Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , ZetaK είπε:

      Καλημέρα! Αντιβίωση είχα πάρει την πρώτη φορά! Τώρα έχω ξεκινήσει νωρίτερα από τα αποτελέσματα τα προβιοτικά! Θα δούμε τι θα βγάλει το αποτέλεσμα και θα δούμε την συνέχεια ! Το βασικό είναι να έχει ανεβεί το ποσοστό ! 

      Εύχομαι να ανέβει και να ξεκινήσεις κανονικά και εμβρυομεταφορά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

δεν μου επιτρέπει την πολλαπλή παράθεση....η τιμωρία μου!

αγγελίνα μου σε νιώθω με τις τσιρίδες για το πιο όμορφο!

τηγανιά σε παιδικό πάρτυ; καλό για μεγάλους!

για τα μικρούλια καλά τα πιτσάκια ή τοστάκια!

πολλά τα λεφτά φούμπι μου.

φαίη μου να πεις στον Σ να μη χαζεύει τις κουκλάρες λέμε!

αχαχαχα!

το πιο αστείο είναι που το ήξερα ότι μας διαβάζει κ δεν το άνοιξα το στόμα μου να προειδοποιήσω! είμαι ανέκδοτο!

καρπούζι με μαϊδανό διάβασα κ κρεμμύδι!!!!!

τί ηλίθιος λαός!

οι Γερμανοί ξέρω από την κουνιάδα μου τρώνε πστά ψάρια, συνέχεια λουκάνικα κάθε λογής, λάχανο βραστό. επίσης έχουν σε μεγάλη εκτίμηση την κρέμα γάλακτος!

αλλά αυτό αγάπες μου δεν είναι μαγειρική! είναι ανακάτεμα!

γενικώς δεν ασχολούνται πολύ με την κουζίνα, όχι όσο εμείς!

Δώρα μου να βάλεις φωτό το λαγουδάκι σου.

χάρηκα για τη θεία σου!

χθες έκανα μπουρεκάκια με λουκάνικο κ άλλα με τυρί!

έκανα κ κέηκ βανίλιας.

κ μια κρεμούλα της αγάπης μου που δεν ήθελε φαγητό για βράδυ!

ψωνίσαμε στολή, όπως είδατε μερικές!

πήγαμε βολτούλα, είχαμε κόσμο σπίτι, μια χαρά κύλησε το ΣΚ!

αφροδίτη μπράβο της της μικρούλας σου!

κ μπράβο σου που έκανες τόσα πολλά!

ζωπ μας ρωτάς κιόλας για τη μερέντα που εσύ έβαλες; κακούργα!

κ στο καπάκι για σοκολάτες!

αρνούμαι να διαβάσω.

σήμερα τρώμε περισσεύματα.

το απόγευμα μαγειρεύω μοσχάρι με ρύζι μάλλον!

θέλω να βάλω κ σκούπα!

δεν μου είπατε κόρες πώς σας φάνηκε το τσάρλυ κ λόλα;

φαίη μέλι! χαμομήλι!

αυτά!

φιλούρες σε όλες κ πιο γλυκά στα παιδάκια σας κ στο στρουμφάκι!

α, και στο σποράκι της άννιας μου!

σμαρτάκι, λίτσα πού είστε αγάπες μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κοριτσάκια.

Όποιος κάθεται αργά την προηγούμενη νύχτα, δε σηκώνεται εύκολα το πρωί και τρέχει πανικόβλητος να τα προλάβει όλα. Συγκεκριμένα, χτες με είχε αρπάξει το γιουτιούμπ και δε με άφηνε να πάω για ύπνο πριν τις 02:15, καλά να πάθω, σήμερα ξύπνησα στις 09:30.

Τελικά, ζύμωσα ψωμί, έβαλα ρεβύθια και καθάρισα το κλιμακοστάσιο. Έχω ήδη ξεκινήσει κι άλλες δουλειές στο σπίτι, αλλά είπα να δηλώσω λίγο την παρουσία μου και να συνεχίσω.

E αυτο ειναι κυριο γνωρισμα.

Το κερασμα στο σπιτι γενικα δεν "το χουν", οχι απο τσιγκουνια, απλα δεν ειναι κατι που συνηθιζουν...

Μια γνωστη μου μου ελεγε το ιδιο για Γερμανια. Οτι ειχαν παει σ ενα σπιτι Γερμανων (οχι για επισκεψη, για επαγγελματικα), και πιναν καφε εκεινη την ωρα και δεν τους προσφεραν :rolleyes:

Όταν πρωτοήρθε η ιδιοκτήτρια του σπιτιού με το γιο της, για να υπογράψουμε το συμβόλαιο, εγώ τους έβγαλα καφέ, 2 είδη αγοραστά κέικ, μπισκότα και σοκολατάκια. Μόλις τα είδαν μου είπαν, ότι δεν ήρθαν στο σπίτι για επίσκεψη, αλλά για επαγγελματικούς λόγους και δε χρειάζεται να τους σερβίρουμε κάτι. Βέβαια, εγώ τους είπα, ότι έτσι συνηθίζουμε στην Ελλάδα κι ότι, όποιος μπαίνει στο σπίτι μας, ακόμη κι αν είναι τεχνικός για να φτιάξει κάτι χαλασμένο, τον κερνάμε κάτι. Μου φάνηκε παράξενο που κι εκείνοι, όπως φαίνεται, δε συνηθίζουν να βγάζουν έστω κάτι μικρό για το δικό τους φιλοξενούμενο, έστω κι αν αυτός βρίσκεται σπίτι τους για επαγγελματικούς λόγους.

Τώρα, για τα υπόλοιπα που συζητάτε περί Γάλλων, Αγγλων, Γερμανων, δεν εκφέρω γνώμη, γιατί πότέ δεν έτυχε να ταξιδέψω σε καμία από τιυς 3 χώρες. Γενικώς δεν έχω ταξιδέψει καθόλου κι αυτό είναι κα΄τι που με στενοχωρεί . Πάντα έλεγα πως την πρώτη χρονιά που θα διοριστώ θα πάρω το δώρο Χριστουγέννων και θα πάω σε κάποια ευρωπαική χώρα να περάσω τις διακοπές, αλλά η γκαντεμιά μου είναι τόση που μόλις διορίστηκα μειώθηκαν οι μισθοι και κόπηκε το δώρο (!!!). Με αυτά που παίρνω τώρα ούτε στην Αλβανία δεν φτάνω (χι! χι!)

Αλήθεια, πώς και δε δήλωσες στο παρελθόν να υπηρετήσεις 5ετία στο εξωτερικό που δικαιούσαι όπως όλοι οι δάσκαλοι και καθηγητές;

ειχα την μικρη αρρωστουλα, ειναι καλυτερα σημερα, δεν εχει κανει καθολου πυρετο και γενικα ειμαστε καλα, βγηκαμε κιολας και πηγαμε στην πλατεια μασκαρεμενες, αμε..

Μπράβο στην καραμελίτσα, που έγινε γρήγορα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να σας πω το καλύτερο: χθες έφαγα κεμπάπ πρόβειο!!!!!βρήκα καταπληκτικό ντελίβερυ! έφαγε κ η Σύσα! το παιδί μου στο φαγητό είναι φτυστή η μανούλα!!!!!!

μπράβο στην καραμελίτσα που είναι καλύτερα!

εβίρι, τί έψαχνες στο γιου τιουμπ βραδιάτικα;

Link to comment
Share on other sites

τελικά το εβιροκοτόπουλο πώς έγινε;

αύριο το απόγευμα προβλέπεται μαλλιοτράβηγμα στη γσ της πολυκατοικίας μας!!!!!

τα κοινόχρηστα πολλά! 300 ήρθαν για τον Γενάρη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Διάβασα στα πεταχτά αυτά τα λίγα που γράψατε.

Δεν θυμάμαι σχεδον τπτ.

Σήμερα είχα εξ. δουλειές. Ο άντρας μου έτυχε να δει το Σάββατο Oliver και το παίζει μάγειρας. Είναι δυνατόν;;;;;;;;;;;;;;;

Χτες έκανε μπιφτέκια οκ. Το βράδυ λέει θα κάνω μια σάλτσα για αυριο και κάνε εσυ τα μακαρόνια. Τι ΄'εβαλε ούτε που έδωσα σημασία. Πάντως λέει ότι είναι η πιο τέλεια σάλτσα και μούγκριζε μια ώρα την κουζίνα (απο τη νοστιμιά). Οπότε καταλάβατε τι θα φάμε σήμερα.

Που γίνατε ρεζίλι ούτε που κατάλαβα.

Πάω για μπάνιο

Φιλάκια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και συνεχίζω....

Είδατε που λέγαμε για τα μυοσκελετικά? Είμαι φουλ στο αυχενικό αυτές τις μέρες - τα μισά αριστερά δάχτυλα μουδιασμένα:cool:, το δεξί χέρι με εντονότατους πόνους στο μπράτσο (πως τον λένε τώρα αυτό τον μυ, δεν θυμάμαι) και στον ώμο:cool:.

Α! Και τράβηγμα στο αριστερό πόδι από τη μέση:cool:. χαχαχαχαχα! Μιλάμε, είμαι ο ορισμός της υγείας!!:lol::lol:

Αααααμάαααααν βρε Ζωπ, όλα μαζεμένα; Πώς θα πάρεις ανάσα; Ναι, αλλά να μην κουράζεσαι γιατί όσο το επιδεινώνεις, τόσο θα αργεί να περάσει και θα σε παιδεύει περισσότερο χρόνο. Αν γίνει χειρότερο μετά δε φτιάχνει εύκολα, γι' αυτό να κάνεις λιγότερα όσο γίνεται.

Ηθεια μου ευτυχως ξεπερασε τον κινδυνο και ειναι καλα.Συνηλθε σημερα τα ξημερωματα...Δοξα να χει Ο Κυριος μας!!!!!!!!

Πολύ ευχάριστα τα νέα Δωράκι. Εύχομαι να βγει γρήγορα από το νοσοκομείο.

Εγω ειμαι σε μια φαση μεσαια.

Πες τα και στη Ζωπ, γιατί το έχει πάρει αψήφιστα.

ελπιζω να περασατε καλα;)

Ναι Αφροδίτη μου καλά ήταν. Βγήκαμε λίγο και είδαμε κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στα κορίτσια της παρέας!

Πάλι 6 σελίδες βρε γαλιάντρες???? Ευτυχώς δηλαδή που μπήκα και σας διάβασα το Σάββατο!

Αγγελική σε θαυμάζω που βρίσκεις το κουράγιο να κάθεσαι να διαβάζεις τα κατεβατά που γράφουμε!

Κι απορούσα για τους φίλους σου τους πιγκουίνους αλλά μου έλυσες την απορία.Χαχα!

Ε, δεν μπορώ να προσπεράσω τα νέα σας έτσι! Βέβαια δεν απαντάω σε όλες καθότι είναι αδύνατο, αλλά θέλω να ξέρω πως είστε!

Κι εγώ έτσι έλεγα για τα όπλα αλλά ο μπαμπάς ήθελε ντε και καλά να του πάρει.Ασε έχουμε ρίξει ομηρικούς καυγάδες επί του θέματος...Δεν με παίρνει όμως να πολυμιλήσω γιατί μου πετάει ένα"αγόρια είναι,εγώ ξέρω καλύτερα...".Ασ μην επεκταθώ...

Σε καταλαβαίνω, αλλά εγώ έχω θέμα πιο πολύ με την πεθερά μου παρά με τον άντρα μου!:rolleyes:

Περιστεράκι σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς.Η αλήθεια είναι ώρες ώρες δεν παλεύονται...αλλά πραγματικά είναι φάσεις και περνάνε.Μήπως ν'αλλάξεις το πράσινο τσάι με καμιά βαλεριάνα μέχρι να ηρεμήσετε?:tongue:

Πολύ καλή ιδέα!!!!

Φτου φτου πάντως που τα βγάλατε όλα τόσο νωρίς.Εμείς ακόμα παλεύουμε.Τώρα έχει φουσκώσει ένα προς τα μέσα αλλά δεν λέει να βγει κι ανυσηχώ λίγο.

Ο μικρός ευτυχώς μετά τον εμετό συνήλθε κάπως.

Σήμερα φάγαμε φακές με ρύζι και κριθαράκι,ανοίξαμε και ένα τονάκι και σαλατούλα πράσινη.Μούρλια!

Περιμένω να έρθει ο Φούμπος να πάμε σούπερ και με περιμένει ξούρισμα που λέει και η Εβίρι.Μιλάμε για πολύ κρύο!Εχω ξεμείνει όμως και πρέπει να πάω.

Καλά ψώνια!

Καλησπερα κοριτσια.

Σημερα φαγαμε αρνακι με ρυζι στο φουρνο.

Ητανε να ερθει η μανουλα μου σημερα,αλλα

με τοση γκαντεμια που μας δερνει.....

στις 6 το πρωι επαθε βαρη εγκεφαλικο η μια απο της αγαπημενες μου θειες,

απο τις αδερφες της μαμας μου!!!!!:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Οποτε,οπως λογικα επρεπε να γινει,εμεινε μαζι της στο νοσοκομειο

η μαμα μου.

Λυπάμαι κοριτσάκι μου, ελπίζω πιο κάτω να διαβάσω ότι πάει καλύτερα!

Εγω ειμαι καπως καλυτερα,με μεσουλιντ ανα 8ωρο.

Εμεις του θησαυρου του πηραμε στολη κουνελακι απο τα κουκου με εκπτωση, 18 ευρω απο 28 που εκανε.

Καλοφόρετη!!!

Ελάτε όλοι μαζί: Ax κουνελάκι, κουνελάκι, ξύλο που θα το φας.......

Βρε κοριτσακια,γραφετε πολλα και δεν σας προλαβαινω.

Οπωτε σας στελνω ολες τα φιλια μου και περαστικα στα αρρωστουλια.

Μαρακι,η καραμελα σου ειναι σκετη γλυκα..να την χαιρεσαι!!!!!

καλο βραδυ και καλη κυριακη!!!!!

Δεν εχει το πλυντηριο σου ξεχωριστο κυκλο στιψιματος? Εμενα εχει ξεχωριστο Drain cycle , και αν δεν ειναι στιμμενα καλα τα βαζω σ αυτο αλλο ενα δεκαλεπτο..

Έχει αλλά και αυτό το πρόγραμμα τρώει φλασιές και δεν...............


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να σας πω το καλύτερο: χθες έφαγα κεμπάπ πρόβειο!!!!!βρήκα καταπληκτικό ντελίβερυ! έφαγε κ η Σύσα! το παιδί μου στο φαγητό είναι φτυστή η μανούλα!!!!!!

κεμπαπ προβειο??? ωραιο ειναι αυτο τωρα?

κοριτσια εβαλα φακες να γινονται για σημερα.

Ευχαριστω για τις ευχες για την καραμελιτσα μου.

Link to comment
Share on other sites

κεμπαπ προβειο??? ωραιο ειναι αυτο τωρα?

Έλα ντε! Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ.

Α πα πα. Ένα είναι το κρέας. Μετά το χοιρινό, το χάος!!! :lol:

Για τα υπόλοιπα θα επανέλθω.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ήμασταν (και είμαστε) σε μία πολύ δύσκολη φάση. :( Θα αναφερθώ εκτενώς άλλη φορά. Ευτυχώς τα παιδιά μας είναι μια χαρά και αυτό είναι το μόνο που με ενδιαφέρει, σε αυτή τη φάση της ζωής μου.

Ωχ!!!!!!!!

Στο νηπιαγωγείο του μεγάλου πήγε σχολικός φωτογράφος και μας παρέδωσε τα εξής: Ένα πόστερ με φωτό του παιδιού ολόσωμο (φάτσα στο κρεββάτι μου το κρέμασα), ένα αλμπουμάκι με διαφορες φωτό από το σχολείο, την τάξη, τα παιδιά όλα μαζί και χώρια το καθένα, μία κουπα, ένα mouse pad, ένα αναμνηστικό κουτί, όλα με έντυπη φωτό του παιδιού και 8 μικρές φωτό μεγέθους ταυτότητας + μία σακούλα με δώρα διάφορα για το καθένα, όλα μαζί 15 ευρώ.

Με τόσα που σας προσφέρει είναι πάρα πολύ καλή η τιμή. Επίσης, πολύ ωραίες οι ιδέες που υλοποίησε ο φωτογράφος.

αφήστε κορίτσια εμάς στον παιδικό μας έπιασαν τον κ$%λο.27 ευρώ για μια φώτο σε καραβάκι ,μία σε κουτάκι και τεσσερις μικρούλες.Ωραία δουλειά αλλά έλεος...

Αυτές πραγματικά είναι πολύ ακριβές.

Ναι, λειτουργούμε επί 24ωρου βάσεως :-P

χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

και συνεχίζω την ανάγνωση.......

αντε και καλή σου πρόοδο...

Διάβασα στα πεταχτά αυτά τα λίγα που γράψατε.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο άντρας μου έτυχε να δει το Σάββατο Oliver και το παίζει μάγειρας. Είναι δυνατόν;;;;;;;;;;;;;;;

Χτες έκανε μπιφτέκια οκ. Το βράδυ λέει θα κάνω μια σάλτσα για αυριο και κάνε εσυ τα μακαρόνια. Τι ΄'εβαλε ούτε που έδωσα σημασία. Πάντως λέει ότι είναι η πιο τέλεια σάλτσα και μούγκριζε μια ώρα την κουζίνα (απο τη νοστιμιά). Οπότε καταλάβατε τι θα φάμε σήμερα.

Εύγε του αντρούλη σου!Αμα μαζεύει και τα κουζινικά ακόμα καλύτερα

Ε δεν μπορεί να μην τρωγεται η σάλτσα...

Τι τους επιασε του άντρες;

Χθες μαγείρεψε ο άντρας μιας φίλης μου κι εμειναν νηστικοί και οι δύο:tongue:

Που γίνατε ρεζίλι ούτε που κατάλαβα. στο φβ

Πάω για μπάνιο

Φιλάκια

Καλημέρα κορίτσια!Εχετε γράψει τόσα πολλά που δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα,σιγά σιγά...

Εχθές φάγαμε κόκορα μακαρονάδα και σήμερα αρακά και φασολάκια λαδερά.Ζυμώνω και λαδένιο παξιμάδι.

Το Σαββατο πήγαμε στο γιατρό και ευτυχώς ο πιτσιρίκος είναι καλά αλλάμου είπε να τον κρατήσω σπίτι και αυτή την εβδομάδα για να δυναμώσει.

Εδω δεν προλαβαίνω εγω που μπήκα και νωρίτερα

Καλύτερα να μείνει το πιτσιρικι σου σπίτι μεχρι να αναρρωσει πλήρως

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε! Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ.

Α πα πα. Ένα είναι το κρέας. Μετά το χοιρινό, το χάος!!! :lol:

Για τα υπόλοιπα θα επανέλθω.

περι ορέξεως.....! εδώ είπαμε για καρπουζοκρέμμυδο στο πρόβειο θα κολλήσουμε?

εμένα μου το ξέκοψε ο Φούμπος το λαχανόρυζο.Ουτε να το δοκιμάσει λέει.Μου έμεινε η όρεξη.Μα να μην τρώει τίποτα αυτός ο άνθρωπος πια!


Link to comment
Share on other sites

kagly μου σε καταλαβαίνω! δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνεται όταν πιανει μαγειρικός οίστρος τον Φούμπο!Αν πει δε να κάνει και γλυκό τις στομαχικές διαταραχές τις έχουμε σιγουράκι...


Link to comment
Share on other sites

kagly μου σε καταλαβαίνω! δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνεται όταν πιανει μαγειρικός οίστρος τον Φούμπο!Αν πει δε να κάνει και γλυκό τις στομαχικές διαταραχές τις έχουμε σιγουράκι...

:lol::lol::lol:

O δικός μου μαγειρεύει καλά ευτυχώς

Το μετα είναι το πρόβλημα...Ο βαμβαρδισμός της κουζινας:tongue::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...