Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε ποια εβδομάδα είσαι; Σου είπε στον υπέρηχο ότι έπρεπε να χετε δει και κάτι άλλο; 
      μεθώ πάντως όταν ήμουν έγκυος δεν είχα καθόλου συμπτώματα! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να κάνεις υπομονή μέχρι τη Δευτέρα! 

      Οχι δεν μου ειπε τιποτα αλλα αγχωνομαι παω στην 8 εβδομαδα

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εντεκαμισι? Σα δε ντρεπεσαι. ;)

Καληνυχτα κοριτσακι!!

11:30 και είμαι έτοιμη να πέσω κάτω από τη νύστα zzzzzzzzzzzzzzzz

Καληνύχτα και καλό σ/κ!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ζωπ ετοιμάζεις προίκαφιλενάδα?:mrgreen:

για αρτοπαρασκευαστή δεν ξερω.

σκουπάκι όσα πήρα μου βγήκαν μάπα.έχω ακούσει για το black&decker πολύ καλά αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

σίδερο έχει βγει ένα χωρίς θερμοστάτη.για ψαξ'το.

όσο για τα λάθη...πονεμένη ιστορία...άπειρα...επί δύο:rolleyes:

περιστεράκι μου τι έχεις?

ρε κόρες μπορεί να είναι χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά πως καταφέρνει ένας δικηγόρος ή ένας μηχανικός να δουλέψει στο εξωτερικό.Θέλω να πω πως τα βγάζει πέρα με τις διαφορετικές νομοθεσίες κλπ?

biggi kαι ελεν.αν θελετε απαντάτε.πως βρεθήκατε εκεί?πιστεύετε δλδ πως δεν αξίζει τον κόπο να φύγει κανείς?κι εμείς το σκεφτόμαστε εδώ και καιρό αλλά αφήνουμε ένα περιθώριο ακόμα.Εγώ φυσικά σκέφτομαι κάτι σε μικρή πόλη γιατί δεν την παλεύω να μεγαλώσω τα παιδιά σε μεγαλούπολη.Στο Λιβερπουλ που μας φιλεξονήσαν με είχε πιάσει η καρδιά μου για όλες τις ιστορίες που μας έλεγαν για τα σχολεία...

δίνεις εξετάσεις κ γράφεσαι στον σύλλογο!

Αυτό στην Ελλάδα το λένε και "γωνία της σκέψης" (ότι και καλά σκέπτεται τι έκανε και μετανιώνει - είναι πιο λάιτ από το άτακτο καρεκλάκι). Ο χρόνος που κάθεται στη γωνία της σκέψης είναι ανάλογος με την ηλικία του σε λεπτά, δηλ. 2 χρονών = 2 λεπτά, 3 χρονών = 3 λεπτά κ.ο.κ. Είναι σημαντικό να του εξηγήσεις από πριν ότι αυτή την τιμωρία θα εφαρμόσετε από εδώ και μπρος όταν κάνει σκανταλιές, για να καταλάβει τους κανόνες και να τους αποδεχτεί κατά κάποιον τρόπο. Όταν το βάλεις στη γωνία της σκέψης και φύγει, το ξαναπαίρνεις σηκωτό, χωρίς να μιλήσεις και χωρίς να το αγκαλιάσεις, και το πας πίσω ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ και να χρειαστεί να το κάνεις, μέχρι να κάτσει όλο το χρόνο. Η ουσία είναι να απομακρυνθεί από το χώρο του παιχνιδιού και να ηρεμήσει (και να βράσει στο ζουμί του, που λέγαν οι παλιότεροι). Αν σκεφτεί ή όχι δεν μας ενδιαφέρει τόσο :-P Μετά το πέρας των 2 ή 3 ή 4 λεπτών, πάμε πίσω, σκύβουμε ώστε να είμαστε πρόσωπο με πρόσωπου, του λέμε πόσο στεναχωρηθήκαμε με αυτό που έκανε, τι περιμένουμε την επόμενη φορά, μας λέει συγγνώμη, το αγκαλιάζουμε και όλα καλά :-) Είναι πολύ αποτελεσματικός τρόπος, αλλά πρέπει στην αρχή να μην λυγίσεις όσο και να κλαίει ή φωνάζει. Άμα λυγίσεις, δεν έχει νόημα.

Ελένη συγγνώμη, δεν τα λέω σε σένα, απλά στο δικό σου ποστ κάνω quote.

Αυτά είναι λίρες, έτσι; Σε ευρώ είναι περισσότερα.

Πάντως εγώ απόψε θα βγω έξω μετά από πολύ καιρό, θα πάμε με τις φίλες μου σε Ταϊλανδέζικο εστιατόριο. Αύριο θα σας πω πόσο κόστισε το μαλλί, έτσι για να έχουμε μια ιδέα!

Α, επίσης να σας πω ότι η σούπα με ρεβύθια και γλυκοπατάτα έγινε τέλεια, ο μικρός την τσάκισε. Αν καμιά ενδιαφέρεται για τη συνταγή, ευχαρίστως να σας τη δώσω.

ρε κόρες μπορεί να είναι χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά πως καταφέρνει ένας δικηγόρος ή ένας μηχανικός να δουλέψει στο εξωτερικό.Θέλω να πω πως τα βγάζει πέρα με τις διαφορετικές νομοθεσίες κλπ?

Για να δουλεψεις ως δικηγορος φανταζομαι οτι πρεπει να κανεις πρακτικη σε δικηγορικο γραφειο για να μαθεις το Αγγλικο δικαιο. Δε νομιζω να μπορεις να ασκησεις το επαγγελμα μονο με το Ελληνικο πτυχιο. Μια φιλη μου σπουδασε εδω νομικα, πηγε Ελλαδα και εδωσε εξετασεις και εκανε 3 χρονια σε δικηγορικο γραφειο. Κατι αναλογο φανταζομαι θα ισχυει και εδω. Το κακο ειναι οτι ειναι οπως Ελλαδα που κανεις ασκηση 3 χρονια απληρωτος...

biggi kαι ελεν.αν θελετε απαντάτε.πως βρεθήκατε εκεί?πιστεύετε δλδ πως δεν αξίζει τον κόπο να φύγει κανείς?κι εμείς το σκεφτόμαστε εδώ και καιρό αλλά αφήνουμε ένα περιθώριο ακόμα.Εγώ φυσικά σκέφτομαι κάτι σε μικρή πόλη γιατί δεν την παλεύω να μεγαλώσω τα παιδιά σε μεγαλούπολη.Στο Λιβερπουλ που μας φιλεξονήσαν με είχε πιάσει η καρδιά μου για όλες τις ιστορίες που μας έλεγαν για τα σχολεία...

Κοιτα εγω δε μπορω να σου απαντησω γιατι πιστευω οτι εξαρταται απο τις συνθηκες ζωης. Αν εχεις δουλεια, ποσα βγαζεις, αν πληρωνεις ενοικιο...Αν δηλαδη στην Ελλαδα δεν εχεις ενοικιο η' ειναι λιγο, και εχεις βοηθεια για τα παιδια και εστω ενα μισθο, εισαι οκ. Εδω με ενα μισθο ειναι πολυ δυσκολο να επιβιωσεις, εκτος και αν ειναι 3000 το μηνα Το θεμα που τιθεται ειναι οτι και οι δυο να δουλευετε ποιος θα βλεπει τα παιδια? Αν δινεις 900 ο μηνα στον παιδικο και πρεπει να πηγαινοφερνεις και το παιδι εκει, ουσιαστικα ο ενας μισθος παει εκει. Αρα εισαι παλι στον ιδιο παρανομαστη. Αν μου πεις πιο συγκεκριμενα τα εξοδα σου εκει, θα μπορεσω να βοηθησω...

Να πω οτι εξαρταται και που εισαι στην Ελλαδα . Δηλαδη αν μενεις Αθηνα που εχει υπερογκο κοστος ζωης, τοτε δε θα σου φανει πολυ ακριβα. Αν μενεις επαρχια, ειναι η μερα με τη νυχτα και απο αποψη ποιοτητας ζωης, αλλα και κοστους.

άστα. επαρχία, με γιαγιάδες που βοηθούν πολύ σε όλα τα επίπεδα!

Λοιπόν, σχετικά με τις τιμές που είπα πιο πάνω, ρώτησε κάποια (σόρρυ, έχω χαθεί με τα quote και δεν ξέρω πλέον ποιος έχει πει τι) για τα ψώνια στο σούπερ μάρκετ, αν με 300-500 ευρώ το μήνα τρως ποιοτικά. Ιδιαίτερα ποιοτικά δεν τρως, και επίσης δεν τρως τις ποσότητες που θα έτρωγες στην Ελλάδα. Δηλαδή αν σε καλέσουν εδώ σε τραπέζι και δεις τι σερβίρουν θα καταλάβεις τι εννοώ! Επίσης στην Αγγλία το μεσημέρι τρως στη δουλειά, οπότε τα ψώνια του σούπερ μάρκετ είναι για ένα γεύμα τη μέρα και όχι δύο (τουλάχιστον τις εργάσιμες) και συνήθως κάτι ελαφρύ και φτηνό. Στη δουλειά, αν δεν έχεις καντίνα, πράγμα σπάνιο, υπολογίζεις γύρω στις 3-7 λίρες τη μέρα για το φαγητό σου (κανένα σάντουιτς, σούπα, πατατάκια, τέτοια πράγματα). Σύνολο στο μήνα, χοντρικά, γύρω στις 100 λίρες έκαστος. Γενικότερα το σούπερ μάρκετ σου έρχεται περίπου όσο και στην Ελλάδα, εφόσον δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις από το φαγητό, επειδή τα τυποποιημένα προϊόντα είναι πιο φτηνά (οδοντόκρεμες, σαμπουάν, πάνες) και επίσης είναι φτηνά τα τυριά (κασέρια κυρίως) και τα γάλατα. Αλλά για κρέατα και λαχανικά, είναι άλλη ιστορία. Εμείς τα βράδυα τρώμε συνήθως μακαρόνια ή σούπες. Κρέας ή κοτόπουλο τα σαββατοκύριακα. Άμα θες να σας πω και κάποιες πιο συγκεκριμένες τιμές την επόμενη φορά που θα ψωνίσω, γιατί υπάρχει διαφορά αναλόγως με το τι παίρνεις, αν είναι βιολογικό κ.λπ.

Για δικηγόρους δεν ξέρω τι ισχύει, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Φαντάζομαι θα πρέπει να δώσει εξετάσεις για να γίνει δεκτός από τον εδώ δικηγορικό σύλλογο; Μπορεί να λέω και μπαρούφες. Οι μισθοί ποικίλουν πάρα πολύ αναλόγως με την πόλη, το είδος της εταιρίας και τη θέση. Π.χ. στο Λονδίνο μπορεί μια γραμματέας που δουλεύει σε μια μεγάλη χρηματο-οικονομική εταιρία στο City να βγάζει περισσότερα από ένα γιατρό ή έναν μηχανικό ή έναν διευθυντή τμήματος σε μια άλλη μικρότερη εταιρία. Δεν υπάρχει συγκεκριμένο μισθολόγιο, η αγορά είναι ανοιχτή και οι διακυμάνσεις πάρα πολύ μεγάλες.

Αν δουλεύει μόνο ο ένας, θα χρειαστείτε παραπάνω από 70.000 μεικτά για να πάρετε 4.400 καθαρά. Οι υπολογισμοί που έκανα πιο πάνω υποθέτουν ότι δουλεύουν δύο άτομα και βγάζουν από 35.000 ο καθένας. Επειδή μετά τις 35.000 ό,τι βγάζεις φορολογείται με μεγαλύτερο συντελεστή, για να φέρει ένας στο σπίτι 4.400 καθαρά, πρέπει να βγάζει 80.000 λίρες και όχι 70.000. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Επίσης αν θες να πάρεις σύνταξη (πονεμένο θέμα εδώ στην Αγκλετέρα) θα πρέπει να βρεις εταιρεία που έχει ιδιωτικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα και να αποδεκτείς τις ανάλογες κρατήσεις από το μισθό σου, πράγμα που σημαίνει ότι με 80.000 μισθό δεν θα βγάλεις 4.400 καθαρά, αλλά αρκετά λιγότερα.

Α και κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα! Ο Jamie Oliver έχει κάνει ολόκληρη καμπάνια για να αποτρέψει τους Άγγλους να τρώνε σκ@τά :P Καλή κουζίνα βεβαίως υπάρχει, ειδικά στις μεγάλες πόλεις (στο Λονδίνο η ποικιλία των εστιατορίων είναι απίστευτη, έχουμε περί τις 200 διαφορετικές κουζίνες) αλλά άλλο το τι προσφέρεται στα εστιατόρια της πρωτεύουσας και άλλο τι τρώει ο κόσμος στα σπίτια του ανά την επικράτεια. Αυτή η μανία με τους σεφ και τη μαγειρική είναι πολύ καινούριο φρούτο, και έχει μεγάλη απήχηση, αλλά διάβαζα προχθές ένα άρθρο που έλεγε ότι στην πράξη λίγα πράγματα έχουν αλλάξει προς το καλύτερο, παρόλες τις 1001 εκπομπές στην τηλεόραση και τα βιβλία μαγειρικής που κοσμούν τα ράφια των βιβλιοπωλείων....

Άμα θέλετε το συζητάμε περισσότερο, να σας πω και γιατί γίνονται αυτά που γίνονται.

σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Επιτέλους πήραμε το καρεκλάκι.Ουφ μου έφυγε ένα βάρος!

Μόλις έφτιαξα αυτή την τυρόπιτα και περιμένω να την βάλω φούρνο.Μόνο αντί για ροκφορ έβαλα φέτα.Θα σας πω εντυπώσεις

Θα μπω αργότερα να σχολιάσω.

Ελεν να μπαίνεις εσύ κι εμείς θα σε διαβάζουμε!

biggi mεγάλη επιτυχία το βιβλίο.Ο πατέρας μου εκστασιάστηκε και καθόταν και το διάβαζε μόνος του.χαχαχα

εντωμεταξύ λύσσαξε ο μικρός να πάμε τζάμπο να πάρει καραμπίνα.Λύγισε ο πατέρας και πήγαμε.Ολο περηφάνια μετά από λίγη ώρα μου λέει εντάξει μαμά δε φοβάμαι τιποτα πια αφού έχω την καραμπίνα μου:shock::shock::shock::rolleyes:Αχ Θεε μου,δεν γίνεται να τα ζω εγώ αυτά!

:lol:

εμείς θα πάμε το πρωί για στολή.

προσπαθω ώρα να ανεβάσω βίντεο της σύσας που τρώει τσουρέκι!

τρώμε μπιφτέκια με ρυζότο!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω ώρα να ανεβάσω βίντεο της σύσας που τρώει τσουρέκι!

τρώμε μπιφτέκια με ρυζότο!

Σύσα ομορφιά,αλλά και η μαμά σκηνοθέτις!!

Φοβερό το πουά καλσόν...

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια ομορφες!!!λοιπον σημερα θα φαμε ψαρακια απο την μανουλα,τωρα την περιμενω για να πιουμε καφεδακι!!!!!

Ελενη αυτη η γυμναστικη που λεει κ η Περιστερω πως ειναι για ολο το σωμα ειναι οτι πρεπει να την κανω τωρα εγω,θα ξεσαλωσει το στρουμφακι :P!!!

filakia se oles!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα ομορφιές!!

Ηλιος με δόντια...

Πάραυτα θα πάω για περπάτημα το μεσημέρι

Φτιάχνω κοτόσουπα του ζουζουνιού και για μενα θα ψησω ψαρακι.Ο περιστέρης εεεεεχει πολλά να φάει από προηγούμενες μέρες.

Χθες πήγα σε ενα μεγαλο μαγαζι με παιχνίδια για να δω κάτι για τον μικρό και έριξα και μια ματιά στις στολές

Τι να σας πω...

Εκτός του ότι δεν μου άρεσε τίποτα,ήταν και πανάκριβες

Αμα δεν βρει η φίλη μου μια στολή του γιου της που ψάχνει για τον μικρό μου,δεν πρόκειται να του πάρω στολή.Ετσι κι αλλιώς δεν καταλαβαίνει τι είναι οι απόκριες ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Ελενη αυτη η γυμναστικη που λεει κ η Περιστερω πως ειναι για ολο το σωμα ειναι οτι πρεπει να την κανω τωρα εγω,θα ξεσαλωσει το στρουμφακι :P!!!

Ελπίζω να αστειεύεσαι...

Link to comment
Share on other sites

α μολις ειδα βιντεο Συσας,χαχαχαχα θεα!θελω κ εγω τσουρεκιιιιιιιιιιιιιιι!!

Μου αρεσει η ταυτοχρονη δικτύωση!!:tongue:

Κι εγώ κάνω το ίδιο και παράλληλα ψάχνω τραγουδάκια στο youtube

Εχω κολλησει με κάτι παλιά,αλλά ξεσηκωτικά

ketchup song

macarena

και μη χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να αστειεύεσαι...

χαχαχαχαχαχα οχι σοβαρα μιλαω!βρε εγω φοβαμαι κ να κλ@σω οχι να χοροπηδαω χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!!

Φέφη το φεφόπαιδο είναι τρέλλα!Να την χαίρεστε φιλενάδα!

Περιστερω μου είσαι καλύτερα?

Αννα όντως είναι ότι πρέπει για σένα τώρα,χαχαχα!Φιλιά στο στρουμφάκι.

Το ζουζούνι το μεγάλο είναι αρρωστούλι.Πονάει ο λαιμός,η κοιλιά,ζαλίζεται και κάνει εμετό.Είναι τόσο ζαβλακωμένο που πονάω να το βλέπω έτσι.Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν την παλέυω...δεν ξεκολλάει και το μπεμπε και φοβάμαι μην κολλήσει κι εκείνο.


Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και απο εμενα!

ειμαι καινουργια στο side και εχω χασει λιγο την μπαλα, αλλα μου φανηκε ωραιο να εχω καποιοες "φιλες" που καταλαβαινουν τις αγωνιες μου!

Επεξεργάστηκαν by sefoula
συνεχεια μηνυματος

:tongue:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Φέφη το φεφόπαιδο είναι τρέλλα!Να την χαίρεστε φιλενάδα!

Περιστερω μου είσαι καλύτερα?

Αννα όντως είναι ότι πρέπει για σένα τώρα,χαχαχα!Φιλιά στο στρουμφάκι.

Το ζουζούνι το μεγάλο είναι αρρωστούλι.Πονάει ο λαιμός,η κοιλιά,ζαλίζεται και κάνει εμετό.Είναι τόσο ζαβλακωμένο που πονάω να το βλέπω έτσι.Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν την παλέυω...δεν ξεκολλάει και το μπεμπε και φοβάμαι μην κολλήσει κι εκείνο.

Γεια σου Φούμπι μου

Περαστικά στον μικρό σου

Από διάθεση,έτσι κι έτσι

Προσπαθώ να την φτιάξω μόνη μου,γιατί να φτιάξει υπό αυτές τις συνθήκες το αποκλείω

Είμαστε και ξενυχτες

Οπως εχω ξαναγραψει ο μικρός μετα την γαστρεντερίτιδα που πέρασε έχει αλλάξει πρόγραμμα ύπνου-φαγητού.Σερνομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα φτιάξω μακαρόνια με κοτόπουλο! Θα βράσω το κοτόπουλο με κρεμμυδάκι, πιπεριά και σαλτσούλα. Θα κάνω και σαλάτα λάχανο. Βλέπω ότι πολλές από εσάς θα φάνε ψαράκι και ζηελύω! Εχω πολυ καιρό να φάω ψάρι. Και να φανταστείτε η θάλασσα είναι κάτω από το μπαλκόνι μου. Πάει πού και πού ο margos για ψάρεμα, αλλά σπανίως φέρνει κάτι αξιόλογο. Ειδικά μετά τα Χριστούγεννα δεν έφερε λέπι.....

Κορίτσια, σας διαβάζω αλλά δεν έχω καταφέρει να σας μάθω ακόμη! Γράφετε πάρα πολλά και δεν βρίσκω χρόνο να τα διαβάσω όλα. Πάντως οι ιστορίες που διηγείστε για τα αγγελούδια σας είναι τόσο τρυφερές! Ο λύκος και ο κορκοδειλος του γιου της fefi ή foubi (;;; σορυ κορίτσια) με έκανε και γέλασα πολύ. Επίσης μετά από αυτά που έγραψαν τα κορίτσια από Αγγλία για τον τρόπο ζωής των Αγγλων ένα έχω να πω: Είμαστε η ωραιότερη χώρα στον κόσμο, εχουμε τον ωραιότερο τρόπο ζωής, έχουμε ελαττώματα αλλά τα θετικά μας είναι περισσότερα. Ξέρουμε να ζούμε, οι άτιμοι.....Και κοιτάξτε πώς μας κατάντησαν οι κωλοευρωπαίοι.......( και το παι καλύτερα να το έγραφα με πε.......όπως έλεγε και ο Ψαλτης σε μια παλια ταινία του 80!)

Συγχωρήστε με για το σχόλιο αυτό, αλλά δεν μπορώ πια......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζι δεν πειραζει,κ εγω που γραφω καιρο παλι χανω επεισοδια!μωρε γραφουμε πολλα κ αμα αργησεις να μπεις παει το χασες χιχιχι!να διαβαζεις τα μηνυματα της fefi ή της Εβιρι συνηθως εχουν πολλα quote κ ετσι βγαζεις καποιο νομημα ;)!

αχ ειμαι χαρουμενη επιτελους η μανουλα μου βρηκε σαρδελες,δεν μπορουσαμε να βρουμε κ ειχα τρελλαθει,αλλα σημερα θα του δωσω να καταλαβει χαχαχαχαχα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...