Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , ZetaK είπε:

      Καλημέρα! Αντιβίωση είχα πάρει την πρώτη φορά! Τώρα έχω ξεκινήσει νωρίτερα από τα αποτελέσματα τα προβιοτικά! Θα δούμε τι θα βγάλει το αποτέλεσμα και θα δούμε την συνέχεια ! Το βασικό είναι να έχει ανεβεί το ποσοστό ! 

      Εύχομαι να ανέβει και να ξεκινήσεις κανονικά και εμβρυομεταφορά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα! :)

αφήστε κορίτσια εμάς στον παιδικό μας έπιασαν τον κ$%λο.27 ευρώ για μια φώτο σε καραβάκι ,μία σε κουτάκι και τεσσερις μικρούλες.Ωραία δουλειά αλλά έλεος...

ΑΙΣΧΟΣ! Αλλά, να σου πω την αμαρτία μου, κι εγώ στη θέση σου τα ίδια θα έκανα...όσο για το άλλο που έλεγες, κι εγώ πιάνω τον εαυτό μου να μετράω και να υπολογίζω πλεόν πράγματα που πριν δυο χρόνια, ούτε θα μου περνούσαν από το μυαλό και να λέω συχνότερα στα παιδιά όχι...αλλά δεν το βρίσκω κακό! Αυτή η αηδία, να μη μπορούμε να κάνουμε ούτε μια βόλτα στον πεζόδρομο χωρίς να ξοδεψουμε 5 ευρώ τουλάχιστον, κάπου έπρεπε να πάψει! Αν και, για να είμαι ειλικρινής, ευτυχώς είχα προνοήσει και το "βγαίνω" δεν ήταν συνώνυμο του "παίρνω", όπως στους περισσότερους που γνωρίζω.

Μήπως να έπαιρνες τα στοιχεία του φωτογράφου της Αγγελίνας και να τους τα έστελνες; Εγώ θα το έκανα!

Σωστήηηηηη!

χαχαχαχα! παρομοίως!! πάει και τελείωσε - είμαστε άρρωστες (αγορο)μάνες!!:rolleyes::cool:

Γκουχ γκουχ...καμένες μιλαμε! :lol:

Στο μεταξύ, έρχεται η μία κουμπάρα μου χθες και κοιτούσε το λεύκωμα. "Αααα τι ωραίο, τι γλυκά παιδάκια" κι όλο κάτι τέτοια μου έλεγε, δεν έβλεπε το μάτι μου να την κοιτάζει δολοφονικά! Στο τέλος δεν την άντεξα και πάτησα τις τσιρίδες: "Καλά, μωρή, μάτια δεν έχεις? Γιατί δε λες ότι το δικό μου το παιδί είναι το πιο όμορφο απ' όλα?"

γεια σου αγγελινα μου και απο μενα!!

Γεια σου μανούλα με την κόρη την έμορφη! :D

Να σας πω (και θα δω τις απαντήσεις αύριο) - Η φίλη μου προετοιμάζει το μενού για το πάρτυ της κόρης της και λέει να φτιάξει (για μικρούς/μεγάλους) : ρολό κοτόπουλο, τηγανιά, κεφτεδάκια, σαλάτες, τυριά και σφολιατοειδή (τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, κ.λ.π.).

Εγώ της είπα να προσθέσει και κάτι πιο "μαλακό", π.χ. πατατοσαλάτα / μακαρονόπιτα / χορτόπιτα.

Κι εμένα ειδικά η τηγανιά βαριά μου ακούγεται...εμάς έχουν πολύ επιτυχία τα ατομικά πιτσάκια!

Λοιπόν, αυτά προς το παρόν, πρέπει να δουλέψω και λιγάκι. Φιλιά πολλά!


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημεραααα στις ομορφες!κι αν εχω να διαβασω..πα πα βρε παιδι μου..τηα καθομαι ωρες.σταματισα για λιγεσ μερες και απο τα παιδια...ρε κοριτσια πως σταματαει ο βηχας πια?δεν αντεχω αλλο!!ειλικρινα.εχουν σπασει και τα δικα μου νευρα και του Σ.πηρα τα trebon N αλλα τιποτα.ουφ!!!σημερα θα κανω γιαχνι.μου εστειλε η μανουλα ετοιμο κοτσι με την σαλτσα και θα ριξω μονο τις πατατες.δεν εχω καθολου ορεξη,και θελω μονο να ξαπλωνω.ουφ παω για αναγνωση:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αγαπουλες σας χαιρετω και εγω γιατι αμα ξυπνησει η πλασματαρα την βαψαμε...

φιλακια σε ολες!!!!

μαρια ειδα την μπεμπα σου απο την περιστερω και εχω παθει ζημια.ειδικα εκει με την στολη...στην αρχη νομιζα οτι ειναι ψευτικη.ειλικρινα..πωπω :lol::lol: να της δωσεις φιλακι

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ! Αλλά, να σου πω την αμαρτία μου, κι εγώ στη θέση σου τα ίδια θα έκανα...όσο για το άλλο που έλεγες, κι εγώ πιάνω τον εαυτό μου να μετράω και να υπολογίζω πλεόν πράγματα που πριν δυο χρόνια, ούτε θα μου περνούσαν από το μυαλό και να λέω συχνότερα στα παιδιά όχι...αλλά δεν το βρίσκω κακό! Αυτή η αηδία, να μη μπορούμε να κάνουμε ούτε μια βόλτα στον πεζόδρομο χωρίς να ξοδεψουμε 5 ευρώ τουλάχιστον, κάπου έπρεπε να πάψει! Αν και, για να είμαι ειλικρινής, ευτυχώς είχα προνοήσει και το "βγαίνω" δεν ήταν συνώνυμο του "παίρνω", όπως στους περισσότερους που γνωρίζω.

Ακριβώς!

Σωστήηηηηη!

Νομίζω πως τα παραπάνω λεφτά δεν τα πήρε ο φωτογράφος αλλά ο παιδικός.Επειδή ήταν ιδιωτίκός αλλά τον πήραν με την εεταα προσπαθούσαν να μας τα πάρουν με πλάγιους τρόπους.Μου την είχε δώσει πολύ αυτό και ήταν ένας ακόμα λόγος να σταματήσει.

Γκουχ γκουχ...καμένες μιλαμε! :lol:

Στο μεταξύ, έρχεται η μία κουμπάρα μου χθες και κοιτούσε το λεύκωμα. "Αααα τι ωραίο, τι γλυκά παιδάκια" κι όλο κάτι τέτοια μου έλεγε, δεν έβλεπε το μάτι μου να την κοιτάζει δολοφονικά! Στο τέλος δεν την άντεξα και πάτησα τις τσιρίδες: "Καλά, μωρή, μάτια δεν έχεις? Γιατί δε λες ότι το δικό μου το παιδί είναι το πιο όμορφο απ' όλα?"

ε μα καλά της είπες...:D

φαίη περαστικά!

τρέμω την ώρα που θα μπεί η Αγγελική και θα μετρήσει τις σελίδες που γράψαμε.Οχι τίποτα άλλο σίσφιξε και τις σχέσεις της με τους πιγκουίνους για να μας προλάβει!:tongue:


Link to comment
Share on other sites

καλε που ειναι η eviri?η φεφη?η περιστερω γιατι ετσι?μου λειψανε τα μηνυματα που εγραφες!η love?smartaki?del?pwww...:lol::lol::P:p παω να διαβασω κιαλλες σελιδες να σας βρω.....κακα κοριτσια:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φαίη περαστικά!

τρέμω την ώρα που θα μπεί η Αγγελική και θα μετρήσει τις σελίδες που γράψαμε.Οχι τίποτα άλλο σίσφιξε και τις σχέσεις της με τους πιγκουίνους για να μας προλάβει!:tongue:

ευχαριστω φουμπι μου...και κατι αλλο!καλε 27 ευρω?:confused::confused:παμε καλα?θυμαμαι και τα δικα μας ηταν ακριβα και δεν μπορουσαμε να τα παρουμε τις περισσιτερες φορεσ και στεναγχωριοταν η μαμα γιατι τα αλλα παιδακια ειχαν να παρουν τις φωτο και νομιζε νιωθαμε ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. γράψατε πολλά. πάω να σας διαβάσω. είδα αγγελίνα κ χάρηκα!

είμαι καλά κ το ίδιο επιθυμώ κ για εσάς!

ματς μουτς!

α τελεια να μαθω κ εγω τα νεα χιχιχχι!!!

καλημερα ομορφες,σημερα θα φαμε κοτοσουπα,αυτη η βδομαδα θα ναι η της σουπας μπας κ βοηθησουμε το εντερο χιχιχιχι!μα τοσο νερο,τοσα φροουτα,καλη διατροφη κ ομως κολλαει το ατιμο!τα 2 σιδηρα φταινει που με εχουν τσακισει,που θα παει θα το ξεπερασουμε κ αυτο!

φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα! Ο Jamie Oliver έχει κάνει ολόκληρη καμπάνια για να αποτρέψει τους Άγγλους να τρώνε σκ@τά :P Καλή κουζίνα βεβαίως υπάρχει, ειδικά στις μεγάλες πόλεις (στο Λονδίνο η ποικιλία των εστιατορίων είναι απίστευτη, έχουμε περί τις 200 διαφορετικές κουζίνες) αλλά άλλο το τι προσφέρεται στα εστιατόρια της πρωτεύουσας και άλλο τι τρώει ο κόσμος στα σπίτια του ανά την επικράτεια. Αυτή η μανία με τους σεφ και τη μαγειρική είναι πολύ καινούριο φρούτο, και έχει μεγάλη απήχηση, αλλά διάβαζα προχθές ένα άρθρο που έλεγε ότι στην πράξη λίγα πράγματα έχουν αλλάξει προς το καλύτερο, παρόλες τις 1001 εκπομπές στην τηλεόραση και τα βιβλία μαγειρικής που κοσμούν τα ράφια των βιβλιοπωλείων....

Άμα θέλετε το συζητάμε περισσότερο, να σας πω και γιατί γίνονται αυτά που γίνονται.

να μας πεις περισσότερα! πληζ!

Επιτέλους πήραμε το καρεκλάκι.Ουφ μου έφυγε ένα βάρος!

Μόλις έφτιαξα αυτή την τυρόπιτα και περιμένω να την βάλω φούρνο.Μόνο αντί για ροκφορ έβαλα φέτα.Θα σας πω εντυπώσεις

χρυσοχέρα!

Θα μπω αργότερα να σχολιάσω.

Ελεν να μπαίνεις εσύ κι εμείς θα σε διαβάζουμε!

biggi mεγάλη επιτυχία το βιβλίο.Ο πατέρας μου εκστασιάστηκε και καθόταν και το διάβαζε μόνος του.χαχαχα

εντωμεταξύ λύσσαξε ο μικρός να πάμε τζάμπο να πάρει καραμπίνα.Λύγισε ο πατέρας και πήγαμε.Ολο περηφάνια μετά από λίγη ώρα μου λέει εντάξει μαμά δε φοβάμαι τιποτα πια αφού έχω την καραμπίνα μου:shock::shock::shock::rolleyes:Αχ Θεε μου,δεν γίνεται να τα ζω εγώ αυτά!

με γειά το καρεκλάκι!

για την καραμπίνα κ το βιβλίο με τα λυκάκια...τα είπα στον φέφο κ χάρηκε με την καραμπίνα!!!!:rolleyes:

Σύσα ομορφιά,αλλά και η μαμά σκηνοθέτις!!

Φοβερό το πουά καλσόν...

μας κακομαθαίνετε!

τί σκηνοθεσία μαρή, που ξεκίνησα να βάλω σκούπα κ τα παράτησα γιατί έτρωγε τσουΡέκι, τόσο η Σύσα όσο κ το πάτωμα!!!!!

τουλάχιστον τράβηξα βίΔεο!

Καλημερα ομορφιές!!

Ηλιος με δόντια...

Πάραυτα θα πάω για περπάτημα το μεσημέρι

Φτιάχνω κοτόσουπα του ζουζουνιού και για μενα θα ψησω ψαρακι.Ο περιστέρης εεεεεχει πολλά να φάει από προηγούμενες μέρες.

Χθες πήγα σε ενα μεγαλο μαγαζι με παιχνίδια για να δω κάτι για τον μικρό και έριξα και μια ματιά στις στολές

Τι να σας πω...

Εκτός του ότι δεν μου άρεσε τίποτα,ήταν και πανάκριβες

Αμα δεν βρει η φίλη μου μια στολή του γιου της που ψάχνει για τον μικρό μου,δεν πρόκειται να του πάρω στολή.Ετσι κι αλλιώς δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες ακόμα

κ εγώ δεν της πήρα στολή τις προηγούμενες χρονιές, γιατί απλά δεν την πηγαίναμε κ πουθενά, ήταν μικρή κ ευχαριστιόταν περισσότερο με το να φοράει φανελάκια μου, ρόμπα μου κλπ!

πολύ γέλιο!

α μολις ειδα βιντεο Συσας,χαχαχαχα θεα!θελω κ εγω τσουρεκιιιιιιιιιιιιιιι!!

από τον αγαπητό βεβαίως βεβαίως!

μάκια σου!

χαχαχαχαχαχα οχι σοβαρα μιλαω!βρε εγω φοβαμαι κ να κλ@σω οχι να χοροπηδαω χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

:lol:

τα πέρασα! σε νιώθω!

Καλημέρα!!!!!

Φέφη το φεφόπαιδο είναι τρέλλα!Να την χαίρεστε φιλενάδα!

μερσί αγάπη, κ εσείς τα αγόρια σας!

Το ζουζούνι το μεγάλο είναι αρρωστούλι.Πονάει ο λαιμός,η κοιλιά,ζαλίζεται και κάνει εμετό.Είναι τόσο ζαβλακωμένο που πονάω να το βλέπω έτσι.Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν την παλέυω...δεν ξεκολλάει και το μπεμπε και φοβάμαι μην κολλήσει κι εκείνο.

περαστικά του γρήγορα!

σουπίτσες!

καλημερα κοριτσια και απο εμενα!

ειμαι καινουργια στο side και εχω χασει λιγο την μπαλα, αλλα μου φανηκε ωραιο να εχω καποιοες "φιλες" που καταλαβαινουν τις αγωνιες μου!

καλώς ήρθες!

πώς διάλεξες το ψευδώνυμό σου; ενδιαφέρουσα επιλογή!

:confused:

Σήμερα θα φτιάξω μακαρόνια με κοτόπουλο! Θα βράσω το κοτόπουλο με κρεμμυδάκι, πιπεριά και σαλτσούλα. Θα κάνω και σαλάτα λάχανο. Βλέπω ότι πολλές από εσάς θα φάνε ψαράκι και ζηελύω! Εχω πολυ καιρό να φάω ψάρι. Και να φανταστείτε η θάλασσα είναι κάτω από το μπαλκόνι μου. Πάει πού και πού ο margos για ψάρεμα, αλλά σπανίως φέρνει κάτι αξιόλογο. Ειδικά μετά τα Χριστούγεννα δεν έφερε λέπι.....

Κορίτσια, σας διαβάζω αλλά δεν έχω καταφέρει να σας μάθω ακόμη! Γράφετε πάρα πολλά και δεν βρίσκω χρόνο να τα διαβάσω όλα. Πάντως οι ιστορίες που διηγείστε για τα αγγελούδια σας είναι τόσο τρυφερές! Ο λύκος και ο κορκοδειλος του γιου της fefi ή foubi (;;; σορυ κορίτσια) με έκανε και γέλασα πολύ. Επίσης μετά από αυτά που έγραψαν τα κορίτσια από Αγγλία για τον τρόπο ζωής των Αγγλων ένα έχω να πω: Είμαστε η ωραιότερη χώρα στον κόσμο, εχουμε τον ωραιότερο τρόπο ζωής, έχουμε ελαττώματα αλλά τα θετικά μας είναι περισσότερα. Ξέρουμε να ζούμε, οι άτιμοι.....Και κοιτάξτε πώς μας κατάντησαν οι κωλοευρωπαίοι.......( και το παι καλύτερα να το έγραφα με πε.......όπως έλεγε και ο Ψαλτης σε μια παλια ταινία του 80!)

Συγχωρήστε με για το σχόλιο αυτό, αλλά δεν μπορώ πια......

συμφωνώ σε όσα έγραψες για τη ζωή των ξένων.

κόρη έχω μάρτζι μου!

η φούμπι μας έχει 2 αγόρια!

ψαρεύει ο σύζυγος; μπράβο του!

Μαρτζι δεν πειραζει,κ εγω που γραφω καιρο παλι χανω επεισοδια!μωρε γραφουμε πολλα κ αμα αργησεις να μπεις παει το χασες χιχιχι!να διαβαζεις τα μηνυματα της fefi ή της Εβιρι συνηθως εχουν πολλα quote κ ετσι βγαζεις καποιο νομημα ;)!

αχ ειμαι χαρουμενη επιτελους η μανουλα μου βρηκε σαρδελες,δεν μπορουσαμε να βρουμε κ ειχα τρελλαθει,αλλα σημερα θα του δωσω να καταλαβει χαχαχαχαχα!

είμαι η γραμματέας σας! στις υπηρεσίες σας!

Καλημέρα κορίτσια!

Θα γράψω όσα προλάβω και μετά θα πάω να ταΐσω τον μικρό, τα υπόλοιπα αργότερα. Αν ξεχάσω τίποτα, μου το υπενθυμίζετε.

Περιστεράκι, πόσο είχαν οι στολές; Ρωτάω για να συγκρίνω. Πήρα στολή στο βαφτιστήρι μου (5 χρονών) από εδώ και έδωσα 18 λίρες (22 ευρώ περίπου).

Πάντως δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο δικός σου, αλλά αν δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες, γιατί να ξοδευτείς; Ούτε εγώ θα αγόραζα. Περιττό έξοδο.

Margi όλες οι χώρες έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εξαρτάται σε τι δίνεις μεγαλύτερη αξία. Και η Αγγλία έχει τα θετικά της, απλά δεν είναι η γη της επαγγελίας που φαντάζονται μερικοί όταν ακούνε τους μισθούς (του Λονδίνου, γιατί εκτός Λονδίνου τα πράγματα είναι διαφορετικά). Για οικογενειακή ζωή και καλοπέραση, η Ελλάδα νομίζω ότι είναι απείρως καλύτερη από την Αγγλία, όχι από άποψη χρημάτων, αλλά γενικότερα από άποψη συνοχής της κοινωνίας, υποστήριξης της οικογένειας από τους συγγενείς, ποιότητας φαγητού, καιρού, φύσης κ.λπ. Αν είσαι εργένης και θες να κάνεις καριέρα, να δουλεύεις από το πρωί μέχρι το βράδυ και να βγάζεις λεφτά, νομίζω το Λονδίνο δεν συγκρίνεται με καμία άλλη ευρωπαϊκή πόλη, κρίση ξεκρίση.

Χθες είχα βγει με τις φίλες μου, η μία παντρεμένη, η άλλη ανύπαντρη, χωρίς παιδιά, και οι δύο βγάζουν ένα σκασμό λεφτά, ούτε κρίση έχουν καταλάβει ούτε τίποτα ΑΛΛΑ μου έλεγε η μία ότι ήταν πολύ κουρασμένη γιατί κάθε μέρα ξυπνάει στις 5:30 για να πάει για δουλειά και επιστρέφει στο σπίτι της στις 7:30 το απόγευμα τις καλές μέρες, και στις 10-11 το βράδυ τις κακές. Δηλαδή τις κακές μέρες πάει σπίτι για να κοιμηθεί 6 ώρες και μετά ξαναφεύγει. Αν είχε παιδί, θα το έβλεπε μόνο τα σαββατοκύριακα, αλλά τις απόκριες θα μπορούσε να του πάρει 2 και 3 και 4 στολές άμα λάχει. Μπορεί να την έβλεπε το Περιστεράκι και να ζήλευε. Αλλά αν το δεις προσεκτικά, ποιος έχει πραγματικά την καλύτερη ποιότητα ζωής;

:(

Γεια σας όμορφες

Και γω έχασα τη μπάλα με τόσα που γράψατε.

Σήμερα έκανα σπανακόπιτα.

Δεν είδα τη Σύσα είναι στο φ.μπ?

ΑΝΝΑ τι φρούτο-λαχανικό είναι ο στρουμφοπαίδαρος σου? Πολύ μου αρέσει αυτό το τικεράκι.

Περιστέρω γιατί να μην το ντύσεις το περιστερόπουλο; Θα βγάλετε φώτο να τις βλέπει όταν μεγαλώσει. Με 2ο ευρώ δεν θα βρείς λες;

Βρε κορίτσια είμαστε δυο άτομα στο σπίτι, γιατί εγω ποτέ δεν κάθομαι; Απο το πρωί που ξυπνάω πάντα κάτι κάνω. Ηρθαν και τα 2α χαράτσια. Λεφτά για πέταμα.

Φιλάκια

την Σύσα την ανέβασα κ σε βίΔεο!

εμείς δώσαμε 22 νομίζω για τη στολή. αηδίες στολές στο τζάμπο, αλλά πήραμε μία κ τελειώσαμε!

κ εγώ προ Σύσας δεν προλάβαινα με τις δουλειές. μετά με το παιδί θα προλαβαίνεις, γαιτί θα βάζεις προτεραιότητες κ θα συγκεντρώνεσαι στα ουσιώδη!

για χαράτσια δεν θα σχολιάσω. τα πληρώσαμε...

μάκια σου!

Κοριτσια εγω σημερα ΤΙΠΟΤΑ πηρα ρεπο απο μενα για μενααααα.Χαλβα με ψωμι θα φαει ο αντρας μου και δεν μου ειπε τιποτα περιεργοοο

καλώς την! καλά έκανες!

Δεν το συζητώ. Περιστεράκι και πάλι περιστεράκι! Τι να τα κάνεις τόσα λεφτά, αν δεν μπορείς να είσαι δίπλα στα παιδιά σου;;Καλύτερα με λιγότερα και να σε βλέπει το παιδί, παρά να έχεις να του παίρνεις ένα κάρο παιγνίδια και να το βλέπεις σπάνια!

συμφωνώ!

γεια σας κοριτσια,

σα διαβασα στα πεταχτα, εχω την μικρη αρρωστουλα, γυρισαμε χτες απο την Πατρα, καλυτερα ειναι, δεκατα ειχε απο χτες εως σημερα το μεσημερι, τελικα δωσαμε αλγκοφρεν και της επεσε τελειως..

Εβγαλε και δευτερο δοντακι.

Για σημερα εκανα μπριζολιτσες αλλα ακομα δεν εχουμε φαει γιατι ο αντρας μου ειναι στην αποθηκη με τον μαστορα του καλοριφερ, ακουστε τωρα, εχει κολλησει το ρολοι μας και δεν γραφει τις ωρες που καιει το καλοριφερ..

Τωρα πως θα τα βρουμε με τους αλλους? και ρε γμτ, δεν το εχουμε αναψει πολυ 2μηνες τωρα, καιγαμε συνεχεια το τζακι για οικονομια..

θα μας ξημερωσει κανα 200ευρο τωρα...:-(

περαστικά.

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Καλά δεν πάιζεστε, 6 σελίδες σε δύο μέρες??? Φανταστήτε να μην έμπαινα κοθόλου το Σαββατοκυριάκο θα είχα μετά μαραθ΄νιο να τρέξω!!!

Λοιπόν ξεκινάω.....

Μακάρι να πέρναγα όμορφα φέφι αλλά για δουλειές σε ΙΚΑ και τέτοια την πήρα την άδεια, σκέτη απόλαυση δηλαδή!!!!

σόρρυ!

Η Κωνσταντίνα Αφροδιτούλα έιχε μία στολή από την ξαδέρφη της που είχε ντυθεί χορεύτρια ανατολίτικων χορών στο μπαλέτο και μας την έδωσε. Του Χρηστάκου του πήρα από τα τζάμπο μία στολή Ρομπεν των Δασών. Αλλά αν μένεις Αθήνα δεν θα σου πρότεινα τζάμπο γιατί φέτος δεν έχουν καθόλου ποικιλία.

Δώσε μου διεύθυνση να σου στείλω Γιάννιώτικο που είναι από τα καλύτερα!

στείλε κ από εδώ. τρελαίνομαι για γιαννιώτικο!

Καλά, δεν το συζητώ. Άσε που τα πολλά παιχνίδια μπορεί να κάνουν και κακό, λένε οι ψυχολόγοι. Διαβάστε τι λέει εδώ:

Τα περισσότερα παιχνίδια που αγοράζουμε δεν έχουν καμία αξία (τα παιδιά τα βαριούνται εύκολα)

Τα καλύτερα παιχνίδια είνια κύβοι, λέγκο, μολύβια, μπογιές και κούκλες.

Το καλύτερο είναι το παιχνίδι που επιτρέπει στα παιδιά να χρησιμοποιούν τη φαντασία τους. Καθημερινά αντικείμενα όπως άδεια κιβώτια, ξύλινες κουτάλες, κατσαρολικά, άδεια κουτιά από κορν φλέικς, και παλιά ρούχα της μαμάς και του μπαμπά!

συμφωνώ όσο δεν φαντάζεσαι!

Αν ήταν μεγαλύτερος και καταλάβαινε ίσως και να του επαιρνα

σωστά σκέφτεσαι! κ εγώ έτσι έκανα στην ηλικία σας!

Μια χαρά τα λες...Κι εγώ πολλές φορές σε Εβιρι και Φεφη εναποθέτω τις ελπίδες μου...

:)

Λοιπόν σας διάβασα όλες, ενημερώθηκα για τα τεκτενόμενα και αποχωρώ γιατί κοντεύω να γίνω αρχαία:rolleyes::rolleyes:

Μία πολική αρκούδα μου κλείνει ήδη το μάτι και ο πιγκουίνος θέλει να καθίσει στην θέση μου!!!!!

Μάλλον θα τα ξαναπούμε την Δευτέρα και κανονίστε να γράψετε πάλι κατεβατά!!!!

μάκια σου!

Για περπάτημα δεν πηγα τελικά,γιατί δεν υπήρχε κανείς να μου κρατήσει το παιδί

Δηλαδή η μάνα μου μπορούσε,αλλά δεν άντεχε!!

Και δεν την αδικώ...

Μιλάμε ότι ο μικρός δεν αντέχεται με τίποτα το τελευταίο διάστημα...

Ευτυχώς ήρθε στο σπίτι η κοπέλα που πάμε μαζί για περπάτημα και ήπιαμε εναν καφέ

Απόρησε πώς αντέχω με την τόση γκρίνια του μικρού

Πραγματικά έχω κλατάρει...

Θελω να πέσω στο κρεβατάκι μου και να σηκωθώ αύριο

Ζητάω πολλά;

όχι! σε νιώθουμε!

Καλησπερα κοριτσια.

Σημερα φαγαμε αρνακι με ρυζι στο φουρνο.

θεϊκό φαγητό!

Ητανε να ερθει η μανουλα μου σημερα,αλλα

με τοση γκαντεμια που μας δερνει.....

στις 6 το πρωι επαθε βαρη εγκεφαλικο η μια απο της αγαπημενες μου θειες,

απο τις αδερφες της μαμας μου!!!!!:-(

Οποτε,οπως λογικα επρεπε να γινει,εμεινε μαζι της στο νοσοκομειο

η μαμα μου.

περαστικά της. κουράγιο στη μανούλα σου.

Εγω ειμαι καπως καλυτερα,με μεσουλιντ ανα 8ωρο.

περαστικά σου κ σένα Δωράκι μου!

Εμεις του θησαυρου του πηραμε στολη κουνελακι απο τα κουκου με εκπτωση, 18 ευρω απο 28 που εκανε.

Βρε κοριτσακια,γραφετε πολλα και δεν σας προλαβαινω.

Οπωτε σας στελνω ολες τα φιλια μου και περαστικα στα αρρωστουλια.

καλο βραδυ και καλη κυριακη!!!!!

να μας βάλεις φωτογραφία με το κουνελάκι σου!

Κορίτσια μου γεια σας κι από μένα.

Βιάστηκα να γράψω το προηγούμενο μήνυμα και δε χαιρέτησα καν.

Για σήμερα μας μαγειρεύει ο Έβιρος κοτόπουλο στο φούρνο στη λαδόκολλα με λαχανικά. Δε με άφησε να μπω στην κουζίνα για να μου κάνει έκπληξη το πώς θα είναι το φαγητό.

Θα πάμε να φάμε τώρα και θα σας πω τις εντυπώσεις μου μετά.

τί καλός ο εβίρος!

Τελικά πέρασα πολύ ωραία με τον γιόκα μου σήμερα!Πήγαμε καροτσάδα και συναντήσαμε τυχαία μια κολλητή μου με το παιδάκι της και ήπιαμε μαζί ενα καφεδάκι.Οπότε μπορεί να μην περπάτησα αρκετά που ήθελα,αλλά είδα λίγο κόσμο!!

Τωρα περιμένουμε τον περιστέρη να ρθει να μας πάει βόλτα δεύτερο γύρο!!

σαν να πήγα κ εγώ μαζί σου. τόσο πολύ χάρηκα που πέρασες όμορφα!

Ησυχία στο καφέ σήμερα.

Σήμερα δεν μαγείρεψα έκανε ο άντρας μου μπιφτέκια τα έψησε στη ψησταριά έκανε και σαλάτα. Εγω σιδέρωνα. Επιτέλους ήλιος.

Περιστέρω έχεις δίκιο τα 25 με 40 είναι πάρα πολλά. Τι ακρίβεια;

Εγω θυμάμαι είχα μια σπανιόλα στολή(την οποία πήρε η αδερφή μου) και μετά μια μικρή ολλανδέζα. Η μικρή ολλανδέζα έγινε μετά τα πάντα απο μεταποιήση. Εβγαζε τουλίπες η μαμά μου έβαζε τούλια και κάθε χρόνο την έκανε ΄κάτι άλλο. Μόνο καπέλα μου έπερνε άλλο. Στον αδερφό μου έπερνε μια τρέσα την έραβε σε ένα παντελόνι ένα γιλέκο καπέλο και έτοιμος ο καου μπόης. Τι ωραία χρόνια.

Μαρτζι και γω στο ρολό όπως κάνω το κιμά για μπιφτέκια.

μπράβο στον κάγκλο!

τις στολές μυ ως παιδί μου τις έραβε η μαμά μου. είχε μάθει μοδιστρική!

αυτές οι στολές δεν υπάρχουν, υφάσματα, τρέσες, με φόδρα κλπ!

τί να σας λέω. δυστυχώς δεν είχαμε φωτογραφική μηχανή κ δεν έχω καμία να δείξω στο παιδί μου, αλλά ήταν το κάτι άλλο!

αργότερα φορούσα συνέχεια αγορίστικες!;)

πολύ διάβασμα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

καλε που ειναι η eviri?η φεφη?η περιστερω γιατι ετσι?μου λειψανε τα μηνυματα που εγραφες!η love?smartaki?del?pwww...:lol::lol::P:p παω να διαβασω κιαλλες σελιδες να σας βρω.....κακα κοριτσια:P

Καλημέρα!!!!!!!

Μας άναψες κάτι φωτιές εσύ...

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ακόμα γελάμε:!::!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια και απο μας ευχομαι να ειστε ολες καλα,εμεις δοξα το θεο ολα καλα,ειχα κατι τρεχαματα την εβδομαδα που μας περασε με εξ.δουλειες και χτες το πρωι ειχα παει στην ιπποκρατειο πολιτεια να ταισουμε τις παπιες και γυρισαμε καλο μεσημερι πισω και ξεραθηκαμε για υπνο!!!Σημερα ειμαι χαλαρη εχω μονο μαγειρεμα και σιδερο,λεω να κανω φασολακια γιατι 2μερες τρωμε κρεας!!Φιλια σε ολες


:-D

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν καταλαβαινω τι λετε οεοοοο???

Μεγάλη ιστορία

Με πολύ γέλιο

Θα σου πούμε...

Σας διαβάζω μέρες τώρα και μου κάνετε τόσο καλή παρέα! Μου ανοίγετε πάντα την όρεξη!Βρε κορίτσια μήπως έχετε καμία καλή συνταγή για ζυμη πίτσας; Θέλω να είναι εύκολη, γρήγορη και νόστιμη. Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα

Καλώς μας ήρθες!

ΝΑ μπαίνεις να τα λέμε

Από παρεα και κουβεντα εδω αλλο τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρέτισα;

Δεν σας χαιρέτισα!!

Γεια σας κούκλες!

Από το πρωί τρέχω εντός σπιτιού και φτάνω τελευταία...

Γίνεται χαμός σε όλα τα δωμάτια

Ισα που πρόλαβα να φτιάξω αρακά με καροτάκια

Θα μπω μετα

Μάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Εχετε γράψει τόσα πολλά που δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα,σιγά σιγά...

Εχθές φάγαμε κόκορα μακαρονάδα και σήμερα αρακά και φασολάκια λαδερά.Ζυμώνω και λαδένιο παξιμάδι.

Το Σαββατο πήγαμε στο γιατρό και ευτυχώς ο πιτσιρίκος είναι καλά αλλάμου είπε να τον κρατήσω σπίτι και αυτή την εβδομάδα για να δυναμώσει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...