Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , ZetaK είπε:

      Καλημέρα! Αντιβίωση είχα πάρει την πρώτη φορά! Τώρα έχω ξεκινήσει νωρίτερα από τα αποτελέσματα τα προβιοτικά! Θα δούμε τι θα βγάλει το αποτέλεσμα και θα δούμε την συνέχεια ! Το βασικό είναι να έχει ανεβεί το ποσοστό ! 

      Εύχομαι να ανέβει και να ξεκινήσεις κανονικά και εμβρυομεταφορά. 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μπιγκι οντως εχω περασει και 2 ωρες και δεν εχουν ρωτησει αν θελουμε εστω νερο...

Μπορει να ρωτησουν αν θελεις ενα τσαι στην καλυτερη. Μπισκοτακι δε μου εβγαλε ποτε κανεις

Αυτά είναι εμπειρίες ζωής :-P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

λοιπόν τώρα που λέμε για την μαγειρική άλλων λαών θα σας πω ένα ωραίο.

Κάθε χρόνο φιλοξενούμε τους Αγγλους κουμπάρους μας για δυο βδομάδες.Μία μέρα λένε οι άνθρωποι να μην μαγειρέψω εγώ γιατί θα μας κάνουν μια σπεσιαλιτέ.

Παίρνουν μια τεράστια λεκάνη που έχω και βάζουν

Φέτα

Μαιντανό

λάιμ

Καρπούζι καιιιιιιιι

Κρεμμύδι

Το αποκορύφωμα είναι πως έπρεπε όλοι να δοκιμάσουμε για να μην τους προσβάλουμε.

Αυτές είναι συνταγές όχι αστεία!


Link to comment
Share on other sites

Το αποκορύφωμα είναι πως έπρεπε όλοι να δοκιμάσουμε για να μην τους προσβάλουμε.

Και...; Ήταν ωραία; Πες μας, μην μας αφήνεις σε αγωνία :-P

Μα καλά κι εσείς, σας είπαν Άγγλοι να μαγειρέψουν και δεχτήκατε; Δεν μπορούσε τα πείτε, α τι κρίμα, έχουμε ήδη παραγγείλει σουβλάκια, ας μαγειρέψετε μια άλλη μέρα... του χρόνου... του παραχρόνου... δεν υπάρχει βιασύνη...


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε? Μου λείψατε!:-)

Είδατε που λέγαμε για τα μυοσκελετικά? Είμαι φουλ στο αυχενικό αυτές τις μέρες - τα μισά αριστερά δάχτυλα μουδιασμένα:cool:, το δεξί χέρι με εντονότατους πόνους στο μπράτσο (πως τον λένε τώρα αυτό τον μυ, δεν θυμάμαι) και στον ώμο:cool:.

Α! Και τράβηγμα στο αριστερό πόδι από τη μέση:cool:. χαχαχαχαχα! Μιλάμε, είμαι ο ορισμός της υγείας!!:lol::lol:

Όταν κοιμάμαι, χουχουλιάζω-ξεκουράζομαι και είμαι στα ζεστά, τα πράγματα είναι καλύτερα. Όταν σηκώνομαι...:roll:

Εντωμεταξύ, επειδή προσέχω πολύ τον εαυτό μου :mrgreen: - εκτός από βόλτες/παιδική χαρά/παιδικό πάρτυ, ελαφριές οικιακές εργασίες, φίλους στο σπίτι, μαγείρεμα (παστίτσιο), έκανα κι αυτό : http://www.sintagespareas.gr/sintages/merenta.html .

Εντάξει, ήθελα να φτιάξω και κρουασάν αλλά το χέρι ΔΕΝ...:shock:

Παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον την κουβέντα για τις άλλες χώρες. Ήθελα να ρωτήσω : Αν είχατε έναν συμπαθητικό μισθό εδώ, θα γυρίζατε μόνιμα Ελλάδα?:confused:

Μπίγκι και Περιστεράκι, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!

Δωράκι μου, πως είναι η θεία σου?:-(


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.

Τα νεα μου ειναι υπεροχα....

Ηθεια μου ευτυχως ξεπερασε τον κινδυνο και ειναι καλα.Συνηλθε σημερα τα ξημερωματα...Δοξα να χει Ο Κυριος μας!!!!!!!!

Εγω ειμαι σε μια φαση μεσαια.

Σημερα βγηκαμε για καφε,μιας και ειχαμε υπεροχη μερα....ο θησαυρουλης ξεσαλωσε και δεν μπορουσαμε να τον μαζεψουμε ......δεν ηθελε με τιποτα να γυρισουμε στο σπιτι.

Το μεσημερι φαγαμε αρνακι με πυλαφι απο χθες και στον μικρο μου εκανα μοσχαρακι με λαχανικα.

Τωρα οι αντρες τις ζωης μου κοιμουνται κι εγω σερφαρω...;)

Σας φιλω,

Τα λεμε αυριο...

καλο μας ξημερωμα!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το αποκορύφωμα είναι πως έπρεπε όλοι να δοκιμάσουμε για να μην τους προσβάλουμε.

Αυτές είναι συνταγές όχι αστεία!

χαχαχα!! Μιλαμε για πολυ φαντασια..

Περαστικα σας και καλη αναρρωση Μαρια Ελπιδα!

Ευχαριστω Λενακι μου..

Δωρα εχεις πμ.

Link to comment
Share on other sites

ασε μας ρε παιδι μου βραδιατικα με την μερεντα, αφου βλεπεις δεν το σχολιαζουμε...

Δεν θα μας κανει και το φουστανι της βαπτισης!!

Link to comment
Share on other sites

ασε μας ρε παιδι μου βραδιατικα με την μερεντα, αφου βλεπεις δεν το σχολιαζουμε...

Δεν θα μας κανει και το φουστανι της βαπτισης!!

χαχαχα! Εντάξει Μαράκι μου, μέτρια βγήκε...:rolleyes:

Φούμπι, να ρωτήσω : Δεν ήθελες να πάρεις τόν χυμό στο παιδί επειδή πιστεύεις ότι δεν ήταν σωστό ή επειδή έτυχε να μην κουβαλάς μαζί σου χρήματα?


Link to comment
Share on other sites

Δωράκι πολύ καλά τα νέα σας, μπράβο! Εύχομαι καλή και πλήρη ανάρρωση.

Παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον την κουβέντα για τις άλλες χώρες. Ήθελα να ρωτήσω : Αν είχατε έναν συμπαθητικό μισθό εδώ, θα γυρίζατε μόνιμα Ελλάδα?

Αν δεν είχαμε παιδιά, όχι ακόμα.

Αλλιώς ναι, θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα τι κανετε???καλα δεν ειναι να λειψει κανεις!!!παλι τα απαντα γραψατε ...

ξεκιναω..

εμείς θα πάμε το πρωί για στολή.

προσπαθω ώρα να ανεβάσω βίντεο της σύσας που τρώει τσουρέκι!

τρώμε μπιφτέκια με ρυζότο!

ωραιο το φαγακι. τελεια η συσα με το τσουρεκι
Σύσα ομορφιά,αλλά και η μαμά σκηνοθέτις!!

Φοβερό το πουά καλσόν...

συμφωνω
καλημερουδια ομορφες!!!λοιπον σημερα θα φαμε ψαρακια απο την μανουλα,τωρα την περιμενω για να πιουμε καφεδακι!!!!!

Ελενη αυτη η γυμναστικη που λεει κ η Περιστερω πως ειναι για ολο το σωμα ειναι οτι πρεπει να την κανω τωρα εγω,θα ξεσαλωσει το στρουμφακι :P!!!

filakia se oles!

ασε τις γυμναστικες εσυ!!!εχεις το στρουμφακι!!!:):)
Καλημερα ομορφιές!!

Ηλιος με δόντια...

Πάραυτα θα πάω για περπάτημα το μεσημέρι

Φτιάχνω κοτόσουπα του ζουζουνιού και για μενα θα ψησω ψαρακι.Ο περιστέρης εεεεεχει πολλά να φάει από προηγούμενες μέρες.

Χθες πήγα σε ενα μεγαλο μαγαζι με παιχνίδια για να δω κάτι για τον μικρό και έριξα και μια ματιά στις στολές

Τι να σας πω...

Εκτός του ότι δεν μου άρεσε τίποτα,ήταν και πανάκριβες

Αμα δεν βρει η φίλη μου μια στολή του γιου της που ψάχνει για τον μικρό μου,δεν πρόκειται να του πάρω στολή.Ετσι κι αλλιώς δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες ακόμα

και να μην του παρεις δεν θα καταλαβει διαφορα. εμεις χαιρομαστε περισσοτερο και οχι τα παιδια
Μου αρεσει η ταυτοχρονη δικτύωση!!:tongue:

Κι εγώ κάνω το ίδιο και παράλληλα ψάχνω τραγουδάκια στο youtube

Εχω κολλησει με κάτι παλιά,αλλά ξεσηκωτικά

ketchup song

macarena

και μη χειρότερα...

που τα ξετρυπωσες???:D
Καλημέρα!!!!!

Φέφη το φεφόπαιδο είναι τρέλλα!Να την χαίρεστε φιλενάδα!

Περιστερω μου είσαι καλύτερα?

Αννα όντως είναι ότι πρέπει για σένα τώρα,χαχαχα!Φιλιά στο στρουμφάκι.

Το ζουζούνι το μεγάλο είναι αρρωστούλι.Πονάει ο λαιμός,η κοιλιά,ζαλίζεται και κάνει εμετό.Είναι τόσο ζαβλακωμένο που πονάω να το βλέπω έτσι.Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν την παλέυω...δεν ξεκολλάει και το μπεμπε και φοβάμαι μην κολλήσει κι εκείνο.

περαστικα σας κοριτσακι. ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα
Καλημέρα κορίτσια!

Θα γράψω όσα προλάβω και μετά θα πάω να ταΐσω τον μικρό, τα υπόλοιπα αργότερα. Αν ξεχάσω τίποτα, μου το υπενθυμίζετε.

Περιστεράκι, πόσο είχαν οι στολές; Ρωτάω για να συγκρίνω. Πήρα στολή στο βαφτιστήρι μου (5 χρονών) από εδώ και έδωσα 18 λίρες (22 ευρώ περίπου).

Πάντως δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο δικός σου, αλλά αν δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες, γιατί να ξοδευτείς; Ούτε εγώ θα αγόραζα. Περιττό έξοδο.

Margi όλες οι χώρες έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εξαρτάται σε τι δίνεις μεγαλύτερη αξία. Και η Αγγλία έχει τα θετικά της, απλά δεν είναι η γη της επαγγελίας που φαντάζονται μερικοί όταν ακούνε τους μισθούς (του Λονδίνου, γιατί εκτός Λονδίνου τα πράγματα είναι διαφορετικά). Για οικογενειακή ζωή και καλοπέραση, η Ελλάδα νομίζω ότι είναι απείρως καλύτερη από την Αγγλία, όχι από άποψη χρημάτων, αλλά γενικότερα από άποψη συνοχής της κοινωνίας, υποστήριξης της οικογένειας από τους συγγενείς, ποιότητας φαγητού, καιρού, φύσης κ.λπ. Αν είσαι εργένης και θες να κάνεις καριέρα, να δουλεύεις από το πρωί μέχρι το βράδυ και να βγάζεις λεφτά, νομίζω το Λονδίνο δεν συγκρίνεται με καμία άλλη ευρωπαϊκή πόλη, κρίση ξεκρίση.

Χθες είχα βγει με τις φίλες μου, η μία παντρεμένη, η άλλη ανύπαντρη, χωρίς παιδιά, και οι δύο βγάζουν ένα σκασμό λεφτά, ούτε κρίση έχουν καταλάβει ούτε τίποτα ΑΛΛΑ μου έλεγε η μία ότι ήταν πολύ κουρασμένη γιατί κάθε μέρα ξυπνάει στις 5:30 για να πάει για δουλειά και επιστρέφει στο σπίτι της στις 7:30 το απόγευμα τις καλές μέρες, και στις 10-11 το βράδυ τις κακές. Δηλαδή τις κακές μέρες πάει σπίτι για να κοιμηθεί 6 ώρες και μετά ξαναφεύγει. Αν είχε παιδί, θα το έβλεπε μόνο τα σαββατοκύριακα, αλλά τις απόκριες θα μπορούσε να του πάρει 2 και 3 και 4 στολές άμα λάχει. Μπορεί να την έβλεπε το Περιστεράκι και να ζήλευε. Αλλά αν το δεις προσεκτικά, ποιος έχει πραγματικά την καλύτερη ποιότητα ζωής;

εννοεται οτι ειναι προτιμοτερο να εισαι με το παιδι σου απτο να προσπαθεις να αναπληρωσεις την απουσια σου με υλικα αγαθα.
Γεια σας όμορφες

Και γω έχασα τη μπάλα με τόσα που γράψατε.και εγω το ιδιο προβλημα εχω

Σήμερα έκανα σπανακόπιτα.

Δεν είδα τη Σύσα είναι στο φ.μπ?

ΑΝΝΑ τι φρούτο-λαχανικό είναι ο στρουμφοπαίδαρος σου? Πολύ μου αρέσει αυτό το τικεράκι.

Περιστέρω γιατί να μην το ντύσεις το περιστερόπουλο; Θα βγάλετε φώτο να τις βλέπει όταν μεγαλώσει. Με 2ο ευρώ δεν θα βρείς λες;

Βρε κορίτσια είμαστε δυο άτομα στο σπίτι, γιατί εγω ποτέ δεν κάθομαι; Απο το πρωί που ξυπνάω πάντα κάτι κάνω. Ηρθαν και τα 2α χαράτσια. Λεφτά για πέταμα.κουραγιο...

Φιλάκια

γεια σας κοριτσια,

σα διαβασα στα πεταχτα, εχω την μικρη αρρωστουλα, γυρισαμε χτες απο την Πατρα, καλυτερα ειναι, δεκατα ειχε απο χτες εως σημερα το μεσημερι, τελικα δωσαμε αλγκοφρεν και της επεσε τελειως..

Εβγαλε και δευτερο δοντακι.

Για σημερα εκανα μπριζολιτσες αλλα ακομα δεν εχουμε φαει γιατι ο αντρας μου ειναι στην αποθηκη με τον μαστορα του καλοριφερ, ακουστε τωρα, εχει κολλησει το ρολοι μας και δεν γραφει τις ωρες που καιει το καλοριφερ..

Τωρα πως θα τα βρουμε με τους αλλους? και ρε γμτ, δεν το εχουμε αναψει πολυ 2μηνες τωρα, καιγαμε συνεχεια το τζακι για οικονομια..

θα μας ξημερωσει κανα 200ευρο τωρα...:-(

ελπιζω να το ςφτιαξε. περαστικα στην μικρουλα σου

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Καλά δεν πάιζεστε, 6 σελίδες σε δύο μέρες??? Φανταστήτε να μην έμπαινα κοθόλου το Σαββατοκυριάκο θα είχα μετά μαραθ΄νιο να τρέξω!!!QUOTE]αχ αγγελικουλα μου και εγω το ιδιο κανω τωρα, τρεχω να προλαβω...

να πω καλως ορισατε στις καινουργιες κοπελες..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! Εντάξει Μαράκι μου, μέτρια βγήκε...:rolleyes:

Φούμπι, να ρωτήσω : Δεν ήθελες να πάρεις τόν χυμό στο παιδί επειδή πιστεύεις ότι δεν ήταν σωστό ή επειδή έτυχε να μην κουβαλάς μαζί σου χρήματα?

ζωπ πριν το έκανα γιατί δεν ήθελα να πίνει τέτοιες βλακείες.Σήμερα επέμενε κι επειδή ξέρει πως άμα πω όχι είναι όχι μου έλεγε εντάξει μαμα δεν θα πάρω τυρόπιτα θέλω χυμό.Αν δεν ήταν το θέμα των χρημάτων δεν θα με πείραζε να του πω όχι.Αλλά ενώ κρατούσα λεφτά δε μου πήγαινε η καρδιά να δώσω τόσα.Μου φάνηκε κοροιδία.


Link to comment
Share on other sites

Και...; Ήταν ωραία; Πες μας, μην μας αφήνεις σε αγωνία :-P

χαχαχαχαχα...Ναι βρε πες στη Μπιγκι θελει να το μαγειρεψει:confused: αυριο ....

Μα καλά κι εσείς, σας είπαν Άγγλοι να μαγειρέψουν και δεχτήκατε; Δεν μπορούσε τα πείτε, α τι κρίμα, έχουμε ήδη παραγγείλει σουβλάκια, ας μαγειρέψετε μια άλλη μέρα... του χρόνου... του παραχρόνου... δεν υπάρχει βιασύνη...

Και καλα δεχτηκατε..καμμια καβατζα στο ψυγειο τουλαχιστον ειχατε??:D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...