Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε ποια εβδομάδα είσαι; Σου είπε στον υπέρηχο ότι έπρεπε να χετε δει και κάτι άλλο; 
      μεθώ πάντως όταν ήμουν έγκυος δεν είχα καθόλου συμπτώματα! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να κάνεις υπομονή μέχρι τη Δευτέρα! 

      Οχι δεν μου ειπε τιποτα αλλα αγχωνομαι παω στην 8 εβδομαδα

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μήπως βγάζει κανένα δόντι ο μικρός? Πάντως σε καταλαβαίνω γιατί και ο δικός μου με βγάζει οff κάποιες φορές:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πάλι;

Ολο δόντια βγάζει...

Μπορεί να εχει και 13-14

Πάντως τα 11 τα εχει σίγουρα

Ταλαιπωρείται μωρε το μικράκι μου,αλλά κι εγω ειλικρινά δεν μπορώ άλλο

Ηθελα και να βγω στη λιακάδα,να αλλάξω λίγο περιβάλλον

Εχω και χάλια διάθεση και γι' αυτό μου φαίνονται όλα βουνό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αγγελική σε θαυμάζω που βρίσκεις το κουράγιο να κάθεσαι να διαβάζεις τα κατεβατά που γράφουμε!

Κι απορούσα για τους φίλους σου τους πιγκουίνους αλλά μου έλυσες την απορία.Χαχα!

Κι εγώ έτσι έλεγα για τα όπλα αλλά ο μπαμπάς ήθελε ντε και καλά να του πάρει.Ασε έχουμε ρίξει ομηρικούς καυγάδες επί του θέματος...Δεν με παίρνει όμως να πολυμιλήσω γιατί μου πετάει ένα"αγόρια είναι,εγώ ξέρω καλύτερα...".Ασ μην επεκταθώ...

Περιστεράκι σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς.Η αλήθεια είναι ώρες ώρες δεν παλεύονται...αλλά πραγματικά είναι φάσεις και περνάνε.Μήπως ν'αλλάξεις το πράσινο τσάι με καμιά βαλεριάνα μέχρι να ηρεμήσετε?:tongue:

Φτου φτου πάντως που τα βγάλατε όλα τόσο νωρίς.Εμείς ακόμα παλεύουμε.Τώρα έχει φουσκώσει ένα προς τα μέσα αλλά δεν λέει να βγει κι ανυσηχώ λίγο.

Ο μικρός ευτυχώς μετά τον εμετό συνήλθε κάπως.

Σήμερα φάγαμε φακές με ρύζι και κριθαράκι,ανοίξαμε και ένα τονάκι και σαλατούλα πράσινη.Μούρλια!

Περιμένω να έρθει ο Φούμπος να πάμε σούπερ και με περιμένει ξούρισμα που λέει και η Εβίρι.Μιλάμε για πολύ κρύο!Εχω ξεμείνει όμως και πρέπει να πάω.


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Σημερα φαγαμε αρνακι με ρυζι στο φουρνο.

Ητανε να ερθει η μανουλα μου σημερα,αλλα

με τοση γκαντεμια που μας δερνει.....

στις 6 το πρωι επαθε βαρη εγκεφαλικο η μια απο της αγαπημενες μου θειες,

απο τις αδερφες της μαμας μου!!!!!:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Οποτε,οπως λογικα επρεπε να γινει,εμεινε μαζι της στο νοσοκομειο

η μαμα μου.

Εγω ειμαι καπως καλυτερα,με μεσουλιντ ανα 8ωρο.

Εμεις του θησαυρου του πηραμε στολη κουνελακι απο τα κουκου με εκπτωση, 18 ευρω απο 28 που εκανε.

Βρε κοριτσακια,γραφετε πολλα και δεν σας προλαβαινω.

Οπωτε σας στελνω ολες τα φιλια μου και περαστικα στα αρρωστουλια.

Μαρακι,η καραμελα σου ειναι σκετη γλυκα..να την χαιρεσαι!!!!!

καλο βραδυ και καλη κυριακη!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Margi όλες οι χώρες έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εξαρτάται σε τι δίνεις μεγαλύτερη αξία. Και η Αγγλία έχει τα θετικά της, απλά δεν είναι η γη της επαγγελίας που φαντάζονται μερικοί όταν ακούνε τους μισθούς (του Λονδίνου, γιατί εκτός Λονδίνου τα πράγματα είναι διαφορετικά). Για οικογενειακή ζωή και καλοπέραση, η Ελλάδα νομίζω ότι είναι απείρως καλύτερη από την Αγγλία, όχι από άποψη χρημάτων, αλλά γενικότερα από άποψη συνοχής της κοινωνίας, υποστήριξης της οικογένειας από τους συγγενείς, ποιότητας φαγητού, καιρού, φύσης κ.λπ. Αν είσαι εργένης και θες να κάνεις καριέρα, να δουλεύεις από το πρωί μέχρι το βράδυ και να βγάζεις λεφτά, νομίζω το Λονδίνο δεν συγκρίνεται με καμία άλλη ευρωπαϊκή πόλη, κρίση ξεκρίση.

Χθες είχα βγει με τις φίλες μου, η μία παντρεμένη, η άλλη ανύπαντρη, χωρίς παιδιά, και οι δύο βγάζουν ένα σκασμό λεφτά, ούτε κρίση έχουν καταλάβει ούτε τίποτα ΑΛΛΑ μου έλεγε η μία ότι ήταν πολύ κουρασμένη γιατί κάθε μέρα ξυπνάει στις 5:30 για να πάει για δουλειά και επιστρέφει στο σπίτι της στις 7:30 το απόγευμα τις καλές μέρες, και στις 10-11 το βράδυ τις κακές. Δηλαδή τις κακές μέρες πάει σπίτι για να κοιμηθεί 6 ώρες και μετά ξαναφεύγει. Αν είχε παιδί, θα το έβλεπε μόνο τα σαββατοκύριακα, αλλά τις απόκριες θα μπορούσε να του πάρει 2 και 3 και 4 στολές άμα λάχει. Μπορεί να την έβλεπε το Περιστεράκι και να ζήλευε. Αλλά αν το δεις προσεκτικά, ποιος έχει πραγματικά την καλύτερη ποιότητα ζωής;

Nομιζω οτι η Μπιγκι ειπε πολυ ευστοχα οσα σκεφτομαι και εγω. Σημασια δεν εχει μονο ποσα βγαζεις, αλλα ποσα σου φευγουν κιολας..ποσες ωρες δουλευεις και περνας μακρια απο τα παιδια σου..οτι δεν εχεις ουτε οικογενεια ουτε φιλους να σε στηριξουν, τεραστια εγκληματικοτητα...

Αν ερχοσουν να μεινεις σπιτι μου θα ξυπναγες στισ 12, μετα 1, μετα 2, γιατι γυρνανε ολοι οι μεθυσμενοι στα σπιτια τους, φωναζουν, γελανε , σπανε μπουκαλια στα πεζοδρομια..Δεν το θεωρω σε καμμια περιπτωση χωρα να μεγαλωσεις παιδια!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μ'ηπως ήρθε η ώρα να αλλάξετε πλυντήριο??? Τα ρούχα αν στα έχει πλύνει γιατί δεν τα απλώνεις με τα νερά? Εγώ το έχω κάνει γιατί το δικό μου το πιάνουν οι ανάποδες και δεν στύβει ώρες ώρες!!!

Δεν εχει το πλυντηριο σου ξεχωριστο κυκλο στιψιματος? Εμενα εχει ξεχωριστο Drain cycle , και αν δεν ειναι στιμμενα καλα τα βαζω σ αυτο αλλο ενα δεκαλεπτο..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια.

Σήμερα δεν είχα μαγείρεμα, βγήκαμε εκτός Στουτγκάρδης, μια βολτούλα σε ένα κοντινό χωριό.

Eδω Εβιρι ειναι μια παραλλαγη ρεγκετον, με πιο σαλσα στοιχεια, οι αντρικες κινησεις ειναι πιο χιπ χοπ, αλλα εχει πολλες παραλαγες γενικοτερα. Θα στειλω κ αλλα λινκς εχω κολλημα με το συγκεκριμεν χορο:tongue:

Έλεν, πολύ ωραία είναι τα βιντεάκια που έβαλες, τα είδα, αλλά έκατσα και χτες σε αναζήτηση στο γιουτιούμπ και αυτά που βρήκα εγώ με ρέγκετον, μάλλον βλέπονται με σήμα "κατάλληλο άνω των 18". Να ξέρεις πάντως ότι, εγώ λατρεύω το χορό.

Ναι, κι εγώ πρώτη φορά τον ακούω, και να σκεφτείς ότι έχω κάνει όλα τα είδη χορού που μπορώ να βρω εκτός από Flamenco.

Ωωωωωωωω κι εσύ Μπίγκι; Να σου εκφράσω τότε κι εσένα το θαυμασμό μου.

Το ζουζούνι το μεγάλο είναι αρρωστούλι.Πονάει ο λαιμός,η κοιλιά,ζαλίζεται και κάνει εμετό.Είναι τόσο ζαβλακωμένο που πονάω να το βλέπω έτσι.Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν την παλέυω...δεν ξεκολλάει και το μπεμπε και φοβάμαι μην κολλήσει κι εκείνο.

Ωπ αρρώστησε μωρέ το καημένο; Περαστικά του.

καλημερα κοριτσια και απο εμενα!

Γεια σου κι εσένα Σεφούλα. Καλώς ήρθες στο μαγειρείο μας.

Εχω πολυ καιρό να φάω ψάρι. Και να φανταστείτε η θάλασσα είναι κάτω από το μπαλκόνι μου. Πάει πού και πού ο margos για ψάρεμα, αλλά σπανίως φέρνει κάτι αξιόλογο. Ειδικά μετά τα Χριστούγεννα δεν έφερε λέπι.....

Φαίνεται ότι στη δική σας τη θάλασσα κολυμπάνε κοτόπουλα.

Είμαστε η ωραιότερη χώρα στον κόσμο, εχουμε τον ωραιότερο τρόπο ζωής, έχουμε ελαττώματα αλλά τα θετικά μας είναι περισσότερα. Ξέρουμε να ζούμε, οι άτιμοι.....

Σ' αυτό συμφωνώ απόλυτα, γι' αυτό όσοι ξένοι έρχονται στην Ελλάδα περνάνε αξέχαστα.

Και κοιτάξτε πώς μας κατάντησαν οι κωλοευρωπαίοι.......( και το παι καλύτερα να το έγραφα με πε.......όπως έλεγε και ο Ψαλτης σε μια παλια ταινία του 80!)

Εδώ που τα λέμε, αλλοτριωθήκαμε για άλλη μια φορά. Νομίζω πως τελικά, δε μας άξιζε τέτοια τιμωρία να γίνουμε Ευρωπαίοι, δηλαδή κάτι διαφορετικό από την ιδιοσυγκρασία μας, από τα πιστεύω μας, από τη νοοτροπία μας, από τον τρόπο ζωής μας. Τι τη θέλαμε εμείς την ΕΟΚ και το ευρώ. Είμαστε πολύ καλύτεροι εμείς από όλες τις χώρες του πλανήτη, για να χαλάσουμε και να γίνουμε κάτι άλλο.

Συγχωρήστε με για το σχόλιο αυτό, αλλά δεν μπορώ πια......

Κι εγώ μαζί σου Μάργκι.

Χθες πήγα σε ενα μεγαλο μαγαζι με παιχνίδια για να δω κάτι για τον μικρό και έριξα και μια ματιά στις στολές

Τι να σας πω...

Εκτός του ότι δεν μου άρεσε τίποτα,ήταν και πανάκριβες

Τι θα έλεγες να του αγοράσεις μια περούκα ή ένα καπέλο, να τον βάψεις με μολύβι (ένα μουστάκι, ένα κλειστό μάτι του πειρατή, γένια για τους Ντάλτον κλπ) και να μην αγοράσεις φέτος στολή;

Margi όλες οι χώρες έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εξαρτάται σε τι δίνεις μεγαλύτερη αξία. Και η Αγγλία έχει τα θετικά της, απλά δεν είναι η γη της επαγγελίας που φαντάζονται μερικοί όταν ακούνε τους μισθούς (του Λονδίνου, γιατί εκτός Λονδίνου τα πράγματα είναι διαφορετικά). Για οικογενειακή ζωή και καλοπέραση, η Ελλάδα νομίζω ότι είναι απείρως καλύτερη από την Αγγλία, όχι από άποψη χρημάτων, αλλά γενικότερα από άποψη συνοχής της κοινωνίας, υποστήριξης της οικογένειας από τους συγγενείς, ποιότητας φαγητού, καιρού, φύσης κ.λπ. Αν είσαι εργένης και θες να κάνεις καριέρα, να δουλεύεις από το πρωί μέχρι το βράδυ και να βγάζεις λεφτά, νομίζω το Λονδίνο δεν συγκρίνεται με καμία άλλη ευρωπαϊκή πόλη, κρίση ξεκρίση.

Χθες είχα βγει με τις φίλες μου, η μία παντρεμένη, η άλλη ανύπαντρη, χωρίς παιδιά, και οι δύο βγάζουν ένα σκασμό λεφτά, ούτε κρίση έχουν καταλάβει ούτε τίποτα ΑΛΛΑ μου έλεγε η μία ότι ήταν πολύ κουρασμένη γιατί κάθε μέρα ξυπνάει στις 5:30 για να πάει για δουλειά και επιστρέφει στο σπίτι της στις 7:30 το απόγευμα τις καλές μέρες, και στις 10-11 το βράδυ τις κακές. Δηλαδή τις κακές μέρες πάει σπίτι για να κοιμηθεί 6 ώρες και μετά ξαναφεύγει. Αν είχε παιδί, θα το έβλεπε μόνο τα σαββατοκύριακα, αλλά τις απόκριες θα μπορούσε να του πάρει 2 και 3 και 4 στολές άμα λάχει. Μπορεί να την έβλεπε το Περιστεράκι και να ζήλευε.

Νομίζω πως αν την έβλεπε το Περιστεράκι, θα δόξαζε το Θεό που δεν έχει ένα σκασμό λεφτά να πάρει 2-3 στολές στο μωρό της, αλλά που έχει την ευχέρεια να το αγκαλιάζει όλες τις ώρες, να είναι εκεί στα γέλια και στα κλάματά του, να το καμαρώνει όταν κάνει κάτι καινούργιο, να παίζουνε μαζί και γενικά να είναι κοντά του.

Αλλά αν το δεις προσεκτικά, ποιος έχει πραγματικά την καλύτερη ποιότητα ζωής;

Κοριτσια εγω σημερα ΤΙΠΟΤΑ πηρα ρεπο απο μενα για μενααααα.Χαλβα με ψωμι θα φαει ο αντρας μου και δεν μου ειπε τιποτα περιεργοοο

Γεια σου ΛίναΑριάδνη, καλώς ήρθες κι εσύ στο μαγειροκαφέ μας και μην αισθάνεσαι τύψεις . Αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.

γεια σας κοριτσια,

σα διαβασα στα πεταχτα, εχω την μικρη αρρωστουλα, γυρισαμε χτες απο την Πατρα, καλυτερα ειναι, δεκατα ειχε απο χτες εως σημερα το μεσημερι, τελικα δωσαμε αλγκοφρεν και της επεσε τελειως..

Εβγαλε και δευτερο δοντακι.

Ευτυχώς Μαρία που δεν της εξελίχθηκε σε κάτι περισσότερο.

Για σημερα εκανα μπριζολιτσες αλλα ακομα δεν εχουμε φαει γιατι ο αντρας μου ειναι στην αποθηκη με τον μαστορα του καλοριφερ, ακουστε τωρα, εχει κολλησει το ρολοι μας και δεν γραφει τις ωρες που καιει το καλοριφερ..

Τωρα πως θα τα βρουμε με τους αλλους? και ρε γμτ, δεν το εχουμε αναψει πολυ 2μηνες τωρα, καιγαμε συνεχεια το τζακι για οικονομια..

θα μας ξημερωσει κανα 200ευρο τωρα...:-(

Κοίτα στην περίπτωση αυτή παίρνεις τα περσινά δεδομένα και βάζεις ένα μέσο όρο. Σίγουρα το πετρέλαιο πέρσι είχε χαμηλότερη τιμή, οπότε δε θα είναι φοβερή δυσαναλογία. Διαφορετικά δεν μπορείς να το μετρήσεις με άλλο τρόπο.

Family psychologist and author John Rosemond strongly agrees. "Generally speaking, store bought toys are fairly worthless," Rosemond states in his book Making the Terrible Twos Terrific. He explains that toys with only one function, like a wind-up train quickly become boring to small children and don't allow them be creative or use their imaginations. Rosemond advises parents to pass up one dimensional toys for time tested favorites like blocks, Legos, crayons, finger paints and dolls that children will play with for years as their imaginations grow and their abilities to see these toys in different lights adapts with their age. Rosemond says, "Creative toys include everyday things such as empty boxes, wooden spoons, pots and pans, empty oatmeal containers, and Mom's and Dad's old clothes. A toddler will be more content playing with any of these things than a piece of expensive injection molded plastic."

Ξέρεις τι παιχνίδι έκανα εγώ με την ξαδέρφη μου και τα ρούχα των μαμάδων μας; Μέναμε στο ίδιο κτίριο και πότε στο δικό μου σπίτι, πότε στο δικό της, φορούσαμε συνέχεια όλα τα παλιά ρούχα τους, τα καλλυντικά τους, τα κοσμήματά τους και τα παπούτσια τους. Βρε το τι γινόταν. Το καλύτερο παιχνίδι.

Με τις κούκλες επίσης, εγώ (που δεν είχα παρά μόνο 2) έπαιζα ατελείωτες ώρες, τις χτένιζα και μάλιστα πιο καλά από τον Τρύφωνα, τους έραβα ρούχα, μέχρι και μπαούλο για τα ρούχα τους είχα φτιάξει.

Η αλήθεια όμως, κορίτσια είναι ότι, το καλύτερο παιχνίδι για τα παιδιά μας είναι αυτό που παίζουν με άλλα παιδιά. Εννοώ ότι, αν δεν έχουν παρέα άλλων παιδιών να παίζουν μαζί κάτι ομαδικό, δεν ευχαριστιούνται.

Μάλλον θα τα ξαναπούμε την Δευτέρα και κανονίστε να γράψετε πάλι κατεβατά!!!!

Τι, δε σου είπαν τίποτα τα κορίτσια; Ετοιμάζουμε τρίτομο τώρα το Σαββατοκύριακο.

Περιστεράκι μ'ηπως ήρθε η ώρα να αλλάξετε πλυντήριο??? Τα ρούχα αν στα έχει πλύνει γιατί δεν τα απλώνεις με τα νερά? Εγώ το έχω κάνει γιατί το δικό μου το πιάνουν οι ανάποδες και δεν στύβει ώρες ώρες!!!

Με ποια δικιολογία, τι σου λέει, "βαριέμαι τώρα";

Πάλι;

Ολο δόντια βγάζει...

Πόσες σειρές έχει μέχρι σήμερα;

Μπορεί να εχει και 13-14

Πάντως τα 11 τα εχει σίγουρα

στις 6 το πρωι επαθε βαρη εγκεφαλικο η μια απο της αγαπημενες μου θειες,

απο τις αδερφες της μαμας μου!!!!!:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Οποτε,οπως λογικα επρεπε να γινει,εμεινε μαζι της στο νοσοκομειο

η μαμα μου.

Περαστικά στη θεία σου βρε Δωράκι. Είναι μεγάλη σε ηλικία;

Εγω ειμαι καπως καλυτερα,με μεσουλιντ ανα 8ωρο.

Αχ ευτυχώς. Ανακουφίστηκα με τα νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε η ωραιότερη χώρα στον κόσμο, εχουμε τον ωραιότερο τρόπο ζωής, έχουμε ελαττώματα αλλά τα θετικά μας είναι περισσότερα. Ξέρουμε να ζούμε, οι άτιμοι.....

Σ' αυτό συμφωνώ απόλυτα, γι' αυτό όσοι ξένοι έρχονται στην Ελλάδα περνάνε αξέχαστα.

Και κοιτάξτε πώς μας κατάντησαν οι κωλοευρωπαίοι.......( και το παι καλύτερα να το έγραφα με πε.......όπως έλεγε και ο Ψαλτης σε μια παλια ταινία του 80!)

Εδώ που τα λέμε, αλλοτριωθήκαμε για άλλη μια φορά. Νομίζω πως τελικά, δε μας άξιζε τέτοια τιμωρία να γίνουμε Ευρωπαίοι, δηλαδή κάτι διαφορετικό από την ιδιοσυγκρασία μας, από τα πιστεύω μας, από τη νοοτροπία μας, από τον τρόπο ζωής μας. Τι τη θέλαμε εμείς την ΕΟΚ και το ευρώ. Είμαστε πολύ καλύτεροι εμείς από όλες τις χώρες του πλανήτη, για να χαλάσουμε και να γίνουμε κάτι άλλο.

Συγχωρήστε με για το σχόλιο αυτό, αλλά δεν μπορώ πια...

Εβιρι ξερεις τι λενε..που ισχυει απο οτι διαπιστωσα εγω εδω. Οι Βορειο Ευρωπαιοι μαζευουν λεφτα ολο το χρονο για να περασουν Μια εβδομαδα , οπως περνανε οι Ελληνες. Με βολτες στη θαλασσα, σουβλακι, κανα ταβερνακι, και εκδρομες στο βουνο. ειλικρινα εγω μεχρι μεγαλη δεν ειχα παει διακοπες και μαλιστα αναρωτιομουν γιατι ειναι αναγκη μεγαλη οι διακοπες. Θαλασσα ειχα στα 10 λεπτα απο το σπιτι μου, βουνο επισης, ενα τροπο ζωης πολυ ομορφο, χωρις καν πολλα λεφτα. Θυμαμαι οι βολτες μας ηταν το βραδυ με σπορακια κατα μηκος της παραλιας. Εδω αυτη ειναι η διαφορα..οτι δε μπορεις με λιγα η' μηδεν λεφτα να διασκεδασεις, περα απο το να πας σ ενα παρκο οοοταν ειναι καλος ο καιρος, να κατσεις σ ενα παγκακι, και να φας σπορακια χωρις μπυριτσα γιατι απαγορευεται η καταναλωση αλκοολ σε δημοσιους χωρους..και φυσικα να φυγεις πριν σκοτεινιασει γιατι δε ξερεις και ποιος θα στην πεσει....

Αλλα βεβαια βλεπαν οι αλλοι στας Ευρωπας οτι οι Ελληνες μεν αφραγκοι περνανε ζωη κ κοτα και λυσσαξαν :tongue: Σου λεει εμεις ζουμε με τα ψυχοφαρμακα και δουλευουμε σα σκυλια..Αυτοι γιατι να εχουν πιο πολλα:rolleyes:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεν, πολύ ωραία είναι τα βιντεάκια που έβαλες, τα είδα, αλλά έκατσα και χτες σε αναζήτηση στο γιουτιούμπ και αυτά που βρήκα εγώ με ρέγκετον, μάλλον βλέπονται με σήμα "κατάλληλο άνω των 18". Να ξέρεις πάντως ότι, εγώ λατρεύω το χορό.

Το ρεγκετον εχει και καποιες πολυ τσοντα κινησεις...Αλλα εσυ διαλεγεις τις φιγουρες που σ αρεσουν οταν χορευεις..εξαρταται βεβαια και απο τον παρτενερ ;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι ξερεις τι λενε..που ισχυει απο οτι διαπιστωσα εγω εδω. Οι Βορειο Ευρωπαιοι μαζευουν λεφτα ολο το χρονο για να περασουν Μια εβδομαδα , οπως περνανε οι Ελληνες. Με βολτες στη θαλασσα, σουβλακι, κανα ταβερνακι, και εκδρομες στο βουνο. ειλικρινα εγω μεχρι μεγαλη δεν ειχα παει διακοπες και μαλιστα αναρωτιομουν γιατι ειναι αναγκη μεγαλη οι διακοπες. Θαλασσα ειχα στα 10 λεπτα απο το σπιτι μου, βουνο επισης, ενα τροπο ζωης πολυ ομορφο, χωρις καν πολλα λεφτα. Θυμαμαι οι βολτες μας ηταν το βραδυ με σπορακια κατα μηκος της παραλιας. Εδω αυτη ειναι η διαφορα..οτι δε μπορεις με λιγα η' μηδεν λεφτα να διασκεδασεις, περα απο το να πας σ ενα παρκο οοοταν ειναι καλος ο καιρος, να κατσεις σ ενα παγκακι, και να φας σπορακια χωρις μπυριτσα γιατι απαγορευεται η καταναλωση αλκοολ σε δημοσιους χωρους..και φυσικα να φυγεις πριν σκοτεινιασει γιατι δε ξερεις και ποιος θα στην πεσει....

Αλλα βεβαια βλεπαν οι αλλοι στας Ευρωπας οτι οι Ελληνες μεν αφραγκοι περνανε ζωη κ κοτα και λυσσαξαν :tongue: Σου λεει εμεις ζουμε με τα ψυχοφαρμακα και δουλευουμε σα σκυλια..Αυτοι γιατι να εχουν πιο πολλα:rolleyes:

Πολύ σωστά. Έτσι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

στις 6 το πρωι επαθε βαρη εγκεφαλικο η μια απο της αγαπημενες μου θειες,

απο τις αδερφες της μαμας μου!!!!!:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Δωράκι, πολύ λυπηρό αυτό. Εύχομαι περαστικά!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι 14 μηνών.

Η πιο φτηνη εκανε 25 ευρώ και η ακριβότερη έφτανε τα 40!!

Σε εποχές δύσκολες σιγά μην πάρω στολή για να την βάλει μόνο μια φορά...Αν ήταν μεγαλύτερος και καταλάβαινε ίσως και να του επαιρνα

Α πα πα ούτε να το σκέφτεσαι! Άκου 40 ευρώ!!! Και τα 25 ακριβά μου ακούγονται. Σκέψου ότι τα 22 που έδωσα εγώ με χάλασαν....

Τι θα έλεγες να του αγοράσεις μια περούκα ή ένα καπέλο, να τον βάψεις με μολύβι (ένα μουστάκι, ένα κλειστό μάτι του πειρατή, γένια για τους Ντάλτον κλπ) και να μην αγοράσεις φέτος στολή;

Μες το μυαλό μου είσαι! Αυτό ακριβώς θα έλεγα κι εγώ. Στα μικρά αρέσει να τα βάφεις, να φοράνε περίεργα ρούχα, κορδέλες, μαντήλια, μάσκες, περούκες - τι πιο εύκολο και κυρίως τι πιο αποκριάτικο;

Η ακόμα καλύτερα, άμα έχεις κανένα κραγιόν δικό σου που δεν το πολυσυμπαθείς, δώστο του να βαφτεί μόνος του! Χεχε :D


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν είναι εύκολο.:oops: Και μια μίνι περιγραφή των προτερημάτων τους.:oops::oops:

(π.χ. ο αρτοπαρασκευαστής κάνει τσουρέκι?)

Λοιπόν, έχουμε και λέμε :mrgreen:

Αρτοπαρασκευαστή έχω τον Panasonic SD-253. Είναι παλιό μοντέλο, δεν κυκλοφορεί πλέον. Νομίζω ότι το μοντέλο που τον έχει αντικαταστήσει είναι το SD-2501. Είμαι υπέρ-ευχαριστημένη και όσοι έχουν φάει το ψωμί που φτιάχνει έχουν πει τα καλύτερα. Πιστεύω ότι φτιάχνει και τσουρέκι (αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ).

Και της Kenwood οι αρτοπαρασκευαστές λένε ότι είναι καλοί.

Σίδερα πάντα παίρνω Philips, εκτός από μία φορά που είχα πάρει Tefal. Και από τις δύο εταιρίες έχω μείνει ικανοποιημένη. Τώρα έχω το Philips Azur. Είναι σταθερό, όχι πολύ βαρύ, τέλειο για πουκάμισα, κάνει πολύ καλό ατμό και έχει μακρύ καλώδιο. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι καταναλώνει το νερό που βάζεις σχετικά γρήγορα, οπότε πρέπει να το γεμίζεις συχνά.

Σκουπάκι έχω το Black and Decker Dustbuster Pivot. Έχει ωραίο σχεδιασμό, κλείνει στα δύο και στέκεται όρθιο, πιάνει λιγότερο χώρο ενώ φορτίζει, είναι συμπαθητικό στο μάτι και εύκολο στο άδειασμα. Το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι ότι πάει παντού. Δες εδώ για να καταλάβεις: http://www.youtube.com/watch?v=QIZ0L3DL-Uw

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα. Αν θέλεις κάτι άλλο, ρώτα!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι νυχτοπούλια είστε εσείς;Εκτός κι αν έχουμε μεγάλη διαφορά ώρας...

Εχω δίπλα μου το περιστερόπουλο,πατάει τα κουμπιά της οθόνης,γράφω χωρίς να βλέπω....Τυφλό σύστημα!

Διάβασα όμως όλα τα μηνυματάκια σας.Πρόλαβα την ώρα που έπαιζε.

Δωράκι πώς είναι η θεία σου;Μεσα στο χαμό με τα μηνυματα δεν το πήρα χαμπάρι,το είδα σε παράθεση

Εβίρι πολύ καλή η ιδέα σου για να μασκαρέψω τον μπούλη.Πόσες σειρές...μαργαριτάρια έχει;Πράγματι είναι μαργαριταράκια τα δοντάκια μας...

Ζωπ απ'όσα γραφεις εχω μόνο σκουπάκι της black N decker και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη.Το έχω μονίμως στην κουζίνα και τωρα με τον μικρό είναι σωτήριο.

Τελικά χθες βράδυ ο περιστερης εκανε πάλι τον μπομπ τον μάστορα με το πλυντήριο.Αμα δεν λειτουργεί καλά με το νέο ανταλλακτικό-όταν έρθει και το βάλουμε δηλαδή-θα πάμε να πάρουμε ενα καινούριο να ξεμπερδεύουμε.Το είπε και ο τεχνικός,3-5 χρόνια ζωής έχουν πλέον αυτά τα μηχανήματα.Πάνε τα παλιά,τα αθάνατα...

Χθες πέσαμε με τις κότες για ύπνο

Κοιμήθηκε ο μικρός νωρίς και ευτυχώς για πρωτη φορά μέσα σε τόσες μέρες δεν ξύπνησε νύχτα.

Πρέπει να πέσαμε τούβλα και να μην αλλάξαμε και πλευρό,για τέτοια κούρσαη λέμε!!Το πρωί το κρεβάτι ήταν σαν στρωμένο...

Εβαλα ένα κοτοπουλάκι στο φούρνο με πατατούλες και διάφορα μπαχαρικά και μουστάρδα και σε λίγο θα πάρω το περιστερόπουλο να το πάω καροτσάδα στον ήλιο.Χθες δεν το είχαμε σπίτι το καρότσι.Το είχε ο περιστέρης στο πορτ μπαγκάζ κι έλειπε.Το απόγευμα θα πάμε για καφεδάκι σε κάτι φίλους

Εχω κι αρκετό σιδέρωμα,που θα κάνω το μεσημέρι την ωρα του νυχτερινού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι νυχτοπούλια είστε εσείς;Εκτός κι αν έχουμε μεγάλη διαφορά ώρας...

Εμείς έχουμε δύο ώρες διαφορά αλλά εγώ κοιμάμαι και αργά (σπάνια πριν τις 2 το πρωί) δηλ. άνετα μπορεί να γράφω στις 3 ή 4 ώρα Ελλάδας. Καμιά φορά και στις 5 :eek:

Ρολό κιμά δεν έχω φτιάξει ποτέ. Σόρρυ Margi!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...