Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , ZetaK είπε:

      Καλημέρα! Αντιβίωση είχα πάρει την πρώτη φορά! Τώρα έχω ξεκινήσει νωρίτερα από τα αποτελέσματα τα προβιοτικά! Θα δούμε τι θα βγάλει το αποτέλεσμα και θα δούμε την συνέχεια ! Το βασικό είναι να έχει ανεβεί το ποσοστό ! 

      Εύχομαι να ανέβει και να ξεκινήσεις κανονικά και εμβρυομεταφορά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

βρε έλεν τι μου έκανες με την πορτοκαλόπιτα!έφαγα κι άλλο κομμάτι κέικ.

Εβίρι να κόψεις χαρτάκια με σειρά προτεραιότητας γιατί πλάκωσε πελατεία!

Ζωπ σε φθονώ!Το τελευταίο καλό βιβλίο που διάβασα είναι ο ρουνι ρούνι,το ύπουλο κακό γουρούνι.:DΤο διάβασα δε τόσες φορές από προχθές που το έχω μάθει απ'έξω!

Δε μας είπες τελικά για τη λίστα σου!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

χαχαχα!αν σας πω ότι μπορεί να έχω κάνει παστίτσιο όλες κι όλες 4-5 φορές θα με δουλεύετε μέχρι αύριο?

μερικά φαγητά τα έκανε η μάνα μου να φαίνονται τόσο μπελαλίδικα που τα έχω πάρει απο φόβο.

να φανταστείτε όταν ο άντρας μου ήθελε μακαρόνια με κιμά πάντα πέρναμε ντελίβερι γιατί φοβομουν να φτάξω τον κιμά:oops::rolleyes:

Κι εγώ τέσσερις μετρημένες. Πέτυχε τη μία.

Μακαρόνια με κιμά έφτιαξα και έφαγα πρώτη φορά πριν 2 χρόνια, καθότι εδώ δεν κάνουν ντελίβερι μακαρονάδες {υπανάπτυκτη χώρα, τι να πεις}

Φούμπη μήπως είσαι εγώ;;; :eek:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν μπορώ. Είναι μυστική συνταγή. Αν στην πω θα πρέπει να σε σκοτώσω :tongue:

Μπορώ όμως να σου δώσω μια συνταγή για σουφλέ με μακαρόνια.

Αααντε θα συμβιβαστω μ αυτην ;)Πλακα πλακα παντα ηθελα να φτιαξω σουφλε , μου αρεσει πολυ, και ποτε δεν ειχα συνταγη..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε έλεν τι μου έκανες με την πορτοκαλόπιτα!έφαγα κι άλλο κομμάτι κέικ.

Εβίρι να κόψεις χαρτάκια με σειρά προτεραιότητας γιατί πλάκωσε πελατεία!

Ζωπ σε φθονώ!Το τελευταίο καλό βιβλίο που διάβασα είναι ο ρουνι ρούνι,το ύπουλο κακό γουρούνι.:DΤο διάβασα δε τόσες φορές από προχθές που το έχω μάθει απ'έξω!

Δε μας είπες τελικά για τη λίστα σου!

χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχα

Φουμπη μου εισαι ενας αγγελος ε..αλλα δε θα τη φτιαξω αμεσως, να χασω κανα κιλο πρωτα γιατι να δεις εμενα αυτη η πορτοκαλοπιττα ποσο με κατεστρεψε...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ζωπ σε φθονώ!Το τελευταίο καλό βιβλίο που διάβασα είναι ο ρουνι ρούνι,το ύπουλο κακό γουρούνι.:DΤο διάβασα δε τόσες φορές από προχθές που το έχω μάθει απ'έξω!

Είναι ωραίο βιβλίο όμως, δεν μπορείς να πεις! :mrgreen:

Εγώ το τελευταίο βιβλίο που διάβασα και δεν έχει σχέση με μωρά ήταν 2 μέρες πριν γεννήσω και το έχω αφήσει στη μέση. Όταν το ξαναπιάσω θα πρέπει να το ξεκινήσω από την αρχή....


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τέσσερις μετρημένες. Πέτυχε τη μία.

Μακαρόνια με κιμά έφτιαξα και έφαγα πρώτη φορά πριν 2 χρόνια, καθότι εδώ δεν κάνουν ντελίβερι μακαρονάδες {υπανάπτυκτη χώρα, τι να πεις}

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:άντε να πείσω τον άντρα μου να έρθουμε προς τα κεί αμα μάθει τέτοια νέα!κατά εβίρι μεριά με κόβω γιατί λατρεύει και τα λουκάνικα

Φούμπη μήπως είσαι εγώ;;; :eek:

βρε λές?να βρήκα κι άλλη αδερφή ψυχή?:lol::lol::lol:


Link to comment
Share on other sites

Είναι ωραίο βιβλίο όμως, δεν μπορείς να πεις! :mrgreen:

Εγώ το τελευταίο βιβλίο που διάβασα και δεν έχει σχέση με μωρά ήταν 2 μέρες πριν γεννήσω και το έχω αφήσει στη μέση. Όταν το ξαναπιάσω θα πρέπει να το ξεκινήσω από την αρχή....

ε μα έχεις δίκιο τελικά.πολλά κοινά σημεία.κι εγώ το τελευταίο βιβλίο που διάβασα ήταν στο μαιευτήριο.Τρεις μέρες βιβλιοκόλαση:rolleyes::tongue:αχχχχχ


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε λές?να βρήκα κι άλλη αδερφή ψυχή?:lol::lol::lol:

Φουμπη δες το θετικο του πραγματος. Θα αδυνατισετε και οι δυο...Παιδια τι πραγμα ειναι αυτο να μην μπορω να συγκεντρωθω να διαβασω ενα βιβλιο...:(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Άμα του αρέσει το ιταλικό φαγητό, ξέχνα το. Έχουμε όλες τις κουζίνες του κόσμου, και δεν υπάρχει ένα μέρος να φας μακαρονάδα της προκοπής.

Όσο για τα λουκάνικά μας, έχουμε και με 15% κρέας, όπως προείπα. Διεθνής πρωτοπορία.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Υλικά για ένα ταψί πυρέξ:

Λιγότερο από μισό κιλό μακαρόνια πένες

300 γρ. κασέρι

200 γρ. γκούντα

200 γρ. ένταμ

200 γρ. έμενταλ

5-6 φέτες ζαμπόν

1 κρέμα γάλακτος

Βράζουμε τα μακαρόνια “al dente”

Τα κρυώνουμε με λίγο νερό

Κόβουμε το ζαμπόν κομματάκια και τρίβουμε τα τυριά

Βάζουμε τα μακαρόνια, το ζαμπόν και τα τυριά στο πυρέξ σε στρώσεις (η τελευταία στρώση να είναι τυρί)

Περιχύνουμε με την κρέμα γάλακτος

Βάζουμε το πυρέξ στο φούρνο για 45 λεπτά περίπου στους 180-200 βαθμούς

Στην αρχή ψήνουμε πάνω-κάτω και μόλις αρχίσει να ροδίζει το τυρί, μόνο κάτω.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Άμα του αρέσει το ιταλικό φαγητό, ξέχνα το. Έχουμε όλες τις κουζίνες του κόσμου, και δεν υπάρχει ένα μέρος να φας μακαρονάδα της προκοπής.

Όσο για τα λουκάνικά μας, έχουμε και με 15% κρέας, όπως προείπα. Διεθνής πρωτοπορία.

Οντως και μενα μου χει λειψει το ιταλικο...Εχει πολυ καλα ινδικα και πακιστανικα αλλα εμενα προσωπικα τα τοσο καυτερα δε μου αρεσουν...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...