Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

      Ναι το ξέρω πως είναι ρίσκο ! Αλλά λογικά Δευτέρα θα βγουν κλείνουν 20 μέρες απλά μεσολαβεί το Σαββατοκύριακο!  Στο πρώτο μικροβιωμα βγήκε 8 το ποσοστό ! Έκανα έπειτα αγωγή 50 μέρες και επειδή δεν ήθελα να κάνω δεύτερη φορά εξέταση πήγα μετά για έμβρυο μεταφορά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα θετικό!  Ο γιατρός μου σύστησε να κάνουμε ξανά την εξέταση για να βεβαιωθούμε πως έστω έχει ανεβεί διότι πιστεύει πως είναι η αιτία αυτή! Παράλληλα έχω ξεκινήσει ξανά προβιοτικά! 

      Έχεις πάρει και αντιβίωση όμως φαντάζομαι. Και επίσης αν πέφτει η περίοδος σου πριν τα αποτελέσματα εγώ τουλάχιστον με τον γιατρό ξεκινούσαμε την διαδικασία με τα cyclacur (ξέροντας βέβαια ότι το πολύ σε 5 μέρες θα έχω τα αποτελέσματα από το μικροβιωμα) και ανάλογα αν ήταν καλό συνεχίζαμε αλλιώς σταματούσαμε. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μέχρι Μαρόκο πάω (κανένα κοτοπουλάκι, όχι αρνί). Μετά το Μαρόκο το χάος!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μ' αρέσει που βγαίνουμε κι από πάνω :lol:

Ναι,μη χασετε!!!!!

αλλα εσεις με την διαφορα ωρας μια χαρα ειστε,εγω ομως τι δουλεια εχω εδω.....τετοια ωρα,ε;μου λετε;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα αραβικά μου αρέσουν κι εμένα και ακόμα περισσότερο τα λιβανέζικα.

Ναιιι πολυ ωραια!

Μέχρι Μαρόκο πάω (κανένα κοτοπουλάκι, όχι αρνί). Μετά το Μαρόκο το χάος!

Καλα γιατι τετοια εχθρα με το αρνι?:P

Ναι,μη χασετε!!!!!

αλλα εσεις με την διαφορα ωρας μια χαρα ειστε,εγω ομως τι δουλεια εχω εδω.....τετοια ωρα,ε;μου λετε;

Εσυ μας κανεις παρεα γιατι ως γνωστον η καλυτερη παρεα ειναι η βραδυνη..:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα γιατι τετοια εχθρα με το αρνι?

Γιατί μυρίζειιιιιιιιιιιι μπλιαχ μπλιαχ

Μπλιαχ


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D:D

αααααχ !

Ας πούμε ότι πρόλαβα να σας διαβάσω...

Είμαι εγώ η Κάντυ/Λοβ, πώς με λέτε εδώ μέσα στο μαγερειό σας επιτέλους ???

Εγώ η ΚΟΥΦΗ, ναι ναι... δυστυχώς έχω περάσει πολύ άσχημα... Παρασκευή απόγευμα με το που έφτασα σπίτι άρχισαν τα όργανα... συγγνώμη, τα ρίγη ήθελα να πω... έκανα ένα ωραιότατο 39,5, ε,και μετά από αυτό ΈΠΡΕΠΕ να πάω στον γιατρούλη..

ωτίτιδα ( ω μα ναι ??? δεν το είχαμε καταλάβει) και πάρε να ΄χεις μανδάμ 2 κουτιά αντιβίωση, μεζουλιντ και σταγόνες... κάτι μου είπε ότι μαλον έχω υπο-διάφραγμα και πως κάτι δεν επικοινωνεί καλά μεταξύ μύτης-αυτιού και μαζεύεται υγρό στο αυτί...

ε καλά Γιατρέ μου... δεν επικοινωνεί καλά όλο το δεξί και το μισό αριστερό ημιασφαίριο... στην μύτη θα κολλήσουμε ????

έχω μέλλον από ότι δείχνει... θέλω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο...

αχ βρε συμπεθερουλα περαστικα σου...χοντρο προβλημα βλεπω στον οριζοντα....υπομονη....μακια:rolleyes:
Να σου κάνω κι εσένα, my love, be my guest! :P

Λοιπόν, σηκώθηκε ο γιος μου και μου παραπονέθηκε για πόνο στο αυτί, ενώ δεν έχει ούτε συνάχι ούτε τίποτα...γιατί??? :confused::confused: Άντε πάλι γιατρό το απόγευμα...

περαστικα βρε κοριτσακι, ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.μασαζ?????σε λιγο ερχονται και τα γενεθλια μου:lol::lol:τελειο δωρο, μπραβο σου που το σκεφτηκεςκα
κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη.μαλλον χαζοχαρουμενη γιατι δεν ειναι λογος να χαιρομαι αλλα εκανα το πρωτο μου γιαουρτι!!βγηκε ενα ταπερ τεραστιο βεβαια αλλα δεν πειραζει!θα τρωμε πολυ.
μπραβο χρυσοχερα μου!!!
Κάτι που δεν τρώγεται με τίποτα. Συγύρισμα.
χαχαχαααα, δεν παιζεσαι με τις ατακες σου εβυρακι
κάτι πήρε τ'αυτί μου για μασάζ??χρειάζομαι ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ!!!!!!!!

Εφτιαξα παστίτσιο για αυριο να μου το ψήσει η μάνα στον ξυλόφουρνο,έκανα παραπάνω κιμά να βάλω και στην κατάψυξη γιατί τον είχαν σε προσφορά.

Εφτιαξα μια τυρόπιτα

Ε κι έριξα κι ένα κέικ πορτοκάλι στο φούρνο

Η κουζίνα μου είναι σαν βομβαρδισμένο τοπίο.Μόνο που την βλέπω μου έρχεται να κλάψω!

Και μέσα σ'όλα αυτά ο μικρός δεν ξεκόλλησε απ'την κουζίνα και συνεισφέρει με ζήλο το σπλάχνο μου στο να την αποτελειώσουμε!!!!

αλλη χρυσοχερα απο εδω!!!!λογικο το βρισκω ναναι ετσι με τοσα που εφτιαξες!!!αστο το παιδι, να βοτητει τελει(που λεει και η κορη μου)
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι θα πει όταν έρθει γιατί η τυρόπιτα βγήκε ψιλοαποτυχία...η που θα την φάει ο κακομοίρης για να μη με στεναχωρήσει ήπου θα τη φάει επειδή θα πεινάει πολύ:rolleyes:

όπως είδες έχει πολλές εναλλακτικές:mrgreen:

UOTE]δεν πειραζει. και μενα ετσι κανει , τα τρωει ο καλουλης μου για να μην με στεναχωρησει..

Εβιρι κι εγώ θέλω σήμερα μασάζ, τώρα φεύγω από την δουλειά!!!!

Μου έκατσε Η στραβή:confused::confused::confused::confused:.

Τα λέμε αύριο κορίτσια, καλό βράδυ!

καλη ξεκουραση αγγελικουλα.αχχχ,βαλτε με και μενα στη λιστα για το μασαζ
Kοτσιδακια???:confused:

ΑΑααα εκανα μια διαιτητικη παραλλαγη στο σερβιρισμα της πορτοκαλοπιττας.. Εβαλα ενα κομματι μαυρη σοκολατα πανω στο κομματι την πορτοκαλοπιττα και το ζεστανα στα μικροκυματα...και ελιωσε..και το φαγα με παγωτο βανιλια! Μμμμ..

μμμμμμμ...μου τρεχουν τασαλια...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι γαλιαντροσύνη και γλωσσοκοπανιά είναι αυτή;

Απαπαπαπα

Ευτυχώς που κοιμάται ακόμα ο γιόκας μου και πρόλαβα να ρίξω μια ματιά σε όσα γράψατε.

Τα κορίτσια μας από το εξωτερικό δίνουν μια νότα...εξωτική στο μαγειροκαφέ μας!Ανανεώθηκε και η θεματολογία,βρε αδερφέ!

Εγω χθες κοιμήθηκα πάλι με τις κότες.Στις 2 ξύπνησε το αγορίνι μου και ήθελε να φάει.Τι κακό κι αυτό το βιολί τελευταία...

Του μαγειρεύω μοσχαράκι με λαχανικά κι εγώ θα φάω πρασόρυζο σήμερα.

Αχ ο αντρούλης μου φεύγει και θα λείψει κάποιες μέρες.Αγχώνομαι!!

Φιλάκια

και τα λέμε πάλι μετα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροφιλενάδες μου!

Χθες έφτασα σπίτι στις 10,15 έφαγα και έπεσα για ύπνο! Τα παιδιά μου δεν τα είδα σχεδόν καθόλου. Ο μικρός ότι είχε κοιμηθεί και η μεγάλη πήγαινε για ύπνο όταν έφτασα:confused::confused::confused:.

Οπότε στην κατάσταση που είμουνα δεν είχα το κουράγιο να μαγειρέψω και θα φτιάξει κάτι η πεθερά μου.

χαχαχα!αν σας πω ότι μπορεί να έχω κάνει παστίτσιο όλες κι όλες 4-5 φορές θα με δουλεύετε μέχρι αύριο?

μερικά φαγητά τα έκανε η μάνα μου να φαίνονται τόσο μπελαλίδικα που τα έχω πάρει απο φόβο.

Αυτό συμβαίνει και σε μένα!

να φανταστείτε όταν ο άντρας μου ήθελε μακαρόνια με κιμά πάντα πέρναμε ντελίβερι γιατί φοβομουν να φτάξω τον κιμά:oops::rolleyes:

Μάπα τελικά η τυρόπιτα,μάλλον έβαλα πολύ γάλα.

Το κέικ το συστήνω ανεπιφύλακτΑ.ΤΟ αρωμα!!!!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/keik-portokali.html


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα έχουμε παρέλαση αποκριάτικη στο κέντρο της πόλης γύρω στις 14:00 η ώρα και θα πάμε με τη μικρή μασκαρεμένη να τη δούμε. Θα προσπαθήσω να την κάνω να φάει πριν φύγουμε, αν και δεν το βλέπω, λίγο ψαράκι που σκέφτομαι να φτιάξω σήμερα.

Δε σας είπα αυτή τη βδομάδα (από χτες) τα παιδιά στο σχολείο έχουν διακοπές. Είδατε; Πάλι διακοπές. Τελικά κάθε ενάμιση μήνα κάθονται για μία εβδομάδα. Και μετά κοροϊδεύουν εμάς τους Έλληνες ότι καθόμαστε για τρεις μήνες το καλοκαίρι.

Εγω χθες κοιμήθηκα πάλι με τις κότες.

Πάλι φιλοξενούμενη στο κοτέτσι ήσουνα. Το νου σου καραδοκεί ο κόκορας εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα.

Μπηκα κι εγω,λιγο αργα βεβαια,αλλα το αποτελεσμα μετραει!!!!

Που λετε σχετικα με την θεια μου,ευτυχως ειναι πολυ καλα και αυριο(ναι,ναι...)βγαινει απο το νοσοκομειο...βεβαια χρειαζεται πολυ προσοχη,αλλα βγαινει!!!!!!!:P

Εφτιαξα ωραιοτατες φακουλες και εφαγε και το θησαυρακι μου,μια κουταλα με μπολικο ψωμακι μεσα.....ηπιε και 100μλ γαλα και τωρα κοιμαται,το πουλακι μου!!!!!

Εγω ειμαι ολιγον τι στραβη,αλλα το παλευω...

ωραία νέα!

μάκια! κ να προσέχεις τον εαυτό σου!

κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη.μαλλον χαζοχαρουμενη γιατι δεν ειναι λογος να χαιρομαι αλλα εκανα το πρωτο μου γιαουρτι!!βγηκε ενα ταπερ τεραστιο βεβαια αλλα δεν πειραζει!θα τρωμε πολυ.τωρα ψαχνω να βρω συνταγη για κουλουρακια βανιλια αλλα τα περισστερα θελουν κονιακ και δεν εχω....ξερει καμια με τι μπορω να το αντικαταστησω?

:rolleyes:

μπράβο για το γιαούρτι!

εύκολο ή δύσκολο; συνταγή!

κουλουράκια βανίλιας τα καλύτερα με διαφορά είναι του παρλιάρου!

τσάμπιονς λιγκ!

Αν δεν είναι ωτίτιδα, μήπως είναι από δόντια; Αν δεν βρει τίποτα ο παιδίατρος, εγώ θα τον πήγαινα σε οδοντίατρο. Υπάρχει ένα νεύρο που λέγεται τρίδυμο και πιάνει δόντια-αυτί-σαγόνι. Καμιά φορά, όταν πονάει δόντι, ο πόνος "χτυπάει" στο αυτί. Περαστικά, ό,τι και να 'ναι!

σωστή η σκέψη σου!

Κάτι που δεν τρώγεται με τίποτα. Συγύρισμα.

:lol:

Γεια σας κοπελες ομορφες !

Αγγελικη, Ζωπυρον, Φεφη, Εβιρι, Φουμπι, Περιστερακι, Μπιγκι, Δωρακι, Λοβ, Μαρια- Ελπιδα, ξεχασα καμμια???????

Τι κανετε? Εγω διανυκτερευω που λεει και η Εβιρι αλλα και σεις κανετε μεροκαματο! Τι ειναι ολα αυτα καλε ..ποτε θα προλαβω να τα μελετησω?;)

Σημερα μαγειρευω, χοιρινες μπριζολες με πατατες στο φουρνο (λεμονατο), ετσι οπως αρεσει στο δικο μου που πλεον αγγλικη κουζινα ουτε δοκιμαζει :tongue:

Η πορτοκαλοπιτα εγινε πολυ καλη, δε χρησιμοποιησα οσο σιροπι εφτιαξα για να γινει πιο ελαφρια και τη φαγαμε με παγωτο βανιλια...! Παρολα αυτα το αγαπημενο μας εξακολουθει να ειναι το γαλακτομπουρεκο. Εγω βασικα προτιμω μπουγατσα, αλλα ο αντρας μου βλεπει ολη αυτη τη ζαχαρη που πασπαλιζω απο πανω και τον πιανει κοκο μπλοκο..

Εβιρι ωραια η συνταγη για ζυμη πιτσας θα τη δοκιμασω!

Οσο για το κεμπαπ...μετρηστε και μενα μεσα.:P

κ άλλη με τη βάρκα μας!

τυχερός ο συζυγάτος σου. άγγλος ε; πού τον γνώρισες βρε θηρίο;

Σας ευχαριστώ όλες για τις συνταγές για πίτσα. ¨ΟΟΟΟΟΟΟΟταν βρω χρόνο, πιστεύω μέσα στη βδομάδα, θα προσπαθήσω να κάνω μία. Αλλά βρε κορίτσια σας θαυμάζω... Πότε προλαβαίνετε να κάνετε τόσο νόστιμα φαγητά;;;;; μαζί με σπίτι, δουλειά, παιδί;;;;; Νιώθω πολύ ακαμάτρα. Εγώ όλο κουρασμένη και νυσταγμένη νιώθω! Μπράβο σε όλες σας.( Τώρα βρήκα το χρόνο και γράφω κι εγώ. Συνηθως σας διαβάζω και μου κρατάτε παρεούλα για λίγο)

γειά σου μαρία!

όλα είναι θέμα επιλογών κ προτεραιοτήτων!

να τρως σωστά, να πίνεις νερό κ χυμό πορτοκάλι, γιατί κάτι σου λείπει από τον οργανισμό σου κ κυρίως να κοιμάσαι χωρίς διακοπές, με ελαφρύ στομάχι!

συμφωνώ σε όσα σου έγραψε η εβίρι για το θέμα της κούρασης!

είναι η γιατρός μας! πέρα από όλα τα άλλα!

κάτι πήρε τ'αυτί μου για μασάζ??χρειάζομαι ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ!!!!!!!!

Εφτιαξα παστίτσιο για αυριο να μου το ψήσει η μάνα στον ξυλόφουρνο,έκανα παραπάνω κιμά να βάλω και στην κατάψυξη γιατί τον είχαν σε προσφορά.

Εφτιαξα μια τυρόπιτα

Ε κι έριξα κι ένα κέικ πορτοκάλι στο φούρνο

Η κουζίνα μου είναι σαν βομβαρδισμένο τοπίο.Μόνο που την βλέπω μου έρχεται να κλάψω!

Και μέσα σ'όλα αυτά ο μικρός δεν ξεκόλλησε απ'την κουζίνα και συνεισφέρει με ζήλο το σπλάχνο μου στο να την αποτελειώσουμε!!!!

:o

μαρή την ξεκατίνιασες την κουζίνα κ το μαγεριό μας!;)

μασάζ κάνω κ εγώ καλό! φημίζομαι! έλα στρώσου να σε ισιώσω!!!!!:P

Κοιταξτε ποσο απλα τα αναφερει το Φουμπακι..

Εμεις οι υπολοιπες που απλως βαλαμε ενα φαι στο φουρνο σφυριζουμε αδιαφορα...:rolleyes:

πες τα!:)

ΧΑΧΑΧΑ!!! Πλάκα έχεις! Μου αρέσει πολύ να τρώω αλλά όχι να μαγειρεύω. Κάνω τα βασικά άντε κανένα κεικ, τίποτα μπισκοτάκια, σπάνια καμιά πιτούλα.Αλλά αφου ο συζυγος προσέχει επειδή είναι λίγο αφρατούλης, δεν έχω μεγάλα κίνητρα γιανα κάνω κάτι.Ότι κάνω το τρώω εγώ. Κι από την άλλη αφού λείπει συνέχεια, μετά τη δουλειά είναι συνεχώς με το παιδί, μόλις κοιμηθεί θέλω κι εγώ να κοιμηθώ και σκοτίστηκα για να φτιάξω κάτι νόστιμο. Μου αρκέι να φτιάξω κάτι να φάμε και τίποτα άλλο. Σήμερα η κόρη μου ξυπνησε στις 5 και κοιμήθηκε 6κ30. Εγώ φευγω στις 7 αρα είμαι όρθια από τις 5!!!!! Ωραία ε;;;

θαύμα!

Kοτσιδακια???:confused:

ΑΑααα εκανα μια διαιτητικη παραλλαγη στο σερβιρισμα της πορτοκαλοπιττας.. Εβαλα ενα κομματι μαυρη σοκολατα πανω στο κομματι την πορτοκαλοπιττα και το ζεστανα στα μικροκυματα...και ελιωσε..και το φαγα με παγωτο βανιλια! Μμμμ..

μέσα στη δίαιτα είσαι!:rolleyes:

Θενκ γιου Μπιγκι! Μιας και λεμε για ιταλικα να σας πω τη συνταγη μου για ελαφρια καρμποναρα

1 πακετο μακαρονια

3 κ.σ ελαιολαδο

1 πακετο μπεικον

1/4 ποτηρακι κρασι λευκο

2 αυγα

τριμμενη παρμεζανα

Μαιντανο

Βραζουμε τα μακαρονια αλ ντεντε.

Τα σουρωνουμε κρατωντας ενα φλυτζανι απο το νερο που εβρασαν.

Κοβουμε το μπεικον σε κομματακια

Ροδιζουμε το μπεικον στο ελαιολαδο

Σβηνουμε με κρασι

ανακατευουμε το νερο που κρατησαμε με τα αυγα και την τριμμενη παρμεζανα

ριχνουμε τα μακαρονια στην κατσαρολα με το μπεικον.

Ριχνουμε τα αυγα και τον μαιντανο και ανακατευουμε καλα

Το φαγακι ειναι ετοιμο οταν η σαλτσα δεσει, και χυλωσει και παρει μια κρεμωδη υφη. Μπορουμε να κρατησουμε και περισσοτερο νερο απο τα μακαρονια ωστε να κανουμε τη σαλτσα λιγοτερο αραιη η' πηχτη αναλογα τι προτιμαμε!

ωραία συνταγή!

Μπλιαχ. Όταν έλεγα ότι μου αρέσουν τα καυτερά δεν εννοούσα τα κεμπάμπ. Αυτά δεν τα πλησιάζω απ' όπου κι αν προέρχονται. Γουρουνάκι και πάλι γουρουνάκι (στην προηγούμενη ζωή μου ήμουν Γερμανίδα, δεν εξηγείται αλλιώς).

Τούρκικο έχουμε απέναντι από το σπίτι μας. Τα ρώσικα δεν με τρελαίνουν. Είμαι φανατική του ταϊλανδέζικου, ινδικού, κινέζικου, βιετναμέζικου, μαλαισιανού, γενικότερα ό,τι είναι καυτερό και ανατολίτικο (και δεν περιέχει αρνί).

Μεξικάνικο τρώω όταν δεν υπάρχει κάτι άλλο. Αραβικά, περσικά και άλλα τέτοια μεσανατολικά, μόνο αν δεν υπάρχει κάτι άλλο ΚΑΙ πεινάω πολύ.

Καληνύχτα Φούμπη!

από όλα θα έτρωγα!

Κορίτσια τα αραβικά μου αρέσουν κι εμένα και ακόμα περισσότερο τα λιβανέζικα.

κ από αυτά!

Καλημέρα!!!

Τι γαλιαντροσύνη και γλωσσοκοπανιά είναι αυτή;

Απαπαπαπα

Ευτυχώς που κοιμάται ακόμα ο γιόκας μου και πρόλαβα να ρίξω μια ματιά σε όσα γράψατε.

Τα κορίτσια μας από το εξωτερικό δίνουν μια νότα...εξωτική στο μαγειροκαφέ μας!Ανανεώθηκε και η θεματολογία,βρε αδερφέ!

Εγω χθες κοιμήθηκα πάλι με τις κότες.Στις 2 ξύπνησε το αγορίνι μου και ήθελε να φάει.Τι κακό κι αυτό το βιολί τελευταία...

Του μαγειρεύω μοσχαράκι με λαχανικά κι εγώ θα φάω πρασόρυζο σήμερα.

Αχ ο αντρούλης μου φεύγει και θα λείψει κάποιες μέρες.Αγχώνομαι!!

Φιλάκια

και τα λέμε πάλι μετα

να μη μου αγχώνεσαι! όλα καλά θα πάνε!

μήπως να του δίνεις κάτι πιο ...το απόγευμα; να χορταίνει το παιδί;

τί του ετοιμάζεις συνήθως;

χθες έκανα ένα τέλειο μοσχάρι λεμονάτο με μανιτάρια! έκανα κ ρυζάκι!

συνταγή της πεθεράς μου. εύκολο κ νόστιμο!

έβαλα σκούπα, σιδέρωσα κάτι ψιλά!

σήμερα, αφού έχω φαγητό κ για αύριο, θα πάρω τη μικρή μου ποντικούλα κ θα πάμε βόλτα στη νονά-αδερφή μου-να δούμε κ τις ξαδερφούλες μας! μου έλλειψαν οι πριγκίπισσές μου!!!:)

μάκια!

η ελένη ελλάδα έχει καιρό να μπει, όπως κ η σμαρτάκι κ η λίτσα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααααααα!!!σημερα περιμενω απο την πεθερουλα να κανονισουμε το μενου,αλλα λογικα γιουβαρλακια,ειπαμε εβδομαδα σουπας χαχαχα!

Εβιρι να περασετε τελεια!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

τί ωραία να καμαρώνεις το παιδί σου! εβίρι μου να περάσετε όμορφα κ αν δεν φάει ψαράκι, ξέρεις εσύ να ετοιμάσεις κάτι άλλο γρήγορο κ καλό!

άννα, μπράβο στην πεθερούλα!

αγγελική, μπράβο κ στη δική σου! κ χαρά στο κουράγιο σου!

τί ωράρια είναι αυτά βρε αγάπη! κουράστηκα κ που το διάβασα!

χωρίς έλεος εργοδοσία!

Link to comment
Share on other sites

καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε γραφετε,γραφετε....και διαβαζουμε εμεις το πρωι....που να βρουμε σειρα...

ουτε εξετασεις να διναμε!!!!!:tongue:

ελα ντε!!!!πες τα δωρακι.παρεπιπτοντως κουκλος ο κουνελος σου!!!!
Καληνύχτα Φούμπη.

Δωράκι επίτηδες το κάνουμε για να εξασκείτε τις αναγνωστικές σας ικανότητες.

χαχαχαααα
Γιατί μυρίζειιιιιιιιιιιι μπλιαχ μπλιαχ

Μπλιαχ

και εγω δεν το μπορω καθολου το αρνι κ το κατσικι, μου μυριζει .σε αντιθεση με τον αντρα μου που τρελαινεται για τετοια:)
Καλημέρα!!!

Τι γαλιαντροσύνη και γλωσσοκοπανιά είναι αυτή;

Απαπαπαπα

Ευτυχώς που κοιμάται ακόμα ο γιόκας μου και πρόλαβα να ρίξω μια ματιά σε όσα γράψατε.

Τα κορίτσια μας από το εξωτερικό δίνουν μια νότα...εξωτική στο μαγειροκαφέ μας!Ανανεώθηκε και η θεματολογία,βρε αδερφέ!ναι ναι, ειδες???

Εγω χθες κοιμήθηκα πάλι με τις κότες.Στις 2 ξύπνησε το αγορίνι μου και ήθελε να φάει.Τι κακό κι αυτό το βιολί τελευταία...γιατι βρε το περιστερακι μας???

Του μαγειρεύω μοσχαράκι με λαχανικά κι εγώ θα φάω πρασόρυζο σήμερα.

Αχ ο αντρούλης μου φεύγει και θα λείψει κάποιες μέρες.Αγχώνομαι!!

Φιλάκιαμην αγχωνεσαι, θα τα καταφερεις εσυ. δεν σε φοβαμαι

και τα λέμε πάλι μετα

Καλημέρα μαγειροφιλενάδες μου!

Χθες έφτασα σπίτι στις 10,15 έφαγα και έπεσα για ύπνο! Τα παιδιά μου δεν τα είδα σχεδόν καθόλου. Ο μικρός ότι είχε κοιμηθεί και η μεγάλη πήγαινε για ύπνο όταν έφτασα.

πτωμα στην κουραση θασαι βρε αγγελικουλα...γιατι ετσι????ελπιζω να γυρισεις νωρις σημερα
Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα έχουμε παρέλαση αποκριάτικη στο κέντρο της πόλης γύρω στις 14:00 η ώρα και θα πάμε με τη μικρή μασκαρεμένη να τη δούμε. Θα προσπαθήσω να την κάνω να φάει πριν φύγουμε, αν και δεν το βλέπω, λίγο ψαράκι που σκέφτομαι να φτιάξω σήμερα.

Δε σας είπα αυτή τη βδομάδα (από χτες) τα παιδιά στο σχολείο έχουν διακοπές. Είδατε; Πάλι διακοπές. Τελικά κάθε ενάμιση μήνα κάθονται για μία εβδομάδα. Και μετά κοροϊδεύουν εμάς τους Έλληνες ότι καθόμαστε για τρεις μήνες το καλοκαίρι.

να περασετε καλα και να διασκεδασετε

χθες έκανα ένα τέλειο μοσχάρι λεμονάτο με μανιτάρια! έκανα κ ρυζάκι!

συνταγή της πεθεράς μου. εύκολο κ νόστιμο!

έβαλα σκούπα, σιδέρωσα κάτι ψιλά!μπραβο νοικοκυροκοριτσο μου εσυ!!!ωραιο το φαγητακι σου, μιαμμμμ

σήμερα, αφού έχω φαγητό κ για αύριο, θα πάρω τη μικρή μου ποντικούλα κ θα πάμε βόλτα στη νονά-αδερφή μου-να δούμε κ τις ξαδερφούλες μας! μου έλλειψαν οι πριγκίπισσές μου!!!:)

QUOTE]τι καλα!!!!να πατε και να περασετε σουπερ!!!

καλημερα δεν σας ειπα!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ λοιπον. ειδαμε επιτελους ηλιο. χθες δεν εκανα και πολλα πολλα. βαριομουν. παιξαμε με την μικρουλα μου, κοιμηθηκε νωρις και ξαπλωσα και εγω με τις κοτες...σημερα τρωμε γιγαντες απο χθες.πλακωθηκαμε με τον αντρουλη και στα παστα ψαρακια και δεν προλαβαιναμε μετα να πινουμε νερο:lol::lol::lol:. για σημερα δεν προβλεπεται τιποτα να κανω. νιωθω πολυ κουρασμενη τις τελευταιες μερες:rolleyes::rolleyes:. θα πηγαιναμε σε μια φιλη το απογ αλλα με πηρε και μουπε οτι η μικρη της ειναι αρρωστουλα οποτε δεν το διακινδυνευω να κολλησουμε παλι. καλυτερα σπιτακι...μακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!

Δύσκολη νυχτα η χτεσινή ,τρελλό ξενύχτι και δυστυχώς δεν περίειχε τρελλίτσες!

Το μεγάλο καμάρι πήγε μεροκάματο με τον μπαμπά του!

Το μικρό έχει τρελλαθεί να δείχνει έξω!

Το σπίτι εξακολουθεί να είναι βομβαρδισμένο τοπίο.Αν φωνάξουν το υγειονομικό μας το έκλεισαν το μαγαζάκι:mrgreen:

Εχει ένα τέλειο ήλιο.Τα βροντάω όλα κάτω και πάω το μπεμπεδίνο μου βόλτα στας εξοχάς!!!!!!

Θα μπω αργότερα να σχολιάσω τα υπόλοιπα!

Φιλάκιαααααααααααααα!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...