Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , ZetaK είπε:

      Καλημέρα! Αντιβίωση είχα πάρει την πρώτη φορά! Τώρα έχω ξεκινήσει νωρίτερα από τα αποτελέσματα τα προβιοτικά! Θα δούμε τι θα βγάλει το αποτέλεσμα και θα δούμε την συνέχεια ! Το βασικό είναι να έχει ανεβεί το ποσοστό ! 

      Εύχομαι να ανέβει και να ξεκινήσεις κανονικά και εμβρυομεταφορά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κάτι πήρε τ'αυτί μου για μασάζ??χρειάζομαι ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ!!!!!!!!

Εφτιαξα παστίτσιο για αυριο να μου το ψήσει η μάνα στον ξυλόφουρνο,έκανα παραπάνω κιμά να βάλω και στην κατάψυξη γιατί τον είχαν σε προσφορά.

Εφτιαξα μια τυρόπιτα

Ε κι έριξα κι ένα κέικ πορτοκάλι στο φούρνο

Η κουζίνα μου είναι σαν βομβαρδισμένο τοπίο.Μόνο που την βλέπω μου έρχεται να κλάψω!

Και μέσα σ'όλα αυτά ο μικρός δεν ξεκόλλησε απ'την κουζίνα και συνεισφέρει με ζήλο το σπλάχνο μου στο να την αποτελειώσουμε!!!!

Κοιταξτε ποσο απλα τα αναφερει το Φουμπακι..

Εφτιαξα ενα γρηγορο κ απλο παστιτσιο (5 λεπτων φαι), ε εκανα και παραπανω κιμα, εκανα και μια τυροπιττα ( ενα τσιγαρο δουλεια), ε πεταξα κ ενα κεικ πορτοκαλι στο φουρνο....:tongue:

Εμεις οι υπολοιπες που απλως βαλαμε ενα φαι στο φουρνο σφυριζουμε αδιαφορα...:rolleyes:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

μαρή βγήκα οφ λέμε!!!!

αλλά με αποτελείωσε ο γιόκας μου.Εκλεισε την τάπα του νεροχύτη και γέμισε την γούρνα.Την ώρα που τον είδε η μαμά μου ήτανόταν πια ξεκίνησε να ξεχειλίζει!

Και παρ'όλα αυτά δεν υστερίασα.Ωρες ώρες νιώθω πως μου έχουν κάνει λοβοτομή,δεν έχω κουράγιο ούτε ν'.άντιδράσω


Link to comment
Share on other sites

και οι υπόλοιπες δουλεύετε κιόλας

.Μη φανταστείς ότι είμαι πάντα έτσι.Ειμαι με τις λόξες μου.Τωρα περνάω τη φάση δεν-ξεκολλάω-απ-την-κουζίνα.

Ελεν ο σύζυγος είναι άγγλος?θα νιώθει πως κέρδισε τον πρώτο αριθμό του λαχείου αφού ως γνωστόν ο έρωτας περνάει απ'το στομάχι!


Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα προτιμω μπουγατσα, αλλα ο αντρας μου βλεπει ολη αυτη τη ζαχαρη που πασπαλιζω απο πανω και τον πιανει κοκο μπλοκο..

χαχαχαχαχα

Σας ευχαριστώ όλες για τις συνταγές για πίτσα. ¨ΟΟΟΟΟΟΟΟταν βρω χρόνο, πιστεύω μέσα στη βδομάδα, θα προσπαθήσω να κάνω μία. Αλλά βρε κορίτσια σας θαυμάζω... Πότε προλαβαίνετε να κάνετε τόσο νόστιμα φαγητά;;;;; μαζί με σπίτι, δουλειά, παιδί;;;;; Νιώθω πολύ ακαμάτρα. Εγώ όλο κουρασμένη και νυσταγμένη νιώθω! Μπράβο σε όλες σας.( Τώρα βρήκα το χρόνο και γράφω κι εγώ. Συνηθως σας διαβάζω και μου κρατάτε παρεούλα για λίγο)

Μαρία, πρέπει να βρεις μια φόρμουλα που θα σε κάνει να μην ξεκολλάς. Για παράδειγμα εγώ έχω τρέλλα με τα ζυμάρια και το στόλισμα των γλυκών ή ενός επίσημου τραπεζιού. Ίσως κάτι παρόμοιο να σου αρέσει να καταπιάνεσαι κι εσύ. Ξεκίνα με την αγαπημένη σου ασχολία όσον αφορά τα φαγητά και γλυκά και σιγά-σιγά θα έρθει και η όρεξη.

Το γεγονός ότι είσαι συνέχεια κουρασμένη το έχεις κοιτάξει; Μήπως δεν κοιμάσαι καλά τις νύχτες; Κάποιες φορές αυτό οφείλεται σε υπνική άπνοια ή σε κακό μαξιλάρι; Το θυρεοειδή τον έχεις ελέγξει; Σίδηρο και φεριτίνη έχεις σε επάρκεια στο αίμα; Εδώ ο καλός γιατρόοοοοος. Ξάπλωσε να σε εξετάσω.

κάτι πήρε τ'αυτί μου για μασάζ??χρειάζομαι ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ!!!!!!!!

Ξάπλωσε κι εσύ, θα σε τρίψω εγώ. Ο άντρας μου λέει ότι όταν του κάνω μασάζ στο σβέρκο του περνάει ο πονοκέφαλος.

Εφτιαξα παστίτσιο για αυριο να μου το ψήσει η μάνα στον ξυλόφουρνο,έκανα παραπάνω κιμά να βάλω και στην κατάψυξη γιατί τον είχαν σε προσφορά.

Εφτιαξα μια τυρόπιτα

Ε κι έριξα κι ένα κέικ πορτοκάλι στο φούρνο

Η κουζίνα μου είναι σαν βομβαρδισμένο τοπίο.Μόνο που την βλέπω μου έρχεται να κλάψω!

Και μέσα σ'όλα αυτά ο μικρός δεν ξεκόλλησε απ'την κουζίνα και συνεισφέρει με ζήλο το σπλάχνο μου στο να την αποτελειώσουμε!!!!

Φαντάζομαι ο άντρας σου θα πει όπου να 'ναι: "Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαντάζομαι ο άντρας σου θα πει όπου να 'ναι: "Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε"

θα σου πω τι θα πει όταν έρθει γιατί η τυρόπιτα βγήκε ψιλοαποτυχία...η που θα την φάει ο κακομοίρης για να μη με στεναχωρήσει ήπου θα τη φάει επειδή θα πεινάει πολύ:rolleyes:

όπως είδες έχει πολλές εναλλακτικές:mrgreen:

έλα πήρα θέση...χωρίς μασάζ δεν βλέπω να καθαρίζω την κουζίνα.


Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι θα πει όταν έρθει γιατί η τυρόπιτα βγήκε ψιλοαποτυχία...η που θα την φάει ο κακομοίρης για να μη με στεναχωρήσει ήπου θα τη φάει επειδή θα πεινάει πολύ:rolleyes:

όπως είδες έχει πολλές εναλλακτικές:mrgreen:

Δεν πειράζει μωρέ, μη στενοχωριέσαι. Όλες μας έχουμε αποτυχίες στην κουζίνα. Σημασία έχει ότι έφτιαξες με χαρά τόσα ωραία πράγματα.

έλα πήρα θέση...χωρίς μασάζ δεν βλέπω να καθαρίζω την κουζίνα.

Πωπω εδώ, εδώ είσαι πολύ πιασμένη. Στρίψε λίγο δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

μαρή βγήκα οφ λέμε!!!!

αλλά με αποτελείωσε ο γιόκας μου.Εκλεισε την τάπα του νεροχύτη και γέμισε την γούρνα.Την ώρα που τον είδε η μαμά μου ήτανόταν πια ξεκίνησε να ξεχειλίζει!

Και παρ'όλα αυτά δεν υστερίασα.Ωρες ώρες νιώθω πως μου έχουν κάνει λοβοτομή,δεν έχω κουράγιο ούτε ν'.άντιδράσω

Αντε καλε, εγω μετα απο 3 ωρες μαθημα ετσι νιωθω καθε μερα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο ζώπυρον viewpost.gif

Δεν είναι προιόν ερωτικής πράξης αλλά... γήρατος!:rolleyes:

Χθες το βράδυ και κατά την διάρκεια της νύχτας, ο Ζώπυρος - ενώ κοιμόμαστε - μ' έτριβε συχνά πυκνά:cool:

Εκεί πάνω στο τρίψιμο γίνονται όλα τις περισσότερες φορές.

χαχαχαχαχαχαχαχα! Σωστά αλλά ΔΕΝ... Έτσι όπως ήμουν φασκιωμένη και βογκούσα από τους πόνους ΑΥΧΕΝΑ-ΜΕΣΗΣ..., μόνο να με λυπηθεί μπορούσε...:roll:

Δεν είναι προιόν ερωτικής πράξης αλλά... γήρατος!:rolleyes:Αει μαρη....

Χθες το βράδυ και κατά την διάρκεια της νύχτας, ο Ζώπυρος - ενώ κοιμόμαστε - μ' έτριβε συχνά πυκνά:cool: κι έριχνε και καμιά σπρωξιά να μπορέσω να γυρίσω πλευρό:cool:. Το πρωί σηκώθηκα καλύτερα:cool:.

Διαδραματίστηκαν αυτά και μόνο αυτά, εντάξει?:mrgreen:

Αμα θελουμε το πιστευουμε....:tongue::tongue::tongue:

Καλέ, γιατί να μην πω την αλήθεια? Πιστέψτε με επιτέλους!

Ζωπ...ζήλεψα.Θελω κι εγώ τρίψιμο...Και μετά να κοιμηθώ για κανένα δεκάωρο,μήπως και γίνω άνθρωπος

Καλά, μην φανταστείς περιστεράκι μου κανά συστηματικό μασάζ. Με κοπάναγε όπου έβρισκε...:tongue:

Διαδραματίστηκαν αυτά και μόνο αυτά, εντάξει?:mrgreen:

(Την πιστευει καμμια?)

Ναι, εγώ. :cool:

Love, περαστικαααααά σου κοριτσάρα μου!!!!!!!!!

Αγγελίνα, τι έγινε με το παιδί?

Φαίη, πως έφτιαξες γιαούρτι καλέ?:confused:


Link to comment
Share on other sites

και οι υπόλοιπες δουλεύετε κιόλας

.Μη φανταστείς ότι είμαι πάντα έτσι.Ειμαι με τις λόξες μου.Τωρα περνάω τη φάση δεν-ξεκολλάω-απ-την-κουζίνα.

Ελεν ο σύζυγος είναι άγγλος?θα νιώθει πως κέρδισε τον πρώτο αριθμό του λαχείου αφού ως γνωστόν ο έρωτας περνάει απ'το στομάχι!

Κοπελια, ετσι ηταν στην αρχη , εκθειαζε σ ολους οτυς συναδελφους του μαλιστα τις μαγειρικες μου ικανοτητες....και τους εστελνα σε ταπερακι κολοκυθοκεφτεδες..:-P

Ωσπου γνωρισε τη μαμα μου..Εκει ανεβηκε ο πυχης, και δεν μπορω να τον φτασω, τερμα. Τι κατσικακι σε λαδοκολλα, τι ψητα γουρουνοπουλα, τι πιτες με τυρι φετα και μυρωδικα...:(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιταξτε ποσο απλα τα αναφερει το Φουμπακι..

Εφτιαξα ενα γρηγορο κ απλο παστιτσιο (5 λεπτων φαι), ε εκανα και παραπανω κιμα, εκανα και μια τυροπιττα ( ενα τσιγαρο δουλεια), ε πεταξα κ ενα κεικ πορτοκαλι στο φουρνο....:tongue:

Εμεις οι υπολοιπες που απλως βαλαμε ενα φαι στο φουρνο σφυριζουμε αδιαφορα...:rolleyes:

:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:


Link to comment
Share on other sites

μαρή βγήκα οφ λέμε!!!!

αλλά με αποτελείωσε ο γιόκας μου.Εκλεισε την τάπα του νεροχύτη και γέμισε την γούρνα.Την ώρα που τον είδε η μαμά μου ήτανόταν πια ξεκίνησε να ξεχειλίζει!

:confused::confused::confused::confused::confused:

Και παρ'όλα αυτά δεν υστερίασα.Ωρες ώρες νιώθω πως μου έχουν κάνει λοβοτομή,δεν έχω κουράγιο ούτε ν'.άντιδράσω

Εβιρι κι εγώ θέλω σήμερα μασάζ, τώρα φεύγω από την δουλειά!!!!

Μου έκατσε Η στραβή:confused::confused::confused::confused:.

Τα λέμε αύριο κορίτσια, καλό βράδυ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, πρέπει να βρεις μια φόρμουλα που θα σε κάνει να μην ξεκολλάς. Για παράδειγμα εγώ έχω τρέλλα με τα ζυμάρια και το στόλισμα των γλυκών ή ενός επίσημου τραπεζιού. Ίσως κάτι παρόμοιο να σου αρέσει να καταπιάνεσαι κι εσύ. Ξεκίνα με την αγαπημένη σου ασχολία όσον αφορά τα φαγητά και γλυκά και σιγά-σιγά θα έρθει και η όρεξη.

Το γεγονός ότι είσαι συνέχεια κουρασμένη το έχεις κοιτάξει; Μήπως δεν κοιμάσαι καλά τις νύχτες; Κάποιες φορές αυτό οφείλεται σε υπνική άπνοια ή σε κακό μαξιλάρι; Το θυρεοειδή τον έχεις ελέγξει; Σίδηρο και φεριτίνη έχεις σε επάρκεια στο αίμα; Εδώ ο καλός γιατρόοοοοος. Ξάπλωσε να σε εξετ

ΧΑΧΑΧΑ!!! Πλάκα έχεις! Μου αρέσει πολύ να τρώω αλλά όχι να μαγειρεύω. Κάνω τα βασικά άντε κανένα κεικ, τίποτα μπισκοτάκια, σπάνια καμιά πιτούλα.Αλλά αφου ο συζυγος προσέχει επειδή είναι λίγο αφρατούλης, δεν έχω μεγάλα κίνητρα γιανα κάνω κάτι.Ότι κάνω το τρώω εγώ. Κι από την άλλη αφού λείπει συνέχεια, μετά τη δουλειά είναι συνεχώς με το παιδί, μόλις κοιμηθεί θέλω κι εγώ να κοιμηθώ και σκοτίστηκα για να φτιάξω κάτι νόστιμο. Μου αρκέι να φτιάξω κάτι να φάμε και τίποτα άλλο. Σήμερα η κόρη μου ξυπνησε στις 5 και κοιμήθηκε 6κ30. Εγώ φευγω στις 7 αρα είμαι όρθια από τις 5!!!!! Ωραία ε;;;

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι κι εγώ θέλω σήμερα μασάζ, τώρα φεύγω από την δουλειά!!!!

Μου έκατσε Η στραβή:confused::confused::confused::confused:.

Τα λέμε αύριο κορίτσια, καλό βράδυ!

ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...