε για κοτοπουλακι:)

στεναχωρηθηκα τωρα γιατι με πηρα μια πολυ καλη μου φιλη και μουπε πτο εχουν τον γιο της στο νοσοκομειο. λυποθημησε χθες στο σχολειο(ειναι συμμαθητες με την κορη μου) και δεν μπορουν να του βρουν κατι...:(:(

Ετσι Αφροδίτη μου,αντε και καμιά χοιρινή μπριζολίτσα ή μοσχαρίσια

Τωρα με της δίαιτα τις τρωω πολύ.Τις περνά από ένα μηχάνημα ο κρεοπώλης,τις μαρινάρω πριν τις ψησω και γίνονται μούρλια

Παϊδάκια τρωω,αρκεί να μην μου μυρίσουν

Και από το φρικασέ βοσκάω!Αφήνω το κρέας στους άλλους

Κρίμα το παιδάκι

Μακάρι να μην εχει κατι σοβαρό

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ' αρέσει το Πάσχα γιατί ξεκοιλιάζομαι τη Μ. Εβδομάδα και μετά κάνω δίαιτα.

Κι εγω το ίδιο...

Αυτή η νηστεία με τα θαλασσινά τίγκα στη χοληστερίνη πολύ μου αρέσει...

Την Κυριακή του Πάσχα βοσκάω συνήθως

Ή τρωω κανα κοψιδι που το βαζουν σε σχαρα δίπλα στα κάρβουνα του αρνιού,ποτε από κάτω

Είναι κι άλλοι στην οικογενεια που δεν τρωνε τα αρνια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αφηστε το πασχα πανω μου,παντα βρισκω κατι να φαω χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Αφροδιτη ευχομαι να μην ειναι τιποτα κ γρηγορα να ναι περδικι το παιδακι!

Αγγελικη καλο σερβις λοιπον χιχιχι!

Φεφι να ρθω στην θεση του Φεφου για πασχα χαχαχαχα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η νηστεία με τα θαλασσινά τίγκα στη χοληστερίνη πολύ μου αρέσει...

Τι είπες τώρα! Έχω μια φίλη πολύ θρησκευόμενη, που δεν ακουμπάει κρέας σε περίοδο νηστείας. Μια φορά είχε έρθει σπίτι μας και παραγγείλαμε πίτσα, την Greek lover's που νόμιζα ότι δεν έχει κρέας, αλλά τελικά είχε πεπερόνι. Της είπαμε να βγάλει τα πεπερόνι και να φάει τα λαχανικά, αλλά δεν δεχόταν με τίποτα, λόγω νηστείας. Έφαγε μόνο σαλάτα.

Την άλλη μέρα μου έστειλε μύνημα ότι είχε πάει για φαγητό με την κουμπάρα της και είχαν φάει καλαμαράκια και μια "απίστευτη αστακομακαρονάδα". Εμ βέβαια, έτσι κάνω κι εγώ νηστεία :lol:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ίδιο...

Αυτή η νηστεία με τα θαλασσινά τίγκα στη χοληστερίνη πολύ μου αρέσει...

Την Κυριακή του Πάσχα βοσκάω συνήθως

Ή τρωω κανα κοψιδι που το βαζουν σε σχαρα δίπλα στα κάρβουνα του αρνιού,ποτε από κάτω

Είναι κι άλλοι στην οικογενεια που δεν τρωνε τα αρνια

εμενα παλι γιατι ολα μου αρεσουν:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...