Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , ZetaK είπε:

      Καλημέρα! Αντιβίωση είχα πάρει την πρώτη φορά! Τώρα έχω ξεκινήσει νωρίτερα από τα αποτελέσματα τα προβιοτικά! Θα δούμε τι θα βγάλει το αποτέλεσμα και θα δούμε την συνέχεια ! Το βασικό είναι να έχει ανεβεί το ποσοστό ! 

      Εύχομαι να ανέβει και να ξεκινήσεις κανονικά και εμβρυομεταφορά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Παντα νυχτοπουλι ημουν..το χειροτερο μου ειναι το πρωινο ξυπνημα :D

Τι κριμα να μην εχει εδω νυχτερινα σχολεια :lol:

ε μα είδες πόσο προχωρημένοι είμαστε εμείς?;):lol::lol::lol:

κοριτσάρες σας αφήνω κι εγώ.τώρα συνειδητοποίησα τι ώρα πήγε.

Φιλιά!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι... Η Σμαρτάκι που είναι?:confused: Και η Εβίρι που είναι απόψε:confused:?

Όσο για το φατσοβιβλίο, τίποτα δεν κατάλαβα.

Να σας πω (και θα δω τις απαντήσεις αύριο) - Η φίλη μου προετοιμάζει το μενού για το πάρτυ της κόρης της και λέει να φτιάξει (για μικρούς/μεγάλους) : ρολό κοτόπουλο, τηγανιά, κεφτεδάκια, σαλάτες, τυριά και σφολιατοειδή (τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, κ.λ.π.).

Εγώ της είπα να προσθέσει και κάτι πιο "μαλακό", π.χ. πατατοσαλάτα / μακαρονόπιτα / χορτόπιτα.

Τι λέτε??

Πάω όμως τώρα να ξαπλώσω το πονεμένο μου κορμί...:roll:

Πολλά και γλυκά φιλιά σε όλες σας!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Να σας πω (και θα δω τις απαντήσεις αύριο) - Η φίλη μου προετοιμάζει το μενού για το πάρτυ της κόρης της και λέει να φτιάξει (για μικρούς/μεγάλους) : ρολό κοτόπουλο, τηγανιά, κεφτεδάκια, σαλάτες, τυριά και σφολιατοειδή (τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, κ.λ.π.).

Εγώ της είπα να προσθέσει και κάτι πιο "μαλακό", π.χ. πατατοσαλάτα / μακαρονόπιτα / χορτόπιτα.

Τι λέτε??

Κι εγώ που νόμιζα ότι δεν υπάρχουν χρήματα.... :-P

Μια χαρά είναι αυτά που ετοιμάζει. Η πατατοσαλάτα εμένα μου κάνει κλικ μόνο για καθιστό γεύμα, και τα άλλα δε νομίζω ότι χρειάζονται. Παιδικό πάρτυ είναι άλλωστε.

Καληνύχτα σε όσες φεύγουν!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Η Σμαρτάκι που είναι?:confused: Και η Εβίρι που είναι απόψε:confused:?

Όσο για το φατσοβιβλίο, τίποτα δεν κατάλαβα.

Να σας πω (και θα δω τις απαντήσεις αύριο) - Η φίλη μου προετοιμάζει το μενού για το πάρτυ της κόρης της και λέει να φτιάξει (για μικρούς/μεγάλους) : ρολό κοτόπουλο, τηγανιά, κεφτεδάκια, σαλάτες, τυριά και σφολιατοειδή (τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, κ.λ.π.).

Εγώ της είπα να προσθέσει και κάτι πιο "μαλακό", π.χ. πατατοσαλάτα / μακαρονόπιτα / χορτόπιτα.

Τι λέτε??

Πάω όμως τώρα να ξαπλώσω το πονεμένο μου κορμί...:roll:

Πολλά και γλυκά φιλιά σε όλες σας!!!!!!

Πιστευω η μακαρονοπιτα ειναι καλη ιδεα. Χορταστικη και αρεσει και στα παιδια. Μια αλλη ιδεα ειναι η σπιτικη πιτσα. Ειναι αρκετα οικονομικη, η ζυμη πανευκολη και γινεται γρηγορα...

Η μαμα μου εκανε την κλασσκη ζυμη πιτσας, εβαζε τυρια , πιπεριες και οτι μας αρεσε απο πανω, και μετα την "εκλεινε" και την εκανε καλτσονε. Την εψηνε, και μετα την εκοβε μικρα κομματια σε παχος 2 δαχτυλων. Ηταν πιο ωραια για παιδια γιατι η μεριδα ηταν μικροτερη απο το κλασσικο κομματι, ηταν finger food και μπορουσαν να πηγαινοερχονται και να τρωνε ταυτοχρονα...

Γιατι καλε ειναι ..πονεμενο το κορμι σου? Κατι κανεις και δεν μας λες ;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω μέρες τώρα και μου κάνετε τόσο καλή παρέα! Μου ανοίγετε πάντα την όρεξη!Βρε κορίτσια μήπως έχετε καμία καλή συνταγή για ζυμη πίτσας; Θέλω να είναι εύκολη, γρήγορη και νόστιμη. Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα πολύ ωραία με τον γιόκα μου σήμερα!Πήγαμε καροτσάδα και συναντήσαμε τυχαία μια κολλητή μου με το παιδάκι της και ήπιαμε μαζί ενα καφεδάκι.Οπότε μπορεί να μην περπάτησα αρκετά που ήθελα,αλλά είδα λίγο κόσμο!!

Τωρα περιμένουμε τον περιστέρη να ρθει να μας πάει βόλτα δεύτερο γύρο!![/quoteπολυ χαιρομαι, τωρα που θανοιξει ο καιρος θα πηγαινουμε πιο πολλε βολτες

Ησυχία στο καφέ σήμερα.

Σήμερα δεν μαγείρεψα έκανε ο άντρας μου μπιφτέκια τα έψησε στη ψησταριά έκανε και σαλάτα. Εγω σιδέρωνα. Επιτέλους ήλιος.

Περιστέρω έχεις δίκιο τα 25 με 40 είναι πάρα πολλά. Τι ακρίβεια;

Εγω θυμάμαι είχα μια σπανιόλα στολή(την οποία πήρε η αδερφή μου) και μετά μια μικρή ολλανδέζα. Η μικρή ολλανδέζα έγινε μετά τα πάντα απο μεταποιήση. Εβγαζε τουλίπες η μαμά μου έβαζε τούλια και κάθε χρόνο την έκανε ΄κάτι άλλο. Μόνο καπέλα μου έπερνε άλλο. Στον αδερφό μου έπερνε μια τρέσα την έραβε σε ένα παντελόνι ένα γιλέκο καπέλο και έτοιμος ο καου μπόης. Τι ωραία χρόνια.

Μαρτζι και γω στο ρολό όπως κάνω το κιμά για μπιφτέκια.

τι ωραια χρονια!!!
Θυμάμαι μια εποχή που δεν υπήρχε δεκάρα τσακιστή για στολές! Ημασταν τότε Δημοτικό και θέλαμε να πάμε στην παρέλαση. Τι καναμε οι τέσσερις φιλενάδες που ήμασταν αυτοκόλητες. Είχαμε όλες μας από ένα άσπρο παντελόνι και άσπρη μπλουζίτσα. Αγοράσαμε κόκκινο ύφασμα και σχεσιάσαμε καρδούλες και φιλάκια. Τα κόψαμε και τα κολλήσαμε πάνω στα ρούχα. Γιναμε "αγκαλίτσες και φιλάκια". Κεντήσαμε και σε πολλά σημεία τη λέξη "love" και "Kisses", από ένα κόκκινο καπέλο, κόκκινη μασκα και κάναμε πάταγο στο καρναβάλι. Τα ετοιμάζαμέ πάνω άπό δυο βδομάδες και έγιναν τόσο όμορφα! Ολοι μας ρωτούσαν πως καταφέραμε και κάναμε τόσο ωραίες στολές.......
και μονο η προετοιμασια νομιζω οτι σας γεμισε χαρα και ωραιες αναμνησεις:D
Κοριτσια τι κανετε?

Εγω μολις γυρισα απο τραπεζι που εκανε ο κουνιαδος μου σε μια παμπ για τα γενεθλια του..Παιδια τι να σας πω..ετρωγα στεγνο βρασμενο μπροκολο και κρεας/λαστιχο και ονειρευομουνα ντολμαδακια :D Μεχρι και ο αντρας μου που με ξερει, μου λεει "κοιταξα στο μενου, κατσικακι δεν εχει ρε γμτ :tongue:"

Τωρα κανω το σιδερο της εβδομαδας, τι βαρετη δουλεια....

Εφτιαξα χτες την πορτοκαλοπιτα, ωραια εγινε! Εφαγε ο αντρας μου για πρωινο σημερα :cool:

και εγω εχθες σιδερωνα....ωραια η πορτοκαλοπιτα???πια συνταγη εφτιαξες???

dwraki περαστικά στη θεία σου!

Στεναχωριέμαι όμως ρε κορίτσια που δεν μπορώ να τους προσφέρω όσα τους αξίζουν.

Σήμερα πήγαμε βόλτα στην πόλη.Σταματήσαμε να του πάρουμε μια τυρόπιτα και χτυπιόταν να πάρει χυμό.Δεν μπορούσα όμως ρε κορίτσια να δώσω 2 ευρώ για κάτι που στο σούπερ βρίσκω 30 λεπτά.Ενιωσα μια θλίψη...

Κατά τ'αλλα σήμερα φάγαμε μπριζολίτσες που ειχαν ξεμείνει στην κατάψυξη με ρύζι.Τώρα φτιάχνω και ένα γαλακτομπούρεκο.

νομιζω οτι τους δινεις τεραστια αγαπη και φροντιδα αφου θυσιαζεις την δουλεια σου γιαυτους, οποτε δεν νομιζω οτι θα παθει τιποτα εαν δεν [πιει χυμο.κακως στεναχωριεσαι...στειλε ενα κομματακι γαλακτομπουρεκο....:lol:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπόν τώρα που λέμε για την μαγειρική άλλων λαών θα σας πω ένα ωραίο.

Κάθε χρόνο φιλοξενούμε τους Αγγλους κουμπάρους μας για δυο βδομάδες.Μία μέρα λένε οι άνθρωποι να μην μαγειρέψω εγώ γιατί θα μας κάνουν μια σπεσιαλιτέ.

Παίρνουν μια τεράστια λεκάνη που έχω και βάζουν

Φέτα

Μαιντανό

λάιμ

Καρπούζι καιιιιιιιι

Κρεμμύδι

Το αποκορύφωμα είναι πως έπρεπε όλοι να δοκιμάσουμε για να μην τους προσβάλουμε.

Αυτές είναι συνταγές όχι αστεία!

μπλιαχχχχ!!!και το φαγατε???ωραιο??
Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε? Μου λείψατε!:-)

Είδατε που λέγαμε για τα μυοσκελετικά? Είμαι φουλ στο αυχενικό αυτές τις μέρες - τα μισά αριστερά δάχτυλα μουδιασμένα:cool:, το δεξί χέρι με εντονότατους πόνους στο μπράτσο (πως τον λένε τώρα αυτό τον μυ, δεν θυμάμαι) και στον ώμο:cool:.

Α! Και τράβηγμα στο αριστερό πόδι από τη μέση:cool:. χαχαχαχαχα! Μιλάμε, είμαι ο ορισμός της υγείας!!:lol::lol:

Όταν κοιμάμαι, χουχουλιάζω-ξεκουράζομαι και είμαι στα ζεστά, τα πράγματα είναι καλύτερα. Όταν σηκώνομαι...:roll:

Εντωμεταξύ, επειδή προσέχω πολύ τον εαυτό μου :mrgreen: - εκτός από βόλτες/παιδική χαρά/παιδικό πάρτυ, ελαφριές οικιακές εργασίες, φίλους στο σπίτι, μαγείρεμα (παστίτσιο), έκανα κι αυτό : http://www.sintagespareas.gr/sintages/merenta.html .

Εντάξει, ήθελα να φτιάξω και κρουασάν αλλά το χέρι ΔΕΝ...:shock:

περαστικα σου ζωπ....μας κολασες πρωινιατικα με τα κρουασαν!!!αχχχχ!!!!:):)κοιτα να ξεκουραζεσαι γιανα συνελθεις...
Γεια σας κοριτσακια.

Τα νεα μου ειναι υπεροχα....

Ηθεια μου ευτυχως ξεπερασε τον κινδυνο και ειναι καλα.Συνηλθε σημερα τα ξημερωματα...Δοξα να χει Ο Κυριος μας!!!!!!!!

Εγω ειμαι σε μια φαση μεσαια.

Σημερα βγηκαμε για καφε,μιας και ειχαμε υπεροχη μερα....ο θησαυρουλης ξεσαλωσε και δεν μπορουσαμε να τον μαζεψουμε ......δεν ηθελε με τιποτα να γυρισουμε στο σπιτι.

!

μπραβο, καλη αναρρωση στη θεια σου. και η δικια μου οταν παμε βολτα, με κλαμματα γυρναμε σπιτι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι γίνεται εδώ;

Ρεζίλι γίναμε...

Ναι ρε γμτ!!!!!!!!!Ευτυχως που δεν μας ξερει φατσικος!!!!!!

Πωωωωπω ντροπη!!!!!!

ρε περιστέρω!ρόμπα λέμε!
Νομίζεις!!!

Δύσκολο είναι να μας βρει;

Φοβάσαι μη σε δει στο ...δρόμο και σε αναγνωρίσει;:lol::lol::lol:

Ούτε Πόντιες να ήμασταν...

Γραφαμε γι αυτόν και μας διάβαζε!!!

Φρίκη

Καλά με λέω αναλφάβητη

εσείς σουσουράδες μην μιλάτε καθόλου!εγώ που έχω και τη φώτο μου φάτσα κάρτα!

να με πετύχει πουθενά ο χριστιανός:tongue::tongue::tongue:

Πέθανε από τη ντροπή της!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

γιατι δεν καταλαβαινω τι λετε οεοοοο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Έχω πολύν καιρό να γράψω, βλέπω πως μπήκε νέο αίμα...ξενιτεμένο! :lol: Καλή η ερώτηση ζώπυρον, κι εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω τι σκέφτονται οι κοπέλες.

Ήμασταν (και είμαστε) σε μία πολύ δύσκολη φάση. :( Θα αναφερθώ εκτενώς άλλη φορά. Ευτυχώς τα παιδιά μας είναι μια χαρά και αυτό είναι το μόνο που με ενδιαφέρει, σε αυτή τη φάση της ζωής μου.

Δωράκι, περαστικά στη θεία σου. Εσύ πώς πας? Κάτι σα να πήρε το μάτι μου. Ο γιος σου τρώει καμια μπουκια παραπάνω? Κουράγιο, μάνα, σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι, για τα περί αφαγίας.

Στο νηπιαγωγείο του μεγάλου πήγε σχολικός φωτογράφος και μας παρέδωσε τα εξής: Ένα πόστερ με φωτό του παιδιού ολόσωμο (φάτσα στο κρεββάτι μου το κρέμασα), ένα αλμπουμάκι με διαφορες φωτό από το σχολείο, την τάξη, τα παιδιά όλα μαζί και χώρια το καθένα, μία κουπα, ένα mouse pad, ένα αναμνηστικό κουτί, όλα με έντυπη φωτό του παιδιού και 8 μικρές φωτό μεγέθους ταυτότητας + μία σακούλα με δώρα διάφορα για το καθένα, όλα μαζί 15 ευρώ. Μου έκανε τρομερή εντύπωση ο επαγγελματισμός και η τιμή. Είναι τέλεια όλα, μιλάμε! Όλοι οι γονείς ενθουσιάστηκαν και πρέπει να τον ψάξω, γιατί θέλω επανάληψη σε μερικά από αυτά...η πεθερά μού άρπαξε την κούπα, πχ, να τη στείλει πεσκέσι στον κουνιάδο! :lol:

Τα γράφω κάπως ασυνάρτητα, είναι και η ώρα, συγχωρέστε με. Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα. Σας φιλώ όλες.

καλως την αγγελινα, σε χασαμε!!!!ελπιζω να μην ειναι σοβαρος ο λογος που δεν εισαι καλα. πολυ καλη η τιμη, μπραβο στον φωτογραφο
αφροδιτάκι τι τυχερή που είσαι!την έκανες νωρίς!!!!
γαιτιιιιι??/τι εγινε, πειτε ρεεεε!!!!
αφήστε κορίτσια εμάς στον παιδικό μας έπιασαν τον κ$%λο.27 ευρώ για μια φώτο σε καραβάκι ,μία σε κουτάκι και τεσσερις μικρούλες.Ωραία δουλειά αλλά έλεος...
οντως πολλα αλλα τα παιρνουμε τλκ
καληνύχτα!!!!

βρε κορίτσια η σμαρτάκι που εξαφανίστηκε?

και εγω αναρωτιεμαι....ελπιζω να ειναι καλα
Ναι... Η Σμαρτάκι που είναι?:confused: Και η Εβίρι που είναι απόψε:confused:?

Όσο για το φατσοβιβλίο, τίποτα δεν κατάλαβα.

Να σας πω (και θα δω τις απαντήσεις αύριο) - Η φίλη μου προετοιμάζει το μενού για το πάρτυ της κόρης της και λέει να φτιάξει (για μικρούς/μεγάλους) : ρολό κοτόπουλο, τηγανιά, κεφτεδάκια, σαλάτες, τυριά και σφολιατοειδή (τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, κ.λ.π.).

Εγώ της είπα να προσθέσει και κάτι πιο "μαλακό", π.χ. πατατοσαλάτα / μακαρονόπιτα / χορτόπιτα.

Τι λέτε??

Πάω όμως τώρα να ξαπλώσω το πονεμένο μου κορμί...:roll:

Πολλά και γλυκά φιλιά σε όλες σας!!!!!!

μια χαρα ειναι το μενου. ισως καμμια πιτσα που αρεσει στα παιδια. αν βαλεις πατατοσαλατα θελει και πιρουνια , δλδ καθιστο φαι ενω με τα αλλα, περνας , παιρνεις μουκιτσες, φευγεις.πολυ καλα
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μαραθωνιο, σας προλαβα...απελπιστηκα , δεν ειναι να λειπεις!!!

καλημερα, καλημερα και καλη εβδομαδα. τι μου κανετε???εγω ειχα το σαββατο τρελες δουλειες ενισχυμενες και σπεσιαλ:D:D:D. το απογευμα σουπερ μαρκετ, το βραδυ σε κατι φιλους. χθες πηγαμε σεναν αποκριατικο χορο , η μικρ τρελλαθηκε!!!!δεν σταματησε να χορευει:D:Dθα σας βαλω φωτο να δειτε τη μικρη μου χιονατη...το ασπογευμα δπιτι. ειχα πολυ σιδερο , εφτιαξα μια πιτα σε φορμα κεικ με φυλλο κρουστας-πολυ ωραιο εγινε.και εβαλα παλι σκουπα. αυτο που συνεχεια λερωνεται το σπιτι μου ειναι τραγικο!!!!!!και επισης πολυ παιχνιδι με τη μικρη...παω τωρα να δουλεψω λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! βρε αφροδίτη δως την συνταγή για την πίτα!ε'ιχαν προσφορά 0,90 τα φύλλα κρούστας και πήρα τρία πακέτα.έκανα το γαλακτομπούρεκο,θα ξανακάνω γαλατόπιτα Φεφης ,ας κάνω κάτι αλμυρό.

mariakou καλως ήρθες.έχω μια φανταστική ,πανεύκολη συνταγή για αφράτη ζύμη,αν σου αρέσει έτσι πες μου να την γράψω

αφροδίτη σου στέλνω πμ


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...