Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 10/10/2024 at 11:09 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

      Για μενα η εμπειρια της ωοληψιας ηταν πολυ δυσαρεστη αλλα μαλλον επεσα σε περιπτωση! Οι περισσοτερες γυναικες ειναι απολυτως καλα μετα τη διαδικασια..καλη επιτυχια σε οσες ειναι σε αυτην τη φαση! Σχετικα με τους γαλακτοβακιλους που ειδα σε ενα σχολιο ειναο σημαντικο να ειναι αρκετοι ναι. Κι εγω εκανα ειδικη εξεταση και ειχα μικροβιο πηρα αντιβιωση και φουλ προβιοτικα και τους ανεβασα πολυ. Μετα απ αυτο προχωρησα σε εμβρυομεταφορα και ολα πηγαν καλα! 

      Δηλαδή όταν λες δυσάρεστη ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Επιτέλους πήραμε το καρεκλάκι.Ουφ μου έφυγε ένα βάρος!

Μόλις έφτιαξα αυτή την τυρόπιτα και περιμένω να την βάλω φούρνο.Μόνο αντί για ροκφορ έβαλα φέτα.Θα σας πω εντυπώσεις

Θα μπω αργότερα να σχολιάσω.

Ελεν να μπαίνεις εσύ κι εμείς θα σε διαβάζουμε!

biggi mεγάλη επιτυχία το βιβλίο.Ο πατέρας μου εκστασιάστηκε και καθόταν και το διάβαζε μόνος του.χαχαχα

εντωμεταξύ λύσσαξε ο μικρός να πάμε τζάμπο να πάρει καραμπίνα.Λύγισε ο πατέρας και πήγαμε.Ολο περηφάνια μετά από λίγη ώρα μου λέει εντάξει μαμά δε φοβάμαι τιποτα πια αφού έχω την καραμπίνα μου:shock::shock::shock::rolleyes:Αχ Θεε μου,δεν γίνεται να τα ζω εγώ αυτά!


Link to comment
Share on other sites

Kαι για να μαι εντος θεματος...

Σημερα εκανα ψαρακι τηγανητο με πατατες του δικου μου, εμενα ποναει το στομαχι μου κ εκανα κοτοπουλακι με κριθαρακι...

Αααα και κολοκυθοκεφτεδες που ο δικος μου τρελλαινεται!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο EleniAgglia viewpost.gif

Ρωταω γιατι εκανα street dance και εκει δουλευεις πολυ ποδια...

Άχου αλήθεια; Εγώ λατρεύω το χορό, Ελένη με εντυπωσίασες και μάλιστα έκανες στρητ ντανς που είναι και δύσκολος, μπράβο βρε, απίθανο.

Στρητ ντανς ειναι πολυ ζορικος στα ποδια, αλλα γενικοτερα μια χαρα. Τωρα μ αρεσει περισοτερο το reggaetton που ειναι ενας συνδυασμος street dance, hip hop, breakdance, salsa. Τρελλαινομαι αλλα εχω την αισθηση οτι στο τελος του μαθηματος θα με παιρνουν σηκωτη.

Ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον απο τη μεση προερχεται απο καποιο νευρο και μου συνεστησε να κανω καποια εξεταση την οποια αμελησα και απλα...εκοψα το χορο κ απο τοτε δε μ εχει ξαναενοχλησει...:!:

Ίσως να έχεις κάποια ευαισθησία στη μέση και εμφανίστηκε με το χορό. Ίσως κάτι να μην έκανες σωστά, όπως το ζέσταμα, πριν το χορό ή κάποια κίνηση απότομη, κάποιο τράνταγμα που σου το προκάλεσε.

Αν το συνέχιζες κάποια στιγμή θα επιδεινωνόταν. Όμως, με θεραπείες από ενέσεις, φυσιοθεραπείες, κρεββάτι για ένα διάστημα κλπ θα περνούσε.

Αρα καλα που το σταματησα :D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεν αν βρεις κάποια στιγμή βιντεάκι στο γιουτιούμπ με τον καινούργιο χορό που λες reggaetton (τον οποίο να πω την αλήθεια δεν τον έχω ξανακούσει), βάλε λινκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλεν αν βρεις κάποια στιγμή βιντεάκι στο γιουτιούμπ με τον καινούργιο χορό που λες reggaetton (τον οποίο να πω την αλήθεια δεν τον έχω ξανακούσει), βάλε λινκ.

Eδω Εβιρι ειναι μια παραλλαγη ρεγκετον, με πιο σαλσα στοιχεια, οι αντρικες κινησεις ειναι πιο χιπ χοπ, αλλα εχει πολλες παραλαγες γενικοτερα. Θα στειλω κ αλλα λινκς εχω κολλημα με το συγκεκριμεν χορο:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Biggi μου εγω στο θεμα γαλα θα διαφωνησω...Εδω γαλα (οχι γαλα μωρου γαλα για το σπιτι εννοω), δε βρισκεις κατω απο 1,50 ευρω το λιτρο. Ελλαδα το Ολυμπος που περνουμε εμεις εχει 0,86 αν δεν κανω λαθος.

Ελένη δεν παίρνω όρκο. Μπορεί να έχεις δίκιο. Γενικά εμείς δεν καταναλώνουμε πολύ γάλα, κανένα μισόλιτρο στη χάση και στη φέξη, το οποίο νομίζω ότι κοστίζει γύρω στη μισή λίρα; Μιλάω για το απλό γάλα του Tesco, όχι βιολογικό.

Πάντως από μέρος σε μέρος υπάρχουν διαφορές στις τιμές. Το Tesco της γειτονιάς μου φέρνει ένα εμφιαλωμένο νερό που λέγεται Iceni (νομίζω) και είναι πολύ φτηνό, 43 πέννες το μισό λίτρο. Το ίδιο ακριβώς νερό το βρήκα στο σούπερ μάρκετ που ψωνίζει η πεθερά μου 78 πέννες!

Eδω Εβιρι ειναι μια παραλλαγη ρεγκετον, με πιο σαλσα στοιχεια, οι αντρικες κινησεις ειναι πιο χιπ χοπ, αλλα εχει πολλες παραλαγες γενικοτερα. Θα στειλω κ αλλα λινκς εχω κολλημα με το συγκεκριμεν χορο:tongue:

ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ!!!!!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

biggi mεγάλη επιτυχία το βιβλίο.Ο πατέρας μου εκστασιάστηκε και καθόταν και το διάβαζε μόνος του.χαχαχα

Πολύ χαίρομαι!!! Είναι από τα πιο αγαπημένα μου παιδικά βιβλία, λατρεύω εξίσου εικονογράφηση και ιστορία. Το έχω διαβάσει άπειρες φορές σε βαφτιστήρια και ανήψια.

Είδες και το λινκ που έβαλα στο YouTube;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελένη δεν παίρνω όρκο. Μπορεί να έχεις δίκιο. Γενικά εμείς δεν καταναλώνουμε πολύ γάλα, κανένα μισόλιτρο στη χάση και στη φέξη, το οποίο νομίζω ότι κοστίζει γύρω στη μισή λίρα; Μιλάω για το απλό γάλα του Tesco, όχι βιολογικό.

Πάντως από μέρος σε μέρος υπάρχουν διαφορές στις τιμές. Το Tesco της γειτονιάς μου φέρνει ένα εμφιαλωμένο νερό που λέγεται Iceni (νομίζω) και είναι πολύ φτηνό, 43 πέννες το μισό λίτρο. Το ίδιο ακριβώς νερό το βρήκα στο σούπερ μάρκετ που ψωνίζει η πεθερά μου 78 πέννες!

ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ!!!!!

Eιναι εκπληκτικος χορος οντως;)

Στην Ελλαδα ειναι πιο διαδεδομενος , σχεδον ολες οι σχολες χορου εχουν μαθημα ρεγκετον, εδω μονο στο Πανεπιστημιο του Ληντς βρηκα μαθηματα ρεγκετον αλλα δε με βολευουν οι ωρες..μαλλον θα αρκεστω σο Ζουμπα που ειναι κατι σαν..ρεγκετον..

Του Τεσκο το γαλα ειναι τοσο φτηνο? Εμεις παμε ειτε Μορισονς ειτε Σενσμπουρις δε μου αρεσει το Τεσκο, ειχα και την ατυχη εμπειρια με τον κιμα απο εκει :confused:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Eιναι εκπληκτικος χορος οντως;)

Στην Ελλαδα ειναι πιο διαδεδομενος , σχεδον ολες οι σχολες χορου εχουν μαθημα ρεγκετον, εδω μονο στο Πανεπιστημιο του Ληντς βρηκα μαθηματα ρεγκετον αλλα δε με βολευουν οι ωρες..μαλλον θα αρκεστω σο Ζουμπα που ειναι κατι σαν..ρεγκετον..

Ναι, κι εγώ πρώτη φορά τον ακούω, και να σκεφτείς ότι έχω κάνει όλα τα είδη χορού που μπορώ να βρω εκτός από Flamenco.

Του Τεσκο το γαλα ειναι τοσο φτηνο? Εμεις παμε ειτε Μορισονς ειτε Σενσμπουρις δε μου αρεσει το Τεσκο, ειχα και την ατυχη εμπειρια με τον κιμα απο εκει :confused:

Μα καλά, δεν ξέρεις τι λένε για το Tesco? Η χειρότερη ποιότητα στην καλύτερη τιμή :lol:

58 πένες έχει το μισό λίτρο, έψαξα και βρήκα απόδειξη στο πορτοφόλι μου.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία! Πήγαμε και για ποτό μετά, το κάψαμε το πελεκούδι (στις 11:30 ήμουν σπίτι). Χαρντ κορ ξενύχτι, όχι αστεία :lol:

Το μαλλί.............. 40 λίρες το άτομο στο εστιατόριο και 13 λίρες στην παμπ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία! Πήγαμε και για ποτό μετά, το κάψαμε το πελεκούδι (στις 11:30 ήμουν σπίτι). Χαρντ κορ ξενύχτι, όχι αστεία :lol:

Το μαλλί.............. 40 λίρες το άτομο στο εστιατόριο και 13 λίρες στην παμπ.

Εντεκαμισι? Σα δε ντρεπεσαι. ;)

Καληνυχτα κοριτσακι!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...