Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε ποια εβδομάδα είσαι; Σου είπε στον υπέρηχο ότι έπρεπε να χετε δει και κάτι άλλο; 
      μεθώ πάντως όταν ήμουν έγκυος δεν είχα καθόλου συμπτώματα! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να κάνεις υπομονή μέχρι τη Δευτέρα! 

      Οχι δεν μου ειπε τιποτα αλλα αγχωνομαι παω στην 8 εβδομαδα

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Θα γράψω όσα προλάβω και μετά θα πάω να ταΐσω τον μικρό, τα υπόλοιπα αργότερα. Αν ξεχάσω τίποτα, μου το υπενθυμίζετε.

Χθες πήγα σε ενα μεγαλο μαγαζι με παιχνίδια για να δω κάτι για τον μικρό και έριξα και μια ματιά στις στολές

Τι να σας πω...

Εκτός του ότι δεν μου άρεσε τίποτα,ήταν και πανάκριβες

Αμα δεν βρει η φίλη μου μια στολή του γιου της που ψάχνει για τον μικρό μου,δεν πρόκειται να του πάρω στολή.Ετσι κι αλλιώς δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες ακόμα

Περιστεράκι, πόσο είχαν οι στολές; Ρωτάω για να συγκρίνω. Πήρα στολή στο βαφτιστήρι μου (5 χρονών) από εδώ και έδωσα 18 λίρες (22 ευρώ περίπου).

Πάντως δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο δικός σου, αλλά αν δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες, γιατί να ξοδευτείς; Ούτε εγώ θα αγόραζα. Περιττό έξοδο.

Επίσης μετά από αυτά που έγραψαν τα κορίτσια από Αγγλία για τον τρόπο ζωής των Αγγλων ένα έχω να πω: Είμαστε η ωραιότερη χώρα στον κόσμο, εχουμε τον ωραιότερο τρόπο ζωής, έχουμε ελαττώματα αλλά τα θετικά μας είναι περισσότερα. Ξέρουμε να ζούμε, οι άτιμοι.....

Margi όλες οι χώρες έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εξαρτάται σε τι δίνεις μεγαλύτερη αξία. Και η Αγγλία έχει τα θετικά της, απλά δεν είναι η γη της επαγγελίας που φαντάζονται μερικοί όταν ακούνε τους μισθούς (του Λονδίνου, γιατί εκτός Λονδίνου τα πράγματα είναι διαφορετικά). Για οικογενειακή ζωή και καλοπέραση, η Ελλάδα νομίζω ότι είναι απείρως καλύτερη από την Αγγλία, όχι από άποψη χρημάτων, αλλά γενικότερα από άποψη συνοχής της κοινωνίας, υποστήριξης της οικογένειας από τους συγγενείς, ποιότητας φαγητού, καιρού, φύσης κ.λπ. Αν είσαι εργένης και θες να κάνεις καριέρα, να δουλεύεις από το πρωί μέχρι το βράδυ και να βγάζεις λεφτά, νομίζω το Λονδίνο δεν συγκρίνεται με καμία άλλη ευρωπαϊκή πόλη, κρίση ξεκρίση.

Χθες είχα βγει με τις φίλες μου, η μία παντρεμένη, η άλλη ανύπαντρη, χωρίς παιδιά, και οι δύο βγάζουν ένα σκασμό λεφτά, ούτε κρίση έχουν καταλάβει ούτε τίποτα ΑΛΛΑ μου έλεγε η μία ότι ήταν πολύ κουρασμένη γιατί κάθε μέρα ξυπνάει στις 5:30 για να πάει για δουλειά και επιστρέφει στο σπίτι της στις 7:30 το απόγευμα τις καλές μέρες, και στις 10-11 το βράδυ τις κακές. Δηλαδή τις κακές μέρες πάει σπίτι για να κοιμηθεί 6 ώρες και μετά ξαναφεύγει. Αν είχε παιδί, θα το έβλεπε μόνο τα σαββατοκύριακα, αλλά τις απόκριες θα μπορούσε να του πάρει 2 και 3 και 4 στολές άμα λάχει. Μπορεί να την έβλεπε το Περιστεράκι και να ζήλευε. Αλλά αν το δεις προσεκτικά, ποιος έχει πραγματικά την καλύτερη ποιότητα ζωής;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας όμορφες

Και γω έχασα τη μπάλα με τόσα που γράψατε.

Σήμερα έκανα σπανακόπιτα.

Δεν είδα τη Σύσα είναι στο φ.μπ?

ΑΝΝΑ τι φρούτο-λαχανικό είναι ο στρουμφοπαίδαρος σου? Πολύ μου αρέσει αυτό το τικεράκι.

Περιστέρω γιατί να μην το ντύσεις το περιστερόπουλο; Θα βγάλετε φώτο να τις βλέπει όταν μεγαλώσει. Με 2ο ευρώ δεν θα βρείς λες;

Βρε κορίτσια είμαστε δυο άτομα στο σπίτι, γιατί εγω ποτέ δεν κάθομαι; Απο το πρωί που ξυπνάω πάντα κάτι κάνω. Ηρθαν και τα 2α χαράτσια. Λεφτά για πέταμα.

Φιλάκια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θα γράψω όσα προλάβω και μετά θα πάω να ταΐσω τον μικρό, τα υπόλοιπα αργότερα. Αν ξεχάσω τίποτα, μου το υπενθυμίζετε.

Περιστεράκι, πόσο είχαν οι στολές; Ρωτάω για να συγκρίνω. Πήρα στολή στο βαφτιστήρι μου (5 χρονών) από εδώ και έδωσα 18 λίρες (22 ευρώ περίπου).

Πάντως δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο δικός σου, αλλά αν δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες, γιατί να ξοδευτείς; Ούτε εγώ θα αγόραζα. Περιττό έξοδο.

Margi όλες οι χώρες έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εξαρτάται σε τι δίνεις μεγαλύτερη αξία. Και η Αγγλία έχει τα θετικά της, απλά δεν είναι η γη της επαγγελίας που φαντάζονται μερικοί όταν ακούνε τους μισθούς (του Λονδίνου, γιατί εκτός Λονδίνου τα πράγματα είναι διαφορετικά). Για οικογενειακή ζωή και καλοπέραση, η Ελλάδα νομίζω ότι είναι απείρως καλύτερη από την Αγγλία, όχι από άποψη χρημάτων, αλλά γενικότερα από άποψη συνοχής της κοινωνίας, υποστήριξης της οικογένειας από τους συγγενείς, ποιότητας φαγητού, καιρού, φύσης κ.λπ. Αν είσαι εργένης και θες να κάνεις καριέρα, να δουλεύεις από το πρωί μέχρι το βράδυ και να βγάζεις λεφτά, νομίζω το Λονδίνο δεν συγκρίνεται με καμία άλλη ευρωπαϊκή πόλη, κρίση ξεκρίση.

Χθες είχα βγει με τις φίλες μου, η μία παντρεμένη, η άλλη ανύπαντρη, χωρίς παιδιά, και οι δύο βγάζουν ένα σκασμό λεφτά, ούτε κρίση έχουν καταλάβει ούτε τίποτα ΑΛΛΑ μου έλεγε η μία ότι ήταν πολύ κουρασμένη γιατί κάθε μέρα ξυπνάει στις 5:30 για να πάει για δουλειά και επιστρέφει στο σπίτι της στις 7:30 το απόγευμα τις καλές μέρες, και στις 10-11 το βράδυ τις κακές. Δηλαδή τις κακές μέρες πάει σπίτι για να κοιμηθεί 6 ώρες και μετά ξαναφεύγει. Αν είχε παιδί, θα το έβλεπε μόνο τα σαββατοκύριακα, αλλά τις απόκριες θα μπορούσε να του πάρει 2 και 3 και 4 στολές άμα λάχει. Μπορεί να την έβλεπε το Περιστεράκι και να ζήλευε. Αλλά αν το δεις προσεκτικά, ποιος έχει πραγματικά την καλύτερη ποιότητα ζωής;

Δεν το συζητώ. Περιστεράκι και πάλι περιστεράκι! Τι να τα κάνεις τόσα λεφτά, αν δεν μπορείς να είσαι δίπλα στα παιδιά σου;;Καλύτερα με λιγότερα και να σε βλέπει το παιδί, παρά να έχεις να του παίρνεις ένα κάρο παιγνίδια και να το βλέπεις σπάνια!

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,

σα διαβασα στα πεταχτα, εχω την μικρη αρρωστουλα, γυρισαμε χτες απο την Πατρα, καλυτερα ειναι, δεκατα ειχε απο χτες εως σημερα το μεσημερι, τελικα δωσαμε αλγκοφρεν και της επεσε τελειως..

Εβγαλε και δευτερο δοντακι.

Για σημερα εκανα μπριζολιτσες αλλα ακομα δεν εχουμε φαει γιατι ο αντρας μου ειναι στην αποθηκη με τον μαστορα του καλοριφερ, ακουστε τωρα, εχει κολλησει το ρολοι μας και δεν γραφει τις ωρες που καιει το καλοριφερ..

Τωρα πως θα τα βρουμε με τους αλλους? και ρε γμτ, δεν το εχουμε αναψει πολυ 2μηνες τωρα, καιγαμε συνεχεια το τζακι για οικονομια..

θα μας ξημερωσει κανα 200ευρο τωρα...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Καλά δεν πάιζεστε, 6 σελίδες σε δύο μέρες??? Φανταστήτε να μην έμπαινα κοθόλου το Σαββατοκυριάκο θα είχα μετά μαραθ΄νιο να τρέξω!!!

Λοιπόν ξεκινάω.....

καλησπέρα κορίτσια, εγώ σήμερα δεν θα μαγειρέψω θα φύγω απο το γραφείο μετά τις 6 οπότε......θα με εφοδιάσει με ταπεράκια η μαμά μου....τα οποία δεν ξέρω τι περιέχουν αλλά ειλικρινά δεν με νοιάζει!!!!!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

ωραία τα ταπεράκια της μανούλας. ό,τι κ να είναι, εγγυημένα νόστιμα!

να περάσεις όμορφα αγγελικούλα! ματς μουτς!

Μακάρι να πέρναγα όμορφα φέφι αλλά για δουλειές σε ΙΚΑ και τέτοια την πήρα την άδεια, σκέτη απόλαυση δηλαδή!!!!

και κατι ασχετο σχετικο που ηθελα να σας πω.εδω και καποιες μερες βλεπω καποια πραγματα που με ριχνουν πολυ.ναι λεγανε για οικονομικη κριση αλλα αυτα δεν τα ειχα δει ακομη εδω βορεια.ολο και πιο συχνα βλεπω ανθρωπους να ψαχνουν σε σκουπιδοτενεκεδες σε καθε στενο.και το αναφερω γιατι σημερα ειδα αρκετους και σταναγχωρηθηκα.και αυτο πουυ μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ειναι κυριοι καλοντυμενοι.εννοω με ρουχα οπως εμεις οπως οι δικοι μας ανθρωποι που θα τους δεις να περναν απο διπλα σου και δεν θα το πιστευεις.τι εχουμε να δουμε ακομη?με εχει ζαλισει ο Σ με το αμαξι.και χαλασε και πως θα το φτιαξουμε και γυρναω και του λεω να σταματησει να αγχωνεται για χαζομαρες και οτι τουλαχιστον εχουμε ενα σπιτι και κατι να φαμε.μου κοπηκε η καρδια κοριτσια.ειλικρινα!τι περναει ο διπλανος μας?:!::!::!:

Δυστυχώς οι άστεγοι έχουν αυξηθεί και είναι πραγματικά πολύ άσχημες οι εικόνες που βλέπουμε....

τι κανετε???πριν λιγο κοιμηθηκε η μπουμπου και θα ξαπλωσω και εγω νωρις νωρις....αχ αυτα τα ποδια με πεθαναν σημερα!!!!δεν μπορω να βρω στολη για το κοριτσι μου. εσεις τι θα τα ντυσετε???απο που αγορασατε???μαρακι εσυ απο την πηρες την ωραια στολη σας???

Η Κωνσταντίνα Αφροδιτούλα έιχε μία στολή από την ξαδέρφη της που είχε ντυθεί χορεύτρια ανατολίτικων χορών στο μπαλέτο και μας την έδωσε. Του Χρηστάκου του πήρα από τα τζάμπο μία στολή Ρομπεν των Δασών. Αλλά αν μένεις Αθήνα δεν θα σου πρότεινα τζάμπο γιατί φέτος δεν έχουν καθόλου ποικιλία.

Παιδια τι να σας πω ουτε να φαω δεν εχω ορεξη...

Πειτε κατι ανεβαστικο..βαρεθηκα ολο ασχημα νεα!!ελεος πια...

Θα αρχισω εγω πρωτη. Πηρα ενα πολυ ομορφο ζευγαρι σκουλαρικια....:tongue:

Καλόφόρετα!

Ελένη το μόνο ανεβαστικό που μπορώ να σου πω είναι seven up, μάλλον την ίδια διάθεση έχουμε.

χαχαχαχα! Έβιρι το χιούμορ σου είναι το κάτι άλλο!

xaχαχαχαχαχαχαχαχ

Αντε να σας πω και μια γλυκια κουβεντουλα : Μπακλαβαδακι;)

Δώσε μου διεύθυνση να σου στείλω Γιάννιώτικο που είναι από τα καλύτερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα με λιγότερα και να σε βλέπει το παιδί, παρά να έχεις να του παίρνεις ένα κάρο παιγνίδια και να το βλέπεις σπάνια!

Καλά, δεν το συζητώ. Άσε που τα πολλά παιχνίδια μπορεί να κάνουν και κακό, λένε οι ψυχολόγοι. Διαβάστε τι λέει εδώ:

Family psychologist and author John Rosemond strongly agrees. "Generally speaking, store bought toys are fairly worthless," Rosemond states in his book Making the Terrible Twos Terrific. He explains that toys with only one function, like a wind-up train quickly become boring to small children and don't allow them be creative or use their imaginations. Rosemond advises parents to pass up one dimensional toys for time tested favorites like blocks, Legos, crayons, finger paints and dolls that children will play with for years as their imaginations grow and their abilities to see these toys in different lights adapts with their age. Rosemond says, "Creative toys include everyday things such as empty boxes, wooden spoons, pots and pans, empty oatmeal containers, and Mom's and Dad's old clothes. A toddler will be more content playing with any of these things than a piece of expensive injection molded plastic."

Για όσες δεν ξέρουν πολλά αγγλικά, μεταφράζω τα πιο σημαντικά σημεία:

Τα περισσότερα παιχνίδια που αγοράζουμε δεν έχουν καμία αξία (τα παιδιά τα βαριούνται εύκολα)

Τα καλύτερα παιχνίδια είνια κύβοι, λέγκο, μολύβια, μπογιές και κούκλες.

Το καλύτερο είναι το παιχνίδι που επιτρέπει στα παιδιά να χρησιμοποιούν τη φαντασία τους. Καθημερινά αντικείμενα όπως άδεια κιβώτια, ξύλινες κουτάλες, κατσαρολικά, άδεια κουτιά από κορν φλέικς, και παλιά ρούχα της μαμάς και του μπαμπά!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω και μεις τανια βλέπαμε. Καλή ήταν.

Μαρία κούκλα η πασχαλίτσα. Απο που τη πήρατε τη στολή και πόσο; Αν θές μου λες. Η μπέμπα σου μου θυμίζει την ανηψούλα μου. Γεννήθηκε 27 Ιουλίου. Ισα είναι σχεδόν.

Σας έχει τύχει να κανονίζετε να κάνετε κάτι και να αυτοπροσκαλούνται άτομα απο μόνα τους; Χωρίς να τους καλέσετε; Ατομα με τα οποία δεν έχετε και καμία ιδιαίτερη σχέση; Και να μένετε παγωτό;

Εεεεεεεε;

Και σεις να πρέπει να κάνετε πράγματα που δεν τα έχετε στο πρόγραμμα;

Μάλλον εγώ είμαι πολύ χαζή και δεν το ανοίγω.

Καλό βράδυ!!!

Ευτυχώς δεν μου έχει τύχει αλλά θα εκνευριζόμουν απίστευτα!

Καλησπέρα σας !!!

Χαρούμενη Τσικνοπέμπτη !!! Ου ου !!!! Μόνο εγώ κάνω χαρούλες ???

Ναι ναι , σήμερις είπαμε να το κάψουμε το πελεκούδι και να ψήσω παϊδάκια. Ίσως και λουκάνικα χωριάτικά. Δεν ξέρω τελικά τί θα κουβαλήσει ο νοικοκύρης !

Νομίζω ότι, συνοδεία τηγ. πατάτας (σε αυτό με την 1 κγ λαδι - μην βαράτε) και τζατζικιού, έχω και λίγα χόρτα... μια χαρά θα είναι !

:cool: Ελπίζω να έρθει νωρίς ο μπαμπάς μας να πάρει τον Ν να τον πάει στον μάθημα στις 7 παρά τέταρτο για να μείνω εγώ σπίτι με το μικρό μου ταλιμπανάκι να ετοιμάσω... γιατί αλλιώς !!! ΜΜΜΜΜΜ ναι, θα τα φάμε το Σάββατο τα παΪδάκια ! χα χα

Φούμπι μου,

Κι εγώ τα παίρνω όταν δεν είναι στα καθίσματα τα παιδιά ή δεν φοράνε ζώνη κι ας είναι απόσταση 200 μέτρων. Εχθές, την ώρα που γυρίζαμε σπίτι κι έκανα κύκλους να βρω να παρκάρω, λύθηκε ο μεγάλος, δυστυχώς, δεν τον πήρα χαμπάρι, και σε ένα μικρό φρενάρισμα όπως έκοψα ταχύτητα για να στρίψω δλδ το παιδί "έφυγε" μπροστά και χτύπησε ευτυχώς ελεαφριά το κεφάλι του πάνω δεξιά.... :( τα είδα όλα ! Γιατί δεν είχα καν καταλάβει ότι έχει βγάλει την ζώνη του !

Μετά βέβαια ρίξαμε ένα ματς, που θα το θυμάται καιρό από την τρομάρα που πήρε το έρημο το παιδάκι μου !

Εβίρι,

Θα μας πεις τί φόραγε η κυρία με την γούνα ή θα μας σκάσεις επιτέλους ?????

Μήπως παγοπέδιλα ???????????:rolleyes:

Ευτυχώς Μεταξία που δεν χτύπησε το παιδί. Πιστεύω όμως πως θα του γίνει μάθημα!

Εφαγα ωσάν γουρούνα!

Ηρθε ο περιστερης με μοσχαρίσιες,χοιρινές και λουκάνικα και έφαγα διπλάσια ποσότητα από όσο έπρεπε.

Αλλά δεν ειχα φαει δεκατιανό γιατί άργησα να φάω πρωινό.Δεν τρώω ούτε και απογευματινό κι ας ξερω πως δεν κανει,μήπως και σώσω την κατάσταση.Και θα πιω πολύ πράσινο τσάι

Ε για μια μερα δεν πειραζει η γουρουνιά

Φούμπι σε θαυμάζω για όλα τα ωραία που φτιάχνεις

Σήμερα πήρα χαμπάρι τις φωτογραφίες

Εγω ούτε απλή τούρτα δεν ξέρω να φτιάχνω τρομάρα μου,αλλά καλό θα ηταν να κανω μια εξάσκηση με κάτι απλό

Καλά έκανες και έφαγες λίγο παραπάνω περιστεράκι μου το καλούσε η μέρα:wink:

καλησπερα κοριτσια, τσικνισατε-τσικνισατε???

εμεις τσιμπησαμε κατι μπριζολακια..

Εχω την μικρη αρρωστη με πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει 37.8, ειναι η καημενη σαν κοτοπουλο, βασικα ηταν γριπομενος ο πεθερος μου, αλλα ενταξει και αυτος δεν προσεχε καθολου ρε γμτ.. αγκαλια την παιρνει, βηχει διπλα της, τι να του πεις τωρα??? Ε, βεβαια σημερα του το ειπα, -της κολλησες την μικρη.. δεν μιλαει τωρα καθολου..

Τελος παντων αυριο επιτελους γυρναμε σπιτακι μας, ουτε βολτα σημερα ουτε τιποτα.. ειμαι πολυ στεναχωημενη και για διαφορα αλλα..

καποιες απο εσας ειστε πεθεροπληκτες ε! εγω ειμαι πεθεροπληκτη απο πεθερο.. αλλα θελω ενα θεμα μονη μου να γραφω..

Ειναι πολυ παραξενος ανθρωπος και οσο υπομονη και να κανω με κουραζει απιστευτα, βαλε και οτι ειμασταν κλεισμενες λογβ βροχης, ποσο να αντεξω πια????

:tongue::tongue::tongue:ολα να τα περιμενεις απο τις Γερμανιδες!!!!

Ελπίζω σήμερα να είστε καλύτερα!

Δωράκι όταν είναι και στα δύο πόδια ο πόνος, ισοδυναμεί με πολύ σοβαρά. Θα πρέπει να μείνεις στο κρεββάτι για τις περισσότερες ώρες της ημέρας. Να πλακωθείς στα αντιφλεγμονώδη και στα παυσίπονα και να βάλεις ζεστές κομπρέσσες ή καλύτερα θερμοφόρα στη μέση την ώρα που είσαι ξαπλωμένη.

Μόνο ένα φαγητό να φτιάχνεις, σε παρακαλώ μην κάνεις άλλες δουλειές και μόνο τα πολύ απαραίτητα στο παιδί κι αν είναι δυνατόν να επιδιώξεις να έρθει κάποιος συγγενής στο σπίτι να σε βοηθήσει για τις υπόλοιπες ώρες.

Πρόσεχε και ξαναπρόσεχε, γιατί το επόμενο στάδιο είναι μούδιασμα στα πόδια και παραλυσία προσωρινή, κατά την οποία δε κρατάνε τα πόδια σου το βάρος του σώματός σου και δε θα μπορείς ούτε τουαλέτα να πηγαίνεις περπατώντας, αλλά ούτε και μπουσουλώντας, μόνο σέρνοντας με τους αγκώνες. Σ' αυτό κυριολεκτώ, βάσει των όσων έχω ζήσει.

Συμφωνώ απολύτως! Το έζησα με τον μπαμπά μου και δεν ήταν καθόλου ευχάριστο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

:tongue::tongue::tongue: δεν υπάρχει λεμε η κακογουστιά τους όμως ! χα χα χα

Καλημέρα από την ΚΟΥΦΗ (και πάλι δυστυχώς) της παρέας...

ξύπννησα με φριχτούς πόνους στο ίδιο αυτί -αριστερό-:-( ήπια μεζουλιντ, έβαλα σταγόνες και θα δω πώς θα πάει... πάλι έχω την κώφωση και εκείνο το βουητό που μου σπάει τα νεύρα !!! Εμ, ντρέπομαι να πάρω και τον ΩΡΛ τηλ... τί να του πω "Γεια σας εγώ είμαι πάλι, που δεν ήρθα ποτέ για τον καθαρισμό και τώρα ξανακύλησα ?????" ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ !!!!

Περαστικά και με την πρώτη ευκαιρία κατευθείαν στον γιατρό για καθαρισμό!

Δώρα μου,

Πρόσεχε κοπέλα μου πολύ με την μέση σου. Να πάρεις συμβουλές από γιατρό - είναι κάτι με το οποίο δεν μπορείς να το αμελήσεις....

μην παραδειγματίζεσαι από εμένα... όχι όχι ΕΣΥ να πας στον γιατρό !

Ο θησαυρούλης σου αναρρώνει τουλάχιστον ?

Μαράκι,

Περαστικά στην Έφη ! Το ματιάσαμε μωρέ το καραμελάκι σας !!!! Κάνε υπομονή. Θα πάτε σπίτι σας και θα μπείτε στους ρυθμούς σας γρήγορα !

Φούμπι μου,

Κι εμένα ο Ν βγάζει κάτι απίστευτες φοβίες... προσπαθώ όσο μπορώ να του εξηγώ ! Φάση είναι - θα περάσει !

Χθες τελικά, χόρτασα με τις μυρωδιές ... τα παιδιά ευχαριστήθηκαν παϊδάκια... εγώ ζήτημα είναι να έφαγα 3... για σήμερα θα φάμε ότι έχει περισσέψει... γενικώς !

Φιλάκια σε όλες !

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια που τσίκνισαν! Κι εμείς ψήσαμε μπριζόλες και πανσέτες και ανοίξαμε την όρεξη στην γειτονιά!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Για σημερα εκανα μπριζολιτσες αλλα ακομα δεν εχουμε φαει γιατι ο αντρας μου ειναι στην αποθηκη με τον μαστορα του καλοριφερ, ακουστε τωρα, εχει κολλησει το ρολοι μας και δεν γραφει τις ωρες που καιει το καλοριφερ..

Τωρα πως θα τα βρουμε με τους αλλους? και ρε γμτ, δεν το εχουμε αναψει πολυ 2μηνες τωρα, καιγαμε συνεχεια το τζακι για οικονομια..

θα μας ξημερωσει κανα 200ευρο τωρα...:-(

Πω πω γκαντεμιά!

Εμένα πάλι μου χάλασε το πλυντήριο.Το ανταλλακτικό ακόμα να ρθει.Εχω τα ρούχα μέσα,πλυμένα ευτυχώς,χάλασε προς το τέλος

Εχω πολλά νεύρα γενικότερα,γιατί δεν με εχει αφησει σε ησυχία ο μικρός

Εχω ενα κεφάλι καζάνι

Περιστέρω γιατί να μην το ντύσεις το περιστερόπουλο; Θα βγάλετε φώτο να τις βλέπει όταν μεγαλώσει. Με 2ο ευρώ δεν θα βρείς λες;

Φιλάκια

Καλά τα λες βρε φιλενάδα,αλά να δώσω τόσα λεφτά για μια φωτογραφία και να μην μου αρέσει και η στολή;Κρίμα είναι!!

Περιστεράκι, πόσο είχαν οι στολές; Ρωτάω για να συγκρίνω. Πήρα στολή στο βαφτιστήρι μου (5 χρονών) από εδώ και έδωσα 18 λίρες (22 ευρώ περίπου).

Πάντως δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο δικός σου, αλλά αν δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες, γιατί να ξοδευτείς; Ούτε εγώ θα αγόραζα. Περιττό έξοδο.

Είναι 14 μηνών.

Η πιο φτηνη εκανε 25 ευρώ και η ακριβότερη έφτανε τα 40!!

Σε εποχές δύσκολες σιγά μην πάρω στολή για να την βάλει μόνο μια φορά...Αν ήταν μεγαλύτερος και καταλάβαινε ίσως και να του επαιρνα

Μαρτζι δεν πειραζει,κ εγω που γραφω καιρο παλι χανω επεισοδια!μωρε γραφουμε πολλα κ αμα αργησεις να μπεις παει το χασες χιχιχι!να διαβαζεις τα μηνυματα της fefi ή της Εβιρι συνηθως εχουν πολλα quote κ ετσι βγαζεις καποιο νομημα ;)!

Μια χαρά τα λες...Κι εγώ πολλές φορές σε Εβιρι και Φεφη εναποθέτω τις ελπίδες μου...

Καλώς ορισαν οι καινούριες της παρέας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επιτέλους πήραμε το καρεκλάκι.Ουφ μου έφυγε ένα βάρος!

Με γειά το καρεκλάκι σας!

εντωμεταξύ λύσσαξε ο μικρός να πάμε τζάμπο να πάρει καραμπίνα.Λύγισε ο πατέρας και πήγαμε.Ολο περηφάνια μετά από λίγη ώρα μου λέει εντάξει μαμά δε φοβάμαι τιποτα πια αφού έχω την καραμπίνα μου:shock::shock::shock::rolleyes:Αχ Θεε μου,δεν γίνεται να τα ζω εγώ αυτά!

Κάποιος εξυπνάκιας θα του είπε ότι με τα όπλα θα προστατευτεί και τον έπεισε:rolleyes: Για να είμαι ειλικρινής, όσο περνάει από το χέρι μου ο Χρήστος θα αργήσει πολύ να πίασει όπλο παιχνίδι στα χέρια του.

Καλημέρα!!!!!

Το ζουζούνι το μεγάλο είναι αρρωστούλι.Πονάει ο λαιμός,η κοιλιά,ζαλίζεται και κάνει εμετό.Είναι τόσο ζαβλακωμένο που πονάω να το βλέπω έτσι.Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν την παλέυω...δεν ξεκολλάει και το μπεμπε και φοβάμαι μην κολλήσει κι εκείνο.

Περαστικούλια σας μωρε.....

καλημερα κοριτσια και απο εμενα!

ειμαι καινουργια στο side και εχω χασει λιγο την μπαλα, αλλα μου φανηκε ωραιο να εχω καποιοες "φιλες" που καταλαβαινουν τις αγωνιες μου!

Καλώς ήρθες στην παρέα:wink:

Κοριτσια εγω σημερα ΤΙΠΟΤΑ πηρα ρεπο απο μενα για μενααααα.Χαλβα με ψωμι θα φαει ο αντρας μου και δεν μου ειπε τιποτα περιεργοοο

Καλώς μας ήρθες κι εσύ!

Λοιπόν σας διάβασα όλες, ενημερώθηκα για τα τεκτενόμενα και αποχωρώ γιατί κοντεύω να γίνω αρχαία:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μία πολική αρκούδα μου κλείνει ήδη το μάτι και ο πιγκουίνος θέλει να καθίσει στην θέση μου!!!!!

Μάλλον θα τα ξαναπούμε την Δευτέρα και κανονίστε να γράψετε πάλι κατεβατά!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Για περπάτημα δεν πηγα τελικά,γιατί δεν υπήρχε κανείς να μου κρατήσει το παιδί

Δηλαδή η μάνα μου μπορούσε,αλλά δεν άντεχε!!

Και δεν την αδικώ...

Μιλάμε ότι ο μικρός δεν αντέχεται με τίποτα το τελευταίο διάστημα...

Ευτυχώς ήρθε στο σπίτι η κοπέλα που πάμε μαζί για περπάτημα και ήπιαμε εναν καφέ

Απόρησε πώς αντέχω με την τόση γκρίνια του μικρού

Πραγματικά έχω κλατάρει...

Θελω να πέσω στο κρεβατάκι μου και να σηκωθώ αύριο

Ζητάω πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μ'ηπως ήρθε η ώρα να αλλάξετε πλυντήριο??? Τα ρούχα αν στα έχει πλύνει γιατί δεν τα απλώνεις με τα νερά? Εγώ το έχω κάνει γιατί το δικό μου το πιάνουν οι ανάποδες και δεν στύβει ώρες ώρες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...