Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Οχι δεν μου ειπε τιποτα αλλα αγχωνομαι παω στην 8 εβδομαδα

      Το ξέρω…η εγκυμοσύνη έχει πολύ άγχος…προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ηρεμούν..υπάρχουν διάφοροι ήχοι να ακούσεις που είναι χαλαρωτικοί…εμένα μου αρέσει να ακούω την chantress seba.
      επίσης έλεγα από μέσα μου συνέχεια ότι όλα θα πάνε καλά..  

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα έχουμε αποκριάτικη γιορτή στο σχολείο. Είπαν στα παιδιά να πάνε ντυμένα με στολές, αλλά στη δική μας τάξη τους είπαν να φέρουν και τσάντες. Κατά τις 11.00 ώρα Γερμανίας θα κάνουν παρέλαση έξω από το σχολείο. Τότε θα πάω κι εγώ.

Για σήμερα μάλλον κάτι πρόχειρο θα φτιάξω ίσως κανένα μακαρόνι, θα δούμε.

Ρωταω γιατι εκανα street dance και εκει δουλευεις πολυ ποδια...

Άχου αλήθεια; Εγώ λατρεύω το χορό, Ελένη με εντυπωσίασες και μάλιστα έκανες στρητ ντανς που είναι και δύσκολος, μπράβο βρε, απίθανο.

Ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον απο τη μεση προερχεται απο καποιο νευρο και μου συνεστησε να κανω καποια εξεταση την οποια αμελησα και απλα...εκοψα το χορο κ απο τοτε δε μ εχει ξαναενοχλησει...:!:

Ίσως να έχεις κάποια ευαισθησία στη μέση και εμφανίστηκε με το χορό. Ίσως κάτι να μην έκανες σωστά, όπως το ζέσταμα, πριν το χορό ή κάποια κίνηση απότομη, κάποιο τράνταγμα που σου το προκάλεσε.

Αν το συνέχιζες κάποια στιγμή θα επιδεινωνόταν. Όμως, με θεραπείες από ενέσεις, φυσιοθεραπείες, κρεββάτι για ένα διάστημα κλπ θα περνούσε.

Πέθανε η θεία του άντρα μου και είχαμε κηδείες κ.λπ. Ήταν μεγάλη σε ηλικία και αρρωστούλα, αλλά δεν περιμέναμε τέτοια εξέλιξη τόσο σύντομα.

Συλλυπητήρια Μπίγκι κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!

Σας πλάκωσε το στρώμα μαγειροκόριτσα μου?

Εβίρι τι έχεις περάσει?Εύχομαι ολόψυχα να τα έχεις αφήσει πίσω όλα αυτά!

Πολύ γέλασα με την απάντηση του κουίζ,όπως και με τις μπριζόλς στο κοσμηματοπωλείο.Όπως έχουν τα σοκολατάκια στην Αυστρία ένα πράγμα...

Μπικγι,συλλυπητήρια.

Ελεν,Εβιρι και μπιγκι τι ώρες είναι αυτές που γράφετε ρε θηρία?

Δωράκι μου να προσέχεις τον εαυτό σου.Περαστικά κοριτσάκι!

Εμείς είχαμε δύσκολη νύχτα.Στην αρχή έκλαιγε το μπεμπε.Μετά στρυφογυρνούσε ο μικρός.Κάποια στιγμή τον ακούω να ψελλίζει"μπαμπά είναι έξω ο κακός λύκος?"

Γυρνάω και τι να δω.Κουκουλωμένο κάτω απ΄τις κουβέρτες ένα κουβαράκι τρομοκρατημένο.Βρε αγάπη μου δεν έχει τίποτα,δεν υπάρχει...τίποτα εκείνος...Μέσα στα άγρια χαράματα τον έκανα βόλτα στο σπίτι να του δείξω ότι δεν υπάρχει κανείς κι αυτό είχε γατζωθεί πάνω μου τρομοκρατημένο.

Δεν τον έχουμε φοβίσει ποτέ-κάτι συνηθες όπως βλέπω σε άλλους γονείς?Γιατί αντιδρά έτσι?Εχει αρχίσει και με ανησυχεί!


Link to comment
Share on other sites

Εβίρι τι έχεις περάσει?Εύχομαι ολόψυχα να τα έχεις αφήσει πίσω όλα αυτά!

Φούμπη μου αν τα θυμηθώ με λεπτομέρειες θα λυπηθώ τον εαυτό μου, κάποτε μου ανέβαιναν δάκρυα, γιατί αισθανόμουν ότι τα ξαναζούσα. Τώρα πλέον το βλέπω αλλιώς, επειδή έμαθα να ζω με αυτό. Η δύναμη της συνήθειας είναι μεγάλο πράγμα.

Ελεν,Εβιρι και μπιγκι τι ώρες είναι αυτές που γράφετε ρε θηρία?

Σχετικά αργούτσικα, αλλά αν αφαιρέσεις 2 ώρες από την αναγραφόμενη ώρα του πάρεντς θα δεις την πραγματική ώρα που γράφω εγώ.

Κάποια στιγμή τον ακούω να ψελλίζει"μπαμπά είναι έξω ο κακός λύκος?"

Μάλλον το ζει το παραμύθι το παιδί. Δεν το ακούει απλώς, αλλά του περνάει υποσυνείδητα και μετά το βιώνει. Γι' αυτό χτες δεν πειθόταν εύκολα, ότι δεν υπάρχει λύκος στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ζει το παραμύθι το παιδί. Δεν το ακούει απλώς, αλλά του περνάει υποσυνείδητα και μετά το βιώνει. Γι' αυτό χτες δεν πειθόταν εύκολα, ότι δεν υπάρχει λύκος στο σπίτι.

και τι κάνω σ'αυτή την περίπτωση εγω?είναι το αγαπημένο του παραμύθι...με εμμονή θα έλεγα το ζητάει ξανά και ξανά,ενώ του έχει τόσα άλλα.

Επίσης τώρα τελευταία αρνείται να πάει στην τουαλέτα γιατί φοβάται.Πάει μόνο αν πάει καποος μεγάλος μαζί του.Αλλά έχει πολλά ατυχήματα.Του είχε πει ένας μεγαλύτερος ξάδερφος του πως έχει κροκόδειλο στην τουαλέτα κι από τοτε ξεκίνησε αυτό.:mad:Όταν το ξεχνάει όλα καλά αλλά όταν το θυμηθεί αστα να πάνε.Τι κάνω λάθος?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τίποτα δεν κάνεις λάθος. Είναι κάτι που θα φύγει όταν μεγαλώσει κι άλλο το παιδί και συνειδητοποιήσει τι είναι αλήθεια και τι ψέμα. Μια καλή ιδέα θα ήταν, κάθε φορά να του διηγήσαι το παραμύθι με το λύκο και να του λες στο τέλος, ότι όχι μόνο τον σκότωσαν, αλλά εκείνος δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά στη γη, αλλά τον πήρε ο Θεούλης και τον φυλάκισε σε μια φυλακή πιο πάνω από τον ουρανό και δε μπορεί να ξανακατέβει κάτω.

Όσο για τον κροκόδειλο να πεις στον ξάδερφό του να το κόψει αυτό που κάνει και φρόντισε να πειστεί το παιδί ότι οι κροκόδειλοι ζούνε σε ένα μακρυνό μέρος, τόσο μακρυνό που επειδή είναι ένα ψηλό βουνό ανάμεσα στο δικό τους κόσμο και στο δικό μας οι κροκόδειλοι δεν μπορούν να το σκαρφαλώσουν γιατί φοβούνται.

Link to comment
Share on other sites

Καιαιαιαιαιαι η απάντηση του κουίζ. Η κυρά τέτοια φορούσε μαζί με τη γούνα, παρδαλέ γαλότσες σε χρώμα ροζ και πορτοκαλί. Ναι αμέ, για να ζουλεύετε εσείς.

..........

:tongue::tongue::tongue: δεν υπάρχει λεμε η κακογουστιά τους όμως ! χα χα χα

Καλημέρα από την ΚΟΥΦΗ (και πάλι δυστυχώς) της παρέας...

ξύπννησα με φριχτούς πόνους στο ίδιο αυτί -αριστερό-:-( ήπια μεζουλιντ, έβαλα σταγόνες και θα δω πώς θα πάει... πάλι έχω την κώφωση και εκείνο το βουητό που μου σπάει τα νεύρα !!! Εμ, ντρέπομαι να πάρω και τον ΩΡΛ τηλ... τί να του πω "Γεια σας εγώ είμαι πάλι, που δεν ήρθα ποτέ για τον καθαρισμό και τώρα ξανακύλησα ?????" ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ !!!!

Δώρα μου,

Πρόσεχε κοπέλα μου πολύ με την μέση σου. Να πάρεις συμβουλές από γιατρό - είναι κάτι με το οποίο δεν μπορείς να το αμελήσεις....

μην παραδειγματίζεσαι από εμένα... όχι όχι ΕΣΥ να πας στον γιατρό !

Ο θησαυρούλης σου αναρρώνει τουλάχιστον ?

Μαράκι,

Περαστικά στην Έφη ! Το ματιάσαμε μωρέ το καραμελάκι σας !!!! Κάνε υπομονή. Θα πάτε σπίτι σας και θα μπείτε στους ρυθμούς σας γρήγορα !

Φούμπι μου,

Κι εμένα ο Ν βγάζει κάτι απίστευτες φοβίες... προσπαθώ όσο μπορώ να του εξηγώ ! Φάση είναι - θα περάσει !

Χθες τελικά, χόρτασα με τις μυρωδιές ... τα παιδιά ευχαριστήθηκαν παϊδάκια... εγώ ζήτημα είναι να έφαγα 3... για σήμερα θα φάμε ότι έχει περισσέψει... γενικώς !

Φιλάκια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα... τι κανετε???σημερα ειναι παρασκευη!!!γιουπι!!!!

χθες δεν ειχα ιντερνετ στη δουλεια και πηγα να μπω απο το σπιτι αλλα επιασα την κουβεντα με μια.....καλη και ευγενικη ψυχη και μετα νανι.σας ελειψα, ε, εεεεε???

μπιγκυ συλληπητηρια για την θεια σου.

φουμπι θα διαβασω αναλυτικα τις οδηγιες στο σπιτι και θα κανω αποπειρες. την γλυκοζη απο που την παιρνεις???ποσο καιρο κραταει η ζαχαροπαστα???καλε τι χρυσοχερα εισαι εσυ???φτου φτου!!!ελπιζω να προλαβετε τις εκπτωσεις...

εβιρυ η κακογουστια στο μεγαλειο της!!!!

δωρακι περαστικα σου κουκλιτσα. ξεκουρασου οσο μπορεις, μην γινεις χειροτερα.

συμπεθερουλα μοιαζουμε και σε αυτο!!!και εγω τρομερη ευαισθησια στα αυτια. ασε τις ντροπες και πηγαινε στον ωρλ τωρα!!!

φεφη τλκ βρηκα στολη χιονατης στα τζαμπο και πηρα. ηταν η μονη που δεν ειχε πολυ τουλι και χρυσοσκονες. δεν μαφηνε να της την βγαλω χθες.

εμεις τσικνισαμε στο σπιτι χθες. εψησε ο αντρουλης στο τζακι κοτοπουλο και μπριζολες , εκοψα και μια σαλατουλα και μια χαρα φαγαμε. η μικρη μου εκανε χθες κατι που με στεναχωρησε. κατι της ελεγα που δεν της αρεζε, δεν θυμαμαι τι, μαλλον να παμε για μπανιο, και μου λεει με φωνη σταματα μαμα, σταματα...επαθα ΣΟΚ!!!δηλαδη αν στα 2 μου λεει σταματα, στα 12 τι θα λεει??αι ....????τι κανω λαθος δεν ξερω!!!την κακομαθαινουν πολυ οι παππουδες και ο μπαμπας της και εγω προσπαθω να κρατησω την ισορροπια και γινομαι η κακια της υποθεσης...της λεω τι ειναι αυτο που λες???ποιος το λεει???μετα καταλαβε απτον τονο της φωνης οτι δεν ειναι σωστο και ερχοταν και με αγκαλιαζε...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνεις λάθος. Είναι κάτι που θα φύγει όταν μεγαλώσει κι άλλο το παιδί και συνειδητοποιήσει τι είναι αλήθεια και τι ψέμα. Μια καλή ιδέα θα ήταν, κάθε φορά να του διηγήσαι το παραμύθι με το λύκο και να του λες στο τέλος, ότι όχι μόνο τον σκότωσαν, αλλά εκείνος δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά στη γη, αλλά τον πήρε ο Θεούλης και τον φυλάκισε σε μια φυλακή πιο πάνω από τον ουρανό και δε μπορεί να ξανακατέβει κάτω.

Όσο για τον κροκόδειλο να πεις στον ξάδερφό του να το κόψει αυτό που κάνει και φρόντισε να πειστεί το παιδί ότι οι κροκόδειλοι ζούνε σε ένα μακρυνό μέρος, τόσο μακρυνό που επειδή είναι ένα ψηλό βουνό ανάμεσα στο δικό τους κόσμο και στο δικό μας οι κροκόδειλοι δεν μπορούν να το σκαρφαλώσουν γιατί φοβούνται.

θα το δοκιμάσω κι αυτό εβίρι μου.μέχρι τώρα του εξηγούσα πως δεν υπάρχουν κακοί λύκοι.διαβάζω πως δεν πρέπει να τα αποπαίρνουμε,και απλά να τους λέμε έλα μαζί να το διώξουμε και τέτοια αλλά μου φαινόταν πως έτσι ενισχύουμε την πεποιθεση πως υπάρχουν.Είμαι μπερδεμένη.

Όσο για τον ξάδελφο προσπαθώ,δυστυχώς,να τους απομακρύνω γιατί μια που τα λέω και μια που τ'ακούω εγώ.Και το κακό είναι πως του τα λέει ψυθυριστά εκεί που παίζουν και δεν μπορούμε να ελέγξουμε την κατάσταση.:-(

Καλημέρα από την ΚΟΥΦΗ (και πάλι δυστυχώς) της παρέας...

ξύπννησα με φριχτούς πόνους στο ίδιο αυτί -αριστερό-:-( ήπια μεζουλιντ, έβαλα σταγόνες και θα δω πώς θα πάει... πάλι έχω την κώφωση και εκείνο το βουητό που μου σπάει τα νεύρα !!! Εμ, ντρέπομαι να πάρω και τον ΩΡΛ τηλ... τί να του πω "Γεια σας εγώ είμαι πάλι, που δεν ήρθα ποτέ για τον καθαρισμό και τώρα ξανακύλησα ?????" ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ !!!!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑ!ελπίζω να το είπα απ'το καλό αυτί!:D

Φούμπι μου,

Κι εμένα ο Ν βγάζει κάτι απίστευτες φοβίες... προσπαθώ όσο μπορώ να του εξηγώ ! Φάση είναι - θα περάσει !

Ελπίζω!Αν και στεναχωριέμαι πολύ γιατί ειδικά γι'αυτό το θέμα ημουν κάθετη απ'την αρχή και δεν ήθελα κανένας να του λέει αηδίες.

Την καλημέρα μου σε όλα τα όμορφα κορίτσια του καφέ.

Καλώσ΄την!!!!!

καλημερα... τι κανετε???σημερα ειναι παρασκευη!!!γιουπι!!!!

χθες δεν ειχα ιντερνετ στη δουλεια και πηγα να μπω απο το σπιτι αλλα επιασα την κουβεντα με μια.....καλη και ευγενικη ψυχη και μετα νανι.σας ελειψα, ε, εεεεε???ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

φουμπι θα διαβασω αναλυτικα τις οδηγιες στο σπιτι και θα κανω αποπειρες. την γλυκοζη απο που την παιρνεις???ποσο καιρο κραταει η ζαχαροπαστα???γλυκόζη βρίσκεις σε όλα τα σούπερ,μέσα σε γυάλινο βαζάκι είναι.κρατάει αρκετό καιρό κλεισμένη σε ζελατίνη μέσα σε ντουλάπι.αν σου σκληρυνει λίγο απέξω βρέξε λίγο τα χέρια σου με νερό και θα μαλακώσε. α και γιάυτό που λέει η εβίρι για τα χρώματα είναι αλήθεια.μπορείς με τα τρία βασικά να φτιάξεις και τα συμπληρωματικά.το κακό με τα υγρά είναι πως για να πετύχεις το χρώμα που θες πρέπει να βάλεις παααααρα πολύ.ενώ με τα άλλα βάζεις απειροελάχιστο.

προλαβετε τις εκπτωσεις...κι εγώ το ελπίζω αν και δεν το βλέπω:-(

εμεις τσικνισαμε στο σπιτι χθες. εψησε ο αντρουλης στο τζακι κοτοπουλο και μπριζολες , εκοψα και μια σαλατουλα και μια χαρα φαγαμε. η μικρη μου εκανε χθες κατι που με στεναχωρησε. κατι της ελεγα που δεν της αρεζε, δεν θυμαμαι τι, μαλλον να παμε για μπανιο, και μου λεει με φωνη σταματα μαμα, σταματα...επαθα ΣΟΚ!!!δηλαδη αν στα 2 μου λεει σταματα, στα 12 τι θα λεει??αι ....????τι κανω λαθος δεν ξερω!!!την κακομαθαινουν πολυ οι παππουδες και ο μπαμπας της και εγω προσπαθω να κρατησω την ισορροπια και γινομαι η κακια της υποθεσης...της λεω τι ειναι αυτο που λες???ποιος το λεει???μετα καταλαβε απτον τονο της φωνης οτι δεν ειναι σωστο και ερχοταν και με αγκαλιαζε...

φιλενάδα θ'ακούσεις κι άλλα μεγαλώνοντας...κι εγώ αναρωτιόμουν που έφταιξα και μεταλλάχθηκε το αγγελάκι μου...μετά κατάλαβα πως μεγαλώνει και δοκιμάζει τα όρια του.εσύ απλά να είσαι σταθερή στο τι επιτρέπεται.


Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ετσι κ δεν διαβασω μια μερα τα νεα σας παει χανω τις συνεχειες κ δυσκολα ξαναμπαινω στο νοημα!θα περιμενβ λοιπον καποια να κανει ενα μεγαλο μηνυμα με πολλα quote μπας κ βγαλω ακρη :P!!!!

σημερα μαλλον καμμια μακαροναδα με μανιταρια λεμε,περιμενω να ρθει ο αντρουλης απο τα ψωνια να αποφασισουμε!

α κ εχουμε μεν ηλιο αλλα με δοντια,μπρρρρρρρρρρρ τι κρυο ειναι αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν έχω κάνει ποτέ λαχανόρυζο.Επειδή μου περισσεύει ένα λάχανο είπα να το δοκιμάσω.Θεωρείται κυρίως πιάτο ή συνοδευτικό?Με τι πάει?

κυριως γευμα,ειναι σαν το σπανακορυζο ή το πρασορυζο!εμενα ενω τρελλαινομαι για λαχανο βραστο ή λαχανοντολμαδες εχω φαει κολλημα κ δεν το τρωω με τιποτα,μα ποσο αναποδη να ειμαι:tongue::tongue::tongue:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...